'Als invaller weet je het nooit' SVVDrie punten pakken Degradatieduels voor Zwaluwen en DHS SPORT KORTI Boetes 1 FC Vlaardingen I niet betaald I Patrick Meijnhardt van Schoor: definitieve doorbraak: Goaltjesdief Ferry Meerhof morgen weer op de bank Sportagenda Jack Lammers naar Schiedam TT aprfl 1981 'Ik had de hoop al opgegeven' Dordrecht Een minzame glimlach omtrekt het ge laat van Patrick Meijnhard van Schoor, wanneer de vergelijking tussen de huidige omstandigheden van zijn werkgever en die van hemzelf zich opdringt. „Inder daad", stelt de 23-jarige Dordtenaar, „ondanks alle moeilijkheden rond dit FC Vlaardingen, is voor het mij natuurlijk wél het seizoen van de doorbraak. Nauwe lijks een jaar geleden nog deed ik helemaal niets meer aan het voetballen en had ik de hoop om wat te berei ken zelfs helemaal opgegeven". handen was genomen en der halve in het van gezondheid blakende DS'79 veranderde, kwamen de problemen voor Meijnhard van Schoor. „Ik kreeg nog wel een contract, maar ik moest ook in militaire dienst Nou, ik kon weinig trainen, daar was nauwelijks gelegenheid voor en in het C- team werd het een hopeloze zaak. Ik gleed steeds verder af, moeilijkheden, ruzies en vorig jaar januari heb ik het bijltje er definitief bij neer gegooid De inmiddels van het toneel verdwenen manager Hugo van Houten, als ook Martin van Vianen, haalden aan het begin van dit seizoen de met zichzelf overhoop ligjgende voetballer naar Vlaardingen. Over die moelïjkeke periode verhaalt Patrick Meijnhard van Schoor; „Toen ik op zestienjarige leef tijd destijds zelf komende van de amateurclub EBOH, waar ik geen plaats kreeg in het eerste, naar het toenmalige FC Dordrecht verhuisde, wilde ik al graag iets bewijzen. Dat is erin blijven zitten. Nou, eerlijk gezegd, liep het gelukkig niet slecht. Via het C-team, waarin ook een Anne Evers en Loek Bijl liepen, mocht ik zelfs inci denteel met het eerste meespe len". Nadat de doodzieke patiënt FC Dordrecht door de welgestelde chirurg Nico de Vries onder Crole verrassing „Het was dan ook een grote verrassing Vianen en Van Houten bij mij op de stoep te vinden", bekent de admini stratieve medewerker „ze had den mij in het C-team zien spelen en juist tegen Vlaardin gen en Telstar (de toenmalige club van Van Vianen, red) speelde ik goed. Maar toen ik weer echt moest beginnen, duurde het wel even voordat het zelfvertrouwen terug was. Vandaar die slechte start, al thans voor mij persoonlijk". Daarna is Meijnhard van Schoor niet meer weggeweest en met negen competitietref fers en drie bekerdoelpunten, wordt de bestaande belangstel ling al gauw in de categorie 'logisch' geplaatst „Ik heb door Emile Schelvis nogal wat keus", zegt de links benige aanvaller ook, „Uiter aard zijn er de bestaande aan biedingen, waaronder FC Den Haag en FC Amsterdam. Maar er is er nog één, waarover ik goed moet nadenken. Ik kan de naam nog niet noemen, maar het zou wel een hele om mekeer in mijn leven ook be tekenen. Ik heb momenteel een vaste baan en studerende in sociale verzekeringen. Dat is niet iets wat je zomaar over boord gooit". De vriendelijke en eigenlijk qua smaak en interesses wat minder ('Ik hou me maar rus tig, dan heb je de minste last') in het betaalde wereldje pas sende Meijnhard van Schoor ziet z'n eigen tekortkomingen. Hij: „Er zijn zat zaken, waar aan geschaafd moet worden. Koptechniek, conditie en an deren laten scoren bijvoor beeld. Wat ik belangrijker vindt: ik ben inmiddels samen gaan wonen. Vroeger ging je regelmatig stappen, dat is er nu uil gegaan. Ik leef er nu veel meer voor". Is dat dan echt een noodzaak, gezien de huidige situatie bij de FC Vlaardingen Het ant woord;. „Tsja, iedereen loopt nu min of meer voor zichzelf te voetballen. Het team kan wel zonder druk spelen, maar een hoop jongens zijn toch on zeker. Daarom is in het begin van de wedstrijden allemaal zo lauw en pas daarna echt erin kletsten. Maar ja, hoe dan ook, mijn motivatie zal altijd blij ven bestaan uit spelplezier. Een tegenstander passeren, dat geeft mij nog altijd een kick...". Patrick Meijnhard van Schoor: "tegenstander pas seren geeft een kick". Schiedam Elke jonge voetballer droomt ervan, invallen in het eerste en dan meteen scoren. Ferry Meerhof, de 19-jarige spits van jong SVV, overkwam het al drie keer dit sei zoen. Tegen Cambuur, De Graafschap en Haarlem scoorde de lange slungeli ge aanvaller de winnende of gelijkmakende treffer. „Fure mazzel", zegt hij be scheiden, „als invaller weet je het nooit. Popovics zegt, dat ik het verras singseffect ben, de verde diging loopt even te zoe ken. En in die korte pe riode maak ik dan ge bruik van mijn vrijheid". Ondanks'het feit, dat hij nu al drie keer scoorde als invaller, heeft Sandor Popovics nog nooit een beroep gedaan op Meerhof voor de basis. „Die jongen is fysiek nog niet sterk genoeg", zegt de succesvolle oefen meester. En Meerhof zelf: „Ach, mij kan het niet zo veel schelen. Ik speel net zo lief in het C-team als in het A- team als ik maar voetbal. Mijn vrienden, veelal jongens waar ik van jongsaf aan mee voetbal, spelen in het C-team". Om er enigszins aarzelend aan toe te voegen „Popovics heeft natuurlijk nog nooit gepro beerd om me een hele wed strijd te laten spelen". Broekie' Meerhof is de enige speler van SVV, die al een contract heeft voor volgend seizoen. Per 1 oktober 1980 - kort na de wed strijd tegen Cambuur, waarin hij voor de eerste keer inviel en direct scoorde - tekende hij anderhalf iaar. De Sehie- Ktriid tecen FevennnrH. maar voor anderhalf jaar. De Schie- damse eerste divisieclub moest Meerhof wel een contract aan bieden, want ook Cambuur was in de markt voor de mak kelijk scorende blonde spits. „Nadat ik tegen Cambuur had gescoord, belde de manager Van Cambuur me. Hij vroeg wat ik wilde verdienen enzo voort. Ja, wat doe je dan als jong broekie, je slaat en slag in de lucht. Ik noemde dan ook een bedrag, wat zelfs een full- prof niet verdiend. Na lang dubben heb ik toen Ger La gendijk van de VVCS (vereni ging van contractspelers) in de arm genomen. Hij heeft een door Ruud Bijl contract met SVV gesloten. Ik wilde liever hier blijven, want je weet niet wat het wordt bij Cambuur. Het is ver weg en misschien kom je wel in het C- team. Bovendien spelen alle topclubs hier in het westen en het blijft natuurlijk de wens van iedere jonge voetballer om daar eens aan de slag te ko men. Een spits, die scoort is goud waard", In zijn eerste seizoen in jong SVV heeft Meerhof tot nu toe elf keer gescoord in zestien wedstrijden. Gelijk a! in de eerste wedstrijd tegen Ajax was het raak en Meerhof dacht gelijk het gemaakt te hebben in het betaald voetbal. Nu: „Ik liep op de traning ge lijk naast mijn schoenen. Jan (van der Velden, red.) heeft me toen in de volgende wed strijd tegen Feyenoord, maar vijf minuten laten spelen. Dat heeft geholpen, want tegen jong Haarlem was ik weer su per-geladen". Ook van de gro te bek, die Meerhof in en bui ten het veld heeft is niet veel meer over. „Qua karakter heb ik veel geleerd van Popovics en natuurlijk ook van Van der Velden, mijn. mentaliteit is 50 percent voor uitgegaan. Ik was echt een moeilijk mannetje, in het C-team liep ik in het begin steeds te schelden, maar na een gesprek was dat over. Ook in de A-selectie werd ik in het begin niet geaccepteerd om mijn grote bek. De jongens dachten wat denkt dat broekie wel en ze hadden helemaal ge lijk. Na een gesprek is dat ech ter ook opgelost". Bank Morgen tegen FC Amsterdam en maandag tegen Herecles zit Meerhof hoogstwaarschijnlijk weer gewoon op de bank. Meerhof vindt het niet erg. „Als ik in de basis sta dan ver wacht het publiek van me dat ik scoor. Nu maak ik ze, maar straks kogel je de bal bij een goede kans van het veld. De ene dag ben je de held en de andere dag ben je de lui", weet de aspirant-belastingambte naar. Ferry Meerhof kan zijn ge luk niet op. In zijn eerste wedstrijd voor SVV tegen Cambuur heeft hij gescoord M4& -t: - Van de Gaag: 'Clementie gevraagd' Vlaardingen Vijf spelers van de FC Vlaardingen hebben nog een schuld lo pen bij de strafcommissie van de KNVB, die gerech tigd is deze spelers het verder spelen te beletten, alvorens de verschuldige somma is voldaan. Voor zitter Van de Gaag: „Het i at hier om een oude re- r.^vïing voor een totaal be drag van 625 gulden. Het zijn schorsingen uit een ver verleden en aangezien het normaal is, dat dat soort 'onkosten' uit een spelerspotje wordt betaald, blijkt nog eens de finan ciële desorganisatie". Niemand heeft ooit een cent overgemaakt. Nu ligt het anders, je kunt spelers, die geen cent krijgen niet hun boete laten betalen. Zo heb ik de rode kaart van Dick Hoogmoed ook uit mijn eigen zak be taald". Voor de spelers Domini, Tijl, Stans, Ludwig en Vos van Steenwijk dreigen geen gevolgen. Van de Gaag: „Ik heb Van Zon vai^de strafcommissie om dementie gevraagd In ver band met de financiële si tuatie. Het verschuldige bedrag wordt natuurlijk zo snel mogelijk voldaan en door de bereidwillige hou ding van de KNVB is er gelukkig daarover te pra ten". De als liquidateur aange stelde Van de Gaag heeft zijn handen vol aan de fi nanciële afwikkeling van de FC Vlaardingen. „De mensen hebben geen idee, wat voor tijd er allemaal in gaat zitten. De werk groep werkt ook nog ge deeltelijk om geld binnen te krijgen. De Kentie's en de gebroeders Kooiman. Eigenlijk kunnen ze het nog niet geloven, dat het wel degelijk is afgelopen. Zo was er door de werk groep een figuur (Van Rossum, red) naar voren gebracht, die geld voor volgend Seizoen op tafel wilde brengen. Maar dan moest hij wel de zekerheid nebben, dat FC Vlaardin gen bleef bestaan. Het is zielig, maar dat is in de huidige situatie de realiteit voorbij lopen". ^imiuiiiiiiiMiuinmiuiiiiuiiiiiHiiiiiiiiitiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiuiiminiiiuuiiuiiHiiiirR Allerlaatste kans voor- FC Vlaardingen Schiedam/Vlaardin gen „Als we uit die twee wedstrijden drie punten halen", dan ben ik dik en dik tevredan", aldus een gematigd optimisti sche SV V-trainer Sandor Popovics voor de wedstrijden tegen FC Amsterdam (mor genmiddag) en Hera cles. „Maar het zal wel heel erg moeilijk worden. Amsterdam en Heracles zijn net zulke moeilijke tegen standers voor ons als Haarlem en Volen- dam. We moeten bin nen 72 uur twee keer een krachtsexplosie leveren. Inzet is steeds ons belangrijk ste wapen en dat zal moelijk zijn voor de spelers, die normaal al moeite hebben met een wedstrijd". Thuis tegen FC Amsterdam wil Popovics in ieder geval proberen twee punten te pakken. „We kunnen aardig meedoen m deze periode als we in de thuiswedstrijden de punten pakken", zegt de in Maassluis woonachtige oe fen meester. „Ik wil proberen Amsterdam met een brutale opzet te overrompelen. Net als tegen Helmond Sport met een beetje opportunisme voetballen. Tegen Heracles zullen we dan weer uit een heel ander vaatje tappen". SVV verwacht dal Rmus Steenbergen, die deze week na zijn knieblessure weer twee keer trainde, in ieder geval één wedstrijd speelt. Hetzelfde geldt eigenlijk voor Ron Kiebert, die wel Schiedam/Vlaardin gen Tegen Spijke- nisse kan Zwaluwen een beetje afstand ne men van de degrada tiezone. Dan moet de Vlaardingse eerste klasser wel winnen van de ploeg, die re gelrecht op degrada tie afgaat. Overigens blijft het uiterst span nend in de onderste regionen van de hoogste zaterdagklas se, waar zes ploegen strijden om lijfsbe houd. Twee teams de graderen direct, ter wijl de derde van on deren met de num mer drie van onderen uit de andere eerste klasse nog een degra datiewedstrijd speelt. Ook in de eerste klasse zon dag gaat het nu spannen. Hermes kan door winst op het Rotterdamse HOV de koplopers Westiandia en Wilhelmus, die de laatste we ken steeds punten verliezen, weer wat dichter naderen en DHS kan door een overwin ning op Papendrecht mis schien wat meer afstand ne men van degredatiekandida- ten VIOS en Gouda. De situ atie van DHS is door het 3-0 verlies tegen stadsgenoot Hermes wel uiterst penibel geworden. De voorsprong op VIOS is nog drie punten, maar de Voorburgse ploeg heeft een wedstrijd minder gespeeld. Ook Gouda is ver boten bezig om punten bijeen te sprokkelen en te trachten zo de degradatie te ontlopen. Een uiterst belangrijke weekeinde ook voor het Schiedamse PPSC, dat bij winst op DSO een belangrij ke stap kan doen op weg naar de titel. Concurrenten VVGZ en NTVV spelen na melijk zaterdag tegen elkaar. steeds speelt, maar al weken met een spierblessure onder de knieholte tobt. Jos Zoet mulder en Aad vand er Vlist zijn ook nog steeds gebles seerd. Afwachten „Het paasweekeinde is rms- .schien een allerlaatste moge lijkheid om iets aan de laat ste periode te doen". FC Vlaardingen-trainer Jan de Gier houdt met de lastige wedstrijden tegen FC Den Bosch (morgenmiddag) en Eindhoven de moed erin, „De jongens, die actief wil blijven binnen het kader van het betaalde voetbal, zullen enorm moeten presteren ge zien het totale aantal perso nen wat moet afvloeien. Belangstelling is een mooi woord, maar het is met alle financiële trubbels in het be taalde voetbal wel gewoon afwachten geblazen". „Frans Ludwig en John Lo- rié hebben de aanbieding ge had om op amateurbasis te rug te keren naar de FC Den Haag, terwijl ook een Patrick Meijnhard van Schoor en René van Antwerpen in de markt liggen", somt de Gier op. waarna hij gelijk aankon digt het elftal voor het week einde zeker zal wijzigen. „Pot en Janssens zijn nog vraagtekens, maar het was tegen Telstar zeker niet groots. De juiste opstelling: ik ben er nog niet uit" De Maassluise wethouder Koos Smit beeft drukke da gen. Ook dinsdag moet hij om half negen de eerste bal gooien voor het grote paas basketbal- toernooi voor scholieren van het basis en voortgezet onder wijs in Maassluis. Hei evene ment, dat wordt georganiseerd door de Green Eagles, duurt van dinsdag tot en met don derdag en alle wedstrijden worden verspeeld in de Mar griethal. Vrijdagavond 15 mei speelt een oud-eerste elftal van TSB op Sportpark De Vijfsluizen om 19.00 uur te gen Oud-Sparta. Handbalvereniging DWS neemt op 9 mei de verharde belden officieel in gebruik. Eén en ander zal met een fees telijk programma worden om lijst. Vrijdag 17 april: Jong FC Vlaardingen-jong Ajax, 18.30 uur, Marathonweg, Vlaardingen; jong FC Den Haag-jong SVV, 18.30 uur; BMW single Scratch tournooi, Bowling Musis Sacrum, Schie dam. Zaterdag 18 april: SVV-FC Amsterdam, I6.ÖÖ uur, Sportpark Harga. Schie dam; FC Den Bosch-FC Vlaar dingen, 19,30 uur, Zwaluwen- Spijkenis5e, 14.30 uur, Zwalu wenlaan, Vlaardingen; Excel sior Maassluis-Monster, 14.30 uur. Rozenlaan, Maassluis; PPSC-DSO, 14.30 uur, sport park Thurlede, Schiedam; SC Voorne-VV Vlaardingen, 14.30 uur; Heinenoord-TSB. 14.30 uur; MVV'27-Scheveningen, 14.30 uur, sportpark De Com mandeur, Maasland; Satelliet- Hoekse Boys, 14.30 uur, sport park 't Nieuwelant, Vlaardin gen; Zuidland-HVO, 14.30 uur; Nedlloyd-GSS, 14.00 uur; VDL-SC Zuiderpark, 14.30 uur. Sportlaan, Maassluis; Zïn- kwegse Bovs-CION, 16.00 uur; BMW single scratch tournooi, bowling Musis Sacrum, Schie dam. Zondag 19 april (eerste paas dag): Da mes tournooi DRZ. 10.00 uur, sp-ortpark Kethel, Schie dam; BMW single scratch tournooi. Bowling Musis Sa crum, Schiedam. Maandag 20 april (tweede paasdag): FC Vlaardingen-Eïndhoven, 14.30 uur, Marathonweg. Vlaardingen; Heracles-SVV, 14 30 uur; DSS'26-TOGR, 18.00 uur, Marathonweg, Vlaardin gen; Herkingen-HBSS, 18.00 uur; Hermes DVS-HOV, 14.00 uur, sportpark Harga, Schie dam; DHS-Papendrecht. 14.00 uur, sportpark Kethel, Schie dam; Nieuwenhoom-VFC, 14.30 uur; Demos-AVS, 14.30 uur, sportpark Harga, Schie dam; Dirksland-DRZ, 14.30 uur; De Pechvogels-FCN*66, 14.30 uur. SVDPW-Eureka. 14.30 uur, sportpark Harga, Schiedam; MSV'71-Abben- broek, 14.30 uur, Steendijkpol- der Maassluis: Schiedamse Boys-SC Zuid, 14.30 uur, sport park Harga.Schiedam; MSV'71-oud Internationals, 14.30 uur; BMW Single Scratch Tournooi, Bowling Musis Sacrum, Schiedam. Schiedam Jack Lammers wordt met ingang van het nieuwe seizoen de trainer van Schiedam. Hij volgt bij de in problemen verkerende zondag derde klasser Nico van Huet op, die van de dokter niet meer verder mag trainen. Zoals bekend, neemt Jan Rei gers de honneurs voor de rest van het seizoen waar. Van Huet, volgend seizoen voorzit ter van de afdeling voetbal en dus nu al nauw betrokken bij zijn opvolger: „We hebben ons ook rekenschap van de stijgen de kostenmveau's voor de ver eniging moeten geven. Finan cieel was de afweging zeer be langrijk". „Dat wil uiteraard niet zeggen, dat we een kwalitatief minde re trainer hebben aangetrok ken. Ach. wat is een goede trainer. Ik zeg altijd maar: bij de ene club lukt het niet en bij de andere wel", Lammers, die bestuurslid is van de WON en in die functie momenteel oefenmeester Van Nugteren bij Poortugaal bijstaat, heeft dit jaar geen club onder zijn hoede gehad. Daarvoor trainde de Vlaardinger PPSC, EDS, Steeds Volharden en Groen Witten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 5