SCHIE DAMSCHE CC URANT Gemeente moet ZOS van ondergang redden' lenhfe"têmAGG Waterweg bundelt geestelijke gezondheidszorg PPR vraagt Te Loo om wenken in oorlogstij d Slachtoffers overval doen late aangifte Ik neem de proef ENFB wil 3e rijbaan op Schiedamsedijk Inspraakregels stadsvernieuwing bijna voltooid krant ■wm-- Binnenstad Maassluis krijgt terras Halfjaar wegens inbraak Einde ziekenomroep door geldgebrek nabij Om andere wegen te ontlasten: DAT IS MODE! "A tuin OVERALL'S Wat te doen na kernaanval? Vlaardingse clubhuizen hebben teleurgesteld gereageerd op de ontwerp meerjarenbegroting. Pagina drie. 60 vacatures in het Schiedamse sociaal- cultureel werk: overdreven of niet? Volgensdefederatievan club-en buurthuiswerk zijn die mensen wel degelijk nodig. Pagina drie. De dames van B en P hebben het niet gehouden: degradatieis voor hen een feit. Pagina vier. Steen tegen benzinepomp loe Dinsdag 7 april 1981" - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 105de jaargang no. 68 PAGINA'S Broeravest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtendicnst 344144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL CDA-raadslid Els Hellwig: met z'n allen zoeker» naar een oplossing voor de ZOS. Schiedam De Ziekenom roep Schiedam (ZOS) dreigt te moeten stoppen als de ge meente niet méér subsidie aan de omroep geeft. Die vrees heeft het CDA-raadslid Els Hellwig gistermiddag uitge sproken in een vergadering van de commissie voor volks- ge2ondheid. Hellwig pleitte er voor om gezamenlijk binnen de commissie voor volksge zondheid naar een oplossing voor de omroep te zoeken. Het CDA-raadslid wil voorkomen dat het voortbestaan van de omroep in gevaar komt. Door dat Hellwig nog wil zoeken naar een oplossing wordt de subsidiering niet behandeld in de gemeenteraad van april. Hellwigs partijgenote Wethou der Riet Taverne wil niet van een hogere subsidiering weten. „Daar is geen geld voor; we zouden alles wat we meer ge ven dan zesduizend gulden uit het prioriteitenprogramma moeten weghalen en ik zie daartoe geen mogelijkheid", aldus de wethouder. In plaats van extra gemeente lijke subsidie wil zij de omroep stimuleren zelf gelden te ver zamelen. De gemeente wil dat aantrekkelijk maken door op de eigen inkomsten van de ZOS nog eens tien procent bij le leggen met een maximum van drieduizend gulden. Bo vendien kan de ziekenomroep rekenen op een vast bedrag per jaar van drieduizend gul den. waardoor de maximale subsidie op zesduizend gulden komt. Gevreesd wordt dat de omroep daardoor in de problemen komt. Het pand aan de Korte Haven wordt dan te duur om te huren en schoon te houden, aldus Hellwig gistermiddag. Zij pleitte ervoor om toch naar een ruimere financiële oplos sing te zoeken. Wethouder Riet Taverne noemde het onaanvaardbaar dat door een aantal afnemers van de programma's van de ziekenomroep niet in de kos ten wordt bijgedragen. Zo blijkt in 1979 niets te zijn be taald door het Noletzieken- huis, het Jacobsgasthuis, en de huizen Thurlede en Francois Haverschmidt Volgens Taver ne is het „zot dat de gemeente dan wel voor de tekorten moet opdraaien." Overigens draait meer dan 90% van de zieke nomroepen in Nederland zon der gemeentelijke of njks-sub- sidies. De ziekenomroep heeft tot nog toe slechts een voorlopige sub sidiëring toegekend gekregen; een voorschot, voornamelijk bedoeld als bijdrage in het ex ploitatietekort. De nieuwe bij zondere subsidieverordening zou met terugwerkende kracht moeten gelden tot 1977. Maar als dat wordt doorberekend dan blijkt in de voorgaande ja ren teveel aan de ZOS zijn toe gekend. Op verzoek van Anne Marijke Peterhans-Steen zal dan ook aan de commissie voor financiën worden ge vraagd de nieuwe subsidieve rordening niet met terugwer kende kracht te laten gelden: dat zou te nadelig zijn voor de omroep die dan minder zou ontvangen dan waar men op rekende. Vlaardingen De ca paciteit van de Schie damsedijk kan worden uitgebreid door een derde rijbaan aan te leggen. Dit is de me ning van de ENFB. De fietsersbond vindt dat de mogelijkheid van de uitbreiding van een tweebaans- naar een driebaansweg niet vol doende door de ge meente is onderzocht. De maatregel zou vol gens de fietsersbond de Van Hogendorplaan en de Burgemeester Ver- kadesingel aanmerke lijk ontlasten. Door rijstrooksignalering op de weg kan de middel ste rijbaan verwisselbaar worden gemaakt. De ENFB gaat ervan uit dat in de ochtenduren de mid delste baan kan worden gebruikt voor de verkeers stroom richting Schiedam. Bij de avondspits kan het omgekeerd gaan. Door een optimale afstelling van de verkeerslichten kan het aanbod worden beperkt. Ton van Lint van de ENFB: „Zo zou een auto mobilist die anders vanaf uit Schiedam via de B.K.- laan, Schiedamsedijk en Westlandseweg naar de Westwijk in Vlaardingen wil rijden zijn route moe ten verleggen en via de 's Gravelandseweg en rijksweg 20 en dan de af slag Vlaardingen-West ne men." De fietsers zullen dan van de dijk moeten verdwijnen en 'onder- langs* de weg moeten gaan rijden. Ton van Lint is van mening dat door deze maatregel het doorgaand verkeer geen gebruik meer hoeft te maken van de Van Hogendorplaan en de Burgemeester Verkade- singel. Dit zou de veilig-, heid in de wijk zekere ten goede komen, is de me ning van Van Lint. „Met wat goede wil bij de politi ci en de ambtenaren moet het mogelijk zijn om enke le sehijn-knelpunten op te lossen en de extra ruimte voor de derde rijbaan te creëren," aldus Van Lint. ADVERTENTIE geinige dames <5^ en teener-s denim £HS3S.V -"OEMAfVT i Af.*.f', !JW»£f KVAVhW £t I»? ,v»-,viilas r'/f'jc&MtXK m Een terras is er nog niet, in de oude binnenstad van Maassluis. Daar komt binnenkort ver andering in. Als nou de zon nog wil schijnen is ledereen helemaal tevreden. Maassluis De binnenstad van Maassluis zal binnenkort worden verrijkt met een ter ras. Een gesprek tussen de verantwoordelijk wethouder Izaak van der Knaap, direc teur gemeetewerken van Maassluis Kloet en Siegfried Vereecken. eigenaar van bar- bodega 'De Musketier', had een dermate positief verloop dat niets meer de aanleg van het terras in de weg staat. Ge meentewerken heeft al een aantal plannen ontworpen. Het terras zal komen aan het einde van de Nieuwstraat. Drie parkeerplaatsen zullen door de aanleg wel verloren gaan maar dat is voor de mid denstanders geen probleem. „Het weegt niet op tegen de voordelen. De leefbaarheid van de binnenstad wordt on- getwijfeld groter door de aan leg van het terras. Dat is heel belangrijk voor ons winke liers", zegt Siem Verkade, ber- stuurslid van de ondernemers- federatie Oude Binnenstad. Nog steeds worden pogingen in het werk gesteld om het VVV-kantoor terug te krijgen naar de binnenstad van Maas sluis. Met de komst van het nieuwe stadhuis in de West- wijk verhuisde ook het VVV- kantoor uit de binnenstad. Dit tot grote ontevredenheid van de winkeliers die de vestiging van het VVV-kantoor in de binnenstad als iets essentieels zien. Momenteel is er al een aantal gesprekken geweest tussen de ondememersfedera- tie en het VVV. Siem Verka de: „In de binnenstad gebeu ren zoveel dingen dat een VVV gewoon onmisbaar is. We lopen al een tijdje met het idee rond om een eigen infor matiecentrum op poten te zet ten, maar tot daden is het tot nu toe nog niet gekomen. Maassluis is heel aantrekkelijk voor mennsen van buitenaf. Ik denk dat we dat nog te weinig beseffen. Een VVV in de bin nenstad zou denk ik veel beter zijn om Maassluis naar buiten uit te promoten." Schiedam De PPR heeft op burgemeester John te Loo een beroep gedaan om de 'wenken voor zelfbescherming in oor logstijd' aan de Schiedammers kenbaar te maken. In schrifte lijke vragen aan BenW hul digt PPR-raadslid Herman Noordegraaf de stelling, dat gezien de actuele discussies over kernwapens Öe bevolking er recht op heeft te weten wel ke voorschriften er klaar lig gen in oorlogsomstandigheden. Over de gevolgen van een kemaanval zou beter gediscus sieerd kunnen worden, als de 'wenken voor zelfbescher ming' openbaar worden ge maakt. De achterliggende reden om deze vragen aan burgemeester en wethouders te stellen is voor Noordegraaf, dat zolang de wenken niet algemeen be kend zijn, er nog mensen in de imisiDUiuiniiiiiuiuiiiiuiminiiimiiiiiiiiiuituiiiiiiiiiiittiiiiiiunniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiitiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiuuiiiuitiiminnnmL Vlaardingen Een gemeente lijke verordening die het in spraakproces rond stadsver nieuwingsplannen moet rege len is bijna afgerond. De met de samenstelling belaste werk groep heeft de nota al en nu is het wachten op commentaar van de diverse ambtelijke af delingen en de instellingen die in het al ontwerpstadium heb ben gereageerd, alvorens de deelverordening door de ge meenteraad kan worden be handeld. De inspraakverordening-stads vernieuwing is een aanvulling op de algemene inspraakve rordening van Vlaaardingen en zal van kracht zijn op stads- vemieuwingsprojecten die door de gemeenteraad worden aangewezen. De inspraak in stadsvemieuwingsprocessen is door de instelling van diverse project- en werkgroepen der mate ingewikkeld dat zowel van de kant van de gemeente als die van de insprekers grote behoefte bestond aan een aparte regeling. Vooral van de kant van insprekers is er op gehamerd omdat zij aan de al gemene inspraakverordening te weinig houvast hebben en het idee nebben dat zij anders door het gemeentelijk appa raat overrompeld worden. De deelverordening is van toepas sing op het ontwerpen van stadsvernieuwingsplannen, be stemmingsplannen, bouw- of verbeteringsplannen van com plexen van meer dan vijf ge meentewoningen en de directe woonomgeving daarvan. veronderstelling kunnen ver keren dat een kernoorlog niet rampzalig zou zijn en dat er nog wat tegen te doen is. Noordegraaf vindt dat ijdele hoop. In zijn visie zijn ook schuilkelders geen redmiddel: dat worden massagraven. In het begin van de jaren zes tig werd de bevolking via fol ders huis aan huis ingelicht hoe zijn handelen moest in ge val van een kernoorlog. Daar was veel kritiek op en ook werd er om gelachen. Om die hilariteit en commentaren te ontduiken zijn de richtlijnen van 1970 nooit kenbaar ge maakt, maar slechts onder het kopje 'dienstgeheim' aan alle burgemeesters in Nederland toegezonden. Recentelijk stel den de parlementariërs Stoffe- len en Buurmeijer en De Volkskrant, dat die geheim houding betekent dat de be volking niet serieus genomen wordL Ook Noordegraaf vindt dat. Hij wijst erop dat minister Wiegel niet zelf initiatieven wil nemen om de bevolking voor te lichten en hij vraagt nu aan BenW met goede voorlichting te komen. In het college is burgemeester Te Loo degene, die voor dit soort kwesties verantwoordelijk is. Schiedam/Vlaardingen/Maassluis Als koploper in de landelijke ontwikkeling om de ambulante geestelij ke gezondheidszorg te verbeteren is in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis een nieuwe stichting in het leven geroepen: een regionaal instituut voor de Nieuwe Waterweg-Noord (RIAGG). Deze stichting heeft als centraal adres Schiedamseweg 12-IV in Vlaardingen (telefoon 35.38.00) en beschikt inmiddels over een flink aantal afdelingen. Die afdelingen vervangen de afzonderlijke bureaus voor geestelijke gezondheidszorg, zoals die tot nog toe in Schie dam, Vlaardingen en Maas sluis te vinden waren. Nu alles beter gecoördineerd wordt, kunnen overlappingen in dienstenpakket en werkter rein voorkomen worden. Er is een centraal aanmeldingsteam, dat in overleg met de cliënt bepaalt welke afdeling voor zijn problemen het meest ge schikt is: het medisch opvoed kundig bureau, het bureau voor levens- er. gezinsvragen of de sociaal-psychiatrische dienst met volwassenen- en jeugdafdeling. Bij de RIAGG zijn psychologen, pedagogen, psychiaters, maatschappelijk werkers en sociaal-psychia trisch verpleegkundigen in dienst- Binnenkort komt nog een nieuwe afdeling tot stand, die zich richt op hulp aan ou deren: een sociaal-geriatrische dienst De drie Waterweggemeenten hopen m-t de RIAGG de ach terstand in de ambulante gees telijke gezondheidszorg weg te kunnen werken. In de nieuwe stichting zijn de activiteiten gebundeld van twee stichtin gen. die zich voorheen hebben beziggehouden met geestelijk gehandicapten en mensen in geestelijke nood. Dat waren de stichting ambulante geestelijke gezondheidszorg Waterweg- Noord en het regionaal cen trum Nieuwe Waterweg- Noord van de stichting geeste lijke gezondheid Zuid-Holland. in Schiedam Wellicht uit on vrede met de huidige brand stofprijzen hebben onbeken den een steen geworpen door de ruit van het Gulf-tanksta- tion aan de Horvathweg. De pompeigenaar die zondag in alle vroegte de vernieling ont dekte heeft door de vernieling een schadepost van 250 gul den. Uit het gebouwtje werd niets ontvreemd. Vlaardingen De politie on derzoekt of de acht Vlaarding se jongeren, die vorige week twee mannen in het Oranje park probeerden te beroven, nog meer van dergelijke mis daden op hun kerfstok heb ben. Naar aanleiding van be richten over de overval in kranten heeft de politie nog vier aangiften ontvangen van mensen die onlangs zijn gecon fronteerd met belagers die het op hun geld hadden voorzien. In één geval beroofden onbe kende overvallers een jonge man van zijn portemonnee na dat zij hem hadden bedreigd met een mes en enkele klap pen hadden gegeven. De poli tie acht het met uitgesloten dat dezelfde groep die vorige week in het Oranjepark toe sloeg voor meer berovingen of pogingen daartoe verantwoor delijk is. Bij ondervraging gaf het achttal toe dat het al meer in het Oranjepark op de loer had gelegen in de hoop dat een mogelijk slachtoffer voorbij zou komen. De politie vraagt zich af of er mogelijk nog meer mensen zijn die het afgelopen jaar zijn beroofd, mishandeld of lastig gevallen en die toen niet de moeite hebben genomen dit te melden. Is dat het geval dan wordt verzocht contact op te nemen met de Vlaardingse re cherche, tel. 34.23.55. Den Haag De Haagse rechtbank heeft een 22-jari- ge inwoner van Maassluis wegens een serie inbraken en diefstallen veroordeeld tot zes maanden gevange nisstraf waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en aftrek van voorar rest. Het betrof onder meer een inbraak 4 januari in een ga rage aan de Korte Buurt in Maasland, waar een carbu rateur, drie valhelmen en gereedschap werden gesto len. In 's-Gravenzande had hij een dag eerder een ge parkeerde auto opengebro ken en daaruit een stereo cassette-recorder, een ves te rk er, fototoestel en gram mofoonplaten meegenomen. Tevens was hem diefstal van tassen met gereedschap Uit een auto van de PTT in Vlaardingen ten laste ge legd. De officier van justitie had zeven maanden gevangenis straf waarvan twee voor waardelijk geëist DU nieuwsblad, waann u al hel nieuws uil eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie mei het Rotterdams Nieuwsblad. i 7odc O»* ■••••""us' dag®" toet -re\e*°°n

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1