SCHIEDAMSCHE COURANT Binnenstaddag Maassluis trekt veel publiek VV V wil nog dit seizoen aantrekkelijker Schiedam Aad de Heer op kosten van de gemeente en zonder leeuw in hotel Ik neem ëeproef Van Tilborg klaagt over 'smërigë' verkiezingsborden iWi PliWf GESLAAGDE MOLEÜSDAC 1 Na inbraak alleen stopwatch vergoed Campingpoffertjestent en 9welkomborden' Q. P.V.C. JACKS CDA-motie in de ijskast Nachtelijke zwemmers Voorlopig geen uitzicht op woning Consulent buitenlanders voor drie gemeenten €ommissie Iaat opbouwwerk Nieuwland liggen Maandag 11 mei 1981- Broersvest 3 - telefoon administratie 253091 redactie 262566 - klachtendienst 144144 ■ONAFHANKELIJK DAGBLAD- -105de jaargang no. 91—8P*SIN*"S 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De gemeente Schiedam geeft geen me dewerking aan het herstel van schade die is aange licht bij een inbraak op de Dommicus Savioschool. •Van alle spullen die op de school aan de Dr. Schaep- •inansingel zijn ontvreemd wordt alleen een verdwe nen stopwatch door de ge meente vergoed. In de on derwijscommissie is hiero^ per grote verbazing ont staan. ;Het probleem is volgens wet houder Herman Posthoorn 'dat de gemeente van het rijk -Öe overige gestolen spullen -niet mag vergoeden, ook al zou de gemeente dat willen. De meeste artikelen die ver dwenen worden namelijk 'niet tot de standaard leer middelen gerekend en alleen daarvoor mag een vergoe ding worden gegeven. De stopwatch hoort bij de nood zakelijke leermiddelen voor het gymnastiekonderwijs. Behalve een stopwatcht ver dwenen van de school vor gewoon lager onderwijs: tu ner, versteker, film projec tor, cassettedeck, orgeltje, twee geluidsboxen, zeven cassettes en twee opgezette vogels. De school was niet verzekerd voor deze artikelen. Wethou der Herman Posthoorn sprak van een trieste zaak omdat de spullen waarschijnlijk met kleine beetjes bijeen zijn ge spaard. Maassluis Het was een drukte van jewelste, zater dag in de Maassluise bin nenstad. In een zonnig stadscentrum trokken dui zenden mensen langs de bijna honderd kramen die stonden opgesteld. Daar naast was er veel belang stelling voor de diverse muziekgroepen, waaronder de Amerikaanse Gutter Pe ople. Het weer werkte dan Er was zaterdag heel wat te beleven in de Maassluise binnenstad. ook wel mee. Sinds weken liet de zon zich zaterdag weer de hele dag zien. Nog nooit tevoren waren er op de jaarlijkse gebeurtenis zoveel kramen geweest. Be halve de kramen van de win keliers en een stand waar schapen -werden geschoren, waren de politieke partijen en tal van andere organisa ties, waaronder Veilig Ver keer vertegenwoordigt. Het leger des heils was niet al te vreden over de toegewezen plaats aan het einde van de 'les van der Knaap-winkel- promenade'. Het muziek korps van het leger probeer de uit alle macht de attentie te trekken, maar een nog geen dertig meter verder op gestelde disco-kraam zorgde dat daar niet veel van terecht kwam. Vooral langs de twee Vlieten was er soms geen doorkomen aan. Doordat de kramen bij na de helft van de kade inna men, was er nog maar weinig loopruimte. Een oudere man die bij een van de kramen een "harinkie1 in zijn keel liet glijden, zei dat hij zich in die mensenmenigte voelde als een haring in een ton. Gok in de Vlieten was na aan het eind van de middag duidelijk te zien dat er duizenden mensen in de binnenstad hadden vertoefd. Vooral bij de bruggen aan weerszijden van de Markt was het water bezaaid met afval. Een over vloed van lege blikjes fris, papiertjes en etensresten toonden aan dat er en te wei nig afvalbakken stonden en er aan de mentaliteit van de mensen nog heel wat te ver beteren valt Het personeel van de gemeentereiniging had het er druk mee. HiiiniiiMiiuiiiiiiiiiiHMiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiwwiniiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiitiimiiiiiniiiimiiiiiiiMiiniiiiiiiiiniim Schiedam Het VVD-raadslid Cor van Tilborg heeft donderdagavond in de commissie algemene en bestuur lijke zaken kritiek geuit over de 'smerige' verkiezings borden. „Aan de draadnagels die in het hout behoren te zitten, haal je je handen open en de nieuwe verkie zingsplaten plakken niet omdat de oude er nog zitten met waterglans erop." Ook de ruimte op de verkie zingsborden vindt Van Tilborg te klein voor de 25 par tijen die er nu bestaan. Tevens pleitte het VVD- raadslid voor de neutralise ring van de stemlokalen voor de verkiezingen op 26 mei. „In vorige jaren is, gebleken dat in sommige lokalen dui delijke voorkeuren te zien waren. We moeten de loka len en de hokjes zuiveren van alles wat maar riekt naar politieke' richtingaan wijzers", aldus Van Tilborg. Hij kreeg' i n stem mi ng van de gehele commissie. Ook zal nog in zoveel moge lijk stemlokalen geprobeerd worden één hokje geschikt te maken voor minder-validen. ADVÊRTEMTIE de echte weer en winddichte KINDER *3kleuren ideaal op de fiets mt.116/176 'SCH6DAM KCSMARKT VI AARDWf£NDWBE( MAASSLUIS KONI.MC» 1 rwvtANAJSwna e? «)EK Schiedam De WV wil zo nog dit seizoen de stad aantrekkelijker maken voor toeristen. Daartoe moet een horeca gelegenheid komen op de Maas boulevard, een doortrekcamping elders in de stad en moeten de plaatsnaamborden aan de grens van Schiedam voorzien worden van borden die de bezoe kers van de stad welkom heten. De vereniging voor vreemdelingenverkeer heeft het college van Burge meester en Wethouders gevraagd spoed te maken met die drie voorgestelde voorzieningen. Eind februari had de toerische organisatie B en W al voorge steld de Maasboulevard aan trekkelijker te maken voor Schiedammere en voor men- Sën van bühen, door het reali seren van een horecagelegen heid. VVV-directeur Ruud Pillard noemde in een brief aan het college toen een pof fertjestent met terras als voor beeld. Omdat sinds februari nog geen reactie vernomen is wil de VVV opnieuw aandrin gen op spoed: het toeristensei zoen is Immers al met pasen begonnen. Het afgelopen weekend werd op de Maasbou levard ook de toenemende belangstelling van Schiedam mers voor recreatie op de bou levard weer duidelijk. Het voorstel van de VVV een doortrekcamping in de stad te realiseren werd al zes, zeven jaar geleden gedaan, maar de vereniging heeft daarvoor weinig gehoor gevonden. Toch stelt directeur Pillard dat er een grote behoefte aan een dergelijke camping bestaat, vanwege de gunstige ligging van Schiedam. In Vlaardingen bestaat wel een dergeljke cam ping, die elk jaar goed wordt bezocht. Het derde voorstel van de Vereniging voor vreemdelin genverkeer om de toeristen met drommen over Schiedams stadsgrenzen te lokken is het plaatsen van 'welkom-borden' aan de stadsgrenzen. In af wachting van goedkeuring van dat idee door Burgemees ter en Wethouders heeft de VVV alvast zo'n bord l?ten ontwerpen. Boven de plaats naambordjes Schiedam moet dan een soort Schiedamse 'skyline' worden bevestigd met de woorden 'Welkom in Schiedam'. Het ontwerp bevat meteen belangrijkste toetisti- sche attractie van de stad: de Schiedamse molens. Boven dien bevat het ontwerp de twee industrieën waarop de Schiedamse economie was ge baseerd: twee stenen kruiken en twee glaasjes voor de jene ver, en een schip en twee gro te kranen voor de scheepsbou- windustrie. In de praktijk Is nogal eens gebleken dat de hoge schrijf tafels onhandig zijn. Opmerkelijk in het licht van Van Tilborgs opmerkingen over de verkiezingsborden is het feit dat er een ruzie was ontstaan tussen PvdA en PSP. De PvdA-affiches zou den door die laatste partij zijn weggeplakt met eigen biljetten. De PSP gaf dat toe, maar was er vanuit gegaan dat het om affiches van de vorige verkiezingen ging. Ondanks de waterglans op de PvdA platen plakten de PSP biljetten dus toch. Vlaardingen Zoals ver wacht heeft CDA-fractielei- der Jo Schriel de motie van zijn fractie, waarin werd ge- proken over een vacatures top bij de gemeente ingetrok ken. Schriel bleef erbij dat de motie een beter instru ment is dan de collegevoor stellen voor een personeel- stop en kondigde na een lang verhaal aan dat zijn fractie er bij de behandeling van de begroting van het komende jaar op terug zal komen. Schriels verhaal was zo inge wikkeld dat burgemeester Wim Kieboom na afloop voor de aanwezigen de con clusie trok dat Schriel daar mee bedoelde dat hij de mo tie introk, Schriel wrong zich in rare bochten om de motie te ver dedigen. Hij gaf toe dat de motie ook niet sluitend was, maar voegde daar aan toe dat het om de intentie gaat. „Als we daarover maar goe de afspraken maken." Hij stelde dat je niet ongenuan ceerd een vacaturestop kunt invoeren en dat zijn fractie er daarom een aantal voor waarden had verbonden. Een jury bestaande uit een molenaar, een ervaren amateur-bakker en een professionele bakker van het proefden van de bak-producten die door 26 amateurs waren Ingezonden. Heel wat mensen ondervonden zater dag dat het nog een hele klim is voor dat je je op de omloop van een molen kunt begeven. Eenmaal boven aange komen kreeg je dan ook wel waar voor de gedane moeite: een fraai uit zicht dat telkens even werd onderbro ken door de langszoevende wieken. Een lekker windje en een zon die zich de hele dag liet zien zorgden er voor dat de molendag die zaterdag in het hele land werd gehouden geslaagd ge noemd kon worden. De molenaars en vrijwilligers op diverse molens in de omgeving stonden te glunderen. De wind werkte goed mee om de molens in vol bedrijf te krijgen en door het mooie weer waren er extra veel men sen die wel eens wilden zien hoe het er toegaat. Heel wat mensen hadden de nationale fiestdag en de nationale mo lendag gecombineerd en fietsten zater dag van molen naar molen. Molen de Vrijheid in Schiedam had weer een wedstrijd voor amateur-hak kers georganiseerd. Er waren in totaal 26 inzenders en de driekoppige jury, waarvan twee mensen dagelijks zijn betrokken bij de productie van brood uit bestanddelen die door molens wor den aangeleverd had een flinke klus aan het bepalen van de winnaar. Vlaardingen De politie maakte zaterdag voortijdig een einde aan een zwempar tij van enkele jongelui in het buitenbad van het Kolpa- zwembad. Enkele zwemmers wisten te ontsnappen, maar een 19-jarige jongeman kon zijn kleding niet zo snel vin den en werd mee naar het bureau genomen. Nadat hij een boete had betaald kon hij naar huis. Al met al een dure zwempartij voor de Vlaar- dinger. Vlaardingen Circusartiest Aad de Heer is met zijn gezin on dergebracht in een hotel in Vlaardingen. De Vlaardinger, die ze ven maanden ingeschreven staat voor een woning en 30 jaar in Vlaardingen woont, heeft ook na een onderhoud met verant woordelijk wethouder Jelle Wijnstok voorlopig geen uitzicht op een woning. De wethouder moet eerst contact opnemen met het bureau volkshuisvesting, voordat er over de toewijzing van een woning een besluit kan worden genomen. Een leeuw, waarmee de artiest een circus-act heeft, is voorlopig overgabracht naar diergaarde Blijdorp in Rotterdam. De caravan, waar Aad de Heer met zijn gezin in verbleef staat niet meer tot zijn beschikking. Over de juiste reden doet Aad de Heer vaag, maar hij bena drukt wel dat de caravan 'ze ker niet door de politie in Vlaardingen in beslag is geno men'. Het schijnt echter dat op de caravan beslag is gelegd door de NMB, omdat De Heer grote schulden zou hebben bij deze bank. Noodgedwongen deed Aad de Heer een beroep op de hulp dienst van de socialistiese par tij (SP). Na interventie van commissaris Ben van Toldedo kwam de hulpverlening op gang. Het gezin van Aad de He§f werd voor een nacht on dergebracht in het NOC. Circusartiest Aad de Heer zag zijn leeuw en luipaard, waar hij in het land mee optreedt, in beslag genomen na overleg tussen de gemeente Vlaardin gen en de officier van justitie. Volgens Aad de Heer is het fu nest dat de dieren nu in dier gaarde Blijdorp verblijven: „Als ik de dieren niet binnen drie weken terug krijg ben ik tot mij 65ste jaar werkloos. De leeuw ligt nog steeds in coma omdat het beest zo nodig ver- dooofd moest worden. Het zou helemaal niet nodig zijn ge weest als ik de dieren had weggebracht. Ik ken ze toch. Als het dier dood gaat vraag ik me het dat nu bewust is ge daan." Commissaris Ben van Toledo in een reactie: „De die ren moesten echt weg van het terrein aan de Marathonweg. Aad de Heer zou regelmatig van huis weg zijn en de kooi stond op een kiertje. Omwo nenden kwamen bij ons kla gen omdat ze bang dat er iets zou gebeuren. Ik ben zelf pols hoogte gaan nemen en heb in derdaad geconstateerd dat de Heer regelmatig afwezig was. Na overleg met de officier van justitie, hei is tenslotte geen al ledaagse gebeurtenis, is beslo ten om de dieren over te bren gen naar Blijdorp. Toen bleek ook nog eens dat voor de leeuw geen verblijfsvergun ning was en is CRM ingescha keld. De dieren zijn in in qua- rantiane gegaan om te kijken of ze geen ziekten onder de le den hadden, dat is een heel normale gang van zaken. Ik heb de indruk dat de beesten beter af zijn in Blijdorp dan op de Marathonweg, want het stonk daar behoorlijk toen wij kwfjpen." Rijnmond gaat een in consu lent buitenlanders aan het werk zetten in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. On langs heeft het openbaar li chaam Rijnmond toestemming gekregen een dergelijke func tionaris te benoemen. Het is de bedoeling dat de consulent vooral wordt ingezet om bui tenlandse organisaties bij te staan bij allerlei problemen. Onbekend is nog wanneer de consulent aan hetwerk kan gaan. Verwacht wórdt dat de drie gemeenten het niet on middellijk eens zullen worden over de 'verdeling' van de consulent. Het streven is wel om de consulent voor de bui tenlanders nog dit jaar aan het werk te hebben. Schiedam Nog geen grein tje duidelijkheid bestaat er over de komst van een op bouwwerker naar Nieuw» land. De commissie voor cul tuur sport en jeugdzaken die zich er donderdag mee bezig had moeten houden repte er met geen woord over. Of het moest de opmerking zijn van CDA-raadlid Luud Snel en zijn CPN-collega Ulferd Bru- seker, dat Nieuwland eigen lijk in de vergadering aan bod had moeten komen. Dc discussie over het. op bouwwerk in Nieuwland is uitgesteld tot een volgende vergadering. Wellicht kan de commissie dan meteen de mening meenemen van de werkgroep Wonen en Leven Nieuwland, die vanavond bijeen komt. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt tonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. O*0" ,(op I OiK' tetó'00"'- A»' 3000^

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1