SPORT F ortiina 'prestigefinalist' Techniek overtreft wilskracht en inzet 9Postbode- voethal op Har ga Gehavend VFC: geen afweermiddel Opbrengst 2.500 gulden Excelsior '20 in Hérmes DVS grijpt alweer mis SPDRTKOBT Jong SVV: O-l winst Satelliet meldt zich nadrukkelijk onderin y*oen*do? 20 mol 1981 VD/SC/WW door Emlte Schelvis Vlaardingen Nee, naar hun zin hadden de spelers van VFC het zeker niet „Per slot van rekening is het toch een lèuke ma nier om nog wat van je seizoen te maken, maar ja we hebben het zelf wel laten liggen. En Fortuna is in ieder geval een ploeg, die in de tweede klasse nog ver komt Ze hebben mensen die de bal in het team kunnen houden", reageerde ook VFC'er Peter Jeup zich af na het 2-1 verlies bii Fortuna. Waarmee de thuis club alles in de hand heeft om wél een topjaar te boeken, aange zien op eigen terrein de finale om de Nieuwsblad Cup voor de Waterweg tegen Excelsior'20 een grote, maar niet onmogelijke opgave mag heten. VFC was nog meer als Fortu na (alleen Cees van de Lugt en Wim van de Berg ontbraken) gekweld door invallers. Wolter Bos lachend: „Ik ben blij een redelijk team op de been te krijgen. Zo als je ziet, heeft VFC roet een half tweede team gespeeld. Nou, ja en dan hebben we het nog niet slecht gedaan. Zondag tegen Z\yijn- drecht lukten alle individuele acties wel en scoren we vijf maal met dit team. Nu stokt het. Jammer". Voor Fortuna was uiteraard ook sprake van een morele overwinning, aangezien VFC volgend seizoen in dezelfde tweede klasse acteert In het begin was het vooral van de kant van thuisclub Fortuna (Jan Fostema:' die nederlaag tegen HVO om het Vlaardings kampioenschap zit ons zeker niet lekker"), die er agressief indook. Dat resulteerde al in de elfde minuut in een straf schop, toen de doorgebroken Mar Visser door Wil Wolff werd aangetikt Ron Berveling knalde de elfmeter wel recht op Rob Brekelmans af, zodat een score uitbleef. Vier minuten later was het wel prijs en hoe André de Haas zette laag van links laag voor en naar binnenkomend met de zijkant van de rechter- wreef, was het Ron Hofman die de bal ineens in kruising lifte: 1-0. Zoals in de competi tie te doen gebruikelijk, von den de kampioenen het weer welletjes en het gehavende VFC kon door de stuwende in breng van Chris Hendriks en de 'pingelkoning' Hans Jansen zowaar wat terugdoen. Peter Jeup schoot echter te zacht in, waardoor Leerdam kon red den en in de allerlaatse mi nuut voor rust had Rob Jansen alle mogelijkheid om een voorzet van dezelfde Jeup bin nen te knikken. Dat lukte ech ter niet Met Harry Schuiten in het veld, drong VFC na de hervat ting nog meer aan, maar om dat de goed in vorm zijnde Jeup te weinig in het spel wen! betrokken en Hans Jan sen nog meer op de individue le toer, smeltte alles samen in de meleé voor de weer uitste kende verdedigende veste van Re my Leerdam. Soepel en vooral rustig combinerend via Peter Sonneveld en Hans van Os wachtte Fortuna met de be kende sluipmoordenaarstac tiek slim af. „Ik snap niet, wat er nu tegen is. Dit is de tactiek, die het beste bij ons past en waar wij resultaten mee halen. Wat wil je nog meer", zei Ron Hofman, die zijn woorden bewaarheid zag na 24 minuten, toen de in middels ingevallen reserve doelman Martin Voorbach in de fout ging bij een hoge voor zet van Ron Berveling en Pe ter Sonneveld 2-0 inknikte. Op slag gooide VFC, bang voor prestigeverlies, er nu helemaal de beuk in. En vooral via Rob Jansen, die het dan opduiken de onbesuisde werk niet schuwde, leverde dat nog een aansluitende treffer op ook. Bang voor de ledematen, lie ten de Fortuna-verdedigers Rob Jansen vijfmaal (t!) in schieten, voordat de bal uitein delijk in de touwen belandder 2-1. Verder reikte de inspiratie echter niet, zodat de finale plaats (Ron Hofman was met een bal op binnenkant paal nog erg dicht bij 3-1) toch bij de juiste ploeg terecht kwam. rf .VU Een VFC aanvaller haalt uit en de Fortuna defensie heeft het er knap moeilijk mee Jong FC Vlaardingen weer kansloos Rotterdam Het aller laatste optreden van het betaalde jeugdteam van FC Vlaardingen is misschien wel type rend geweest voor de historie van het toe komst van de verdwij nende "V iaardingse eer ste divisieclub. Voor weinig getnterrasseer den verloor het team van trainer Krsto Mi- trovic met 6-0 van Sparta. De Vlaardin gen, die afgelopen weekeinde al roet 7-0 aan de broek van Am sterdam kregen, speel den opnieuw plichtma tig en waren tegen de wat meer met talenten (en geld) gezegende clubs, zoals nu ook weer Sparta, kansloos. Schiedam Hoewel het voet balteam van radio Veronica - anders de tegenstander van Olympus S bij dergelijke gele genheden - niet meer bestaat, werd ook dit jaar de jaarlijks benefietwedstrijd verspeeld. Ursus was nu de tegenstander en de opbrengst was bestemd voor het verzorgingstehuis de 'Drie Maassteden". Zowel op sportief als finan cieel terrein was de benefiet wedstrijd een succes voor Olympus. Ten eerste werd er met 4-3 gewonnen van Ursus en bovendien kon voorzitter Hennie van der Reyken aan het verzorgingstehuis 2,500,- bestemd voor de aanschaf van audio-vi5ueIe apparatuur, overhandigen. Ursus nam tegen Olympus in de eerste helft al snel een 0-1 voorsprong door twee doel punten van Henk van Loene, Nog voor rust verkleinde Pe ter Verhaal de achterstand tot 1-2. Waarna Ruud Bonte direct na de hervatting de marge weer opvoerde tot twee doel punten. Daarna was het echter alleen nog maar Olympus wat de klok sloeg. Eerst bracht Hennie de Gips met twee fraaie treffers ae gelijk stand op het bord, waarna Ron van Vooren acht minuten voor tijd 4-3 inschoof. Vlaardingen Biina had RKWIK er in een slotoffen- siefje tegen Excelsior'20 nog een verlenging uitgesleept, maar helaas voor de Vlaar- dingers kopte de volkomen vrij staande spits Hans de Groot een voorzet van Mar tin Vely voor een leeg doel naast Een verlenging zou ook niet terecht zijn geweest Excelsior was zeker op tech nisch gebied de betere ploeg en de 0-1 overwinning was zondermeer verdiend. Toch kwam het spel van de Schiedammers niet zo erg tot zijn recht vooral op het mid denveld en in de aanval werd nogal veel balverlies geleden. Het veld hier is na tuurlijk vreselijk slecht en die jongens moeten het puur van techniek hebben", mop perde Piet Roozen na afloop. Om veelbetekenend te ver volgen: „Maar volgende week bij Fortuna hebben we een goed veld en dan wordt het natuurlijk anders". Te genover de techniek van Ex celsior kon RKWIK slechts een, vooral in de eerste helft, geweldïgde inzet en wils kracht zetten. Dat was echter niet genoeg. Alleen in de eerste dertig minuten en in het laatste kwartier kon de formatie van Ger Pijl Excel sior regelmatig terugdringen op eigen helft, maar de kan sen, die toen ook kwamen, werden niet benut Jos Wen- nekes - die evenals Schie dammer Rob Koevermans volgend jaar bij SW speelt, maar in deze wedstrijd veel beter uit de verf kwam dan zijn aanstaande clubgenoot - miste in de eerste helft zo een schitterende kans nadat keeper Jan van Veen een fraaie vrije trap van Peter Witte niet klemvast kon krij gen. Na de rust was het Excelsior, dat het spel dicteerde. De to meloze inzet van RKWIk was even weg en vooral via de voor Martin de Vette in gevallen A-junior Rob Glim- jMk&f ï*f 'Z merveen was Excelsior over links vaak razendgevaarlijk. Uit zo'n aanval werd het ook 0-1. Glimmerveen werd neergelegd, waarna de vrije trap van Frans Wouterse door Koevermans terug- gekopt werd op de lange spits Edwin 'Pino' van der Hoeven, die tussen twee ver dedigers makkelijk raak kon koppen. Na die 0-1 liet Excelsior na door te drukken. RKWIK daarentegen demonstreerde een echte cupfighters-menta- liteit en gooide er nogmaals een enorm brok inzet tegen aan. En weer moest Excel sior terug. „We hebben het gevaar zelf gecreërd, door het een beetje makkelijk op te nemen", wist ook Piet Roozen, „en zij gingen va banque spelen. We hadden gewoon geluk, dat ze op bet laatst die levensgrote kans misten". RKWIK kreeg ech ter nog meer kansen, maar steeds stond de uitstekend keepende Jan van Veen in. de weg. Eerst pakte hij een schitterend schot van Leo Janse uit de kruising en even later tikte hij schoten van de voor Rob Timmer in gevallen Martin Vley en van Jan Witter net over. Zelfs scoorde Jan Witte, maar zijn doelpunt werd wegens bui tenspel afgekeurd. Excelsior kreeg door het risi covolle spel in de slotminu ten natuurlijk de kans om te counteren. Bij één van die uitvallen legde Jan Witte de enigszins op Kees van Koot- en gelijkend Edwin van der Hoeven binnen het straf- schopsgebied neer, maar de maker van het enige doel punt zag zijn strafschop met •Spelmoment uit do wedstrijd RKWIK- ExcelsJor een katachtige redding ge stopt door de foutloos kee pende Cees Haaster. Langs zijn neus weg infor meerde Excelsior-trainer Roozen na afloop onmiddel lijk naar de prijs voor de winnaar van de finale. „We hebben het seizoen rot afge sloten, dan is zo'n RN-cup toch hardstikke lei?k", aldus de ex-spits van DHS. Schiedam „Dit was nou met recht postbo de-voetbal, halen en brengen". Een sponta ne reactie van de op non-actief gestelde DH$-trainer Jan Kooiman die zich als toe schouwer niet bepaald vermaakte bij de wedstrijd Hermes DVS- Nieuwenhoom (0- 1). Maar wie had wel enig spelplezïer Dat deze wedstrijd een slaapverwekkende vertoning was kwam mede door de belan gen die voor beide clubs nog op het spel staan. Hennes eerste klasse) kan in theorie nog kampioen worden. Nieuwenhoom (tweede klasse) heeft een goede ka^s om te promoveren naar de eerste klasse. Zeker het eerste half uur lieten de ploegen weinig ac- tractiefs zien. Het middenveld werd keer op keer overgeslagen. Onder het motto hoge ballen snel thuis, speelden Nieuwenhoom de eerste helft uit Nieuwenhoom trainer Norbert Lindlbauer hierover: Wat wil je. Je mist vijf eerste elftal spelers en de inval lers en de overige vaste spelers moesten ge woon aan elkaar wennen Dat Hermes van deze handicap van hun gasten niet kon profiteren was onbegrijpe lijk. Toch wist het de perste 45 minuten en-. kele kleine kansjes te ereeren, In de 25e mi nuut werd Rob van der Tuyn door Roy den Hartog de ruimte ingestuurd. De kans die hij kreeg was zeker niet onaardig maar de richting die van der Tuyn de bal gaf deed het leder niet tussen de twee palen belande. Kort daarop zag Ruud Bakker zijn inzet on geveer een meter achter de doellijn wegge haald worden door Nieuwenhoom laatste- man Wim de Bruyn. Alle protesten werden niet door de man in het zwart gehonoreerd. De tweede helft boodt gelukkig twee ploe gen met iets meer inzet. Dit resulteerde in een snelle 0-1 voorsprong voor Nieuwen hoom. Na misverstanden in de Schiedamse verdediging was het linker middenvelder Bert Bak die het Ieder genadeloos hard ach ter Hermes-doelman Bob Molendijk schoot. In de 15e minuut zag Arie van Meurs zijn inzet tot twee-maal toe door de Hermes-goa lie gestopt. Na deze offensieve acties van de gasten bloedde de wedstrijd langzaam dood. Echter toch nog een tegenslag voor Nieu wenhoom. Oud TSB-er Hans van Bommel kwam in duel met Berry Lambergen der mate ongelukkig terecht op zijn rechteren- kel, dat een breuk moest worden geconsta teerd. De enige rechterspits, die Nieuwen hoom bezit zü door deze breuk dit seizoen niet meer in actie komen. De resterende 20 minuten speelde Hermes alles of niets. De druk die de Schiedammers uit oefende werd in de meeste gevallen cor rect uitverdedigd door de verdedigers van Nieuwenhoorn. Zo rit Nieuwenhoom in de finale voor de KNVB district 2 en spelen ze ook nog mee voor eventuele promotie naar de eerste klasse, terwijl voor Kermes DVS het doek op bijna alle fronten gevallen lijkt Door een tecnmscne iout is gisteren in onze krant het ver slag van de honk bal wedstrijd Compri/A Zwijndrecht-Vlaar dingen Holy SC weggevallen. Holy won deze partij met 3-13 in negen innings en staat nu aan de leiding. ZKV uit Zuicüand neemt de plaats in van ONDO uit 's- Gravenzande in de strijd om de door deze krant beschik baar gestelde Waterwegcup voor korfballers. Harga is er vooralsnog niet in geslaagd een nieuwe trai ner/coach aan te trekken in plaats van de vertrekkende ÏCick Hartlieff. De korfbalve reniging was in een vergevor derd stadium met Bert Bo gaard van de Rotterdamse ver eniging, m3ar deze gaf vlak voor de definitieve afronding van de besprekingen de voor keur aan de Barendrechts ver eniging Vitesse. Op 22 mei neemt CKC Maas sluis afscheid van Karei van der Linden, die er na vier jaar een punt achter zet. Een op volger voor de scheidende oe- fenmeester is nog niet voor handen, als is CKC wel met twee kandidaten in onderhan deling. VFC speelt zijn competitie wedstrijd tegen en op Leoni- das aanstaand weekeinde za terdag al om 18.00 uur. Scheidsrechter Jan Heil, die zich weinig geïnspireerd toon de en dien overeenkomstig de halve finale voor de Nieuws blad Cup voor de Waterweg floot, blunderde vier minuten voor lijd door bij een inzet van Fortunees Ron Hofman op de binnenkant van de paal zich om te draaien en doelpunt toe te kennen. De bal stoot voor iedereen waarneembaar terug het veld in en de Rotterdamse arbiter moest rijn fout herstel len met scheïdsrechtersbal. Arie Riedijk. die niet voor Hermes uitkomt, is momenteel in de slag met zes verenigin gen, die de begenadigde tech nicus graag willen inlijven. „Ik heb me zoet gehouden met veel zaalvoetballen", zei Rie dijk, die volgend seizoen de kleuren van de Dordtse zaal voetbalvereniging Cerverbo (waar ook Henk den Arend, Cor Pot en Frans Bouman spe len) gaat verdedigen. Fortuna krijgt voor volgend seizoen zeker aanwas voor de selectie. Trainer Jan Fostema wil echter nog geen definitie ve kreten lanceren, hoewel de komst van Jasper Quak (Jong FC Vlaardingen) zo goed als zeker is. Postema: „Ik kan pas wat zeggen, als de formulieren binnen zijn". De angst voor 'eerste klasse- kampioenenkiller* Hermes DVS is ook Thomas Stolk, trainer van de Musschen, blijkbaar goed ingeven. Bij het bekerduel met Nieuwenhoom spioneerde de vertrekkende coach van de Rotterdamse eer ste klasser met overgave. Rotterdam Een schitte rend, vanaf 25 meter ge scoord, doelpunt van Ferry Meerhof betekende voor jong SVV een 0-1 zege op Steeds Volharden. Bij de Schiedamse 'belof ten* speelden diverse A- s pel ers mee. Henk Saiarï fungeerde als laatste man en John Munnik als voor stopper. Ook Aad van der Vlist, die heratellende is van een ernstige enkel blessure, speelde één helft Vlaardingen Satelliet heeft rich gisterenavond na de 1-3 nederlaag tegen Naaldwijk op nieuw nadrukkelijk gemeld voor een van de twee degrada tieplaatsen in de vierde klasse. De inhaalwedstrijd leverde voor de gasten meer vreugde op, omdat nu de race om het eveneens door MVV'27 be geerde kampioenschap kan worden volg gehouden. Voor Satelliet (22-18, SVGEB 22-17 en Scheveningen 22-16) is het onderin strijden geblazen. Het noodlot voor het team van Rob Schiedan wilde, dat sco ren een woord was nog steeds niet in de vocabulaire van on der meer Sam Hendriksen en Gerrit Hamerslag is opgeno men. Daarbij had Schiedan mede op aandrang van de ge hele eerste elftalgroep toch ge- kozeu voor de aan de knieban den geblesseerde doelman Arie van de Windt en deze had, direct dan wel indirect, schuld aan de drie tegentref fers. Na een half uur strekte hij rich niet voldoende uit naar een vrije trap van Naald wijk (0-1), maar Satelliet kwam met behulp van de scheidsrechter via een straf schop op 1-1. Karei Bodegem was de schutter. In de tweede helft profiteer den de gasten dankbaar eerst van een slechte kopbal van Joop Mosmans (die zijn doel man in een uiterste poging wilde "beschermen") en vlak voor tijd van een bal, die erg lang in het strafschopgebied bleef liggen, 1-3.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 5