SPORT 'Geen aanvulling van de selectie noodzakelij k' a Holy winnaar in slagfestij n 1 Dames van WIK en HVK kampioen en gepromoveerd SPORTKORT 4 Succesvol mix-toernooi mms I Kampioen van Nederland Jan Postema vol vertrouwen naar tweede klasse: m U Homerungeweld van Piet van de Mark Laakkwartier te sterk voor MSV'71 Groenoord redt het niet Schiedam vergeet te scoren dinsdag S mei 1981 VD/SC/WW - Ronald Fehllng ontvangt de felicitaties van zijn teamgenoten na zijn homerun Vlaardingen Vlaardingen-Holy en Onze Gezellen hebben in een bijna drie uur durend gevecht het gebruik van de knuppel niet geschuwd en na een aanvankelijke forse ach terstand trokken de Vlaardingse honkballers uiteindelijk toch nog met 14-11 aan het langste einde. toen Jan Rutte ook be- Totaal geen ontzag voor de werpers zo kan het beste deze partij „slagbal" gekarakteri seerd worden, klaar liefst der tig honkslagen konden geno teerd worden, dit gevoegd bij dertien maal een vrije loop met vier wijd en de hoge score is voor een belangrijk deel verklaard. Bij Holy kwam werper Jan Lugthart zwak uit de start blokken en begon al met twee maal vier wijd en een twee honkslag weg te geven, het geen een 0-2 voorsprong voor de Gazellen betekende. Een innings later kreeg Jan Lugt- hart vier honkslagen op rij te verduren, dit gevoegd bij weer tweemaal vier wijd» een foutje van korte stop Ab Bruinekool en een geraakte werper» en dat was 0-7. Jan Lugthart sneuvelde daarna ten gunste van Ab Bruinekool op de heu vel en in het veld verscheen Pierre Kloosterman. Lichtelijk aangeslagen kwam het herstel bij Holy in de der de slagbeurt. Aad van de Bergh opende het homerun festival door de bal over de hekken te jagen, gevolgd door de jeugdige Ronald Fehling, die hetzelfde kunststukje uit haalde. De verdediging van de Haarlemmers kwam onder zware druk te staan» want ach tereenvolgens lieten Cees Schriek, Ab Bruinekool en Stanley Bautisma honkslagen noteren. Een schitterende uit haal van midvelder Piet van de Mark bracht de Vlaardin gers weer terug in de race, want zijn 'grand-slem' {alle honken bezet) homerun was goed voor vier punten waar door de stand een heel ander aanzien kreeg met 6-7. Een slagbeurt later liepen de gas ten toch uit naar 6-8, maar in de gelijkmakende beurt trok ken de Vlaardingers de stand weer recht via acties van Pief- re Kloosterman, Ab Bruine kool en Stanley Bautisma; 8-8. Het waren weer de Haarlem mers die een voorsprong na- men, wees de bal uit het veld te kunnen meppen: 8-9. In de ze vende slagbeurt kwam Holy voor de eerste maal op voor sprong. Stanley Bautisma be reikte gelukkig de kussens, waarna Piet van de Mark, Raymönd Bronsgeest en Ce- dric Pierre weer een serie honkslagen plaatsten. Hier door kwamen de eerste twee lopers over de thuisplaat. Ray mond f Bronsgeest sneuvelde door een gemist 'squeeze play' van Pierre Kloosterman, maar Cedric Pierre als ook Ronald Fehling werden even later binnen geslagen door Cees Schriele 12-9. De achtste en voorlaatste in nings wist Onze Gezellen met twee rrian uit toch nog een punt te scoren door Jan Rutte, maar ook Holy was nog niet uitgeslagen. Stanley Bautisma knuppelde de bal weer het veld in en liep binnen toen de poging om Piet van de Mark uit te maken volledig misluk te. Op de dreun van Cedric Pierre snelde ook Piet van de Mark over de thuisplaat, maar vergat hierbij het derde honk aan te raken en werd op appel uitgegeven. Wél leverde een tweehonkslag van Aad van de Bergh middels Cedric Pierre nog een punt op; 14-10 eind stand derhalve. In de laatste slagbeurt van O.G. werd het nog even moei lijk voor de Vlaardingers. Ab Bruinekool moest Ruud Ligt- hart vier wijd toestaan, en Rob Koehorst volgde met een honkslag waarop Ruud Ligt- hart het derde honk kon be reiken. Een meesterlijke pick- off van Ab Bruinekool, die dreigde naar drie maar Rob Koehorst hierdoor verschalkte op het eerste honk, zorgde er voor dat alleen Ruud Ligthart nog een punt kon scoren op de tweehonkslag van Ton Koe horst, 14-11. Vlaardingen Jan Poste ma, de succesvolle trainer van Fortuna Vlaardïngen, geniet nog zichtbaar na. Na een lange en slopende competitie is zijn ploeg met vlag en wimpel over de finish gegaan. Er zijn weliswaar nog twee wed strijden te spelen, maar Fortuna is al kampioen. Na voortdurende de hete adem van vooral Feye- noord in de nek te hebben gevoeld, promoveren de Vlaardingers naar de twee de klasse. „De competitie was inder daad lang en slopend1', zegt Postema, „omdat we steeds bovenaan hebben gestaan. En dan wordt de druk met de week groter, maar we konden het aan", aldus de te vreden trainer, die aan zijn vierde seizoen bij Fortuna gaat beginnen. „Niettemin ben ik erg blij, dat de span ning nu van me afgevallen is". Oude niveau Met het verworven tweede klasserschap is Fortuna weer op de weg terug naar het ni veau waar het vroeger heeft gespeeld. Immers bij de over gang naar het betaalde voetbal in 1954 speelde het ook al tweede klasse, maar in 1974 werden de zaken drastisch ge wijzigd. De opgerichte stich ting FC Vlaardingen'74 ging verder in het betaalde voetbal, terwijl Fortuna in de vierde klasse opnieuw moest begin nen. „Maar na twee jaar pro moveerden we al naar de der de klasse", aldus de binnen kort als voorzitter opstappende Ab van Wijk. Pikant detail bij de terugkeer van Fortuna naar het oude niveau is dat het precies valt op het moment, dat de FC Vlaardingen op houdt te bestaan. Broer Jan Postema, broer van Den Haag Vandaag- en Langs de Lijn-presentator Koos, startte drie seizoenen terug zijn werk bij Fortuna. Hij vond toen een team, dat ternauwernood het derdeklasseschap door middel van beslissingswedstrijden had weten te redden, Fortuna speelde toen onder trainer Cees van den Bosch, nu trai ner van EBOH, uitgerekend de club waartegen Fortuna af gelopen zondag de stap naar de tweede klasse definitief vastlegde. Tegen zijn opvolger grapte Van den Bosch nu dan ook, dat hij destijds de basis voor het succes had gelegd. Postema kon die kwinkslag best waarderen, want hij heeft de afgelopen drie jaar een heel andere Fortuna opgebouwd. Een jong en snel uitkomend elftal, dat ook een klasse hoger best mee kan. „Ik ken de tweede klasse behoorlijk goed", vertelt de trainer, „het accent ligt daar meer op voet bal, terwijl er ook meer snel heid in het spel wordt gelegd". Aanvulling van de selectie- groep acht Postema nauwelijks nodig. „We zouden alleen in de breedte wat sterker moeten worden, voornamelijk om voor enkele plaatsen de concurren tie wat op te voeren". Bij TSB kunnen de leden de wisseling van de trai- nerswacht meemaken. Za terdag 9 mei kunnen ze kennis maken met de nieu we man. Stout, waarna woensdag 13 mei Dirk Hoog en boom zal worden uitgezwaaid. Op 23 mei houdt het Ko ninklijk Nederlands Gym nastiek Verbond de jaarlijk se bondswandeldag in Vlaardingen. Inlichtingen bij Riet Roel, teL 52.29.20. Henk den Arend, voor stopper van de FC Vlaar dingen, is geselecteerd voor de Dordtse zaalvoetbalselec tie. Zoals bekend, speelt Den Arend samen met on der meer Pot in de Dordtse hoofdklasser Cerverbo. De veteranen van VDL-4, allen oud eerste elftal spe lers, zijn glorieus kampioen geworden in hun afdeling. Uit tegen Xerxes werd de laaste hindernis genomen. Joop Dekker en Gommert van Ast op zijn zijn nieu we wondersloffen zorg den diep in de tweede helft voor de doelpunten: 0-2. Doelman Jan Groen be hoedde zijn team voor een achterstand. Voetbalvereniging CION houdt maandag 11 mei om 20.00 uur de jaarlijkse alge mene ledenvergadering in de Marathanakerk. De wedstrijd tussen MSV'71 en de oud-interna tionals is niet op zondag, maar op zaterdag. Aanvang 17.00 uur. De aftrap zal ver-, richt worden door wethou der Han Hummelen. Morgenavond houdt de Schfedamse invalidensport vereniging De Ooievaars een bingo-avond in grote zaal van CSB, Lange Haven 73, Schiedam. De netto op brengst komt ten goede aan de gehandicapte sporters en de zaal is open om 19.00 uur. Het eerste nummer wordt een uur later afge roepen. De Vlaardingse scheids rechters spelen morgen avond om 18.45 uur in de Broekpolder tegen een team van de VV Vlaardingen, waar voorzitter Wim van de Berg en ook spelers Danny Molendijk en Ger van de Lek zijn vertegenwoordigd. Jan Postema op de schouders. Twee kampioenschappen was het resultaat van het afgelo pen weekend. De WIK dames zegevierden met 5-2 over num mer twee Vires en werden hierdoor kampioen in de eerste klasse afdeling. De HVK dames behaalden de titel na de 15- 5 winst op Eros. De heren van DWS verloren met 18-12 bij Wings en de dames verloren met 4-3 van Fcreholte. De UVG heren wonnen met 25-14 van Atomïum terwijl de dames met 6-8 verloren van Hercules. In de afdeling de volgende uitsla gen; Unitas-DWS 2 (d), 11-4 en Wilton-Indus <h), 12-20. WÏK-Vires (d) 5-2 Geplaagd door de harde wind en zenuwen, en geholpen door Vires, dat een strafworp miste kwam WIK tot een toch wel uitzonderlijke 0-0 ruststand. Na rust ging het WIK beter af. Tussen de zesde en de twaalf de minuut liep WIK uit naar 3-0 door doelpunten van Ma rijke van Vliet, Ludwin Kalis en Elly Post; alle drie met een laag schot. Na 3-1 gescoord vanaf de cirkel bracht Mary Vredenbrecht WIK op een 4-1 voorsprong waarna Marijke van Vliet voor de 5-2 eind stand zorgde. Trainer Aad Mooi, die volgend seizoen wordt opgevolgd door ex- Quintus speelster Caria van der Goes, werd na afloop van de wedstrijd door 2ijn dames ontdaan van zijn snor. Afde lingsvoorzitter Ger Erkelens overhandigde WIK het kam pioensbord en feliciteerde "hen met de promotie naar de twee de klasse landelijk. HVK-Eros (d) 15-5 Ook bij de HVK dames waren er de nodige zenuwen. Het in de onderste regionen verke rende Eros hield tot 3-2 goed bij maar toen Yvonne Janse de stand naar 5-2 schoot brak het verzet. Keepster Fanny van Vliet,die na een 8-4 ruststand nog slechts 1 doelpunt tegen kreeg, zag haar teamgenoten om ae beurt scoren wat resul teerde in een 15-5 overwin ning en het kampioenschap in de tweede klasse afdeling. Na vorig jaar gedegradeerd te zijn uit de eerste klasse volgt nu dus weer promotie. Na het eindsignaal werd tramster- coach Loes Schaap en haar team door de HVK-pupillen in de bloemetjes gezet. UVG-Atomium <h) 25-14 Vooral in de eerste helft had UVG weinig moeite met Ato- mium. Veel gebruik makend van de break-out speelde UVG de tegenstander naar een dui delijke 14-6 ruststand. Na rust werd het spel aan beide zijden slordiger wat Atomium de kans gaf om iets dichterbij te komen maar door het sterke keepen van zowel Martin Draer als Jan Zantwijk werd Atomium toch met 25-14 ver slagen. Door de 16-11 neder laag van koploper Olga Satur- nus en de winst van UVG heeft UVG de eerste plaats overgenomen van de Leidena- ren. Met nog drie wedstrijden te gaan lonkt voor UVG de eerste klasse. Wings-DWS (h) 18-12 In de eerste helft kon DWS het Haagse Wings nog aardig volgen. Wings scoorde vooral uit de hoeken en bleef DWS steeds iets voor. Na de 8-6 ruststand ging Wings de break-out hanteren daarbij ge holpen door het vele balverlies in de ÖWS aanval. De voor sprong liep op en omdat het middenblok ook fouten ging maken kon Wings nu zelfs via het centrum regelmatig sco ren, Ondanks het goede kee pen van Henry van Geene be haalde Wings een 18-12 zege en behoudt hiermee de tweede plaats achter Aktief. Vice-voorzllter van de Maassluise Sportraad, Piet de Groot, rijkt de wisselbeker uit aan Hennie Nieman van CKC» Maassluis Het mix-toernooi, dat werd georganiseerd door de zaalsportverenigingen in Maassluis, is, ondanks het slechte weer, een groot succes geworden. Vereerd door het bezoek van burgemeester van Es en verschillende leden van de sportraad lieten de sporters zeer leuke dingen zien. De nieuwkomer, MVC, had in eerste instantie wat problemen met het feit dat men nu een tegenstander had, die dicht op de huid zat in plaats van met een net ertussen, maar naar mate de dag vorderde kreeg men de slag aardig te pakken. Uiteindelijk legden zij zelfs be slag op de derde plaats voor Unitas en achter the Green Eagles en winnaar CKC Maas sluis, Maassluis Het jongen steam van de Maassluise ju dovereniging Mahorokan heeft tijdens de nationale jeugdkampioenschappen in Haarlem in de categorie van 12 tot 15 jaar de eerste prijs veroverd. Nadat al eerder de Zuid-Hollandse kam pioenschappen in Maassluis bezit waren gekomen, was er ook nu geen enkel team dat enige hindernis van be tekenis kon opwerpen. Het team van John en Thijs Rietdijk was ongenaakbaar. De geklopte ploegen waren achtereenvolgens Dobbel steen, Venraay, Schutters veld en in de halve finale Ruy Nijmegen. Opnieuw Dobbelsteen, dat zich via herkansingen had geplaatst, heette de andere finalist en met 4-1 werd voor de al weer zesde maal de titel binnengehaald. De Maassluise equipe be stond uit: Jacco Quist (tot 37 kg), Frans van Dorp (tot 41 kg), Anthony Wurth (tot 45 kg). Marcel van de Water (51 kg), Nico Boelrijk (tot 58 kg), Erik Verburgh (tot 66 kg), Ronald van Buuren (boven 66 kg). Den Kaag MSV'71 heeft in de uitbeurt bij Laakkwartier in Den Haag niet kunnen win* nen: 6-3. De ploeg van Piet Bouts opende in de derde slag beurt de score, toen Rembert Ascension een honkslag losliet en via twee gestolen honken werd binnengeslagen door Kees Reinders: 0-1. Laakkwar tier profiteerde in de gelijkma kende beurt met drie honksla gen en twee misgrepen aan Maassluise zijde door vier pun ten te laten noteren, waarmee de stand was gebracht op 4-1. Kees Reinders liet in de vijfde innings 4-2 aantekenen op een honkslag van Iwan van Si- chem, maar een slagbeurt later waren de Hagenaars met hulp van misgrijpende MSV'ers uit gelopen naar 6-2. In de zeven de innings bepaalde Keö Moerkerk op een tweehonks lag van Kees Reinders d« eindstand op 6-3. Vlaardingen Het honkbal team van Groenoord heeft hel in de thuiswedstrijd tegen hel sterke Celeritas niet kunnen redden, en verloor verdiend met 1-5. In tegenstelling tot vorige week, werd er nu van twee kanten een prima partij van gemaakt en konden de spelers binnen de twee uur dt douches weer opzoeken. Op het werpen van Gerrit Droog bij Groenoord openden de Hagenaars in de tweede in nings de score door vier honk slagen op rij met drie punten: 0-3. Een slagbeurt later deden de Schiedammers iets terug door een single homerun van catcher Ruud Sten tier, waar door het 1-3 werd. Reeds in de vijfde slagbeurt werd de eindstand in de boe ken vastgelegd. Werper Gerrit Droog en derde honkman Ger Stentler kregen wat ongeluk kig geslagen ballen tegen de benen, waarvan Celeritas pro fiteerde door nog twee punten te maken en daarmede dt eindstand te bepalen op i-5. Velsen Schiedam is in Vd sen tegen Rooswijk met kleinst mogelijke nederlaag geconfronteerd. Na negen in nings stond de in de eerstt slagbeurt bereikte 1-0 stand nog onaangetast overeind, waardoor Rooswijk zich win- naar mocht noemen. De thuis ploeg kwam aan dat ene punt je toen Bakker ondanks VP drie slag toch het eerste honk bereikte omdat Jaap Visser® curve van werper Wout D® niet goed kon afstoppen. Via het stelen van het twee® honk, kon Bakker wege® schijn van Wout Don het d«* de honk bezetten. De gerouti neerde ex-intemational Rasmijn joeg daarop de bal h® veld in voor een honkslag'® daar was de score via Bakkö- In deze stand kwam geen/# ziging meer, ondanks het 'fcj dat Schiedam maar liefst ad# keer in scoringspcsitie men, maar zo sneuvelde w fried Salomons al in de e&& slagbeurt op de thuisplaat Z® gebeurde dit ook in de zevca- de innings met Erik Zorgd/J ger, toen een 'squeeze w! volledig de mist inging- het overige overheersten werpers deze strijd en.^ coach Joop Meevers Scbow het alleen dubbel jammer vla den dat hij niet over hitt*? van het kaliber Aad van,® Hamer en Fred Resjmer beschikken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4