STAD/STREEK 1 Empeo en Muwi hebben geen zakelijk contact Natte braderie9 trekpleister van zomeraetiviteit en Maassluise vrouw politiek bewust Gemeente schrapt in feestsubsidie i Ondernemers hopen nog steeds op Conro Dure stereo ontvreemd in 'n ogenblik Op de bon Dief had week de tijd ^Blokje Geen bezwaar schrift tegen kolen- terminal Tuinieren steeds meer in schooltijd Museum beschermt hout van anderen Fietser meegesleurd rond^ vrfjtteg 10 AfKfl 1931 VD/8C/WW Schiedam Werken in schooltuintjes vindt steeds meer plaats onder schooltijd. Dit jaar sullen zevenhonderd kinderen gaan tuinieren waarvan tweehonderd de tuintjes onder schooltijd gaan bewerken. Da* constateert de plantsoenendienst van de ge meente aan het begin van het nieuwe schooltuinsei zoen. Deze week al gaat het werk in de tuintjes weer volop van start: de plantsoenendienst heeft de afgelopen weken de grond daarvoor voorbewerkt en bemest. De ervaringen met het tuinieren onder schooltijd zijn zo positief dat verwacht mag worden dat steeds meer scholen de tuin tjes in het schoolrooster zul len opnemen. Schiedam Schiedamse in stellingen die houten lijsten tegen bederf willen bescher men kunnen in de toekomst in het museum terecht. Het college heeft het museum toestemming gegeven om de conservatietank daarvoor te gebruiken. In de tank krij gen schilderijlijsten een bad in een 1 beschermende vloei stof. Welke instellingen van de diensten gebruik kunnen maken, moet nog worden be keken. Het uitvoeren van werk zaamheden voor derden mag het museum echter niets kos ten. Burgemeester en wet houders hebben laten weten wel voor het initiatief van het museum te voelen, maar stellen als voorwaarde dat de tarieven kostendekkend zijn. Schiedam Het was beslist een schandaal geworden, maar het blijkt niet zo te zijn. Muwi, de Rotterdamse bouw gigant die in de Schiedamse binnenstad gaat bouwen, hlijkt geen zakelijke binding te hebben met de Utrechtse projectontwikkelaar Empeo, waarmee de gemeente Schie dam tien jaar lang een over eenkomst heeft gehad voor die zelfde binnenstad. Sinds de publicatie in onze krant dat Muwi voor de bmnenstad was uitverkoren, ontstond een stroom van geruchten dat er een relatie met Empeo 2ou zijn. Het gerucht wilde dat Muijs De Winter (Muwi) sinds een moeilijke economische episode als aparte BV opgegaan zou zijn in de projectontwikkelings maatschappij uit Utrecht Navraag bij alle betrokkenen leert, dat er van zo'n situatie geen sprake is. Empeo komt dus niet via een achterdeur tje de Schiedamse binnenstad weer binnen. Het zou te dol zijn geweest De Utrechtse projectontwik kelaar kon tien jaar lang een claim leggen op de bouw van woningen en winkels in het centrum van de stad, veel moeite kostte het de gemeen te van de samenwerkingso vereenkomst af te komen die in 1970 was aangegaan, en begin 1980 wis er dan de si tuatie dat Empeo afzag van de binnenstad in ruil voor een energieproject in Woud- boek-Noord en dan zou er na een selectie van aanne mers een dochteronderne ming van Empeo, Muwi dus, zoals het gerucht wilde, uit de bus rollen? Muwi kwam destijds wel met grote moeite uit de Neder- horst-affaire, waarbij vele bedrijven ten onder gingen, maar het kon v;a relaties door Kor Kegel met een andere firma uit Rotterdam het hoofd boven water houden. Die firma was Empeo in elk geval niet. Bij Muwi zegt een medewerk ster: „MPO? Nooit van ge hoord!" Bij de gemeente zegt directeur-gemeentewerken Harm de Block: „Als die re latie er zou zijn tussen Muwi en Empeo, bent u de eerste die het mij vertelt," Bij de moeder-BV van Empeo, Bre- dero in Utrecht, zegt het hoofd van de afdeling public relations, Jacobs van den Hof: „Er is absoluut geen sprake van. Tussen Muwi en Empeo bestaat in de verste verten geen enkel zakelijk contact." Muwi is in Schiedam al een jaar of dertig een overbe kend bedrijf. Het bouwde de gehele wijk Nieuwland, het zette half Groenoord neer, het bouwde na zijn moeilijke periode ook kantoorgebouw 's-Graveland en woningen aan de Nieuwe Haven. En al is er dan geen zakelijk ver band met Empeo oftewel Bredero, juist nu het CDA in Schiedam er onlangs nog op aandrong meer Schiedamse aannemers bij bouwprojecten te betrekken, is er een ont wikkeling aan de gang, waarvoor de kwalificatie 'dubieus' te hard is, maar die op zijn minst vermoedens doet rijzen. Neem in ogen schouw dat Empeo een doch teronderneming is van Bre dero BV en beziet welke aannemers naar Schiedam worden gehaald: Bredero Vastgoed BV in Woudhoek- Noord en ook in die wijk een andere Bredero-BV: Urbï Bouw. En nu in de binnen stad Muwi, het bedrijf dus waar Cor Bolmers opmerke lijk snel na beëindiging van zijn wethouderschap itl Schiedam in de top belandde. En Cor Bolmers was dé man achter de Schiedamse bin nenstad. Siem Verkade In de binnenstad: „Nog steeds hoop op boot- verbinding met Lon- Maassluis De binnenstad van Maas sluis moet een nog gezelliger aanzicht krijgen, is de mening van de midden standers. Dat botste in het verleden nog al eens met het beleid van het gemeen tebestuur. Financieei wethouder Izaak door van der Knaap moest het Chris Woerts vaak ontgelden in het cïub- blad van de ondernemers, maar vorige week was er re habilitatie voor Izaak. De Nieuwstraat werd naar hem vernoemd en daar is Van der Knaap trots op. Een teken ook dat het goed gaat in de binnenstad van Maassluis. Weliswaar zijn nog lang niet alle wensen vervuld die de ondernemers op het verlan glijstje hebben staan, maar Maassluis Is politiek een vrouwenzaak? Ja, natuurlijk! Is de vrouw politiek bewust? Ook deze vraag kan in Maas sluis bevestigend beantwoord worden, wanneer men afgaat op het verrassend groot aan tal bezoeksters van de poli tieke forum- en discussie avond in de Koningshof, af gelopen woensdagavond. Onder voorzitterschap van wethouder Elly Coenen hiel den woordvoersters van de vijf politieke partijen die ook in ae Maassluise gemeente raad vertegenwoordigd zijn een praatje over de verschil lende programma's die, bij de komende verkiezingen in mei over de kiezers worden uitgestort. Extra aandacht werd in de Koningshof be steed aan de hoeveelheid emancipatie die elke politie ke partij in haar programma doet. Zaken als het Nato-lid- maatschap en de kernbewa pening kwamen minder uit gebreid aan de orde. De vrouwen in de zaal ble ken meer tot vragen en luis teren dat tot discussie bereid. Actuele zaken als „de mid denschool", „een eigen inko men voor huisvrouwen", „deeltijdbanen" en de kort geleden gehouden „vrou wenstakingsdag" werden door de panelleden, ieder vanuit haar eigen politieke ach tergrond,belicht. Opval lend was de grote duidelijk heid waarmee dit gebeurde zonder „mitsen", „maren" en „tenzij's". Vragen die betrek king hebben op d e Maasslui se gemeentepolitiek bleven achterwege. Eén incidentje mag niet on vermeld blijven. Toen voor zitter Elly Coenen haar naamgenote Elly Doddema van de P.P.R. tot de orde riep omdat zij teveel moeilijk vakjargon in haar verhaal zou stoppen was het die ene man in de zaal die, terecht, opmerkte dat hij de toehoor sters best in staat achtte om zelf te protesteren als iets niet duidelijk was... Schiedam Radio Modern is voor de tweede keer in korte tijd in Schiedam bestolen. Eind vorige week werd op de Hoogstraat een campingijskast ontvreemd, nu sloegen dieven hun slag bij het magazijn van de radiohandel aan de Nïeuw- poortweg. truck slechts enkele ogen blikken uit het oog verloren, maar dat is voor de dieven voldoende geweest. Een Rotterdamse winkeldief is bestrapt bij het C en A fi liaal op de Broersvest De 24- jarige man had voor 89 gul den aan overhemmetjes ach terover gedrukt toen hij werd ontdekt. Uit een vrachtwagen ver dween een stereoset met een waarde van vierduizend gul den. iCe chauffeur had de Delft Op de Koepoortbrug is gistermiddag een dertienja rige fietser veertien meter meegesleurd door een auto na dat hij achter de bumper was blijven haken. De jongen, die met een hersenschudding en een hoofdwond is opgenomen in het Oude en Nieuwe Gast huis, werd gered door de brug wachter, die de 26-jarige auto mobilist door schreeuwen at tent wist te maken. Zowel de automobilist als de fietser re den in de verboden rijrichting. Hoek van Holland Bij een radarcontrole op de naleving van de maximumsnelheid op de Dirk van den Burgweg in Hoek van Holland zijn vijftigv automobilisten bekeurd. Bellen vanuit de kelder is moeilijk geworden voor een 27-jarige Schiedammer sinds uit zijn kelder aan de Par kweg twee telefoons werden ontvreemd. Antiek waren ze volgens de eigenaar. Aange vuld met de eveneens ont vreemde haardroger en cos- metica-artikelen waren ze 250 gulden waard. Een open raam heeft inbre kers in school de Wegwijzer* de juiste richting op ge stuurd, Vanuit het schoolge bouw namen de dieven een oude Philips radio en twee kisten met timmergereed schap met zich mee. Twee honderd gulden was het ont vreemde waard. Schiedam Een Schiedamse familie aan de Van Zwinden- singel is er na een weekje vakantie achter gekomen dat in- brekers een bezoek hebben gebracht aan hun huis. De In houd van laden en kasten lag door het huis heen verspreid, maar zover kon worden vastgesteld wordt niets ver mist. Wel is een ruitje vernield door de inbrekers. overleg is tenminste weer mogelyk. Siem Verkade, lid van de on dernemersfederatie De Bin nenstad, vindt het een ver heugende ontwikkeling. „In het verleden was de relatie inderdaad niet erg best. Ik denk dat we nu op een punt zijn gekomen dat we elkaar heel goed begrijpen. Als je dat eenmaal hebt bereikt leer je elkaar ook waarderen. De gemeente is niet altijd blij met ons, wij willen het cen trum nog aantrekkelijker maken en de belangen lopen dan wel eens spaak." Momenteel is een groot aan tal bedrijven aan het verbou wen in de binnenstad. De in woners weten de weg naar het fraai gelegen centrum best te vinden. De concur rentie met grote broer 'Ko ningshoek' lijkt in het voor deel van de binnenstad uit te vallen. Toch ziet Siem Ver kade Koningshoek niet als Signalement: Naam: Beer Ras: bastaard Kleur: bruin Leeftijd: 2even jaar Geslacht: vrouwelijk door Wim Haslinghuis beheerder Hargahoeve Beer kon niet zo goed op schieten met het kleine kind in het gezin waar hij was ondergebracht Daar om besloot men om het dier onder te brengen in de Hargahoeve. Beer is ze ven jaar en daardoor is het v.nden van een nieuw huis geen gemakkelijke opgave. Toch moet het mogelijk zijn om voor deze kleine bastaard een plekje te vinden bij fijne mensen, liefst zonder kleine kinde ren. Wat oudere kinderen is echter geen probleem en Beer kan ook goed tegen alleen zijn. Het kan de «SKA, 4 5* W-> —•V ideale hond voor begin ners worden, zodat ze alle problemen van de opvoe ding van een jonge hond kunnen omzeilen. Beer is echt een hond waar nog veel plezier aan te beleven is. Zo kan zij op een aandoenlijke manier op haar achterpoten gaan staan om de aandacht te trekken. Zonder moeite springt zij vanaf de grond op schoot. Vanaf die plaats bekijkt zij haar omgeving het liefst en likt zo af en toe haar gastheer genoeg lijk in zijn gezicht. Men moet zich geen oud en stram beestje voorstellen, maar een oergezonde en energieke hona. Een pup van een populair ras is misschien leuker, maar dat daar ook snel de lol vanaf is, blijk wel uit het feit dat vele rashonden met stambomen regelma tig het asiel binnen ko men. Vaak worden hon- Vlaardingen Voor de fes tiviteiten op de komende feest- en gedenkdagen ko ninginnedag, 4 en 5 mei heeft het Vlaardingse comité een subsidie aangevraagd van bijna 41.000 gulden. De gemeente meent dat gezien de slechte financële situatie op de vieringen ook best wat bezuinigd kan worden en heeft ongeveer tweeduizend gulden geschrapt op de inge diende aanvraag. De totale kosten op de drie dagen bedragen bijna 75.000 gulden, maar onder meer via pachtopbrengsten van stand houders zijn de werkelijke kosten 40.850 gulden. De ge meente betaalt daarvan 38.956 gulden, dus het comité zal de uitgaven nog eens kri tisch moeten bekijken, waar door de uitgaven met twee duizend gulden omlaag kun nen. Het meeste geld is gereser veerd voor 30 april. Het voorlopige programma ver meldt onder meer kinderspe len. poppenkast, een haven loop, ballonvaart, muziek op diverse plaatsen in de staa, modelauto- en bootraces, vuurwerk en een allegori sche optocht Op 4 mei zal er als gebruike- leijk een sobere dodenher denking worden gehouden. Voor bevrijdingsdag staat on der meer een wielerronde gepland, alsmede een open lucht tentoonstelling en le vende muziek in de wijken. den gekocht omdat de buurman ook zo'n hond heeft en een zeer opgevoe de en fijne huishond is. Dat zo'n opvoeding niet vanzelf gaat beseffen maar erg weinig mensen. Als de hond dan na een jaar niet meer te houden is door zijn gebrek aan op voeding, wordt de pro bleemhond naar het asiel gebracht. Gelukkig ziin wij wel zo ervaren, dat elk probleem opgelost kan worden. Met veel advie zen aan de nieuwe eige naar kunnen wij dergelij ke probleemhonden wel weer ergens plaatsen. Moeilijker is het met een bataard, zoals Beer van ze- yen jaar. Alleen omdat het een bastaard is en geen echte rashond met indruk wekkende papieren. Daar bij komt nog het probleem dat we de asielhonden niet eeuwig kunnen laten zit ten en zal er op een gege ven moment een alterna tief gekozen moeten wor- ff den. Dat is de onprettige kant van het asielwerk en dat proberen we ten alle tijden te voorkomen. Der halve kunnen we niet zonder de echte dierenlief hebbers en vragen drin gend om hulp voor een nieuw tehuis voor de le venslustige Beer. Ook voor al die andere asiel honden en katten zoeken we goede tehuizen. Van wege de hoge kosten vra gen wij voor honden een vergoeding van tussen de 70 en 120 gulden. Voor katten ligt dat bedrag op 23 gulden. Zowel de hon den als de katten zijn in geënt tegen respectievelijk hondeziekte en katteziek- te. Voor al die asieldieren kunt u terecht in de Har gahoeve aan de Schiedam se Sportlaan nummer twee. Telefonisch 2ijn wij bereikbaar onder nummer 010-714151. concurrentie. „Het is jammer dat de ondermers van de Ko ningshoek geen lid zijn van de overkoepelende onderne mersfederatie. We willen juist de handen ineen slaan. Ik denk dat we elkaar heel goed kunnen aanvullen." De ondernemers uit de binnen stad waren vorig jaar dolent housiast, toen Conro Enter Lines haar plannen presen teerde voor een draagvleu gelbootverbinding Maassluis- Londen. Nog maar weinig mensen geloven in het reali seren van de plannen. De ondernemers zien het in ie der geval nog wel zitten. Siem Verkade: „We hopen nog altijd dat de verbinding van de grond komt. Ik vind dat het een kans moet krij gen. De ligging tussen Lon den en Maassluis is toch ideaal. Er zitten r zeer goede aspecten aan, zeker voor ons ondernemers." Gezellig volk Siem Verkade is niet gebo ren in Maassluis, Hij komt uit Vlaardingen en woont nu al weer geruime tijd in buur gemeente Maasland. Toch voelt hij zich verwant met Maassluis. „Het is een gezel lig volk. Ach, in de rivalihfit tussen de bevolking van Maassluis en Vlaardingen ge loof ik niet erg. Het is meer de verbeelding van de men sen dan de werkelijkheid. De bevolking van Maassluis is oprecht en eeflijk." Nu het voorjaar echt goed is begonnen, nemen ook de ac tiviteiten in de binnenstad een aanvang. Verkade: „We beginnen al op de koopavon den. Eem muziekje, wat acti viteiten. De grote klapper •wordt natuurlijk weer de natte braderie. Een soort 'ter land, ter zee en in de lucht'. Vorig jaar trok dat evene- .ment in de binnenstad meer dan 10.000 mensen. Het weer leende zich er ook uitstekend voor. Ook de kleinschalige activiteiten zijn er natuurlijk weer. De rommelmarkt en de kindermarkt keren ook dit jaar terug." Hoek van Holland De deelgemeenteraad van Hoek van Holland zal geen bezwaarschrift indienen het verlenen van een hinder wetsvergunning voor de Maasvlakte Coal Terminal. Dat besluit werd dinsdaga vond genomen met zeven stemmen voor en zes legen. De PvdA-fractie had samen met D'66 wel bezwaren te gen de bouw van de termi nal, maar de CDA-ers en VVD-ers gingen ermee ak koord. Enkele van de tegenstan ders wilden meer duidelijk heid over de eventuele schadelijkheid van het on vermijdelijke kolenstof.' Door de terminal zou ook slib-, lucht- en bodemver ontreiniging kunnen optre den, zo werd verondersteld.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 3