SCHIEDAMSCHE COURANT Bewoners woonboten betalen zelf riolering Loodgieter verward met uitgeholde BV Ik neem. proef °P PvdA actief in Maassluis Ondernemers protesteren wederom tegen waarborgsommen 8 Kinder kermis Bachplein L-S?»»" Roesttrein levert passagiers af op.. gesloten station Partijbonzen in zeepkist Tien jaar onder wijs op het Bach plein werd afgelo pen week uitbundig gevierd door de zes scholen die op het plein zijn gevestigd. Vrijdag was er ker mis, totgrotevreug- de van de school jeugd. Schwagermann blij niet bij Raamgroep te horen Max van der Stoel grote afwezige "toe Een lastig plan voor 'n hooimijt 'Eerst discussie over midden school' Öaandag 25 mei 1981- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD _105de jaargang no. 101 -8 PAGINA'S 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL i ii Vlaardingen De in de Vlaardingervaart gelegen "woonschepen zullen worden aangesloten op de ge meentelijke riolering. Tot op heden loosden de bewo ners van de woonschepen hun afval rechtstreeks op het boezemwater. Hoek van Holland Nu de zogenaamde roesttrein weer doorrijdt naar het Hoekse station Strand, is dat niet elke dag even vlekkeloos verlopen. Het is nog wennen voor het NS-personeel. Kwam het de eerste dagen nog voor, dat passagiers al op het 'hoofdstation in Hoek van Holiand uitstapten, om dat de bestuurder zelf bok niet wist of hij wel of "niet moest doorrijden, la ter bleek opnieuw ver warring te ontstaan bij het station Strand, want toen de trein daar aan kwam waren de hekken nog dicht .Dat bleek gelukkig niet <zo erg, want via het aan palende café konden de treinpassagïers toch nog het station verlaten. Maar wanneer dan de volgende trein zou arri veren, dat wist men weer -niet precies. pe trein rijdt in het win terseizoen nooit door naar de Hoekse eindhal te. Er zijn dan toch nau welijks reizigers voor het strand. Gaat de tocht in de lente weer verder, dan is de rails vrij roestig geworden, en de treinen die dat weer een beetje bijslijpen, worden door 'de Hoekenaren dan ook jroesttreinen' genoemd. Schiedam Belangrijke par tijbonzen van de PvdA lieten Öch vrijdagmiddag op de Weekmarkt in Schiedam van hun minst gewichtige kant zien om zoveel mogelijk ziel tjes te winnen. Van senator tot statenlid, van parlementariër tot gemeenteraadslid, ze kro pen in zeepkisten als kleine binders maar om er toch «en politieke tint aan te geven «aken zij van daaruit hun re devoeringen af. Jan Simons en heen VI egg eert, Arie van de Hek, Schel to Patijn en Wijnie Jabaaij, Paula Wassen en Mar jolein Koopman, Hans van der Vlist en Tilly Heederik, het Waren zo wat PvdA'ers uit de bovenregionale politiek die de schiedammers te woord ston den. Straatmuzikanten zorg den voor vrolijke noten. Van die situatie wil de ge meente nu af om de ver ontreiniging van het wa ter tegen te gaan. Volgens directeur Gerrit- ze van gemeentewerken is het noodzakelijk dat de woonschepen worden aan gesloten op de gemeente lijke riolering. Hij spreekt van een normale procedure: „Het water wordt steeds meer verontreinigd en dat willen we gewoon tegen gaan. Als mensen in een huis gaan wonen, worden ze ook verplicht gesteld om te zor gen voor een aansluiting op de gemeentelijke riolering. De kosten moeten ze ook zelf betalen dus waarom zouden we nu voor de woonbootbe woners een uitzondering ma ken." Al heel lang speelt bij de ge meente het idee om ook de woonbootbewoners aan te la ten sluiten op het gemeente lijk riool. Tot uitvoering van de plannen is het echter nooit gekomen. Een duidelijk reden daarvoor is niet aan te wijzen. Moeilijkheden bij het aansluiten verwacht Gerritze niet. Hij gaat ervan uit dat de woonbootbewoners zich zon der protest laten aansluiten op de gemeentelijke riole ring: „Het is een maatregel die al heel lang in de pen zit en de woonbootbewoners weten al heel lang dat er plannen zijn om hen aan te laten sluiten op de gemeente lijke riolering. Ik verwacht dan ook geen moeilijkhe den." ttniiiufiuuiimiiiiiiiiiiiiiiiiiinmiimmmimiim tiHitiJiiittnitiititiiMiiiirittitiuitJiiiiititriiiuiintiimirutiitiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiittiiiniiiiTiiniiiriiiitanniiiiitiittJiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitinimimiiifiiitiiimnuiiiHtitiiiiiiEitftitiiiimiiitiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiriftiiiiiiiiiitt Schiedam Ten on rechte beschouwen som mige klanten van lood-, gieter Coert Schwager- mann hem als betrokke ne bij de ondergang van de Raamgroep Schie dam. Hij heeft laten we sten-geen enkele, binding te hebben met het lood gieters- en installatiebe drijf Schwagermann BV, die door de Raamgroep volledig is uitgehold. Die BV staat volstrekt los van loodgietersbedrijf annex gasdienst C. H. Schwagermann, die zijn zaak heeft aan de Groe- nelaan in Sehiedam- Zuid. Deze heeft als loodgieter en gasfitter een goede naam en zou niet graag verwarring zien met de BV, die bij de Raamgroep was on dergebracht. „Ik kan u verzekeren er zeer dankbaar voor te zijn niet bij deze troep te be horen of er op enigerlei wijze mee in relatie te staan," aldus Coert Schwagermann. Hij heeft gemerkt dat er al wat verwarring is ge weest, waardoor enkelen nu al aarzelen met het verstrekken van opdrach ten. Schwagermann noemt het nu van levens belang voor hem en zijn gezin, dat het misverstand uit de wereld wordt ge holpen. Hij werkt In zijn zaak samen met zijn vrouw, de enige vrouwe lijke gediplomeerde lood gieter in Schiedam, en met zijn zoon en het be drijf heeft een goede re putatie. Verwarring met de Raamgroep zou deze kunnen aantasten, meent Schwagermann. „Mijn be drijf is bij deze onfrisse affaire beslist niet betrok ken," verzekert hij. Maassluis Grote afwezige tijdens de verkiezingsbijeen komst van de PvdA, vrijdagavond in Massluis, was Max van der Stoel. De ex-minister van buitenlandse zaken in het ka- "binet-Den Uyl zou vanuit Italië naar Maassluis komen om .daar te spreken over buitenlandse politiek en kernbewape ning. Max van der Stoel kon echter niet op tijd aanwezig zijn, waardoor 35 belangstellenden teleurgesteld moesten ^worden. JL Dil nieuwsblad. waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordl 2onder extra kosten bezorgd m combinatie met hel Rotterdams Nieuwsblad. tneX Ho»"1' Ad*®5'" Yl «1430^® Schiedam Waar architecten zich al niet over buigen! De heer J. L. Spuijbroek, familie van de Schiedamse makelaar in onroerend goed, heeft na mens de Spaland-ruiters bij de welstandscommissie een bouw plan moeten indienen voor een hooiberg. In het stukje Kethel, waar alles nog boers en rustiek is, op het erf aan de Kerkweg 105, willen de Spa land-ruiters zo'n hooimijt ma ken, maar zonder advies van de architecten in de wel standscommissie mag zoiets niet Vrijdag hebben de deskundi gen erover beraadslaagd. Ad viseren zij doorgaans over de kleur van dakpannen en muursteentjes, nu lag dat iets moeilijker. De kleur van hooi wil nogal eens eenzijdig zijn. Ook de bouw van de hooiberg zelf was een lastig punt: moe ten de strootjes verticaal, schuins of overdwars komen te liggen? Tenslotte bleek ook het ontbreken van draagmu- ren, onderheiïng en dakkapel len nog een probleem te zijn. De gehele dag was een PvdA-delegatie actief in Maassluis. Het begon al in de ochtenduren toen een aantal Tweede Kamerleden een be zoek brachten aan het Inter nationaal Centrum van Maassluis. Het werd een drukke dag voor de socialisten want na het bezoek aan het Interna tionaal Centrum vertrok men naar de hardmetaalfa- briek Widia aan de Keuche- niussttraat. De delegatie werd ontvangen door de directeur van het be drijf en voerde gesprekken met enkele werknemers. Ui terst gezellig was de openba re lunch in de hal van ont moetingscentrum Konings hof. Belangstellenden kon den daar, onder het genot van een kop koffie en een broodje van gedachten wisse len met de PvdA'ers. Zo'n 25 mmensen maakten gebruik van die gelegenheid gebruik. In de binnenstad van Maas sluis was 's avonds nog een politieke markt, georgani seerd door koopcentrum De Binnenstad. Het fraaie weer van die avond lokte veel in woners naar het centrum en de verschillende politieke partijen deden dan ook goede zaken. Een dag later was het minder. De hevige regenval en de krachtige wind zorgden er voor dat maar weinig men sen de kraampjes van het CDA en de PvdA bezochten. Bij de foto: Tijdens de open bare lunch in ontmoetings centrum Koningshof voer den belangstellenden ge sprekken met leden van de PvdA-delegatie. CPN-raadslid Bruseker: Schiedam CPN- raadslid Ulferd Bruse ker wil een brede dis cussie in Schiedam over de middenschool. Hij voelt weinig voor een van bovenaf opleggen van een dergelijke on derwijsvorm zonder uit gebreide discussie voor af, zoals wethouder 'Herman Posthoorn in onze krant van 3 april wel voorstond. Bruse ker vreest dat Post hoorn de leao aan het Oude Kerkhof en de Willem de Zwijgermavo daartoe wil samenvoe gen, iets dat al eerder forse protesten uitlokte. De wethouder meent dat een discussie over het al dan niet invoeren van een middenschool niet werkt, omdat de stand punten te ver uiteen lig gen. „Je kunt beter zeg gen: we beginnen ermee en dan kan iedereen meepraten over de ma nier waarop het moet functioneren," aldus de wethouder in april in een gesprek met onze krant. Övèrigens stelde de wet houder het invoeren van de middenschool in Schiedam afhankelijk van de politieke haal baarheid. En die was vol gens Posthoorn onder het huidige kabinet nauwe lijks aanwezig. Vandaar dat hij met het starten van een middenschool op een nieuw kabinet wil wachten. Vlaardingen Alle 2400 in Vlaardingen ingeschreven be drijven hebben van de organisatie van Vlaardingse onderne mers (OVO) een brief gekregen waarin nog eens wordt uit gelegd waarom de verhoogde waarborgsommen van het GEWB niet betaald moeten worden. Al geruime tijd voert de OVO actie tegen de gemeente Vlaardingen om de verhoging van de waarborgsommen teniet te doen. Zonder succes, want de gemeenteraad schaarde zich onlangs achter het beleid van het college inzake de verhoging. Jarenlang betaalden de on dernemers een vaste waar borgsom aan het GEWB. Het was slechts een bescheiden bedrag en daar wilde het GEWB vanaf omdat in de loop van de jaren opgelopen achterstand ingehaald moest worden. De ondernemers ac cepteerden de verhoging, die voor sommige bedrijven heel erg hoog is geworden, echter niet. Zij vinden dat de waar- borgsomclausule eenzijdig wordt toegepast en zij erva ren de nu genomen maatre gel niet in het algemeen be lang: „Juist doordat de maat regel niet algemeen maar se lectief (alleen bij bedrijven) wordt toegepast, keert hij zich tegen een deel van de Vlaardingse ingezetenen. Juist tegen die ingezetenen, die gerekend mogen worden tot hen die bijdragen aan de economische ontwikkeling en aan de werkgelegenheid van de stad," aldus de OVO. De OVO roept alle bedrijven op om de waarborgsommen niet te betalen. Enkele hon derden bedrijven weigeren al om de verhoging te betalen. De OVO heeft ook een eigen alternatief plan om de proble matiek te ondervangen. De ondernemers willen aï van de tweemaandelijkse betalingen. De ondernemers wilen per maand gaan betalen. Wordt er niet betaald door de onderne mer, dan zou deze moeten worden afgesloten van ener gietoevoer. Een zeer probaat middel, volgens de onderne mers, die van deze maatregel meer verwachten dan van een verhoging van de waarborg- tïf!

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1