1 SPORT ODO moet Fiks laten gaan Sensatie voor Green Eagles mm. UVG van slag af rlfl Eerste puntenverlies Spirit Aanbieding voor Lingen Jan Doove overleden Juventus verliest na verlenging m&m lip#!». •rt fa M'::A SMfï' -t-k: i Scheidsrechters in de fout bij DWS maandap 6 april 1881 VD/SC/WW Korenbeurs door oog van de naald gen zwevende bal is de inzet bij Vaito-Oranje Nassau. VTaardingen/Schiedam - Spirit zag de korfbal wedstrijd tegen Weidevogels in de slotfase ver loren gaan. Winst was er weer voor Harga, dat nu op een misstap wacht van leider TOP, Vlaardingen kon weer niet tot winst komen. Maassluis doet alle pogingen om de degradatie te ontlopen en won van het Delfse DES. Weidevogels-Spirit 7-6 Beide teams waren goed aan elkaar gewaagd en streden voor wat 2e waard waren. Drie kwart van de wedstrijd had Spirit een lichte voorsprong. De slotfase bracht echter de ont knoping. Tot 4-6 had Spirit een riant uitzicht op de overwinning, maar daarna kwam Wei devogels terug en met een gelukkige treffer werd het 6-6. Een zeer aanvechtbare strafworp bracht de winst bij Weidevogels, 7-6. De teams hebben nu beide twee verJiespunten en de kans dat een beslissingswedstrijd de competitie zal moeten gaan beslissen is nu erg groot Doel punten: Martin Lokker, Geert Moerman(2), Leo Vermeij, Jan de Visser en Frans van der Krans. ZKV-ODI 5-3 ZKV was schotvaardiger en won daardoor de wedstrijd. Beide teams vertoonden een aardig veldspel, maar aan O Dl was toch te merken, dat het hun eerste veldwedstrijd was. ZKV had oen beter wedstrijdritme en scoorde iets gemakkelijker. De 5-3 eindstand gaf het ver schil tussen de teams aan. Doelpunten: Dick van der Hoeven, Arina Snikkers en Leon 't Hart ODO-Fiks 6-7 ODO heeft het aan zichzelf te wijten, dat de winst naar Oegstgeest ging. Fiks kwam er in het middenvak soms niet eens aan te pas. ODO beging in verdedigend opzicht de fout om bij tijd en wijle de bal niet goed uit te spelen en daar maakte Fiks geroutineerd gebruik van. Door de uiteindelijke 6-7 overwinning heeft FÜks toch zijn revanche voor de verloren be- SÜssingsweristrijd in de zaalcompetitie. Doel punten: Martin Boschma, Nel Sijvat, Bram Ha- nemaaijer, Kees van der Kooij(2)en Teunis-Jan van Barneveld. Phoenix-Harga 4-8 Een zeer slechte eerste helft van Harga was voor Phoenix de kans om afstand te nemen van de Schiedammers. Zij verzuimden dat, 4-4 rust. Het tweede deel was Phoenix uitgespeeld en Harga herstelde zich en behaalde een 4-8 overwinning. Doelpunten: Karei van der Lin den, Chris Alblas, Ab van Duyl. Koos van Leeuwen, Ed Pak(2) en Hob Bons(2). Maassluis-DES 4-3 Maassluis toonde dat het geenszins van plan is om zo maar te degraderen. Wilma Nieman opende de score, 1-0. Na een 1-1 stand greep coach Karei van der Linden in en bracht Leo van der Vaart in het spel voor Kees van Aalst. Waarom hij dat deed, was snel duidelijk. Leo van der Vaart maakte er 2-1 van. DES kwam vlak voor rust op 2-2. In het tweede deel zorg de de teveel pratende Henny Nieman toch voor 4-2. DES zorgde daarna nog voor een 4-3 eindstand. Valto-Oranje Nassau 5-5 Een traditionele moeilijke wedstrijd voor de Nassauers. Zo'n 80 minuten hadden ze het heft in handen, maar gaven in de laatste vijf minu ten toch nog een zekere overwinning uit han den, 5-5. Doelpunten; Bram van Zeim, Peter van Brandwijk, Ton Sluimer, Jacob van der Kooïj en Leo van der Bïe. Olymplaan-Vlaardingen 7-4 Vlaardingen speelde ditmaal een stuk beter dan vorige week. In de eerste helft kon Vlaar dingen steeds een kleine achterstand wegwer ken, 2-2. Maar in de tweede helft nam Olym- pïaan na 4-4 een 6-4 voorsprong. Dit was te veel van het goede en Vlaardingen verloor met 7-4. Doelpunten: Marijke Strubbe, René Zwets, Anja- van Ekclenburg en Rik Brouwer. Ron Ek weg bij Vlaardingen Vlaardingen - In tegen stelling tot eerdere berich ten blijft trainer/coach Ron Ek toch niet bij Korf balvereniging Vlaardin gen. Dit betekent dat reeds na één jaar een einde komt aan de verbintenis met de ambitieuze Haagse trainer. Kaapte Vlaardin gen vorig jaar Ron Ek weg voor de neus van een aan tal verenigingen, nu ver trekt hij alsnog naar de overgangsklasse. Volgend seizoen zal hij De Danaï den uit Leiden onder zijn hoede hebben. Het vertrek is in alle gele dingen van de vereniging als een bom ingeslagen. Even dacht men aan een 1 april-grap van het bestuur. Het is echter werkelijk heid, Voorzitter Cher Wil- lemsen uitte zijn teleur stelling in zijn wekelijkse rubriek van het clubblad. De motieven om zijn eer der gedane afspraken niet na te komen zijn tweele dig. Ron Ek verwachtte van zichzelf, dat hij het wel weer op kon brengen om een vereniging van de grond af aan op te bou wen. De werkelijkheid viel hem bitter tegen, ze ker toen bleek dat de mo tivatie van een aantal jon geren soms nogal te wen sen overliet. Daardoor ont stond bij hem de twijfel en na in eerste instantie de aanbiedingen afgeslagen te hebben, nam hij alsnog het besluit om op te stappen. KV Vlaardingen beraadt zich nu over de opvolging. Bestuur en technische commissie zijn bezig met de plannen, Daarbij spelen verschillende zaken een rol. Weer een ambitieuze trainer aan te trekken, een minder ambitieus iemand of binnen eigen vereni ging naar een oplossing te zoeken. Ook deze laatste oplossing is niet ondenk baar, daar er een aantal oud-eerste teamsspelers rondlopen, die daar moge lijk best voor in aanmer king komen. Den Haag Nog nooit is De Korenbeurs zo dicht bij degradatie uit de ereklasse geweest als dit weekeinde tegen Quick'32. Het werd uiteindelijk 5*5 en het was slechts aan het betere ga- megemiddelde te danken dat de Schiedammers htm plaats in de hoogste tafel- te nnisklasse behielden. Het leek er zelfs geruime tijd op dat de Schiedam mers naar de promotie-ere klasse zouden degraderen, maar op het allerlaatste moment, bij een 1-3 achter* stand keerde het tij toch nog ten gunste van de Ko renbeurs. „Dit was géén Docos", herin nerde Ron van der Aa aan de beslissingswedstrijd na de na jaarscompetitie, Die wedstrijd was toen inderdaad een for maliteit, zoals steeds het ver schil tussen de reklasse en de nummer twee van de promo tie-ereklasse te groot was ge weest. Nu was dat andets. De Korenbeurs had Quick duide lijk onderschat, in de laatste competitiewedstrijden tegen de Veluwe en Nikon was im mers bewezen dat Lingen, Vlieg en Van der Aa het nog konden. „Er heerste bij ons een misplaatst superioriteitsge voel", aldus Hans Lingen na de beslissng. „Die onderschat ting is bijna noodlottig gewor den, al heb ik daar tijdens de wedstrijd nauwelijks bij stil gestaan". Met drie winstp^rtijen legde Hans Lingen zelf de basis voor handhaving, al bood vooral Coen de Vries veel tegenstand, de eerste game was dan ook voor de Hilversummer (16-21), de tweede net voor Lingen (24-22), terwijl de laatste set la chend met 21-17 werd binnen gehaald. Tegen Hans Wester hof en Eric Brakke had Lin- fen maar twee games nodig, etgeen later van groot belang zou Zijn. Jan Vlieg viel ook nu weer te gen. Hij verloor van Wester hof (21-14, 17-21 en 20-22) en van De Vries (20-22 en 17-21). Tegen brakkee scoorde Vlieg in twee games, wat de stand op 5-4 in net voordeel van De Korenbeurs bracht. De beslis sing was gevallen, in games kon Quick niet meer gelijk ko men. Wel in punten, De Vries won van Van der Aa. Tegen Wester hof had Ron van de Aa zijn aandeel echter al geleverd door in twee games te winnen (21-17 en 23-21). Omdat ook het Schiedamse dubbel dik verloren ging tweemaal 21-14) was dat ene punt van Van der Aa broodno dig. Hans Lingen heeft van Ni kon Valkenswaard een aanbieding gekregen om daar voor een jaarsalaris van 30.000 gulden te ko men tafeltennissen. Voor dat bedrag moet Lingen dan ongeveer twintig wed strijden spelen en éénmaal per week komen trainen. Vooralsnog heeft de Ko renbeurs-speler de aanbie ding afgewimpeld, hij voelt zich teveel vereni gingsman. Maasland Tennis vereniging 'De Com mandeur' is zaterdag middag opgeschrikt door het plotseling overlijden van voor zitter Jan Doove. Ter wijl het openings- toumooi voor de jeugd aan de gang was, werd de in het clubhuis verblijvende voorzitter door een Jiartas^yal getroffen. Direct «.gezette hart massage mocht niet meer baten. Doove was sinds een half jaar voorzitter van de Maaslandse tennisvereniging. Sa men'met zes anderen was hij twee jaar ge leden eén van de op richters. Schiedam/Maassluis—Sensatie voor the Green Eagles. Con current Silvertown Lions maakte een misstap maakte te gen Blitz, zodat volgende week tegen datzelfde Silvertown het kampioenschap behaald kan worden. De dames van de Maassluise vereniging wisten hun positie op de ranglijst vast te houden door ruim van Fri- sol te winnen. De heren van Juventus zagen tegen AMVJ hoe in de verlenging, één spe ler een wedstrijd kan beslissen en verloren met 99-97. De Schiedamse dames werkten plichtsgetrouw de uitwedstrijd tegen AMVJ Amsterdam af en verloren kansloos met 77-62. Zoebas - Green Eagles (b) 68-100 Toch wel een beetje nerveus begonnen de heren van Jaap Boon de wedstrijd tegen Zoe bas, omdat winst noodzakelijk was. Dit omdat Silvertown Lions verloor tegen Blitz, zo dat the Eagles bij winst vol- gen de week het kampioen schap kan behalen, hetgeen een mooie bekroning van het seizoen zou zijn. Het duurde slechts vier minuten voordat de strijd gestreden was. want na 12-6 werd het in 8 minuten tijd maar liefst 35-6 en waren er dus geen problemen meer. Rustig 'ballend' werd een 23- 48 ruststand bereikt. De twee de helft trachtte de thuisploeg met een press nog iets in te ha len, maar daar hadden the Ea gles niet zoveel problemen Green Eagles-Frisol (d) 69- 43 Consolidatie van de derde plaats was het doel waarmee Kees Brugman zijn dames het veld in stuurde. Hierin slaagde men, maar voor de rest was het niet zo best. Met name de eerste helft was van een be denkelijk niveau, getuige ook de lage ruststand (31-22). De tweede helft kwamen de Ea gles een stuk beter uit de verf hetgeen voornamelijk te dan ken was aan Janet v.d. Steege, die in vijf minuten tijd 10 pun ten scoorde, na zeer fraaie in tercepties. Doordat het tempo wat hoger lag zag Frisol geen kans meer om nog een vuist te maken, zodat de overwinning niet meer in gevaar kwam. AMVJ A'dam - Juventus (d) 77-62 Het kostte erg veel moeite om een team bij elkaar te brengen, maar wat dat team liet zien was zeer de moeite waard. De inzet van de zes dames was hartverwarmend en het resul taat dienovereenkomstig. Lan- «HiS SSasKW^t ik v: DWS In de aanval tegen EHC. De in de eerste klasse gesituereerde Schiedammers klopten hun opponenten uiteindelijk ruim. Schiedam/Vlaardingen De heren van UVG zijn duidelijk van slag af. Na het verlies vorige week tegen Hermes trok nu Olga Saturn us met 18-12 aan het langste eind. De heren van DWS wonnen met 14-8 van EHC terwijl de Hollan- diaan heren Meeuwen klopte met 11-6, De Unitas heren verloren van het puntloze Quin- tus met 17-12. Bij de dames won Hollandiaan met 8-7 van Snelwiek en DWS overwon Ak- tief met 3-2. In de afdeling stevenen de dames van WIK re gelrecht op de titel af. ADO moest er met 6-4 aan geloven. De WIK heren moesten met 10- 16 de meerdere erkennen in Roda terwijl de Wilton heren het niet konden redden tegen DES, 16-17. Olga Saturnus-UVG (h) 18-12 Voor de tweede keer binnen 8 dagen kon UVG het niet bolwerken tegen Olga Saturnus. In de eerste helft lukte er bij UVG bijna niets. Olga nam ruim afstand en de rust kwam met 10-3. Omdat beide teams met 12 punten uit 7 wed strijden aan de leiding stonden trachtte UVG in de tweede helft de bakens te verzetten. Toen Aad Ham echter de scheidsrechter er op attendeerde dat hij werd nageschopt kon tot verwondering van alle aanwezigen Aad Ham voor twee minuten naar de kant. Toen hij vroeg wat er nu in hemelsnaam gebeurde werd hij definitief uitgesloten en kon UVG met 5 man de laatste 25 minuten uitspelen. Weliswaar haalde UVG van 12-5 op tot 12-8 maar toen 5 vrije kansen op rij onbenut bleven knakte er iets. Olga ging rustig door en won overtuigend met 18-12 waardoor zij nu alleen aan de leiding staan. Hollandiaan-Meeuwen <h) 11-6 Het op de laatste plaats staande Meeuwen opende verrassend door een 0-2 voorsprong te nemen. Hollandiaan kwam door Ludo van Mil op 2-2 waarna drie doelpunten van Ben de Kok voor een 5-2 rust zorgde. In de tweede helft duurde het 10 minuten voordat Hollan diaan op 6-2 kwam door een benutte break out Meeuwen had aanvallend weinig in huis waardoor Hollandiaan door treffers van Rob de Groot, John Keurling (2) en Ben de Kok (2) kon uitlopen naar 11-4. Mede door het missen van 2 strafworpen won Hollandiaan uiteinde lijk met 21-6 en houdt zo een voorsprong van 2 punten op Westlandia. DWS-EIIC (h) 14-8 DWS dat eindelijk weer kon beschikken over Leo de Mik heeft het niet cadeau gehad van EHC. Na 2-2 kwam DWS op 4-2 door treffers van Hans van Dommelen en Ton Wouters. EHC bleef volgen en hield de schade beperkt tot 6-4 bij rust Na de pauze liep DWS verder weg van EHC door doelpunten van Ton Wou ters, Leo de MIK, John Vendeloo en Hans van Dommelen. Na 11-7 speelde DWS de wedstrijd rustig uit en won met 14-8. Onbegrijpelijk was het dat het scheidsrechterskoppel van Velzen- van Kuyk als uitslag 12-10 noteerden. Geluk kig voor DWS heeft deze scheidsrechterlijke dwaling geen gevolgen. DWS-Aktief (d) 3-2 Beide verdedigingen speelden uitstekend en dat was de reden van het matige scoren. Bij DWS werden de doelpunten gescoord door Lèni Zandbergen en Elly Viergever (2). Aktief mistte twee strafworpen en dat betekende Schiedamse winst. Hollandiaan-Snelwiek (d) 8-7 Na een 3-3 ruststand liep Hollandiaan door een andere aan vaktechniek in de tweede helft weg van Snelwiek. De offensieve verdediging van Snelwiek bezorgde Holandiaan veel ruimte aan de cirkel waar met name Frieda Keyzer goed gebruik van maakte. Door haar'toedoen mocht Hollandiaan vier strafworpen nemen. Omdat de verdediging nog wel eens een steek liet vallen kon Snelwiek aardig terugkomen. Verder dan 8-7 liet Hollandiaan het echter niet komen en behoudt hiermee de tweede plaats. WIK-ADO (d) 64 Als WIK zo doorgaat zal coach Aad Mooy bin nenkort getooid zijn zonder snor. Een wedden schap met als inzet het kampioenschap (en zijn snor) zal hij waarschijnlijk verliezen omdat WIK nog steeds ongeslagen is. In de eerste helft liep WIK uit tot 5-1 maar ADO haalde op tot 5-4. Het was tenslotte Marijke van Vliet die voor het verlossende doelpunt zorgde. Balbezit was een veelal te bewonderen bezit voor de Green Eaglesaanval tegen Frisol. Het ging de thuisploeg verder ook goed af. Ze wonnen ruim. ge tijd slaagde Juventus erin om op gelijke voet te blijven, maar roede doordat Tineke Kbuman5 al snel met vier fou ten de bank moest opzoeken kon de thuisploeg toch wat af stand nemen. De tweede helft werd dat verschil heel lang zaam wat groter zonder dat Juventus daar iets tegen kon doen. Juventus-AWVJ K'dam (li) 97-99 Het talrijke publiek werd goed beloond voor hun komst naar de Margriethal. De Schiedam se heren, zowel als hun tegen standers speelden een zeer aantrekkelijke not in een hoog tempo met veel fouten. Door de man to man verdediging van AMVJ had Juventus erg veel moeite om de bal op de aanvalsheift te krijgen, maar zij slaagden er toch in om veel te scoren. De gasten hadden daar evenmin problemen mee, zodat de score hoog opliep zon der dat één van beide ploegen afstand kon nemen. Bij rust was het verschil dan ook slechts één punt in het voor deel van de Schiedammers, 44- 43. De tweece helft werd de press van de Rotterdammers nog feller en de gevolgen ble ven niet uit. De foutenlast groeide aan beide kanten zeer snel en de scheidsrechters hadden hun handen vol aan de wedstrijd. Bij het eindsig naal bleek dat AMVJ net op tijd de zaken had recht getrok ken, waardoor een verlenging noodzakelijk was. Ex-eredivi sie speler Ron Bornett kreeg het vijf minuten op zijn heu pen en scoorde tien van de twaalf punten in de verlen ging. Dat waren er twee teveel voor de thuisploeg, zodat deze met lege handen achter bleet

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 6