SPORT Satelliet pakt belangrijke punten Hoekse handhaaft zich Setzege voor HBSS: 6-2 MVV'27 met één been in derde klasse Aanval te zwak Harry Schuiten op schot Karei Leeu wang. nieuw record Tweemaal 's-Gravenzande SPflRTKORÏ Experiment Groeneveld verloopt gedeeltelijk naar wens r~ Vlaardingers voor het blok 'vm i mundig 25 mil 1381 VO/SC/WW Maasland Wat kan er nu nog mis gaan bij MVV '27. Niets eigenlijk, de Maaslan- ders klopten SVGEB, dat hierdoor degradeerde, met 30. Naaldwijk kwam thuis tegen KMD niet ver der dan een 1—1 gelijkspel en SC Lisse verloor van Scheveningen, zodat MVV nu met twee punten voor sprong op Naaldwijk de laatste wedstrijd ingaat. Die moet uit bij KMD worden gespeeld, wat de Maaslan- ders gekscherend deed op merken, dat ze wel eventjes een gelijkspel zouden over eenkomen. KMD heeft nog één punt nodig om het vier- de-klasserschap veilig te stellen. Of dat in werkelijkheid ge beurt is onzeker, en trainer Teun Groeneveld wilde er alvast niets van wv ten. ..Ook heb ik niet de indruk, dat KMD ons wat cadeau zal geven. Het heeft nog wat goed te maken, omdat door Gerard van den Ende zij bij ons met 30 verlo ren. Maar als we het kam pioenschap nu nog t, fssen, zijn we allemaal huiters. Ach, eigenlijk onzin na tuurlijk, maar ik bedoel te zeggen, dat het tegen KMD moet lukken". Hij had zaterdag overigens iets 'nieuws' uitgeprobeerd, dat qua uitwerking goed liep. Barry Zuidgeest was van het middenveld naar de spitspositie verhuisd, Willem Jan Kolpa, normaal geen basisspeler, stond op dat middenveld en Arie van Aalst en Hans van Trigt voltooiden de drie mans-voorhoede van MVV. Wim van der Hoeven moest hierdoor op de bank plaats nemen. Aanvallend liep het goed. Althans, wat kansen creëeren betrof. Het afma ken ging nogal stroef. De fensief zat het bij MVV (Wolter Gritter, Piet van Dijk en de wisselvallig kee pende Rinus van de Wete ring) niet zo lekker. Het is dat Willem van Aalst, Jan Poot en Joop van Trigt bij de Haagse aanvallen goed reageerden, anders had het heel anders kunnen lopen. MVV had het geluk, dat ook SVGEB niet wist wat doelpunten maken is. De beste kans kreeg Hans Teeuwen, na mistasten van doelman Rinus van de We tering. Zijn kopbal werd door de matige Piet van Dijk via de paal tot hoek schop verwerkt. Vlaggen? Hierna bracht Zuidgeest MVV op voorsprong, na een vrije schop van Joop van Trigt. De protesten van de Haagse grensrechter, die voor het eerst in zijn leven een vlag in handen had, wa ren tevergeefs. Arbiter G. Thomasse kwam warrig over maar hij hield de wedstrijd goed in de hand. Hij had de Haagse viagger goed in de smiezen, svant hij trachtte zo veel mogelijk op één lijn met de Haagse achterhoede te lo pen, cm zodoende niet afhan kelijk te zijn van de grens rechter. Twintig minuten na rust kon MVV opgelucht ademhalen. Toen namelijk schoot Joop van Berkel een vrije schop verraderlijk over het gladde gras, via de linkervoet van SVGEB-verdediger Sjaak de Vries, In het doel, 20, Groeneveld: „We hadden veel last van het natte veld. Passes kwamen daardoor niet altijd even goed aan. Maar die vrije schop van Joop was er weer een voordeeltje van. Het was ook de beslissing van de wedstrijd". SVGEB geloofde er ook ver der niet in en speelde erg zwak. Het u tverdedigen ging veelal met een wilde trap door het midden, waar MVV van profiteerde. Het kreeg kans op kans, maar alleen Kolpa, hierna op eigen ver zoek gewisseld voor Koos Ro denrijs, kon verder nog sco ren. Vlaardingen-Satelliet heeft de strijd tegen degra datie bijna overwonnen. Na de krappe 4-3 over winning op het Haagse DORR mogen de mannen van trainer Robert Schiedon met nog eèn wed strijd te gaan zich bijna veilig noemen in de vierde klasse. De thuisploeg begon, begrijpelijk, agressief tegen de Hagenaren. Voor DORR stond er totaal niets op het spel en dit was de gehele wedstrijd ook duide lijk te merken. De Vlaardingers kregen net zoveel kansen als er regen druppels uil de hemel vielen, maar de spitsen Sjaak Verwey en Sam Hendriksen hadden in deze beginfase niet de gave om het leder achter de DORR- goalie te schieten. Toch was het in de I7e minuut raak voor Satelliet. Op de rand van buitenspel mocht Sam Hen driksen alleen op doelman Jan van de Laan afgaan. Hij scoor de met een schitterende lob 1- 0. Na dit doelpunt was de thuisploeg de spanning te bo- ven. De Vlaardingers voetbal de vrij-uit, maar toch liet het tweede doelpunt lang op zich wachten. Voor Satelliet was het pas in de 33e minuut Sjaak Verhoeven die de voorsprong vergrootte door een verdedi- gingsfout koelbloedig af te straffen. Na dit doelpunt was DORR pas echt wakker en be sloot van passief op actief voetbal over le schakelen. Het drukkende spel van de Hage naren was geen probleem voor de VJaardïngse defensie. Er werd correct geopereerd en vlak voor rust scoorde de Vlaardingers zelfs weer, we derom via een doelpunt van Sam Hendriksen 3-0. Na de thee zou het voor de neutrale toeschouwer zeker het aanzien waard worden. Bij DORR werd goed geproviteerd van het concentratieverlies bij Satelliet. Zo mocht het in de 4e minuut na rust simpel 3-1 tegenscoren. Toch wisten de Vlaardingers kort na dit doel punt het verschil in doelpun ten op drie te houden. Sam Hendrikse mocht zijn derde treffer bejubelen, 4-1. Hierna dachten de Vlaardingers dat ze er waren. Dit was echter niet het geval. Het niveau van de thuisploeg zakte af. Hiervan wisten de gasten te proviteren. !n de 30e minuut scoorde de Haagse formatie 4-2 en kort daarop zag een DORR-spits een genadeloos schot in de rechter bovenhoek belanden: 4-3. De laaste 10 minuten ble ven voo, Vlaardingse ver dediging gelukkig rustige mi nuten zodat zij de volle buit toch .konden pakken. Sam Hendriksen scoort 3-0 en Satelliet lijkt veilig mm Gezelligheid troef, gister middag bij Hermes DVS, waar plotseling iedereen de naam Slolk leek te hebben. Zo nam namens De Musschen Thöm'as Slolk als trainer in de dug-out plaats en namen in de be stuurskamer Manus (Hermes) en Piet (De Musschen) de hon neurs waar. De lady-speaker van Hermes DVS gaf in het duel tegen De Musschen als extra service het toeschouwersaantal door. Hoe zij echter aan 1.300 bezoekers kwam, was een raadsel. Het waren er beslist niet meer dan 776. Het aantal paraplus's ge teld en dat met twee verme nigvuldigd. Bovendien werd het haar door de Schiedamse supporters niet in dank afgenomen dat zij wèl de tussenstanden van de sub-topper Ajax-Feyenoord doorgaf, maar niet die van de echte topper Wilhelmus-West- landia. Dat duel eindigde ove rigens in een 4-0 zege voor de Hagenaars. Jack Riedijk keert het Wa terweggebied de rug toe.. De linkerspits van VFC en een jaar eerder Hoilandiaan heeft overschrijving aangevraagd naar Oud-Beijerland, dat net als VFC in de tweede klasse zondag uitkomt. Koos Ouwerkerk wordt bij de hockey en tennisvereniging Evergreen voorzitter van de hockey sec tie. De huidige func tie van Ouwerkerk (voorzitter clubhuiscommissie) wordt overgenomen door Syb de Jong, die als voorzitter op zijn beurt wordt opgevolgd door Marja Hené. De hoofd verpleegkundige van het gemeenteziekenhuis, afdeling anesthesie, Pauline Dekker, houdt dinsdagavond 2 juni in de kantine van HBSS een praatje, alsmede een de monstratie met als onderwer- p(en) de reanimatieteebnieken bij hartaanvallen en dergelij ke. De aanvang van deze zeer nuttige avond is 19.43 uur. Op 5 juni kan de selectie- groep van korfbalvereniging Vlaardingen kennis maken met de nieuwe trainer Jan van Heteren. Bij FCN'66 stoppen in ieder geval voorstopper Huug van de Grijp en doelman Aad Harms, terwijl er nog geen versterking bekend is. Ook Dick Schaap had aangekon digd de vereniging te verlaten, maar een definitieve beslissing is zeker nu niet genomen. Vlaardingen Dat tegenstander Thornax voor de Vlaardin gers te sterk zou zijn, stond eigenlijk voor de wedstrijd al vast, maar dat Broleco zaterdagmiddag helemaal niets in te brengen had, was voor het geringe aantal toeschouwers toch wel een verrassing. Thornax heeft Broleco vooral met het blok afgeblufd. De Vlaardingers, waaraan duidelijk gemerkt kon worden dat een aantal spelers niet meer optimaal aan het trainen zijn, kwamen aanvallend veel te veel te kort. Vooral Steven Spliethoff. toch niet een van de slechtste Vlaardingse spelers kwam niet in het stuk voor en des te op merkelijker was dan ook dat jeugdige spelers als Alex Mo- reth en Peter Droppert door coach Paul de Haan niet beter benut werden. Deze Peter Droppert begon overigens wel in de basis en John Rol bleef aan de kant. Thornax, met corifeeen als Joop Tink hof (die een goede kans maakt volgend jaar de nieuwe trainer van Broleco te worden) en Ruud van de Broek, bleek echter veel te sterk. Via 0-6 werd het 9-14 en Thornax verloor de concentra tie waardoor Broleco nog tot 13-14 op kon halen. Na een ui terst verwarrende ralley won Thornax echter met 13-15. De tweede set liet een oppermach tig Thornax zien. Het zoutloze verloop van deze set werd al leen onderbroken door een paar schitterende blokaeties van Ruud van de Broek- In de derde set kwamen de re serves van Thornax aan bod. Broleco kon nu het tempo aar dig volgen en kwam met 13-10 voor te staan. Op de stand 14- 10 wisselde Ruud van de Broek zich in en deze verliet het veld weer toen Thornax met 14-15 voor stond. Hoewel Paul de Haan nog een time out gebruikte, werd het toch 14-16 voor Thornax dat in de volgende ronde eredivisieclub EAVV ontmoet. Rotterdam - VFC heeft zaterdag een verdiende 1-2 overwin ning behaald op Leonidas. Na een kwartier spelen namen de Vlaardingers de leiding, toen Harry Schuiten alleen op de Rotterdamse doelman afging. Deze blokkeerde de bal, waar na Harry Schuiten de bal in tweede instantie vanaf afstand in het lege doel schoof. In de twintigste minuut van de tweede helft was het opnieuw Harry Schuiten, die -op een dieptepass van Eric Teunisse- scoorde. Een actie, waarbij Pe ter Jeup alleen op de doelman afging leverde geen vergroting van de marge op, omdat zijn boogbal de lat trof. In de slot fase kwam Leonidas uit een strafschop dichterbij: 1-2. Rotterdam - Karei Leeu- wang (Fortuna) heeft op de Rotterdamse marathon on der slechte omstandighe den een nieuw persoonlijk record gevestigd. Hij liep de om precies te zijn, 42192 meter, in 2.56.01 uur. Bram de Jong was de tweede Fortunees, die over de meet kwam, in een tijd van 2.58.04 uur, waarna Ed Schlarman net niet onder de drie uur bleef: 3.00.41 uur. Jaap Wapenaar (3.04.53. uur) en Aad van de Water (3.14,33 uur) wa ren de overige Fortuna-at- leten die deelnamen. Gerrit Langstraat liep in 's- G raven hage In een loop over 15 kilometer naar een tiende plaats in een tijd van 50.20 minuten, waarna mari Paalvast als twaalfde werd genoteerd »n een tijd van 54.07 uur. Jack Budding hield het met een tijd van 59.43 minuten ook net onder het uur. Gisteren werden in Spijke- nisse regionale atletiekwed strijden gehouden. Corine van de Berg (meisjes C) haalde zowel bij het kogel stoten (7.94 meter) als op de tachtig meter (11.4 seconde) een tweede plaats, terwijl bij het hoogspringen 1.40 meter goed was voor een derde plaats. Ook Saskia Lceu- wang sprong bij de meisjes C 1.40 meter, doch omdat zij een groter aantal foutieve sprongen op haar naam had was haar nieuwe persoonlij ke record goed voort een vijfde positie. Een worp van 7.90 meter betekende tevens een derde plaats voor het Fortuna-meisje op het on derdeel kogelstoten, terwijl een tijd van 11.6 seconde op de tachtig meter eveneens goed was voor een derde plaats. Bij de meisjes B liep Ellen van de Berg een persoonlijk record in 13.3 seconde, ter wijl een tijd van 13.6 secon de voor Jolanda van Wal- sum hetzelfde betekende. Bij de jongens A schoot Henri de Boer op de 1500 meter uit zijn slof door in 4.20 minu ten te finishen, wat een eer ste plaats opleverde. Een se conde later kwam Bob van der Ree over de meet, het geen een tweede plaats in hield. BJSÓSSS Spelbeeld uit één van de wedstrijd™ tijden het juöileum-toernooi van het 50-jarige w Vlaardingen Vlaardingen/Hoek van Holland - Door een 6-3 overwinning op GKV (h) heeft Hoekse SDV zich ge handhaafd in de tweede klasse. Hoekse moest in een beslissingswedstrijd met GKV(H) uitmaken, wie als nog terug zou gaan naar het afdelingskorfbal, omdat beide ploegen gezamenlijk onderaan waren geëindigd. Voor Ed Maijer en zijn team zou het erg pijnlijk ge weest zijn, indien deze wed strijd verloren gegaan zou zijn. Want na de degradatie vorig seizoen uit de tweede klasse kon HSV een verder afzakken niet gebruiken. In het licht van de matige re sultaten van de overige Westlandse ploegen, ook Valto degradeerde na een lange tijd district gespeeld te hebben naar de afdeling, zou een terugkeer naar de afdeling van Hoekse onge wenst geweest zijn. Maar gelukkig voor alle korfbal liefhebbers heeft Hoekse SV het niet zo ver laten ko men. Onder barre weersomstan digheden speelden GKV en Hoekse SV hun wedstrijd op het veld van ONDO in 's- Gravenzande. Die slechte weersomstandigheden waren duidelijk in het voordeel van de Hoekse ploeg. De lichtvoe tige Hagenaars konden hun technisch surplus niet benut ten op het zware veld. Hoek se SV had de meeste routine en wist die, vooral in de tweede helft, goed te benut ten. De Haagse formatie nam wel een 0-2 voorsprong, maar keek bij het rustsignaal al te gen een 3-2 achterstand aan. In.de tweede helft bouwde Hoekse SV een overwicht op, al kon het spel de toeschou wei's niet imponeren. Het werd uiteindelijk een 6-3 overwinning voor Hoekse SV. De doelpunten werde ge maakt door: Saskia Vermeu len^), Wim van Kapelle, Arie de Graaf, Ineke Taal en Jeroen Meyerink. Ed Maijer, de van Succes afkomstige trainer-coach zal, zoals de za ken nu staat, ook het komen de seizoen de septer zwaaien over de selectie van Hoekse SV'46. Vlaardingen Zowel het eerste als het tweede elftal van 's-Gravenzande heeft op het jubileumtoernooi van VV Vlaardingen de eerste prijs behaald. Het eerste versloeg in de finale Exceslior M met 2-0 en het tweede klopte in de finale HVO 2 met i-0. Gast vereniging Vlaardin gen eindigde tweemaal op een derde plaats. Het twee de won in de 'kleine' finale van Zwaluwen en het eer ste zegevierde door middel van strafschoppen over het Goudse Jodan Boys, nadat de beide teams in de rege- lementaire speeltijd van tweemaal twintig minuten niet verder gekomen wa- ren dan 1-1. De volledige uitslag. Eerste elftallen: 1. 's-Gravenzan de, 2. Excelsior M, 3. VV Vlaardingen, 4. Jodan Boys, 5. Zwaluwen, 6, Be Fair, 7. RVVH en 8. Fortu na. Tweede elftallen: 1. 's- Gravenzande, 2. HVO, 3. Vlaardingen, 4. Zwaluwen, 5. RVVH, 6. Be Fair, 7. Ex celsior M en 8. Jodan Boys. Schiedam - HBSS heeft met een 6-2 overwinning flink uitge haald tegen Melissant, dat daardoor aspiraties voor een twee de plaats in de eindrangschikking kan vergeten. Bij'de Schiedammers was vooral Fred van Eijk met drie doelpun ten op schot. Na drie minuten schoot hij reeds een voorzet van Andrê van der Berg doeltreffend in, waarna in de negentiende minuut verdediger Thijs Rademaker op handige wijze de buitenspel- val wist te omzeilen. Met een vrij veld voor zich had hij ver volgens geen moeite meer de marge te verdubbelen. In de zevende minuut van de tweede helft soleerde Fred van Eijk langs twee verdedi gers, waarna de doelman geen obstakel van betekenis meer vormde: 3-0. Acht mi nuten later reageerde Henny Pieroen koelbloedig op een pass van Fred van Eijk. Zijn schot vanaf rechts betekende 4-0. Twintig minuten voor tijd verkleinde Van Putten met een afstandsschot het verschil tot drie doelpunten. Wim van Est (ingevallen voor Ton Gunter) liet in de 33-ste minuut een voorzet los, die door Fred van Eijk werd omgezet in het vijfde Schiedamse doelpunt Op nieuw bracht Melissant het verschil terug tot drie doel punten, toen Van Putten een pass van Huib Klink benutte. De koek was nog niet op voor de oranje-brigade. Een solo van Wim van Est lever de de 6-2 'tennisuitslag' op.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 5