SCHIEDAMSlC HE COURANT in Geluidsoverlast MAF wordt aangepakt MUWI-projeet: overleg gestaakt 7 Trek ons uniform Twee doden op gevaarlijke oprit Gemeente dreigt met van sluiting speelzaal Ik .-.meent - de proef jïil deze pic 5 ft krant Geen beunhazen in bouw Scholieren de wijk in r Gemeente wil strengere bepalingen Bewoners blijven bij huureisen Brandweer contra BV: Na foutieve invoeg- procedure Schiedam: 8000 woning zoekenden i Vrijdag 22 mei 1981 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -I05de jaargang no. 100-6 PAGINA'S Broerevest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Anker-en Kettingiabriek bestaat 50 jaar. Pagina drie. De wedergeboorte van de Maassluise kunststichting. Pagina vier. Voordeel- aanbieding van FC Vlaardingen: bij de laatste thuiswedstrijd Viaardingen mogen alle bezoekers voor slechts/1,50 naar binnen. Misschien trekt men dan wé! publiek... Pagina vijf. Schiedam Beunhazerij in de bouw komt in Schiedam zo weinig voor, dat burgemeester en wethouders het niet nodig vinden al het uitvoerend werk te registreren. Daarom had WD-raadslid Cor van Tilborg gevraagd. Ook de minister van volkshuisvesting en ruimtelij ke ordening wenst dat alle ge meenten een speciale verorde ning instellen om het beunha- _zenon de Jbonw.raoeilijk te ma kken, maar volgens B en W van Schiedam moet de minister niet veronderstellen dat de landelijke situatie ook geldt voor elke gemeente afzonder lijk. In Schiedam valt een der gelijke maatregel tegen beun hazen dan ook niet te ver wachten. Het zou trouwens een weinig liberale maatregel zijn, antwoordt het college aan Van Tilborg. Heel fijntjes merken BenW op dat uit een dergelijke maat regel wellicht personeelsuit breiding zou voortvloeien. Het is.doorgaans juist VVD'er Van Tilborg die bezwaar maakt te- ;gen onvoldoende beargumen teerde expansie van het amb tenarenkorps en B en W wil der» er dan ook mee zeggen dat ;niet zonder meer tot een maat- iregel overgegaan zou moeten .worden, die personeelsuitbrei- ;ding nodig zou maken. Daar ,kan Van Tilborg het mee jdoen. Vlaardingen De brugklas leerlingen van scholenge meenschap Proffessor Casimir 'trekken maandag door de di verse Vlaardingse wijken om Me wijkbewoners te ondervra gen over de woon- en ieefom- stadgheden in de wijk. De en- quête vormt een onderdeel van een project dat de leerlin gen volgende week uitvoeren. ►De leerlingen houden zich be- jzig met 'de stad'. Bedrijven i worden bezocht en er wordt gepraat over wat er nu wel en S-niet in een wijk thuis hoort, i Het is de bedoeling dat de di- verse groepen zelf een wijk op •schaal maken. Alle wijken sa- I men zouden dan een stad moe- ten vormen. De MAF-fabriek aan de Vlaardingse KW-haven: teveel geluidsoverlast. Vlaardingen Er moet paal en perk worden gesteld aan de geluidsoverlast, die ver oorzaakt wordt door de raag- nesiet- en axnarilfabriek MAF op de Koningin Wil- helzninahaven. Dat is de ge meente Vlaardingen eens met bewoners van de Oost- wijk, die over de overlast die door de fabriek wordt veroorzaakt worden ge klaagd. In een concept brief aan een bewoner van de Tweede Maasbosstraat laat het coHege van BenW we ten, dat in de gaten moet worden gehouden of het be drijf zich aan de hinderwet bepalingen houdt. De heer J. A. de Looft uit de Tweede Maasbosstraat schreef al In januari een brief aan de gemeente, waar in hij om maatregelen ver zocht Een afzuiginstallatie van de MAF veroorzaakt een doordringend, irriterend geluid, waar Oostwijk-bewo- ners niet van zouden kun nen slapen. De dienst cen traal milieubeheer van Rijn mond heeft geconstateerd, dat het geluid inderdaad bo ven de norm zat Er zou in middels een geluidsdemper zijn aangebracht maar vol gens de bewoners heeft dat geen fluit geholpen. In de antwoordbrief van burgemeester en wethouders wordt gesteld, dat Gedepu teerde Staten is verzocht op de naleving van de hinder wetsbepalingen „stringente controle" uit te oefenen. Daarnaast wil de gemeente de bepalingen in de hinder wetvergunning dusdanig verscherpen, dat de MAF zich ook overdag aan de ge luidsnorm dient te houden. De beperkende bepalingen zijn nu alleen van toepas sing tussen tien uur 's a- vonds en zes uur 's morgens. Vlaardingen De bewonerskerngroep van de MUWI-woningen In de Babbel spolder heeft het overleg In de project groep opgeschort, tot na de uitspraak van de huuradvies commissie over de vraag, of niet betaalde huurrondes alsnog moe ten worden ingehaald. De groep voelt er niets voor om een algemene bewonersver gadering uit te schrijven, alvorens op dit punt duidelijkheid is verschaft. stadsvernieuwing duidelijk, dat het rijk het re novatieplan voor de 694 MUWI-woningen toch onder de zogenaamde 2,5%-regeling wil laten vallen, hoewei de bewoners vinden dat het uit sluitend gaat om het wegwerken van achter stallig onderhoud, waar geen extra huur voor betaald zou hoeven worden. Op voorhand is al sinds enige tijd de huurverhoging niet betaald Of die huurverhogingen over de jaren 198'"' 1981 alsnog moeten worden ingehaald; dsa ver is een uitspraak van de huuradviescom- missie gevraagd. Die uitspraak Iaat nog wel enige tijd op zich wachten: dat wordt op zijn vroegst augustus. Wethouder Goudriaan wilde zo lang niet wachten; hij wil binnenkort een vergadering belegd zien, waarop de bewoners ja of nee te gen het renovatieplan moeten zeggen, maar daar wil de kerngroep niet aan voldoen. Op voorhand heeft men deze week het overleg in de projectgroep gestaakt. De projectgroep zelf, die naast de bewoners- groep onder andere ook uit ambtenaren en de woningbouwverenigingen bestaat, heeft naar aanleiding hiervan aan het college van B en W geadviseerd, inderdaad voorlopig maar af te zien van die bewonersvergadering. Al zegt ambtenaar Emma Forsten er meteen bij: „Dat betekent een flink uitstel en het risico zit er natuurlijk in, dat het goede contact dat we nu met het rijk hebben verloren gaat en dat ande re gemeenten dan voorgaan. Dat zou beteke nen dan we de renovatie nog wel een tijdje kunnen vergeten, zodat het weer allemaal veel duurder wordt.'* Schiedam De Schie- damse brandweer wil, dat het particuliere brand wachten verboden wordt in uniforms rond te lopen die op die van de gemeen tebrandweer lijken. Bij het gemeentebestuur heeft de brandweer aangedrongen op bescherming van net uniform, net zoals dat voor de politiekleding geldt. Via de minister van bin nenlandse zaken zou dat geregeld moeten worden, In Schiedam is het het be drijf Ridderikhoff BV, dat verwarring zaait Dit uit zendbureau van brand wachten, annex leveran cier van blusmiddelen, laat zijn personeel gekleed gaan in uniforms die sug- geren dat men met de ge meentebrandweer heeft te doen. In één geval heeft dat uiterst dubieuze gevol gen gehad. Personeel van Ridderikhoff was in het gemeenteziekenhuis gaan praten met het hoofd van de technische dienst, om dat de blusapparatuur niet zou deugen. Pas toen naar voren kwam dat Ridderik hoff goede apparatuur kon leveren, ging bit de techni sche baas van het zieken huis het lichtje op dat hij niet met de gemeente brandweer te maken had. Hij vroeg zich al af, waar om de brandweer zich met de blusapparatuur kwam bemoeien, terwijl in het ziekenhuis de dienst ge meentewerken de zorg daarvoor op zich neemt. Officier Gerard van Staal duinen, bij de Sehiedamse brandweer hoofd van de afdeling preventie, vindt het niet juist dat particu lieren gekleed gaan als spuitgasten van de ge meente. Het enige verschil is een nauwelijks opval lend vignet. Van Staaldui nen vindt dat onvoldoen de: iedereen moet volgens hem snel het verschil kun nen zien. „Kijk, wij heb ben niets tegen Ridderik hoff, integendeel, het is goed dat zo'n bureau er is om bijvoorbeeld brand wachten aan bedrijven te kunnen leveren: de man kracht daarvoor hebben wij als overheidsbrand- weer niet. Maar als ie mand zaken doet in een uniform dat op het onze lijkt, dan is dat niet in orde. De topman van dat bedriif gaat exact zo ge kleed als onze brandweer- commendant Metaal; dat kan natuurlijk niet" Schiedam Bij een ver keersongeval op de gevaar lijke oprit vanaf Schiedam- eentnim naar rijksweg 29 zijn gisteravond twee inzit tenden van een auto ver brand. Hun lichamen waren zo zwaar verminkt dat de politie in eerste instantie Schiedam Bij het gemeentelijk bureaus huisvesting is hei*^" aantal ingeschreven woningzoekenden deze maand tot boven de 8000 gestegen. Dat betekent niet dat er ook 8000 woningen gebouwd zouden moeten worden. Ook dan kan tenslotte nog de situatie bestaan dat veel mensen niet naar hun zin wonen en zich daarom maar weer laten inschrijven. In de huidige situatie komt dat in 2300 van de 8000 gevallen voor. Ook zijn er 2090 ingeschrevenen, die niet ïn Schiedam wonen en van wie een groot aantal zich ook in andere plaatsen van het Rijnmondgebieden heeft laten inschrijven. Dat veroorzaakt in de Rijnmond een onbekende hoeveelheid dubbeltellingen, die de werkelijke •woningnood vertekend aangeeft. „Vlaardingen De gemeente Vlaardingen wil binnen drie vweken maatregelen nemen tegen de peuterspeelzaal in het „Dunrthuis van de VOP, als de verlichting in de speelzaal en Me ventilatie in de toiletten niet worden verbeterd. De peu terspeelzaal heeft een vergunning waarin een aantal eisen ,is opgenomen. Toen de vergunning werd afgeven deugde de t verlichting cn de ventilatie niet. De gemeente heeft toen ge- (steld dat binnen twee maanden de voorzieningen moesten ^worden getroffen. Tot c Een woordvoerder van het stadhuis: „We kunnen de voorzienin gen aan laten brengen op kosten van de wijkvereniging of we kunnen de peuterspeelzaal sluiten, omdat men in overtreding is, nu men draait zonder vergunning." Volgens Piet Solleveld, beheerder van het wijkcentrum in de VOP, zal het zo'n vaart wel niet lopen. „De ventilatie is in orde gebracht, direct nadat de gemeente is wezen controleren. Met de verlichting ligt het iets moeilijker. Wij zijn natuurlijk afhanke lijk van vrijwilligers en dan gaat het allemaal wat langer duren. De leidingen voor de verlichting liggen er al, alleen de bakken Tot op heden is dat volgens de gemeente niet gebeurd. De,ver- moeten nog worden geplaatst Nu de gemeente zo'n haast gaat gunning is nu vervallen en de gemeente dreigt met sancties. Nog maken zullen we wel moeten opschieten. De gemeente weet drie weken zal Vlaardingen de huidige situatie toestaan, dan overigens wel dat we afhankelnk zijn van vrijwillige hulp, dus grijpt de gemeente in. een beetje soepel moeten ze wel zijn, vind ik. f, i niet kon zien, of de slachtof fers mannen of vrouwen wa ren. De hele nacht is men be zig geweest men pogingen tot identificatie. Vanochtend kon bekend worden ge maakt, dat het gaat om twee zusjes uit Rotterdam, de 21- Jarige B. J, M. Scholten en de 22-jarige M. N. Scholten. Om tien voor half negen gis teravond kwam een motor rijder, de 29-jarige Schie dammer A.J. S., niet goed uit toen hij vanaf de gevaar lijke oprit wilde invoegen op de rijksweg. Hij beland de te vroeg op de rechter rij strook, waardoor een auto met twee inzittenden moest uitwijken. Een botsing was onvermijdelijk. Na de klap schoot de wagen naar links door, kwam tegen de vang rail en vrijwel ogenblikke lijk ontplofte de benzine tank. De wagen brandde ge heel uit Brandweer en poli tie, die uit Rotterdam assis tentie kregen, konden niets meer doen. Meer dan een half uur werd het verkeer op de rijksweg In de richting van Hoek van Holland gestremd. Ook het verkeer op de 's-Graveland- seweg kon mondjesmaat wegkomen. De motorrijder mankeerde na het ongeluk lichamelijk niets; wel was hij overstuur, De verkoolde lichamen van de slachtof fers zijn naar het gemeente ziekenhuis gebracht De po litie is op zoek naar getui gen, die meer over de toe dracht van het ongeval kun nen vertellen. Twee jaar geleden is in op dracht van rijkswaterstaat begonnen met de aanleg voor een nieuwe oprit van de 's-Gravelandseweg naar rijksweg 20, omdat de oude te gevaarlijk werd gevon den. De oprit is te kort en komt na een invoegstrook van enkele meters uit op de wand van een spoorwegvia duct Volgens aanvankelijke plannen van rijkswaterstaat had de nieuwe oprit al klaar moeten zijn, maar dit jaar moest nog worden begonnen met de aanbesteding van het wegdek. Dit nieuwsblad, waarin u al hel nieuws uil eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. t0el uwsblöd pwdte*' vJooM>^S- cff-*1 S3*. 3000 ral

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1