SCHIED MS CHE ÖURANT svv- Ik „neem., Ie proef Vsiï— uit I Projectleider verft drempels in Mariastraat Brandweer haalt paard sloot deze Nieuwe verbouwing niet uitgesloten Snel afbraak van Öuwenbroekfabriek 'Tweede diensten centrum in Holy noodzakelij k' GSD- gebouw wordt gesloopt voorzitter Eising overleden t feastag 2 juni 1981- krant Henovatie MUWI-won&igen in Vindingen: m n]k beschikt... Pagina dne. Getderbtom wenst inbrekers ;«n Sedite' vakantie. Pagina drie. PvdA veegt vloer aan met gemeente Raad voor het ouderenwerk: i E? 1 Avontuur op dak van kerk Autorijder bijt agent - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - .105de jaargang no. 106 -4 Manors Broewvest 3 - telefoon administratie 253091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL in 'Geen sprake van sluita ig Passage' Wethouder Posthoorn: „Geen idee wat er, met Passage ge beurt..." Vlaardingen De dienst van gemeentewerken zal binnen afzienbare tijd begin nen met de sloop van de leegstaande meubelfabriek van Ouwenbroek en het vroegere bedrijfspand van Maasland in de Vettenoord- sepolder. De panden moeten, samen met enkele woningen, worden gesloopt om plaats te maken voor het toekomstig nieuwbouwplan, dat in dit deel van de VOP moet wor den gerealiseerd. De plannen vormen onderdeel van de stadsvernieuwing in de VOP. Het college van B en W heeft vorige week besloten, gemeen tewerken de opdracht te ge ven voor de voorbereidingen voor dc sloop. Er is nog wel een probleem met betrekking tot de woningen in de Pieter Karei Drossaartstraat, die ook tol het Ouwen broek terrein be horen, omdat het pand op de nummers 17 en 19 nog is be- wpond^_De_huurders zitten er 'op een zogenaamd sloopeon- tract, waarin de bepaling is op- [enomen dat zij bij doop van Ie huizen ogenblikkelijk hun huis moeten verlaten, zonder aanspraak op vervangende woonruimte te kunnen ma ken. De ontruiming van de be treffende panden zal eerst moeten plaatsvinden, voor de werkzaamheden kunnen be ginnen. De aanzegging tot die ontruiming zullen de huurder? een dezer dagen ontvangen. Overigens zullen in de toe komst nog enkele panden op het O uwen broek terrein móe ten worden gesloopt. Die be- trefende panden zijn op dit moment nog geen eigendom van de gemeente.. Inmiddels is de provinciale directie voor de volkshuisvesting wel om een principe-uitspraak gevraagd over dc vergoeding van de aankoopkosten van die pan den, waarvan bij nieuwbouw in de toekomst 80% van het rijk teruggekregen kan wor den. Sociaal-cultureel plan biedt 1982 geen kans Schiedam Ongewoon felle kritiek is gisteravond in de PvdA-ledenvergadering losge barsten over het hoofd van wethouder Herman Posthoorn en diens ambtenaren van de afdeling cultuur, sport en re creatie. De manier, waarop het sociaal-cultureel plan dit jaar nog tot stand moet komen, wordt „een debiele voor Schiedam" genoemd. Door af zonderlijke PvdA-leden, die om diverse redenen met de planning te maken hebben, werd als harde kritiek geuit dat de ambtenaren op het stadskantoor doelbewust heb ben 2itten vertragen. „De ge meente wil een behoorlijke discussie? Dank je de koekoek, bet plan had al klaar moeten 2»jö en voor inspraak krijgen wij nu geen tijd meer," zei George de Haan.' „Schiedam mist de boot," constateerden Ton de Vos en Hans Olde Monnikhof. Bestuurslid Wil Kraan: „Het beeft aan duidelijkheid ont breken. De ambtelijke manier van vergaderen had geen sti mulerende werking. Het moet cc niet op uitdraaien dat de verenigingen in Schiedam on- derling gaan knokken over de vzaag, waar straks de subsidie mtar toe gaat De gemeente raad zelf moet prioriteiten aangeven." De pvdA-leden Verweten het college van SenW gebrek aan durf om met zulk een afweging te ko men. De Haan: „De verenigin gen hebben zich rotgewerkt, de achterban is klaar, maar de nte laat alles op tafel Schiedam De toekomst van het Passa getheater in Schiedam is een onzekere, maar van sluiting is volgens wethouder Herman Posthoorn geen sprake. Gister middag ontkende hij dat aan die moge lijkheid wordt gedacht. Dat het theater al jarenlang onrendabel is, acht hij vol doende bekend, maar hij wil nog niet overgaan tot het afdichten van deze bo demloze put. Toch zijn er ideeën in ontwikkeling, die vele drastische gevolgen kunnen heb ben. Het theater zou geschikt kunnen worden gemaakt voor velerlei andere activiteiten dan alleen film en theater. Hierover wil Posthoorn nog niets kwijt. „Dat moet eerst eens gestructureerd worden," aldus de wethouder. Na het vertrek van Ruud Pillard als directeur van het Passagetheater waren ge ruchten over sluiting de kop opgestoken. Pillard, die wel directeur van de Schiedamse Gemeenschap (SG) is geble ven, was gisteren niet voor commentaar te bereiken, maar in Amsterdam was hef Hans Leyte, secretaris van de stichting Passagetheater en SG-lid, die zei: „Pillard om die reden weg? Dat is de grootst mogelijke onzin die ik de laatste tijd gehoord heb." Volgens Leyte is Pillard weg gegaan omdat uitbreiding van het personeel, die door de ge meenteraad werd heoogd^oor de provincie in de ijskast'is ge zet. Om Passage rendabel te ma ken zou volgens aanvankelijke plannen het Schiedamse ama teurisme op zang-, muziek- en toneelgebied meer kansen moeten krijgen zich uit te le ven in het miljoenen verslin dende gebouw. Maar later on derzoek op het stadskantoor wees uit dat het theater ook dan een post zou zijn die jaar lijks handenvol geld kost. Op het ogenblik zit er voor een filmvoorstelling gemiddeld an derhalve bezoeker per dag in het theater. Alleen de grotere producties (André van Duin, John Lanting) krijgen meer belangstelling van het Schie damse publiek. Daarbij spelen veel gegevens de exploitatie parten. Eerst waren het al de kleedlokalen die aan verbouwing toe waren en zeer veel geld kostten, mo menteel is het de toneeltoren die nog steeds aan verbetering toe is, terwijl voorts het dak lekt (er moest na flinke regen val al eens een voorstelling worden afgelast) en de achter ingang ie wensen overlaat. Om in dat laatste verbetering te brengen sluiten burgemees ter en wethouder sloop van enkele panden in het Groe nendal niet uit. Hans Leyte: „Voorlopig gaat de programmering gewoon door. Voor komend seizoen is het al bekend. Daar zijn af spraken over gemaakt." Op de begroting voor 1981 hebben B en W met spoed de ambtena ren van de afdeling financiën om commentaar gevraagd. De jaarrekening, die er nog lag over 1978, ts voor kennisge ving aangenomen. Deze sloot met een nadelig saldo van 318.603 gulden. Voor Passage hebben B en W de afgelopen maand een lich tinstallatie besteld bij de Schiedamse architect en licht- technicus Adriaan Stieter. Deze dim- en regelcomputer met toebehoren gaat 66.360 gulden kosten, wat geput zal worden uit het jaren geleden uitgetrokken krediet tlijven- de herinnering 700 jaar Schie dam'. De Viaardingse brandweer moest gisteravond in actie komen, Cm een paard uit een sloot te halen. Dat gebeurde tegen negen uur in een wei aan de Breeweg, in de richting van Schipluiden. Het edele dier. eigendom van een Vlaardlngse mevrouw, had wellicht als gevolg van het mooie zomerweer dusdanig enthousiaste sprongen gemaakt, dat hij pardoes In het water terecht was gekomen. De brandweer had er een hele hijs aan en hield er een nat pak aan over, maar uiteindelijk stond het beest toch weer op zijn - voeten. Vlaardingen Een tweede dienstencentrum in Holy is noodzakelijk om alle activiteiten die momenteel in diensten centrum Holy-plaats vinden in goede banen te leiden. Door het grote aantal bejaarden dat in Holy woont is er een gebrek aan ruimte, waar bejaarden activiteiten kunnen ontwikke len. De stichting raad voor'het ouderenwerk, die de dien stencentra in beheer heeft, spreekt verder als grote wens uit dat er in Vlaardingen een centraal alarmsysteem komt in woningen van bejaarden. Volgens Jannetje Kieboom, voorzitter van de stichting, zou aanleg van een alarmsys teem ertoe bijdragen dat be jaarden langer zelfstandig zouden kunnen blijven wo nen. „Bejaarden willen meestal zo lang mogelijk voor zichzelf blijven zorgen. Als er vol doende hulp is kan dat. Een alarminstallatie zou bijzon der veel helpen, alsmede een maaltijdenvoorziening." Geld is er echter nog niet De maaltijden worden niet door de gemeente betaald. Mevrouw Kieboom: „We zul len met de gemeente overleg moeten plegen om de nodige financiële middelen los te krij gen. Het is de vraag hoeveel prioriteit de gemeente aan een maaltijdenvoorziening wil ge ven. Op wat voor termijn dat gaat gebeuren is moeilijk te zeggen. Het hangt helemaal af van de financien." De stichting raad voor het ou derenwerk presenteerde giste ren tijdens een persconferentie de beleidsnota, waar de pro blemen uitvoerig aan bod projec vernieuwing in West, Gustaaf Schaap, heeft onbedoeld gisteren de laatste hand gelegd aan de renovatie van tien woningen in de MariastraaL Schaap verfde persoon lijk een drempeltje bruin, nadat hij zelf per vergissing voetafdrukken in de nog natte verf had achtergelaten. Een delegatie van het stadskantoor bezocht gisteren blok 9' in de Mariastraat om de woners van die huizen een aardigheidje be aan te bieden. Vier maanden lang hadden die bewoners m de rommel gezeten die de renovatie met zich meebracht en om daar iets van goed te maken mocht wel een aar digheid worden aangeboden, meende men bij de gemeente. Wethouder Chris Zijdeveld gaf elke bewo ner een bosje bloemen en nam meteen de gelegenheid te baat een kijkje in de opge knapte woningen te nemen. .TTiinuiKiimiiiim^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiMiiniiiniiimiiiiiiiimitiiiuiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiüitiiüiiiiiiiiumiiiitiiuiUHiiPiuiuiiiiuiitniu^ Vlaardingen Het pand Ke- thelweg 17, het voormalige GSD-gebouw, zal worden ge sloopt Op de plaats van het pand zullen vier woningen ko men. Het lag aanvankelijk in de bedoeling van de gemeente om het pand in de oorspronke lijke staat te laten en te ver bouwen ten behoeve van één- en tweepersoonshuishoudens. Dat plan stuitte echter op veel bezwaren. Wethouder Bas Goudriaan zelf is in het gebouw polshoogte gaan nemen en constateerde dat een verbouwing onmoge lijk en veel te duur zou zijn. Het GSD-gebouw bestaat uit heel veel kleine ruimten, die nauwelijks om zijn te bouwen tot woningen. De commissie voor stadsontwikkeling heeft geen bezwaren tegen het plan en binnen afzienbare tijd kan dus worden gestart met de sloop van het gebouw. Wanneer de woningen gereed komen is nog een vraagteken. Ook over een eventuele huur prijs ïs nog niets bekend. Schiedam Maarten Elsmg (63), voorzitter van SVV. is" zondagavond overleden. Hij leed aan een ongeneeslijke ziekte, Elsmg was sinds 1943 al bestuurslid van SVV en vanaf 1957 voorzitter van de vereni ging- Ook naast SVV had Etsing, die erg bekend was in Schiedam, veel besognes in het maat schappelijk leven. Zo was hij van '45 tot '52 gemeenteraads lid voor de PvdA, de partij waar hij ook van '45 tot '57 penningmeester van is ge weest. In de jaren "74-80 was Eising lid van het dagelijks be stuur van de sportraad in Schiedam en al voor de twee de wereldoorlog was hij voor zitter van de Schiedamse afde ling van de AJC en het gewest Zuid-Holland van de AJC. Donderdag om 14.30 uur vindt de crematie plaats in cremato rium Hofwijck in Overschie. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. -1 '•"Li ,4.1 5u«<Je q-VA kwamen. De raad stelt zich onder meer tot doel om de ou deren te integreren in de sa menleving. Jannetje Kieboom: „Als de mensen 65 jaar wor den, dan tellen ze van de ene op de andere dag niet meer mee. Hoe ouder de mensen worden, hoe meer geïsoleerd ze raken. Er zal een mentali teitsverandering moeten ko men bij de mensen. De bejaar den zouden actiever kunnen worden in allerei instanties. Een mentaliteitsverandering van twee kanten is daarvoor nodig. Zowel van de jongeren als van de ouderen," In dienstencentrum Emma komt het herhaaldelijk voor dat ouderen en jongeren met elkaar overhoop liggen. De ou deren storen zich aan het feit dat de jongeren vaak flink huishouden en veel vernielin gen aanrichten. De burge meestersvrouw spreekt in dit geval over 'kinderziekten' die overwonnen moeten worden. „Oudere mensen houden over het algemeen van orde. Een kleine groep jongeren zorgen af en toe voor moeilijkheden en dan botst het. Gelukkig zijn we nu zover dat er gezocht wordt naar oplossingen en ik verwacht dat over een tijdje alles weer goed zal verlopen in Emma," Schiedam Pascal, een 9-ja- rig Schiedammertje, zat be hoorlijk in zijn piepzak. Hij was samen met vriendjes op het dak van de gereformeerde kerk aan de Juliana van Stol bergstraat geklommen, maar durfde er niet meer vanaf. En zijn makkers konden hem niet helpen. Zo zat hij daar en zat hij daar, tot iemand op het idee kwam de politie erbij te halen. Oom agent hielp. Met een ladder werd Pascal bevrijd, maar eenmaal op de begane grond kreeg hij er een stevige uitbrander voor. Schiedam „Hap!" deed een boze automobilist, toen hij op de Hoogstraat werd aangehou den, omdat hij daar zonder ontheffing reed. En de politie man die hem verbaliseerde hield er de afdruk van een ge bit op zijn hand aan over. Om dat de autorijder zich bleef verzetten tegen zijn aanhou ding, werden enkele klappen uitgedeeld en de boze man Uep een hoofd wondje op.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1