SPORl Hermes neemt met ere afscheid van een sterk seizoen Degradatie kandidaat DHS kan niet scoren SPORT KORT mmm Regen spelbreker bij honkbal wedstrijden Slechts één halfuur spektakel English style9 op verregend Harga maandaf. - MM 25 n»i «81 vd/sc/ww Schiedam Hartverwar mend voetbal op een druile rig sportpark Harga, waar geen enkele toeschouwer het aandurfde een plekje op de doornatte tribunes in te rui- len voor de knusse warmte van het clubgebouw. Met ere nam Hermes DVS gistermid dag voor eigen publiek af- scheid van een ijzers te rk sei zoen, warfn slechts Wiïhel- - mus en De Musschen rich - beter toonden dan de Ver boom-brigade. Steunend op een niet kapot te krijgen ka rakter claimde Hermes in de topper met De Musschen een 1-1 gelijkspel, dat mogelij kerwijs voor de Rotterdam mers nog verregaande gevol gen kan hebben. Want ook al blies de veel te hautain leidende Hagenaar Van der Kolk de theoretische Schiedamse droom na negen tig minuten uit. Hermes oog stte meer dan slechts een brokje waardering zonder di recte waarde. Zelfs toen De Musschen halverwege de tweede akte op voorsprong kwam en het seizoen voor Hermes definitief verleden tijd was, bleef het vechten voor door Donald Bax een zo goed mogelijk resultaat. Met als uiteindelijke beloning een 1-1 deling, die op de En gelse stijl werd afgedwongen en waar iedere objectieve waarnemer volledig vrede kon hebben. „Ach", haalde Wïm Verhoom, volgend seizoen twee kilome ter verder werkzaam bij (mis schien) eersteklasser DHS, zijn schouders op, „we wisten ei genlijk al dat we geen kans meer hadden. Maar daar zijn we verder niet van uit gegaan. We wilden nog één keer laten zien wat we kunnen. De jon gens die het niet meer zagen zitten, zouden dan maar beter een biertje kunnen gaan drin ken in de kantine. Wat heeft het nou voor nut om van een gelijkspel uit te gaan. Ook nu wilden we persé winnen. En al mag een ander dan de beste kaarten hebben, je weet het maar nooit". Derhalve resulteerde Hermes DVS-De Musschen in een bij zonder smakelijke voetbalpot, die slechts in het laatste kwar tier van de eerste rondgang af zakte. Zo had De Musschen's topscorer Rinie van Zanten ei genlijk al na zestig seconden moeten scoren, bokste Bob Molendijk een kopbal van an dermaal Van Zanten stijlvol uit zijn doel, assisteerde Co Goudriaan Molendijk op de doellijn en kon Gertje Broere net niet profiteren van een gi gantisch misverstand in de Schiedamse defensie. Driften De aanvalsdriften van Her mes, veelal geleid door de licht geblesseerde Frans Schaap (Musschen-tra in er Thomas Stolk: „De beste spits in de eerste klasse), werden toen nog betrekkelijk eenvoudig gecorrigeerd door de Rotter dammers. Daar kwam echter verandering nadat Van Zan ten halverwege de tweede helft De Musschen op voor sprong had gezet en Hermes alles op alles zette. Met Jerry Visser (in de rust al) en Rob van Vooren voor respectieve lijk Co Goudriaan en Rob van Rob van der Tuyn namens Hermes DVS in de aanval. In een bijzonder aantrekke- lijke wedstrijd sloten de Schiedammers het seizoen af met een 1-1 deling. der Tuyn begon de storm pas goed. „Afgesproken werk", sprak Verhoorn later. „Als het na een half uur nog 0-0 zou staan, zouden we alle systemen over boord gooien en va banque spelen. Dat moest nu dus iets eerde, maar veel maakte dat niet uit. Lange ballen naar vo ren, achterin één tegen één spelen en dan maar afwach ten". Niet zonder succes, want uit zo'n situatie belandde de bal bij Frans Schaap, die Eddie Zoeter met een droge knal het nakijken gaf. Verhoorn tot slot: „Jammer dat we een mindere periode hebben gehad toen we andere Sober afscheid FC Vlaardingen Vlaardingen Gezien het spel in de eerste helft was ook de daalder, die de ongeveer 1700 toeschouwers bij FC Vlaardingen-SW (1-1)» moesten betalen bij de laatste thuiswedstrijd van de Vlaardingse FC eigenlijk nog drie kwartjes teveel. De laatse derby die deze ploegen ooit uitvochten, was er één van uiterst slechte kwaliteit, slechts in het eerste half uur van de tweede helft werd er op scherpst van de snede gespeeld en toen ook lieten bel de ploegen zien, bij een voldoende motivatie best tot re delijk voetbal in staat te zijn. Dat was in de eerste helft in elk geval niet zo. „Er gebeurde eigenlijk helemaal niets", wist ook Vlaardingen-trainer Jan de Gier, die net als een. aantal bestuursleden, voor de wed strijd een tinnen bord kreeg aangeboden van de spelers. Slechts incidenteel viel er te genieten van sportieve hoogte punten in deze laatste thuis wedstrijd van Vlaardingen, zoals toen Krsto Mitrovic drie Schiedammers passeerde door de bal steeds met het hoofd mee te nemen. En natuurlijk ook toen Harry Meyboom lut tele minuten voor rust SVV op 0-1 bracht Verschalkte hij op Harga al Renê van Antwerpen met een verschrikkelijke schot nu was Toon Eggers kansloos op de harde uithaal met de linkervoet van zo'n 20 meter. „Die bal kwam ineens achter Mark Wotte vandaan, anders had ik hem misschien wel gepakt", meende de 'Vlaardingse goalie, die vol gend seizoen misschien bij SVV speelt na afloop. Spektakel Pas in de tweede helft werd PC Vlaardingen-SW het spektakel, dat een derby vol gens de overlevering behoort te zijn. FC Vlaardingen was toen overigens rechterspits Paul Kooien al kwijt Bij een fraai schot dat pal voor rust maar net over net doel van Bas van Noortwijk ging, ver rekte hij een spier en moest vervangen worden door Rob Snijders. Direct na de aftrap werd het al gelijk. John Lorié rommelde zich op links langs de SVV verdediging en zijn lepe voorset werd door Ron de Vos van Steenwijk vallend in gekopt Na deze goal besefte beide ploegen, dat het publiek, dat de harde regenbuien trot seerde, het verdiende om ver maakt te worden. Vooral SVV trok ten aanval en kreeg ook kansen. Toon Eggers bewees echter een uitstekende rem- p la cant te zijn voor René van Antwerpen. Eerst ranselde hij een schitterende lob van Ruud van Dijk uit de kruising en even later was hij ter plekke om een kopbal van Hans L©o- vens onschadelijk te maken. Eggers was echter ook kans loos op een harde voorzet van - de verder overigens erg ma tig spelende - Johan Versluis, maar dit keer had de FC ge luk. Henk Salari kopte name lijk volkomen vrijstaand op de lat in plaats van in het lege doel. Snakken Het leek wel of het missen van deze kans bij de Schiedam mers, die duidelijk snakken naar het einde van de compe titie, alle nog resterende strijd lust deed verdwijnen. Ineens was het FC Vlaardingen dat de kansen kreeg, al had het daar wel de hulp van de Schiedamse defensie voor no dig. Eerst mocht Ron de Vos van Steenwijk hard uithalen, nadat hij Rinus Steenbergen de bal ontfutseld had, maar Bas van Noortwijk reageerde uitstekend. Even later onder schepte de van voorstopper tot spits omgeschoolde De Vos van Steenwijk een foute terug speelbal van Leen Warnaar, maar wederom verhinderde Van Noortwijk hem te scoren. SW kon in de slotfase geen echte kansen meer creeëren, hoewel zowel Richard Dercks als Bart Kreft een penalty claimde. Eerst beroerde Frans As- Harry Meyboom heeft gescoord en Ruud van Dijk. Johan Versluis. Rinus Steen bergen en Richard Dercks bejubelen hem Stans de bal met de hand bin nen het strafschopgbled en even later deed Krsto Mitro- vics precies hetzelfde. „Het lijkt wel of een verdediger de bal klemvast moet pakken, voordat die scheidsrechter de bal op de stip legt", becom mentarieerde Sand or Popovics na afloop nijdig de beslissingen van leidsman De Schepper. Om direct daar na te erkenen, dat hij het gelijke spel niet in de schoenen van de man in het zwart mocht schuiven. „We hadden hier natuurlijk" met 2 of 3-0 moeten winnen, want wat stelt dat FC Vlaar dingen. met alle respect overi gens voor de inzet van die jon-, gens, nu eigenlijk voor. Maar ja als je zulke opgelegde kan sen mist", verzuchtte de Schie damse trainer, die zijn' doel stelling om de competitie te beëindigen met 36 punten uit evenveél wedstrijden de mist in zag gaan. Jan de Gier, die met het elftal wat speelde nu in drie wed strijden al vier punten pakte, was het wat betreft het recht op een overwinning van de Schiedammers niet met zijn collega eens. „Een deling was terecht, meer zat er voor ons niet", oordeelde hij. „Wel jam mer, want ik had hier graag met een overwinning afscheid genomen". spelers moeten inpassen. Ik weet niet welke richting mijn opvolger (Jan van der Velden, DB) op gaat, maar met deze ploeg kan hij de komende ja ren vooruit. Ik ben niet zo'n trainer die alleen maar voor zichzelf bezig is. Het doet mij bijzonder veel plezier dat alles zich zo heeft ontwikkeld..." Schiedam - Een gehavend op het veld van buurman DRZ (de eigen velden waren onbespeelbaar) aantredend DHS, waarin Marcel van der Ven (disciplinaire straf) en Ton Kooiman (so lidair met ontslagen trainer c.q. vader Jan Kooiman) ontbra ken, heeft in de wedstrijd tegen HOV, waarbij er slechts voor de Schiedammers (degradatie) belangen op het spel stonden, ondanks een grote inzet, niet de volle winst kunnen verover en. Na het 0-0 gelijkspel tegen HOV en de winst van concur rent VIOS, heeft de Kethelbrigade, die na het gedwongen vertrek van trainer Jan Kooiman, onder leiding staat van 'tweede' trainer Henk Degeling, het behoud van het eerste klasserschap nog steeds in eigen hand. VIOS speelt zijn laatste wed strijd donderdag, zodat DHS zondag bij Overmaas weet waar het aan toe is. In het on gunstigste geval is een zege voldoende om degradatie te ontlopen. Een overwinning zat er gisteren tegen HOV ook ze ker in, doch de Schiedammers moesten een portie mazzel en koelbloedigheid ontberen. Het eerste manifesteerde zich met name in de eerste helft, toen in de tiende minuut Ronald Dijkstra op de paal schoot, ter wijl in de 35-ste minuut Fred door Jan Schrijver De laatste derby Is gespeeld, het betaald voetbal ïn Vlaardingen is voorbij en de SVV-ers wensen hun (ex-) collega's het beste r Meerhof bij een hoekschop hoog boven de Rotterdammers uitkwam, doch zijn harde kop stoot de lat raakte. DHS bleef ook in de tweede helft jagen op het zich massaal verdedigende HOV, waarin door het ontbreken van Arris de Bruin (disciplinaire schor sing) en goaltjesdief Leen van der Weel (geschorst) aanval lende ideeën ver te zoeken waren. Een verkeerde terug speelbal van voorstopper Dick Gevaerts bracht in de vijfde minuut van de tweede helft Ronald Dijkstra in een kansrij ke positie met op een meter afstand doelman Cock Roos in zijn rug. De laatste reageerde te snel voor de Schiedammer. Vijf minuten later liet HOV- laatste man Wim Kalt met een schot van ruim dertig meter afstand de Schiedamse verde diging voor de enige maal in de tweede helft schrikken. Onbereikbaar voor Marie Blokland, normaal doelman van DHS 4, kaatste de bal via de kruising het veld weer in. In de resterende 35 minuten kreeg het hardwerkende DHS nog verscheidene kansen het degradatiespook van 2ich af te schudden, doch telken male kon de Rotterdamse defensie op het laatste moment redding brengen. Zo stuitte een vrije trap van Jan Kerssemeijer ge vaarlijk op voor doelman Cock de Roos, die alle geluk van de wereld had, dat hij de bal te gen zijn bolus aan kreeg. De vreemde indirecte vrije trap van scheidsrechter Petrechia binnen het strafschopgebied wegens een te hardhandige soort obstructie maakte ook het slotstuk tot een thriller met het Rotterdamse 'muurtje' op de doellijn en doelman Cock de Roos ervoor. Scheids rechter Petrechia had na zijn vreemde beslissing echter con sequent moeten blijven door ook het veel te vroeg inlopen van een Rotterdammer, die daardoor de kansrijke situatie voor de Schiedammers om zeep hielp, te bestraffen. Inte rim-trainer Henk Degeling: „Al is het resultaat teleurstel lend, over het spel en de inzet ben ik tevreden, terwijl ook de opzet, pressievoetbal te spelen, uitgekomen is. Dat was ook de lijn van Jan Kooiman. Ik kan zoiets moeilijk in een week tijd terugdraaien". Schiedam/Vlaardin- gen Zaterdag maak ten de honkballers van MSV'71 al een vergeefse reis naar Gouda, want de wedstrijd tegen The Bra ves kon wegens de regen geen doorgang vinden. Ook zondag gooide pluvi- us roet in het honkbale ten. Het werken met man en macht om het Holyterrein speelklaar te krijgen voor de wedstrijd Vlaardingen Holy tegen Wassenaar mocht niet baten, want net toen een ieder dacht dat het „lek" boven was maakte een nieuwe hoosbui een ein de aan al het gezwoeg en moest de wedstrijd toch worden afgelast Bij Eurostars tegen Schiedam in Rotterdam hebben beide teams en de scheidsrechters in de starthouding gestaan, maar net toen hoofd- scheidsrechter Huib Don ker de wedstrijd wilde laten beginnen zorgde ook hier een forse regen bui voor weer een afge laste wedstrijd. Groe- noord tenslotte maakte een vergeefse reis naar The Hawks in Dordrecht, want ook hier bleek honkballen niet tot de mogelijkheden te beho ren. Voor zover bekend zul len de afgelaste wedstrij den op een later tijdstip worden ingehaald, waar van de juiste data nog door de competitieleiders moeten worden bekend gemaakt Jos Sparla (Nieuwer- kerk) zal volgend sei zoen bij DHS terugke ren als doelman. Vorig seizoen had hij ook overschrijving aange vraagd en wel van Nieuwerkerk naar CVV. Op het laatste moment trok hij die 'transfer' toen in. Bij DHS zijn voorts overschrijvingsformu lieren binnengekomen van Harry Voorwald (Schiedam) en Sjaak Lemen (Neptunus). DRZ-doelman Jan Jung zal overschrijving aanvragen naar VFC. Feyenoord-scout Schneider heeft de twintigjarige doelman een testwedstrijd voor de stadion-club toege zegd. Een rndere DRZ- doelman, Ton Collê, die wegens verjonging werd gepasseerd, zal volgend seizoen voor Ursus uitkomen. Hij speelde vorige week met Ursus tegen 'jong- SVV'. De wedstrijd eindigde in 1-1, waarbij Marcel van der Ven voor SVV scoorde. Deelname aan deze wedstrijd leverde hem schorsing door het bestuur op bij zijn hui dige in degradatiepro blemen verkerende ploeg DHS. SFC krijgt volgend seizoen versterking van Satelliet-speler Karei Buuron. Willem Stadt daarentegen ver trekt van SFC naar DVO'32. Het naar de eerste klasse gepromoveerde damesvoetbalelftal van DRZ wordt aangevuld met Anneke Stolk en T.m T3..11, •"B'. «v den Bloemhof). Dick Bos blijft toch bij VV Vlaardingen. Hij trekt zijn over schrijving naar Hoekse Boys in. John Köne- man verlaat VV Vlaar dingen ook, de club waar hij het nu gaat proberen, na Excelsior, SVV en FC Vlaardin gen. Door de barre weers omstandigheden en de daardoor slechte ge steldheid van de vel den, was het afgelopen weekeinde bij Excel sior '20 onmogelijk te cricketen. Hermes DVS kwam echter wel in actie al was het niet voor lang tegen het Rotterdamse Sparta. Na de lunch, met de stand 78 voor 3 werd de strijd gestaakt. Zo zal deze wedstrijd in zijn geheel overge speeld worden. De tweede beslis singswedstrijd in de eerste klasse A tussen Vitesse Delft en Spijke- nisse wordt morgen avond op het terrein van Zwaluwen afge werkt, Bij HBSS stopt Jan van Tilborg. De zater dagclub krijgt verster king vanuit VVK-gele- deren, waar topscorer Peet van der Meer ver trekt De wedstrijd om de 'Gouden Plak' tussen Hillesluis en FCN '66 is gisteren niet doorge gaan. Nu spelen de bei de ploegen vanavond om 19,00 uur op sport park Harga om het of ficiële RVB-kam- pioensschap, waarna FC Nieuwiand dinsdag ASB ontmoet Hilles luis speelt vrijdaga vond tegen ASB. De heren van VZC hebben zich geplaatst voor de volgende ron de in de strijd om de ZRO-beker. De Vlaar dingse waterpolo-ers hadden donderdag al met 10-12 van Rotter dam 3 gewonnen en wonnen dit weekeinde ook de tweede wed strijd, nu met 8-4. Ook de dames van VZC hebben zich zo goed als zeker geplaatst voor de volgende ronde, in de eerste wedstrijd werd ZPC 1 met 14-3 versla gen. Noch WIK bij de he ren junioren, noch DWS bij de damesju nioren zijn er in ge slaagd zich te plaatsen voor het tournooï om het Nederlands kam- Eioenschap junioren andbal. In de voor ronden, die werden af gewerkt op het veld van het 25-jaar be staande Hollandiaan, moesten beide ploegen de meerdere erkenen in het Haagse Hellas. WIK won wel van AtUla en DWS van HMS maar dal was niet genoeg.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4