SPORT 1Een kampioenschap komt nooit te vroeg7 RKWIK en TSB naar volgende ronde Fortuna: kampioensdroom komt naderbij Honkballers gaan weer het gra vel op Schiedam, zomer sport- seizoen geopend SVV verder op jacht PPS€-laatste en verenigingsman Diek Vos: Ruime winst Demos VZC-Shell Zwaluwen en DHS nog in zorgen SportKort 'm 9 Vïaardings voetbalkampioenschap: Nummer twee Harga tegen koploper vrijdag 24 april 1981 VD/SC/WW Holy wacht lastige uitbeurt bij Eurostars Schiedam De zomer sport bij van de voet, honk- en softbalvereni- ging Schiedam is vanaf zondag weer in volle glo rie te bewonderen. De of ficiële opening van het zo mersportseizoen vangt om 11,00 uur aan met het slaan van de eerste bal, door twee dames, die aan de bakermat van de afde ling softbal hebben ge staan. Om 14.00 uur zijn de honkballers aan de beurt en na een feestelijke omlijsting, waarvoor ook wethouder Herman Post hoorn is uitgenodigd, kun nen de Schiedammers ge lijk aan de bak. Schiedam/Vlaardingen Zondag is het dan zover, en gaan de honkballers in de regio de knuppels weer ge bruiken bij de start van de competitie 1981. Nadat in de wintermaanden via zaaltrainingen toegewerkt is naar de. juiste vorm, zal nu op de velden moeten gaan blij ken of alle inspanningen niet te vergeefs geweest zijn. De wedstrijd Fortuna-DRZ, die voor de eerste ronde van de Nieuwsblad Cup dinsdag stond gepland, is een dag uit gesteld in verband met de competitiewedstrijd die DRZ op 28 mei tegen Steeds Honger speelt. De VV Vlaardingen heeft in de weekbrief een voortreffe lijk iniatiatief genomen om de leden regelmatig op de hoogte te houden van de dieren en planten, die het natuurgebied de Broekpolder rijk is. De voetbalvereniging hoopt zo een bepaalde betrokkenheid bij het gehele Broekpolderge- beuren, waar de voetbalver eniging een onderdeel van vormt, te bewerkstelligen. De Vlaardingse biljarter R. van de Linden neemt op 25 april, alsmede op 2 en 3 mei deel aan het districtskam pioenschap libre extra, dat in net Rotterdamse biljartcen trum Weena wordt verspeeld. Voor Fortuna-eerste team speler Peter Sonneveld zijn het belangrijke dagen. Niet al leen is de beslissende fase van de competitie aangebroken, op vrijdag 1 mei treedt de Viaar- dinger in het huwelijk. Naast Fortuna-voorzïtter Ab van Wijk, die zijn functie aan het einde van dit seizoen defi nitief neerlegt, geeft ook pen ningmeester Hofman de 'be- stuurspijp' aan Maarten. Als opvolgers staan voor de alge mene ledenvergadering op donderdag 7 mei genoteerd: F. Comellsse als voorzitter en A. Kalkman als penningsmeester. SVV heeft voor de bouw- plannen voorlopig een bedrag 'j gespaard van 23.000 gulden. 3 Omdat met de nieuwe kleed- kamers echter een bedrag van 300.000 gulden is gemoeid, moet SVV hopen op 'zelfwerk- zaamheid* naast de subsidies i van de NSF, KNVB, gemeente Schiedam en Provincië Zuïd- I4 Holland. FC Vlaardingen: ieder voor zich Schiedam /Vlaardingen „We zitten nu in een roes van steeds een puntje pakken, Vi tesse is dus gewaarschuwd", aldus Jan van der Velden, de assistent-trainer van SVV. Juist in de beslissende fase in de strijd om de vierde periode- titel neemt hij tijdelijk net roer over van Sandor Popovies. De oefenmeester van SVV is van daag geopereerd aan een me niscus en moet nog tot woens dag in het ziekenhuis blijven. „Het wordt natuurlijk ver schrikkelijk moeilijk, maar we zijn niet angstig. Het is in de periodestrijd alles of niets, je moet een beetje risico durven nemen. Vitesse heeft ook nog een kansje om mee te doen in de periode, zij moeten dus ko men. Voor de wedstrijd op Nieuw Monnikenhuizen kan Van der Velden in ieder geval niet be schikken over Einus Steenber gen, die nog altijd met zijn knie tobt. Ook Richard Dercks, Henk Salari en Johan Versluis hebben deze week nog niet getraind in verband met blessures, de verwachting is echter dat zij wel spelen. De blessure van Rob Kiebert, ide zich aanvankelijk nogal ern stig liet aanzien, valt mee. Hij speelt in elk geval. Ook Ferry Meerhof staat weer in de basis, ten koste van Cor Peitsman, die op de bank begint. Mogelijkheden zijn er mis schien ook voor FC Vlaardin gen, dat morgen (aanvang 18.30 uur) tegen het aangesla gen Volendam acteert Jan de Gier, die alleen geen beroep op Cor Pot (nog steeds de on willige spier) kan doen, wil in ieder de spelers, die in de belangstelling van -andere clubs staan, de kans geven, „Ik verwacht in ieder geval twee met open vizier strijdende teams. Wij hebben niets meer te verliezen, behalve de in de belangstelling staande spelers voor zich. In ieder geval moe ten we trachten het erbarme lijke spel in de uitwedstrijd (0- 0, red) goed te maken". Het aanzienlijk versterkte Vlaardingen-Holy heeft een prima oefenserie achter de rug, en moet laten zien of het inderdaad kampioensverwach tingen kan en mag hebben. Gezien de inbreng van de nieuwe spelers Ab Bruinekool, Stanly Boutisma, Rignald Mari en Raymond Bronsgeest mo gen hoge verwachtingen aan het team van Vlaardingen- Holy gesteld worden. Het is aan coach Dick Lamet om de „nieuwelingen" goed in te pas sen, daardoor te komen tot de juiste formatie, en dan te laten zien inderdaad tot de sterksten te behoren. De competie voor de Vlaardin- gers start met de uitbeurt bij het Rotterdamse Eurostars, een niet te onderschatten te genstander. Willen de mannen van Dick Lamet inderdaad gaan meespelen om de boven ste plaats, dan zal deze lastige uitwedstrijd in winst omgezet moeten worden. De strijd be gint om 14.30 uur op het sport park Blijdorpsepolder in Rot terdam, Ook Schiedam heeft toege werkt naar de start van deze competitie, en in de selektie zijn weinig nieuwe gezichten waar te nemen. Hierdoor kan coach Joop Meevers Scholte wederom beschikken over een goed ingespeeld team, waar mede terdege rekening gehou den zal moeten worden. Nieu weling in het gezelschap is de van Groenoord overgekomen Erik Zorgdrager, die zal moe ten bewijzen een vaste basis plaats waard te zijn. De Schiedammers, die in de zelfde klasse spelen als Vlaar dingen-Holy, openen de com petitie met een thuiswedstrijd op het Sportpark Harga tegen het pas gepromoveerde VUC uit Den Haag, aanvang 14.00 uur. Gezien de kracht van Schiedam het vorig seizoen mag verwacht worden dat de eerste punten op het Schie- damse conto mogen worden bijgeschreven. Het naar de Districtsklasse af gedaalde Groenoord heeft te maken gekregen met de nodi ge mutaties, en moet met een praktisch nieuw team laten zien of er een topplaats in die Districtsklasse haalbaar zal zijn. Voorspellingen hierover zijn niet te doen, en de tijd zal het leren of de nieuwe coach Jan Switser in staat is een winnend team te formeren. De Groenoorders openen de competitie met een „thuiswed strijd" op het terrein van Vlaardingen-Holy tegen het team van The Arrows uit Den Haag, aanvang 14.30. De Hagenaars zijn vorig sei zoen gepromoveerd, waardoor het toeh mogelijk moet zijn voor Groenoord om de eerste twee punten binnen te halen. In die Districtsklasse speelt ook het team van MSV'71 uit Maassluis. Na een redelijk de- Het spel van 'in of uit' gaat weer beginnen. buut in 1980, mag verwacht worden dat de ploeg van Piet Bouts ook in deze competitie weer tot de goede middenmo ters zal gaan behoren. tegen het uit de tweede klasse Ook voor de Maassluizenaren gedegradeerde Haagse Celeri- staat er een thuiswedstrijd ge-* tas. Deze tegenstander zal wel noteerd en wel om 14.00 uur eens te sterk kunnen zijn voor de mannen van Piet Bouts, omdat Celeritas getipt mag worden als de grootste kandi daat voor de titel dit seizoen. Schiedam'Achter de bar in de knusse kleine kantine van PPSC, doet Dïck Vos zijn werk. De laatste man van PPSC, die inmiddels aan zijn veertiende seizoen van de op 'kampioenstilt' staande Schïedamse derde klasser beïig is, is een verenigings man pur sang en de werkzaamheden als kantinebeheerder en daarnaast ook nog eens schoonmaker, gaan normaal verder. „We blijven er opvallend nuchter onder", verzet Dick Vos dan ook nadrukkelijk de gedachten aan een eventueel kampioen schap. Dlck Vos in spanning samen met W Viaardlngen-aanvaller Edward van Pelt voor het beslis sende duel. Rotterdam Binnen vijf minuten had Demos in de inhaalwed strijd tegen het Rotterdamse Aeolus de winst al binnen. In de periode scoorde eerst Marius Verkerk 0-1 en nauwelijks een mi nuut later was het laatste man Jan 'van Schijndel, die met een geweldige knal vana 35 meter 0-2 liet aantekenen. Aeolus pro beerde wel wat terug te doen, maar het leek wel of de Rotter damse ploeg er niet in geloofde. Demos deed dat wel en dat bleek wel in de tweede helft, na 65 minuten maakte.de voor Wim Kostave ingevallen André van der Spek er 0-3 van, waar na Marius Verkerk en Gerard van Schijndel in de laatste minu ten nummer vier en nummer vijf in de touwen knalden.. De 35-jarige Schiedammer, die in het dagelijks leven als on derhoudsmonteur bij de Ne derlandse Spoorwegen zijn ii Vindt,-heeft Voorzich tigheid' hoog in het vaandel geschreven. Dit misschien in tegenstelling tot zijn eigen speltype, dat soms bijna de ri sicofactor van Epi Drost des tijds bij de FC Twente over schrijdt. „Vlaardingen blijft een onvoorspelbare tegenstan der. Kijk, ik kan gewoon in een wedstrijd veel compense ren door routine, inzicht. Dat is vooral tegen mindere tegen stander gemakkelijk. Maar Vlaardingen heeft dat middels een Van Eeden, Molendijk, Van de Mark en ga zo maar door, ook in huis". „Nee, de wedstrijd zullen we zeker niet cadeau krijgen", vervolgt de gedrongen verde diger, die eigenlijk eind vorig seizoen officieus afscheid had genomen van de selectie, „Niet van de vereniging, hoor", legt hij uit, „Want ik voetbal al van kinds af aan bij 'PP' en mijn vrouw en twee zoontjes Zijn idem dito aan de club ge bonden. Maar ik baalde ge woon van het voetballen. De sfeer was slecht, onderling bo terde het niet en met hetzelfde materiaal als we het jaar daar voor nog hadden meegedraaid, zaten we nu onderin. En de gradatievoetbal ligt me toeh al helemaal niet". De met een 'blauw-wit hart* uitgeruste Dick Vos, die nog de glorietijd van PPSC ('het tijdperk Piet van Veen, Lodi en Loet Kalder, halve finale KNVB-beker tegen IJssel- meervogels') had meegemaakt, gaf het op en verdween hal verwege het noodlottige sei zoen naar het tweede elftal. Voorgoed leek het, hoewel Dick Vos, zich bijna veront schuldigend: „Aan het begin van het seizoen kwamen Leo door Emiie Schelvis geval gaat het onder Lobman goed en de vonk om wat voor elkaar te doen, is overgesla gen". Bij winst op Vlaardingen kan het begeerde kampioenschap al binnen zijn. Na een seizoen afwezigheid is het sterk ver jongde PPSC dan weer terug. Is dat niet té snel Dick Vos, die omtrent zijn spelen vol gend seizoen een slag ("Het is wel steeds moeilijker op te brengen, naarmate je een dag je ouder wordt') om de arm houdt, zegt: „Een kampioen schap komt nooit te vroeg. De realiteit zal dat bewijzen. Voor ons was handhaven dit seizoen het uitgangspunt. In tegenstel ling tot Vlaardingen, met hun uitgebalanceerde elftal, grote achterban en schitterende ac commodatie, moeten wij het van inzet hebben. Met die we tenschap gaan we het veld in, dan zien we wel".... Alders, Jan van de Marei en Rob de Nijs (de drie overige verdedigers dus) praten en ik heb me over laten halen. Ik kon eigenlijk niet zomaar af scheid nemen. En gelukkig bleek, dat de mengeling van routine (ikzelf dan, Koen Win kelman en John. Rost) prima met het jonge talent overweg kon". ,,Het ook nog jonge knapen, die iets willen opbrengen. Ik heb zelf altijd voor de voetbal geleefd. Niet. dat de ambitie om het allerhoogste te berei ken bovenalles uitging, maar gewoon bij PPSC mijn partijen spelen. En flink trainen,.die motivatie zit er nu ook weer helemaal in. Niets ten kwade van Lammers, hoor. Die man had gewoon alles tegen, de on derlinge spanningen. In ieder Vlaardingen - De waterpolo- competïtie loopt op zijn einde, maar ondanks dat feit staat er dit weekeinde wel een leuke wedstrijd op het programma. Want de dames van Shell en VZC zullen eikaar dan name lijk ontmoeten. De VZC dames kunnen nog promoveren, maar zij moeten dan wel win nen van Shell dat zelf lange tijd uitzicht op promotie heeft gehad. Hierna (20.10) spelen de degradatïegevaar verkeerde Viking dames tegen het gerou tineerde Poseidon. Van de he- renploegen spelen alleen WIK en Viking. WIK gaat op be zoek bij Numansdorp en Vi king ontvangt OZV. Vlaardingen RKWIK en TSB hebben zich door afgetekende overwinningen op CION en DVO'32 geplaatst voor de volgende ronde van het Vïaardings Voetbalkampioenschap. RKWIK scoorde tegen CION maar liefst ze ven maal, waar de afdelingsclub maar één maal succes had. Rob Timmer opende al in de derde minuut de score, waarna doelpunten van Ad Penning en Din de Rondt tegen het einde van de eerste helft het pleit definitief beslechtte. Het werd door tweemaal Peter de Witte en Din de Rondt 6-0 alvorens CION via John Goudswaard tegen kon scoren. Jos Wennekes bepaalde de eindstand uiteindelijk op 7-1. De 0-4 overwinning van TSB op DVO'32 was wel enigszins geflatteerd. TSB was wel ster ker, maar de overwinning viel over het ge heel gezien toch wel iets te groot uit. Hans Campen benutte in de eerste helft een straf schop, waarna Jan Pleyte kort voor rust 0-2 aantekende. Twee goals van Aijo Peters be paalde de eindstand op 0-4. Na de wedstrijd RKWIK-CION werd er on middellijk geloot voor de tweede ronde. De volgende wedstrijden kwamen uit de cham- pagnekoeler: HVO-Fortuna Vlaardingen, DSS'26-VFC. Satelliet-TSB en RKWIK-HOl- landiaan. Hoewel HVO en Satelliet in de eer ste ronde verloren van respectievelijk DSS en Hollandiaan mogen zij toch meedoen aan de tweede ronde. Du omdat zij de kleinst mo gelijk nederlaag leden en het totaal voor de tweede ronde toch op acht teams moet ko men. Spannende slotfase veldkorfbal: Vlaardingen/Schiedam Met nog gemiddeld zo'n drie wed strijden voor de boeg maken de korfballers zich op voor de slotfase van de competitie. Een slotfase, die met name span nend zal worden voor Spirit. Harga, Succes en Maassluis. Spirit gaat samen met Weide vogels aan kop, terwijl Harga en Succes de koploper zeer dicht op de hielen zitten. Maassluis verkeert in degreda- tieproblemen en zal dit week einde tegen Swift de volle winst moeten pakken om in de buurt van de concurrentie te blijven. In Hoogvliet moet Spirit het opnemen tegen 't Waterschip, een lastige maar te omzeilen tegenstander. De vraag blijft echter of het team de spanning van 'het moeten winnen' aan kan. Harga moet in eigen huis Top een nederlaag toebrengen en hopen op een misstap van leider TOP in eigen huis tegen Hoogvliet. Het Schiedamse Succes krijgt tegen koploper Unicum de gelegenheid om de kans op een kampioenschap te vergroten. Hoewel er niets meer op het spel staat, moet ODO toch in staat worden geacht tegen Tempo de volle winst te pak ken. Hetzelfde geldt voor Oranje Nassau dat tegen Nieu- werkerk aantreedt. Door Sa- gitta met lege handen naar huis te sturen kan Hoekse SV zich wat omhoog werken op de ranglijst. ODO speelt tegen De Kapellen en Vlaardingen mag tegen het Deiftse DKV proloeren zich te herstellen van dc telurstellende resulta ten van de afgelopen weken. Schiedam/Vlaardingen Voor de zondag derde klasser Fortuna kan de al enige tijd levende droom van een kampioenschap zon dag tot bijna onafwendbaar worden ver klaard. Bij winst thuis (14.30 uur) op Feye- noord en hulp van VDL tegen Emma, komt het team van Jan Postema op een positie, waarna in de drie resterende wedstrijden slechts één punt behoefd te worden gehaald. „Ik mag ook echt optimistisch zijn", zegt Jan Postema, die drie blessuregevallen in zijn ploeg kent, te weten Henk "Uiten en de nog steeds sukkelende Ger Don en Dick Verburgh. „De jongens zijn er enorm mee bezig, dat merkte je al in de strijd om het Vïaardings kampioenschap tegen VV Vlaardingen. De ongeïnteresseerdheid vierde hoogtij. Maar hoe dan ook, gemakkelijk wordt het zeker niet. Het onderlinge krachtsverschil, dat blijkt in directe confrontaties, is erg klein". De degradatieproblemen van Zwaluwen zijn na de 0-2 nederlaag tegen Spïjkenisse weer een stuk groter geworden. Het wordt nu zaak, dat de formatie van André Corveleijn gaat winnen anders is degradatie naar de tweede klasse vrijwel onoverkomelijk. Het dit jaar ook niet zo geweldig draaiende IJs- selmeervogels zou daar het slachtoffer van moeten worden. DHS heeft zich door de overwinning op Pa- pendrecht weer wat losgewerkt van de tweede degradatieplaats. De positieve lijn zal thuis tegen de Krimpense debutant DCV wel moeten voortgezet, wil de afstand tot het Voorbrugse VIOS gelijk blijven. De an dere Schiedamse eerste klasser. Hermes DVS heeft nog een miniem kansje om mee te doen in de titelstrijd. Voorwaarde is wel dat ook Papendrecht verslagen wordt en dat nummers één tot en met drie Wilhelmus, Westlandia en De Musschen fouten gaan maken. Ook het Maaslandse MVV'27 is dicht bij de titel, hoewel SC Lïsse, dat zaterdag Hoekse Boys ontmoet, op de voet volgt. De Maaslan- ders moeten op bezoek bij DEVJO.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 7