SPORT Depressievoet >al brengt Zwaluwen in problemen PPSC toch nog door bedreigd CIONpakt kampioenskandidaat m Spijkenisse vindt juiste opstelling HYO: verder tegen degradatie Lobman prefereert geen kampioenschap Hoekse Boys kansloos voor titel VDL geeft zege uit handen Vlaardingen kan zijn ei niet kwijt Excelsior M maakt het laat af mpmp?- Satelliet wint door strafschop TSB weggespeeld dinsdag 21 april 1981 f VD/SC/W.V Vlaardingen Het heeft wellicht lang ge duurd, maar Spijkenisse lijkt nu het ideale elftal in het veld hebben staan, dat degradatie naar de twede klasse kan ontlopen. Hoewel, de winst 2) laten lig gen tegen een wel erg ge willig Zwaluwen Vlaar dingen zou de spreek woordelijke gemiste kans voor open doel zijn geweest voor de forma tie van trainer Jan van Baaren. Uit een half dozijn opge legde kansen, waarin Bram van Rij de hoofdrol voor zich opeiste, werd één treffer geboren. Die kwam in de slotfase van de voet van invaller Bart Grorneboom. Rijkelijk laat overigens, want de defensie van de thuisclub had al eerder overeen komsten vertoond met een zeef. Al in de 18e mi nuut had karaktervoetbal ler Cor van der Meer uit een stilstaande situatie een vrije trap van dertig meter, de score voor de gasten geopend. Zuidland Keihard zal HVO er de komende drie wedstrij den tegenaan moeten om eventuele degradatie te voor komen. Zeker na de gevoelige 1-0 nederlaag tegen Zuidland. Gelukkig bleef de schade be perkt voor de ploeg van trai ner Henk Steenbergen, omdat mede-degradatiekandidaat Hillergersberg gelijk speelde tegen Hermandad. De thuisploeg begon direct aanvallend. Dit resulteerde erin dat de Vlaardingers in de defensie werden gedrukt en het moesten hebben van de counter. Gelukkig werden de gevaarlijke acties van de Zuid- landers niet in doelpunten om gezet. omdat de Vlaardingse verdediging goed stand wist te houden. Het kreeg zelfs nog een goede kans, maar de inzet Voorne Een niet gemoti veerd Vlaardingen speelde te gen SV Voorne gelijk. De ploeg van trainer Joop Molen dijk was zeker de eerste helft niet vooruit te branden. De concentratie, die er normaal wel js, ontbrak ditmaal volle dig. Het was ook de oorzaak, dat de Vlaardingers al snel op een 1-0 achterstand kwamen. Van het verkeerd opstellen van de muur werd dankbaar gebruik gemaakt. De ploegen, die erg lief voor elkaar waren, kregen beiden nog genoeg kansen, maar lieten deze onbe nut. Zelfs de normaal actief- scorende Danny Molendijk toonde zich weinig slagvaar- dig. Na de rust deden de Vlaardin gers er gelukkig Iets meer aan, wat resulteerde in de gelijk maker van Karei van Mark:I- 1. Na deze gelijkmaker hield de ploeg het echter weer voor gezien- Er werd hetzelfde spel letje gespeeld als in de eerste helft. Met het gevolg een 1-1 eindstand. Maassluis- Degradatie is na het 3-1 verlies te gen Excelsior M voor Monster vrijwel een ze kere zaak. De thuis ploeg daarentegen had ■weinig meer te verlie zen en was daarom ui terst tevreden met deze overwinning. Pas in de 44ste minuut kon Ex celsior, dat in de eerste helft grote moeite had met Monster, een 1-0 voorsprong nemen. Een solo van Nico Vermeer werd bekroond met een doelpunt Na rust wa ren de rollen omge keerd. De thuisploeg had het spel volledig onder controle en kon zo de score uitbouwen. In de vijftiende minuut was het Wim Put die uit een corner van John Bastiaanse zijn ploeg op 2-0 zette. Een minuut daarna kregen de gast heren een dubieuze strafschop tegen, die de mannen uit Monster weer terug in de race kon brengen: 2-1. De spanning bleef er tot aan de zesendertigste minuut, toen Nico Ver meer 3-1 aantekende na een schitterend doel punt ïn de kruising. van Henny Brouwer belandde op het houtwerk. Op slag van rust namen de Zuidlanders toch nog de leiding, j-Q, De tweede helft leek een ko pie van de eerste. Een domine rende maar slecht scorend, Zuidland tegen een naar zich- zelfzoekend HVO, Zo bleef de stand ongewijzigd, 1-0. Na het laatste fluitsignaal van de lankmoedig leidende Kwakman bleef vooral het staaltje depressievoetbal van de bovenste plank van Zwalu wen hangen. Alsof men de door Tibboel strijd tegen de dreigende de gradatie eenvoudig negeerde. De middenvelders Frans Loos een Aat Biesheuvel en de spit sen Theo Juïstenga en Wim Stoevelaar vooral liepen op schoolniveau te knoeien. Ook bij de twee enige reéle sco ringskansen voor de thuisclub straalde de moedeloosheid dc onwil leek het wel om er iets goeds van te maken. Achteraf zou Zwaluwen-trai ner André Corveleijn de inzet van André van Elderen, die al of niet de doellijn was gepas seerd, breedvoerig memore ren: „Het kostte ons een gelijk spel". Nadat hem eraan werd herinnerd, dat een dergelijke stelling geen pas had, omdat Spijkenisse na twee doorbra ken van Van Rij evenzovele strafschoppen was onthouden, ging Corveleijn op de meer nuchtere toen „Het liep totaal niet bij ons. Spijkenisse was vooral fysiek sterker, won verdiend, jawel". Over de veel te laat ingezette wissels: „Met Wim Stoevelaar heb ik het zo lang mogelijk geprobeerd. Die 2ie je niet en opeens is-ie er met een goal. 't Was omdat hij geblesseerd was, anders had ik hem laten staan..." Bij Spijkenisse was toch weer een opmerkelijke rol wegge legd voor centrumspits Ron van Baaren, die evenals eind vorig seizoen de groen-witten in moeilijke tijden te hulp is geschoten. De in Den Haag wonende en niet met de selec tie meetrainende broer van trainer Jan is conditioneel (hij werd gewisseld tien minuten voor tijd) en qua snelheid „uit geteld", maar de ex-prof van FC Den Haag die een vol jaar lang niet tegen een bal heeft getrapt, blijkt op zijn techniek nog ruimschoots mee te kun nen in de hoogste afdeling van het zaterdagvoetbal. En dat geeft te denken,.. Met de min of meer nieuwe gezichten en zeker overtuigen de inbreng van Van Baaren, Van Rij en Hans Groot mag Spijkenisse het competitieslot met vertrouwen tegemoet zien. Dat kan niet worden ge zegd van Zwaluwen, dat nu al tobbend onder de rode streep is beland. Weliswaar delen de Vlaardin gers de derde ,,Ioterii"-plaats van onderen toevalligerwijs met Spijkenisse (2218), maar het doelsaldo van de laatste is wm fe-afV veel beter (2424 tegen 20 38). „En zeg nu zelf', aldus een optimistische trainer Jan van Baaren namens de gasten, „met zo'n doelsaldo mag je toch niet degraderen!". Een vastgelegd tafereeltje tussen Aren Bavens (11) en Theo Juistenga. Uit de mimiek spreekt, wie het duel wint. - Schiedam - Het verschil tussen de nummer één en nummer twaalf van de ranglijst, ofwel de koplo per en de staartclub, was In de wedstrijd tussen PPSC er. DSO nauwelijks te zien. Geen moment heeft PPSC die hoge ver wachtingen kunnen waar maken. Maar het geluk zat de Schiedammers mee, zoals een koploper be taamt. Terwijl DSO in het hoekje zit waar de slagen vallen, zoals een staart club betaamt. Na negentig minuten matig voetbal op een erbarmelijk slecht speelveld, was er toch een verschil. PPSC had met 21 de winst thuis gehou den. Zelfs beleefden de Schiedammers een „gouden" dag, toen bekend werd dat mede-koploper NTVV van VVGZ had verloren. Met nog slechts twee wedstrijden te spelen heeft PPSC nu een voorsprong van twee punten op zowel VVGZ en NTVV. Het kampioenschap lonkt, wat tevens in zou houden dat PPSC na één seizoen terug is in de tweede klas. Voor DSO daarentegen komt dc vierde klas steeds dichterbij. Red ding is nauwelijks meer mo gelijk, ook al begon de ploeg van trainer Dick Schuur ook tegen PPSC met de beste voornemens. „Niet meer met die druk van het moeten, maar met onbevangen spel", aldus de trainer. „Niet dat we de moed al hebben opge geven, maar als we onder druk spelen maken we er niets van". Helaas voor DSO, al na drie minuten spel kreeg die onbevangenheid een fikse deuk. Een hoge voorzet van Coen Winkel- Ron Carlbtegen DSO ver antwoordelijk voor het beste moment uit de wedstrijd. man dwarrelde richting kruising tweede paal, waar doelman Bart Spiegelaar de bal zag aankomen. Hij beoor deelde die situatie echter verkeerd, wat prompt een doelpunt betekende: 10. Die stand bleef tot aan de rust gehandhaafd, want PPSC slaagde er niet in het spel te maken. Tussen de stofwolken op de droge dorre vlakte bleef het bij naast ge schoten kansen van Nico Hoogendam en Winkelman. Zelfs had DSO voor de thee nog meer kansen, maar twee kopballen van Jaap Hagoart en één van Richard Blijleven waren voor doelman John Rost, terwijl Jan de Niet ra kelings voorlangs schoot. In de tiende minuut van de tweede helft werd de wed strijd beslist, en dat was met een het mooiste moment van de wedstrijd. Ineens nam Ron Carli een voorzet van Jan 't Hoen op de schoen, waartegen Spiegelaar geen verweer kon nebben: 20. Lobman had Carli in de tweede helft overigens van het middenveld naar voren gehaald. „Hij kan namelijk goed een man passeren, waardoor het voor meieen gevaarlijk is". Na 20 heeft PPSC overigens nauwelijks meer van die gevaarlijke momenten gekend. Zelfs moesten de Schiedammers meer aan verdedigen gaan denken. „Dat kwam," aldus Lobman, „omdat DSO elles of niets ging spelen. Eigen lijk hebben wij geen ploeg om verdedigend te spelen. Nee, we hebben DSO beslist niet onderschat", Tot twee maal toe was DSO-voorstop- per August Broerse dichtbij een doelpunt, maar in beide gevallen redde John Rost. Maar in de 39e mniuut kreeg Broerse toch zijn beloning voor het doorzetten. Na en kele missers in de Schiedam- se defensie vond hij het net: 2—1. „PPSC heeft een panie kerige achterhoede", aldus Dick Schuur. Maar het is dan natuurlijk onze eigen zwakte om daar niet van te profite ren. Maar als PPSC dan de tweede klasse in moet, nou nou..." „We hebben inder daad geen kampioensploeg", beaamde trainer Lobman. „Zelfs prefereer Ik nog geen kampioenschap. Alles is door hard werken opgebouwd, puur werklust en te weinig kwaliteit. Het materiaal is er nog niet. Maar als we de tweede klasse inderdaad ha len, gaan we ons er natuur lijk wel op instellen." Vlaardingen „Ik ben nog nooit zo teleurgesteld geweest als na de wed strijd van afgelopen zater dag", zei Hoekse Boys trainer Cor van Rooy na het 10 verlies bij Satel liet. „We hebben die lui twee keer 35 minuten weggespeeld en toch win nen we niet". Zelfs het inbrengen van twee van de vier 'bedrijfsdissiden- ten' redde Hoekse Boys niet, Tom van der Pijl en Erik Hofman mochten, nadat zij vorige week na een gesprek met Van Rooy het bedrijfs voetbal vaarwel hadden ge zwaaid, op de bank plaatsne men en na de hervatting in vallen. Ook Satelliet, dat de punten nodig had om uit de degradatiezorgen te komen, had twee wijzigingen in het elftal. Trainer Rob Schiedon had een beroep gedaan op oud-gedienden Sam Hen- driksen en Hennie Boerdam. „Die jongens spelen in lagere elftallen, omdat ze niet zo'n ambities hebben om in het perste te spelen en boven dien nooit trainen. In het be lang van de vereniging wil len ze nu echter wel heipen". Voor de pauze een erg aan vallend Satelliet, dal echter niet tot scoren kon komen. Theo Hooydonk de Hoekse doelman hield het achterin schoon, hoewel hij daar wel de hulp van Hans Peeman voor nodig had. De Vlaar dingse middenvelder schoof alleen voor Hooydonk de bal aan de verkeerde langs de paal. Na rust werd een vol gens Hoekse Boys trainer Van Rooy glaszuiver doel punt van Hoekse Boys afge keurd. Waarna uit de direct opvolgende aanval - waarbij een Satelliet-speler buiten spel stond maar niet werd af gefloten - Lammer Om hof. Hans Peeman onderuithaal de en een strafschop veroor-, zaakle. Karei Buuron had nu geen moeite om Hooydonk te passeren ,10. Hierna druk te Hoekse Boys erg sterk door, kreeg veel kansen maar wist deze niet te benut ten. Van Rooy: ..We 2ijn nu kans loos voor de titel. Vier pun ten achterstand is niet al te erg, maar we moeten volgen de week naai- Lisse toe en dan zouden we die wedstrijd moeten winnen. Ik denk dat het nu alleen zal gaan tussen Lisse en MVV'27 Schiedam/Vlaardingen- De zaterdagclub hebben dit weekeinde gepakt wat ze pakken konden. Zo deelde VDL de punten met Zuiderpark (2-2) en maakte CION het kam pioenskandidaat Zinkweg- se Boys een stuk moeilij ker om nog in aanmer king te komen voor even tuele promotie (0-3). GSS kwam bij Ned. Lloyd niet verder dan een 1-1 gelijk spel. VDL-Zulderpark 2-2 (0-1) Een gelijk opgaande strijd met VDL bij vlagen als de betere ploeg. Toch was het het Zui derpark, dat na een kwartier spelen, in de eerste helft de leiding ken nemen. Na rust koos VDL £oor de aanval wat al snel in een 1-1 stand resul teerde. De man die het doel punt verzilverde was Koos Juursema. Het constante aan dringen van de Maassluizena- ren ging de Haagse club niet goed af, want in de 22ste mi nuut was het Bob Clarke die het leder achter de Haagse goalie schoot: 2-0. Met nog een klein kwartier te spelen, wa ren het toch de Zuiderparkers die de stand recht wisten te trekken, 2-2. Deze stand bleef echter tot het einde ongewij zigd Zinkwegse Boys-CION 0-3 ((H)) Twee hardwerkende ploegen, maar het was CION dat het hoofd koel wist te houden. De thuisploeg speelde erg ner veus, zette de Vlaardingers in óp beginfase aardig onder druk, maar kon toch geen re sultaat boeken. Het was CION- speler Martin Blitterswijk die in de eerste helft de beste kans kreeg, maar zijn inzet beland de op de lat. In de tweede helft waren de rollen volledig omgekeerd. CION drong flink aan, heigeen in de zesde mi nuut al succes had. Het was John Goudswaard die met en schot zijn ploeg de 0-1 voor sprong gaf. Een minuut daarna was het Hans van Twist die voor 0-2 zorgde. Zeven minu ten voor lijd was hol Martin Blitterswijk, die zijn harde werken bekroond zag met een doelpunt: 0-3. Ncd Lloyd-GSS 1-1 In een slechte wedstrijd heeft GSS maar net een gelijkspel uit het vuur kunnen slepen. Ton Craane kreeg in de eerste helft twee goede kansen. De tweede helft gaf het zelfde spelbeeld, een sterke GSS. Vijf minuten voor tijd was het Ned. Lloyd, dat ondanks de ongelij ke verhouding toch wist te scoren. Vanaf elf meter had de thuisclub geen moeite. Na dit moment trok GSS massaal ten aanval en korte daarna ont stond cr een doelworsieling. Piet van Gulik trok medespe ler Aad Kerkhof onderuit, de man in het zwart zag in dit feit een strafschop en Van Gu- lik zei zelf 'dank u wel': 1-1. Heineoord - In een bijzonder slechte wedstrijd heeft TSB met 'slechts* 4-1 verloren van Heineoord. Het was dat Hei noord niet verder aandrong, want anders had de afgang van TSB zeker groter geweest. Het begin van de wedatttjd was al desastreus voor TSB. want binnen tien minuten stonden de mannen van Dick Hoogenboom ai met 2-0 achter In het verdere vei loop van de eerste helft kwamen de Vlaar dingers er totaal niet aan en misschien was het feit dat de Vlaardingers niets meer kan overkomen hier wel debet aan, In de tweede vijfenveer tig minuten kon TSB bij een 4* 0 siand pas wat terugdoen. Het was Ton Rovers, die de toen al ondragelijke stand een ie»s be ter aanzicht gaf.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4