SCHIEDAMSCHE COURANT in Alternatief informatie centrum sluit ROVER wil duidelijkheid over nieuwe busroutes krant BLOUSES Zijdeveld voert winkel- overleg TEXT1ELBUHANS Loting Nieuwsblad Gup Waterweg VOP heeft wethouders niets te vragen Verbouwd Holybad heropend Muwi gaat binnenstad volbouwen ScMedam Met de Koninklijke Bijenkorf Beheer (KBB) en met .Peek Cloppenburg voert de gemeente Schiedam besprekingen over de vestiging van twee, mogelijk drie, warenhuizen in de bin nenstad. De KBB treedt hierbij ais gesprekspartner, op namens de Hema, C A en Vroom Dreesmann. Fietsbond wil nieuwe kussen Schilder maakt val van 6 meter Visserij - museum niet langer dicht in weekend Woensdag 8 april 1981- - ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 263001 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 -105de jaargang no. 69 8 pagima-s 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Deze panden aan de Kreupelstraat worden binnenkort onbewoonbaar verklaard. De ge meente wil die procedure althans opstarten. De panden maken dan plaats voor mogelijk een nieuw warenhuis. Besprekingen worden gevoerd met de Hema, die nu In een noodgebouw zit, en met C A, Vroom Dreesmann en Peek &.CIoppenburg. Schiedam De Rotterdam se aannemers gigant Muijs De Winter (Muwi), het bedrijf waar Cor Bolmers -vrijwel onmiddellijk na beëindiging van zijn wet houderschap in Schiedam in dienst kwam, gaat de bin nenstad volbouwen. De ge meente Schiedam is dat ach ter de schermen met Muwi overeen gekomen. De contac ten tussen architect Kuipers en Muwi schijnen al veel langer te bestaan. Bolmers, in 1974 de maker van het bestemmingsplan voor de binnenstad, werkt al geruime tijd niet meer bij Muwi. Hij is een paar jaar geleden overgestapt naar de Haagse' projectontwikkelaar Wilma. Bolmers is derhalve niet bij' de afrondende be sprekingen over de binnen stad betrokken geweest. Wel wordt hij gezien als de man, die het contact tussen de ge meente Schiedam en Muwi heeft aangezwengeld. Overi gens bouwde Muijs De Winter al vele honderden woningen en kantoren in Schiedam. Het valt gemeenteraadsle den op, dat nu Schiedam ver lost is uit de greep van de Bredero-BV Empeo die eerst de binnenstad zou volbou wen, de gemeente zich inlaat met een andere bouwgigant, Muwi. De positie van de ge meente is nu echter veel sterker; zij fungeert puur als opdrachtgever, niet meer als overlegpartner. Sloop in binnenstad voor warenhuizen Bewonefs van ds Vlaanfmgse OosMjk tomen in actie legen siuipvericeer in ftun wjk. Dat is sinds enkele weken enorm toegenomen. De laatste 'leuke' nieuwbouwwijk in Schiedam-Noofd is in gebruik gesteld. Alleen door de bewoners zelf; voor hun auto's is voorlopig geen plaats. Pagina drie. De bewonerscommissie ven de ZwakrWenlsan is woest op een van haar leden. Pagina vijf. 8 en Pin haar vijfjarenplan: op naar de eredivisie! zeven. teener en dames geruit mt. 34/42 korte mouw ibCKOWt KTJfMARKT 1 VI AAWXteiNlMrllUiWUW&MU itl MA ASH IIS Kt Wï* 2J*XK Rotterdam Dat de interesse voor de Nieuwsblad Cup voor de Waterweg erg groot was bleek al in de inschrijving. Gisteravond kwamen bij de loting in de kantine van de Rotterdamse vereniging DRL alle Waterwegclubs uit de beker rollen en de toemooicommissie van Henk Roomer, Coen Heij, Merkesteijn en Spelbrink keek dan ook tevreden toe. De vier voorrondewedstrijden voor dinsdag leverde al gelijk het predikaat 'attractief' op. Ook voor de eerste ronde op 28 april mochten duels zoals VDL-Hermes DVS en De Hollandiaan-PPSC er zijn. Voor de complete loting: zie pagina zeven. Schiedam/Vlaardingen Om fietsverkeer door de Benelux- tunnel mogelijk te maken kan uitstekend gebruik gemaakt worden van nieuwe bus mod el len, zoals die door de firma's Volvo en Man/Mercedes wor den ontwikkeld. Dat vindt de Echte Nederlandse Fietsers bond (ENFB). De nieuwe bus- types hebben sterk verbrede in- en uitstapgelegenheden. De bedrijven hebben als eisen op tafel gelegd dat de toekom stige warenhuizen een ingang krijgen aan de 'grote omloop', dus aan Hoogstraat, Broersvest of Lange Kerkstraat, en dat bovendien een flink deel van het nieuwe winkelfront direct aan de grote omloop komt. Dat betekent onvermijdelijk sloop van bestaande panden, waar- - van een fiks aantal door de I' historische vereniging - Schie dam aantrekkelijk voor het stadsbeeld wordt genoemd. Opnieuw komt het voortbe staan van de Schotse Poort en het Baron-complex aan de Lange Kerkstraat én de pan den achter de Koffiepot aan de Hoogstraat in gevaar. In zijn omstreden concept aan de PvdA-fractie schrijft wet houder Zijdeveld, dat de bouw in de binnenstad pas voltooid kan worden als over de plaats van de nieuwe warenhuizen zekerheid bestaat. Anderhalf jaar geleden vlogen onder an dere de bewoners van de bin nenstad en de verenigde on dernemers (VSO) elkaar in de haren, omdat aan de ene kant een voorkeur bestond voor de locatie-Schotse Poort en aan de andere kant een voorkeur voor de locatie-Blauwe Steeg. Die laatste plek is nooit nader omschreven. Er is een moge lijkheid dat de wïnkelrij aan de afrol naar het Broersveld, dus achter de Koffiepot, wel gehandhaafd blijft, maar dat bijvoorbeeld de panden Hoog straat 34, 38 en 76 (de Ooie vaar) gesloopt worden om toe gang tot de nieuwe winkel voorziening te geven. Dat laat ste blijkt uit het overzicht van leegstaande panden. die B en W na vier maanden de gemeenteraad hebben doen toekomen. Ook het voortbe staan van de panden Broers- véld 9 en 13 wordt afhankelijk gesteld van de invulling van het gebied 'winkeldoeleinden', zoals dat in het bestemmings plan van 1974 is opgenomen. De PvdA-achterban, die bin dende beleidsadviezen kan ge ven, heeft m 1979 geéist dat er in de Schiedamse binnenstad géén nieuwe winkelvestigin gen komen, als niet eerst een distributie-planologisch onder zoek wordt gehouden. Het risi co is te groot, dat winkels leeg komen te slaan als blijkt dat Vlaardingen en Rotterdam toch een grote aantrekkings kracht op de Schiedamse con sument behouden. Ook wet houder Zijdeveld schrijft dat een onderzoek zal worden ge houden, maar zover als een di stributie-planologisch onder zoek, veel breder opgezet, wil hij niet gaan. Ook het open houden van twee of drie wa renhuislocaties wijkt af van het PvdA-standpunt, dat hoog uit aan één vestiging gedacht mag worden. Zie verder pagina vijf. Vlaardingen Een 31-jarige schilder uit Rotterdam is maan dagmiddag gewond geraakt, toen hij op het terrein van HVO zijn evenwicht verloor en zes meter lager in het ruim van een schip terecht kwam. Het ongeval gebeurde omstreeks 12.45 uur. De schilder was be zig met het verfspuiten van de topzijde van een schip, dat in een van de dokken van HVO ligt Plotseling verstapte de man zich en stortte naar beneden. Hij kwam met een flinke smak op een stalen bodem terecht Hij is met hersenletsel overgebracht naar het Dijkzigtzïekenhuis. f Maassluis Het alternatief informatiecentrum van de stichting 'Literatuur is Praten' (LIP) wordt met ingang van 11 april geslo ten. Het informatiecentrum werd slechts sporadisch door bezoe kers bezocht en de financiële toestand werd hierdoor steeds slechter. Het centrum had tot doel om de bevolking van Maas sluis en omstreken de gelegenheid te bieden zich te informeren over maatschappelijke problemen en op welke wijze een oijdra- ge tot een oplossing hiervan zou kunnen worden geleverd. De initiatiefnemers zijn 2eer formatiecentrum te komen. teleurgesteld over het besluit dat zij noodgedwongen moes ten nemen. Kien Buysman; „We voelen "ons echt in de stfeek gelaten. Vooral door pro gressief Maassluis. Die toonden zelfs geen enkele interesse. Nee, Maassluis is wat dat be treft maar een waardeloze stad- Niet Maassluis- alleen overigens. We waren laatst in Maasland met een stand. We hadden toen alleen materiaal van christelijke organisaties over kernwapens. Hoor tk Xzaak van der Knaap zeggen: Als je wilt weten wat de com munisten van plan zijn moet je daar, bij LIP, gaan kijken. Nee, ,de omgeving is niet rijp voor een informatiecentrum als het onze. Ik krijg wel eens het gevoel dat men onze litera tuur als vies beschouwd. Alsof het porno-boekjes zijn." De leden van de stichting den ken dat veel Maassluizers be vreesd waren om naar het in- Nees Pellikaan: „De mensen durfden niet. Zij moesten via het oud-bruin café Sint Petrus naar ons toe. Ik denk dat de meeste dat niet durfden." De stichtiong LIP blijf gewoon bestaan. In de toekomst wil men gaan inspelen op actuele zaken, bijvoorbeeld de komen de verkiezingen en kernener gie. Ook roept LIP mensen op die willen meewerken aan thema-groepen, zodat de lite ratuur en documentatie met tn het geheel verloren gaat. Men sen die daar interesse in heb ben kunnen tot 17 april con tact opnemen met de stichting. De leden van de stichting had den allies uit eigen zak be taald. In totaal een kleine 4000 gulden. Veel materiaal is er echter niet verkocht zodat al les terug moet worden ge stuurd naar de instellingen- Een extra verliepost voor de initiatiefneemrs omdat nu nog een keer portokosten moeten worden betaald. Na de officiële heropening van het bad deelde wethouder voor sport en recreatie Cees Bot de kaartjes uit aan een klas sch ooizwemmers. Schiedam De voorlichting van de RET aan de Schie damse bevolking over de wijziging van de busroutes is beneden alle peil geweest. De RET heeft de Schiedam se reizigers in het donker gehouden. Dat schrijft de vereniging Reizigers Openbaar Vervoer (Rover) in een brief aan de directie van de EET. Rover wil het Rot terdamse openbaar vervoersbedrijf door de brief dwin gen tot meer duidelijkheid over de Schiedamse situatie. De vereniging wil onder meer weten wanneer bus 38 weer naar hej centrum door zal rijden in plaats van naar haar tijdelijke eindhalte sta tion Schiedam Rotterdam- West. Als dat al gebeurt, want in/de RET bedrijfsnota 'vijf jaar vooruit' staat een inkorting van de busdienst tot het NS-station gepland, aldus Rover. Die inkorting heeft inmiddels plaatsgevon den, maar niet duidelijk is of het om een tijdelijke of om een blijvende maatregel gaat. Ook wil de vereniging weten wanneer bus 55, naar Woud- hoek zal gaan rijden. Volgens briefschrijver "BUI Morris zit ten bewoners van de nieuwe Botenhuurt In het uiterste noorden van Schiedam, al maanden zonder openbaar vervoer. Dan zit het indu striegebied 's Graveland nog steeds zonder openbaar ver voer. Rover noemt die situa tie uit den boze, vooral nu de Openbare Nutsbedrijven zich in het gebied aan de Van iïeekstraat hebben gevestigd: die zijn nu moeilijk bereik baar geworden voor Schie dammers, wordt geconclu deerd. Volgens Rover heeft de RET onvoldoende gereageerd op klachten van Schiedammers die in de kranten werden op genomen. Klachten over bus 38 hadden verzacht kunnen worden als onmiddellijk goe de voorlichting van de RET was gekomen over de tijde lijkheid van de inkorting van die buslijn, meent Rover. Vlaardingen Slechts een handjevol buurtbewoners uit de Ve ttenoo r dsepold er was gisteravond naar de wijk bijeenkomst met de wethou ders Wijnstok (CDA) en Gou- driaan (PvdA) in het buurt huis gekomen. In nauwelijks een uur was alles besproken dat op de agenda van het half jaarlijkse wijkbezoek van col legeleden stond. Bijna de helft van dat uur werd in beslag ge nomen met het pagina voor pagina doornemen van de no tulen "an het vorige wijkbe zoek. De onderwerpen van de vra gen die daarna gesteld werden variëerden van kapotte lan taarnpalen tot het tijdstip waarop enkele wooncontainers worden geplaatst voor bewo ners van panden die gereno veerd zullen worden. Vragen waarmee de collegeleden geen enkele moeite hadden en waarop ze op een enkele uit zondering onmiddellijk ant woord konden geven. De wijkbijeenkomsten worden voortaan nog maar twee maal per jaar gehouden. Vorig jaar was dal nog vier maal per jaar. Overigens kwam over die hal tering van het aantal bijeen komsten kritiek vanuit de Holy-wijk en de Vettenoordse- poider. Vlaardingen Vanmorgen heropende wethouder Cees Bot de vernieuwde benedenverdieping van bet Kolpabad. In het heropende deel is een zogenaamde routering naar het buitenbad tot stand gekomen, zijn de kleedruimtes en toiletten vernieuwd, is een nieuwe kassaruimte gekomen en zijn de douches gemoderniseerd. Tijdens de verbouwing is het zwemmen gewoon doorgegaan. Dat zorgde voor de nodige ongemakken voor de zwemmers, maar vanaf vandaag kan men weer ongehinderd een frisse duik nemen. Verdere verbouwingen van het inmiddels 26 jaar oude gemeente-zwembad zitten er voorlopig niet in. In de planning van de gemeente stond nog een verbouwing van zo'n drie miljoen gulden voor een opknapbeurt in 1983. Op de onlangs gepresenteerde meerjarenbegroting is dat .echter geschrapt en tot na 1986 uitgesteld. Vlaardingen Het vis serijmuseum zal komend weekeinde nog gesloten zijn voor het publiek, maar directeur Van Dorp heeft goede hoop dat het dan afgelopen zal zijn met de noodgedwongen sluiting van het museum m verband met perso neelsgebrek. Vorige week werd een adver tentie geplaatst waarin weekendsuppoosten wer den gevraagd. Van Dorp toont zich te vreden over de reacties. „Zelf heb ik vier mensen aan de lijn gehad die meer informatie wilden hebben over de functie en ook de andere stafme dewerkers hebben diver se reacties ontvangen. De balans gaan we na mor gen opmaken als dan de sollicitatietermijn afloopt Dan kunnen we mensen gaan uitnodigen voor ge sprekken. Als er inder daad serieuze kandidaten zijn dan hoeven we het museum niet meer te sluiten in de weekein den." Van Dorp is blij dat er in ieder geval mensen zijn geweest die hebben ge reageerd. „Het blijft toch een moeilijke baan zo al leen in het weekeinde. Het is niet prettig om op zaterdag en zondag te werken." De sollicitatie procedure kan binnen korte tijd afgewerkt zijn. Van Dorp: „De aanstel ling in gemeentedienst heeft natuurlijk zijn voordelen, maar er moe ten wel meer formalitei ten worden vervuld dan bij aanstelling in een par ticulier bedrijf. Ik ben optimistisch, heb echt goede hoop dat we niet meer dicht hoeven."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1