SPORT Groenoord compleet weggespeeld Geld opnemen bij de Bondsspaarbank. fn Kwestie van seconden. Schiedam aanvallend ondermaats BONDSSPAARBANK SCHIEDAM Henk Degeling vervangt Jan Kooiman Halve finales Nieuws blad Cup Dennis van Alphen zit op de goede weg Carl Wigt bedwingt MF/Birds Korfballers vergaderen Schiedam schaakkampioenschap: Gert Timmermans leidt SportKort Een bankgirorekening. Ideaal voorin snelle service. dinsdag 19 mei 1981 VD/SC/WW Schiedam De Schie damse eerste klasser DHS krijgt de laatste we ken van de competitie zeer veel te verwerken. Nadat het bestuur beslo ten had trainer Jan Kooiman op non-actief te zetten ona zodoende de motivatie nog meer op wekken voor het behoud van het eerste kiasser- schap, is ook de berich tenstroom uit toch al tu multueuze spelersgroep nauwelijks afgenomen. Henk Degeling, leider van het tweede en trai ner van de B-selectie, neemt de laatste wed strijden in overleg met het bestuur de honneurs DHS: mutaties troef waar, maar dat doet niets aan de huidige tendens binnen de vereniging af. Het lijstje van mutaties kent voorlopig zeker de namen van Cock de Zwart (SVV), Martin de Zwart (Hermes DVS), Marcel van de Ven (SW). Bob Weeda (SFC), Ton Kooiman (Excelsior R), terwijl ook Ton Viergever, Jan Kerssemeiier en Hans Vorstenbos sterk peinsen om van club te veranderen. Wat de eventuele terugkeer van Jan Kerkhof (nu gestopt), g~'aak Lemen (Neptunus) en ees van Kralingen (Martï- nit) betreft, de overschrijvin gen zijn zeker niet binnen. „Dat valt allemaal erg te gen", zegt secretaris Wim Es- huis, „We gaan uiteraard nog door Emlle Schelvis praten met deze jongens. Ik vind het wel jammer, dat we Kooiman op non-actief heb ben moeten stellen. Het is ge woon een heer en ik denk, dat een aantal jongens daar misbruik van hebben ge maakt. Maar het was voor ons een moelijke keus. De groep van tegenstribbelende spelers was echter zo groot, dat we de moeilijke beslissing wel moesten nemen. We gaan nu met zestien man knokken voor de eerste klas se. Ton Kooiman, de zoon van de trainer is daar niet bij, omdat hij het begrijpelij kerwijs de gehele situatie mentaal slecht kan verwer ken" Zijn vader heeft overigens het ook niet gemakkelijk. Jan Kooiman verbitterd over de gehele gang van zaken: „Ik vind het zeer jammer om te moeten constateren, dat mensen met wie ik dacht op ©en lijn te zitten en zelfs ver trouwen van te genieten, je nu 20 gemakkelijk in de steek laten. Op het moment van partij kiezen, stak de laf heid boven alles uit Ik weet zeker, dat de gehele aversie tegen mijn persoon van een paar figuren afkomt, die langzaam een stroming in de vereniging zijn geworden en ook het bestuur hebben ge manipuleerd". Het is de bekende situatie", vervolgt hij, „Nieuwe jongens komen er bij, die ook hun kans krijgen en in dit geval grijpen. Oude DHS'ers mis sen de boot en dan heeft de trainer het gedaan. Nou, ze hebben nu eindelijk hun zin. Alleen al het feit, dat ze via het bestuursbesluit mijn ca paciteiten als trainer zijn gaan aanvallen, bewijst de enorme zwakte. Maar ja, ik ben het conflict nooit uit de weg gegaan. Voor mij was een speler, die vijf minuten lid was net zo belangrijk als een die al twintig jaar lid was. Nou, daar pluk ik nu de wrange vruchten van". Schiedam Vanavond om 19.00 uur worden de halve finales in de strijd om de Nieuwsblad Cup voor de Wa terweg afgewerkt. Aan de Marathon weg treedt Fortuna aan tegen VFC, dat hoogst waarschijnlijk volgend sei zoen als competitietegenstan der fungeert Een aardig voorproefje dus voor de mannen van Postema. De andere halve finale op Sport park 't Nieuwelant is zeker niet minder de moeite waard, aangezien het thuis voordeel van RKW1K aardig kan opwegen tegen een klas se hoger acterende Excel- sior'20. Indien de normale speeltijd geen beslissing brengt, wordt er een kwartier verlengd en daarna worden er straf schoppen genomen. Zoals be kend, wordt de finale precies over een week op het terrein van F s\ tun# gehouden. Rotterdam De provinciale kampioenschappen in het Rot terdamse zwembad West hebben aangetoond dat Den nis van Alphen op de goede weg zit De Schiedamse vlinderslag-spe cialist haalde zijn persoonlijke record omlaag en kwam nu uit op 1.00.8, goed genoeg voor de Zuid Hollandse titel. Trainer Willem van Kranen- jaar zomer nog nationaal kam* - -4 3 y, -1-v •Martin Wolthuis (56) komt meters tekort om het eerste honk te halen. burg kon tevreden zijn. Im mers, deze tijd geeft aan, dat het een kwestie is van nog een paar weken en de obsessie van de minuut-grens wordt door broken. De volgende kans daarop is bij de ZRO-kam- pioenschappen, waar de 100 meter vlinderslag staat gepro grammeerd op 14 juni. Overigens behaalden zwem mers uit de streek nog twee medailles. De VZC-talenten Leon van IJzerloo en Remco Snuverink scoorden zilver, terwijl Jacqueline Claas het brons omgehangen kreeg. Het scheelde overigens maar 0,2 seconde of Leon van IJzer loo had op de 100 meter vrije slag goud gewonnen. Nu ging die hoogste eer naar de Delfte naar Jeroen Dik in 1.09.4, ter wijl de Vlaardingse zwemmer strandde op 1.09,6, Jacqueline Claas bereikte het brons op de rugslag in 1.17.4, een bijzonder acceptabele prestatie, als men de verrich ting van Sandra de Jong, die nu eerste werd, bekijkt; 1.16.4. Sandra de Jong werd vorig Maassluis Honkbalcoach Piet Bouts van MSV'71 gaf in de wedstrijd tegen het Zoeter- meerse MF/Birds zijn vertrou wen aan de jeugdige werper Carl Wigt en niet ten onrech te. Na een prima wedstrijd kon Carl Wigt als winnende wer per het gravel verlaten, want MSV'71 won overtuigend met 12-5 van MF/Birds. Zonder Jan van Spijk die ge blesseerd moest toekijken, waardoor Carl Wigt zijn eerste echte kans kreeg, hebben de Maassluizenaren het alleen de eerste drie innings lastig ge had. De bezoekers namen in de derde slagbeurt een 0-2 voorsprong door enkele honk slagen. maar MSV'71 sloeg di- j rekt terug in de gelijkmaken de beurt- Cari Wigt, de gebroe ders Rerabert en Ludwig As cension cn Kees en Frank Rein de rs, gevolgd door Peter Valkenburg waren goed voor zes punten na een serie van vijf honkslagen; 6-2. Twee innings later werd de stand door MSV'71 opgevoerd naar 9-2. Iwan van Sichem. Peter Valkenburg en Peter Parijn waren verantwoordelijk voor de punten. Een slagbeurt later zorgde Ludwig Ascension voor 10-2. In de achtste in nings kwamen de gasten op 10-3 na een slippertje van de velders, waarna in de gelijk makende beurt MSV'71 uitliep naar 12-3. Ludwig Ascension fcjjUPP^lrie de bal het veld uit en Kees Reinders profiteerde mee. Dat MF/Birds in de laat ste slagbeurt de eindstand be paalde op 12-5 kon aan de Maassluize vreugde geen af breuk meer doen. pioene op dit nummer. Remco Snuverink scoorde het zilver op de vlinderslag bij de zestienjarige jongens. Met ge mak hield hij de Rotterdam mer Jan Eversen op het laatste stuk nog achter zich, toen bleek, dat Eversen er nog een eindsprint uitperste. Snuve rink verhoogde het tempo en bleef de Rotterdammer een halve seconde voor. De Devel- zwemmer Robert Nispeling was toen al onbereikbaar. De tijd van Snuverink (1,05.6) biedt overigens uitzicht op deelname aan de nationale kampioenschappen. De limiet hiervoor bedraagt 1.05.0. Vlaardingen Voor de honkballers van Groenoord was er weinig vreugde. In slechts zeven innings werden de Schie dammers door het Delftse Blue Birds naar een alleszeggende vernietigende 1-15 nederlaag gespeeld. Tot'aan de zesde in nings kon de schade nog tot 1-4 beperkt blijven, maar nadat coach Jan Switser onbegrijpelijke wissels liet noteren en kort daarna Hans Vroon met een zware enkelblessure moest uit vallen, bleef Groenoord met acht man over en liepen de be zoekers van 1-4 in korte tijd naar 1-14. Volledig afgebluft moesten de Groenoord met het schaamrood op de kaken na zeven innings de kleedka mers weer opzoeken. In de beginfase van de wed strijd zag het er niet naar uit dat de bezoekers zo gemakke lijk aan de punten konden ko men. Weliswaar nam Blue Birds een voorsprong, maar groot werd die voorsprong nog niet. In de tweede slagoeurt gaf Groenoord al een voor proefje weg van de blunders, die vier innings later schering en inslag waren. Blue Birds kwam op 0-3, en een innings later werd het 0-4 door Jojo Richardson. In de gelijkma kende beurt profiteerde Chris Vermeulen bekwaam van de enige misser van de Delftena ren door 1-4 te laten noteren, waarna playing-eoach Jan Switser de mogelijkheid ver prutste om naast de Delftena ren te komen, want hij sneu velde met drie slag. De verre klap van Hans Vroon werd vervolgens voor de hekken weggevangen. Ditwaren de enige wapenfeiten aan Schie damse zijde, waarna in de zes de innings Hans Vroon, die zojuist het werpen had overge nomen van Ger Sten tier, ge blesseerd moest uitvallen. Om dat er reeds twee wissels wa ren geweest en er verder geen wisselspelers meer op de bank zaten, eindigde Groenoord het duel noodgedwongen met acht man. De maquette van het nieuwe clubhuls van Oranje Nassau. Vlaardingen/Schiedam - Na al de competitieperikelen gaan de korfballers nu de kantine in om zich te buigen over aller lei bestuurlijke zaken. In de komende week houden vier ver enigingen hun jaarlijkse vooijaarsvergadering. Bij die verenigingen zal een en gaat korfballen in zijn groot deel van de vergadertijd WOOnplaats Nieuwerkerk. Donderdagavond buigt Maas sluis zich over de bestuurlijke problemen. Eén van de te be handelen punten is de verkie zing van een nieuw technisch bestuur, waarvoor de gerouti neerde speler Leo van der Vaart één van de kandidaten besteed worden aan de vraag: moeten we prestatiekorfbal propaganderen of moet er een evenwichtigere verdeling ko men tussen prestatie- en re creatiekorfbal. Ook zullen de aan te trekken trainers aan de orde komen, vooral nu de fis cus een ware heksenjacht op de sportverenigingen houdt, is er een grote terughoudendheid te bespeuren van zowel vere niging zijde als van trainerszij- de. Vanavond begint Barga en de Schiedamse korfballers zullen dan een nieuwe voorzitter moeten kiezen. Ab van Duyl neemt dan afscheid van Harga Vrijdag komen de leden van KV Vlaardingen en Oranje Nassau bijeen. De Vlaardin- genleden zullen hun goedkeu ring moeten geven aan een verhoging van het bedrag om de lichtmasten te plaatsen. Bij Oranje Nassau zal het nieuwe clubhuis een groot deel van de vergadering in beslag nemen. Schiedam Door een over winning op Maclean heeft Gert Timmermans zich los gemaakt van zijn naaste be lagers en gaat na vier ronden met vier punten alleen aan kop in het individueel schaakkampioenschap van Schiedam. Hij wordt achter volgd door Maclean, Kruys, Van Gelderen. Van Wage- ningen en De Wit, die allen drie punten hebben verza meld. Titelverdediger Mario van kleef heeft tot nu toe slechts twee punten verza meld, nu ging hij in een erg spectaculaire konïngs-ïndi- sche partij ten onder tegen Ruud Kruys. In de eerste klasse staat Ver- olme met 3,5 punt uit vier partijen alleen op kop, hij wordt gevolgd door Van Heeren en Rademaker, die beiden 2.5 punt scoorden. Van Multem gaat na een overwinning op Mets alleen aan de leiding in de tweede klasse met 3,5 uit vier. Cor Mets en Nico Gouka hebben allebei drie punten. Schiedam De honkballers van Schiedam komen de laat ste weken maar moeilijk tot scoren, en deze "handicap" was er de oorzaak van dat de Schiedammers de thuiswedstrijd te gen Bloemendaal met een 1-4 verlies moesten afsluiten. Terwijl werper Wout Don bij Gert-Jan Selier tot een score Schiedam kan terugzien op van 0x3 slag, 0x4 wijd en prima cijfers van 7x3 slag, slechts zes honkslagen tegen. 0x4 wijd en tien honkslagen Tellen wij hier nog bij dat tegen, kwam zijn opponent Schiedam maar liefst twaalf vangballen sloeg, en de ne derlaag is grotendeels ver klaard. Bloemendaal nam in de eerste de beste slagbeurt een 0-1 voorsprong, welke stand werd opgevoerd naar 0-3 een slag beurt later. Tot aan de zeven de innings blegf de score onge wijzigd. Eerst bracht weer Mike Stijger voor Bloemendaal de stand op 0-4, voordat in de gelijkmakende zevende slag beurt Schiedam de eer kon redden door Cees Knegt op een honkslag van Rob Poulus. Aangezien Schiedam verder geen kans zag om door de ver dediging van de Bloemenda lers te breken, was en bleef het bij «en stand van 1-4. Op donderdag 4 juni wordt in ae bovenzaal van sporthal Margriet voor de 14e maal ge start met de jaarlijks terugke rende 'zomer-bridge-instui- f'.Ieder Schiedams Bridgepaar kan aan deze 12 weken duren de instuif deelnemen. Het in schrijfgeld bedraagt 2,50 per paar per avond. Inlichtingen bij W Seip. tel. 70.27.84. Dick Bos, doelman van VV Vlaardingen gaat volgend jaar naar Hoekse Boys. Broer Ge rard verruilt Excelsior M voor MW'27. Chris Woerts, selectiespeler en nu uitkomend in het twee de, stapt over van VDL zon dag naar de zaterdagafdeling. Het voetbalseizoen voor het net naar de tweede klasse ge degradeerde Zwaluwen start weer op 1 augustus met een oefenwedstrijd tegen Hollan- diaan 1 (aanvang 14.30 uur). Het verdere oefenprogramma, geheel bestaande uil thuiswed strijden, ziet er als volgt uit: 4/8 Excelsior M (19.00 uur); 8/8 UVS (14.30 uur); 11/8 Nep tunus (19.00 uur); 22/8 SSC'55 (14.30 uur); 25/8 Spirit (19.00 uur); 29/8 Unitas (18.00 uur); 1/9 VFC (19.00 uur). De openbare lagere school 'De Ouverture' is er als eerste lagere Schiedamse school in geslaagd de school voetbal wis selbokaal van de KNVB, afde ling Rotterdam in de wacht te slepen. De beslissende wed strijd tegen de Willem de Zwijgerschool uit Gravendeel werd via doelpunten van Mar co Kool, Ronnie Baert en Barry Goudriaan in een 3-1 zege omgezet. De 'Schïedammertjes* van de school op het Bachplein mogen nu op 27 mei Rotterdam verte genwoordigen op Zeist, waar de strijd om het schoolvoetbal- kampioenschap van Nederland wordt verspeeld. De Postduivenhoudersvere- niging De Vrijheid hield een wedvlucht vanuit het Noord franse Compïègr.e met 432 duiven in concours. De uitslag: 1. S. van Pelt, 2. Berg-Barzilaij, 3-5. J, Triel en zonen, 4-7-8-S, C. Zandboer, 6-10 J. van de Vijver én zonen. De KNVB heeft de lijst van schorsingen weer bekend ge maakt Ook in deze regio zijn weer enkele spelers voor lanmgere tijd uitgesloten. Bas van der Leije van HBSS is voor vier duels, waarvan één voorwaardelijk naar de kant verwezen. Jaap Westenberg (VV Vlaardingen) kreeg drie wedstrijden; Ronald Hassfeld (DSS'26) twee wedstrijden; John Nagelhout (Martinit) drie wedstrijden, waarvan één voorwaardelijk; Jur de Rond (RKWIK) drie wedstrijden en Frans Hoogendijk (RKWIK) twee wedstrijden. advertentie. Geld opnemen bij de Bondsspaarbank. Dat is in een mum van tijd gebeurd. Trouwens, dat geldt eigenlijk voor alle handelingen aan de balie. Tijdverlies is er bij de Bondsspaarbank niet bij. Want de Bondsspaarbank is de enige bank waarbij ieder kantoor is aangesloten op eert uitgekiend computersysteem. Speciaal ontworpen voor 'n razendsnelle afwikkeling van al uw bankzaken. Met een bankgirorekening van de Bondsspaarbank profiteert u voor 100% van die vlotte service. Bovendien is een bank- girorekening bij ons nog aantrekkelijker door die handige gratis opbergmap die u krijgt. Als extra service. Neem ook een bankgirorekening bij de Bondsspaarbank. De bank voor alle zaken en alle mensen. De bank met de snelste balies. Hoofdkantoon Lange Nieuwstraat 195 KantoTen: St Uduinoplcln 4 - Rembrandtlaan 41 - Leliestraat 1 - Lorentzlaan 68 - Mgr.NoIensIami 412 - Dr. Wibautplein 63 - Populierenlaan 5 - Peter v. Anrooylaan 180/hoek L Zimmermannplefr

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4