SPORT! Asvion ten onderlegen bikkelend HBS Jan Stijl helpt Nado/V MS'V' 71 geeft winst uit handen Derde ronde NHV- beker Eerste verlies voor Holy Koos Henneveld loot hij MVV'27 Vijf dé slagbeurt fataal voor Groenoord SPORÏKORT Schiedam maakt teveel fouten Sjaak Koevermans nog steeds snel (finsdag 12 mal 1901 vo/sc/ww Vlaardingen/SchiedamDe laatste ronde van het huidige hockeyseizoen heeft, ondanks de verminderde be lagen met betrekking tot de compe titiestand, toch een hoop zweetdrup pels gekost door de onverwacht felle tegenstand dat bijvoorbeeld Asvion van HBS ontving. Een kansloze 41 nederlaag was het gevolg. Spirit speelde tegen Cartouche weer één van de betere wedstrijden en won met 3—2, dit in tegenstelling tot Pol lux dat weer eens verloor. Ditmaal te gen Te Werve dat met 12 vrij pro bleemloos kon zegevieren. SpiritCartouche <h) 3—2 Een gans verdiende overwinning voor Spirit dat hiermede het goede seizoen een waardige afsluiting gaf. Voor een eventu ele promotie kwam de schitterende over winning echter te laat. Cartouche nam als eerste de leiding, maar kon deze niet con solideren of zelfs maar waar maken. Ed ter Braak zette beide partijen weer op ge lijke voet, alvorens jeugdspeler Olaf Borst met twee treffers uiting gaf aan de goede vorm die hij in zijn eerste optreden in de hoofdmacht ten toon spreidde. Cartouche wist nog wel tot 32 terug te komen, maar het kon Spirit toch niet verontrus ten. PolluxTe Werve (h) 12 Wederom heeft Pollux niet de kracht ge had om tot een sprekend resultaat te ko men. Tegen Te Werve werd het wederom een nederlaag, nu met 12. Ben Hoftijzer produceerde de enige treffer voor de Vlaardingers die in aanvallend opzicht wederom geen vuist konden maken. HBS—Asvion (h) 4-1 „Veilig de beentjes sparen en vervolgens lekker de onderdanen strekken in een ontspannend laatste partijtje met de we tenschap dat er voor beide partijen toch niets meer op het spel staat", aldus de le zing die Ronald Jacobs gaf over hoe As vion de laatste wedstrijd dacht te gaan spelen. Niets van dit alles! zo bleek later, bleek aan de realiteit té zijn ontleend, want HBS liep te bikkelen alsof er een kampioenschap viel te verdienen. Asvion deed eenvoudig een stapje opzii om de be nen te sparen voor belangrijker evene menten. Mare Jacobs bracht Asvion nog wel aan de leiding nadat hij 03 had ver zorgd, maar toen was het hek van de Bloemendaalse dam. Met een soort van indianenhockey scoorden zij viermaal. Rotterdam In een van beide kanten bar slecht gespeelde honkbal wedstrijd, heeft Schiedam de punten aan thuisclub Nado-V moeten laten en bleven de Schie dammers met 7-6 aan de negatieve zijde van de score. De rommelige wedstrijd kreeg een toepasselijk slot, toen Jan Stijl eerst knap een hard geslagen bal van de Rotterdammer Wim van de Maarel wist te stoppen, maar daarna zo knullig aangooi de naar zijn eerste honkman Erik Zorgdrager dat Freek Reek weg voor Nado/V de winnende run probleemloos kon laten noteren. De Schiedammers Heten ii het veld maar liefst tien maal weiper Wout Don in de steek, dit gevoegd bij de twaalf honkslagen van de Rotterdammers en daar was de overwiinïng van de thuis ploeg verklaard. Vlaardingen Koos Henne veld, technisch directeur van de Nederlandse judobond ver richt vanavond rond 21.30 uur in de kantine van MVV'27 in Maasland de loting voor de halve finale van de Nieuws blad-cup voor de Waterweg. De Maaslandse formatie, die zich inmiddels heeft ontpopt tot een echte 'cupfighter' ont vangt zelf het Vlaardingse RKWIK. Schiedam speelt te gen Fortuna Vlaardingen, een ontmoeting dus tussen de club die op het punt staat te degra deren uit de derde klasse zon dag en de kampioen uit die klasse. Interessant zijn ook de confrontaties tussen Martinit en Excelsior'20 en tussen VFC en Hermes DVS. Schiedam nam even een 0-1 voorsprong door Wout Don, maar de thuisclub kwam sterk terug. In de tweede slagbeurt werd het 2-1, waar na een slagbeurt later een homerun van Frans van de Akker met twee man aan boord nog eens drie punten opleverde en de stand bracht op 5-1. Een aangeslagen Schiedam zakte toen ver weg, maar Nado/V wist hier van onvoldoende te profite ren, waardoor de Schiedam mers in de vijfde innings weer bij konden komen. Driemaal een geraakt wer per, twee honkslagen en en kele foutjes bij de Rotter dammers werden uitgebuit door Jan Stijl, Wilfried Salo mons, Rob Stijl en Cees Knegt: 5-5. In de gelijkmakende beurt nam Nado-V weer een voor sprong, maar Wout Don zorgde zelf voor de gelijkma ker door in de achtste slag beurt de bal over het hek te jagen voor een homerun: 6-6. Jan Stijl uiteindelijk, bepaal de de laatste score. Alk was dat geen punt een Schiedams -v- De Schledamse werper Wout Don wa3 goed voor twee punten, maar moest ook toezien hoe zijn veld tien fouten maakte De Maassluise loper Ascension verlangt terug naar het eerste honk. Delft MSV'71 heeft in de zevende innings de honkbal wedstrijd en de winst bij Blue Birds geheel onnodig uit handen gegeven. Liefst acht punten moesten de arme Maassluizenaren toestaan, waardoor de stand van 3-5 werd omgebogen naar een 11-5 nederlaag. Rembert Ascension bracht MSV'71 op 0-1 na een bonkslag van Iwan van Sichem in de eerste in nings, en twee slagbeur- ten later werd het zelfs 0- 3 middels een tweehonks- Jag van Kees Reinders, gevolgd door score's van. Ludwig Ascension en Frank Reinders. Twee in nings later haalde Frank Reinders zelf uit en na kwam Ludwig Ascension over de plaat: 0-4. De Delftenaren kwamen in de gelijkmakende slag beurt goed terug en lieten drie punten noteren, maar Rembert Ascension bracht MSV71 op 3-5 in de zesde slagbeun. Blue Birds was nog niet echt gevaarlijk geweest, tot die gedenk waardige zevende slag beurt. Series honkslagen, missers bij MSV'71 en de nodige werperswisselin gen deden de Delftse pro- duktie pas stokken na acht punten en een eind stand van 11-5, want de Maassluizenaren waren niet meer bij machte iets terug te doen in de laatste twee slagbeurten. '?7BmsèS? mWMÊÈ Hans Vroon maakt geslaagde rentree Gouda Tot halverwege de honkbalwedstrijd Ben- co Braves tegen Groe- noor.d ging de strijd gelijk op. Toen echter scheids rechter Griebling enkele minder gelukkige beslis singen nam voor Groe noord, profiteerde de thuisclub gretig hiervan en via het scoren van een zestal punten werd een onoverbrugbaar gat gesla gen voor de Schiedam mers. Chris Vermeulen opende de score al in de eerste slagbeurt op een twee- honkslag van de weer voor het eerst aanwezige Hans Vroon, Na een gelij ke stand in de tweede in nings, werd het 1-2 een slagbeurt later nu door Gerrit Droog op weer een klap van Hans Vroon. De gelijkmakende slagbeurt leverde Braves ook een punt op, waardoor de score gebracht werd op 2-2. Toen kwam de zo fatale vijfde innings. Vier honk slagen, gevoegd bij de in het nadeel uitvallende be slissingen van de alleen staande scheidsrechter Griebling leverde de thuisclub zes punten op en een voordelige score van 8-2, Het duurt tot de acht ste slagbeurt voor de Schiedammers weer aan vallend wat klaar kunnen maken. Het was alweer Hans Vroon die de bal goed op zijn knuppel nam, waarvan Chris Vermeulen 'en Koos Lancel konden profiteren: 8-4. Dat de ploeg uit Gouda hierna de eindstand liet vastleggen op 9-4, was alleen nog maar belangrijk voor de statistiek. Het enige posi tieve puntje voor de Groe- noorders was de geslaagde terugkeer van Hans Vroon. Het eerste team van de Vlaardingse Damverening voor de komende competitie ingedeeld in de tweede klasse D. Tegenstanders zijn: B« Oosten (Rotterdam), (Gouda), RDG 2 (Den Haas)' Monster, GDC (GoricheraXV Gravenpolder, DAVO 2 (Til. burg), Katwijk en Middelburg. Op 26 mei houdt de VlaaE dingse damvereniging de jaar. lijkse ledenvergadering. Dan worden ook de prijzen van het onlangs verspeelde Vlaardin» kampioenschap uitgereikt Nu CION, de bedrjjfsvoet- halvereniging van Chevron, eindelijk de beschikking over een fraaie accommodatie wil de Vlaardingse club ook de jeugdafdeling degelijk op po- ten zetten. Daarvoor zijn er meer jeugdleden nodig en die hoopt de club te krijgen na verspreiding van een folder in de Zuidbuurt 10ver«*KêMte!lingen e<spre. ken. NOS-verslaggever Jaap Bax was 2ondag aanwezig bij de eerste divisiewedstrijd FC' Vlaardingen-Heerenveen voor nog geen tweehonderd man publiek. Daags daarvoor had 1 hij in NCRV-verband de En gelse Cupfinal tussen Totten- ham Hotspurs en Manchester City mogen verslaan. Het aan tal toeschouwers aldaar aan-' wezig: 100.000. Vier uur lang duurde het laatste en beslissende gesprek (plus rijn tussen Mark Wotte adviseur Henk den Arend) en het Feyenoord-management in de persoon van Peter Stephaü. Nadat Wotte zijn eenjarige verbintenis had ondertekend en de onderhandelingen dus tevredenheid waren af ge- bleek opnieuw hoe de coördinatie bij de ex- *se topclub werkt Hoe wel Wotte intensief 'was ge- scout, vroeg Stephan aan Den Arend bij het weggaan: „Wat; voor type speler is het eigen- lijk" Het weer naar de tweede klasse gepromoveerde PPSC heeft op vrijdag 15 mei (tussen 19.30 uur en 21,30 uur) een re ceptie in de kantine ter ere van dit feit. DVO'32-is niet gelukkig met het jeugdplan Nederland. Deze week verschijnt daarover een artikel in het clubblad. „Van daag de dag slaatje als bestuur de schrik om het hart als er uitn&digingen voor vertegen woordigende elftallen in bus glijden. Het enige wat je er na- melijk van kunt verwachten is dat, je de betrokken spelen kwijtraakt", schrijft het be stuur. De betaalde clubs kre sen via het jeugdplan alle ta lenten goedkoop geëtaleerd en de scouts van ae Rotterdamse profclubs houven niet meer stad en land af te reizen op zoek naar talent. De jongens, die naar een betaalde vereni ging vertrekken krijgen uit eindelijk meestal geen con tract, aldus het bestuur van de Vlaardingse club, die zo al 7' spelers kwijtraakte. Putters hoek Met het klim men der jaren zou men mogen verwachten, dat een wielren-, ner wat aan snelheid inboet! Zo niet voor de Vlaarding* renner Sjaak Koevermans. Hoewel hij al weer menig jaar-! tje bij de veteranen rondfietst,' pakte hij in de vierde en laat ste rit van de clubcorapetitie toch in de sprint de zegen. In feite was de eindsprint het meest enerverende, dat de wedstrijd te bieden had. Zoals' jebruikelijk was het Putten*' ïoekse parcours ook nu weer1 selectief, maar verder dan het' ontrafelen van het peleton in- •twee grote groepen kwam het' toch niet Renners, die tracht-' ten te ontsnappen werden on-' middellijk tot de orde geroe pen door het onverbiddelijke» peleton. Dit lot was ook be-> schoren aan een negental,» waar de Vlaardingers Sjaak i Koevermans en Cees Suykerj deel van uitmaakten. Difli bleef het peleton bijeen, waar. Koevermans dankbaar profh teerde en de fel aandringende, Nol Ket met banddikte klopte.! Ket won wel het totaal klasse-i ment t Hennie van der Vaart won hfr de clubrenners en Richaro, Bruining bij de nieuwelingen. t Vlaardingen Vandaag en donderdag zullen de wedstrij den in de derde ronde van die Nederlands Handbal Verbon d- beker worden gespeeld. In deze derde ronde beginnen de regio teams nadat de afde- Hngsteams de eerste twee ron den hebben afgewerkt. Het programma van vanavond ziet er als volgt uit UVG-Ancora (d) op het Hol- landiaan terrein, DES-Unitas (h), Treffers-WIK (h), HVK- Ancora (h) en Hollandiaan- UVG (h). Het programma voor donder dag 14 mei luidt: DWS-Satumus (h), DWS-Ato- mium (d), Unitas-Spartaan (d) en WIK-Hollandiaan (dj. Bij de heren kwam de. wed strijd Hollandïaan-UVG uit de koder wat gezien het feit dat' beide teams afgelopen zondag kampioen zijn geworden in de tweede klasse A en B een bij zonder interessante wedstrijd zal worden. Ongetwijfeld zal ook de herenwedstrijd DWS- Satumus een zeer'aantrekke lijke worden. Bij de dames ligt he accent bij de derby WIK-Hollandiaan, omdat WIK in het nieuwe sei zoen na bet kampioenschap voor het eerst in de tweede landelijke klasse zal uitkomen waarin Hollandiaan thans de tweede plaats bezet. Vlaardingen Rooswïjk toonde zich sterker dan de honkballers van Holy en bracht de Vlaardingers de eerste nederlaag toe in dit nog prille honkbalseizoen met de cijfers 5-9. Evenals vorige week had Jan Lugthart de werpers taak toegewezen gekregen bij de Vlaardingers, weer kon hij het op de heuvel niet bolwerken en moest na drie slagbeurten van Rooswijk plaats maken voor Ab Bruinekool. De achterstand bedroeg toen zes punten en dit bleek uiteindelijk te veel voor Holy. Rooswijk ging goed van start en kwam via drie punten in de eerste slagbeurt, gevolgd door weer drie punten in de derde innings op de reeds gememo reerde 0-6 voorsprong. Ab Bruinekool wist de schade verder voorlopig te beperken, en Holy kon in de vierde slag beurt een punt laten noteren door Piet van de Mark die bin- nengeslagen werd door Aad van de Bergh. Fouten bij de Vlaardingers leverde Rooswijk een. slagbeurt later een punt op en een score van 1-7. Het duurde tot de achtste in nings, voordat de Vlaardingera aanvallend tot enkele wapen feiten konden komen. Ab Bruinekool sloeg zich op de kussens als openingsslagman, gevolgd door Stanley Bauds-' ma. Piet van de Mark sloe^' hierop Ab Bruinekool over dei thuisplaat, maar sneuvelde «U» even later op het tweede hook' na een tik van Cedric Pient' De ferme uithaal van Bronsgeest was goed voor een^ homerun, waarvan Stanley, Bautisma en Cedric mede konden profiteren waar door de stand was terugge bracht tot 5-7. Even leex de geschiedenis zich te gaan he£ halen, maar wat vorige week nog lukte, ging nu niet op- Rooswijk voegde in de laatste slagbeurt nog twee punten aaoj het totaal toe, waardoor net einde kwam met een score 5-9 en het eerste verlies va» Vlaardingen-Holy een «f? was.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4