I STAD/STREEK 'Uitspraak Schriel politieke blunder' Glitter People trekpleister op braderie VVD vraagt naar plannen met zonneënergie OBK wil centrum worden voor buurt m Keukenbrand door hete pindasaus Boemerang uit de lucht geplukt Voorlichting borstkanker ilftlSS Peter Blonk neemt afscheid Fractiegenoten kozen voor het pluche9 Fancy fair op van Houteschool Kuyperschool zoekt oud- leerlingen Chauffeurs gezocht Ets uit 1924 ontvreemd Verordening ter inzage Vliegensvlugge tassendief Onder invloed op lantaarnpaal dinsdag 5 mei 1881 VD/SC/WW Schiedam Radio Boemerang is zondagmiddag om half twee uit de lucht genomen. Tijdens een goed voorbereide actie waarbij de Schiedamse politie en de radio controledienst van de PTT samen optraden wer den een steunzender in een pakhuis aan de Zwaansteeg en een hoofdzender in de Korte Kerstraat uit de lucht geno men. De studio aan de Joppe- laan waar de programma's werden gemaakt werd ook door de politie opgespoord. Voor ruim 21 duizend gulden werd daar in beslag genomen. In totaal 2es personen zijn door de politie aangehouden. De politie is volgens woord voerder Piet van den Hengel! niet getipt over de studioloca tie van de zendpiraat, die im* mers niet kon worden uitge peild omdat daar geen zender was opgesteld. Het vinden van{ de studio moet worden toege schreven aan intensieve voor bereiding van de actie. Als in de toekomst meer illegale zen ders hun studiolocatie en hun zendlocatie splitsen dan hoopt Van der Hengel daar op de zelfde manier op in te kunnen spelen. Van der Hengel: „Als je ook de studio kunt vinden werk je veel effectiever, je voorkomt ermee dat de zender vijf minuten nadat je langs bent geweest weer de lucht in gaat". Maassluis Vrouwen uit Maassluis die alles willen we ten over borstkanker kunnen morgenochtend terecht in ont moetingscentrum Koningshof aan de Uiverlaan. Voorlichting over vroege opsporing van borstkanker neemt een be langrijke plaats in op de avond. Aan de vroege opspo ring kan iedere vrouw zelf meewerken door één maal per maand haar borsten te onder zoeken. Tijdens de bijeen komst wordt onder andere aan de hand van dia's een uitvoeri ge instructie gegeven voor het onderzoek. Tijdens de bijeenkomst bestaat ook de mogelijkheid om te praten met vrouwen die zelf een borstamputatie hebben on dergaan. Zij vertellen over de eigen ervaringen en geven in formatie over de begeleidings groepen die zij hebben opge richt om hun lotgenoten te helpen, Een team van deskun digen van de kruisvereniging is aanwezig om eventuele vra gen te beantwoorden. De bijeenkomst vindt plaats in het kader van het project 'om- gaan met borstkanker'. Dit project is opgezet door de pro vinciale kruisvereniging Zuid- Holland en het studiecentrum sociale oncologie van het Ko- ningin Wilhelminafonds. De aanvang van de bijeenkomst is 10.00 uur. PWBPWï Vlaardingen De opmerkingen, die fractieleider Jo Schriel van het CDA bij de aanvang van de raadsver gadering van april heeft gemaakt over het feit, dat de CDA'er Peter Blonk niet meer namens de CDA-fractie zou spreken als hij in het openbaar opmerkingen zou maken, zijn volgens Blonk niet alleen 'stijlloos', maar vormen ook een politieke blunder van de eerste orde. Door die opmerkingen acht Blonk zich uit de fractie gestoten, zodat hij zich van zijn verplichtingen voelt verheven om zijn raadszetel ter beschikking te stellen. „Ik zou nu in feite gewoon kunnen blijven zitten, zodat het CDA een van zijn bij de verkiezingen behaalde ze tels kwijt zou zijn. Zo'n kans voor open doel is natuur lijk erg verleidelijk, maar ik zal er geen gebruik van maken. Ik stap dus gewoon op, omdat ik dat het zui verste vind." nier aan deelnamen. „Ik wil daarbij best man en paard noemen: het gaat om de wethouders Jclle Wijnstok en Cees Bot en om de raadsleden Schriel en Vrijhoff. Die waren net zo voor hervormingen als ik. Ook zij vormden eigenlijk een groep loyalisten binnen het CDA. Wijnstok was nauw betrokken bij de oprichting van de werkgroep Niet bij brood alleen', waaruit later het EVP is voortgekomen. Dat geldt ook voor Schriel, die on der andere in onderwijscom missies van de groep actief is geweest. Maar nu doen ze alle- Peter Blonk: opmerkingen Schriel vormen politieke blunder. De mededelingen van Schriel zijn bij Peter Blonk, die sinds begin dit jaar volop actief is voor de oprichting van de nieuwe christelijke politieke partij, de EVP, behoorlijk in het verkeerde keelgat gescho ten. Tijdens een persconferen tie die Blonk gisteren hield om - zijn uittreden uit de Vlaar- dingse raad toe te lichten, liet hij blijken er zeer door teleur gesteld te zijn, vooral' omdat de CDA-fractie altijd volkomen op de hoogte is geweest van de activiteiten, die hij ontplooide. Hij geeft er zelfs blijk van, de verontwaardiging van fractie-. leider Schriel die de laatste tijd doorklinkt en die van sommige andere mensen uit de fractie nogal hypocriet te vin den, omdat diezelfde mensen enige tijd geleden nog zeer sympathiek tegenover de nieu we stroming stonden en er zelfs op de een of andere ma maal net of ze er nooit iets van geweten hebben en of ze nooit iets voor die vernieuwingen hebben gevoeld. Tiidens de fractievergadering vlak voor de raadsvergadering van fe bruari namen ze alle vier om standig afstand van het EVP. Bot zei dat hij al die maanden Vlaardingen Op de prof il; -dr.LC.van Houteschool (Cura- ?aolaan 1) wordt zaterdag een fancy fair gehouden. Met di- verse activiteiten zoals henge lt len, kegelen, grabbelton, een h rad van avontuur en een rom- 'J melmarkt, wil de school geld bij elkaar krijgen voor de aan- schaf van leermiddelen en spelletjes die niet met subsidies gefinancierd kunnen worden, pe fancy fair begint om *s morgens tien uur en zal doorgaan tot vier uur 's mid- dags. Vlaardingen De dr. A. Kuy- perschool is op zoek naar oud-| S leerlingen. De school bestaat dit jaar 60 jaar en een hoogte- f punt van de festiviteiten moet| een grote reünie worden. Op zaterdag 12 september zullen; h oud-leerlingen en oud-leer krachten elkaar ontmoeten. V Van veel oud-leerlingen zijn de adressen echter onbekend. Oud-leerlingen die willen ko- men op de reünie kunnen een ibriefie sturen naar Boslaan 1 -^'in Vlaardingen. Schiedam - WD-raadslid Cor van Tilborg wil van wethou der Chris Zijdeveld weten wat zijn plannen zijn met het toe passen van zonneënergie in woningen. Van Tilborg wil met name weten hoever de subsidiemogelijkheden gaan voor de te bouwen zonnewoningen in Schiedam. Hij heeft over de toepassing van de zonneënergie vragen gesteld aan het colle ge van B en W, Het liberale raadslid noemt het van eminent belang dat optimaal van de subsidiemoge lijkheden gebruik wordt ge maakt om de woningen met de alternatieve energiebron zo betaalbaar mogelijk te houden. Alleen dat maakt het mogelijk dat grote delen van de Schie damse bevolkihg zich in de toekomst zonnèënergie kun nen veroorloven, aldus Van Tilborg in vragen aan het col lege van burgemeester en wet houders. Van Tilborg wil daarom weten welke plannen er klaar liggen voor het toepassen van zon neënergie en welke plannen er al zijn ingediend. Boven dien vraagt de VVD-er zich af welke toezeggingen er al bin nen zijn voor subsidie. Schiedam OBK gaat zich in de omgeving van haar nieuwe clubgebouw presen teren. De bedoeling van de vereniging is dat het clubge bouw een ontmoetingscen trum voor de wijk gaat wor den. Daartoe heeft de Har monie, die twee jaar gelegen haar clubhuis in vlammen op: zag gaan, boekjes in alle brie venbussen gestopt die er te vinden waren. Het voormalige gebouwtje van de Jacyntha-kleuterschool wordt op het moment door de mensen van OBK geheel verbouwd. Daarbij wordt veel aandacht besteed aan de ge luidsisolatie van dak en mu ren, zoals door de gemeente is geëist bij de toewijzing van de voormalige kleuterschool aan OBK. Die verbouwing verloopt vol gens de mensen van de drum band voorspoedig: volgende maand al hoopt men het ge bouwtje te kunnen openen. Buurtbewoners kunnen een kopje koffie komen drinken, maar mogen ook meedoen aan de niet muzikale activiteiten van OBK, zoals bingo- en kla- verjasavonden, vissen op zee en puzzelritten. Vlaardingen De interkerkelijke commissie gehandi captenzorg Vlaardingen zit dringend om chauffeurs ver legen die gehadicapten willen vervoeren. Op de zaterda gen 30 mei en 6 juni vertrekken de gehandicapten voor een vakantieverblijf naar het F. D. Roosevelthuis in Doom. Het vervoer naar Doorn vormt echter een pro bleem. De commissie doet een dringend beroep op automobilis ten om gehandicapten naar Doom te vervoeren. Aanmel den kan bij P. v.d. Hoek, Callenburgstraat 135. Het tele foonnummer: 010-34.11.49. Schiedam Een kunstmin nende dief heeft dit weekend zijn slag geslagen in de hal van het flatcomplex Over de Veste, Hij nam een in 1924 gemaakte ets van Marinus Jansen van de muur en liep er mee naar bui ten alsof het de gewoonste zaak van de wereld was. De waarde van de ets wordt ge schat op honderdvijftig gul den. Het Schiedamse stadhuis stond erop afgebeeld. Vlaardingen De gewijzigde verordening, waarin de alge mene voorwaarden voor de le vering van gas, drinkwater en electriciteit zijn geregeld, ligt vanaf heden voor iedere be langstellende ter inzage bij het GEWB, Hoflaan 25 of op het bureau voorlichting op het stadhuis. Op aanvraag is de verordening ook kosteloos verkrijgbaar. De Ameri kaanse groep Gulter People Is de grote trekpleister van de braderie fn Maassluis. Maassluis Feest is er zaterdag 9 mei in het centrum van Maassluis. In het hartje van de stad wordt dan voor de tweede maal een grote braderie gehouden met meer dan 80 deelnemers. De dag staat in het teken van moederdag. Kramen zijn er met vele soorten kado's, van antiek tot curiosa. Daarnaast zijn ook alle politieke partijen vertegenwoordigd op de markt. Verenigingen als Amnesty International, de dierenbescherming, de Nierstichting, het CNV en de plaatselijke kerkelijke groeperingen zullen eveneens de nodige kramen bezettten. Een groot deel van de markt is ingericht als wolmarkt Lammeren en schapen wor den naar Maassluis gebracht om het geheel sfeervol te ma ken. Alle bewerkingen die de wol moet ondergaan worden gedemonstreerd. Spinnen en weven; het is allemaal te zien. De Weefkring Maassluis is door de winkeliers inge schakeld om de demonstra ties te verzorgen. De grote trekpeister van de braderie is de groep Gutter People, een straatband die veel succes heeft in Parijs. De band bestaat uit zes Ame rikanen, drie jongens en drie meisjes. Twee van hen stude ren nog aan het conservatori um en de overige leden van de band worden geschoold in het Balladin Musique Thea tre van Sarak Chase. 'Gutter' betekent iets van 'groot'. De jongelui spelen voornamelijk op het grote plein voor het Centre George Pompidou. De groep heeft veel succes. Het instrumentarium bestaat uit twee gitaren, een dwarsfluit, een klarinet, een saxofoon en ritme-instrumenten. Tijdens het muziek maken voert de groep een act op waarin het gespeelde muziekstuk op hu moristische wijze wordt uit gebeeld. Alle stukken zijn door de leden zelf gecompo neerd. Als voorproefje voor het op treden tijdens de braderie zullen de Amerikanen ook tijdens de koopavond van 8 mei optreden. Schiedam Heel even maar verloor een 44-jarige Schie damse dame op de weekmarkt haar handtas uit het oog om aan een marktkraam af te re kenen. Maar zelfs in die korte tijd wisten dieven haar haar tas afhandig te maken. Ban- cheques en spaarbankboekjes verwenen met de tas. Vaten koper, auto-onderdelen en twee aanhangwagens zijn ^ce^tolen vanaf een sloopter- iein aan de Buitenhavenweg. De nieuwe eigenaren van het spul vernielden de afrastering van het terrein om hel mate riaal met zich mee te kunnen nemen. De waarde bedraagt zestienhonderd gulden. Aan het hekwerk onstond voor zes honderd gulden schade. Drie auto's, die stonden gepar keerd in de Griffioenstraat, op de Tjalk en de Anna van Bu- renstraat zijn het weekend opengebroken. Radiocassette recorders werden uit de wa-. gens meegenomen. Schiedam De pindasaus van snackbar *t Smikkel paleis werd zondagmiddag zo heet dat de pan vlam vat te en brand ontstond in het gehele keukengedeelte. De brandweer is met twee wagens ter plaatse geweest om het vuur te blussen. In de snackbar ontstond rook en waterschade. Een schadebedrag was de Schiedamse po litie niet bekend. alleen maar post had ontvan gen en zich nooit als lid had opgegeven. Schriel zei dat de organisatie van die nieuwe club niet goed was: hij had zich ergens voor opgegeven en er verder nooit meer wat van gehoord. En Wijnstok zei dat het draagvlak van de nieuwe partij te klein was; dat er te weinig prominente figuren in zitten. Kortom, een opeenho ping van slechte excuses om maar niet mee te hoeven doen. Maar ik zie het zo, dat ze het tijdstip zagen naderen waarop de CDA-kandidatenlijsten zou den worden samengesteld. Ze kozen liever voor het pluche dan voor hun principes, aldus Blonk verbitterd. Opdonderen Blonk liet er tijdens diezelfde fractievergadering geen ondui delijkheid over bestaan, dat hij wél door zou gaan met de op richting van de EVP. Hij deel de toen al mede dat hij na het EVP-congres van 7 maart zou laten weten, wat of hij met zijn Vlaardingse raadszetel zou doen. „Een dag of tien na dat congres heb ik inderdaad Jo Schriel en de voorzitter van de Vlaardingse CDA-afdeling op gebeld, met de mededeling dat ik als CDA-raadslid zou be danken. Schriel liet in dat te lefoontje overduidelijk mer ken dat hij het liefste had, dat ik dan maar meteen zou op donderen, zonder afscheid te nemen in de raad," vertelt Pe ter Blonk. Toch houdt Schriel als leider en woordvoerder van de fractie nog steeds vol. door Paul Houkes niets van Blonk over zijn af scheid te hebben vernomen. Enkele weken na die telefoon gesprekken kwam in de raads vergadering van april de ge wraakte mededeling van Schriel. Als Blonk ooit nog iets in het openbaar zou zeggen, dan zou dat niet meer namens de CDA-fractie zijn. „Nee, en daar heb ik dan ook helemaal geen enkele behoefte meer aan," aldus Blonk laconiek. Volgens hem zou Schriel met deze officiële mededeling ook zonder voorkennis van een deel van de fractie hebben ge handeld. „En ik heb er al hele maal niets van gehoord: ik heb alles uit de kranten moeten vernemen," aldus Blonk, nog altijd zeer boos. Ongeïnspireerd De onvrede die de dissidente ex-CDA'er met zijn vroegere partij heeft, dateert overigens niet van de laatste tijd. Hij is al vanaf het begin van het optre den van het kabinet-Van Agt van mening, dat het met het CDA steeds slechter gaat. „Ik had gehoopt, dat er het nodige zou verbeteren na het tot standkomen van het CDA, maar het appèl dat in de naam besloten ligt; daar is niets van te merken. Het is een ongeïn spireerde, besluiteloze club en dat wordt alleen maar slech ter, in plaats van beter. Het wordt hoog tijd dat er een fris se wind gaat waaien en daar om ben ik zo blij met het EVP." Blonk is er van over tuigd dat de partij dan ook hoge ogen gaat gooien tijdens de tweede kamerverkiezingen. „Er is aan de basis een enorm enthousiasme, in het hele land. We rekenen op drie, misschien vier zetels, maar misschien komt die vijfde er ook wel." Dat laatste hoopt Blonk zeken hij staat zelf immers op die vijfde plaats op de verkie zingslijst. Het opgeven van zijn zetel in de Vlaardingse gemeenteraad zat hij donderdag officieel doen, met een afscheidstoe spraak waarin hij ook wil in gaan op het functioneren van de CDA-fractie in de afgelo pen drie jaar. Schiedam Een 22-jarige Schiedammer weigerde zater dagochtend om drie uur de bloedproef toen agenten hem in kennelijke staat achter het stuur aantroffen. Wel had hij beide blaaspijpjes tot over de streep geblazen en was hij on der invloed van de alcohol te gen een lantaarnpaal op de Burgemeester van Haarenlaan aan geknald.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 3