SPORT DHS erg makkelijk langs Papendrecht Demos en FCN'66 in de plus Zonder geluk vaart ook Nieuwenhoorn niet Hermes DVS blijft meedoen Goede tijden Fortuna- lopers Wethouder Koos Smit: het kanon Uitblinker Viergever scoort MSV'71 moet nog een weekje wachten DRZ dames- voetbal- 1 toernooi dlnwlag 21 Bpiil 1981 VD/SC/WW Frans Schaap sneller en slimmer dan HOV Schiedam - Frans Schaap was zijn cen ten,althans 'symbo lisch', weer dubbel en dwars waard voor het met stip genoteerde Hermes DVS. Im mers, hij had een groot aandeel in het drietal doelpunten, dat een 3-0 zege op HOV en het voortbe staan van de voor zichtige kampioens kansen betekende, ondanks dat de Schie dammers met name in de eerste helft niet sterk voetbalden. Hermes DVS liet toen een te groot gat vallen tussen verdediging en aanval, waardoor HOV de moge lijkheid werd gepresen teerd om naar hartelust te combineren en met ge mak het middenveld over te steken, hetgeen mede als oorzaak had het niet normaal functioneren van Ruud Bakker, die on danks de bandage te veel last ondervond van de in de derby tegen DHS opge lopen knieblessure. Doel man Bob Molendijk voor kwam echter bij schoten van John Vis en aanvoer der Arie Huïzer een ach terstand door de bal fraai uit de bovenhoek te ha len. „We hielden HOV, waarvan de verdediging het zwakke punt vormt, niet voldoende op eigen helft. Tijdens de wedstrijd om schakelen, dat lukt de jongens echter nog niet. Daar hebben we echt een time out voor nodig", beaamde Hermes DVS-trai- ner Wim Verhoorn, dat zijn elftal in de eerste speelhelft op de verkeerde weg was. Zijn 'time out' in de rust was effectief, want na de spelher vatting slaagde de thuisploeg er wel in de Rotterdammers in de tang te nemen, mede dankzij het inbrengen van de wel fitte Rob van Vooren voor Ruud Bakker. Het duurde echter tot in de acht tiende minuut, voordat Her mes DVS de score opende. Rechtsachter Co Goudriaan speelde zich vrij op het mid denveld, waarna zijn pass door Jerry Visser werd door- gekaatst op Frans Schaap. Deze liet met alleen doelman Cock Roos voor zich een slap rollertje los, dat de op het verkeerde been staande kee per toch te machtig was. „De keeper reageerde eigenlijk op een te verwachten nor maal schot. Ik raakte de bal echter niet helemaal vol", verklaarde Frans Schaap het on verwachtte succes van zijn rollertje. Een kwartier later sloeg het 'snelle Schaap' weer toe. Een ongelukkige beweging van Frans Schaap: opnieuw los tegen HOV. Het snelle Schaap was niet te temmen en had een groot aandeel in de Schiedamse treffers. door Jan Schrijver John Vis was voor de Her mes DVS-aanvaller het sein om gestrekt te gaan, wat door de Limburgse scheids rechter Tillie met een straf schop werd gehonoreerd. Aanvoerder Roy den Hartog benutte het cadeautje. Het derde doelpunt getuigde in de 42-ste minuut van grote klasse. Frans Schaap soleer de langs de HOV-verdedi- ging en de Rotterdamse ach terlijn, waarna zijn voorzet door de voor Jeroen Roovers ingevallen Frits de Nijs in het lege doel werd gescho ven, waarmee de doelpunt- maker zijn zwempartij in de ondiepe modderpoel achter het Hennes DVS-complex (wegens een weddenschap omtrent het aantal doelpun ten) zelf dichterbij bracht. „Ach, er moeten noch twee doelpunten in vijf wedstrij den worden gescoord, en ik heb die weddenschap verlo ren. Maar reken maar niet, dat ik de enige ben heeft Frits de Nijs zich ai met zijn 'straf' verzoend. Wat belangrijker is voor de blauwwitten: in die vijf wed strijden is er met het oog op de titel nog van alles moge lijk, omdat er confrontaties op het programma staan met de complete kopgroep Wil helmus (vier punten voor sprong), De Musschen (één punt voorsprong) en West- landia (twee punten voor sprong met eent wedstrijd minder gespeeld). gitiiiiiiiiiniiniiiiniiiiimiNiiiininiiiiinimiiiini Schiedam - De dames van DRZ hebben zich oo eerste paasdag niet bezig gehou- den met bet verstoppen 5 van eierendoch met het ff spelen van een damesvoet- S baltoernooi, waaraan niet minder dan vijf dameself' tallen deelnamen. SMV, waarin drie dames van de Rotterdamse selectie spe- len, behaalde een o ver tui- gen de toernooizege door S alle partijen te winnen p met een doelsaldo van 15 p voor en 0 tegen. Celeritas werd tweede met vijf pun- p ten, terwijl DRZ, dat vort- 5 ge week kampioen is ge- worden van de tweede 5 klasse, met een punt min- der derde werd. Blijdorp eindigde met drie punten op de vierde plaats. De da- S mes van H1SV7I waren niet in staat een doelpunt 2 te maken, terwijl wel vijf- H tien tegentreffers werden 2 geïncasseerd. Het damesteam van DRZ, dat beslag legde op s de derde plaats. ^iiiiiiuiiiiiiniiiiiiuiiniHiiiiiiiiiniiiiinniiiniiiiiL Vlaardingen Met de West- land Marathon nog in de be nen deden diverse atleten van Fortuna mee aan de derde 'Oude Maasloop' van Energie Barendracht. Mari Paalvast kwam op de 21 kilometer als achtste aan in 1.16.32 uur. Hij werd gevolgd door Kees Hey- dra (1.21.34), Arie van Emden (1.24.6), Kees van den Boog- aart (1.28.28), Ton Stoffels (1.32.49), Dik van Wijk (1.32.49) en Charles Hoogeraat (1.36.02). Ook deden er diverse Fortuna- lopers mee aan de tien kilome ter. Gandenzio kwam tot de beste prestatie in 40.21 minu ten, gevolgd door Jan Wielaart (41.38), Sjaak Buding (44.59) en Cock Prins (45.20). Maassluis De zes buitenbanen (gravel) van het tenniscomplex in de Stecndijkpol- der zijn zaterdagochtend door wethouder Koos Smit geopend. Het in werking zetten van een met drie ballen gevuld ballenkanon was de symbolische handeling, die de wet houder daarvoor moest verrichten. De hockey- en tennisclub Evergreen, die reeds een wachtlijst van 300 mensen heeft, krijgt de beschikking over vier van de ba nen, terwijl het restant voor de losse ver huur door de gemeente wordt gebruikt. Evergreen luisterde de opening op met een driedaags toernooi. De senioren konden daarin alleen in het gemengddubbelspel uit komen. In de finale versloeg het echtpaar Frank en Alies Otte met 6-4, 6-4 de combina tie Frank Langelaan/ Jean du Pont. Bij de junioren vielen Cocn Pijpers, Scotty Otte, Nicole Brentjens en Hans Robert Hofstee in de prijzen. De laatste kreeg tevens de sporti- viteitsprijs. Schiedam - DHS heeft gis teren een flinke stap in de goede richting gezet tot het behoud van het eerste klasserschap. De Schie dammers wonnen met 2 0 van een pover spelend Papendrecht, dat ook nog steeds niet veilig is. „Dit was van ons een droevig slechte wedstrijd", aldus trainer Wout Plaisier. „Terwijl het voor ons erg belangrijke punten zijn", aldus de tevreden DHS- trainer Jan Kooiman. Een belangrijk aandeel in de Schiedamse winst, die volko men verdiend was, had linker vleugel verdediger Jan Vierge ver. De ex-SVV-speler scoorde zelf het eerste doelpunt, ter wijl hij een groot aandeel in de tweede treffer had.Jan speel de een sterke wedstrijd", aldus Jan Kooiman. „Hij scoorde niet alleen, maar schakelde ook Sjaak van Giersbergen goed uit". In de 16e minuut nam DHS de leiding. Vanaf zo'n twintig meter kogelde de mee opgekomen Viergever in de uiterst rechtse hoek, onbe reikbaar voor doelman Jos van Giersbergen: 10. Meteen daarop was het bijna gelijk, toen voorstopper Bob Weeda bijna zijn eigen doelman pas seerde. Met een reflex hield Ton Kooiman de bal voor de lijn. DHS nam tien minuten voor de thee nog meer afstand van Papendrecht. Een vrije trap van Viergever werd door de op de valreep opgestelde Paul Vork, Fred Meerhof haakte tijdens de warming-up af, over doelman Van Giers bergen gekopt: 20. DHS zat alvast op rozen, voor al toen Papendrecht de kans van de dag miste. Het was voor Eric Rennert moeilijker de bal naast dan in het doel te schieten, maar hij kogelde in derdaad naast! En toen meteen daarop Peter Keijzer net over kopte, was het met de betere Papendrechtse kansen ge beurd- „Zo slecht heb ik het nog niet gezien", vond trainer Wout Plaisier. „Die drie inval lers zijn geen excuus. DHS speelde toch ook niet groots, maar voor ons was dit een dieptepunt. Gelukkig kunnen we wel beter". In de tweede helft was Papen drecht helemaal nergens meer. DHS, met Robert Koorengevel inmiddels op de plaats van Ro nald Dijkstra, verzuimde ech ter verder weg te lopen. Tot twee keer toe kreeg Paul Vork een geheide kans, maar hij be nutte ze net niet. Niettemin was trainer Kooi man dik tevreden over het spel van zijn spits. „Paul is wat verdwaald geweest, maar na een goed gesprek is hij weer terug. Hij was vandaag een echte spits, die goed stoorde en een voortdurend gevaar was". Komplimenten had Kooiman verder voor Hans Vorstenbos, die het gevaar Frans Lutjeboer vrijwel uitschakelde. Papendrecht was in het verde re verloop van de tweede helft niet meer bij machte om het DHS nog moeilijk te maken. ,,De eerste helft was nog het minst slecht", aldus Wout Plai sier. DHS rook nog wel een keer aan een derde treffer, maar dat ging net niet door. In plaats van zelf te schieten pre fereerde Martin de Zwart een overstapje, waarmee de kans was verkeken. Schiedam - MSV'71 zal nog een week moeten wachten voordat men het kampioen schap defenitief binnen kan halen. Tegen Abbenbroek hadden de mannen van trai ner De Vries misschien wat last van voorjaarsmoeheid, want zij kwamen niet verder dan 1-1. Ook SVDPW kwam niet verder dan een gelijkspel, Eureka hielt met veel moeite de 0-0 op het scorebord. Van de overige afdelingsclubs leed alleen Schiedamse Boys een nederlaag, SC Zuid won bij de Schiedammers met maar liefs 0-3. Demos en FCN wonnen beide met de zelfde cijfers, 2-1. Demos deed dat thuis tegen AVS en FCN presteerde het zelfde bij de Pechvogels. Demos-AVS 2-1 In deze wedstrijd liet Demos zich van twee kanten zien, en die twee kanten waren ook de twee speelhelften verdeeld. In de eerste helft speelden de Schiedammers als de bekende natte vaatdoek, AVS kon dan ook na vijftien minuten in die eerste helft een 0-1 voorsprong nemen. In het tweede bedrijf kwam Demos herboren uit de kleedkamer en het duidelijk zien dat het wel degelijk kon voetballen. Na vijf minuten was het al prij's. Het was de naar voren getrokken Joop van Schijndel, die voor de ge lijkmaker zorgde. Tien minu ten later viel de beslissing middels Wim Osta. Pechvogels-FCN'65 1-2 Het lijkt een eentonig verhaal te worden, maar ook dit keer begon FCN met een achter stand. Na drie minuten spelen was het al raak, uit een v-'je trap scoorde de Pechvogels verrassend: 1-0. Het duurde tot de vijfendertigste minuut voordat FCN op gelijke hoogte met thuisclub kwam. Het was Dick Schaap, die een voorzet vanaf links ineens inschoot. In de tweede helft was dezelfde Dick Schaap die wist te scoren en daarmee de magere 1-2 overwinning veilig stelde. Nieuwenhoorn Zon der geluk vaart nie mand wel, ook Nieuwen hoorn niet. YFC had kunnen en moeten profi teren van de slechte dag van de kampioenskandi- daat, maar deed dat niet. De 10 van Martin Klomp, uit een keiharde kopstoot na rust ge scoord, bleef zodoende staan. „Het was hetzelfde liedje als tegen HellevoetsJuis". liet VFC-trainer Wolter Bos ach teraf de vele gevaarlijke situa ties voor het Nieuwen hoorn- doel de revue posseren. De thuisclub mocht over het ge heel genomen dan een Jicht veldoverwicht hebben, VFC sprong met zijn counters fan tasierijker en behendiger om. De formatie van La grand mis te m de verdediging node de rustbrengende invloed van voorstopper/aan voerder Lex van den Berg, die met een ge kwetste enkel al tijdens de warming-up moest afhaken. Cor Oostdijk deed het op zijn plaats niet slecht, maar kwam door zijn falende middenveld- collega's waarin vooral Eef van Splunder (later gewisseld voor Arie Verboom) een toon beeld was van passiviteit, bij VFC-tegenstoten regelmatig voor een overmacht aan te genstanders ie staan. De ta lentvolle vleugelspitsen Harm Schuiten en Hans Jansen wer den met loepzuivere passes van vooral Teun Kornaat en Peter Jeup regelmatig de diep te ingestuurd. Dit tweetal vooral kon regelmatig voor paniek bij Nieuwenhoorn zor- door Tom Tibboel gen, omdat het corrigerende optreden van laatste man Wim de Bruijne ditmaal nogal eens achterwege bleef. Wat de libe ro na rust op een boeking kwam te staan, nadat hij de naar hartelust solerende Eric Teunissen onvriendelijk tegen de grasmat had gewerkt. VFC voetbalde vrijuit, gezien de middenmootposiiie van de Vlaardingers logisch. De eerste ree ie kans was voor Hans van Bommel, maar zijn schot werd door de VFC-sluilpost miracu leus uit de kruising gehaald. De thuisclub stokte in het ver volg in de opbouw; het ging al lemaal te traag, te voorspel baar en de veie „Engelse" luk- raakvoorzetten waren een ge makkelijke prooi voor Pim van de Burg Gelegenheids- spits Bert Bak liep daarnaast te vaak in de buitenspelval, Vrouwe Fortuna toonde zich na een half uur spelen bijzon der mild voor Nieuwenhoorn Jansen zag een inzet van de lijn gehaald door Cor Oostdijk, nadat keeper Cees Heijdra reeds was geslagen en een schot van Jeup ketste via de binnenkant van de paal terug in het veld. De Bruijne was zijn doelman behulpzaam, na dat Schuiten was doorgebro ken. Nieuwenhoorn stelde er een kopbal van Oostdijk (zij net) en een schot van Piet van Holst (net voorlangs) tegeno ver. Na rust paste Nieuwenhoorn- coaeh Lagrand enkele goede omzettingen toe. Klomp werd van linksbuiten voorstopper en Oostdijk verhuisde naar de spits. Bert Bak voelde zich op de vleugel nu beter thuis en onderstreepte zijn aanwezig heid direct na rust met een zoevend schot tegen de lat. Nadat Breukelmans opnieuw een fantastische redding had verricht, moest hij even later bij een corner van Van Bom mel toch door de kmeen: met hel hoofd stootte Klomp kei hard 10 in de touwen. Teun Kornaat, in de slotfase naar voren gedirigeerd door Wolter Bos, kwam samen met Schui ten in totaal nog drie keer al leen voor voor Heijdra. maar faalde in de afwerking. Het bleef 10. Gezien de kansen verhoudingen had VFC ruim schoots recht gehad op de zege Zonder geluk evenwel vaart niemand SVDPW-Eureka 0-0 Degradatiekandidaat Eureka was alleen maar op een punt uit, waardoor van voetballen niet veel terecht kwam. Eure ka beperkte zich alleen maar tot stug verdedigen. Voor SVDPW was er 2odoende bij na geen doorkomen aan. Eure ka kreeg ïn de tweede helft zelfs een goede mogelijkheid, maar de uitgespeelde counter eindigde op de lat. De wed strijd kende voor de rest geen hoogtepunten meer. Schiedamse Boys- SC Zuid 0- 3 De uitslag van deze wedstrijd suggereert, dat SC Zuid de wedstrijd heeft gedomineerd. Dit was echter niet het geval, want het waren eerder de Schiedamse Boys, die het bete re van het spel hadden. Wat de Boys echter nalieten was het benutten van de vele kan sen. SC Zuid had maar een be perkt aantal mogelijkheden nodig om tot scoren te komen. In de perste helft werd het via een afstandschot 0-1. Vlak na het begin van de tweede helft werd de wedstrijd al definitief beslist, want toen kwamen de Rotterdammers op 0-2. In paar minuten voor tijd werd de ge flatteerde 0-3 gescoord. MSVTl-Abbenbroek 1-1 Het kampioensfeest voor MSV moet vanwege het maco van slechts een puntje opnieuw een week uitgesteld worden. De Maassluizers speelden nog al nerveus, ook al omdat Ab benbroek, gezien haar kansen op promotie, de belangen in zag. De gasten leken dan ook op weg naar de zege, want ze ven minuten voor tijd stond er een 0-1 score op het bord. Maar in de laatste minuut zorgde Aad Hoek, nadat Carel Maas onderuit was gehaald, vanaf elf meter voor gerech tigheid.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 6