SCHIEDAMSCHE COURANT I MMm Minister 'knalt' nieuwe hal open m 36 woningen op plaats Binnensingelkerk 'VVD had in moeten haken op Konings' Onderzoek naar fundering VOP deze Onderzoek OGB: tot 3ÖO procent hoger Weinig belangstelling emancipatie -inspraak Wind relt boomboom velt auto's a.s. BRUIDS PAAR S3 Mededeling aan onze abonnees Dronken achter stuur lal krant Nieuwe tarieven door raad aangenomen Kermis- vliegtuig raakt jongen 'SHIRTS Dinsdag 28 april 1981 105de jaargang no. 83 1 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broerevest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 2625S6 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Met een simpele handbeweging opende minister van Aar den ra (economische zaken) gisteren de nieuwe lashai bij HCG, die voor honderd mensen werk kan betekenen. Schiedam - Minister van Aardenne heeft gistermid dag in het bijzijn van top mensen uit het Nederlandse bedrijfsleven de nieuwe las hai van de Holland Con- stmetiegroep aan de West* frankelandsedijk geopend. Jarenlang al heeft in de plannen van het bedrijf een grote lashai centraal ge staan, om ook onder slechte weersomstandigheden zo concurrerend mogelijk te kunnen werken. Van Aardenne sprak daar gisteren zijn bewondering voor uit. Hij noemde het een verdere stap in de goede richting, dat het bedrijf zelf inspeelt op de signalen van de internationale concurren tie. De nieuwe hal die 102 meter lang is, 30 meter breed cn 25 meter hoog, werd op indruk wekkende wijze met knal lend vuurwerk, een vallend anker en een vallende ket- ting geopend. Schiedam Een onverwachte en bijzonder felle windstoot heeft gistermiddag op de Schiedamse Warande een flin ke boom, die in de nog jonge lente net weer lekker in het blad zat, geveld. De wortels konden het plotselinge geweld niet meer verdragen, zodat het gevaarte neerstortte, bovenop twee geparkeerde auto's. De wagens liepen behoorlijke schade op. Het bleef bij blik schade: persoonlijke ongeval len deden zich niet voor. De brandweer kwam er aan te pas om de omgevallen boom te verwijderen. Twee personenauto's raak ten behoorlijk beschadigd door de omgevallen boom. Torenspits krijgt plaats in parkj e Schiedam „De WD-fractie had in de gemeenteraad moeten inhaken op de acties van het PvdA-raadslid Hans Konings." Dat heeft de vroegere fractieleider van de liberalen, Van Woerkom,' naar voren gebracht op de jaarlijkse algemene ledenvergadering van de VVD in het Novotel. Van Woerkom vond dat de lijst die Konings opstelde met zaken die binnen zijn eigen partij zijn blij ven liggen door de VVD had moeten worden gebruikt in de op positie. Nu komt de oppositie van de liberalen te weinig naar buiten, als er al oppositie wordt gevoerd, aldus Van Woerkom. Door het gebrek aan strijd vaardigheid dreigt de partij onder Schiedamse jongeren belangrijk aan aanhang te ver liezen, zo vreest men binnen de partij. Die vrees strookt ook met constatering op de jaar lijkse algemene ledenvergade ring, dat het niet goed gaat met de jeugd in de liberale partij. De activiteiten liggen zo goed als stil doordat een aantal liberale jongeren het te druk heeft met hun studie- Anderen verdwenen uit Schiedam. Het gebrek aan strijdvaardig heid van de VVD werd door fractieleider Gerard Verhuls- donk teruggespeeld naar het college. „De mooiste oppositie valt te voeren als burgemees ter en wethouder iets doen; nu doen ze bijna niets, er heerst een grote lamheid. Elk initia tief vindt geen doorgang met het argument dat er geen geld is. Als je daar iets van zegt wordt je om de oren geslagen met het argument dat de VVD zelf als regeringspartij, daar voor verantwoordelijkheid draagt" Verhulsdonk weigert trou wens het woord te voeren in de raad alleen met het doel de pers te halen. „Als wij tevre den zijn over een voorstel dan vinden we het niet nodig om uitgebreid te vertellen dat we het er mee eens zijn, alleen maar om de krant te halen. Ook gaan we niet met asbak ken gooien of een wethouder tegen de muur zetten. Zo zijn wij niet; de WD bedrijft poli tiek met mes en vork en niet met blote handen, zoals andere partijen." advertentie. wilt u ook uw huwelijk starten met een reisje naar Londen, Parijs of Kopenhagen? ZIE ONZE KRANT VAN 29 APRIL A.S. Nu staat 'ie nog gewoon op de kerk. Binnenkort moet achttien meter hoge torenspits een plaatsje krijgen op de grond, een paar honderd meter verderop. in verband met Koninginnedag zal deze krant op donderdag 30 april NIET VERSCHIJNEN. De directie Vlaardingen Een onder zoek naar de fundering van zo'n tweehonderd huurwo ningen in de Vetteoordsepol- der gaat binnenkort van start. Aan de hand van de resultaten zal onder meer bekeken worden hoe lang de woningen nog te handhaven zijn of dat ze op korte ter mijn tegen de vlakte moe ten. De uitkomsten van het onderzoek zullen tevens me debepalend zijn voor de vraag, of de woningen al dan niet gerenoveerd kun nen worden. Het gaat om circa tweehon derd gemeentewoningen, voornamelijk in de Pieter Ka- rel Drossaertstraat, de Station straat, Prins Hendrikstraat en een stukje Parallelweg. Er wordt naar gestreefd het on derzoek, waar ruim dertigdui zend gulden mee is gemoeid, voor augustus dit jaar af te ronden. De werkzaamheden zullen worden verricht door Geotechniek, een onderafde ling van gemeentewerken Rotterdam. Het bedrijf deed met dergelijke funderingson- derzoeken al ervaring op in stadsvemïeuwingswijken tn Rotterdam en Schiedam. In tegenstelling bij tot eerdere onderzoeken naar de toestand van vooroorlogse woningen in de stad heeft de wijkvereni- ging zich akkoord verklaard. In het verleden is door bewo ners met name in de Oostwijk fel geprotesteerd tegen onder- zoekjes die door de gemeente zelf werden uitgevoerd en waarbij ambtenaren terwijl zij op de fiets door de wijk reden aantekeningen maakten over de bouwkundige staat van de panden. Diverse bewoners- groepen noemden het een la chertje dat met deze 'fietsmet- hode werd beslist over de toe komst van de woningen. Vlaardingen De toren spits van de Binnensingel- kerk krijgt een plaats in het in te richten buurt parkje achter de Ooster- staat, nabij de kaalslag. Momenteel zijn er onder handelingen gaande tus sen Woningbouwvereni ging Samenwerking '77 en de eigenaar over de aan koop van de kerk. Ver loopt alles volgens plan, dan kan de koop binnen kort worden gesloten, kan de kerk nog voor de zo mer worden gesloopt en kan een begin worden ge maakt met de bouw van 36 premiehuurwoningen. Met de verplaatsing van de achttien meter hoge spits is een bedrag van circa 45.000 gulden gemoeid. Dat geld zal worden opgebracht door de woningbouwverenigingen Patrimonium en Samenwer king '77, de gemeente, de aannemer van het nieuw- bouwcomplex aan de le Van Leyden Gaelstraat (ieder f 1Q.QQ0) en de architect van het complex (f 5.000). Het groengebiedje, dat komt te lopen van de achterkant van het wijkcentrum in de Oos terstraat naar de Binnensin gel, moet in de toekomst gaan fungeren als buurtpark je voor de Oosterstraat en omgeving en de nieuwbouw aan de Van Leyden Gael straat Vandaar dat de twee woningbouwverenigingen die de huizen bouwen, als mede aannemer en architect mee willen betalen aan de verplaatsing van de toren. De spits die aan de onder kant vier bij vier meter meet zal op heipalen worden ge plaatst en onderin zal een volière worden Ingericht. Eind van deze maand zullen de plannen aan de buurt worden gepresenteerd. Dan zal tevens een werkgroep be staande uit buurtbewoners worden geïnstalleerd die kan beslissen over de verdere in richting van het parkje. Aanvankelijk zouden op de plaats van de kerk 36 wonin gen in de particuliere sector worden gerealiseerd. Omdat de woningmarkt is ingestort heeft de eigenaar van de kerk, een project-ontwikke laar, daar echter vanaf ge zien. De woningbouwvereni ging wil de ontwikkelde plannen nu in vereenvoudig de vorm met overheidssteun ten uitvoer brengen. Het aantal van 36 woningen blijft gehandhaafd. De twee- en driekamerwoningen zullen echter minder luxe worden dan de project-ontwikkelaar voor ogen had. Berkel en Rodenrijs Een 47- jarige Rotterdammer is van nacht omstreeks half één tij dens een routine-controle aan gehouden op de Noordeindse- weg in BerkeL De protesten van de Holyvrouwen tegen het eenmaal per week huisvuil ophalen zijn nu officieel afgewezen. De dames gaan in beroep. Pagina drie. Schiedamse gehoorgestoorden keken een middagje Teletekst. Na aanvankelijke aarzeling vonden ze het toch wel handig. Pagina drie. Schiedam Volgens de nieuwe OGB-tarieven moeten sommige bewoners in Schiedam tot driehonderd procent meer gaan beta len aan belasting op onroerend goed. Dat wijst een onderzoek uit dat is gehouden door de bewonersvereniging Schiedam Zuid en het CPN raadlid Ulferd Bruseker. De bewonersverenïging gaat in heel Schiedam actie voeren tegen de verhoogde OGB-ta rieven. Dat blijkt uit een open brief die gisteravond voor aan vang van de gemeenteraads vergadering aan de raadsleden is overhandigd. Volgens de vereniging staan de resultaten van het eigen onderzoek in schrille tegen stelling tot het raadstuk over de OGB dat gisteravond de ge meenteraad passeerde en dat verhogingen van 3,5% over 1980 en 5 procent over 1981 vermeldt. Gisteravond bleek de gemeenteraad de bezwaren van Zuid niet over te nemen. Met slechts één stem tegen, die van Ulferd Bruseker (CPN), werden de nieuwe tarieven voor de belasting op onroerend goed aangenomen. Daaraan was wel een beraadslaging van pakweg anderhalf uur aan vooraf gegaan. De raadsleden bleken vooral moeite te hebben met de vaag heid rond het voorstel van burgemeester en wethouders. Men vroeg zich af wat de ge volgen voor individuele Schie dammers zouden zijn. Wethou der Scheeres had al tijdens de behandeling van het voorstel in de commissie voor finan ciën en economische zaken la ten weten daar geen gegevens over te kunnen Verstrekken: dat zou een aantasting beteke nen van de persoonlijke le venssfeer aldus Scheeres. Schiedam Een veertienjari ge Schiedams jongetje is het afgelopen weekend op de ker mis aan het Emmaplein door een vliegtuigje dat bevestigd was aan een draaimolen aan het hoofd geraakt. De jongen bukte zich om een blokje on der een afrastering vandaan te halen en kreeg prompt het ding tegen zijn voorhoofd. Met een snijwond is hij naar het Noletziekenhuis vervoerd. Pratendenken, doen' Vlaardingen „De heksen zijn los," zong het blopde meis je, dai de inspraakavond voor Vlaardingse vrouwen muzi kaal opluisterde. In Triangel was daar maar weinig van te merken. Negen vrouwen, afkomstig vanuit verre willende vrouwenorganisaties achter de bestuurstafel; n:<g geen twintig aan de andere kant. Dit was het teleurstellende beeld dat overbleef na de inspraak avond van gisteravond inzake het gemeentelijke beleid op erna- niepatïeterrein. Een overleggroep had een ontwerp-advies sa mengesteld dat, na inspraak van alle Vlaardingse vrouwen, aan het college zal worden aangeboden. Wanneer B en W zich over dit advies hebben uitgesproken zal vanuit de gemeente een ont- werp-nota verschijnen, waarover opnieuw inspraak mogelijk is voordat definitieve emanicipatienota door de gemeenteraad wordt behandeld. Vanuit de slecht bezette zaal kwam maar weinig weerwerk op het ontwerp-advies, zols dat in een kloek boekwerk was neerge legd onder het motto 'Samen praten, denken en doen'. Alleen van de aanwezige Rooie Vrouwen kwam, behalve veel waarde ring voor het werk dat door de overleggroep was verricht, kri tiek op hét feit, dat de beleidsadviezen niet financieel vertaald waren en te weinig onderbouwd. Tevens betreurden de Ropoie •Vrouwen het, dat er in het onwerp-advies geen prioriteiten wa ren gesteld en er maar weinig relatie bestond tussen de tekst en de adviezen. Een teleurgesteld lid van de overleggroep over de slechte op komst: „Tussen de tijd waarop dit ontwerp-advies verscheen en deze inspraakavond zat maar weinig ruimte om met onze ach terban dit ontwerp te bespreken. Bovendien is in de kranten vantevoren onvoldoende informatie verschenen over deze avond: alleen een onopvallende advertentie. Daar komt bij. dat ons ontwerp-advies pas de eerste versie is; wanneer het door de gemeentelijke molen is gegaan hopen we alleen maar dat we onze ideeën terugvinden, wanneer het zijn definitieve vorm heeft gekregen." Zowel de VVD als het CDA hadden moeite met achtdui zend vrijstellingen op de belas tingheffing. De VVD wilde af van het bodembedrag van ze venentwintigduizend gulden en het CDA voelde meer voor een bedrag van achttiendui zend gulden tot waar men zou worden vrijgesteld van subsi die. Meer over de nieuwe OGB- tarieven op pagina 3. ■«KLEUTER met fijne kontraststreepjes 92/116 65%pol. 35% katoen 3CMEOAM KOEAIARKT 1 VL AAROfJGEN OW BECKMAtfMSNGCl 57 MAASSLUS KONINGSHOEK

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1