SPORT ÖS'79 wijst SVV op tekortkomingen SPORT KORT FC Vlaardingen; lange lij densweg For tuna eindelij k de buit binnen Jan van Altena inspireert VDL mm i Stroeve contracthesprekingen Van der Gaag loot Laat gelijkspel Twee nummers zeven. 'ïiM&yA-i 4 mm Dordtenaren technisch en taktisch beter Hollandiaan sen? EBGH helpen handje maandag 4 mei 1981 VD/SC/WW Schiedam/Vlaardingen FC Vlaardingen-voorzitter Wim van der Gaag verricht morgen na afloop van de wedstrijd DSS'26-Schiedam in kantine aan de Marathon- weg de loting voor de kwart finales voor de Nieuwsblad voor de Watercup, Naast DSS'26-Schiedam staan er de volgende wedstrijden op het programma: Fortuna- MSV7I. Demos-MVV'27, Zwaluwen-VFC, Hollan- diaan-Martinit, RKWIK- DVO'32, Hermes DVS- Vlaardïngen en HBSS-Excel- sior'20. Alle duels beginnen om 18.45 uur. Rotterdam - „Feyenoord was slechts optisch sterker. Echt gevaarlijk werd het echter niet", was het commentaar van De Hollandiaan-trainer Hans Ruytenberg na het op het laatste nippertje veroverde 1-1 gelijkspel. De Hollandiaan kreeg in de beginfase via twee uitvallen van Mar Cijs mogelijkheden, terwijl aan de andere zijde Feyenoord in de dertigste mi nuut scoorde. De appelerende De Hollandiaan-grensrechter Mar van der Lugt kon de reeds op de middenstip staan de scheidsrechter op andere gedachten brengen, aangezien er op het moment van het doelpunt twee speelballen in het veld waren, Feyenoord kwam in de dertigste minuut van de tweede helft toch aan de leiding, toen Peet van der Waal de bal verspeelde. Een alles-of-niets offensief was daarop het enige juiste Vlaar dingse antwoord. Het werd 'al les', al duurde dat wel tot in de 43-ste minuut De naar de voorhoede gedirigeerde Cees Stam kopte de bal door naar Peet van der Waal, die de bal zonder pardon in het Varke- noordse net schoof: 1-1. René de Vette hield een waarschu wing aan de wedstrijd over wegens gevaarlijk spel. Maassluis-De bij VDL ver trekkende trainer Cor Nieu- wenhuizen, die zijn ploeg een ruime 5-2 zege rag behalen op ODS, blijft fanatiek tot de laat ste snik. Dat bewees hij giste ren weer eens door aanmer kingen te maken op de leiding, waarna hij 'uit het veld werd gestuurd' door de arbiter. De wedstrijd zelf was ook leven- dig, waarbij vooral Jan van Altena voor het nodige gevaar zorgde. Na een kwartier nam VDL de leiding, toen Aart Trees de bal uit een vrije trap opzij tikte en Jan van Altena vernietigend uithaalde. Drie minuten later was het via een solo van Jan van Altena opnieuw raak. ODS kwam in de vijfde mi nuut dankzij een Maassluis' dekkingsfoutje dichterbij. Al weer Jan van Altena vernie tigde zeven minuten later met een sprankelende solo alle Dordtse hoop; 3-1. Na een combinatie tussen Hans Bos en Jan van Altena, liet Marcel van der Vaart 4-1 aantekenen. ODS verkleinde de marge even later tot twee doelpun ten. In de slotfase gaf Charles Ebeling na een combinatie met Marcel van der Vaart de over winning nog m^er glans: 5-2. Helmond Hoe geweldig accuraat het scheidsrechters- corps in Nederland toch functioneert, bleek wel in de 77ste minuut van Helmond Sport-FC Vlaardingen. Scheidsrechter Folmer.'toch al niet het toonbeeld van reet voetbalinzicht gezegende sportman, liet Patrick Meijnhard van Schoor rustig het veld betreden en Paul Kooien de plaats in de dug-out opzoeken. Ook grensrech ter Wagenaar zag het tafereel goedmoedig aan en het ar bitrale duo had niet in de gaten, dat de Vlaardingse top scorer met een weliswaar geel, maar verder duidelijk af wijkend shirt met daarop nummer 7 Mark Wotte liep ook al in het veld met datzelfde nummer) de resterende 13 minuten volmaakte. Jan de Gier, die zijn lachen nauwelijks kon inhouden: „Tsja. dat kan gebeuren, nietwaar. Mark Wotte was zijn spullen vergeten en heeft toen de spullen van Meijnhard van Schoor geleend. Toen Patrick moest invalllen, wa ren er geen shirts meer, dus moest hij met een oud shirt hel veld in. Nou, jav ze hebben het niet gemerkt". A Angst in de Schiedamse muur voor de knal van Epl Drost, die ook inderdaad 1-0 zou betekenen. Meerhof en Steenbergen kiezen eieren voor hun geld. Schiedam SW kan alle aspiraties om nog mee te doen in de strijd om de vierde periodetitel vergeten na de 0-3 nederlaag tegen DS'79, dat nu de belang rijkste gegadigde is voor deelname aan de nacompe- titie. De Dordtse club toonde overduidelijk aan, waar de tekortkomingen van de Schiedammers lig gen.'„DS'79 was taktisch, technisch en qua spelers- matariaal de betere", sprak ook de weer aanwezige Sandor Popovics na afloop. Toch werd SVV niet wegge speeld, zeker niet in de eerste helft, toen de 5500, voorname lijk Dordtse toeschouwers bij zonder aantrekkelijk voetbvai voorgeschoteld kregen. Kan sen over en weer toen, die echter niet werden benut. Toch opende DS nog in die eerste helft de score. Ruud van Dijk maakte in de veertigste minuut op ruim 25 meter van het doel van Bas van Noort- wijk hands en de daaruit voortgekomen vrije trap werd door routinier Epi Drost in eens langs de <te kleine) muur en achter doelman Bas van Noortwijk geschoten. Toen had Harry Meyboom voor SVV al een keer buiten bereik van Gerrit Vooys op de paal geschoten, een keer net over gekopt en een harde inzet van dichtbij op de vuisten van de Dordtse doelman zien be landen. Ook Ferry Meerhof was een keer dichtbij een sco re, maar zijn kopbal werd net over getikt. Aan de andere kant waren Anne Evers en Hakim Braham, vorig week tegen FC Amsterdam nog goed voor vier treffers, dichtbij een doelpunt. Zowel SW als DS speelde toen voluit op de aan val, wetende dat winst noodza kelijk was om nog mee te doen in de vierde periode. De toe schouwers genoten toen ook. Na rust zakte de wedstrijd echter ver terug, omdat DS'79 al na 6 minuten 0-2 scoorde. Ad van der Linden speelde bij de cornervlag eerste Hans de Wilde en vervolgens Johan Versluis uit, waarna Huub Smeets, die voor de eerste keer los kwam van bewaker Door Ruud Bijl Rïnus Steenbergen, zijn voor zet achter de kansloze Bas van Noortwijk kon tikken. SVV had toen al de kans verspeeld om na rust direct gelijk te ko men. Ferry Meerhof ging goed door op een voorzet van Ri chard Dercks, waardcor Gerrit Vooys de bal. los moest laten. Johan Versluis schoot echter te onbesuisd in om succesvol te kunnen zijn. Na 0-2 was SVV geklopt. Om nog een beetje aansluiting te verkrijgen, moesten de Schie dammers pressie gaan spelen. En dat is nu net het speltype, dat SVV helemaal niet ligt. „Daar hebben we de ploeg niet voor", wist ook de van een meniscusoperatie herstellende trainer Sandor Popovics, die tegen eerdere berichten in ge woon op de bank zat en niet op de tribune. „Als we op 1-0 komen en dan achter de boel dichthouden en met uitvallen proberen te scoren, hadden we misschien kunnen winnen", aldus de verliezende trainer. Toch kreeg SVV, met 'storm rammen" Henk Salari en Cor Peitsman voor Ferry Meerhof en Johan versluis, nog een klein kansje. Henk Salari kop te een vrije trap van Leen Warnaar terug, ging er zelf achteraan, maar zag zijn halve omhaal mislukken. DS kwam ruim een kwartier voor tijd zelfs nog op 0-3, we derom door een verdedigings foutje. Joop Oostdam omspeel de Ruud van Dijk en Anne Evers mocht van Rob Kiebert zomaar raak schieten. Dat was echter slechts van statistisch belang, SVV was allang een geslagen ploeg. Schiedam De contractbe sprekingen bij SVV verlo pen nog niet erg voorspoe dig. Behalve Leen Warnaar en Ferry meerhof - die nog een contract voor een jaar heeft- heeft nog niemand een nieuw contract gesig neerd. Diverse spelers zeg gen contacten te hebben met andere clubs (keeper Bas van Noortwijk) en weer andere zeggen geen genoegen te nemen met het aangeboden minimum-con tract. Richard Dercks is één van die spelers: „Als geen beter contract krijg aangeboden, dan ga ik naar een amateurvereniging en lekker studeren". Mocht Van Noortwijk inderdaad vertrekken, dan lijkt Toon Eggers, de reserve-doelman van FC Vlaardingen, zijn opvolger te worden. Hij heeft al een keer gesproken met het SVV-bestuur. Ook Wim Tïjl» die van Excelsior geen contract meer krijgt heeft contact gehad met SVV. Bij het C-elftal loopt het allemaal wat voorspoedi ger. Aad Putters, die vol gend Jaar hulptrainer Is, heeft al vijf talenten weten te strikken. Eric Kolmeyer komt van Schiedam, Hans Hekman van SFC, Cock de Zwart en Marcel van de Ven van DHS en Rob Koe vermans van Excelsior'20. Eind deze week worden er nog enkele spelers aan het C-team toegvoegd, waaron der enkele spelers van S VV-regi o naai. Jong FC Vlaardingen heeft opnieuw een niet slecht resultaat behaald. Tegen hun collega's van Feyenoord' werd met slechts 2-3 verloren en de twee Vlaardingse treffers kwamen van de voet van Erik Versteegh. Jong SVV deed het een stuk minder, in Dordrecht bij DS'79 werd het een 3-0 nederlaag. Binnen een kwartier was het 2-0, wat tevens de ruststand was. De A-spelers Peitsman. Salari, Munnik en Msrre- vee speelden met de 'be loften' mee. Uitblinker was middenvelder Rob van Leeuwen, de enige die een werkelijk goede inzet toonde. Paul Kooien heeft wei nig vertrouwen in alle van buiten geopperde belang stelling in zijn persoontje. „Concreet heb ik van geen enkele club ook maar iets vernomen". Joop van Dop was in Helmond afwezig, vanwe ge de eerste barensweeen van zijn vrouw. De Hoek (zaterdag) heeft een stevige rammeling ge kregen tegen Schipluiden. Het werd 1-7 en de Hoekse eer werd gered door Frans de Vries. De Engelse invasie, die Excelsior M zaterdag krijgt te verwerken, krijgt nog extra gestalte met de vriendschappelijke wed strijd die Excelsior af werkt tegen het zojuist kampioen geworden team van PPSC. De komst van een grote schare DS'79-supporters bracht op Harga zondag de nodige gezelligheid. De Dordtenaren weten wat carnavallen is en toen het SV V-huisorkest na 0-2 even stil viel, werd er door de bezoekers ook onmid dellijk 'muziek, muziek' gescandeerd. Overigens vernielde de bezoekende supporters en passant ook nog even hel gaas van het hekwerk achter een van de doelen. SVV-trainer Sandor Po povics is een goede verlie zer, maar na de nederlaag tegen DS'79 had hij toch slechts naar zijn zin. Niet omdat hij de overwinning onverdiend vond, maar omdat juist bij deze wed strijd zijn broer op de tri bune zat Ook op de tribune bij SVV overigens de nieuwe trainer Rob Jacobs, die het volgend jaar wellicht moet opnemen tegen zijn huidi ge werkgever Excelsior, dat op het punt staat uit de eredivisie te degraderen, De voetballers va^ MSV spelen zondag tegen de oud - internationals (14.30). De oud - internationals zullen in volgende opstel ling aantreden. Piet La- garde, Roel Wiersma, Daan Schrijvers, Peter Kempers, Jan Hordijk, Piet de Vries, Renier Kreyermaat, Jan Vilerius. Nol Heyerman, Tinus Bos- selaar en Henk Schouten. Helmond Zelfs het door de onvermoeibare voorzitter Wim van der Gaag aangeboden drankje in het dure Sheratort-ho- tel in Geldrop, dat overigens ook als decor voor het galgen- maal na de werkelijk allerlaatste wedstrijd tegen VVV moet dienen, kon niet enig enthousiasme losweken. Het 3-0 verlies tegen een niet eens veel beter acterend Helmond Sport had zijn sporen bij de spelers van FC Vlaardingen nagelaten en de meeste verlangden naar huis, naar de eenzaamheid. De complimenten over de in zet, die bij tegenstanders nog vaak verbazing opwekt, wor den al nauwelijks meer ge waardeerd. maar nuchter ter zijde geschoven. Neem Mark Wotte, begeerd door Feye- noord en Excelsior, die reik halzend naar het nieuwe sei zoen uitkijkt. Hij zegt „Als ik bij wijze van spreken morgen nog aan de slag kan gaan bij een andere club, zou ik het ge lijk doen. Kijk, je gaat het veld in en iedereen heeft de wil om te knokken. Maar als alles -en bedoel ik alles- tegenzit, dar voel je je langzaam in de leegte wegzakken. En al zitten er dan tienduizend scouts op de tribune, je kan er niets tegen doen". Uiteraard blijven geruchten of definitieve berichten rond spe lerstransfers de FC Vlaardin gen levendig houden, al moest onder meer de FC Groningen, vertegenwoordigd in de per soon van Piet Fransen conclu deren, dat er weinig verhef fends ie zien was geweest Een juiste uitspraak en ook Wim van der Gaag, die alle lasten Persoonlijk op zijn schouders heeft genomen en derhalve toch de bijbehorende publici teit gretig meepikt, kon de schijn van een droefgeestige kapitein op een boot die lang zaam naar de bodem verdwijnt niet helemaal ophouden. Mid denvelder John Lorié stelt: „Alles vreet zo enorm, ik denk er zelfs over aan het einde van het seizoen maar een poosje helemaal met voetballen te stoppen". De algemene tendens is duide lijk, de laatste wedstrijden zijn inderdaad een helse opgave's. al heeft de duidelijkheid rond de financiële positie wel voor door Emile Schelvis een wat rustiger polsslag ge zorgd. Tegen Helmond Sport was het evenwel nog niet te merken. Gelukkig stelde de thuisclub, toch voor een kleine drieduizend toeschouwers stuntelend, daar bitter weinig tegenover. De eerste helft le verde dan ook bijna niets te melden op, maar FC Vlaardin gen had weer wel de pech dat Henk den Arend (na het niet voldoende afstand nemen van de bal) tegen zijn derde gele kaart aanliep. Trainer Jan Notermans. die zich met zijn club nog in de vierde periode verzeild weet, had over de instructies voor de tweede helft geen twijfel laten bestaan. De voor Jan de Gier onderhand frusterende eerste twintig minuten na rust bete kende opnieuw een achter stand. „En je weet gewoon, dén is het gebeurd", realiseer de ook Henk den Arend zich. De eerste vijf minuten met op gelegde kansen voor de Hel- monders Johan van de Hooft en Hans Strijbosch gaven al een kleine indicatie voor de aanvallende bedoelingen, die uiteindelijk na een overigens discutabele hoekschop in de achtste minuut via het hoofd van laatste man Ad de Wert in een 1-0 stand werden omgezet. De belangrijkste rol bij de thuisploeg was weggelegd voor de dure Harry Lubse. die in eerder stadium alleen maar er- genis opwekte, maar toch de resul ta at-v era n t woordelijke man was. Ga maar na: bij de eerste treffer kopte Lubse door, na twintig minuten rondde hij een soepele Bra bantse aanval af met een weergaloze kopstoot in de kruising (2-0) en in de slotfase bood de lange spits Jack Edel- bloedt een niet te missen kans. Drijvend op routine was hij ook de enige, die het juiste re cept voor de afbrokkelende Vlaardingse defensie wist. Wissels voor Patrick Janssens (Dick Hoogmoed) en Paul Kooien (Patrick Meijnhard van Schoor) brachten Vlaar dingen aanvallend ook al niets, zodat slechts misère rest- kampioens ploeg van Foriuna, eindelijk succes. Vlaardingen-Fortuna heeft de reis naar de tweede klasse royaal gehaald. Want door zelf met 2-0 van EBOH te winnen alsmede door het gelijke spel van Feyenoord, zijn de Vlaar dingers met nog twee wedstrijden te spelen nu al kampioen. Feest derhalve aan de Marathonweg, waar de jeugd als eerste het veld opstormden om hun helden te feliciteren. Waarna het Fortuna-bestuur onder leiding van voorzitter Ab van Wijk trainer Jan Postema, het elftal en begeleiders in de bloemetjes kon zetten. „Dit is de bekroning van het seizoen", aldus de dolblije For- tuna-trainer Jan Postema.„Met dit elftal kunnen we zeker mee in de tweede klasse. Er wordt daar meer op voetbal gespeeld, terwijl er meer snel heid in het spel zit Slechts in de breedte zullen we wat ster ker moeten worden, voorna melijk om op enkele plaatsen de onderlinge concurrentie op te voeren". Om de titel nu al binnen te halen, moest Foriuna ten eer ste van het zorgeloos spelende EBOH winnen, en ten tweede moest Feyenoord ten minste een punt verspelen. Waarbij het bijzondere was dat For tu na voor aanvang al wist dat de Rotterdammers een punt had den laten liggen. In de om twaalf uur begonnen wedstrijd tegen stadsgenoot Hollandiaan kwam namelijk een 1-1 eind stand op het bord. De Hollan diaan presteerde om die uit slag op zeer korte termijn te bewerkstelligen, tot genoegen van veel Fortuna-supporters. „Die uitslag was dus van tevo ren bekend", aldus Postema. De spelers wisten dus ook, als we winnen zijn we er. De ver kramping sloop daarbij weer binnen". Postema wilde be wust de uitslag van Feyenoord bekend maken, teneinde even tueel opkomende geruchten en onzekerheden tegen te gaan. EBOH heeft het Fortuna zeker niet moeilijk gemaakt, maar in de eerste helft konden, de Vlaardingers nog niet profite ren. Ron Hofman verprutste een grote kans door in de tien de minuut royaal naast te schieten, terwij] een lobje van Cees van der Lugt net niet hoog genoeg was om doelman Zajec te verschalken. Het forceren stond in eerste instantie weer voorop, maar kort na de thee kwam dan ook snel dat verlossende moment. Al in de eerste minuut liet Wim van de Berg een voorzet los, die door de afgelopen vrij dag getrouwde Peter Sonne- veld fraai werd ingekopt: 1-0. „Toen wist ik dat het voor me kaar was. De druk van het moeten viel van ons af", aldus de succesvolle trainer Poste ma. Helemaal zeker waren de Vlaardingers al na vijf minu ten. Nadat scheidsrechter But ter een strafschop had toege kend na het neerleggen van Ron Hofman binnen de be ruchte lijnen, was de taak van Ron Berveling om het kam pioenschap definitief binnen te halen. De wedstrijd was daarmee ge daan, want zonodig hoefde het Dordtse EBOH niet meer. De mannen van Cees van den Bosch drongen nauwelijks meer aan. Het werd echt een kwestie van de tijd vol maken, waarna het feestgewoel kon beginnen. „De spanning is nu van ons afgevallen'\aldus Jan Postema.„Die laatste twee wedstrijden worden een vera deming. We doen ook nog mee in de RN-cup en de strijd om het Vlaardings kampioen schap. Daar kunnen we nu wat meer aan doen".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 5