SPORT Henry Riedijk mige topper Steenbergen terug tegen Haarlem szc Zwaluwen: geen misstappen meer Wim Verhoorn driemaal in actie: Lastige opgave Hoekse SV Elf Fortunalopers in Westland Marathon Veïi Balli geblesseerd SportKort Laatste wedstrijd FC .Vlaardingen: laatste loodjes PPSC en Ursus ook nog in derace vrijdag 10 «pril 1S81 VD/SC/WW Schiedam Ontspannen werkt de selectie van Her- mes DVS naar de topper tegen DHS toe. Het gebrui kelijke voorbereidingspraatje biedt weinig nieuws op het gebied van de trainersvocabulaire en alleen in de opstelling krijgen de verschillend mensen de individuele duw, die hen supergemotiveerd aan de start moet brengen. Tot op zekere hoogte wordt een grapje gewaardeerd en vooral bij de laatste instruc ties voor de niet-fitte spelers is de verwijzing naar de eigen verantwoordelijkheid. Ik ben nooit bang voor de toekomst' Een man is dus nadrukkelijk aan het woord: trainer Wim Verhoom, iemand die hel het komend weekeinde een zeer markant figuur genoemd mag worden. Allereerst is daar morgen zijn bondscoachschap van de Nederlandse marat- honploeg, dat zijn NK afwerkt temidden van het internatio nale geweld in de Westland Marathon. Plus dan zondag de topper Hermes DVS-DHS, waarbij de nieuwe én heersen de belangen duidelijk niet met elkaar stroken. „Als we zondag niet winnen, is het voorgoed voorbij", zegt de 39-jarige Hoekenees, die ook' maar niet de minste spanning op het gelaat toont, „Ondanks alles blijf je realist Het kam pioenschap is ineens weer een haalbare zaak geworden, mits de concurrentie meewerkt Dat is een doel, daar kunnen we optimaal aan werken. De wedstrijd tegen DHS is daarin slechts een onderdeel, zoals ie dere wedstrijd dat is. Gespan nen Ik ben nooit bang voor de toekomst". Toch, DHS in de degradatie problemen en Verhoorn vol gend seizoen juist daar aan de slag, dét is een bijna thriller- achtig gegeven. Verhoom met lichte stemverheffing en niet toegevend: „Je kunt gewoon geen twee bazen dienen. Dit is de beroemde ethiek van het vak. Ik werk nu bij Hermes en volgend seizoen bij DHS. Zo zie ik hel ook, puur en simpel als werk. En juist dat werk be tekent weer in een vereniging leven, werken en meewerken. Het inventariseren van mate riaal, dus bij van wijze van spreken: als de kantinejuf frouw gemakkelijk scoort, dan zij in de spits. Dat zie ik in au gustus wel". De tegenstrijdige belangen worden door de spelersgroep ook ondervangen en de saam horigheid is groot. Verhoom zegt; „Ik ben erg blij, dat spe lersgroep achter mij is blijven staan. Dat daaruit een bepaal de aversie tegen het bestuur is onstaan, is een wond die tijd nodig zal hebben om te helen. Laten er geen misverstanden overbestaan: ik heb zelf wel degelijk het besluit genomen onslag te nemen, omdat mijn baan als vertegenwoordiger incidenteel het leiden van een training, c.q bijwonen van een wedstrijd inhoudt. En juist dat punt nu ineens op zeer veel te genstand duidde. Misschien Schiedam/Vlaardingen Spi-. rit is door het verlies tegen Weidevogels nu verplicht om geen enkele misstap meer te maken, willen de korfballers tenminste kampioen worden. Slachtoffer van die daden drang zal De Kapellen moeten worden. Indien het team van Spirit geen inzinking krijgt na het verlies blijven de punten In Vlaardingen. ODI kan Spi rit een handje helpen door van Weidevogels te winnnen. Ongemerkt is Succes tot op één punt van de leider geko men en zal daarin een extra motivatie vinden om er goed tegenaan te gaan tegen Vanon- ta. Van de eerste wedstrijd te gen deze ploeg heeft Succes nog een bittere nasmaak in de mond. die partij eindigde na melijk voortijdig en beide ver enigingen werden bestraft CKC Maassluis blijft zich hals- sta rig verzetten tegen een te ruggang. Ook Oranje Wit zal aan de zegekar gebonden moe ten worden, omdat de andere degradatiekandidaat Vitesse op eens blijft winnen. In Mid delburg zal Hoekse SV grote problemen hebben om ONDQ de punten afhandig te maken. In vlaardingen vechten Oran je Nassau en ODO Maasland het vierde duel uit dit seizoen. ODO was tot nu toe steeds de sterkste, voor Nassau dus re den genoeg om er nu eens de beuk in te gooien. Wil Harga op twee punten achterstand blijven van lijstaanvoerder TOP, dan zal er gewonnen moeten worden van TOV. Na een mager zaalseizoen beeft Vlaardingen op het veld nog niet het genoegen van een overwinning mogen smaken. In Dordrecht tegen ODO zal het ook nu weer erg lastig worden. door Emile Schelvis heeft het bestuur het hoog ge speeld. In ieder geval staat het bij DHS opnieuw in het con tract". „Mijn opvolger Jan van dé Velden zal ik goed mogelijk proberen naar het volgend sei zoen te helpen", vervolgt Ver hoorn nog even, ,.Ik kan wel stellen, dat ik van de opbouw met eigen Hermesjongens, die me vanaf het begin voor ogen heeft gestaan, nooit ben afge weken. Ja, de spelers die tus sentijds kwamen, hebben hun kans gekregen. Gezien hun speltechnische capaciteiten hoorden ze ook in een selectie thuis, maar op het sociaal ge bied hebben ze natuurlijk compleet gefaald". Na deze duidelijke -en mis schien ook wel terechte- uit haal naar het mini-voetbaltrio Bouman, Riedijk en Van Elles- wijk, die inmiddels alle drie weer van het Hermestoneel zijn afgevoerd, komen de prognoses uit de kast. Barry Kneppers zie ik de meeste kans maken", is de verrassen de mededeling, die zijn ge dachten weer even naar het marathongebeuren verplaatst. „Nee, we moeten en kunnen van DHS twee punten pakken We hebben wel blessure vraagtekens in de aanval maar één doelpunt verschil daar ga ik gewoon vanuit". Wim Verhoom, trainend en coachend met de Hermes-selectle, die zich voorbereidt voor de topper tegen DHS. Vlaardingen/Maassluis De Westland Mara thon, die morgen zal starten in-Maassluis, zal zeker niet zo'n massaal gebeuren worden zoals de bekende marathon van New York of die Delft Vel» Balli, de Turkse kampioen van de Westland Marathon van 1978, kan door een blessu re dit jaar niet meedoen aan de strijd. Zijn landge noot Mehmet Terzi ver vangt hem. De twaalfde internationale Westland Marathon, te vens Nederlands kam pioenschap, die morgen vanuit Maassluis door een groot deel van de Glazen Stad gaat, kent voor de se nioren 177 lopers. Er doen 93 veteranen en drie da mes mee. Bij de veteranen ia de Brit Donald MacGre- gor favoriet Hij werd vo rig jaar vierde bij de West land Marathon en is al twee jaar lang wereldkam pioen op de langste af stand bij de veteranen. Hij start onder nummer 300. De start (13.00 uur) en fi nish is, zoals bekend, in Maassluis. Vandaar is het parcours, via een serie kronkels, uitgelegd naar de Dijkpolder (Maasland), de Oude Campspolder, de Kralingerpolder (De Lier), de Hoekpolder, Maasdijk, de Oranjesluis, Naaldwijk, 's-Gravenzande, over de Maasdijk naar Hoek van Holland, door het Stael- duinse Bos naar de Oran jesluis en via Maasdijk te rug naar Maassluis. De eerste lopers worden oven na 15.15 uur bij de finish verwacht. van Milaan, waar één dezer dagen 50.000 man aan de start verschijnt. Toch doen er ook aan de Westland Marathon vele atleten mee, die al bij voorbaat kansloos zijn voor e overwinning. Zij lopen slechts om de prestatie alleen. Zo doet er ook dit jaar weer een groep van elf atleten van A.V. Fortuna uit Vlaardin gen mee. Slechts twee van hen Henry Riedijk en Sjaak Hoogendijk zullen met de voorste meekunnen, de an deren kunnen alleen hun ei gen persoonlijke records ver beteren. Henry Riedijk (21) met een beste tijd van 2 uur en 27 mi nuten moet in staat worden geacht met de kopgroep mee te gaan, terwijl ook Sjaak Hoogendijk in de klasse Ve teranen 1 een eind zal ko men. Hoogendijk, de trainer van de lange afstandsgroep van Fortuna, heeft een beste tijd staan van 2,30.51 uur. Het zal niet meevallen om de persoonlijke records morgen te breken. Immers de West land Marathon staat bekend als een uiterst zware mara thon, gezien de altijd aanwe zige wind. Voor de 18e keer begint Ed Schlarman aan een mara thon. Nadat hij zijn eerste marathon in 3.32 uur had volbracht is zijn beste tijd nu al 2.42.21 en de verwachting is dat hij nog wel iets zal af knabbelend van deze tijd. Zeker omdat hij momenteel weer in goede conditie is, na dat hij in een aantal marat hons heeft moeten opgeven in verband met blessures of andere problemen onderweg. Maassluiser Cees van den Bogert, 43 jaar oud al, gaat proberen zijn beste tijd van 3.09 uur, die hij in zijn eerste marathon neerzette, te ver beteren, Gezien zijn presta ties tijdens de training moet het voor hem mogelijk zijn onder de drie uur te komen. Een andere Maassluiser Mary Paalvast (34) staat voor zijn eerste marathon, wel liep hij al eens de 35 kilom- ter in twee uur en twaalf mi nuten. Jan van der Gaag (37) en Jan Wielart (3?), allebei helemaal gek van hardlopen, gaan proberen in de buurt van de magisphe grens van drie uur te komen. Hun keiharde trainingsaanpak moet dit re sultaat mogelijk maken. Ook oud-voetballer Karei Leeu- wang (41) gaat trachten in zijn vierde marathon weer goed voor de dag te komen in klasse Veteranen 1. Op de midwintermarat hon verbaasde Aad van Genderen werkelijk ie dereen door te finischen in 3.12 uur. Als machinist op een loodsboot is hij niet in staat om regelmatig te trainen, wat hij wel com penseert door aan boord op de home-trainer aan zijn conditie te werken. Jochem Kooistra (30) en Gerrit Langstraat zijn de laatste Fortuna-deelne- De Vlaardingse Automobiel Club 'De Flardmgarijders' houdt dinsdag een routebe- schrijvingsrit voor beginners en gevorderen. Het inschrijf geld bedraagt acht gulden voor leden en twaalf gulden voor niet-leden. De afstand is onge veer veertig kilometer en de route voert door het Westland. Inschrijven kan vanaf 19.00 uur in café De Lijndraaier, Baanstraat 4. Voor eventuele inlichtingen tel: 704920. Niet Oranje Nassau, maar ODI is actief geweest in het verkopen van sinaasappels. Deze krant haalde gisteren deze twee verenigingen door elkaar. Waarvoor onze excu ses. Het Waterwegtoernooi is ook bij de korfballers een zeer aan sprekend toernooi. Het toer nooi van 1981 moet nog wor den. verspeeld, of de eerste club, die het evenement in 82 wil organiseren, heeft zich al gemeld. De vroege vogel heet Hoekse SV, Morgen staat de Sporthal Margriet in het teken van ka- rategeweld. De dojo Schiedam heeft namelijk samen met de Nederlandse Karate Bond (niet erkend bij het NSF) de tweede Nederlandse karate- kampioenschappen georgani seerd en vanaf 13.00 uur zijn de wedstrijden. De prijsuitrei king is 's-avonds om 21.00 uur. Een elftal, bestaande uit be stuursleden en leiders van de Vlaardingse voetbalvereniging Fortuna, speelt op dinsdag 21 april voor de nederlaagserie van de Vlaardingse Scheids- rechtersvereniging. De inzet is 'Krijn van Noordbeker' en de aanvang 18.45 uur. De jeugd van de Schledamse tafeltennisvereniging De Ko renbeurs vertrekt zondag naar het Brabantse Dorst gestatio neerd, waar een totaalpro gramma van zes dagen met veel tafeltennis te gebeuren staat. SW laat weer een bus rij den naar de uitwedstrijd tegen Haarlem. De kosten bedragen 17,50 gulden voor leden van de supportersvereniging en twin tig gulden voor niet leden. Het vertrekpunt en tijd is Café De Sluis, Lekstraat, 17.15 uur. Roy den Hartog, aanvoerder van Hermes DVS, heeft het defintieve besluit genomen zijn actieve voetbalcarriér op niveau te beëindigen. De 24-ja- rige spelbepaler kan vanwege zijn werk (vertegenwoordiger van een grote huidenhandel) het voetbal niet combineren. „Ik ga nu individueel sporten, waarbij ik niet aan specifieke tijden gebonden ben. Tennis sen of zo", zegt Roy den Har tog zelf. Vlaardingen - De waterpo- loers van SZC spelen dit weekeinde de laatste wed strijd voor de competitie. De Schiedammers komen uit te gen het Nijmeegse Zeus en bij eventuele winst zouden zij deze competitie, waarin zij wisselvallig hebben gespeeld, toch nog met een vierde plaats afsluiten. De heren van WIK spelen evenals VZC een thuiswedstrijd en tegen Scom. VZC viert het al behaalde kampioenschap in eigen huis tegen ZPB (19.20) in het Kolpabad en De Vi king heren gaan bij Kempvis op bezoek. Van de dames- ploegen gaat alleen Viking te water en wel tegen SVH. Schiedam/Vlaardingen— Een puntje pakje tegen Haarlem, dat de wens van de gehele selectie van SW. Vorige week al direct na de overwinning tegen de Graafschap leefde de wedstrijd tegen de gedoodverfde kampioen al bij iedereen. Ook trainer Sandor Popovics ziet de wedstrijd als een uitdaging. Steenbergen keert vond speelt de spits een hele Rintis hoogstwaarschijnlijk zaterdag avond weer terug in de basis van de Schiedammers. De boomlange voorstopper is vrij wel hersteld van ziin tegen Volendam opgelopen kniebles sure. „Hij heeft nog niet ge traind, maar vanavond (don derdag,red.) gaan we testen. Ik hoop dat hij kan spelen, want clan kan hij het opnemen te gen de sprongkracht van Gul- Iit Dat kan lÜnus beter als ie mand anders". Ook heeft Po povics weer de beschikking over Cor Peitsman. Vrijdaga- wedstrijd met het jeugdteam tegen jong Volendam om weer een beetje in het ritme te ko men. Deze wedstrijd is overi gens omgezet van de zaterdag naar de vrijdag, omdat SVV niet in staat was om twee elf tallen tegelijk op de been te brengen. Jos Zoetmulder en Aad vand er Vlist zijn beiden nog steeds uitgeschakeld. Met voorzitter Wim van de Gaag officieel door de KNVB aangesteld als liquidateur. gaat FC Vlaardingen zijn laatste wedstrijden van het bestaan in. De onderhandelingen rond een voor iedere partij tevreden afwikkeling zijn volop gaande en de spelers zijn zelfs al ak koord gegaan. En dat het spe lersmateriaal zeker niet in aanmerking voor liquidatie komt, is iets wat de FC de laatste weken nadrukkelijk bewijst. In de tweede wedstrijd van de vierde periode krijgt de Vlaar dingse eerste divisieclub thuis tegen Telstar de gelegenheid te bewijzen, dat het 3-2 verlies tegen Vitesse wel degelijk een misvatting is. Het team van Jan de Gier kan nog niet reke nen op Ron de Vos van Steen- wijk en Dick Hoogmoed (bei den geschorst), terwijl Cor Pot's meespelen nog een vraagteken is. Riedijk. Sjaak Hoogendijk. Schiedam Vlaardin gen De strijd om de onderste drie plaatsten in de eerste klasse A gaat nu volop begin nen. Met nog vijf wed strijden te gaan, is ook Zwaluwen ondanks de zo florisante competi tiestart in de misere geraakt en morgen thuis tegen RVVH mag dan ook absoluut niet worden verloren. Naast de Ridderkerkers staan ook Kozakken Boys, Vitesse Delft, Spij- kenisse in gevaarlijke re gionen en dus vooral de onderlinge confrontaties kunnen beslissende wen dingen geven. In het zaterdagvoetbal begint ook voor PPSC (thuis tegen Heinenoord) de situatie te spannen. Vier wedstrijden kent de derde klasse B nog en sa men met NTVV en VVGZ (op een punt) voe ren de Schiedammers de ranglijst aan. Voor het op de tweede plaats vertoe vende Excelsior M is morgen wellicht de laat ste kans op een kam pioenschap. Bij 's-Gra- venzandse SV, dat met vijf punten voorsprong riant de lijst aanvoert, moet worden gewonnen. Behalve Hermes DVS- DHS is er zondag een tweede derby in het Schiedam se amateur voetbal te bewonderen. Voor Ursus, dat naar Thurlede moet om SFC te bestrijden, is er nog steeds uitzicht op een kampioenschap, maar een misser tegen de stad genoot betekent een aan zienlijke kentering. Dat geldt -zij het met een voorsprong van vier punten in mindere mate- ook voor Fortuna, dat de zo felbegeerde titel ei genlijk niet meer mag ontlopen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 6