SCHIEDAMSCHE COURANT 2 .neem- de proef Plaats verzorgingstehuis nog niet bekend Simons wil meer gegevens op tafel 'Vervuilers niet aansprakelijk voor slijtage dak' W ij kvereniging wil woning als buurthuis Tlr College wacht adviezen af Over warenhuizenMuwi en gevaarlijk terrein: Oost weet opbouwwerker nog niet te vinden Herman Brood naar Schiedam a.s. BRUIDS PAAR Bouw Lamoen al begonnen Jeugdland sloot pact met weergoden nach hemden TEXTIELBUHANS <<u' Vrijdag 17 april 1981" -ONAFHANKELIJK DAGBLAD- -105de jaargang no. 76 •ePAOW*'# Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendiemt 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Het college van burgemeester en wet houders in Vlaardingen heeft nog steeds niet besloten waar het nieuw te bouwen verzorgingstehuis voor be jaarden zal komen te staan. Inmiddels is er wel een lijst met zestien plaatsen op tafel gekomen. Het college heeft de voorkeur uitgesproken voor drie van de zestien loca ties: de locatie Erasmusplein, de locatie Van Kinsbergen- plaats en de locatie 2e Van Leijden Gaelstraat De vol gorde van de locaties is wil lekeurig en houdt dus zeker geen voorkem_in. voor het Erasmusplein. Ook de coördinatie-commissie Stede bouw heeft de 16 locaties nader ondei de loep genomen. Deze commissie oordeelde de volgende locaties positief: Ke- tbelweg (reserve locatie);"'Am- manstraat, Van Kinsbergen- plaats, 2e Van Leijden Gael straat en de Boslaan (Tromp straat/Piet Heinstraat). De commissie stede bouw is van mening dat de plaats op het Erasmusplein niet zo geschikt is om een verzorgingstehuis te realiseren. De commissie vindt dat er dan een te grote concen tratie van accomodaties voor bejaarden zal onstaan in de' Westwijk. Hetzelfde als nu in Holy is te zien. Daar staan ook meerdere verzorgingstehuizen voor bejaarden. Het college heeft inmiddels besloten eerst de adviezen te vrage van de commissie voor stadsontwikkeling en volks hui--.asting, de commissie voor maatschappelijke dienstverle ning en de Raad voor het ou derenwerk. Als die adviezen bekend zijn maakt het college pas de definitieve keuze be kend. Ook Verlinde ontkent dat Konings weg moet Schiedam De routinier van de Schiedamse PvdA- fractie, senator Jan Si mons, heeft het college van burgemeester en wet houders aan de tand ge voeld naar aanleiding van berichten in onze krant over warenhuizen in de binnenstad en over onlus ten op het GTB-terrein. Simons wil schriftelijk beves tigd zien, of de gemeente in derdaad met enkele grootwin kelbedrijven besprekingen voert over vestiging van eêp. twee of drie warenhuizen in het centrum. Ook wil hij we ten hoeveel panden daarvoor eventueel gesloopt zouden moeten worden. Simons wil dart B en W geen warenhuizen zullen aantrekken, alvorens de noodzaak daartoe is aange toond via een gedegen mark tonderzoek. En ook zal de ge meenteraad er eerst mee moe ten instemmen, stelt Simons voor de zekerheid. De oud-fractieleider van de PvdA, die tien jaar geleden medeverantwoordelijk was voor de komst van projectont wikkelaar Empeo, wil ook we ten of het waar is dat Muwi gaat bouwen in de Schiedamse binnenstad. Ook dat moest Si mons in onze krant lezen. Over het GTB-terrein aan de Dwarsstraat vraagt Simons, of de gemeente herhaalde malen wees op ontploffingsgevaar. Hij vraagt welke schade er tot nog toe is aangebracht en wat de gemeente voor maatregelen heeft genomen om dat te voor komen. Simons vermoedt dat B en W de problemen hebben onderschat, of anders verkeer de prioriteiten hebben gesteld. Hij vraagt het college daarom hoe het nu staat tegenover de hele situatie, mede gezien te gen de achtergrond van de schamele voorzieningen voor het jongerenwerk in Schie- dam-Zuid. Schiedam Alles wijst erop dat Schiedam-Oost bin nenkort een nieuwe sollicitatieprocedure zal moeten starten om een geschikte opbouwwerker voor de wijk te vinden. De twee overgebleven kandidaten voor de functie hebben geen ervaring met de stadsvernieu- wingsproblematiek en dat is een van de eisen die Oost stelt. Ervaring in stadsvernieuwing wordt in de wijk van het grootste belang geacht omdat de buurt de ko mende jaren volop met die problematiek te maken krijgt. "Van de drie oude wijken die nu een opbouwwerker mo gen aanstellen is Oost de enige die daar nog niet in is geslaagd. Zuid heeft Ar- mand van Puyvelde be noemd en Centrum koos voor de Vlaardingse Henny "Wiersma als opbouwwerk ster voor halve dagen. Oost heeft overigens al een jaar over een opbouwwerker be schikt: Jan Poort, die als parttime kracht te weinig kon doen, overspannen raakte en vertrok. Na die slechte ervaringen met Jan Poort mocht Oost nu een hele opbouwwerker gaan zoeken. Volgens de voorzitter van de bewoners vereniging Aad de Wolff zijn er veel sollicitanten ge weest. Degenen die aan de eisen van de wijk voldeden prefereerden echter een baan in teamverband als die ergens anders werd aange boden en de overgebleve nen voldeden niet aan de eisen. Toch hoopt Oost nog in au gustus de nieuwe opbouw werker in de wijk te kun nen verwelkomen. Aller eerst moet nog een laatste gesprek over de twee over gebleven kandidaten wor den gevoerd, maar als die worden afgewezen en daar ziet het wel naar uit dan kan onmiddellijk een nieuwe sollicitatieprocedure worden gestart. De Wolff: „Wij hebben al van de SSWO vernomen dat de ge meente daar niet moeilijk over zal doen. En dat is ook logisch; het zou immers een slechte zaak zijn als je ie mand moet aanstellen waarvan je vindt dat hij niet voldoet." Schiedam Herman Brood komt zaterdag 25 april met zijn band naar Schiedam. De stichting open jongerencentrum Schiedam-Noord heeft Brood gecontracteerd voor een concert in de Blauwe Brug op het Bachplein. •VTA, wilt u ook uw huwelijk starten met een reisje naar Londen, Parijs of Kopenhagen ZIE ONZE KRANT VAN 29 APRIL A.S. Vlaardingen De bouw op het Lamoenterrein is begon nen. In alle stilte zonder publiek en zonder herrie van het heiblok, want de palen worden gegoten is de eerste paal woensdagmiddag de grond in gegaan. Volgende week vrijdag om half vijf zal dat officieel en met veel tam tam nog een keertje over wor den gedaan. Na afloop van de feestelijke gebeurtenis, waarvoor de be woners van de drie omliggen de straten zijn uitgenodigd zal er een receptie worden gehou den in buurthuis de Peppelaar. Omdat in die straten nog al wat buitenlanders wonen zijn de uitnodigingen verspreid in drie talen: Nederlands, Turks en Joegoslavisch. De bouw van de 64 woning wetwoningen heeft enkele malen op losse schroeven ge staan. Pas nog dienden de in de buurt gevestigde vis ver werkende bedrijven een be zwaarschrift in omdat zij vreesden overstelpt te worden door klachten van de toekom stige bewoners. Na enkele ge sprekken met de gemeente trokken de bedrijven die be zwaren echter weer in. Jeugdland en het zonnetje brachten de kindertjes van de Gorzen veel genoi Schiedam In een blakend zonnetje hebben kinderen uit de Gorzen gistermiddag afscheid genomen van het Jeugdlandgebeuren in de paasvakantie. Knutselen op het Wilhelminaplein bracht zo'n dertig kindertjes op de been. Jeugdlandbaas Joop van. Broekhoven was in zijn nopjes met wat de weergoden hem deze week schonken. „Het was heerlijk weer, de hele week. Nou, wat hebben we geboft 't was echt geweldig, ondanks de concurrentie die we hadden van de handbal- en voetbaltoernooien die ook in de paasvakantie zijn gehouden." sprookjes achtige bedrukte MEISJES met leuk strookje ISCHECVWl I I VlAAWJMfNmM«U o/l V-AASbiUfc. M)W*iSK)tKI Schiedam Na fractievoorzitter Gé Brouwer heeft gistermiddag ook de waarnemend fractievoorzitter, Arie Verlinde, ontkend dat Hans Konings het verzoek is gedaan de Schiedamse gemeenteraad te verla ten. „Dat is niet zo. De fractie is alleen bijeen geweest om te spreken over de CDA-brief en over het functioneren van verschillende fractie leden, dat kan iedereen zijn, dat kan ik ook zijn," aldus Veründe. Hoewel de PvdA-fractie in meerderheid Konings hecf* verzocht de raad te verlaten, zegt Verlinde: „De fractie heeft nog niets gedaan. De fractie is daar trouwens niet vrij in. Er is gelukkig nog een controleapparaat en dat zijn de leden." Verlinde: „De fractie kan Ko nings niet wegsturen. De frac tie kan hooguit iemand ver zoeken weg te gaan, maar jon gens, je hebt met grote mensen te doen. Nee, er is niets aan de hand." Op de vraag of het door Ver linde genoemde controleappa raat, de achterban, op de hoog te zal worden gebracht van de ontwikkelingen, zegt Verlinde: „Het is begrijpelijk, dat het be stuur de leden op de hoogte brengt.*' Het bestuur heeft echter de betreffende fractie vergadering over Konings niet mogen bijwonen. Verlinde: „Het bestuur mag bij alle ver gaderingen zijn, Wi] zijn een open partij, daar is niets ge heimzinnigs aan." Was het bestuur er donderdag ook bij? Verlinde: „Ja." En maandag? „Ja." En dinsdag: „Ja." Coalitie CDA-fractievoorzitter Siem Rosman wil nog geen com mentaar leveren op de brief, waarin de PvdA ver tegemoet komt aan zijn coalitiepartner. Rosman zei gistermiddag met zijn fractie afgesproken te hebben, dat zij zich er eerst ge zamenlijk over buigen alvo rens Rosman een standpunt kenbaar maakt. Wel heeft hij een voorlopige privémening laten weten aan PvdA-fractie- leider Gé Brouwer. Welke dat is, wil Rosman evenmin zeg gen. Niet voor volgende week don derdag zal de CDA-fractie over handhaving van de coali tie beraadslagen. Rosman: „De PvdA heeft zo snel geant woord, net in een week dat er bij ons mensen weg zijn, dat het nu niet lukt de hele fractie bijeen te roepen. En begin vol gende week zit ik 2elf met commissievergaderingen. Dan lukt het ook niet." Brouwer deelde onze krant overigens nog mee, dat het niet zonder meer vaststaat dat Hans Konings' moties over het huisvestingsbeleid worden in getrokken. Hoewel de fractie vindt dat intrekken beter „zou zijn", zal dat onder meer af hangen van wat het CDA over de inhoud ervan zegt. Maar ook is er volgens Brouwer de moeilijkheid, dat de motie door drie mensen is onderte kend en dat deze niet alle drie hun handtekening zullen schrappen. Konings zelf is ten slotte voor handhaving. College antwoordt SP: Vlaardingen Vervuilers kunnen niet aansprakelijk worden gesteld als bijvoor beeld een dak van een woning door luchtverontreiniging is aangetast Dit omdat geen di recte veroorzakers kunnen worden aangewezen. Evenmin heeft het dan nog zin om een beroep te doen op het fonds Luchtverontreiniging omdat dit fonds slechts schade ver goedt welke redelijkerwijs niet voor rekening van de schade- lijdendc hoort te blijven. Dit antwoordt het college van bur gemeester en wethouders van Vlaardingen op vragen van de Socialistiese Partij (SP). De partij had enkele weken geleden vragen gesteld over de vernieuwing van de dakbe dekking van de ambtswoning van de burgemeester. De SP was van mening dat de repa- Vlaardingen Het bestuur van wijkvereniging Hoeven- buurt verwacht in de toekomst grote moeilijkheden met de leiding van de lagere school in Holy die ook voor een deel ge bruik maakt van het zalen complex De Deel. De wijkver eniging heeft geen eigen on- derkomen en is daarom nood gedwongen aangewezen op ge bruik van de zalen in De Deel. De leiding van de school heeft inmiddels al een brief geschre ven naar het college van bur gemeester en wethouders waarin om een oplossing voor het probleem wordt gevraagd. De school wil het zalencom plex meer gaan gebruiken voor de eigen activiteiten. Voorzitter Jan Sloot van de wijkvereniging is somber ge stemd over de situatie. Liever zou hij hebben gezien dat de Hoevenbuurt een eigen onder komen zou krijgen. Dat zit er vooralsnog niet in gezien de slechte financiële situatie van de gemeente. Een oplossing heeft Sloot al wel in ontwik keling: „Als we geen oplossing kunnen vinden moeten we maar een huis huren in de wijk en daar onze activiteiten naar verplaatsen. Ja, inder daad het zijn sombere geluiden die ik naar voren breng, maar 2e vragen wel om een oplos sing, Omdat we geen eigen on derkomen hebben moeten we een te grote bijdrage vragen van onze leden om de activi teiten te kunnen financieren- Inkomsten van de bar hebben we ook al niet. Het is te hopen dat de gemeente snel facilitei ten beschikbaar zal stellen zo dat we ons werk kunnen blij ven uitvoeren." Sloot is van mening dat de buurtvereniging langzamer hand een huiskamerclub aan het worden is: „Als we moeten vergaderen dan moet dat bij mensen thuis. Alle spullen voor de activiteiten moeten bij mensen thuis worden opgesla gen. Echt, in de toekomst wordt het onhoudbaar." ratie aan de woning niet uit de gemeentekas betaald moest worden, maar door de veron- treinigers. De SP wees de gemeente erop dat agressieve inwerking van de luchtverontreiniging het slijtageproces van de dakbe dekking in zeker mate heeft versneld. De gemeente ant woordt nu dat deïe gegevens niet gebaseerd zijn op een we tenschappelijk rapport, maar op ervaringsgegevens van het bedrijf gemeentewerken. Een wetenschappelijk basis voor de slijtage van het dak is er dus niet. Het onderhoud aan de woning is uitgevoerd door de afdeling gebouwen en techni sche installaties van het be drijf gemeentewerken. De dakbedekking van de ambts woning is al meer dan 20 jaar oud. De formele afschrijvings termijn bedraagt 15 jaar. De toestand waarin de dakbedek king na verloop van jaren ver keert is moeilijk te beoordelen. Veel moeilijker in ieder geval dan met ramen, kozijnen. Lek kages zijn eigenlijk de enige indicaties. In de voorafgaande jaren zijn lekkages incidenteel gerepareerd. De burgemeester kreeg echter steeds meer hin der van lekkages waarna werd besloten om tot algehele ver nieuwing van het dak over te gaan. De gemeenteraad heeft tijdens de vergadering van 4 maan besloten om a coord te gaan met de kredietaanvraag van 24.000 gulden om het dak van de woning te kunnen repare ren. JHL- Dit nieuwsblad, waarin u at het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. O0O»®" ;ode— eW' O'-1® bon® .^onn.- ^,30®

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1