SCHIEDAMSOHE COURANT Aanvangshuren in stads vernieuwing moeten lager' krant GS akkoord met renovatie PKD-straat MME m Opbouwwerk loskoppelen van gemeentebegroting Rijnmond boos over toespraak Unilever Medelijden II Welzijnsmarkt Jaarmarkt Geraniummarkt Brief aan kabinetsformateur: Burenruzie leidt tot handgemeen •JURKJES I SSWO ontwerpt actieplan Takelwagen verliest sloopauto C'l li lil Dinsdag 12 mei 1981 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -- 105de jaargang no. 92 —12 PAGINA'S 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Autodiefstallen of diefstallen van spullen uit auto's zijn aan de orde van de dag. Vaak hebbende inbrekers het gemakkelijk: veel auto's zijn niet afgesloten. Pagina drie Voor grootschalige inspraakprojecten moeten eerst harde randvoorwaarden worden gemaakt, waar de insprekers zich aan moeten houden, aldus Vlaardingse ambtenaren. Pagina drie Asvionkanvan HBS niet winnen. Pagina vier. Veel aandacht in deze krant aan de marktactiviteiten, die zaterdag in Schiedam worden gehouden. De jaarmarkt, de welzijnsmarkt en de geraniummarkt zullen heel wat bezoekers naar het centrum trekken. Pagina vijf, zeven, negen en elf Vlaardingen Veertien middelgrote gemeenten in het land, waaronder Vlaar- dingen en Schiedam, hebben momenteel een brief in voor bereiding die straks ge stuurd zal worden aan de toekomstige kabinetsforma teur. In de brief wordt aan dacht gevraagd voor de hu ren van woningen in de stadsvernieuwing. De aan vangshuren voor vervangen de nieuwbouwwoningen in die gebieden moeten zo laag mogelijk zijn: de huurprij zen die momenteel tot stand komen zijn voor het meren deel van de bewoners te hoog, aldus de brief. „Wij vinden het onaanvaardbaar dat bewoners van stadsver nieuwingsgebieden in de middelgrote gemeenten meer huur betalen voor hun nieuwe woning dan bewo ners van stadsvernieuwings gebieden in grote steden, ter wijl het gaat om mensen met dezelfde inkomens die bovendien vaak op slechts enkele kilometers afstand wonen," aldus de concept brief, die straks door de ini tiatiefnemer, de Vlaardingse wethouder Bas Goudriaan, gezonden zal worden na mens de geeente besturen van Vlaardingen, Schiedam, Delft, Dordrecht, Gouda, Groningen, Haarlem, Hil versum, Leiden, Zaanstad, Zwijndrecht, Leeuwarden, Arnhem en Alkmaar. De ka binetsformateur wordt ver zocht, het probleem bij de vorming van het nieuwe ka binet te bespreken en te be vorderen dat er een goed be leid wordt uitgestippeld met betrekking tot de stadsver nieuwing. „Realisatie, op korte termijn, van onze ver langens: verlaging van de aanvangshuren van nieuw bouw in stadsvernieuwings gebieden, aanpassing van de huuraan passingsstelsels voor woningen in stadsver- nieuwingwgebieden en een verbetering van het stelse van individuele huursubsi die achten wij daarvoor van essentieel belang." Schiedam Huisraad van een familie in de Fultonstraat is zaterdagavond door buurtbe woners kort en klein geslagen, nadat een ruzie tussen buren uit de hand was gelopen. De aanleiding van de ruzie in Oost was volgens de politie la waaioverlast die buren van el kaar zouden hebben onder vonden. Op de warme zater dagavond zijn verschillende buurtbewoners zich met de zaak gaan bemoeien en on stond er een handgemeen. Ernstige verwondingen heb ben zich niet voorgedaan. Hoe wel aanvankelijk de ruzie kon worden gesust bleek het later opnieuw uit de hand te lopen in de Fultonstraat. Daarbij werd de huisraad van een der families vernield en werd bij de benedenburen van die fa milie een ruit ingegooid. De politie is met zes agenten ter plaatse geweest om de boel te sussen en heeft dat slechts met de grootst mogelijke moei te voor elkaar gekregen. Aan de ruzie hebben volgens de po litie diepere oorzaken ten grondslag gelegen. Een nader onderzoek wordt ingesteld. Vlaardingen Het voorzitter van de Raad van Bestuur van Unilever NV, de heer H. F. van den Hoven, heeft een boze brief gekregen van het dagelijks bestuur van Rijn mond over uitlatingen, die hij onlangs in een toespraak deed over de wijze, waarop de hin derwetvergunning is verleend voor het zogenaamde recombi nant DNA-onderzoek, dat Unilever Research in haar la boratorium in Vlaardingen gaat doen, In de rede, die Van den Hoven tijdens een congres op de TH in Delft had uitge sproken, had hij onder meer opgemerkt dat Unilever Re search jaren achterop zou zijn geraakt bij het DNA-onder zoek, omdat Rijnmond twee jaar gedaan zou hebben over het verlenen van de vergun ning. Daar klopt volgens het bestuur van het openbaar li chaam niets van. „Na de ver gunningaanvraag op 12 mei 1980 is met zeer grote inzet, met name van de kant van de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond, aan de ontwerp-be- schikking gewerkt, zodat reeds op 30 september 1980 door ons bestuur op uw aanvraag be schikt kon worden. Voor een zo divers en complex geheel als uw inrichting is dit een zeer snelle beslissing," aldus Rijnmond. In zijn toespraak heeft de voorzitter van de Raad van Bestuur van Unilever nog meer onjuistheden verteld, al dus Rijnmond. Zo zou ook zijn dat Rijnmond voor nieuwe projecten die Uni lever in haar "Vlaardingse la boratorium zou willen uitvoe ren, een nieuwe hinderwet vergunning zou moeten geven. Ook dat is niet juist: er is een veel snellere procedure voor goedkeuring van nieuwe pro jecten afgesproken. „Uw uitla tingen over de gang van zaken rond de verlenging van een hinderwetvergunning voor onder meer recombinant DNA-onderzoek staan wel in schril contrast tot de waarde ring die de heer W.Beek, di recteur van Unilever Research Labcratoriun bij diverse gele genheden over de procedure heeft uitgesproken," aldus het Rijnmond-bestuur. Centraal Wonen krijgt project in Woudhoek Schiedam De werkgroep Centraal Wonen kan in Woudhoek in ieder geval één project gaan starten. Dat heeft wethouder Chris Zijdeveld de leden van de werkgroep toegezegd tijdens een gesprek. Als project aanslaat, dan werking gaan verlenen aan meer projecten van wil Zijdeveld ook mede- Centraal Wonen: Hij maakte gisteren duidelijk" een voorstander te zijn van wat hij noemt „een creatie ve oplossing van problemen van deze tijd, zoals bij voorbeeld de eenzaamheid." Zijdeveld meent dat er voor de werkgroep ruimte beschikbaar is in de deelplannen Woud hoek Noord 3 en 4. De eerste paal van dat eerste plan gaat naar verwachting van Zijde veld in 1983 de grond in en zal wellicht datzelfde jaar of an ders in *84 worden gevolgd door de paal van Plan Vier. Hoeveel eenheden het project Centraal Wonen een woon vorm waarbij bewoners in hun complex naast een aantal ei gen kamers ook gemeenchap- pelijke ruimten hebben waar men elkaar kan ontmoeten en samen dingen kan doen zal bevatten is nog niet bekend, evenmin als het aantal deelne mers. Centraal Wonen-be stuurslid Hans Konings meld de gisteren dat daar in het ge heel nog geen kijk op is. Ko nings: „De werkgroep heeft voorlopig 50 60 betalende le den. Met die leden en met de andere belangstellenden die ADVERTENTIE grappige zorgenvri kimisr/i o.a.gesmackt en met volant versierd SCHEDöM KOfEMAfttTI ULAARDrgGEN DW 67 maassujs koningshoek Vlaardingen Ook. het colle ge van GS is uiteindelijk for meel akkoord gegaan met het tweede deel van de renovatie in de Pieter Karei Drossaart- straat in de VOP. Begin deze maand is de goedkeuring van de betreffende begrotingswij ziging van de gemeente door de provincie in orde bevon den. Overigens is dat wat aan de late kant, als bedacht wordt dat de renovatiewerkzaamhe den al aardig opschieten. Het eerste blok is al zowat klaar. Gedeputeerde Staten heeft bij de goedkeuring nog wel een restrictie gemaakt. In een aparte brief die aan het Vlaar dingse college van BenW is gezonden geeft het college van GS wel te kennen „erop te vertrouwen dat de uitgaven beperkt blijven tot de door de staadssecretaris van volkshuis vesting en ruimtelijke orde ning beschikbaar te stellen be dragen." GS geeft hiermee aan wel enigszins bang te zijn, dat de renovatie uiteindelijk meer zal blijken te kosten dan is ge raamd. In dat geval is men niet bereid, er extra geld voor uit te trekken, zo valt uit de brief te proeven. ongetwijfeld nog zullen komen zullen de plannen nog moeten worden samengesteld. Dat is juist het aardige van de projec ten; we kunnen zelf bepalen hoe zo'n project er uit zal gaan zien." Volgens Konings moet de werkgroep Nieuwbouw van Centraal Wonen snel aan het werk om de planvoorbereidin gen nog tijdig te kunnen af ronden. Volgens het bestuurs lid kan er echter snel worden gewerkt omdat er in de vere niging veel deskundige in breng is. Konings: „Zo weet ik dat er architecten lid zijn en dat er een begrotingsdeskundi- ge bij onze vereniging is. Er zijn dus veel dingen die men sen van de vereniging in hun vrije tijd zelf kunnen doen en daardoor kunnen wij erg snel werken." Overigens was er tijdens het gesprek waarin Zijdeveld een project voor Centraal Wonen toezegde, niet alleen overeen stemming: een vast overleg tussen de gemeente en de ver eniging Centraal Wanen werd door de wethouder afgewezen omdat een dergelijk overleg alleen maar zou 'verzanden in een theekransje'. Veel zinniger noemt Zijdeveld het om te overleggen als er concrete za ken zijn. De vereniging Cen traal Wonen had dat geregel der overleg desondanks graag gezien. g Een toto, die het s afgelopen weekend In Maassluis werd 5 gemaakt, en die we de I lezer toch niet willen 1 onthouden. Je ziet die s peuters Immers g zeggen: „Het geeft s niet, Joh, het groeit wel s weer aan... Schiedam Een takelwagen is op rijksweg 19 in de richting van de Beneluxtunnel een sloopauto verloren. De wagen moet van de takel zijn losgeschoten, over de vangrail zijn ge stuiterd en daarna in de sloot terecht zijn gekomen waat de politie het wrak aantrof. Door een ander takelbedrijf is de sloopauto toen opnieuw opgetakeld en afgevoerd. Voor zover bekend met meer succes. Schiedam De werkge ver voor het opbouwwerk (SSWO) gaat in beroep te gen de beslissing van de gemeente Schiedam om de drie toegezegde op bouwwerkers voor de oude wijken niet te be noemen. De stichting be schuldigt de gemeente van onbehoorlijk bestuur. Het indienen van een be zwaarschrift was een van de onderdelen van een ac tieplan, dat gisteren door het bestuur van de SSWO in overleg met betrokke nen werd opgesteld, en dat als uiteindelijk doel heeft de opbouwwerkers toch aangesteld te krijgen. Daarnaast stuurt de SSWO brieven naar de gemeenteraad en naar gedeputeerde staten van Zuid-Holland en zullen gemeenteraadsleden van ver schillende partijen persoonlijk worden benaderd. Ook van de bij het opbouwwerk betrokken wijken worden acties ver wacht tegen de gewraakte be slissing van burgemeester en wethouders. Eind april kreeg de stichting voor het opbouwwerk te horen dat twee opbouwwerkers, die tijdens de begrotingsdebattcn in oktober extra werden toege wezen niet mogen worden be noemd omdat de begroting van de gemeente Schiedam niet was goedgekeurd door de provincie Zuid-Holland. Wel mocht de bestaande halve va cature worden vervuld. Die beslissing wordt nu door de SSWO aangevochten omdat de gemeente daarmee op oneigen lijke gronden goedkeuring onthoudt aan benoeming van de voorgedragen opbouwwer kers. AUeen als de SSWO in correct handelt kan de ge meente weigeren aan te stel len, zo werd gisteren binnen het SSWO gesteld, en van in correcte handelingen is vol gens de stichting geen sprake. Toch wordt van de juridische stappen binnen het SSWO weinig verwacht, omdat een AROB-procedure veel te lang zou duren. Andere stappen moeten op kortere termijn re sultaat opleveren. De belang rijkste wens van de stichting is een loskoppeling van het op bouwwerk van de goedkeu ring van de gemeentebegro ting. Zuid-Holland zou dan vooruit lopend op de goedkeu ring van de begroting van Schiedam alvast toestemming moeten geven voor de uitga ven in het opbouwwerk. Maandagavond zal de gemeen teraad een verzoek bereiken daar bij de provincie om te vragen. Ter ondersteuning stuurt de SSWO een brief aan GS waar in de situatie wordt uitgelegd en waarin eveneens om los koppeling van het opbouw werk van de rest van de be groting wordt gevraagd. Het doorzetten van de benoe ming van de opbouwwerkers is eerder ook al bepleit in de commissie voor cultuur, sport en jeugdzaken. Die commissie wilde ondanks de dreigende woorden van de provincie toch de opbouwwerkers be noemen, zelfs al zou dat bete kenen dat de gemeenteraads leden hoofdelijk aansprakelijk zouden worden gesteld. DU meuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. opP" oei ca yJOOPP aTeveloo*" Wifl sioieti n»at'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1