4 SPORÏ Oranje Nassau:Eindelijk winst in derby Als je straks een eigen inkomen krijgt, heb je een bank nodig. Zo simpel ligt dat. Maar welke? j Green Eagles j dames I tonen vechtlust SPORT KIRT Vlaardings bo wlingsteam Nederlands kampioen Vlaardingen verspeelt voorsprong BONOSSPAARBANK SCHIEDAM Dames- toernooi DRZ naar Engeland Nog kleine kans op promotie EiiiiiiininmiHiiinuniiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiinniiuiiiiniiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiEüiimiuuiiniuiiiiiiiiimiiiEiuinunnniiiiiHiimiiniiiiiinF dinsdag 14 april 1881 VD/SC/WW Vlaardingen/Schiedam De teams, die moesten winnen, deden op één na wat van hen verwacht werd. Alleen Maassluis werd duidelijk teruggewe zen. In de streek derby Oranje Nassau-ODQ was het eindelijk Nassau, dat na drie nederlagen nu eens een overwinning (5- 4) op de Maaslanders kon boeken. Een nederlaag was er voor ODI, dat bij Weidevogels duidelijk klop kreeg. Vlaardingen verspeelde bij het ODO uit Dordrecht een 0-3 voorsprong en moest ge noegen nemen met een 4- 4 gelijkspel ODI-Weidevogels 4-8 ODI kon tot halverwege de tweede helft Weidevogels in bedwang houden. Bij een 4-3 voorsprong ging het echter, mis. Het meest succesvolle aanyalsvak viel in defensief opzicht 'door de mand' en Weidevogels haalde de buit binnen, 4-8. Doelpunten: Theo Kool (2), Leon 't Hart en Elly van der Lely. Spirit-De Kapellen 34 Spirit had geen averij opgelo pen na het verlies van vorige week. Heel simpel werd een 6- 1 voorsprong opgebouwd. Even leek De Kapellen ge vaarlijk te worden en kwam terug tot 6-4. Maar een een voudige tempoversnelling le verde Spirit de volle winst op, 8-4. Doelpunten: Jacqueline Boog. Jan de Visser. Geert Moer man^), Aad Hoogerwerf(2), Martin Lokker en Jolanda van der Velde. Succes-Vanonta 7-1 Succes had ditmaal geen enke le moeite met de tegenstander. Vanonta was totaal niet bij machte het Succes moeilijk te maken. Succes controleerde de wedstrijd volledig en sloot met een verdiende 7-1 overwin ning de wedstrijd af. Doelpunten Ed Kooijmans(2), Sandra van Vüet(2), Marga Bijl(2) en Edith Verbrugge. Oranje Wit-Maassluis 12-5 In de eerste helft kon Maas sluis de thuisploeg' nog wel blijven volgen. Het nam zelfs Zeist Anja Toledo, Vin cent Vlasveld, Ronald Tit en Nico Thienpondt hebben in Zeist het bowlingkam- pioenscbap van de nationale jeugdtrioleague binnen ge haald. Het team van het Vlaardingse bowlinghuis 'De kangoeroe', verbeterden de presaties van de Vlaar dingse trio's in 1979 en 1980, toen een tweede plaats werd bereikt. Het was trouwens een span nende aangelegenheid bij evenement in Zeist, waar voor zich middels landelijke voorronde's en halve finales zes jeugdteams hadden ge plaatst. Maar de Vlaarding se zege kwam met een over winning van 582 pins, goed voor een gemiddelde van 192, niet meer in gevaar. De individuele prestaties wa ren: Anja Toledo, een ge middelde van 169,5 pins, Vicent Vlasveld: 165,0; Ro nald Tit 177.1; Nico Thien pondt 181,2. een 0-2 voorsprong. Voor rust werd het echter nog 2-2. Bin nen mum van tijd keek Maas sluis in de tweede helft tegen een 10-2 achterstand aan. Oranje Wit speelde gewoon het slimste spelletje. Zij scho ten van afstand en vingen goed af. Maassluis bleef teveel op de doorbraak spelen en verprutste dan nog de mooiste kansen. Oranje Wit was de be tere ploeg en won verdiend. Doelpunten: Arie Rookus(2), Wilma Nieman, Martin Berg werf f en Martha van der Gaag. Oranje Nassau-ODO 54 Voor de vierde maal stonden deze teams tegenover elkaar. Steeds moest Oranje Nassau een nederlaag accepteren. ODO was nu uitgeschakeld voor de titel en had toch wat moeite om volledig geconcen treerd aan de wedstrijd te be ginnen. Qua spelpeil viel het eigenlijk allemaal wat tegen. Spanning was er wel, want Nassau was gebrand op een overwinning. De eerste helft werd op 3-3 afgesloten. In het tweede deel was het halverwe ge 4-4. ODO liet verschillende kansen onbenut om een voor sprong te nemen. Oranje Nas sau had in Leo van der Bie de match-winnaar, 5-4. Oranje Nassautreffers: Ton Sluimer, Lenneke Verheij, Anthoinette Vermeij, Coby van Keulen en Leo van der Bie. ODO-treffers: Bram Hane- maaijer(2), Martin Bosch ma en Teunis-Jan van Bameveld. Harga-TOV 96 In de eerste helft had Harga het knap moeilijk, 3-4, In het tweede gedeelte werd TOV op conditie geklopt en behaalde Harga de vole winst binnen, 9- 6. Doelpunten: Karei van der Linden(3>, Chris Alblas(3), Rob Bons(2) en Gien van Dijk. ODO (D)-Vlaardingen 4-4 De eerste twintig minuten ver liepen voor Vlaardingen als een trein en het resultaat was een 0-3 voorsprong. ODO kwam terug en Vlaardingen raakte aangeslagen, 4-3. Met nog zo'n 25 minuten te gaan was een vrije bal van Rik Brouwer goed voor de gelijk- Duel In de derby tussen ODO (wit) en Oranje Nassau maker. Daarna scoorden de teams niet meer. Overige doelpunten: Dick van Ebelenburg, Marijke Strubbe en René Zwets. ADVERTENTIE Straks, als je van school af bent ga je werken studeren, of je blijft eerst nog even wal rondkijken Maar je krijgt m ieder geval te maken met salaris, beurs of utikenng. En dan heb je gewoon 'n bank nodig. Om snel, en zonder gezeur, je inkomsten en uitgaven te regelen. Om te beschikken over betaal cheques, om makkelijk te sparen, voor je vakantiezaken en noem maar op. Allemaal zaken waarbij je eigenlijk niet zonder een goeie bank kunt Een bank, die je bewust moet kiezen Want va neen goeie bank kun je je hele leven profijt hebben. De Bondsspaarbank is een prima keuze Zeker als het gaat om "n bankgirorekening de rekening die je nod ig hebt a!s je regelmatig met geld te maken krijgt Want ga maar na. Er zd altijd wei een Bonds spaarbank bij je in dc buurt. Maar wij zijn ook. dankzij een uitgekiend computersysteem, waarschijnlijk de snelste bank van Nederland. Erg belangrijk ab je regelmatig te maken knjgt met opnemen, storten en diverse andere bankzaken. Bovend ien heeft de Bonds- spaarbankdenaam zegthet eigenlijk ai voor iedereen 'n spaarrekening op maat. Zo is er ook een rekening, met extra hoge rente, speciaal voor jonge mensen. Kun je nog makkelijk sparen ook. Kortom, kom naar de Bonds spaarbank. De bank die je neemt omdat je 'm nodig hebt. Echt, zo simpel ligt da t Hoofdkantoor Lange Nieuwstraat 195 KantoremSt.Üduinapleïn 4 - Rembrandtiaan 41 - Leliestraat 1 - Lorentziaan 68 - Mgr.Nolenslaan 412 - Dr. Wibautpleïn 63 - Populierenlaan 5 - Peter v. Anrooylaan 180/hoek L Zimraennannplein ^iiiiiiiiiiiiiiiimiuiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiuHiiiiiiiiiiiititHiiiiiiiiiiittiiiiiiitiiHiiiiiiijiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiniiiiitiiiintiiiiitiiiiiriiitiiiitiiiiiiiriiiiiiitig Schiedam/Maassluis De dames van Juventus zijn er niet in geslaagd om de laat ste wedstrijd in de promo tieklasse om te zetten in winst. Tegen het eveneens gedegradeerde Boxtel verlo ren de Schiedamse vrouwen kansloos. De heren deden het al niet veel beter, in Utrecht werd met grote cij fers verloren van kcpoloper Midland. Alleen de dames van Green Eagles zegevier den over Midland en ein digden zo op een eervolle derde plaats. Juventus-Boxtel (d) 51-61 Het was duidelijk te mer ken, dat er voor beide ploe gen niets meer op het spel stond. Noch Boxtel, noch Juventus kon de degradatie nog ontlopen. Hoe onge- geinspireerd en futloos er werd gespeeld, blijkt wel uit het feit dat Juventus pas na acht minuten scoorde. Een time-out op dat moment had, ondanks het ontbreken van coach Frits Spaak, tot resultaat dat er nadien iets beter werd gespeeld. Het gat van negen punten wer den in ieder geval tot de rust niet groter. In de tweede helft bedui dend minder balverlies aan beide kanten, waardoor de score sneller opliep. De Schiedamse dames waren echter niet in staat om eni ge dreiging uit te oefenen, waardoor de wedstrijd lang zaam doodbloedde. Midland-Juventus <h) 122- 103 In de Utrechtse Catharijne- hal stonden de heren van Juventus voor de bijna on mogelijke opgave om koplo per Midland van de winst af te houden. Verdedigend lukte het niet erg, bij tijd en wijle speelden de gerouti neerde Utrechters de man- to-man defensie helemaal weg. Aanvallend ging het daarentegen lang niet slecht voor de Schiedammers, waardoor de ruststand nog een draaglijk aanzien kreeg, 60-46. Coach Carel Verwer pro beerde in de tweede helft het gat kleiner te maken door een zöne-press te laten spelen. Het gewenste resul taat bleef echter uit, hoewel het zeker niet slechter ging. Intussen liep de score zeer snel op, zodat het een zeer aantrekkelijk wedstrijd werd voor het publiek. Door dit verlies is Juventus op de vierde plaats van on deren geëindigd, waardoor de Schiedammers zich handhaven in de tweede di visie. Juventus speelt nu volgend jaar de streekderby tegen Green Eagles uit Maassluis, dat naar de twee de divisie promoveerde. Midland-Green Eagles (d) 58-64 Een hele wedstrijd achter staan en dan toch nog win nen, dat presteerde de da mes van Green Eagles tegen de dames van Midland uit Utrecht. Vechtlust en door zettingsvermogen zijn za ken, die daarvoor noodza kelijke zijn en dat toonde de Maassluise dames dan ook. De thuisploeg verkreeg een kleine voorsprong doordat met name de spel verdeel ster bij vlagen uitstekend speelde. De Eagles wisten echter goed te volgen, zodat bij rust het verschil gering (30-25). Midland slaagde er in de tweede helft in om het verschil te vergroten. Een time-out van coach Kees Brugman bracht daar ech ter verandering in. Pratend als zijn illustere naamge noot vertelde hij de dames hoe er wel gescoord moest worden en met resultaat Via 40-32 kwamen de Maas sluise dames terug naar 40- 40 met nog acht minuten te spelen. Fel doorknokkend namen de Eagles een voor sprong, die niet meer uit handen werd gegeven. Hierdoor werd definitief beslag gelegd op de derde plaats, waardoor nog een klein kansje op promotie naar de eerste divisie is be houden. Schiedam De Schiedamse voetbalvereniging DRZ houdt zondag (eerste paasdag) een groot damesvoetbal toernooi, wrarvoor nog vier eerste da mesteams hebben ingeschre ven. Naast thuisclub DRZ, dat de eerste wedstrijd op Sport park Kethel om 10.0Q uur laat aanvangen, is ook Ï.1SV71 uit de regio met een team verte genwoordigd. De overige ploe gen zijn: Blijdorp (Rotterdam), Celeritas (Den Haag) en SMV (Rotterdam). Vlaardingen De Vlaar dingse Zwemclub VZC ver trekt 15 april met een groep van ongeveer veertig zwem mers en zwemsters en even veel ouders naar Engeland. In het kustplaatsje Scarbo rough vindt een uitwisseling plaats met de plaatselijke zwemvereniging. Dit is de tweede keer, dat de Vlaardingers naar Scourbo- rough gaan. In november ko men de Engelsen voor de twee maal naar Nederland. Voordat de groep op 21 april terugkeert staan er wedstrij den op het programma in Scarborough en Huil. Reinier Somoukil kwam tijdens de training van de selectie van VDL zo onge lukkig in aanraking met een van zijn medespelers dat hij naar het Holy-zie- kenhuis moest worden overgebracht Daar consta teerde men dat de knie banden waren afge scheurd. De ongelukkige speler is zeker voor enkele maanden uitgeschakeld. Piet de Jong, masseur van VDL. heeft zijn con tract met een jaar ver lengd. De Rotterdammer gaat zijn tweede seizoen Voor Green Eagles, dat afgelopen weekeinde het kampioenschap binnen haalde, ligt de weg open naar de dubbel als men op 2 en 9 mei de bekerfinale weet te winnen. Arie van Embden, at leet van Fortuna, kwam in Hilversum samen met nog 400 deelnemers uit op de twaalfde Spaan- derwoudloop over twin tig kilometer. Na een langdurige blessure bleek Van Embden weer helemaal terug door een tijd van 1.1830 uur te la ten noteren. De voetbalvereniging HVO heeft vanavond voor de speciale gelegenheid de beschikking over twee eerste elftallen. Voor het Vlaardings kampioenschap acteert team 'A' al om 18.15 uur aan de Marat- honweg tegen DSS'26, ter wijl team 'B' om 18.45 uur aantreedt op Harga tegen GTB voor de voorronde van het toernooi om de Nieuwsblad bokaal voor de Waterweg. Gisteren is dan einde lijk de eerste paal de grond ingegaan voor de nieuwe accommodatie van de voetbalvereni ging Demos, Wethouder Posthoorn verrichtte deze daad. o Postduivenvereniging 'De Vrijheid* heeft de eer ste wedvlucht weer achter de rug. Berg Barzilan eiste de eerste, de derde en de tiende plaats voor zich op, J van de Vijver en Zn pakte de tweede en de zes de stek, terwijl de vierde en dc zevende plaats naar de Combinatie S. Poort ging. Vijfde werd A van der Tyun, achtste A.Wes- terholt en negende R- Heinsbroek. Er namen 421 duiven aan de vlucht deel-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4