STAD/SPQIÏ Broers Van Vliet Europees kampioen Meer activiteiten overdag Sociale minima steunen Schiedam kleedt Polderweg aan Kans voor de Hoek op zeemuseum Ambtenaren tonen weinig interesse om mee te praten V rachtcombinatie zakt door wegdek In 485-klasse: Zesde zwemvierdaagse in Sportfondsenbad SPORÏKBRT i 'X' .-.ju? Inventarisatie van Hoekse accommodatie; Volwassenen spijkeren bij Rijnmondband verdedigt kampioenschap Voorronden bowling- toernooi in Vlaardingen miiiflniiünuuiiiiuiiiiiiiiiiiiiiaiimuiuimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuimiiiiiniiiiniiiiüiiiiiuuiii Tennistoernooi in Maasland uuiiuuisiiiiiiiiiiiiuuuniiiiiiuiiuiiaiuiiuuaiiimiiiuiuiiinuHiinimnuiiiiuuiMuiinwiiS 11 Juni 1861 YDVSC/WW Ook werkgroep droef over trage planvorming 'socu' Schiedam De ambtenaren die belast zijn met het voor bereiden van een sociaal-cul tureel plan (SCP) in Schie dam staan geheel achter hun wethouder Herman Post hoorn, die recente verwijten vanuit de PvdA onfatsoen lijk heeft genoemd. Post hoorn nam het op voor zijn ambtenaren, die door diverse PvdA-leden van ondeskun digheid en laksheid werden beticht, en de ambtenaren zelf waarderen dat in hun wethouder ten zeerste. Ech ter, ook de centrale werk groep. waarin vele instellin gen zich met het SCP bezig houden, heeft diepe teleur stelling uitgesproken over het late tijdstip waarop de stukken hen hebben bereikt. Namens de werkgroep sprak Piet Smit dinsdagavond die teleurstelling uit' „U heeft mij niet eens tijd gegeven met mijn achterban te over leggen. Vijf dagen voor deze vergadering kreeg ik de no ta's pas, is dat nu inspraak geven?" Een ander lid van de werkgroep merkte op, dat het op deze manier „donders moeilijk" wordt gemaakt een zinvolle bijdrage te leveren. De ambtenaren moesten er een beetje om grinniken. SCP-ambtenaar Jan Kemps: „Maandenlang hebben ze ons om de kop gezeurd om die stukken en nu zijn ze er en dan komen ze er niet uit" De centrale werkgroep heeft twee moties aangenomen. Er staat onder meer in dat de Trechter en het Sportfond- senbad even goed deel moe ten uitmaken van het defini tieve SCP. Maar belangrijker is de stelling dat de gemeente een onderzoek moet gaan plegen naar exacte aantallen volwassenen die aan vor- mings- en ontwikkelings werk doen. En ook wil de centrale werkgroep streven naar een SCP, waarin wordt uitgegaan van integratie tus sen Nederlandse en buiten landse jeugd. Door terugloop van de werkgelegenheid zul len in de toekomst meer cul turele activiteiten overdag dienen plaats te vinden. En voor de sociale minima moet het mogelijk worden de fi nanciële drempels naar acti viteiten te verlagen. Het ziet er nog rustiek uit. Een boerderijtje met klein erf, een ongeknotte wilg en «n vriendelijke sloot, het staat er In volle glorie aan de Polderweg te Kethel. Maar voor lang zal dat niet zijn. De gemeente gaat namelijk de Polderweg 'aankleden'. Dat wil 20veel zeg gen als dat de Polderweg door bomen om ringd gaat worden en waarom zijn die bo men? Om het zicht te ontnemen op de indu strie, die wij In de nabije toekomst anders achter deze boerderij hadden kunnen aan schouwen. De Polderweg blijft dus, dat is een goede zaak, maar de omgeving raakt voller en voller: met industrie en bomen. Maandagavond zal de Schledamse gemeen teraad besluiten een halve ton opzij te leggen voor de aankleding van de Polderweg. Behal ve allerlei beplantingen langs Polderweg en - wetering Js daarbij sprake van het aanbren gen van houten wallen op de dijkjes oostelijk van de Polderweg. Anders zouden de dijkjes verzakken. Hoek van Holland De kans is groot dat Hoek van Holland binnenkort met het zeemuseum Miramar wordt verrijkt. Dit museum is een particulier initiatief van Jeanne A. W. Warners en staat mo menteel in het Drentse dorp Frederik- soord. In dit dorp heeft men weinig interesse voor het zeemuseum en wordt er dan ook weinig medewerking aan gegeven. Jeanne Warners reageerde enthousiast op het idee om haar museum over te brengen naar de Noordzeekust in Hoek van Holland. Deelraadsvoorzitter Leen van der Houwen, die het plan volgende week in de commissie voor cultuur, sport en recreatie zal behandelen, is van mening dat al het mogelijke moet wor den gedaan om Miramar naar de Hoek te halen. „Wanneer een slagvaardig be leid wordt gevoerd is de kans groot dat we het krijgen." Als locatie denkt Van der Houwen vooral aan het voormalige fort aan de Stationsweg, tegenover Energie Anders. Om te onderzoeken of de locatie haal baar ts zal contact worden gezocht met het ministerie van defensie. Het fort is al meerdere malen genoemd als moge lijkheid voor een museum en de deel raadsvoorzitter denkt met name aan een combinatie met de vereniging Historisch Hoek van Holland. Miramar is nu gevestigd in een deel van een bungalow, een met aangepaste be huizing waar niettemin per jaar duizen den bezoekers komen. De verwachting is dat in een betere behuizing langs de kust een veelvoud aan bezoekers kan worden bereikt. Het museum heeft een collectie weekdieren in de vijf voor naamste klassen, dat wil zeggen de schelpen waarin ze hebben geleefd en veelal ook de weekdieren zelf die m vloeistof worden behouden. Verder zijn er ook stekelhuidigen als zeesterren te zien, schaaldieren als krabben en kreef ten, koraaldieren, opgezette vissen, eie ren, embryo's, zee- en kustvogels, als mede stenen en fossielen. De collectie is afkomstig uit alle wereldzeeën en vanf tal van stranden die door Jeanne in de loop der jaren werden bezocht Vlaardingen Onder de Vlaardingse ambtenaren be staat niet veel animo om lid te zijn van een medezeggen schapscommissie (MC). Een aantal van de MC's, een soort ondernemingsraden, functio neert al jaren zonder het ver eiste aantal leden en bij ver kiezingen moet de grootste moeite worden gedaan vol doende kandidaten te vinden. Zo is de MC van de gemeente lijke reinigings en ontsmet- tingsdienst en het marktwezen nooit voltallig geweest en is die van het toeleveringsbedrijf niet compleet door gebrek aan reserve-kandidaten. Een MC van een gemeentelijke dienst met tweehonderd of minder personeelsleden bestaat uit ze ven gekozen leden en bij een tak van dienst met meer dan tweehonderd uit negen. Het probleem van onvoltallige MC's dcet zich het meest voer bij kleine gemeentelijke dien sten. Onlangs heeft de MC van de gemeentebibliotheek de wens geuit het aantal vereiste leden te verlagen. Er werken 75 mensen, van wie meer dan driekwart part-time, en op grond daarvan bestaat de MC uit zeven gekozen leden naast de voorzitter, het hoofd van de dienst. De MC voorziet grote problemen om voldoende kan didaten en plaatsvervangers te vinden en noemt de kans groot dat de nieuwe MC de zit tingsduur van vier jaar niet haalt. Om uit de problemen te raken stellen burgemeester en wet houders nu voor het aantal vereiste leden van de MC's te rug te brengen. Door de wijzi ging willen zij voorkomen dat het quorum niet wordt ge haald en er dus geen besluiten kunnen worden genomen. De nieuwe aantallen gekozen le den wil het college overnemen van de wet op de onderne mingsraden die voor het be drijfsleven geldt. De MC's van Irloinn r|i«n«tPn mot rr"iinHnr dan vijftig personeelsleden hoeven dan nog maar drie ge kozen leden te hebben. De ge meenteraad beslist aan het eind van de maand over de voorstellen. Vlaardingen Een trekker met aanhanger, geladen met kaarsvet, is in de nacht van dinsdag op woensdag op de Schiedamseweg door het weg dek van het trottoir gezakt, toen de bestuurder even de weg wilde vragen. De chauf feur, een 29-jarige Belg, had zijn 36.000 kilo zware combi natie op de stoep gereden, maar dat ging niet. Het trottoir werd over een lengte van zo'n twintig meter beschadigd, waarna het gevaarte vast kwam te zitten. Er moest wat later een takelbedrijf aan te pas komen, om de vrachtcom binatie weer normaal op de straat te kunnen zetten. Het oprijden van de stoep zal de chauffeur zonder twijfel ook om andere redenen nog betreuren. Ter plaatse geko men politiepersoneel consta teerde, dat de man enig alco hol tot zich had genomen, zo dat hij ook nog een achturig rijverbod aan zijn broek kreeg. Daarnaast kreeg hij een proces verbaal in verband met het overtreden van de rijtijden- wet Een politieman met groot rijbewijs reed de vrachtcombi natie zo lang naar een par keerplaats in de stad. Hoek van Holland In ht kader van de welzijnsplanmn in de wijken wil de Hoeks deelgemeenteraad naast de go bruikelijke jaarlijkse activtej ten ook aandacht gaan beste den aan de accommodatie waarin die activiteiten moetei plaatsvinden. Voor het eerst zal er in Hoe) van Holland een poging wor den ondernomen om een vol ledig overzicht te krijgen vai alle aanwezige accommodatie en faciliteiten. Met deze in ventarisatie wil de commi&sn wijkwelzijnsplanmng inzich krijgen m de problemen die e op dit gebied zijn. Er zijn in Hoek van Hollanc namelijk veel vercnigmget die om ruimte zitten te sprm gen terwijl er elders ruimti beschikbaar is Met zo'n over zicht wil de commissie vraaj en aanbod in evenwicht bren gen en waar nodig en mogelijl nieuwe voorzieningen track ten te creëren. Jan de Kram, de beleidsmede werker die belast is met uit voering van het inventaris* tieplan, zegt hierover: „Als ge meenschap zijn we allemaa gebaat bij een zo rechtvaardig mogelijke verdeling van dt beschikbare ruimte." Indien ci bij het invullen van de om vangrijke vragenlijst proble men zouden rijzen dan wi; men op het deelgemeentese cretarie graag de helpend* hand reiken. Schiedam De Schiedamse Gemeenschap start op 22 sep tember met een cursus 'Vol wassenen op herhaling*. Vijftig ochtenden lang worden men sen die alleen lagere School volgden in de gelegenheid ge steld hun kennis bij te spijke ren. Taal. rekenen en mza*. schappijleer zijn de hoofdvak ken in de cursus, die honderd gulden gaat kosten. Belang stellenden kunnen zich mel den bij de SG, Overschiese- straat 1. Schiedam Voor dc vierde maal zaJ de Rijnmondband dn jaar meedoen aan het Wereld Muziek Concours, dat dit keer in het het Limburgse Kerk- rade wordt gehouden. Het zal er juist dit jaar voor de band om gaan spannen, want de ti tel Nationaal Kampioen Mars wedstrijden moet tn het Lim burgse worden verdedigd. De Rijnmondband probeert dal met twee Tsjechische marsen. Supporters van de Rijnmond band die de spannende dag m Kerkrade mee willen maken kunnen zich opgeven bij IJ- .Ferweda, telefoon 74.85 33. Hoorn Na tweemaal derde en éénmaal tweede te zijn ge worden zijn de broers Kees en Fred van Vliet er in het pink- sterweekemde in geslaagd het Europees kampioenschap zei len in de 485 Cimoen klasse te behalen. Op het IJsselmeer bij het Noord-Hollandse Hoorn to rende zij hoog boven de con currenten uit binnen- en bui tenland (Zwiterland, Duits land en Belgie) uit Overi gens waren er slechts 37 deelnemers aan deze titel strijd tegen normaal gespro ken 70. Met name omdat de Fransen zich uit de wedstrij den in deze van oorsprong Franse klasse hebben terug getrokken. Toch verliep de strijd niet zo heel erg voorspoedig, want hoewel de gebroeders Van Vliet gerenommeerde zwaar weer zeilers zijn, hadden ze op het IJsselmeer toch de no dige pech. Nadat zaterdag ochtend de eerste race in een overwinning was geeeindigd ging het zaterdagmiddag in de twee race goed mis. De boot sloeg om en Uep behoor lijke averij op In de vorm van een gebroken mast. een lek en gescheurde zielen. „We hebben toen direct een nieuwe mast gehaald en we zijn tot diep in de nacht bezig geweest om alles proviso risch te herstellen", vertelt student Fred van Vliet, daarbij kwam het goed uit dat mijn broer van beroep zeilmaker is". Hoe goed de boot was gerepareerd bleek in de eerste race op zondag, want weer eindigde de broers als eerste. In de twee de race om zondag waren er toch weer wat problemen, waardoor meer als een twee piek niet haalbaar was. Fred van Vliet: De boot lekte nog een beetje, omdat we het lek met tape gedicht hadden en zo kwam er weer water in de dubbele bodem en dat ge wicht moet je toch extra vooruit brengen". Ondanks die tweede plaats was een to taal overwinning al vrijwel zeker, mits alles in de laatste race op maandagmorgen goed ging. „En dat ging goed,,, aldus Fred, „maar het was wel op het kantje. Ik viel namelijk over boord om dat er weer wat kapot ging en toen sloegen we weer bij na om". Ondanks al dioe problemen leverde ook deze vijfde en laatste race toch nog een tweede plaats op, waardoor de eindoverwin ning zeker werd gesteld. Fred en Kees van Viiet {voorgrond) op jacht naar een koppositie Schiedam Voor de zesde achtereen volgende maal wordt van maandag 15 tot en met vrijdag 19 juni in de avond uren in het Schiedamse Sportfondsen- bad de jaarlijkse zwemvierdaagse ge houden. De organisatie van dit evene ment is in handen van Sportfondsenbad Schiedam, in samenwerking met de plaatselijke zwemverenigingen SRB en Watervrienden. De deelnemers kunnen uit twee afstan den kiezen, te weten één of twee kilo meter, hetgeen betekent dat per avond 250 of 500 meter afgelegd moet worden. Het inschrijfgeld bedraagt zes gulden en geïnteresseerden kunnen 2lch vanaf he den bij de kassa van het zwembad aan melden. De medailleuitreiking heeft plaats op de laatste avond. Het recreatieve gebeuren wordt met verschillende aktiviteiten omlijst Dins dagavond wordt er een tekenfilm ver toond en worden pannekoeken gebak ken, donderdag staat de aktïe Neder land Oké op het programma en vrijdag is er een verloting, zorgt een bandje voor levende muziek en worden tot slot de medailles uitgereikt Op maandagvavond kan van 17.30 tot 20.30 uur worden gezwommen en op de overige avonden van 18.00 tot 20.30 uur. Vlaardingen Op 23 juni, 14 juli en 11 augustus worden in de Vlaardingse bowling 'De Kangeroe' voorronden verspeeld voor een jubileum- toernooi ter gelegenheid van het twintig-jarig bestaan van Bowling Nederland BV. Op 30 augustus wordt de finale van dit toernooi afgewerkt in Scheveningen, waar twintig iaar geleden de eerste Neder landse bowling werd geo pend. De inschrijving voor de voorronden in de Vlaardin gen staat vrij voor iedere huis-tuin of keuken bowler, al dan niet lid van de Neder landse Bowling Federatie. Er wordt op basis van handicap 70 percent van 180, gespeeld in teams van vijf mensen en de drie teams, die in de voor- ionden, steeds over drie ga mes, het hoogste scoren plaatsen zich voor de finale. Er mag drie keer worden meegedaan. De inschrïjvings- kosten zijn 75,- per team per voorronde. Inschrijvings formulieren zijn verkrijgbaar bij de 'Kangeroe'. Voor de 48 teams die de fina le halen zijn er in Scheve ningen uiterst aantrekkelijk prijzen te behalen. Het win nende team krijgt maar liefst 3.500,- en ook de twaalfde plaats levert nog altijd 250,- op. De 24 hoogste geplaatste spelers uit de teamfinale spe len daarna nog een super single finale op scratchbasis, waarbij een eerste prijs van duizend gulden te verdienen De heren Voets uit Vlaardin gen en Euser uit Maassluis zijn geslaagd voor het trainersdi- ploma C. Zij mogen nu vereni ging tot en met de tweede klasse KNVB onder hun hoe de nemen. SW heeft in de strijd om de fair play cup voor de A-elftal len meer straf punten behaald dan punten in de competitie, 38 maar liefst goed voor een plaats in de middenmoot. FC Vlaardingen deed het ook op het sportieve vlak slecht. Met 60 strafpunten wist het alleen SC Amersfoort en NAC achter zich te houden. Bij de C-teams gedroegen de beide clubs zich iets sportiever, maar daar wa ren de resultaten dan ook be duidend minder. SVV speelt de vier eerste thuiswedstrijden van de ko mende competitie op zaterdag middag om 16.00 uur, pit in het kader van een experiment om meer publiek naar de vel den te lokken. Aan dit experi ment werken ander andere ook Ajax, Haarlem, Groningen en Telstar mee. Ook komend seizoen blijft SVV wat betreft de toegangs kaarten de goedkoopste club uit het betaalde voetbal De staanplaatsen bijven vijf gul den en alleen de overdekte tri buneplaatsen worden van ne gen naar tien gulden ver hoogd. Seizoenkaarten kosten respectievelijk 80,- en 130,-, 65- plussers betalen ƒ42,50 elf 85,-. Een behoorlijk aantal spelen van voetbalclubs uit deze regio beginnen het volgend seizoen langs de kant al gevolg van een scorsing. Rob de Ntjs van PPSC werd voor drie duels naar de kant verwezen en clubgenoot Rob de Bruijn twee. Danny Molendijk van VV Vlaardingen kreeg duel aan zijn broek en ploeg genoot Jaap Westenberg dne. Henk Nentjes van Zwaluwen is voor twee wedstrijden ge schorst. Ook bij de zondagama teurs nog een schorsing Dm de Rondt van RKWIK kreeg drie wedstrijden. SVV is nog steeds met tot overeenstemming gekomen met FC Vlaardingen-speler Paul Kooien. Zaterdag praten beide partijen verder en daar* na volgt er nog een medisch onderzoek van de veel door blessures geplaagde ex-FC Vlaardingen speler. Overigens is SW nog op zoek naar een of twee nieuwe spelers, nu Wim van der Steene voor Ft- Den Bosch heeft gekozen Maasland Tennisvereniging De Commandeur houdt van l3 tot enm et 28 juni een groot toernooi op het complex in de Con1' man deurspolder. Er wordt gedurende de weekeinden gespeeld (vanaf 08.00 uur) alsook alle weekavonden vanaf 17.30 uur. Liefst 192 tennissers doen mee aan dit levensgrote toernoou waarin totaal zo'n 420 partijen zullen worden gespeeld Het is voor het eerste in het nog korte bestaande van "de Com mandeur' dat er een dergelijk groot toernooi wordt georgam* seerd. Er wordt gespeeld volgend de geijkte formule van ee,i open toernooi, zij het dat er voor de eerste afvallers in alle en kelspelen nog een troostronde is.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4