8 SPORT Eagles afgedroogd Succes blijft in de race VZC blij ft ongeslagen ODI verhuist na 63 jaar inwoning mÊmm Handbaldemonstratie Blanw Wit mmmmm MïPïï Maassluis gedegradeerd Éf-Ki* Kansen op beker verkeken Jan van Heteren, trainer KV Vlaardingen ii| pimru» fëfiiÉ m «ja.. Tegen 25-jarig De Hollandiaan Marius de Snaayer snelste Vlaardinger Daan Orgers wint derde competitie- rit maandag 4 mei 1931 VD/SC/WW DordrechtDe kansen op de Bi- beker zijn voor The Green Eagles zo goed als verkeken na het rui me verlies tegen SneUR uit Dordrecht. In een zeer matige eerste finalewedstrijd zegevier den de gastheren met 112-84, zo dat de return van zaterdag wei nig kansen meer bied voor the Eagles. Vanaf het eerste fluitsignaal van de goed leidende scheidsrechters nam de thuisploeg het initiatief en daar schrokken the Eagles zichtbaar van. Via 6-0 werd een 15-6 achterstand opgelopen, het geen voornamelijk veroorzaakt werd doordat er erg veel kansen gemist werden door de nerveuze Maassluizers. Slechts Peter van der Waal was in staat om de Dordtse verdediging enig ontzag in te boezemen. De rest van het* team was blijkbaar niet gewend om tegen een achterstand aan te kijken en vergat om het tekort aan klasse door middel van wer klust aan te vullen. Hierdoor liep het verschil tussen beide ploegen hard op en ook een time-aut van Jaap Boon kon daar niets aan veranderen. De naar de eerste di visie gepromoveerde gastheren speelden een zeer soepel spelletje waartegen the Eagles slechts in dividuele akties konden laten zien. De wedstrijd leek voor rust al beslist teen de achterstand op gelopen was naar 22 punten. Met steun van Lïeuwe van Loon dacht Peter v.d. Waal daar echter anders over, want door maar liefst tien punten op rij bepaalde hij de ruststand op 57-45. Jaap Boon moet tijdens de rust een hartig woordje gesproken hebben,want direct na de thee kwamen the Eagles zelfs op zes punten. Helaas slaagden de Maas sluizers er niet in om toen even door te drukken. Snel maakte een aantal keer goed gebruik vaft de break en daar was het verschil van twaalf punten weer. Of het nu daardoor kwam of gewoon omdat men geen zin meer had kon na afloop niemand verteller», maar feit was wel dat er niet meer hard genoeg gelopen werd om nog enige vuist te maken. The Eagles waren onherkenbaar en het leek wel alsof men genoeg had van basketball na het lange seizoen. "Juist tegen een ploeg als Snel kan je dat soort dingen niet permitteren. Daar zijn ze te snel voor en hebben ze teveel routine" sprak een duidelijk teleurgestelde Jaap Boon na afloop. "We weten nu tenminste hoe groot het ver schil is tussen de eerste en twee de klasse rayon. Het gemak waarmee we in de tweede klasse konden rommelen levert nu een verschil van tien punten binnen enkele minuten op". Uiteraard ging de thuisploeg door met sco ren omdat er immers neg een tweede wedstrijd in het verschiet ligt Via 95-78 in de zestiende mi nuut werd het uiteindelijk 112-84, waardoor de kans op de beker al leen. nog maar theoretisch be staat Bij een aantal spelers ont brak zelfs het zelfbeklag na af loop, Bij de supporters was het echter duidelijk dat het verschil veel kleiner had kunnen zijn. Im mers, nu hadden een aantal spe lers het duidelijk op gegeven met nog tien minuten te spelen, zodat de harde werkers alleen stonden. Volgende week zal er, om het ge zichtsverlies te redden, in ieder geval gewonnen moeten worden. De mogelijkheden zijn er zeker, vooral als men bedenkt dat dan ook Roel Pieper weer van de par tij zal zijn. Vlaardingen/Schiedam Voor de korfballers was het een zeer teleurstellend week einde. Zowel voor Harga als Spirit ging de mogelijke be slissingswedstrijd voor het kampioenschap in rook op, doordat Hoogvliet en Reeu wijk de teams op een gelijk spel hielden. Voor Maassluis viel het doek, omdat Vitesse meer agressiviteit in het spel legde en de andere degrada tiekandidaat DES een punt pakte. Alleen Succes kan op gelucht ademhalen, want het zette met een duidelijke overwinning 't Capproen op zij. ODO zorgde voor proble men bij Valto door in de streekderby de punten te pakken. Maassluis-Vitesse 3-8 Maassluis moest winnen en dit gegeven maakte het er niet gemakkelijker op. Vites se haalde met agressief spel Maassluis volledig uit de wedstrijd, daartoe in ruime mate in de gelegenheid ge steld door de zeer zwak op tredende scheidsrechter. Maassluis knapte helemaal af toen een Vitesse-speelster na zo*!» tien minuten Wilma Nieman blesseerde. Zelfs de neutrale toeschouwer twijfel de niet aan de opzet van Vi- tesse-zijde, de scheidsrechter dacht er anders over en trad niet op. Riet Lekluse kwam er in. Maassluis raakte volle dig van slag en Vitesse profi teerde daar van en zette de wedstrijd en de scheidsrech ter naar hun hand. Maassluis kreeg alles tegen en verloor de wedstrijd 3-8. Maassluis kan volgend seizoen opnieuw beginnen in de derde klasse. Doelpunten: Leo van der Vaart(2) en Arie Rookus. ODO-Valto 10-7 Valto heeft het aan zichzelf te wijten, dat ODO de volle winst pakte. ODO kon heel simpel een 5-1 voorsprong opbouwen. Daarna kon ODO freewheelend op de zege af gaan. Valto kon slechts tot 6- 5 terugkomen. De goedlei- dende scheidsrechter Simon de Bes floot af bij een ver diende stand van 10-7 voor ODO. Doelpunten: Bram Hane- maaijer, Cees van. der Vaart, Martin Boschma, Linda de tVette, Teunis-Jan van Bar- neveld, Anja Noordam, Cees van der Kooij. Succes-'f Capproen 10-1 poewel de uitslag ander doet vermoeden, heeft Succes ;toch moeten'bikkelen* voor de punten. Uiteindelijk was de angst voor 't Capproen ongegrond en gaven conditie en het betere schot de door slag voor de royale overwin ning, 10-1. Doelpunten: Marga Bijl (2), ■Foula de Geus (3), Edith Verbrugge, Kees Gouwe leeuw, Kees Jonkman, Loe JCruining en Peter van der Zouwen. ODI-'t Waterschip 3-1 Alles bij elkaar kan ODI de schuld van het verlies slechts Bij zichzelf zoeken. Het be taalt na de winterstop de tol "voor het matige traïningsbe- zpeb en het gegeven, dat sommige spelers en speel sters met hun gedachten er gens anders zijn. Dit bete kende dat ODI in het tweede helft van de veldcompetitie hog geen punt pakte en daar door nu op de onderste plaats .is beland, samen met ZKV. Eén helft hielden de teams elkaar in evenwicht, 3-3. Aan één doelpunt had *t Wa terschip in het tweede deel genoeg om met 3-4 te win nen. ODI kon aanvallend geen vuist maken. •Doelpunten: Dick van der Hoeven, Leron 't hart en Elly van der Lely. Bolnes-Oranje Nassau 6-7 Bolnes kon slechts met maz zel in de eerste helft bijblij ven, 4-4. In de tweede helft bleef Oranje Nassau sterker, kon dit niet omzetten in een ruime voorsprong. Bolnes had alle geluk van de wereld en het voordeel van de twijfel en omdat Nassau ook nog een strafworp miste bij 7-6 bleef de winst in Bol nes. Doelpunten: Ton Sluimer, Coby van Keulen, Sjanie Bot, Leo van der Bie en Anthoi- nette Vermeij. Harga-Hoogvliet 7*7 In de eerste helft werkte Harga zich naar een 5-3 voorsprong. Het liet deze in. het tweede deel zich ontfut selen en gaf daarmee niet al leen de volle winst uit han den, maar tevens een moge lijk kampioenschap. TOP staat nu drie punten voor met nog één wedstrijd te spe len. Doelpunten: Karei van der Linden, Anja Pranger, Lenie Alblas, Ed Pak en Ab van Duyl. Reeuwijk-Spirit 7-7 Zwaar teleurgesteld verliet Spirit het veld van Reeu- wijk, want door de halve misstap tegen de gelijknami ge ploeg had men een beslis singswedstrijd om het kam pioenschap verspeeld. Ter wijl het tot de slotfase het heft in eigen hand had. Het niet toekennen van een strafworp haalde de concen tratie weg en leverde het in degradatiegevaar verkeerde Reeuwijk het broodnodige punt op. Gedurende de gehe le wedstrijd had Spirit een minimale voorsprong, maar Reeuwijk kon steeds langszij komen. Spirit liep weg naar een 3-5 voorsprong. Twee verre treffers hielpen Reeu wijk weer in het zadel en in de slotfase pakten ze net nog een punt, 7-7. Doelpunten: Leo Vermeij, Martin Lokker, Jacqueline Boog, Agnes Hoogenraad, Jan de Visser en Mari van der Krans. De Zwervers-Vlaardingen 7-3 Vlaardingen snakt naar het einde van de competitie en moest daarvoor in de wed strijd tegen De Zwervers de tol betalen. De Zwervers speelde slimmer en net iets feller en pakten daardoor met 7-3 de volle winst. Doelpunten: Rik Brouwer, Jaap kranenburg en John Kuyt. Schiedam/Vlaardingen - Langzaam maar ze ker komt er tekening in de verschuivingen binnen het trainerswereldje van de,korfbal lers. KV Vlaardingen heeft nu definitief overeenstemming bereikt met oud-eerste teamspeler Jan van Heteren over de training en coaching van de selektie. De technische staf yan Vlaardingen heeft gekozen voor een opvolger van Ron Ek uit eigen gelederen. Jan van Heteren is één van de meest ervaren spe lers, die voordat hij bij KV Vlaardingen ging spelen een groot aantal jaren in het topteafcn van de nu niet meer bestaande vereniging Rotterdam-Zuid heeft gespeeld. Sinds een tweetal jaren is Jan van Heteren middels de sporttechnische kursussen binnen het KNKV bezig zich verder te bekwamen. Oranje Nassau, Spirit en ODO gaan nog een seizoen door met de huidige trainers. Voor Spirit liep het contract met Ton Sahli af, maar aan het driejarig verblijf plakt de' Schiedamse oefen meester nog één seizoen. ODI en Succes nemen de beslissing, wat er gaat gebeuren met de technische staf pas als het korfbalseizoen is afgelopen. Harga staat aan de vooravond van een jaar vergadering waarin het bestuur zal wijzigen. Binnenkort is er een beslissing te verwach ten, zeker is wel dat Kick Hartlief niet zal blijven. Maassluis is nog steeds zoekende naar een op volger van Karei van der Linden. Het dacnt een geschikte opvolger gevonden te hebben, maar deze belde vlak voor het afronden van de bespreking af en Maassluis kan opnieuw gaan zoeken. r Spirit in de verdediging tegen Reeuwijk. De ploegen bleven overigens steken op 7-7. Ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan van de Vlaar- dingse handbalvereniging Hollandiaan speelden het dames- en herenstandaard- team in een goed gevulde Margriethal zaterdag een wedstrijd tegen een gereno- meerde tegenstander. De dames ontvingen het twee klassen hoger spelend Foreholte uit Voorhout Ge durende de eerste helft was er van enig krachtsverschil nauwelijks sprake. Hollan diaan nam drie keer een voorsprong maar Foreholte wist drie keer gelijk te ma ken. Na de 3-3 ruststand kwam Hollandiaan door Cora Vollebrecht op 4-3 en weer kwam het antwoord van Foreholte. Het nam een 4-6 voorsprong wat tevens de uitslag werd omdat Hol landiaan een strafworp on benut liet en een schot via de binnenkant van de paal het veld weer zag inkomen. Hollandiaan keepster Mar leen Bakker was de absolute uitblinkster. Twee-voudig landskampi oen Blauw Wit bij de heren heeft het publiek en Hollan diaan laten zien hoe handbal gespeeld moet worden. Vooral de uitblinkende Rene Kivit liet enkele fraaie staaltjes van zijn kunnen zien. Via 3-3, 6-8 en 7-10 werd de eerste helft afgeslo ten op 7-14. Na rust walste Blauw Wit binnen 10 minu ten naar 7-19 voordat het wat gas terug nam. Toen Hollandiaan tot 12-23 'terug- kwam'ging het tempo bij de Limburgers weer omhoog wat resulteerde in 12-28. Het eind kwam bij 14-30 waarin De teams van Hollandiaan en NRC/Blauw Wit vooraf het duel. Rene Kivit met 8 treffers een groot aandeel had. Het publiek had genoten van de zeer snel - spelende Neder lands kampioen zaalhand bal. Na afloop van beide wedstrijden kreeg Foreholte en Blauw Wit van Hollan diaan een koud buffet aan geboden wat voortreffelijk was klaar gemaakt door ei gen leden. Waterpolo- competitie ten einde Vlaardingen - De waterpolo- competitie zit er nu voor alle ploeg op. In dit laatste week einde waren een aantal wisse lende resultaten te noteren. Er was winst voor de heren en dames van VZC. De beren van VZC wonnen met 5-10 van SVH 3 en dames van deze ver eniging hadden met de Lan- singh weinig moeite, 5-3. Aan de andere kant was er verlies voor de dames van Shell en Viking. Shell verloor bij PCG met 6-1 en Viking was niet te gen Merwede opgewassen, 3-0. SVH 3-VZC <h) 5-10 Door deze overwinning heeft VZC de competitie ongeslagen afgesloten, hoewel deze zege overigens wel moeizaam tot standkwam. In eerste twee pe riodes kon SVH goed bijblij ven en zelfs een 3-2 voor sprong nemen. Maar in het tweede gedeelte van de strijd zakte de Rotterdammers in een. VZC was toen ook wat gewend aan afmetingen van zwembad West SVH kon de komende nederlaag echter niet gDed verwerken, en van de Rotterdammers raakte zelfs zo verhit dat hij voor de duur van de wedstrijd het water moest verlaten. En toen. was het helemaal kat in het bakje voor VZC, VZC-Lansingh (d) 5-3 Ondanks het feit dat twee speelsters bij VZC ontbraken (Ingrid Wijzenbroek en Irma Voorham) heeft de Vlaarding- se ploeg toch vrij gemakkelijk kunnen winnen. De Vlaari- dingse dames hadden namelijk nog twee routiniers in de ploeg die een wedstrijd kunnen be slissen. En ook dit keer waren Connie Boer en Karin Nieuw- straten. het die dit keer de -wedstrijd maakten. VZC speel de zo sterk dat het zelfs een strafworp kon missen. PCG-SheU (d) 6-1 Tegen kampioen PCG was Shell totaal niet opgewassen, in de eerste poriode werden de Vlaarding5e dames volledig af getroefd. PCG dat gesteund werd door een enthousiast pu bliek kwam toen op 4-0. In de derde en vierde periode liep PCG verder tot 6-0 uit In die laatste periode kon Carla Blokland de eer nog een beetje redden door voor 6-1 te zor gen. De nederlaag had kleiner kunnen zijn Als de vlaarding- se dames tweemaal een nume rieke meerderheid hadden be nut. -Merwede3-Viking (d) 3-0 Door deze nederlaag is Viking definitief gedegradeerd uit de eerste klasse van de ZRO. Eer der dit seizoen speelde Viking nog gelijk tegen Merwede, maar nu was Viking tegen de snelle Dordtse ploeg niet opge wassen. Viking beperkte zich slechts tot verdedigen, maar het kon de nederlaag niet voorkomen. Door dit verdedi- igen kreeg de aanval geen aan voer, zelfs toen de Vlaardingse dames een numerieke meer derheid kregen Zwijndrecht - Een negental Fortuna-atleten kwam in Zwijndrecht aan de start voor de negende 'Verkerkloop* over een afstand van 15 kilometer. Marius de "Snaayer behaalde een fraaie negende plaats in een tijd van 50,06 minuten, terwijl Sjaak Hoogendijk na zijn sterke prestatie in de Westlandmarathon opnieuw van zich deed spreken met een zesde plaats bij de Veteranen I, De Vlaardingse veteraan reali seerde met een tijd van 51.44 minuten een nieuw persoon lijk record. Bij de dames plaat ste Wesseline Meeuws zich als vierde in een tijd van 66.41 minuten. Overige tijden: Mari Paalvast 52.43 minuten, Ton Stoffels 60.10 minuten nieuw persoonlijk record), Frank Meeuws 63.23 minuten, en Jack Budding 64.29 minuten. Vlaardingen Het ontbreken van de 'groten'René de Boer, Aad van Asten, Peter Heyster en Rob Hoefsloot, in de derde competïtierit van de Vlaar dingse rennersclub De Cou reur had een vrij vlak koers verloop tot gevolg. Pas in de laatste ronden sloegen negen renners de handen ineen en verschalkten het grote peleton. Herman Snoek, Gerard Baas, Ruud Christoffers, Ben Hoefs loot, Ariet van der Lugt, cees van der Linden, Danny Orgers Bert Bruinenberg en Nol ket zagen hun voorsprong met de ronde groeien. Zij waren zo ze ker van hun zaak, dat een vijf tal ronden voor het einde bijna een surplaee werd uitgepro beerd. De samenwerking was toen zoek, de renners hadden plotseling slechts oog voor het eigen belang. De demaragges volgden elkaar in hoog tempo op, totdat Bruinenberg en Or gers elkaar in ultieme vlucht poging vonden. Ruud Christof fers trachtte zich nog bij dit duo te voegen, maar sneuvel de. In de sprint versloeg Or gers Bruinenberg royaal. Or gers is kansloos in het eind klassement, waar Herman Snoek de leiding heeft Nol Ket, die ditmaal als zesde ein digde is met één punt achter stand zijn voornaamste bela ger. Hennie van der Vaart won de massaspurt bij de clubrenners en René Breestraat bij de nieu welingen. Schiedam - Eindelijk is het dan zover voor de korfballers van ODI. Na 63 jaar inwoning kan nu eindelijk het eigen veld in gebruik worden genomen. Zaterdag 9 mei is dan ein delijk zover. Om 11 uur opent wethouder Herman Posthoorn het complex, waaropVDWS en ODI gezamelijk zullen gaan sporten. Het ODI bestuur heeft direct op de ontstane situatie ingespeeld en rondom het gebeuren een feestelijk programma gemaakt. 's-Morgens wordt er met een korfbalwedstrijd tegen voetbal vereniging HBSS afscheid genomen van het veld in het Har- gapark. Daarna gaat ODI achter de muziek aan naar Thurle- de. Na de officiële opening is er een feestelijke ingebruikne ming van het veld door onderlinge wedstrijden van geheel ODI, van pupil tot en met senior. De enige schaduw, die over het hele gebeuren ligt, is het wachten op de definitieve goedkeuring van de plantsoenen dienst, waar de kantine gepb.ttst kan worden. Van de bestuurszijde is over de trage gang van zaken weinig commentaar te krijgen, omdat het bang is, dat elke opmer king weer vertragend kan werken. Voor de overige leden en de buitenstaanders is deze gang van zaken toch wel verbazingwekkend, omdat iedereeen weet dat wel een veld, maar geen clubhuis erbij, fnuikend is voor een vereniging. Maar misschien dat wethouder Posthoorn zaterdag een ver klaring heeft voor deze trage gang van zaken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 8