m 7l 1 DUS helpt Martinit Hollandiaan zet geen stap teveel SPORT KORT Satelliet volgende slachtoffer: 5-0 RohMaat 'kwelgeest voor VDL MSV' 71 -doelman Elthuizen held van de dag Zwaluwen kan nog winnen Excelsior 20 haalt uit: 7-1. DSS'26: FCN'66 gemakkelijke opgave Hermes D VS pas laat op dreef woensdag 29 april 1981 VD/SC/WW MVV'27 weer op drift Vlaardingen - Zwaluwen kan toch nog winnen, zo bleek na het treffen tegen eerste klasse afdelingsclub GSS. De Vlaar- dingers, die in de eerste klasse de spanning van de versterkte degradatie voelen, drukten het klasseverschil niet in -grote- cijfere uit, want met 3-1 had den de Schiedammers alle re den om trots te zijn. Waarom kwamen de mannen van Corveleijn eigenlijk niet verder als twee treffers? Ten eerste was het na tien minuten al 2-0, waardoor de motivatie wegzakte. En ten tweede trad Zwaluwen lang niet compleet aan. GSS probeerde er het beste van te maken, maar te gen het technisch betere de Zwaluwen waren zij toch niet opgewassen. Na tien minuten was het dus al 2-0 en beide treffers kwamen overigens op naam van Dick Schouten. Hij wist tweemaal de bal op het middenveld te machtigen en had hierna een vrije doorgang naar het doel. Nog voor de rust bracht Edwin van Til GSS wat dichterbij: 2-1. In het tweede bedrijf kon de thuis club. nauwelijks geïnspireerd, nog eenmaal scoren en daar bleef het bn. Al kreeg GSS via Chris van Gerven, Wout Tims en Ton Kranen nog goede mo gelijkheden op een zo mogelijk nog meer verrassende score. Schiedam-Excelsior '20 heeft een monster zege kunnen be halen tegen stadsgenoot Schie- damse Boys: 7-1. Het klasse- verschil was twee keer 45 mi nuten langte merken. Zondag derde klasser Excelsior domi neerde tegen het in de verde diging gedrukte Schiedamse- Boys, afkomstig uit zondag tweede klasse RVB. Paul Stuy kreeg na een reeks kansen de beste. Volledig vrij voor de keeper kreeg hij het toch nog voor elkaar naast het doel te schieten. Na een half uur spe len begon de Roozenbrigade de kansen foutloos te benutten. In de 30e minuut was het An ton de Rouw die zijn ploeg koppend op 1-0 zette. Drie mi nuten na deze openingstreffer was Peter van der Hoeven die zijn afstandschot onaangetast tussen de palen zag belanden. Robbie Koevermans zorgde voor de 3-0 ruststand en het productieve spel van de ploeg uit sportpark 'Thurlede' werd na rust gewoon doorgezet. In de vijfde minuut was het jeugdspeler Edwin van der Hoeven kopte genadeloos 4-0 in. Schiedamse Boys kwam ook nog een maal op de Excel sior helft en dit werd meteen' met een doelpunt bekroond, Robbie Koevermans kopte kort na dit doelpunt 5-1 in en mocht daarna na een overtre ding binnen de beruchte lijnen zijn aandeel op drie doelpun ten brengen: 6-1. Tien minu ten voor tijd was het linksback Frank Wouterse die in aanval lend opzicht productief was. Zijn schot bracht de eindstand .op 7-1. Vlaardingen - DSS'26 heeft via een ruime 3-0 zege op FCN'66 de tweede ronde van de Nieuwsbiadcup voor de Wa terweg bereikt De Vlaardin- gers namen al in de vijfde mi nuut de leiding, toen Ronald Schotel de bal op het hoofd van René van Oudheusden plaatste. Gretig ja-knikkend eindigde de bal in het net ach ter de Schiedamse goalie. Een kwartier voor de rust lukte het ook de opkomende rech- teryleugelverdediger Hans Krijtenberg een puntgave voorzet af te leveren, welke door Freek de Jong met een simpel schuivertje tot doelpunt werd gepromoveerd. Een kop bal van Ronald Schotel bete kende in de twintigste minuut van de tweede helft de 3-0 eindstand. In een vrij rustige wedstrijd werden ook nog van zowel FCN als van DSS een treffer afgekeurd. Het veran derde uiteraard niets aan de stand. .Ét. apl'ütf ■PM Maasland Langs het smalle, door dennenaalden toegedekte pad rezen de bomen op, grillig verwron gen door de nabije zeewind. Het licht werd gefilterd door de kruinen, een halve schemer waarin de ge middelde voetballer zich duidelij'k niet behaaglijk voelt Toch vormde dit decor een overheersend on derdeel van de 'cup-wedstrijd' MW27-Satelliet, no* tabene zaterdag alscompetitieaflevering gepland. Het weerhield de thuisploeg er niet van voor de tweede maal dit toernooi uit te halen: 5-0 •Het vierde doelpunt voor Maasland krijgt hier gestalte Satelliet begon als een bij zondere 'underdog' door maar met negen man aan te treden, teneinde MVV een gevoel van superioriteit te geven en dat klopte, zo werd alras duidelijk. Een ludieke voorzet van eéh der Maas- landers belande op de vaag aanwezige doellijn ahvaar Wim Ruisaart de bal op haast even komische wijze met de linkerhak in eigen touwen wipte, 10. Inmiddels was Satelliet weer compleet, twee met nieuwe startkabels tobbende spelers moesten op de snelweg lang zaam aan de steeds minder wordende snelheid wennen en stonden plots in de berm, maar waren nu dan eindelijk gearriveerd. MVV rook toch de kans op meer en onder leiding van 'good, but so old' Coos Roodenrijs golfde de ene aanval na de andere op het doel van Arie van der Windt, die er aanvankelijk in slaagde de boel vrij rede lijk te organiseren. Een slor dig verspeelde bal van Jan van Nielen die weinig me despelers vrij zag staan en op een mislukte solo toer ging stelde Cees van Buuren in staat om de tweede treffer te scoren. 30 werd het door Coos Roodenrijs die een di recte vrije trap insgelijks nam nog voordat het Vlaar- dings muurtje voldoende stond geformeerd en zo ging het voort. Na de thee viel het vierde doelpunt binnen de kortst mogelijke keren en weer was het Cees van Buuren die er kennelijk nog geen genoeg van kon krijgen: 4-0. Door uitvallen van Arie van der Windt (geblesseerd aan de knie) kreeg spits Mitja Schapkun de kans om ande re dan schotvaardige talen ten ten toon te spreiden. En dat deed hij op een manier die zelfs Piet Schrijvers zal doen verbleken. Onwaar schijnlijke reddingen en stoe re uitlopen vormden de klei ne rots die hij creëerde in de Maaslandse branding, maar ook hij kon niet voorkomen dat een onbekend gebleven schutter nummer vijf in de van regen druipende touwen deponeerde. 5—0. Schiedam „Tsja, als we zondag nu hadden gewon nen, dan had ik hier wel met het eerste willen spe len, Maar nu, met de degra datieproblemen zo nadruk kelijk aanwezig, wil ik geen risico's nemen". DHS- trainer Jan Kooiman excu seerde op de voor een ver liezende trainer gebruike lijke wijze. Met alleen zoon/doelman Ton Kooi man, hield de tweede gar nituur van de eerste klas ser wel zeer lang stand te gen Martinit, dat via Chiel Gouka in de slotfase de winst pakte; 2-1. Er viel weinig verheffends te noteren op Thurlede, maar een leuk zomeravondpartijtje was het ook toch weer niet. Niet alleen het weer was nauwelijks meewerkend te noemen, ook het prestige- element lag er duimendik bovenop. Bij Martinit acteer den rechtsbuiten Kees van Kralingen en laatste man Ferry Holster vorig seizoen nog voor DHS en vooral dit duo gooide er flink de beuk in. Van Kralingen kreeg overigens in de eerste mi nuut al gelijk een dot van een kans, maar dat liep op niets uit door Emilö Schelvis Het tweede van DHS was ze ker gelijkwaardig en nam zelfs aan kracht toe, toen Theo Hi wat geblesseerd uit viel en de langs de kant staande Marcel van de Ven zijn normale kleren moest verwisselen voor het DHS- shirt Op dat moment stond het al 1-0, want Ed Slaven burg had Martinit met een wat gelukkige kluts na een pass van Cor Voets de lei ding gegeven. Negen minu ten voor rust wilde John Na gelhout een vol effect gela den schot van Cock de Zwart stijlvol pakken, maar de bal eindigde wel achter hem in het net: 1-1. Met Fred Lambaart voor Cor Voets werd de tweede helft nog meer een. periode van op en neer golvend voetbal. Mar tinit maakte zich meer druk over de buitenspelval, die in derdaad gebreken vertoonde en was slechts van afstand via Ed Slavenburg en Chiel Gou ka echt gevaarlijk. Aan de an dere kant moest de Martinit- defensie zeer oppassen bij de acties van de snelle Robert Koorengeve], wiens voorzetten door Wim Roezen echter niet in resultaat werden omgezet. De wedstrijd hobbelde eigen lijk naar een verlenging, maar de tot op dat moment uitste kende spelende DHS-laatste man Theo de Raay misreken de zich na een effectvolle trap van Ed Slavenburg. De Raay tikte op de achterlijn naar de zich juist naar de plaats des onheils spoedende Ton Kooi man, die dus verbijsterd de bal aan zich voorbij zag gaan en op de lijn kon Martinit-aan- voerder Chiel Gouka gemak kelijk het middelpunt van de feestvierende thuisploeg wor den: 2-1. Vlaardingen-,,Mijn jongens hebben zeker in de eer ste helft voortreffelijk partij geven", was de reactie van I'PSC-trainer Arnold Lobman na afloop van het treffen tegen Hollandiaan: 4-1. Het Schiedamse PPSC trad aan met het tweede elfta, terwijl bij de Hollandiaan alleen Peter van der Waal, Eddy Stuyer en Gerrit van de Bendt ontbraken. Dat de Vlaardingse formatie enigzins last had van onder schatting, was de gehele wed strijd duidelijk te merken. Ook de reactie van de trainer Hans Ruytenberg, van de degrada tiekandidaat uit de zondag derde klasse, was net zo on geïnteresseerd als wat zijn jon gens op de groen-grijze gras mat hadden vertoont „Hier ontkom je niet aan. Ik vind dit allemaal niet zo belangrijk. Dat we ons in de derde klasse handhaven boeit mij meer", aldus Ruytenberg. de rust door Hans Ruytenberg. De actiefste man van de rood- witten was Mar Cijs, die in de tweede minuut zijn inzet op de paal zag belanden. De ploeg van trainer Lobman had na de wonderbaarlijke 0-0 ruststand blijkbaar de concentratie de verloren, want in zeer korte tijd schopte de thuisploeg vier maal raak. Doelman Rinus Suurmond was mede-schuldi ge aan het eerste doelpunt, dat Henk Boomsma na te laat uit komen van de goalie in de 5e minuut verzilverde. Drie mi nuten na deze laat gescoorde cpeningstrefer mocht Martin de Jonge 2-0 aantekenen na een nieuw misverstand tussen keeper en verdediging. Daar na was het Mar Cijs, die in ze ven minuten tijd de zaak be sliste. Tweemaal strafte de kleine spits slecht uitverdedi gen af: 4-0. Na een half uur spelen mocht Martin de Rouw de eer redden voor zijn ploeg: 4-1. Hollandiaan had toen zijn zin al. De competitiebelangen wogen voor beide teams veel zwaarder, wat ook voor *PP' (naderend kampioenschap) be grijpend mag worden ge noemd. «Volop actie, maar deze keer leverde het niets op Vlaardingen De wedstrijd van VFC tegen VDL (za) stond voornamelijk in het te ken van Rob 'op' Maat, die maar liefst bij alle vijf de doelpunten een niet onaan zienlijk aandeel had. De 50 staat dan ook ruimschoots in het teken van de volledige terugkeer van dezelfde Rob Maat die na dik een halfjaar eindelijk weer eens de volle dige negentig minuten mee kon spelen. Zowel de Schiedammers als de Vlaardingers ontpopten zich als twee afwachtende gezels schappen. Ook de kansen die beide clubs creed en waren niet direct een gevaar voor de goa lies van weerskanten. Wel was opmerkelijk dat de PPSC- doelman Rinus Suurmond een bijzondere rol speelde, alles wat hij in de tweede helft ver keerd zou doen, deed hij in de eerste 45 minuten perfect. De tweede helft bood vanaf Vlaardingse kant een gretiger Hollandiaan dat schijnbaar toch nog gestimuleerd was in Maassluis Een klein fees tje werd gevierd rond MSV'71-doelman Drikus Elthuizen, die met twee uit muntend gestopte straf schoppen de doortocht naar de volgende ronde voor TSB afsneed. De pas kam pioen geworden afdelings- club verrastte toch al door het spel, dat zeker gelijk waardig was. Het was dan ook niét meer dan terecht, dat MSV na een 2-2 eind stand in ieder geval de lote rij van de penalties aan mocht gaan. MSV begon voortvarend via een doelpunt van John van de Velden en de 1-0 rust stand was in ieder geval voor TSB een stumulans om er dat tweede bedrijf iets meer van te bakken. Mid dels een schitterende gaal van Ton Roovers werd het dan ook gelijk en T£B leek op weg naar meer. Een strafschop na een overtre ding van Carl Mans bete kende via de trefzekere voet van Cees van de Steen een 1-2 stand. Maar MSV had nog een aardige uit smijter in de vorm van een prima combinatie van Gil bert Remeus en Aad van de Hoek, door de laatste beslo ten met een steenhard schot in de bovenhoek: 2-2. De strafschoppen leverde be halve veel hilariteit ook een winnaar op en wel 3n de al lerlaatste Vlaardingse elf- metertrap. die een roemloos einde vond in de handen van Drik Elthuizen. VDL (trouwens met inval lers acterend) kon daar vrij wel niets tegenover stellen en moest beleefd het hoofd buigen voor het oppermach tige VFC, dat als een con stante windkracht tien over het veld daverde richting het Maassluise doel. Harry Schuiten wist als eer ste te profiteren van eén der voorzetten van Rob Maat en maakte er 10 van om het even later nog eens dunne tjes over te doen, 20 weer na een voorzet van de reeds gememoreerde Rob Maat. Zelf maakte Rob Maat er 3 0 van alvorens de rust een aanvang nam. Chris Hen driks kopte 40 in de tou wen na weer een voorzet van, u raadt het al, Rob Maat, alvorens de meester van de avond er zelf een waardig slct aan breidde, door nummer vijf er in te tikken. Ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van de jeugdafdeling houdt de Schiedamse ta f el tenn is veren igi ng NOAD wordt er een iubiieumweekeinde ge houden. Van 8 tot en met 10 mei reist de Schiedamse jeugd naar het kamphuis 'Dishoek' in het Zeeuwse Koude- kerke. Het programma vermeldt onder meer - wedstrijden tegen team van Middelburg-Zuid. Maassluiser Ben Hoefsloot (21), ex-spe- ler van Sparta regio naal en Excelsior M, wordt trainer van de B-selectie van Spijke- nisse. Hoefsloot, die zelf niet meer voetbal in verband met een chronische achilles- peesblcssure, is bezig met zijn B-diploma. Op 6 mei wordt bij Excelsior '20 een groots mini-pup toumooi ge organiseerd. Op GTB en HBSS na, nemen alle Schiedamse voet balclubs deel aan dit gebeuren. De sportacti viteit op sportpark Thurlede vangt om 2 uur aan. De pups zul len dan ballonnen de lucht in laten gaan. Marcel van de Ven gaat volgend seizoen spelen bij SVV. De 21- jarige Schiedammer, die n u nog in het eerste team van DHS acteert, gaat als amateur en is uiteraard goed bekend met de nieuwe trainer van de Schiedamse eerste divisieclub, Rob Jacobs. Jan Kerkhof over weegt weer serieus met voetballen te beginnen bij DHS. 'Als toeschou wer langs de lijn, is ook het niets en nu alle problemen geregeld zijn, denk ik er hard over weer te starten. Ik heb ock wat andere aanbiedingen, maar m'n hart gaat toch uit naar DHS'. Ook Sjaak Lemen (nu Neptunus) komt graag terug naar DHS. 'Ik mis de gezelligheid wel', zei de donkere linksback, die voor zijn eventuele terugkeer wel de voorwaarde stelt, dat DHS in de eerste klasse blijft. Het tweede zaalvoet balteam van VV Vlaar dingen kon deze week kampioen worden van zijn afdeling. Bestuur, aanhang en bloemen waren afwezig, doch tegenstander Sint Lo- dewijk liet verstek gaan, zodat de Vlaar dingers het feest moes ten uitstellen. De berichtgeving rond het lager gaan spelen van een aantal voetballers bij de zon dag derde klasser Schiedam is wat al te voorbarig geweest. Volgens de nieuwe voorzitter van de afde ling voetbal, Nico van Kuet, is alleen het la ger gaan acteren van Harry Zonneveld se rieus aan de orde. Maassluis-„Ik had voor de wedstrijd met Hermes trainer Willem Verhoorn afgesproken om een leuke pot voetbal te gaan spelen. Maar tot ergenis van beide partijen werd dit verstoord door een scheids rechter die beter een andere hobby dan het fluiten van veldvoetbalwedstrijden zoü moeten kiezen", aldus VDL trainer Cor Nieuwenhuizen na afloop van het Nieuwsblad- Cuptreffen tegen de Schie damse zondag eerste klasser. De thuisploeg, dat toch twee klassen moest overbruggen, nam in de 23e minuut verras send de leiding via een doel punt van Jan van Altena: 1-0 en tot de 17e minuut van de tweede helft wisten de Maas- sluizenaren deze voorsprong te behouden. Toen was het Jerry Visser die de stand gelijk schoot 1-1, Tien minuten na dit doelpunt namen de Schie dammers zelfs de leiding. Je roen Roovers zag zijn indivi duele actie bekroond met een doelpunt: 1-2. Kermes DVS haalde op basis van routine de zege definitief binnen. In de 35e minuut was het namelijk Rob van der Tuyn, die VDL van zijn eventuele bekeraspi raties beroofde, zorgde dat de thuisploeg definitief uitgescha keld werd: 1-3.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 7