STAD/STREEK Vrouwenkoffiebar: stemmen of niet? Socialisten vieren dag Van de arbeid Ik zeg: "Wat zegt u?" Schoolkinderen zonder muziek Veel onderscheidingen in Vlaardingen Veel belangstelling yoor thema-ochtenden Filmliga draait Sow jet film Verwaarloosde hond in beslag genomen Lintjesregen in regio woensdag I 29 april 1981 VD/8C/WW I Vlaardingen 'Stemmen... moet dat nou?' Rond dal thema draait het allemaal tijdens de bijeen komst, die de Vrouwenkoffiebar Holy woensdag 6 mei in De Heipaal aan de Reigerlaan 42 houdt. Op deze ochtend worden de programma's van de di verse politieke partijen, die deelnemen aan de ver kiezingen voor de Tweede Kamer, op een rijtje ge zet om te zien wat er met name over vrouwen in staat. Aan de hand hiervan willen de deelneem sters de vraag beantwoorden, of het nou zinvol is om naar de stembus te gaan of niet. Loes Kraak, een van de organisatrices van de Vrouwenkoffiebar, heeft de indruk dat veel vrou wen de noodzaak van het gebruik maken van hun stemrecht niet zo erg inzien. „Voor veel vrouwen is het allemaal erg ondoorzichtig, wat er in de poli tiek gebeurt; zeker voor veel van de vrouwen waar wij ons op richten. We willen daar eens op ingaan: op de vraag wat de politiek precies doet en of we er echt iets aan hebben." Beter bezocht Loes rekent er op dat tijdens deze ochtend weer heel wat vrouwen zullen komen. „De thema-och tenden worden altijd beter bezocht, als we vante- voren het onderwerp publiceren. Veel vrouwen komen blijkbaar toch vooral op dat thema af." In de programmering, zoals de koffiebar die hanteert, is om de andere week zo'n discussie-onderwerp vastgesteld. Tijdens de tussenliggende woensda gochtenden ligt het accent vooral op het in een plezierige sfeer elkaar kunnen ontmoeten, zonder dat er vantevoren een bepaald programma wordt afgesproken. „Ook al komen er wat minder men sen: toch zouden we ook die vrije ochtenden niet willen missen. Juist dan komen vaak vrouwen, die eens met een ander over hun problemen willen praten. Tijdens de thema-ochtenden komt het daar meestal niet van. En juist in een wijk als Holy wo nen veel vrouwen, die dat erg hard nodig hebben; voor wie het uitstekend is om eens wat ongedwon gen contact met een ander te hebben." Doorstroming De ochtenden van de Vrouwenkoffiebar draaien overigens nog steeds bijzonder goed. Volgens Loes Kraak zien de organisatoren regelmatig nieuwe ge zichten, hetgeen uiterst plezierig is. „Daarom be ginnen we iedere keer weer met in het kort een praatje over wat we precies doen, wat de bedoeling is en wanneer we open zijn. Er is wel een behoor lijke doorstroming. We vormen nog steeds vaak een soort opstapje naar andere instellingen, zoals de VOS-cursussen, de politieke scholing en derge lijke. Dat is alleen maar uitstekend natuurlijk." Vrouwen die eens een kijkie willen komen nemen tijdens een van de thema-bijeenkomsten of op de tussenliggende vrije ochtenden zijn zeer welkom. Men kan iedere woensdagochtend vanaf half tien terecht Vrouwen met kinderen hoeven niet thuis te blijven: voor oppas wordt gezorgd. En wie niet van politiek houdt of fervent tegenstandster van verkiezingen is kan ook wachten tot 13 mei: dan gaat de discussie over kernenergie. W ij kvereniging Kapelpolder: buurthuis eindelijk open Vlaardingen „Het uit eindelijke resultaat is dankzij een kleine groep medewerkers tot stand ge komen. De Kapelpolder mag trots zijn de accomo date en de zelfwerkzaam heid" Wethouder Koos Smit sprak gisteravond tij dens de officiële opening van het wijkgebouw loven de woorden. Dat kon ook eigenlijk niet an ders, want de wethouder is ge boren in de Kapelpolder ft Stort), in de Talmastraat om precies te 2ijn en het is alge meen bekend dat de wijk een warm plaatsje in zijn hart in neemt. „Ik voel met Stort," sprak hij dan ook niet zonder nostalgie. Wethouder Smit sprak het volle vertrouwen uit in.be t bestuur van de wijk ver eniging en zijn voorzitter: „Je zult het nog moeilijk krijgen, er zijn altijd mensen met kri tiek maar ik ben er zeker van dat jullie het redden." Na de toespraak van wethou der Koos Smit opende hij in samenwerking met Cor den Engelsman een gordijn. Een k{>ud-buffet stond achter het gordijn aanlokkelijk op de vele aanwezigen te wachten. De of ficiële opening was hiermee eên feit. Oir den Engelsman had nog e$h verrassing in petto. De npg jonge wijk vereniging be noemde direct al vijf ere-le- den. Het echtpaar Van Velzen, wethouder Koos Smit. op bouwwerker Gerard Neesen ex> wijkagent Bakelaar werden benoemd tot ere-leden van de wïjkverenigmg. Niet zonder trots namen zij de bijbehoren de lidmaatschapskaarten in ontvangst. De heer Kieken van de stichting Maasluis was ook aanwezig. De stichting stelt zich tot doel om de leef baarheid van Maassluis te be vorderen. Het stelt jaarlijks een geldbedrag beschikbaar voor dat doel. Ook de wijkver- eniging Kapelpolder kan op geldelijke steun rekenen als een aanvraag daartoe wordt ingediend. Na het officiële gedeelte deden de aanwezigen zich te goed aan het koud-buffet dat eigen handig door Cor den Engels man was klaargemaakt. l-Mei vieren de socia listische partijen in de regio de dég van de arbeid. De meeste nösnsen zullen er een vrije dag vQor moeten nemen, want de regering vindt arbeid schijn baar nog steeds niet belangrijk genoeg om er 1 mei als een na tionale vrije dag te bestempe lenSchiedam geeft zijn amb tenaren weliswaar een vrije dag, maar in Vlaardingen en Maassluis worden ze gewoon op hun werk verwacht. Dfe PvdA in Schiedam begint de activiteiten om klokslag twaalf met het hijsen van de rode vlag voor het oude stad-' huis op de Markt. Daarna gaat hét naar de sociëteit van Len tefeest aan de Broersvest voor de koffie. Om twee uur komt tweede kamerlid Max van der Stpel er een toespraak houden. De dag wordt besloten met een grote manifestatie in het Pas sagetheater. Medewerking wprdt verleend door een inter nationaal artiestengezelschap uit Spanje, Suriname, Turkije en Nederland. Voor de PvdA in Vlaardingen zal de Nivon-boerderij de Hpogkamer die dag als hoofd kwartier fungeren. Vanaf half tien is er koffie, waarna er ge sproken zal worden door di verse partijleden met als klap op de vuurpijl een optreden van tweede kamerlid Wijnie Jabaai en haar sprekende pop. De PSP en de stichting Rood Vlaardingen maken er een driedaags festijn van. In het Weeshuis houden ze op 1 mei een filmavond over de ont wikkelingen in Polen; zater dagmiddag worden de activi teiten voortgezet met een poli tieke informatiemarkt en zon dagmiddag wordt de driedaag se arbeidsmanifestatie afgeslo ten met een poppenkastspel (aanvang 3 uur). De PvdA in Maasssluis heeft alleen 's avonds activiteiten gepland. Om acht uur opent afdelingsvoorziter Toon Hek- spoor de manifestatie in in het FNV-gebouw de Kern. Verder zal worden gesproken door de PvdA buitenland-secretaris Maarten van Traa. Het cabaret 'Met een korreltje zand' geeft daarna een kijk op de landelij ke en plaatselijke politiek. Mu zikale omlijsting van het 1 mei-orkest onder leiding van Leen Lucardie. .Wijkgebouw-voorzitter Cor den Engelsman links) in ge sprek met wethouder Smit Sta ik argeloos bij het Holland International Reisburo aan de balie om een reisgids te halen, komt t-er een leuk vrouwtje naast me staan, dat een l'touringcarreisie naar Parijs (halfpension) bestelt jgxtoör maar f336,-Vijf dagen lang nog wel. Ik sta jperpléx, ik zeg:Enfin zie boven. Sdikdam, G. Ver boonstraat 17-21.010- *>266077.~e(y; i~- - - Vlaardingen, Uesvdd 143,010-349522 MTIRfWnOMA Vlaardingen De 20.000 le zers van het grootste Russische filmblad kozen in 1974 „De Rode Vlier" als Sowjetfilm van het jaar. Deze film gaat over de pogingen van een ex- gedetineerde. Jegor Pokoedin, om een respectabele plaats in de samenleving te heroveren. Zijn oude makkers uit het die venvak laten hem echter niet zomaar gaan en als Pokoedin hun aandrang blijft weerstaan leidt dat tot ernstige conflic ten. Jegors broer mengt zich erin en maait de kwestie daardoor nog gecompliceerder. Vanavond wordt deze film ge draaid in de filmzaal van de Vlaardingse Filmliga. Hoüaan 12. Het begint om 20.00 uur en de toegangsprijs bedraagt ƒ3,50. Vlaardingen De politie heeft een vier jaar oude Duitse herder in beslag genomen, die door zijn eigenares ernstig was verwaar loosd. Het dier is in samenwerking met de dierenbescherming opgehaald en voor onderzoek naar een dierenarts gebracht. Die arts constateerde dat het dier dagenlang geen eten moet hebben gehad en dat het diverse ziekten onder de leden had. De dieren bescherming denkt dat de hond nog wel zal kunnen opknappen. Tegen de eigenaresse is wegens dierenkwelling proces verbaal opgemaakt Schiedam De favoriete langspeelplaten van de leerlin gen van de Oranje Nassau- school kunnen niet meer op school worden gedraaid. In brekers die de school bezoch ten namen de platen met zich mee. Een bootje in de Schie kan voorlopig niet meer tuffen, de buitenboordmotor is door on bekenden van het vaartuigje weggenomen. Bovendien ver- ween kleding van de eigenaar van het scheepje en een casse- terecorder met radio. De totale waarde van het ontvreemde zou driehonderd gulden bedra gen. Twee speakers werden gesto len uit een auto die stond ge parkeerd in de Loefatraat De dief nam ook een zijruitje weg van de auto, maar dat was al leen om binnen te komen. Een bezoeker van het wijkcen trum de Blauwe Brug vond een suède jasje dat daar aan de kapstok hing z6 mooi, dat hij het met zich meenam. De veertienjarige eigenaar heeft daardoor tevergeefs naar zijn jasje gezocht Zijn moeder heeft bij de politie aangifte ge daan van de diefstaL Twee honderd gulden was de waar de van het jack, zo vertelde zij tegen Schiedamse agenten. De LTS aan de Nolenslaan heeft in de nacht van zondag op maandag inbrekers "i huis gehad. Twee horloges verdwe nen. Een waterpas met een waarde van 2500 gulden is gestolen uit een bouwkeet uit Woudhoek Noord. Burgemeester Wim Kieboom van Vlaardingen had het het drukst met de lintjesregen in de Waterwegregio. Maar liefst 10 stadgenoten kregen een koninklijke onderscheiding uit handen van de eerste burger. Zes Vlaardinger kregen enveneens een onderscheiding, maar die werden elders in het land uitgereikt. Voor Schiedam viel de lintjesregen behoorlijk tegen. Slechts vijf mensen kregen een onderscheiding. Ééntje meer dan in Maas sluis dat vier inwoners een koninklijke onderscheiding zag krij gen. Vlaardingen: Ridder in de Orde van de Ne derlandse Leeuw: L.M.de Beer (Pol), lid van de tweede kamer voor de' VVD. De onderscheiding is uitgereikt door Dick Dolman, voorzitter van de Tweede Ka- Pol de Beer. Officier in do Orde van Oranje Nassau: N. H. Duinkerken, gemeente secretaris. De heer Duinker ken vierde op 28 oktober 1980 zijn 40-jarig ambtsjubi leum. Sinds 1960 is Duinker ken gemeentescretaris In Vlaardingen. Sedert 1977 Is hij voorzitter van de Neder landse bond van gemeente secretarissen, afdeling 'De Maasstreek'. Deze afdeling heeft circa 175 leden. Duin kerken is sinds het begin van de jaren '60 betrokken bij de opleiding van ambtenaren van het secretarie, zowel als opleider als examinator-ge committeerde. Sinds 1967 Is hij docent aan de bestuurs- school Zuid-Holland te 's- Gravenhage. Eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, In goud: C. K. Vogelaar, 'senior assis tent contracts' op de afdeling trading and supply van Shell Nederland. Zijn werk bestaat uit het opmaken van contrac ten. Naast zijn werk Is hij ac tief in het vakbondswerk en doet hij veel voor de gerefor meerde kerk. D. Geus, hoofdopzichter A bij het ministerie van defensie. De onderscheiding Is uitge reikt door de commandant van dienst. L. Hoogendijk. hoofdbestel ler van de PTT. De onder- schelding is uitgereikt door een functionaris van de PTT. E. Kuiper, chef van de afde ling 'mechanische admini stratie'. De onderscheiding zal ter zijner tijd op het be drijf worden uitgereikt. Ridder in de Orde van Oran je Nassau: T. Dinjam, hoofd van de Don Bo scc school. Vele jaren voorzitter van het hoofdcon-, vent van de Ft K. basisscho len In Vlaardingen. Dinjam heeft veel werk verricht op kerkelijk gebied en op het terrein van het Jeugdwerk en de sport. J. Knecht, gepensioneerd hoofd van da afdeling Admi nistratie/Financiën van de Nederlandse stoomvaart maatschappij. HIJ begon zijn carrière bij de firma Ruys zn. Sinds 1 oktober 1980 is hij gepensioneerd, mevrouw P. Kassets-Kroon, directrice van het Instituut voor muziek heilkunde en be wegingsleer In Vlaardingen. Mevrouw Kasseis-Kroon geeft 35 jaar les, waarvan 21 jaar In Vlaardingen. In haar instituut worden frapante re sultaten bereikt bij de revali datie van gehandicapte kin deren, alsmede bij de behan deling van volwassenen met psychische en motorische stoornissen. Eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in zilver: F. Kar», gepensioneerd werk nemer stoomvaart maat schappij Nederland. Op 1 1980 oktober heeft de heer Kars de maatschappij verla ten; hij was toen werkzaam op de afdeling gage-adminl- stratie. Mevrouw Wevers-Kalfabeek, secretaresse voor de afdeling algemene zaken en hoofd van de afdeling huishoudelij ke dienst van de Nederland se christelijke sport unie (NCSUj. Sinds de oprichting op 1 november 1955 Is zij In dienst van de NCSU. F. van der Rhee, in dienst van Shell Nederland is hij be last met de opleiding van on derhoudsmonteurs In het ka der van het leerifngenstelsel 'Bemetel'. Sinds 1969 is hij betrokken als leermeester bij de opleiding. J. van Santen, werkmeester wat betreft de montage en de beproeving van militair equipment bij WF RDM Algmene Werktuigbouw. In zijn functie als werkmeester geeft hij leiding aan 25-30 medewerkers. D. Kortbeek, voorheen adju dant-onderofficier van de mariniers. De onderscheiding Is uitgereikt door de com mandant van dienst. SCHIEDAM: Op het stadhuis in Schiedam reikte burgemeester John te Loo drie koninklijke onder scheidingen uit aan inwoners van de stad. Elders in het land werden ook nog twee Schie dammers koninklijk onder scheiden, Eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in goud: mevrouw W. A. Spijker, hoofdleidster van de openbare kleuterschool 'De Harlekijn.' J. J. Oosterholt, 55 jaar onaf gebroken actie cricketer bij de R K. sportvereniging Excelsior '20. Eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in zilver: K. Meijer, voorman expeditie bij Schiecarton B.V. D. TJbas, ambtenaar loodswe zen directoraat-generaal scheepvaart en maritieme za ken. De onderscheiding zal worden uitgenkt door de mi nister van verkeer en water staat Danny Tuynman of één van zijn medewerkers. B, J. van der Veer, hoofdem- ployé van de PTT. De onder scheiding zal worden uitge reikt door de minister van verkeer en waterstaat Danny Tuynman of één van zijn me dewerkers. N. -H Duinkerken C. Timmera, administratief medewerker op het ministe rie van defensie. De onder- schelding Is uitgereikt door de commandant c.q. hoofd van dienst Eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in brons: A-VerheiJ, als onderhouds- bankwerker vierde A. VerhelJ vorig Jaar zijn 40-Jarlg Jubi leum bij de Rotterdamsche droogdok maatschappij. Hobby's: vissen en zijn aqua rium. MAASSLUIS; Burgemeester Jan van Es reikte in de burgerzaal van het Stadhuis drie koninklijke on derscheidingen uit aan stadge noten. Minister de Geus, woonachtig in Maassluis, reik te op het ministerie van defen sie eveneens een onderschei ding uit aan een inwoner van deze stad. Officier ïn de Orde van Oran je Nassau: ing. M. van Zelm, directeur chemische research prins Maurits laboratorium TNO Delft. Op het laboratorium werkt men aan de bestrijding van de dreiging die uitgaat van de toepassing van chemi sche strijdmiddelen. Ridder in de Orde van Oranje Nassau CJ. Rom-Kolthoff, gepensio neerd bergingsinspecteur bij Smit Internationale. Eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in good: mevrouw D. van der Vlugt, gepensioneerd lerares 't Ende instituut in Rotterdam. Eremedaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau in sil ver: mevrouw G.A. Ebeling-Ne- vels, ere-leidster Karei Door- mangroep. MAASLAND: Officier In de Orde van Oran je Nassau: Ir, A. Meyer, vice-voorzitter raad van bestuur VMF Stork Nederland. Eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in zilver: A. Korpcl» voorzitter van de Maaslandse schietvereniging. HOEK VAN HOLLAND: Eremedaille, verbonden «a de Orde van Oranje Nassau, in brons: J.Deurloo, administratie me dewerker op het secretarie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 3