SCHIEDAMSCHE COURANT Raad met tegenzin accoord met locatie noodlokalen Fers o neelskosten worden i litgebeend Boemerang vecht politieoptreden aan E VP-afdeling in 1,aardin Ik neem Vlaardingen bezuinigt ■onevenredig'' verder: OME Centrum opnieuw in clinch met Ha jee -1* krant - onafhankelijk dagblad - Ronald Ridderhof als PvdA- raadslid -TAFEL- LAKENS i||': Touw over fietspad vloert bromfietser Voorlichting krijgt agenda niet sluitend Hi Donderdag 7 mei 1981- -105de jaargang no. 89—4 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268UJ1 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Maassluis Schoorvoetend en eigenlijk met een grote brok tegenzin is de gemeenteraad van Maassluis gisteravond ac coord gegaan met de plaatsing van de noodlokalen aan het Westeinde in de Steendijkpol- der. Bijna alle partijen waren het er over eens dat de plaats aan de Dunantdreef de beste zou zijn geweest, maar door tal van factoren kon de plaatsing van de noodlokalen daar niet plaats vinden. Sjef Evers van de VVD: „Er is veel gehannes geweest rond de lokalen. Noodgedwongen moe ien we nu wel voor de locatie aan het Westeinde kiezen, om dat de .inspecteur niet accoord kon gaan met de alternatieve locaties. Dan kunnen wij wel stoer zeggen: we nemen een ander besluit dan de inspec teur, maar dan moeten we zelf voor de kosten opdraaien en dat kunnen we nu eenmaal niet." Jaap van der Griend toonde zich zeer teleurgesteld over het feit dat de alternatie ven. die door door hem waren ingediend, niet tot in de details waren besproken in de com missie onderwijs. Hij sprak zelfs van 'politieke en bestuur lijke blunders'. Wethouder Elly Coenen moest Jaap van der Griend gelijk geven: „Ik vind het jammer voor het raadslid. De alternatieven zijn wel degelijk besproken, alleen stond het niet op de agenda en was het raadslid niet aanwe zig." Zij zegde toe dat in het vervolg wel de alternatieven van raadsleden in de commis sie te bespreken. Ook de veiligheid van de loca tie aan het Westeinde kwam uitvoerig .aan bod. Door de aanleg van de noodweg moe ten de schoolgaande kinderen een drukke weg oversteken om de dependance te bereiken. Jaap van der Griend kwam met een alternatief: hij wilde de noodweg ombuigen. Wet houder Izaak van der Knaap wees deze mogelijkheid echter van de hand: „Omleggen zou 150.000 gulden kosten cn vol gens ons zou het geen verbete ringen de veiligheid beteke nen." Om de kinderen toch veilig de weg over te kunnen laten steken nam het college het advies van de raad over, om verkeerslichten te plaat sen. Binnen het college was al eerder over deze mogelijkheid overeenstemming bereikt. Vlaardingen -Ronald Rid derhof is gisteravond door burgemeester W. Kieboom beedigd als nieuw lid van de gemeenteraad voor de Partij van de Arbeid. Ridder hof volgt Koos van IJperen op, die onlangs afscheid heeft geno men omdat hij Vlaardingen gaat verlaten. Een interview met het nieuwe raadslid staat op pagina drie. Tijdens de raadsvergadering van gisteravond was niet al leen deze intrede te vieren; ook werd afscheid genomen van de vroegere CDA-er Peter Blonk, die in een afscheidstoe spraak vooral de burgemeester en de ambtenaren bedankte voor de ondervonden steun als onervaren raadslid. Ronald Ridderhof: nieuw PvdA-raadslid. Dansschool loch in bruiloften en partijen Schiedam De bewonersvereniging Schiedam- Cen trum voelt zich bedrogen door dansschooleigenaar Wim Hajee, nu deze toch zijn zaal lijkt open te stellen voor disco en bruiloften en partijen. De bewonersvere niging, die in augustus de bouwvergunning van Hajee aanvocht, herinnert eraan dat Hajee tijdens een hoor zitting in de Arob procedure op 24 augustus had be- .loofd dergelijke activiteiten niet in zijn dansschool te ondernemen. De bewonersvereniging is geschrokken van een stencil- tje dat enkele weken geleden door Hajee werd verspreid en waarin hij wijst op alle mogelijkheden in zijn dans school. Letterlijk meldt het reclamesten ciltje: „Wij stel len onze zaal ook beschik baar voor bruiloften en par tijen, recepties, vergaderin gen en alles wat u verder VOOR MOEDER! vrolijk gedessineerde 130x160 SCKECMM KOfMARKT 1 VJ AAiaSiVC'JN IIWWCKMAHNSWfl tU MAASNlItS KONffUfïSiHXK zelf kunt bedenken." Ver derop meldt Hajee dat hij bo vendien een discotheekin stallatie in de verhuur heeft. Cees de Graaf, voorzitter van de bewonersvereniging in het Centrum noemt het op treden van Hajee onfatsoen lijk en onbetrouwbaar. „We zijn er binnen het bestuur goed boos om geworden. Tij dens de hoorzitting is dat van die bruiloften en par tijen ook al ter sprake geko men, Hajee adverteerde er mee in de stadsgids. Toen hij hoorde dat wij er problemen mee hadden heeft hij toege zegd geen bruiloften en par tijen te organiseren. Dat moet in de notulen staan, als die tenminste zijn gemaakt van die hoorzitting." Notulen waarin de belofte van Hajee zwart op wit zou moeten staan ontbreken ech ter. Volgens de heer Smit van de afdeling openbare werken van de gemeente zijn er geen notulen gemaakt om dat burgemeester en wethou ders op zeer korte termijn zouden beslissen. Die beslis sing is ook gevallen. Hajee kreeg de bouwvergunning voor zijn dansschool op de Dam. maar die vergunning werd wel aan nadere voor waarden verbonden. Zo mag Hajee de begane grond van zijn pand geen andere be stemming geven dan be drijfsruimte. De verdieping heeft een dansschoolbestem- ming en mag nergens anders voor worden gebruikt. Het stenciltje van Hajee is volgens Smit geen aanleiding tot stappen van de gemeente. „Als Hajee inderdaad brui loften en partijen gaat ver zorgen en de bewonersvere niging heeft daar problemen mee, dan moeten ze burge meester en wethouder maar om een uitspraak vragen. Die kunnen dan beslissen of Hajee te ver gaat of niet," Hajee was gisteren niet voor commentaar bereikbaar. t De dansschool van Wim Hajee. Vlaardingen Iedere vacature, die bij een van de ge meentelijke diensten of bij een door de gemeente ge subsidieerde instelling ontstaat, zal uiterst zorgvuldig worden bekeken op de vraag, of vervulling wel écht noodzakelijk is. Uitbreiding van het personeelsbestand zit er niet meer in. Nieuwe functies kunnen pas wor den ingesteld als ergens in het ambtenarenapparaat geld wordt uitgespaard door een vacature die niet wordt opgevuld. Zo schraal wordt, in grote lij nen, het personeelsbeleid van de gemeente Vlaardingen in de komende jaren. Tijdens de raadsvergadering van gistera vond kwam tot uitdrukking, dat het vooral de personeels kosten zijn, die het in het ka der van de bezuinigingen zul len moeten verduren, omdat er in de gemeentelijke investe ringen helemaal niets meer te vinden is, waarop kan worden bespaard. Er is al immers al voor vele miljoenen guldens aan wensen en plannen een voudig van de begroting afge schoven. De raad stelde gisteravond de meerjarenbegroting vast voor de periode toten met 1985. Die begroting was in eerste instan tie met veel pijn en moeite sluitend, maar op het laatste moment heeft het Vlaardingse college nog wat méér bezuini gingen moeten aangeven dan in eerste instantie al was ge daan, omdat naar verwachting binnen enkele dagen de twee de kamer akkoord zal gaan met de nieuwe bezuinigings ronde van het kabinet-Van Agt, die voor Vlaardingen zal betekenen dat er nóg eens 800.00Q gulden minder binnen komt. Zowel de CDA- als de PvdA-fractie gaven aan, dat de gemeenten onevenredig moeten inleveren: „vier maal zoveel als het rijk zelf doet," zo had PvdA-fractielei der Versluys uitgerekend. Dat personeelsuitbreidingen er voorlopig niet meer inzitten, op een enkele uitzondering na: ook daarover waren zowel PvdA als CDA het eens. Het CDA ging echter wel erg ver met een tweeslachtige motie, waarin werd uitgesproken dat met onmiddellijke ingang een vacaturestop zou worden afge kondigd, hoewel de verdere tekst van diezelfde motie met die harde uitspraak volkomen tegenstrijdig was. Het bleef niet bij die ene blunder van fractieleider Jo Schriel. Een uurtje na het indienen ging hij stevig onderuit toen zijn eigen CpA-wethouder Cees Bot, met wie Schriel blijkbaar vantevo- ren geen overleg had gevoerd, de motte als 'overbodig' naast zich neerlegde. Daarmee was de afgang wel compleet. De verwachting is dat de CDA'er de voorgestelde raadsuitspraak vanavond wel beschaamd zal intrekken. Schiedam Radio Boemerang overweegt juridische stappen tegen de Schiedamse politie omdat die ten onrechte de stu dioapparatuur van een van de medewerkers in beslag zou hebben genomen. Volgens de leden van Boemerang heeft de politie niet voldoende bewij zen in handen dat de studio voor opnamen is gebruikt. Zondagmiddag om half twee werd Boemerang uit de 'lucht genomen na een goed voorbe reide actie van de Schiedamse politie in samenwerking met de radiocontroledienst van de PTT. De politie haalde een steunzender uit een pakhuis in de Zwaansteeg en een hoof- zender uit een woning uit de Korte Kerkstraat. Bovendien werd studioapparatuur in be slag genomen van Arie van der Vlucht, een van de mede werkenden aan Boemerang, De totale waarde van de appa ratuur bedraagt volgens hem 30.000 gulden en geen 21,000 gulden zoals de politie had ge schat. Bij de gehele actie wer den volgens de politie zes per sonen aangehouden. Vlaardingen Ook Vlaardingen krijgt zijn ei gen afdeling van de nieuwe christelijke partij EVP. die onder lijsttrekker Rien Weststrate aan de Tweede Kamerverkiezingen zal meedoen. Op woensdag 13 mei vindt in De Lijndraaier, Baanstraat 4, de officiële oprichtingsvergade ring plaats. De vergadering fungeert meteen als verkiezingsbijeenkomst, waarop alle geïnteres seerden in de nieuwe partij welkom zijn. De plaatselijke afdeling heeft inmiddels een voorlopig bestuur, onder voorzitterschap van Corrie de Leeuw. Leo Roobol is secretaris, ter wijl John Boxman de functie van penning meester bekleedt In het bestuur zit ook dr, Cees Storm, de vroegere directeur van de Vlaardingse GG GD. die enige jaren geleden uit de Partij van de Arbeid is gestapt Tijdens de bijeenkomst in De Lijndraaier zal ook lijsttrekker Rien Weststrate spreken. Volgens Van der Vlucht is het enige bewijs dat de politie in handen heeft een notitieboekje waar wat programmagegevens innstonden. Dat is volgens Van der Vlucht niet voldoen de en hij meent na een tele foontje aan de Rotterdamse advocaat Amers, dat hij goede kans maakt zijn apparatuur te rug te krijgen. „Die appara tuur is privé eigendom; daar heb ik hard voor gewerkt en gespaard. We accepteren niet dat dat in beslag genomen is. Volgende week heb ik een na der gesprek met de advocaat en dan kijken we wat we kun nen doen." Boemerang zal volgens Van der Vlucht niet op de oude manier terug keren. Zondag verzorgt de piraat nog even een afscheidsuitzending tussen en tien en een, maar daarna is het met de piraat gedaan. Wel bestaan er al plannen om op een legale manier door te gaan en mee te gaan werken aan een locale radio. in De Schiedamse onderwijswinke! zoekt klantenen vrijwilligers. Pagina drie. Grote zeilschepen in Vlaardingsdok. Pagina drie. Spelers FC Vlaardingen nie! akkoord met atvloeïngsregeling. Pagina vier. Schiedam Een 25-jarige bromfietser is met een klap te gen een touw gereden, dat over het fietspad aan de Hot- vathweg was gespannen. De Schiedammer liep schaafwon den aan zijn gezicht op en 2ijn Rotterdamse verloofde die meereed achterop de bromfiets werd vrij ernstig aan het oog gewond. Zij is onmiddellijk naar het oogziekenhuis in Bot terdam vervoerd, maar kon na behandeling alweer huis waarts keren. Het touw was bij het benzinestation aan de Hor- vathweg over het fietspad ge spannen op een hoogte van ongeveer 1,25 meter. De politie stelt een onderzoek in. Schiedam Bureau voorlich ting van de gemeente kan geen sluitende voorlichting ge ven over de commissieverga deringen in de stad. Dat zegt gemeentevoorlichter Bas van Bochove aan burgemeester John te Loo. Het komt volgens van Bochove regelmatig voor dat de gegevens die op de Ge meentelijke Informatiepagina worden afgedrukt na het ver schijnen van de krant veran deren. bijvoorbeeld als van het van tevoren opgestelde verga derschema wordt afgeweken en de datum dus niet meer blijkt te kloppen. Bas van Bochove concludeert in zijn notitie, die vanavond aan bod komt in de commissie voor algemene en bestuurlijke zaken, dat het niet mogelijk is een geheel sluitende agenda van commissievergaderingen te produceren. „De gegevens zouden dan minstens twaalf dagen voor de vergadering be kend moeten zijn en meestal blijkt dat niet het geval." "Van Bochove ontvangt de verga- derpunten meestal pas een week van tevoren. Dil nieuwsblad, l waarin u al het nieuws uit eigen I omgeving kunt vinden, wordt I zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. s»»i ioe' ;oA® -834 300° MB Bode

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1