SCHIEDAMSCHE COURANT CPN vreest problemen door verschuivi ng OGB I Misverstand bi j 'Schoon Schiedam' 'jVB9ersvechten voor behoud koffiejuffrouw Ik neem Greenpeace zonder vervoer Veel activiteiten op 30 april in Vlaardingen 'Be wonetrs komen voor zwaardere 'lasten9 broekrok mmmm Brand stichting in kerk gebouw Minister maakt Schiedams water iets goedkoper Hosman wist niets van komst wethouder 'Geen mens door machine vervangen' gT-V, jT?' Pijpers willen niet voor 'fooitjewerken .Donderdag 23 april 1981 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 105de jaargang no. 80-8 -AOIHA'S Breeisvest 3 - telefoon administratie 263091 redactie 262568 - klachtendiemt 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Huishewoneis en eigenaar-bewoners moe ien in de toekomst meer OGB betalen, terwijl de on- roerend-goedbelasting voor fabrieken en kantoren om laag gaat Dat is, zo vreest het CPN-raadslid Ulferd Bruseker, het gevolg van de hertaxatie van de OGB üie de gemeente Schiedam heeft laten verrichten. Bru seker is bang dat de gewone burger door die verschui ving in grote problemen komt. Tijdens de begrotings debatten in oktober was al besloten de tarieven met 'vijf procent te verhogen. Het CPN-raadslid wil dat de gemeente rekening houdt met de consequenties voor de indi viduele burger. Hij sprak die >vens uit tijdens een vergade ring van de commissie voor fi- dancien en economische zat ken. maar kreeg weinig res pons van wethouder Reinier Scheeres. „U wilt de wet ver anderen" sprak Scheeres tij dens de commissiebijeenkomst: ;,De belasting op onroerend goed berust op de economische waarde. Zodra een pand meer waard wordt moet er ook meer OGB voor worden be taald. Als woningen meer waard woorden dan is dat triest voor de eigenaars en de bewoners, maar dan zullen ze ook meer onroerend-goedbe- lasting moeten gaan betalen, zo is het nu eenmaal in de wet geregeld." In de commissie werd door Bruseker, Van Lingen (CDA) en Hijmans (D'66) gevraagd om meer informatie. Het drie tal wilde weten wat de her taxatie voor individuele bewo ners kan betekenen. Informa tie over individuele bewoners kan volgens wethouder Scheeres echter moeilijk wor den gegeven: daarmee tast je de privacy van de burgers aan; alleen als toestemming wordt gegeven kan inzicht in indivi duele gevallen worden gege ven. Bovendien kan volgens de wethouder alleen inzicht worden geschaft als alle bewo ners op hun OGB worden be keken. „En dat is," aldus Scheeres, „iets waar ik weinig heil in zie; De hertaxatie heeft tot gevolg dat een aantal men sen minder OGB moet betalen en een aantal meer moet beta len; dat heb je nu eenmaal als je de waarde in het econo misch verkeer als uitgangs punt neemt voor de belasting." De hertaxatie van de OGB komt maandagavond in de ge meenteraad. Alleen de CPN lijkt er, gezien de discussie in de commissie, problemen mee te hebben. Maassluis Jan Luyendijk van Greenpeace Maassluis zit zonder vervoer. Sinds jaar en dag werd de actieve Maassluiser door een bedrijf naar braderiën en beurzen gebracht, maar sinds kort is dat afgelopen. Luyendijk zit duidelijk met zijn handen in het haar. Hij is de grootste depothouder van Greenpeace Nederland en. kan nu niet meer met zijn spullen reclame maken voor de milieuorganisatie. Hij heeft slechts de beschikking over een brommer en daar kan hij zijn spullen natuur lijk niet op kwijt „Het zou toch triest zijn als ik met mijn activiteiten zou moe ten stoppen omdat ik geen vervoer meer heb. Echt, ik ben er een beetje verdrietig van geworden. Ik zou graag willen dat iemand weer het vervoer voor zijn rekening zou nemen. Er staat een redelijke vergoeding tegenover." ADVERTENTIE maten 152X176 metM ceintuur 5CMEQWVI KQfcMARKT 1 VLAARDWGEN QWBECKMAWNSriGEL67 WAASSLUS KONINGSHOEK Luyendijk ïs een beetje ont luisterd teruggekeerd van het coutry- en westemfestival in Rotterdam. Ook daar was hij met een stand aanwezig. „Ik ben daar bestolen van mijn filmscherm en dat is toch weer een aardige schadepost. Het was zo druk dat ik het alle maal niet meer in de gaten kon houden en plotseling was het scherm weg." Jan Luyendijk wil doorgaan .met het werk dat hij en zijn gezin voor Greenpeace doet, maar door de vervoersproble men is dat nu in gevaar geko men. „Ik ben een echte door zetter. maar ik heb nu best de pest in." Mensen die hem wil len helpen met vervoer kun nen kontact opnemen. Het adres: Karekietstraat 31 Maas sluis, telefoon 01899-13470. Vlaardingen Onbe kenden hebben dinsdag middag geprobeerd, brand te stichten in de kerk aan de Binnensin gel in Vlaardingen. De kerk, die op de nomina tie staat gesloopt te wor den, is door de piromaan of de piromanen openge broken, waarna men brand stichtte onder de vloer van het kerkge bouw. Het vuur werd echter tijdig ontdekt, zo dat de brandweer snel in actie kon komen. Die had het vuur in korte tijd onder controle. Scheeres plant plantjes. De ondernemer die de eer te beurt was gevallen om zijn bloembak ter beschikking te mogen stellen was echter even naar de bakker. Schiedam Zoals CPN-raads lid Ulferd Bruseker de ge meenteraad vorige maand al wist te vertellen, zal Schiedam de tarieven voor het drinkwa ter op last van de minister van economische zaken moeten verlagen. Voor de vergadering van aanstaande maandag staat het voorstel van B en W op de agenda om de prijs per kubie ke meter terug te brengen van f 2,135 naar ƒ2,10. Dat is dan gebaseerd op het gemiddelde kleinverbruik van 90 kubieke meter per jaar. Het vastrecht mocht van minister Van Aar den ne na een verhoging met drie gulden worden gehand haafd op 51 per jaar. De minister had bezwaar ge maakt, omdat Schiedam de hoogste drinkwatertarieven van Nederland heeft. Maar ook was de Schiedamse ge meenteraad, met uitzondering van de CPN, ervan uitgegaan dat de salarissen van het per soneel bij het drinkwaterlei- dingbedrijf opgeschroefd zou den worden. Nu dat tegenvalt, kan volgens Van Aardenne ook de tariefsverhoging klei ner zijn om een en ander kos tendekkend te houden. De wijziging zal met terugwer kende kracht plaatshebben. Zij wordt geacht op 1 januari 1981 te zijn ingegaan. Overigens kostte het drinkwater vorig jaar nog ƒ1,93 per kubieke meter, dus al met al betalen de Schiedammers dit jaar toch meer dan in 1980. Schiedam Willibrord Hos- man, de eigenaar van bistro Hosman Frères, keek bijzon der verbaasd toen hij hoorde dat even tevoren financieel en economisch wethouder Reinier Scheeres aan de deur van van zijn bistro was geweest om hoogstpersoonlijk een aantal plantjes in zijn bloembak te planten. „Goh, ik wist wel dat er iemand van de gemeente met plantjes zou komen, maar niemand had "mij verteld dat de wethouder zelf zou ko men", aldus de bistro-eigenaar gisteren even nadat de stoet van het stadskantoor uit zijn etablissement was vertrokken. Hosman was gisteren tot ver bazing van wethouder Scheer es net naar de bakker op het moment dat de overdracht van de plantjes moest plaatsvinden. „Maar ja, ik wist alleen dat ie mand plandes zou komen brengen", aldus Hosman giste ren. De overhandiging van de de plantjes had gisteren het hoog tepunt moeten zijn van het op knappen van de omgeving van de Korenbeurs in het kader van de actie Schoon Schiedam, maar werd dat door het mis verstand tussen Hosman en de gemeente niet Scheeres maak te zich in de tijd dat op Hos man werd gewacht toch nut tig; hij assisteerde vaardig bij het groen verven van de paal tjes op de Korte Dam en plant te bij het uitblijven van Hos man, toch maar de plantjes in de twee bloembakken voor de ingang van het eethuis. Even daarvoor had hij ook al vergeet-menietjes geplant aan de kop van de Schie. Bij het opknappen van de omgeving werkten verschillende ge meentelijke diensten samen. Zo werd vuil van de straat verwijderd en uit de Schie. Daarnaast werd het oude sluis wachtershuisje gisteren ge sloopt. Het rond de Koren beurs aanwezige groen werd door de plantsoenendienst nog eens een extra keertje behan deld. Vlaardingen De medezeg genschapscommissie van de gemeentelijke energie- en wa terleidingbedrijven (GEWB) heeft de raadscommissie voor de financiën en de bedrijven in een brief dringend ver zocht, toe te staan dat een nieuwe koffiejuffrouw wordt aangetrokken. Eén van de twee serveersters van het GEWB is vertrokken, zodat er een vacature is ontstaan. Die vacature kan nog niet worden opgevuld, omdat de commissie zich er volgens de inmiddels beruchte bezuinigingsmotie- Boender eerst over moet uit spreken of het gat wel moet worden opgevuld, of dat men best met een koffiejuffrouw' minder kan. De medezeggenschapscommis sie laat in haar brief, die ook is ondertekend door GEWB-di recteur W. Pinkse, blijken bang te zijn dat de serveerster vervangen zal worden door koffie-automaten. Als de vaca ture inderdaad niet zou wor den vervuld, dan zouden drie van die automaten nodig zijn om toch voor de koffie en thee te kunnen zorgen. „Hier zou zich dan een geval voordoeri, dat op een plaats waar zinvol werk wordt verricht, een men3 door machines wordt vervangen," aldus de mede zeggenschapscommissie. Vol gens de brief zou wethouder Cees Bot van personeelszaken onlangs in zijn commissie al eens nebben gezegd, dat dat. niet zou moeten gebeuren. De actievoerders van het GEWB voeren verder als argument aan, dat door het weggooien en later verbranden van de plastic bekertjes het milieu ex tra wordt belast, terwijl de overblijvende koffiejuffrouw drie drankautomaten extra moet schoonhouden en bijvul len, hetgeen een degradatie van baar werk betekent Een vertegenwoordiging van de medezeggenschapscommis sie zal het standpunt vanavond nog eens extra onderstrepen tijdens het spreekhalfuur, dat voorafgaat aan de vergadering van de commissie voor de fi nanciën. Wat de commissie tij dens de vergadering zelf over het vervullen van de vacature zegt zullen de GEWB'ers niet kunnen horen. Het betreffen de agendapunt staat op de agenda van het besloten ge deelte van de vergadering. Volgens een ambtenaar van de afdeling financiën is dat ge bruikelijk met alle agendapun ten, die ook in een andere raadscommissie in het open baar worden behandeld. 'ym Het Vlaardingsö comité Nationale Belangen, dat zich met de feestelijkheden In de stad bezighoudt. Vlaardingen Het Vlaar- dings comité Nationale Ge denkdagen heeft voor de ko mende feestdagen een uitge breid programma samenge steld. De klokken van, alle kerken in Vlaardingen luiden op 30 april Koninginnedag de feestelijke dag in. Voor de Vlaardingse kinderen zijn er de gehele dag activiteiten. Een van de hoogtepunten is ongetwijfeld de miniatuur aut- torace op het Liesveld viaduct. Van 11.30 uur tot 14.00 uur kan iedereen genieten van een geweldig spektakel. Het Oran jefestival op het Veerplein kan eveneens tot een hoogtepunt worden gerekend. Om 15.00 uur treedt een groot aantal showkorpsen op. De organisa toren van het fesstival be schouwen het optreden van de showbands als de attractie van de dag. Voor de wat kleinere kinderen komt kindervriend Ome,Wil lem naar Vlaardingen met zijn show. Op een podium op de Markt kunnen de kinderen genieten van Edwin Rutten en zijn gezelschap. Voor de oude re jeugd is er in de avonduren een disco in de Lïjnbaanhal. Het programma voor 5 mei ïs heel wat soberder. Alleen in de avonduren is er dan wat te beleven in Vlaardingen. Het Delta-dansorkest zal gangma ker zijn van een origineel be- vrïjdingsbal, dat zich in Holy zal gaan afspelen. Op vier mei worden de geval lenen van de tweede wereld oorlog herdacht. Om 19.45 uur vertrekt een stille tocht naar het Verploegh Chasséplein. Daar kunnen bloemen worden gelegd. Minister Tuynman naar Schiedam Schiedam Toert vandaag de PvdA-verkiezingskaravaan onder leiding van fractievoor zitter Joop den Uyï door de omgeving; morgenavond doet de VVD Schiedam aan. Om de liberale verkiezingsbijeen komst op te luisteren is een van de bewindslieden van de VVD uitgenodigd, namelijk de minister van verkeer en wa terstaat Danny Tuynman. De minister zal het woord voeren in het Novotel aan de Harga- laan 2. Aanvang half negen. Minister D. S. Tuynman Vlaardingen Piet Bachgus van het management van showkorps De Pijpers ïs boos op het Vlaardings Koopcen trum. De Vlaardingse show bands kregen het verzoek van het Koopcentrum om mee te werken aan de lentefeesten, het liefst voor een 'vrienden prijsje'. De Pijpers werden ook benaderd met een dergelijk verzoek. Ais ze tegen een 'vriendenprijsje* wilden optre den, dan zouden zij als tegen prestatie een standje mogen inrichten op het Liesveld. Piet Bachgus is uitermate ver ontwaardigd over de handels wijze van de winkeliers van het Koopcentrum. „Dure ar tiesten van radio en televisie treden ook op tijdens de lente feesten en ook andere bands uit andere steden komen naar Vlaardingen. Ik denk niet dat zijn voor een 'vriendenprijsje' gaan optreden. Het is toch weer treurig dat op deze ma nier onze band tegemoet getre den wordt om een optreden te verzorgen. Tk mag aannemen dat onze vrienden van de Rijnmondband niet voor een fooitje hebben meegewerkt." Volgens Piet Bachgus moet men niet denken dat hij be wust wil aanschoppen tegen het Koopcentrum; „De afgelo-. pen jaren hebben de Pijpers veelvuldig aan winkelfeesten buiten Vlaardingen meege werkt en nergens werd ons ge vraagd pm voor een 'vrienden prijsje' te komen. Waarom steeds in Vlaardingen vragen om voor niets mee te wer ken?" Als de Pijpers komen weten de organisatoren dat er heel wat spullen de straat op ko men. Piet Bachgus: „Laat het de organisatoren duidelijk zijn: bij een vereniging als de onze en zo zijn er vele in Neder land komt er bij optredens voor dan 150.000 gulden aan 'waarde' de straat op." Dit nieuwsblad. j waarin u al het nieuws uit eigen I omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd m combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1