1 Hermes D VS heeft het moeilijk tegen Hercules Holy herstelt sterk na zwakke start SPORT KORT [STORT Uitblinkende werper Gerrit Droog verliest toch Schiedam wint bij koploper FC Vlaardingen: dodenmars naar VVV FCN: afwachten 'ik"T?vÊ3 SPORT AGENDA Excelsior overtroeft zwak HCC DHS en MW'27: minimaal één punt Zeven SVV-ers tekenen contract Groots familie- toernooi Excelsior '20 Groenoord op de valreep geklopt Erik Zorgdrager sterk aan slag Popovics wil winnen vrijdag 29 mei 1981 VD/SC/WW Nfclas Gor don, de Engels man In Schie dams© dienst, was goed voor 24 runs V, v* Schiedam De wedstrijd ASB-Hillesluis moet beslissen of FC Nieuwland '66 al dan niet afdelingskampioen wordt van het het district Rotterdam. Na een 3-2 overwinning op ASB dinsdag speelde de Nieuwlandere gisteren met 0-0 gelijk tegen Hillesluis. Wint Hillesluis met meer dan één doelpunt verschil van ASB, dan vertegenwoordigt de Rot terdamse formatie zondag de afdeling Rotterdam bij de af delingskampioenschappen var» het district West 2 in Gorkum Vlaardingen/Schiedam Om het eersteklasserschap te be houden moet DHS uit de <uit- Iwedstrijd tegen het Rotter damse Overmaas minimaal één punt behalen. Dit is nood zakelijk geworden na de 3-0 winst van het Voorbrugse VIOS in de laatste wedstrijd tegen DCV uit Krimpen. Ook voor MVV valt dil week einde dan eindelijk de beslis sing. In de laatste wedstrijd te gen KMD hebben de Maaslan- ders aan een punt genoeg om de titel binnen te halen. In de zelfde afdeling spelen ook Sa telliet (uit tegen HPSV) en Hoekse Boys (thuis tegen SV'35) hun laatste wedstrijd. VFC speelt zondag de laatste wedstrijd tegen SVW. Schiedam Harry Mey- boom, Henk Salari, Cor Peitsman, Ruud van Dijk, Rob Kiebert, Rinus Steen bergen en reserve-doel man John Marrevee heb ben inmiddels hun con tract met SVV voor een jaar verlengd, maar ande re spelers houden de aan bieding nog in beraad of hebben contacten met an dere vereniging (Bas van Noortwijk met Sparta en Hans Loovens met Ware- gem). Richard Dercks dreigt zelfs helemaal met betaald voetbal te stoppen, als SW niet met een ho gere aanbieding uit de bus komt. Paul Kooien van FC Vlaardingen en Wim van der Steene van Feyenoord C praten volgende week met het SVV-bestuur, Ex celsior's Wim Tijl tekende inmiddels een contract met SVV. Schiedam De Schiedams e voetbalvereniging Excelsior *20 houdt zondag 31 mei een groots familie tournooi. Broers, zoons, vaders en af en toe een zwager of neef vormen een elftal en spelen zo tegen el kaar. De familie van Deventer is het meest komplete elftal. Met maar liefst negen broers vormen zij het in Schiedam bekende Van Deventer elftal. Tussen de wedstrijden door is «r voor de kinderen een Fancy-Fair. Na afloop van het treffen tussen de familie's vindt er barbequeu plaats en oes avonds verzorgt een disco theek de muziek. Schiedam- Het is Hennes DVS niet gelukt de zes punten te pakken tegen Hercules (Hermes 103 All Out tegen Hercules 89 voor 9). Ondanks de punten ver deling 3-2 was captain John Beyer zeker niet on tevreden. Ik ben blij dat we van deze ploeg punten hebben kunen pakken. In de eerste klasse heb je vier toppers en vier zwakkere teams. Onder de goede ver- k Tüt? Jr+ i 1 sta ik Hercules, Excelsior, Quick Haag en Hermes. Wanneer Je van de mindere de volle buit pakt en van de sterke zoveel als moge lijk mag je de kans op een hoge eindklaser*""» »1 berwerkstellen. 'e spanning dat he i gaan regenen sptt»w„, ten. Het was vandaag ge woon een saaie cricket- dag", aldus de blije captain. Door het verliezen van de toss moest Hermes eerst gaan bat ten. Dat het team uit sportpark Harga op dit gebied nog niet aan hun top zit was duidelijk te merken (109 AU Out). Wel een hoogtepuntje was dat trai ner Nielas Gordon 24 runs achter zijn. naam boekte. Dit na een zwakke start in de eer ste wedstrijden. Beyer hiero ver: De mensen verwachten van deze jongen gewoon te veel. Wanneer er een buiten landse speler over komt moet deze jongen gelijk een team naar een overwinning kunnen brengen. Voor ons staat voor op dat hij de jeugd goede bege leiding geeft en daarbij een goede trainer voor de selectie is, als hij dan nog runs scoor is dat mooi meegenomen". De rode Engelsman zette deze keer 24 runs achter zijn naam. Henny van Wijk scoorde de hoogste aantal runs: 26. Sjaak Gerards zorgde voor 16 runs en Ed ter Braak wist 10 runs op het scorenbord te zetten. Na deze matige vertoning had Hermes bij het fielden meer succes. Toch moesten de man nen uit Harga emgzms gehan dicapt beginnen. Openings bowler Pieter van Noordt was geblesseerd en dit was een pijnlijk gemis in de Schiedam- se gelederen. Toch wisten zijn collega bowlers aardig hun werk te doen. De absolute uit blinkers waren Sjaak Gerards 4 voor 47) en Henny van Wijk (3 voor 28) dit vulde het 'gat' aardig op. De gebroeders De Roos (Paul en Hans) boekte allebei een Run-Out. Zo wis ten zij Hercules, met de West- Indische testspeler Greenibge aardig in bedwang te houden. Zondag speelt Hermes tegen het Quick Haag. Het team dat verleden jaar uit de hoofdklas se is gedegradeerd, werd eer der bedwongen door Excelsior '20, Nu is het de beurt aan Hermes DVS. De prognose van captain John Beyer:., We zullen om in de race te blijven een goed resultaat moeten boe ken. De wedstrijd tegen Quick is voor ons een absolute topper waar we de komende dagen naar uit zullen kijken". Dordrecht Zondag trokken de honkballers van Groe noord tevergeefs naar Dordrecht om aan te treden tegen The Hawks, zodat er Hemelvaartsdag moest worden Inge haald. Na een snelle wedstrijd moesten de Schiedammers letterlijk met de laatste bal van de wedstrijd genoegen ne men met een nipte nederlaag van 3-2. Zondag kan Groe noord tegen streekgenoot MSV71 f-achten aan de positieve kant van de score te blijven. De wedstrijd wordt gespeeld in Maassluis en vangt aan om 14J30 uur, De punten in Dordrecht waren erg duur, en het waren de Schie dammers die de score openden in de derde innings, Martin Wolthuis had zich op de kussens geslagen, waarna de daverende tweehonkslag van Ruud Sten tier voor Martin Wolthuis voldoen de was om 0-1 aan te laten tekenen. De gelijkmakende slagbeurt van The Hawks leek niets op te gaan leveren, maar een misser- tje van achtervanger Ruud Stentler gevolgd door een enorme vangfout in het linksveld bracht onverwacht twee punten op voor de thuisclub en een stand van 2-1, Heel lang bleef het zo, totdat Groenoord in de zesde slagbeurt langszij kwam. Hans Vroon dreunde de bal voor drie honken weg en werd binnenge- stoten door Ger Stentier. Het leek er op dat de wedstrijd met een 2-2 stand ging eindigen, waarna mogelijk verlengd moest worden. Zover kwam het helaas voor de Schiedammers met. Met reeds twee man uit van de thuisclub kwam Bert van de Kruit met een gelukkig tikje op de honken. Rein van de Engh pakte hierna een onmogelijke worp van Groenoord werper Gerrit Droog vol op de knuppel waardoor de bal over de links- velder heen het buitenveld in verdween en Bert van de Kruit de winnende run kon scoren: 3-2. Triest voor de uitstekende werper Gerrit Droog van Groenoord die in de hele wedstrijd een prima controle liet zien en geen enkele maal vier wijd toe stond. 5. s, vs .-t- y s ij i. *v- V- Niw» SC Hoiy herstelde zich na een uitermate zwak begin erg sterk. Hier een spelmo ment uit deze wedstrijd. Vlaardingen De honkbal lers van Vlaardingen-Holy wonnen de eerste wedstrijd tegen opponent VUC na een aanvankelijke 9-S achter stand, toch nog vrij eenvou dig met 13-6. Zondag volgi in Den Haag de return, die ge zien de krachtige aanval van de Vlaardingers ook in winst moet kunnen worden omgezet. Met Ray Bronsgeest op de heu vel in plaats van de met een arm kwetsuur tobbende Jan Lugthart. trok het bezoekende nog puntloze VUC fel van leer. Een tweehonkslag. ge volgd door een foutieve aan gooi van Wim van Roon en nog een honkslag bracht VUC in de eerste de beste slagbeurt op een 0-2 voorsprong. Een slagbeurt later joeg Henri de Beer voor VUC de bal over de hekken en clubgenoot Hugo van de Kooij profiteerde mee, en VUC stond op 0-4. Nog was VUC niet af te stoppen, want in de derde innings werd het zelfs 0-5 door Gerard van Kampen. De regen werd toen even spelbreker, maar nadat scheidsrechter Theo Walthïe weer liet beginnen, bleken de Vlaardingers beter dit inter mezzo verwerkt te hebben. De vierde slagbeurt werd opti maal benut en Holy knokte zich naast VUC. Ab Bruine- kool met vier wijd, Stanley Bautisma na een fout, gevolgd door een tweehonkslag van Piet van de Mark zorgde voor de eerste twee punten. Cedrie Pierre timmerde Van der Mark over de thuisplaat, en kreeg gezelschap op de hon ken van Ray Bronsgeest De dreun van Rignald Mari lever de ook twee punten op en een gelijke stand van 5-5. Hierna 2ijn de Hagenaars niet meer in het stuk voorgekomen, en lie pen dc Vlaardingers na een 5- 6 score in de zesde innings moeiteloos eerst naar 10-6 om vervolgens in de zevende in nings de eindstand vast te leg gen op 13-6. Ray Bronsgeest timmerde in de zesde slag beurt ook de bal over de hek ken en nam hiermee persoon lijk revanche voor de home run die hij als werper in de tweede innings moest incasse ren. Haarlem Schiedam trok voor de heenronde bij de honkbal lers richting Haarlem om het op te nemen tegen medekoploper Onze Gezellen, en nam verdiend de punten mee naar Schiedam met een 4-7 overwinning. Zaterdag volgt op sportpark Harga de return om 18.00 uur en ook dan moet Schiedam twee punten rijker kunnen worden. In de derde innings legden de Schiedammers de basis voor de latere winst Gerard de Graaf en Wilfried Salomons werden over de thuisplaat geslagen door Aad van de Hamer, die op zijn beurt kon scoren op een klap van Wout Don. Ook Wout Don kwam veilig over de thuisplaat na een dreun van Erik Zorgdra ger en bracht daardoor de stand op 0-4. Een slagbeurt later werd het al 0-5 door toedoen van Jan Stijl na een tweehonkslag van Fred Reijmer. De stand werd 0-6 in de vijfde innings toen Wout Don werd binnengeslagen door wederom Erik Zorgdrager. De thuisclub kwam in de zesde slagbeurt wat terug 2-6, maar een slagbeurt later kwam Schiedam op 2-7. Cees Knegt knuppelde zich op de kussens en de aan slag uitblinkende Erik Zorgdrager joeg de bal afdoende het veld in waardoor Cees Knegt kon sco ren. Dat Onze Gezellen in de laatste slagbeurt nog terugkwam tot 4-7 bracht de winst voor Schiedam niet meer in gevaar. Erik Zorgdrager was met vier honkslagen uit vijf beurten de meest produktieve aanvaller van Schieaam, Vlaardingen Zonder training en waarschijn lijk nu ook zonder geldzorgen, beweegt de FC Vlaardingen zich morgenavond naar het aller laatste optreden in het betaalde voetbal. In de stadion 'De Koel' heeft de FC VVV, ook al niet toonbeeld van een gezonde betaald voetbalor ganisatie, de spreekwoordelijke eer om als te genstander bij de dodenmars te fungeren. 'We maken er maar van wat er van te maken valt", zegt trainer Jan de Gier, die al heel wat meer oren heeft naar de resultaten van zijn nieuwe vereniging VIOS, dat op punt van de graderen uit de eerste klasse staat. De interesse van de spelers is toch wel weer opgelaaid, nu bekend is geworden, dat de NOS-televisie de reis naar het Zuiden mee maakt. „Alleen René den Os ontbreekt vanwe ge vakantie", zegt ook Jan de Gier, die een over laatste opstelling nog geen uitsluitsel kan geven, „Nu willen ze allemaal graag spelen. Logisch, ze kunnen zich nu letterlijk in ae kij ker spelen. Dick Hoogmoed en Patrick Meijn- hard van Schoor maken de reis wel mee, maar of ze spelen, is de vraag. Henk den Arend is m ieder geval weer wel beschikbaar". In onderling overleg worden de laatste elf be kend gemaakt, al wordt de trip naar VVV ze ker geen begrafenistrip. „We maken er nog een gezelligheidstripje van ook", vertelde doel man Toon Eggers, die zoals volgens afspraak zijn plaats weer moet afstaan aan Rene van Antwerpen, „En dat als juist de NOS opname maakt Daar baal ik van. Maar goed, woord is woord". SVV heeft op papier een makkelijke tegen stander in de laatste competitiewedstrijd in SC Amersfoort Maar gezien de toch wel teleur stellende resultaten in de laatste vijf wedstrij den, die slechts één punt opleverde, zou San- dor Popovics bijzonder blij zijn met een over winning. „Een overwinning zou een leuk af scheid voor me zijn", aldus de naar Waregem vertrekkende trainer, „liever twee punten dan een afscheidscadeau". Popovics heeft de beschikking over dezelfde kleine selectiegroep als vorige week. Ferry Meerhof is nog steeds geschorst en De Wilde, Zoetmulder en Van der Vlist zijn nog steeds geblesseerd. Harry Meyboom, Henk Salari, Cor Peitsman, Ruud van Dijk, Rob Kiebert, Rinus Steenber gen en reserve-doelman John Marrevee heb ben inmiddels hun contract met SVV voor een jaar verlengd, maar andere spelers houden de aanbieding nog in beraad of hebben contacten met andere vereniging (Bas van Noortwijk met Sparta en Hans Loovens met Waregem). Ri chard Dercks dreigt zelfs helemaal met betaald voetbal te stoppen, als SVV niet met een hoge re aanbieding uit de bus komt. Paul Kooien van FC Vlaardingen en Wim van der Steene van Feyenoord C praten volgende week met het SV V-bestuur Zaterdag 30 mei: FC VVV-FC Vlaardin gen, 19.30 uur; KMD- MVV'27, 14.30 uur; HPS V-Satelliet, 14.30 uur; Hoekse Boys-SV'35, 14.30 uur, Harwiehweg, Hoek van Holland; Schiedam-Onze Gazellen, 18.00 uur, sportpark Har ga, Schiedam. Zondag 31 mei SVV-FC Amersfoort, 14.30 uur, sportpark Har ga. Schiedam; Overmaas- DHS. 14.30 uur; VFC- SVW, 14.30 uur, Sport- laan, Vlaardingen; Her- cules-Excelsior'20, 11.00 uur; Hermes DVS-Quick, 11.00 uur, sportpark Har ga, Schiedam; Asvion- Kieviten 3, 11.00 uur, sportpark Thurlede, Schiedam; VUC-SC Holy, 14.00 uur; MSV'71- Groenoord, 14.30 uur, sportpark Broekpolder. Maassluis; Zwemkam- pioenschap om de Ha ringbokaal, 17.00-19.00 uur, Kolpabad, Vlaardin gen. Schiedam- Het is Excelsior '20 wederom gelukt de volle buit te pakken. Ditmaal was het HCC 2 dat klop kreeg op sprtpark Thurlede 109 AU Out voor HCC tegen Excelsior 110 voor 4). Het Haagse HCC dat tot de mindere ïn de eerste klasse behoort mocht na het winnen van de toss het eerst gaan batten. Zo moest de thuisploeg het veld in om te gaan fielden. Captain Koos Gouka hierover: Het bowlerswerk was van onze kant vandaag niet erg best Hans Gouka (3 voor 32) en speler/ trainer Rupert Go mez (4 voor 22) waren als bowlers vandaag de produc tiefste. Gelukkig hebben we met fielden deze handicap kunnen compenseren". De gasten konden in de aanval ook niet overtuigend voor de dag komen. Wei was Burch Si mon. de zoon van de vroegere coach van HCC, en pas 16 jaar oud, erg op dreef. Hij scoorde maar liefs 31 runs voor zijn team en was daarmee de pro ductiefste Hagenaar. De geves tigde krachten als Thijs Ver meulen oud VRA-er), Philp Nijgh, Niels de Lanoy Meyer normaal regelmatige eerste elftal spelers konden vandaag niet voor spectaculaire actie's zorgen. Dit kwam mede door het uitmuntende fielderswerk van Excelsior. Wim Schewe en Norbert Kleinherenbrink boekte beiden twee perfecte vangen. Na deze zwakke vertoning van de Hagenaars mocht Excelsior laten zien dat het beter kon. Met Rene Schewe 44 runs, Norbert Kleinherenbrink 29 runs en Robbie Koevermans 24 runs Not Out mocht de thuisploeg de overwinning ze ker stellen (6-0). Zondag Aanstaande zondag moet Ex celsior deze regelmaat in over winning zien volte houden. Captain Koos Gouka:,, Ik heb er geen zwaar hoofd in. We beginnen zondag om 11 uur vol zelfvertrouwen op eigen bodem tegen Hercules. De verwarring rond om de overgang van Dick Bos naar Hoekse Boys is nu compleet. Eerst kondigde de doel man aan overschrij ving te hebben aange vraagd. vervolgens deelde W Vlaardin gen, zijn huidige club. mee dat Bos toch zou blijven, maar nu is dui delijk geworden dat Dick Bos volgend jaar toch de kleuren van Hoekse Boys verde digd. De elfhandbal-neder laagserie van de Vlaar- dingse handbalvereni ging WIK is zowel bij de dames (22-14) als bij de beren (29-21) gewon nen door het Rotter damse Ancora. Het pas gepromoveer de FCN'66 geeft ter ge legenheid van het be haalde kampioenschap op 30 mei van 14.30 uur- 16.30 uur een receptie in de kantine op Sport park Harga. Gerrie van Rijn, Nel Grandazzl. Karin den Heyer, Silvia BLom, Leo de Vries en Theo van Geene, allen van handbalvereniging DWS. hebben het trai nersdiploma A be haald, zodat de club in eens de beschikking heeft over zes gediplo meerde oefen meesters. De eerste feestelijke activiteit rondom het 50-J harige bestaan van DVO*32 in het sei- zoen'81-,82 vindt plaats op 22 augustus. Dan speelt de Vlaardingse ploeg namelijk voor de eerste maal damesvoet bal. DHS houdt donder- dag 11 juni een buiten gewone algemene le denvergadering. Dit in verband met bestuurs- mutaties, de herstructu rering van de vereni ging en de keuze tussen overgaan naar sport complex Woudhoek- Noord of renovatie van het huidige complex. Jan Landsbergen, grensrechter van Her- mes DVS 1, legt de vlag neer. Hij gaat Schie dam verlaten en verhuist naar Duiven nabij Arnhem. Zoon Ben, de voorstopper van het eerste, blijft wel in Schiedam. Het complete eerste elftal van PPSC is op hemelvaartsdag als tiende en laatste geëin digd in een groot toer nooi bij Xerxes in Rot terdam. Niet alleen bij voet bal, maar ook bij het steeds populairder wor dende cricket, wordt volop gescout. Ditmaal werden er twee in Schiedam spelende jeud-cricketers geselec teerd voor het Neder lands elftal in de leef tijd van 14 tot en met 36 jaar. Marcel Metaal spelend bij Excelsior *20 en Jan-Bart Volle- brecht van Hermes mo gen hun plaats In het nationale jeugdteam zien te veroveren. Vlaardinger Bert van Delden is in een tijd van 14.56.33 minuten derde geworden op de vijf kilometer tijdens landenwedstrijd tussen de politieteams van Frankrijk, België en Nederland. Egbert van de Worp, een andere Vlaardingse agent viel op de tien kilometer met 37.25 minuten bui ten de ereprijzen. De meisjesploeg on der 12 jaar van de Vlaardingse Zwemclub VZC, bestaande uit Ca- rolien van Neuren, El len Claas. Esther Brou wer en Jacqueline Claas, heeft in Rotter dam-West het kringre cord 4 x 100 meter vrije slag met twee seconden verbeterd en gebracht op 4.57.1. Robert de Vries, haalde met 1.19.1 opnieuw de limiet op de 100 meter vrij. Schaakvereniging Schiedam is Neder lands snelschaakkam- Slocn van de tweede lasse onderbond ge worden. Na in de Rot terdamse finale als eer ste te zijn geëindigd werd ook de finale door het team bestaan de uit Jan Dijkhuizen. Peter Schotman, Ron Heusdens, Mario van Kleef en teamleidei- /speler Theo van Zes sen, hij 'Pat Mat' in Be verwijk gewonnen. De Schiedammer scoorde in 60 partijen ruim 75 percent. Ron Heusdens won al zijn partijen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 5