SPORT 7 Hermes DVS behoudt kampioenskans m FCN'66 stuit op verzet DRZ DWU3fei Puttershoek te lief voor Schiedam wimm ggj Excelsior'20 Kampioensdroom Westlandia wreed scorings problemen Terechte j nederlaag SFC Ursus op tijd wakker RKWIK benadeeld, Timmer weggestuurd De Hoek: fors verlies verstoord 3N- II S STAELDU1HSE60S «f Na 0-2 tegen Gouda Schiedam behoudt nog een minimale kans mSÊÊm. VFC: tegen verhouding in Gehavend Martinit onderuit Henny Bras helpt SVDPW maandag 4 mei 1981 VD/SC/WW Dordrecht-Het is Excelsior *20 niet gelukt om een belangrijk punt te pakken in de uitwed strijd tegen het Dordse SSW. De ploeg van trainer Piet Roo- zen, die nog steeds met degra datie naar de vierde klasse re kening moet houden, kreeg een gevoelige nederlaag te verwerken: 1-0, SSW nam na vier minuten al de leiding. Een aarzeling in de Schiedam' se verdediging was hier de aanleiding toe. Een veel agres siever SSW domineerde de hele eerste helft. De Schie dammers kregen de eerste 45 minuten kleine kansjes, Rob bie Koevermans en Anton de Rouw lieten deze echter onbe nut. In tweede helft waren de rollen omgedraaid. Zo zag in valler Edwin van der Hoeven zijn inzet via de keeper op de paal belanden. Kort daarna was het Peter van der Hoeven die zijn vrije trap uit de krui sing getikt zag door de Dordtse goalie. De Schiedammers pro beerde de resterende tijd van alles, maar SSW wist zich staande te houden. Rotterdam - SFC heeft in een slechte wedstrijd terecht een fikse nederlaag moeten incas seren: 4-0. En dat had SFC volledig aan zichzelf te wijten, het speelde namelijk niet erg gemotiveerd. In de eerste helft ri ging de strijd nog wel gelijk op H en konden de mannen van Cas Wegman de schade binnen de H*. perken houden. TDC kon toen f: via te vroeg uitkomen van doelman Wim Kremers op 1-0 komen. Na de thee ging het r£ echter met SFC de bekende bergaf en'het was de thuisclub die daar dankbaar van wist te profiteren. In de zestiende werd het 2-0 en minuut later werd de wedstrijd definitief >1 beslist: 3-0 en kort daarna 4-0. Meeuwenplaat - Ook tegen Meeuwenplaat heeft Ursus een overwinning kunnen behalen. Al kwam deze 1-3 niet erg ge makkelijk tot stand. Pas in de tweede helft konden de Schie dammers, nadat de Meeuwen plaat op gelijke hoogte was ge komen, orde op zaken stellen. In de eerste helft begon Ursus goed, na een kwartier resul teerde dit dan ook in een Schiedamse treffer. Het was de Sjaak Nieuwstraten die een voorzet van Cock van der Tuin beheerst intikte. Ursus drukte niet door, integendeel, het was Meeuwenplaat dat T langzaam sterker werd en het spel ging maken. In de tweede helft zette Meeuwenplaat het goede spel voort, na drie mi- nuten was het dan ook gelijk. En deze treffer werkte als een sr wekker voor Ursus, want na- dat het wat orde op zaken had i«t gesteld begon het weer te voetballen. Maar pas in vij- n.- fentwintigste minuut wierpen er de Schiedamse aanvallen rj: vruchten af. Sjaak Nieuwstra- ten nam een vrije trap, een kleine dertig meter van het doel erg goed en dat beteken is de 1-2. Vijf minuten later bracht Bart Viegel de beslis- sing, hij profiteerde van een fout in de Meeuwenplaat ver- dediging en scoorde beheerst met een lob. Rhoon - Ik weet het, het is erg goedkoop om op de' scheidsrechter af te geven, maar deze keer mag ik toch zeker doen'1 zei RKWIK-trai- ner Ger Pijl na afloop van het treffen tegen WCR, dat de Vlaardingers met 0-2 verloren. En dat verlies kwam voor een groot deel op rekening van de man in het zwart. Wat was het geval? In de eerste helft kreeg WCR een doelpunt toegewe- zen en dat was in het geheel niet het geval daar waren vriend en vijand het over eens. Een corner van WCR be landde namelijk voor het doel, de bal trof uiteindelijk de lat 1 waarna hij in de handen van Kees van Haasten eindigde. De man in het zwart had als f enige de bal de de doellijn zien passeren. In de tweede helft scoorde WCR wel maar hier was sprake van buitenspel, maar ook hier wenste de r scheidsrechter geen tegen- spraak, zelfs niet van de grensrechter. Hoek van Holland - RKSVM heeft door een 4-1 overwin- fning op Hoek van Holland zich volledig veilig kunnen stellen. De overwinning kon zo groot uitvallen, omdat Hoek van Holland er niet veel van bakte. Na een 2-0 ruststand en vlotte 4-0 was het Hoek van Holland dat pas in de slotfase de eer kon redden. Marlon Mohunlol scoorde vanaf elf meter. 4-1. Attent DHS beet j e uit de zorgen "rif Zï.K i Henny Sla is te laat om Joop Holsteyn te beletten de score te openen. De Schiedammers kwamen toch terug. Naaldwijk DHS is beng zichzelf uit de moeilijke hoek te spelen. Na gisteren gewonnen te hebben van Westlandia (12) bedraagt de voorsprong op VIOS, dat op een degradatieplaats staat, drie punten en een wedstrijd meer gespeeld. Nog niet voldoende, maar de vertoning tegen de Naaldwijkers moet trainer Jan Kooiman de hoop hebben gegeven, dat hij een bij zijn vertrek een eerste klasser kan achterlaten. DHS verdiende de winst, dat staat vast. Met "Jan Viergever sterk bezig op het middenveld, met de goede doelman Ton Kooyman en met een erg hechte (en harde) defensie, hield de Schiedamse ploeg stand tegen de voormalige nummer twee, Westlandia. Ook de aanvalslijn toonde een goed karakter. Hoewel Ronald Dijkstra onnodig irritant bezig door Gerard van den Ende was, deden Paul Vork, Martin de Zwart en middenvelder Marcel van der Ven beter werk, door Westlandia-doel- man Aad van Marrewijk via counters met moeilijke inzet ten te confronteren. Dit in tegenstelling tot West landia, waar de samenhang door de veie wissels van de laatste tijd doorbroken is. De matheid glansde dof van het vertoonde spel af en het nood zakelijke vuur ontbrak. Toen dat élan na rust wél weer aan wezig was, bleek het geluk en het inzicht de Naald wijkers in de steek te hebben gelaten. Daarom ging een mooie kop bal van Frans Vollebregt er niet in, daarom ook hield DHS-doelman Ton Kooyman een prachtig genomen vrije schop van Joop van Holsteyn uit het doel. Westlandia kwam wel na ne gen minuten, door Joop van Holsteyn, op voorsprong, maar gaf die positieve stand weg door onzekerheid in de defen sie. Een misverstand tussen Ted Scholtes en Wim Lentz bood De Zwart de mogelijk heid om gelijk te maken. In de 23e minuut maakte Bob Wee- da er, na niet reageren van de Westlandia-verdediging, via* de binnenkant van de paal 1 2 van. Attent Gewoon verdiend. DHS was stukken attenter en feller op de bal dan de Naaldwijkers. Vooral voor rust. Na de her vatting liet DHS zich terug zakken en gaf daarmee aan Westlandia de gelegenheid op te kómen. Wat ook wel ge beurde. maar zonder resultaat. Als Westlandia al door de stugge DHS-defensie heen- kwam, stond Kooiman daar om de laatste redding te bie den, Mede onder het motto van 'het doel heiligt de midde len' hield DHS alles schoon. Ook Erik Veenman, zoals ver wacht ingebracht voor Geert Bruinen, kon daar weinig aan veranderen. Later volgde nog Ton Groenewegen, die de plaats van de geblesseerde Jan Stuyt innam. Kooiman haalde twee aanvallers. De Zwart en Dijkstra, eruit en zette twee verdedigers, Hans Vorstenbos en Karei Doesburg, in het veld. Veel, erg veel chaotische situaties deden zich voor bij het Schiedamse doel maar de bal weigerde de doellijn te pas seren. Trainer Kooiman over de ver dedigende houding: „We staan niet vaak voor, dus je kan lul len wat je wilt, maar wij grij pen elke mogelijkheid aan om te winnen. Op wat voor ma nier. In het begin van de com petitie probeerden we het via behoorlijk voetbal, maar dat mislukte". Gouda Hermes' 0-2 over winning in Gouda beteken de, dat de Schiedamse club nog altijd een kampioens kans behoudt. „Zo lang de strohalm er ls zullen we pro beren hem te grijpen", ver telde trainer Wim Verhoom. „Temeer omdat we alle con currenten nog een keer krij gen". Aan het spel straalden de Schiedamse titelaspiraties niet af. Goed, er werd met 2-0 ge wonnen bij Gouda, maar aat laatste is in deze fase van de, competitie niet zo'n kunststuk. De Goudse club heeft zich al verzoend met het feit dat in het volgende seizoen een treet je lager moet worden aange treden en mist momenteel ge* woonweg de kwaliteit om nog langer eerste klas-voetbal te spelen. Na het verlies van ne gen spelers (vergeleken bij vo rig seizoen) alleszins begrijpe lijk. Overigens zat het de roodwit- ten op bepaalde momenten niet mee. Waar Gouda ver zuimde doeltreffend toe te slaan, trof Hermes DVS juist wel de roos. Zo zag Gouwe naar Ries van Eijk zijn kopbal na een kwartier spelen door een Schiedammer van de doel lijn gehaald, kopte later Rob Henzen na een voorzet van Jan van Veenendaal waarbij de bal werd teruggelegd door de actieve Chris Matitahati- wen veel te zacht in en kort nadat Hermes door aanvoer der Roy Hartog de score had geopend vond de opgerukte Puck Pols bij een hoekschop van Henny van Tok doelman Bob Molendijk op zijn weg. Daar tegenover stond dat Her mes DVS een beter ploegver- band demonstreerde, ook meer op de Gouda-helft te vinden was en-in de 40ste minuut daarom verdiend de leiding nam. Uit een voorzet van links kopte Van Tok de bal voor de voeten van Roy Hartog, die doelman Jan van den Heuvel met een stuiterbal verraste: 0- 1. Daarvoor had Van den Heuvel zijn ploeg voor een eerdere achterstand behoud door uit stekend te reageren op schoten van Frans Schaap en Rob van Vooren en redde Cor Vergunst op de doellijn na een inzet van Rob van der Tuyn. Nadat een doelpunt van de goed spelende Vergunst was afgekeurd we gens buitenspel en de opge drongen rechtsachter Ron Kruitbosch een verre bal te gen de paal zag belanden kwam Hermes in de laatste minuut voor de rust zelfs op 0- 2. Vergunst bracht de doorge broken Hartog ten val waarna Frans Schaap de strafschop via de binnenkant van de paal inschoot: 0-2. Die marge bleek voldoende voor Hermes om ztch na de pauze niet meer bovenmatig in te spannen. Ook Gouda, dat de geblesseerde'Puck Pols moest vervangen door Martin Witte, brouwde er weinig van. Pas in het laatste kwartier kwam er nog enig weerwerk van de thuisclub. Maar zowei de inzet van Ron Henzen als de boog- bal van Chris Maiitahatiwen werd door doelman Bob Mo lendijk over de lat getikt. Het gevaarlijkste moment voor het Gouda-doel werd veroorzaakt door Jan van Veenendaal die veel te hard terugspeelde op doelman Van den Heuvel. Met moeite kon de Goudse keeper corrigeren. Puttershoek Degradatie voetbal in optima-forma. Daarmee kan het treffen tussen Puttershoek en Schie dam worden getypeerd. Bel de ieams stonden bol van de zenuwen, hele en halve mis sers waren schering en in slag: kortom van enig be hoorlijk spel was geen spra ke. De uiteindelijke deling (1-1) was in zoverre terecht, dat geen van beide teams verdiende te winnen. Schiedam had bijna een aar dige binnenkomer. Al in de eerste minuut boogde Nico van Huet een bal buiten bereik van keeper Leo Visser tegen de paal. Puttershoek reageerde hier erg lauw op. voetbalde la coniek, eigenlijk zonder enige bezieling, Schiedam, dat be greep dat verlies een definitief afscheid betekende, was wat agressiever, maar veel leverde dit echter niet op. De goede wil was wel aanwezig, de zo broodnodige rust nauwelijks. Ondanks de afwezige houding van de gastheren schiepen zij zich toch wel kleine kansjes, een gerichte bal tussen de pa len kwam er niet uit. Aan de andere kant kreeg Schiedam ook kansjes, maar dit was meer het gevolg van erg slor dig verdedigen van Putters hoek, met name Piet Maars man bezondigde zich daaraan. Na de rust vooraleerst een zelfde spelbeeld, een wat meer gemotiveerd Schiedam en Put- door Dlck Roggeveen tershoek helemaal met de in stelling: het komt vanzelf wel. Het kwam echter niet vanzelf, na een kwartier nam Schie dam toch de leiding. Een vlot te aanval werd in eerste in stantie ontregeld door Maars man, de trage Gerry Nijssen nam over en speelde terug op zijn keeper. Deze was echter net uitgelopen: 0-1. Nijssen kon zich meteen gaan wassen, Wim Westdijk werd zijn ver vanger. Door wat omzettingen probeerde Puttershoek het tij nog te keren, de manier waar- op dit gebeurde was echter nauwelijks om aan te zien. Toch kwam de gelijkmaker, een vrije trap van Piet Ver kerk belandde op de hoofden van zowel Schiedam-verdedi- ger Harry Voorwald als Fut- tershoeker Bert de Braat en vloog vandaar langs de ver bouwereerde John Riekwel: 1- 1. Ineens kreeg Puttershoek meer mogelijkheden, maar nu brak de desinteresse, eerder in de wedstrijd getoond, danig oi en misten zowel Ger Reediji. en Bert van der Zande van dichtbij. Het zou te veel ge weest zijn. Door dit gelijke spel behoudt Schiedam nog een minimale kans op behoud, Puttershoek kan zich ook nog steeds niet veilig voelen, al zal één punt uit de resterende twee wedstrijden wel het be houd betekenen. Jan Keizer was na afloop nauwelijks te spreken over het vertoonde spel. „Zij gaan verdorie pas voetballen als ze achterstaan, onbegrijpelijk!" Schiedam-oe- fenmeester Jan Rotgers, nog meer in de zorgen: „Jammer van die gelijkmaker, maar we liggen er nog niet uit" 4 mï Doelman John Riekwel ls tijdig uit zijn doel om het Puttershoekgevaar te keren. Vlaardingen - VFC heeft, on danks dat het 'in verhouding tot tegenstander COAL meer kansen creeerde, een 0-1 ne derlaag moeten boeken. Bij de thuisploeg ontbrak Peter Jeup wegens een schorsing, hetgeen duidelijk te merken was aan het spel van de Vlaardingers. die moeite hadden de bal in de ploeg te houden. Halverwege de eerste speel- helft kreeg Hans Janssen een goede mogelijkheid. De Rot terdamse doelman kon echter op het laatste nippertje de bal voor de schietgrage voeten van de Vlaardingen weggris sen. Vijf minuien voor rust ging een schot van Teun Kor- naat voorlangs. In de 22ste mi nuut van de tweede helft ver dween een schot van Hans Jansen net langs de paal. De Rotterdammers konden, op een aan Lal afstandsschoten na, weinig offensiefs terugdoen. Vijf minuten voor tijd had COAL toch succes, toen een Rotterdammer de bal langs de muur speelde. Doelman Rob Brekelmans had geen ver weer. Schiedam - Een gehavend Martinit, waarin Chiel Gouka en doelman John Nagelhout wegens schorsingen ontbra ken, heeft tegen Woerden een 1-2 nederlaag geïncasseerd. In de beginfase slaagde de thuis ploeg erin aantrekkelijk voet bal te presenteren, wat na twintig minuten een voor sprong opleverde, toen Ruud van der Horst de bal vanaf de linkerflank voortrok. Cor Voets had weinig moeite om vanaf tien meter de Woerden- se doelman te passeren. De gasten kwamen tien minuten later op een gelukkige wijze aan de gelijkmaker. Pechvogel Jan Blom werkte de bal in ei gen doel. Martinit verviel in laconiek spel, waarvan Woerden, dat de punten harder nodig had, gre tig gebruik maakte. Het over wicht van de bezoekende ploeg leverde resultaat op, toen een hoekschop niet goed weggewerkt kon worden. Vlaardingen - De meeste atde- lingsclubs lijken naar het ein de van de competitie te snak ken, want alleen FCN'66 en SVDPW konden tot een postl- tief resultaat komen. FCN won met pijn en moeite van DRZ, 1-0. SVDPW wist even eens met minimaal verschil te winnen, het scoorde tegen Diï- letant wel tweemaal, 1-2. Ove rige clubs leden dus een ne derlaag, Olympus was de enige ploeg die de schade binnen de perken kon houden, de Schie dammers verloren met 0-1 van Blijdorp. MSV kreeg bij Voor waarts een flink pak op de broek, de nieuwe kampioen werd met maar liefs 5-0 terug gewezen. De Schiedamse Boys (tegen Nestoro) en Demos (te gen DEH) verloren beiden met dezelfde cijfers: 4-1. DEH-Demos 4-1 Demos heeft het record van na de winterstop ongeslagen te zijn verloren. Tegen DEH le ken de Schiedammers met een punt naar huis te gaan, want nog vijf minuten voor tijd was de stand 1-1. In de eerste helft kwam DEH via een fout van Joop van Schijndel op 0-1, maar in het begin van de tweede helft stelde Kees Broe- re met een afstandschot orde op zaken, 1-1. De beide ploe gen geloofden het toen wel, maar zoals gezegd, vijf minu ten voor tijd viel de beslissing, DEH zag een draaibal verras send in het doel verdwijnen. Demos ging toen alles of niets spelen en het werd niets. In korte tijd werd het van 2-1, 4- 1. FCN'66-DRZ 1-0 Het was, dat DRZ in Jan Jung een goede doelman had, an ders was de score veel hoger opgelopen. Het sluitstuk van DRZ hield de meest onmogelij ke ballen tegen. In de eerste helft kreeg FCN een drietal goede mogelijkheden, maar de inzetten van Henk Lely, Frans Fiers en Cor Heezen werden allemaal op schitterende wijze verwerkt. DRZ stelde daar wel acties van Peter Jongeneel te genover. In de tweede helft was het weer FCN'66 dat het spel maakte, maar het duurde tot de vijftiende minuut voor dat de beslissing viel. Het was Cor Heeze die een harde inzet in touwen eindelijk in de tou wen zag verdwijnen. Dillettant-SVDPW 1-2 Ondanks het feit dat SVDPW de wedstrijd slecht begon, heeft het toch kunnen winnen. In het begin van de wedstrijd was de verdediging van de Schiedammers nog niet op het ontbreken van Rini Bras inge steld, waardoor de thuisclub wat kansen kreeg. Maar tref fers bleven uit Toen SVDPW orde op zaken had, wist Dillet- tant wel te scoren. Tot de rust bleef het bij deze 1-0. Na de pauze kwam SVDPW beter voor de dag, het trok het spel naar zich toe. Het was Hennie Bras die SVDPW de overwin ning bracht. Hij scoorde name lijk in 15 en 15e minuut. Schiedamse Boys-Nestoro 1-4 Ook de start van de Schiedam se Boys was slecht, maar was zo'n begin voor SVDPW niet fataal voor de Boys was dit wel het geval. Want binnen twintig minuten keken de mannen van de scheidende trainer Zeeman tegen 0-3 ach terstand aan. In het begin van de tweede helft kon Leen Bokkum de stand vanaf elfme ter een beter aanzicht geven. Maar nog geen drie minuten later werd bij de Schiedamse Boys de moed definitief ontno men, want ook Nestoro kreeg een strafschop en toen ook een vierde goal. Olympus-Blijdorp 0-1 De motivatie ontbrak bij het reeds gepromoveerde Olympus volledig, waardoor Blijdorp zich definitief veilig kon stel len, Want de mensen uit het Blij'dorp hadden nog een punt nodig. 3n de eerste helft bleef het bij 0-0, in de tweede helft viel dus de beslissing. Olym pus had het verlies een beetje aan zichzelf te wijten. Het gaf een strafschop weg, de goed spelende Martin de Vette trok een tegenstander in ongevaar lijke positie terug. De straf schop was terecht en 0-1. Voorwaarts-MSV 5-0 Ook bij kampioen MSV was de motivatie volledig zoek, waar door het team Erik de Vries in tweede helft met hun neus op de feiten werden gedrukt In het eerste bedrijf ging de strijd nog gelijk op, met de betere kansen voor MSV, In tweede helft was het Voorwaarts, dat van hét ongemotiveerde spel van MSV profiteerde. Nadat Voorwaarts op 3-0 was geko men, liet MSV het hoofd hele maal hangen en kon Voor waarts geflatteerd maar ver diend winnen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 7