SPORT Zwaluwen dieper in de zorgen Satelliet bedwingt MVV'2 7op karakter PPSC en de waarde van Arnold Lobman Vlaardingen: twee gezichten Peter van der Meer weer gevierde VVK-schutter Na 5-3 nederlaag hij RCL m TSB 'helpt' DSO stapje lager gimiininniinmiiiiMiiiiimnmiiimnmiimmiiifliniiiimiiiiiNimiimmiiHiiiimuniiuiiiffliwniiniMiininiMmmimiiiimiimmiiimmiiiriiiiiiimifflimmminiifflii giMimiiimiiiMuiffltiiiniitroiiiiiiMitiiuiiiMiifflfliBiiMiiiiiiiiiiuMiimiiiiBiiiiuimiiininmimiOT Groeneveld: „Niet clever gespeeld" DSS'26 weer gemotiveerd Hoekse Boys slecht Excelsior M herstelt zich goed Schiedammers terug naar tweede klasse HVO pakt twee belangrijke punten Zaterdagafdeling: maandag 4 met 1381 VD/SC/WW LeiderdorpRCL hee£t dankzij een 53 over winning op medede gradatie kandidaat Zwa luwen Vlaardingen zich uit de de gevarenzone gewerkt van deze com petitieuitgave. De Lei derdorpers wonnen ver diend, al mocht Zwalu wen in de slotfase nog dichterbij komen. RCL's oefenmeester Theo de Waard had tegen zijn oude werkgever uit de tactische 'hoge hoed' een ander concept 'getoverd', waarin René Kamminga het gezicht van RCL mocht en kon bepalen. Hij was de bindende fac tor aan Leiderdorpse zij de. Bij Zwaluwen, dat wel gehandicapt aantrad, kon niemand het spel maken en na het beken de aftastende begin, drukte KCL dan ook ge lijk de tegenstander in de hoek. René Kamminga werd 'on deruit gehaald en vrije trap- specialist Dick van der Bijl lepelde de bal rechtstreeks in de kruising: 10. RCL had de smaak te pakken en uit de eerste de beste mogelijkheid voerden de Leiderdorpers de score op. Het was René Kam minga die koppend doeltref fend uithaalde: 2—0. Zwaluwen was duidelijk aan geslagen. Toch stelde de ploeg zich positief voetbal- door Arco Hofland lend op. men weigerde om op afbraakvoetbal over te gaan. De Vlaardingers knokten zich terug. Hugo Sluymer zag zijn inzet op de lat uiteen spatten en nadien hielden tèide teams elkaar in even wicht. Op en neer gaand voetbal, misschien tactisch en technisch niet al te best, maar voor de# toeschouwers was het spel best het aanzien waard. Het herstel van Zwa luwen tekende zich duidelijk af, toen de weer van 'stal' ge haalde Henk Nentjes vlak voor rust de Vlaardingers aansluiting gaf: 21. weer uit een ander vat Kam minga was weer naar achter en gedirigeerd. De Leider dorpers lieten de Vlaardin gers merken, dat RCL de strijd wilde beslissen. Van Gemerden scoorde uit de eer ste aanvallende activiteit van RCL na de pauze. Dat was nog niet voldoende vöor RCL, want alweer Pierre van Gemerden liet even later 4 1 aantekenen. fn de tweede helft tapte RCL Zwaluwen wilde nog wel wat terugdoen, maar zocht wan hopig naar de juiste wijze. RCL daarentegen nam gas terug. Nadat Eric Doeselaar onderuit werd getrokken, mocht Dick van der Bijl zijn hobby weer eens uitprobe ren. Gelijk zijn eerste doel punt, raakte hij ook nu weer de roos: 5I. De strijd was beslist, maar toch kon Zwalu wen dankzij RCL's goalie Bram Brandt nog tweemaal tegen scoren. De makers: in valler Wim Stoevelaar en Hugo Sluymer, 53. RCL mag zich na dit resul taat op gaan maken voor het volgend seizoen als eerste klasser. Voor Zwaluwen ligt dat duidelijk anders. Degra datie lijkt nabij. Volgende week moet er zeker van Vi tesse Delft gewonnen worden om de dans nog te ontlopen. Anders zit er een beslissings wedstrijd in tegen de num mer 18 van de eerste klasse B. Vlaardingen Voor l>SS'26 kunnen de laat ste weken van de compe titie nog aardig gaan spannen- Door het be sluit van de KNVB bij een eventueel kampioen schap van SC Lisse in 4A een nacompetitie te laten spelen tussen alle nummers twee van de overige vierde klasses, heeft DSS'26 een klein uitzicht op de derde klasse. Tegen DSVP (4-2 zege) was dan ook van een gezonde motivatie sprake en dat resulteer de in een 2-0 voorsprong na een half uur spelen. De doelpunten kwamen van Sjaak van Heiten (strafschop na neerleg gen Sjaak Tuwanakotta) en Eugené Sordam. Daarna kreeg DSVP wat meer vat op de Vlaardin gers en kort na rust was de aansluiting via een te rechte strafschop, die doelman Leo Verduyn overigens in eerste in stantie nog stopte, een feit: 1-2. DSVP wilde nog meer en kreeg ook moge lijkheden. Maar het was wel de thuisploeg die de strijd via twee uitste kende counters, afge maakt door Ronald Schotel, definitief beslis te. De Delftenaren maakten er maakte er kort voor tijd nog 4-2 van. Hoek van Holland Het was aan het spel van Hoekse Boys te merken dat het niet meer tot de kampioenskandidaten m hun afdeling behoort. De thuisclub won wel van het in degradatienood verkerende SVGEW met 10 (doelpunt John van den Bos), maar het vertoonde spel was erg slecht Scheidsrechter Van der Eyk Het ook een vreemde indruï- achter, omdat hij weigerde op te treden toen er op het veld een ordinaire schoppartij ont stond. In plants daarvan bleef hij de andere kant opkijken... Ook de grensrechters negeer de hij, zodat deze personen nu niet bepaald een leuke middag hebben gehad. Maassluis Na het tonduit bedroevende spel van Excel sior M in het duel van de Nieuwsblad voor de Waterweg tegen Demos, heeft het team van Ferry Groeneweg zich uitstekend herstelt in de com petitiewedstrijd tegen JAC. In Wassenaar werd het 0-2, na een 0-1 stand halverwege. Twee ontspannen voetballen de teams -er waren geen be langen meer- hebben er een aantrekkelijke wedstrijd van gemaakt en in die levendige strijd ^vas het Excelsior dat de beste kansen kreeg. De balans in reële scoringsmogelijkheden lag op 3:7. Lies Kardol, die ook nog net als Wïm Put .de paal raakte, opende de scoré na een half uur: 0-1. Ook de de thuis ploeg raakte tweemaal het houtwerk, maar tien minuten voor tijd beslisten de Maasslui- zers «et karwei definitief. Paul Husslage ging goed door en de trekbaJ eindigde via het hoofd van Eddy Blok in de touwen. Maasland In de streek- derby tussen MW'27 en Satelliet hebben de Maas- landers geen moment hun aanspraken op een even tueel kampioenschap kun nen waarmaken. Terwijl Satelliet juist knokte zoals een laaggeklasseerde club betaamt Het gevolg was dan ook, dat de Vlaardin gers met 01 de volle winst mee naar huis na men. Waarmee MVV'27 dé kans om uit te lopen liet liggen (Lisse verloor namelijk ook), terwijl Sa telliet meer afstand heeft genomen van de onderste plaatsen (Scheveningen en SV'35 verloren beiden). Waar in de kleedkamer van Satelliet na afloop van de wedstrijd een fees telijke stemming heerste, was het bij MW heel erg stiL Temeer daar de Maas- landers beseften dat de nederlaag geheel aan zichzelf te wijten was. Want Satelliet begreep het grote belang van deze wedstrijd heel wat beter. Met een stevige inzet en een fikse portie karakter blufte het MVV volledig af. „We waren de kop vandaag een beetje kwijt", aldus MVV- trainer Teun Groeneveld. „De druk van het kampioenschap gaat nu toch zwaar wegen. Vooral na de rust is er vrese lijk geforceerd gespeeld". MVV mocht dan wel bijna doorlopend in de aanval zijn geweest, veel haalde dat bij de solide Vlaardïngse verdediging niet uit. „Ik heb in de tweede helft zelfs helemaal niets ge zien", aldus een reele Groene veld, „Zelfs bekwame spelers als Barry Zuidgeest en Joop van Berkel gingen over tot harde wilde trappen. Nee, we hebben het niet clever ge speeld". Het hoogtepunt voor Satelliet viel in de 31e minuut van de eerste helft. De Vlaardingers waren al gevaarlijker dan MVV geweest, totdat Sjaak Verhoeven doorging op een pass van Barend Buitenhek. Terecht annuleerde arbiter Berkhout de niet sluitende Maaslandse buitenspelval, waarop Verhoeven doelman Rinus van de Wetering geen kans liet: 01. Kort daarop was Zuidgeest wel dichtbij de gelijkmaker, maar de ondanks blessure sterk keepende Arïe van der Wind was attent. „Zuidgeest heb ik nu niet ge zien", aldus trainer Schiedon, zich het spel van de zoon van oud-Spartaan Wout Zuidgeest in Vlaardingen herinnerend. „En ook die lange spits (Wim van der Hoeven red.) werd door Dirk Quak volledig uitge schakeld. Zelfs hebben wij voor de rust nog meer kansen gehad". Schiedon dacht daarbij aan de 42e minuut, toen Wout Gritter binnen het strafschop gebied al dan niet hands maakte na een verre trap van Joop Mosman. De bal ging echter niet op de stip, en even min wilde Berkhout daaraan, toen diep in de tweede helft de gevaarlijkste Maaslandse aan valler Gert Jan Broekman on deruit ging. Ook Satelliet gooi de er bij tijd en wijle flink de beuk in, dat resulteerde in of ficiële waarschuwingen voor Harrie Hartog en Dick van der Eist. Ook de geirriteerde Gert Jan Broekman (spugen) ver dween op de bon. „De inzet van Satelliet was erg groot", drukte Groeneveld zich voor zichtig uit. Schiedon was zeer tevreden over de terugehaalde routiniers Van der Eist, Ba rend Buitenhek, Sam Hen- drikse en Sjaak Verhoeven. Het is eigenlijk tegen tn'n principe, maar het werpt nu wel zn vruchten af', zei de succesvolle coach. Ar\e van de Windt, de Satelliet-doelman, bezweert het Maaslandse gevaar. Vlaardingen -Enigzins teleur gesteld was TSB-trainer Dirk Hoogenboom na afloop van het treffen tegen het Zoete r- meerse DSO: 1-1. De Vlaardin gers waren twee keer 45 mi nuten de betere ploeg, maar konden dit niet in doelpunten omzetten. TSB mocht na tien minuten al een strafschop ver zilveren. Ton Rovers had hier dan ook geen probleem mee: 1-0. De Vlaardingere voetbal den rustig de eerste helft uit en kregen via Arjo Peeters en Peter van Leeuwen nog wel enige kansen, maar de score haperde bij één treffer. De tweede helft was een kopie van de eerste 45 minuten. TSB duidelijk de dominerende ploeg tegen een aangeslagen DSO. De Zoetermeerse gasten zouden, wanneer ze de volle winst niet zouden pakken, de graderen dus zij kozen een niets ontziend offensief, dat ondanks de primitieve opzet nog resultaat opleverde ook. Een ditmaal goed lopende aan val van de gasten werd doel treffend afgerond 1-1. Het noodlottige DSO probeerde het tij nog meer te keren, maar dat was teveel gevraagd. Het bleef 1-1 en derhalve degrada tie voor DSO, volgend seizoen in de vierde klasse moet acte ren. i Arnold Lobman op de schouders van de meefeestende Jan van de Marei (6), Coen Winkelman (7) en Rob de Nijs (4). Zwijndrecht Toen de eerste emoties wat waren weggeëbd en hij de felici taties van spelers, be stuursleden en trainer van het met 0—2 verdiend verslagen WGZ in ont vangst had genomen, sprak de tot tranen ge roerde oefenmeester Ar nold Lobman, die er in slaagde PPSC in één ruk weer naar de tweede klas se terug te brengen, ware woorden. „Wij mogen kwalitatief dan wel' niet het sterkste elftal hebben, maar in taktisch opzicht Vlaardingen-Een rommelig geheel was het treffen tussen het HVO en Melissant (1-0). In de door degradatie geken merkte strijd was het uiteinde lijk jeugdspeler Hans Nieu- wenhuizen, die met een schit terende lob de belangrijke twee punten binnen haalde. HVO kon al in de eerste helft met deze voorsprong wat ge makkelijker voetballen, maar er was nimmer rust in het spel. De tweede helft liet een aanvallend Mellisant zien te gen een correct verdedigend HVO. Door dit offensieve op treden van de Vlaardingers konden zij alleen kansen via de counter creefen. Fred de Bruin had zijn mogelijkheid, maar was niet koelbloedig ge noeg en knalde naast. Desal niettemin bleef de score op 1-0 en dus toch goed voor twee zeer waardevolle punten, zijn wij toch iedereen de baas geweest. Wij zijn het slimst, zeker weten. De jongens hebben van begin af aan naar me geluisterd en gedaan wat ik ze heb opgedragen. Daarvan plukken ze nu de vruch ten", betoogde de sympat hieke zestienvoudig ex- Surinaams internationaal. Terwijl hij in de stampvolle kleedkamer links en rechts nog wat complimentjes aan door Henk Stolk z'n feestende spelers uitdeel de blikte hij, zoals het een goed trainer betaamt, al weer vooruit. „Jongens, donderdag in de bekerwedstrijd (tegen Verburgh, HS) reken ik weer op jullie. We gaan ge woon door". Arnold Lobman, ooit uitko mend voor het Surinaamse Robin Hood, heeft in dit voor PPSC zo succesvol verlopen seizoen meerdere malen be wezen nét over iets meer 'voetbalverstand' te beschik ken dan de meeste van zijn collega's. In navolging van bijvoorbeeld een Ernst Hap- pel bezit Lobman het vermo gen het rollenspel tijdens een wedstrijd speersnel te door gronden. Ook tegen VVGZ gaf hij daar weer blijk van. Jaap Husselman, als linker spits startend tegen Sjaak Versteeg, werd overgeheveld naar rechts, omdat Lobman de mening was toegedaan dat de handige Ron Carli tegen de oudere en dus langzamere Versteeg meer kans zou heb ben dan tegen 'bijtertje' Ger- rie van de Heuvel. Diep in de tweede helft zou blijken hoe goed Lobman het gezien had. Ron Carii immers scoor de toen beide Schiedamse treffers. Voor rust was h'et collectief ijzersterke PPSC er slechts op uit om de 'nul' vast te houden. De ploeg had er im mers geen enkele baat bij om de 'vijandelijkheden' te ope nen. Nadrukkelijk op de de fensie leunend ontregelde PPSC zeer knap het aanvals- spel van de goedwillende Zwijndrechtenaren. Als kijk spel stelde deze door 1000 man bezochte wedstrijd in deel één niets voor. Gelukkig zou het tweede part veel goed maken. Binnen tien mi nuten hadden zowel VVGZ als PPSC op voorsprong kpnnen komen. Voor de thuisclub vuurden Tuyl en Bakker té gehaast en voor PPSC misten Nico Hoogen- dam, later nog ingewisseld voor Eric de Nijs, en Ron Carli het doel op een haar. Dat geen ploeg zonder geluk kampioen wordt werd een dik kwartier voor tijd weer eens bewezen. Arbiter Tetro liet toen een handsbal van Jdn van de Marei onbestraft, waardoor Carli handig tus sen de protesterende VVGZ'ers glipte. Zijn sublie me uithaal had dolle vreug detaferelen ten gevolge, voelen. Het ontluisterde VVGZ was door deze tegen valler meteen geklopt. De pil zou nog bitterder worden toen Carli enkele minuten later vrije doortocht kreeg na een verre hoge vuurpijl van Dick Vos. Ditmaal ver schalkte hij Koos Leendertse met een subtiel lobje, waarna luttele ogenblikken later het Schiedamse feestgedruis los kon barsten. ADVERTENTIE NOOTEBOOM AUTOBANDEN B.V_ Zwaluwl»an84 Schiédam/kethel Tel:. 700069-708976"" b'.g.g 708328 zaterdags - /*- tot j3.Q0 uur geopend Vlaardingen-„Het matte spel wat mijn jongens in de eerste helft hebben vertoond, dat is in het laatste bedrijf redelijk hersteld", aldus Vlaardingen- trainer Joop Molendijk na af loop van het treffen tegen de gradatie-kandidaat Capelle: 2- 2. De eerste helft liet een Schiedam/Vlaardingen- De afdelingsclubs hebben afgelopen weekeinde het seizoen in puntenverde ling verschillend afgeslo ten. WK was de enige ploeg, die de volle buit pakte (1-4). Peter van der Meer was de matchwinner voor de Schiedammers. GSS deelde de punten met SWS: 2-2. De Dorte- naren konden alleen uit strafschoppen scoren. ONIT strafte het zwak spelende VDL met 1-3 af. Groen Wit-WK M (0-2) WK heeft de laaste competi tie flink uitgehaald. Met maar liefs 1-4 werd or gewonnen van Groen-Wit uit Rotterdam. Peter van der Meer was dit weekeinde de productiefste man bij de Schiedammers. Met vier doelpunten was hij de matchwinner van de dag. In de dertigste minuut schoot hij voor de eerste keer de bal ach ter de Rotterdamse goalie. Kort daarna zorgde hij ook voor 0-2. De tweede helft liet weer een dominerend WK zien. Na een kwartier was het goaltjesdief Peter van de Meer die met een lob 0-3 aanteken de en ook 0-4 op naam bracht. In de dertigste "minuut mocht de thuisploeg de eer nog red den: 1-4- G5S-SWS 2-2 (2-1) De Schiedammers demon streerden in de eerste helft aanvallend voetbal De thuis ploeg kreeg de de eerste 45 mi nuten twee kansen die ook verzilverd werden. In de 20e minuut was het Wout Tims die zijn ploeg op 1-0 zette en tien minuten later was het Aad Kerkhof, die voor 2-0 zorgde. Een minuut voor tijd mochten de gasten nog op 2-1 komen en handsbal binnen de beruchten lijnen was hier de aanleiding toe. De Schiedammers wisten tot aan de 40e minuut stand te houden; maar weer een straf schop betekende 2-2. VDL-ONIT 1-3 (1-2) Een matige wedstrijd zeker van de kant van de Maasluize- naren. ONIT had het spel tweemaal 45 minuten in han den. De thuisploeg moest dan ook na tien minuten tegen een 0-1 achterstand aankijken. Toch wist Wijnand van Onse- len de stand recht te trekken: 1-1. Lang duurde dit niet, want twee minuten na deze treffer strafte de gasten een verdedxgingsfout beheerst af. De tweede helft was nog droe viger dan de eerste. Kansen genoeg voor Jan Keïtsma en Koos Juursema, maar deze waren niet zo koelbloedig als de ONIT-spitsen. Dat bleek bij 1-3. agressief spelend Capelle zien, dat fel op de bal weinig moeite had met het voetbalvermoeide Vlaardingen. De gasten moes ten een punt pakken om niet te degraderen. Voor de ploeg van trainer Joop Molendijk stonden er totaal geen belan gen op het spel en dat was overduidelijk te zien. Na een kwartier spelen mochten de gasten de voorsprong nemen. Een vrijstaande spits mocht van de slapende verdediging zomaar inkoppen: 0-1. Vlak na deze treffer werd een fout tus sen doelman Dick Bos en ver dediger Karei van de Mark door de gretige Capelle-spits afgestraft: 0-2. Tot aan de rust wisten de gasten deze stand te behouden. Na de thee zou daar drastisch verandering in komen. In de 5e minuut al was het Peter El- sacker, die zijn actie bekroond zag met een doelpunt: 1-2. Kort daarna was het Frank Lokker diena een actie met Danny Molendijk de stand ge lijk trok: 2-2. Na deze gelijk maker bleef Vlaardingen nog offensief voetballen, maar dit had echter geen verder resul taat.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 6