SCHIEDAMSCHE COURANT Exploitatie Passage buiten alle perken Coco wil duidelijkheid van college Ik neem. woesc 13 Definitief plan voor binnenstad maandag ter inzage Geen woning voor wijk vereniging Van der Windtstraat: alleen maar bezwaren Willibrord us- school rent zich rot Zijdeveld verwacht geen bezwaarschriften mm Popgroepen in actie bij stadskantoor Tips voor oorlogstijd verouderd' Verkoop aan warenhuisconcern Joubertstraat beste locatie Vrijdag 12 juni 1981 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 -- I03de jaargang no. 1. 31U EA SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Honderd wo ningwetwoningen zijn opge nomen in de definitieve ver sie van het eerste bouwplan voor de binnenstad, zoals dat maandag officieel ter inzage wordt gelegd. Het gaat om zeven (kleine) woningen méér dan vorig jaar in het ontwerp waren opgeno men. Hier en daar hebben zich verschuivingen voorgedaan, doordat de Rijswijkse architect Kuipers zich enkele malen Vergist' had. Het valt in het plan op dat er nog maar vier rolstoeiwoningen in zijn opge nomen. Wensen van bewo nersvereniging Schiedam- Centrum en gemeenteraadsle den zijn in de definitieve uit werking van het plan mini maal gehonoreerd. Toch zei wethouder Chris Zij develd gistermiddag bij de presentatie van het bouwplan geen bezwaarschriften te ver wachten. De uitvoering is overeenkomstig het door de Kroon goedgekeurde gedeelte van het bestemmingsplan uit 1974. Het bouwplan is tot op de meter binnen de begrenzin gen van dit gebied 'woondoe- leinden' teruggebracht. De ge meente is voor honderd pro cent eigenaar van de grond. En niemand wordt, aldus Zij develd, door dit plan in zijn belangen geschaad. Daarom denkt de wethouder, als de ho gere overheden snel meewer ken, dat in augustus of sep tember de eerste paal kan worden geslagen. Zoals onze krant onthulde, gaat de Rot terdamse aannemersreus Muwi bouwen. De tervisielegging van het plan duurt vanaf maandag twee weken. Zolang bestaat de mogelijkheid bezwaarschriften in te dienen. Vervolg op pagina drie. Het eerste bouwplan voor de binnenstad was gistermid dag nog warm van het druk ken, toen wethouder Zijde-, veld (midden) en zijn ambte naren M. Smit (links) en H. G. de Block het presen teerden. Vlaardingen De wijkvereniging in de Hoevenbuurt hoeft er niet op te rekenen, dat zij een woning krijgt toe gewezen om daarin enige van haar activiteiten te kun nen ontplooien. De commissie voor woonruimteverdeling toonde zich deze week in haar vergadering niet bereid, aan de toewijzing van een woning voor dit doel mee te werken. Net als functioneel wethouder Jelle Wijnstok al had aangegeven: er is nog een te grote woningbehoefte in Vlaardingen om huizen voor dit doel aan de woningvoor raad te onttrekken. De commissie toonde best begrip voor de accommoda tieproblemen, die de actieve wijkvereniging heeft, maar men kon ook geen soelaas bieden. Wijnstok deed de suggestie, dat de vereniging wellicht een winkel in de wijk zou kunnen huren, om het een en ander voor de wijk te kunnen doen. Dit zou echter waarschijnlijk een te dure oplossing voor de vereniging blijken. Schiedam De verenigde popgroepen in Schiedam gaan maandagavond een zïtactie houden voor het stadskantoor. Voordat de gemeenteraad gaat vergaderen, willen de popmu zikanten de raadsleden eraan herinneren dat er een nijpend tekort aan oefenruimte in Schiedam is. De directe aanlei ding wordt gevormd door het op de lange baan schuiven var? de verbouwing van de zolder van de Sint Joris Doele tot popcentrum. De milde demon stratie begint om half acht. uok vorig jaar heeft het popo- verleg actie gevoerd voor een raadsvergadering. Begeleid door valse tonen omdat aangetoond moest worden dat oefenruimte noodzakelijk was reikte een popper toen een verzoekschrift uit aan burge meester John te Loo. Schiedam Het openbaar maken van de voorschriften en wenken voor zelfbescher ming in oorlogstijd heeft vol gens B en W van Schiedam geen zin meer, omdat deze thans verouderd zijn. Beter is het de nieuwe regeltjes van het ministerie van binnen landse zaken af te wachten, omdat die meer gericht zul len zijn op de huidige tijd somstandigheden en actuele technische ontwikkelingen. Dat antwoordt het college van B én W aan PPR-raads- lid Herman Noordegraaf, die om openbaring van de tips voor zelfbescherming van burgers in geval van oorlog "hgd gevraagd. Toch parkeergarage midden in centrum sS*. Schiedam - Het Passagetheater ^is slecht beheerd, volgens de financiële commissie uit de gemeenteraad. De exploitatietekor ten zijn groter dan ooit Budgettaire overschrijdingen worden verfoeid door raadsleden van PvdA, CDA en D'66. De begro ting van de stichting Passagetheater Schiedam voor dit jaar gaat buiten alle proporties, aldus wethouder Reinier Scheeres. De accountantsdienst van de gemeente Schiedam weigert in deze situatie verder verklaringen af te geven over het finan cieel beheer van Passage. Scheeres: „Ze denken het steeds tiviteiten nu beknibbeld zou gaan te kunnen stellen met voorschot- worden, neemt het nut volgens ten uit de gemeentekas, maar die hem helemaal af. „Wij zullen het kist raakt natuurlijk snel leeg. moeten betrekken bij de afwe- Passage haalt zo het eind van dit ging van prioriteiten," aldus de jaar niet De begroting staat in wethouder. Hij wijst erop dat het geen enkele verhouding tot het cp de been houden van Passage subsidiebedrag." ten koste zal gaan van andere ac- Die begroting had vorig jaar april tiviteiten en voorzieningen in de ,i i_»t_ stad. Twee weken geleden zei PvdA-bestuurslid Hans van der al ingediend moeten zijn. CDA- raadslid Jan de Koning vindt dat Bet college van B en W zowel de Schiedamse Gemeenschap als de stichting Passage theater veel .meer had moeten aansporen. „Feitelijk verandert de situatie zo niet. Er moet iets aan gedaan Worden," aldus De Koning. Tegen deze achtergrond staan de actuele discussies over sluiting van het Passagetheater. Volgens wethouder Scheeres is het maat schappelijk rendement van het theater al niet groot en als op ac- Vlist hetzelfde. Er worden verschillende moge lijkheden genoemd: reconstructie en verkoop van het theater. Bij een eventuele verkoop zou het culturele paradepaardje van wel eer tot de grond toe worden afge broken. Op het stadskantoor cir culeren geruchten over vestiging van een warenhuisconcern. Reconstructie van het interieur van het Passagetheater zou het gebouw geschikt kunnen maken voor congressen, schoolexamens, manifestaties en andere evene menten. In de huidige situatie is dat door de trapsgewijs oplopende tribune niet doenlijk. Popfestivals bijvoorbeeld verlopen nu vrij sfeerloos, omdat er nauwelijks ge danst kan worden. Deze mogelijkheden zijn in ont wikkeling. Cultuurwethouder Herman Posthoorn zegt „nog geen idee" te hebben hoe een en ander uitpakt, omdat eerst in stanties zoals de commissie cul tuur, sport en recreatie, de Schie damse Gemeenschap, de stichting Passagetheater en Posthoorns achterban (de PvdA-fractie) hier over nog moeten spreken. In het Hcht van die mogelijkhe den kan het vertrek van Ruud Pillard als directeur van Passage gezien worden. Deze geeft er zelf de voorkeur aan voorlopig geen commentaar te geven. De kans is aanwezig, dat de stichting Passa getheater het beheer en program mering overdraagt aan de Schie damse Gemeenschap. De stich ting blijft in dat geval achter als houdster van. de filmver-gunning van de Nederlandse bioscoop bond. In plaats van een beker of medaille won de Willibrordusschooi een optreden van Martin Brozius. Vlaardingen De 170 leerlingen van de Willibrordusschooi en de kleuterschool Jip en Jannetje hebben zich gisteren rot gerend en geschreeuwd. Daar zorgde Mar tin Brozius wel voor. De kinderen vonden het prachtig om anderhalf uur lang de schoolbanken te verruilen voor het be kende tv-spelletje. De kinderen van de school aan de Afrol kregen het optreden aangeboden voor hun voedingskrant, waarmee ze een prijs hebben gewonnen in een wedstrijd van het bureau voor de voeding. Alle basis scholen in Nederland waren uitgenodigd een krant te maken over voeding en de jury vond die van de Vlaardingse school tot een van de beste behoren. Vooral over de diversiteit van de krant was de jury te spreken. In de krant die zo'n veertig pagina's telde, besteedden de leerlingen niet alleen aan dacht aan gezond voedsel voor mensen, maar ook voor dieren. Verder schreven ze over te weinig beweging, te veel snoep, roken en sport Ook waren er diverse re cepten in te vinden en stond er nogal wat spottende reclame in. Veel kinderen von den het maken van de krant geen enkel probleem, want enige maanden geleden hadden zij juist een project afgesloten dat over voeding ging. Ook gisteren konden zij tijdens 'Ren je rot' nog eens laten zien wat zij hebben op gestoken, omdat de vragen waren toege spitst op voeding en alles wat daar mee te maken heeft Vlaardingen De derde parkeergarage in de Vlaardingse binnenstad moet op de Joubertstraat komen, midden in het centrum en vlak naast het zo verguisde Veer- plein. Het alternatief dat het college van B en W en de gemeenteraad nog op hun haalbaarheid wilden onderzoeken, een plek aan de Jacob van der Windtstraat, is absoluut onaanvaardbaar. Zowel uit verkeerstechnisch als uit stedebouwkundig, eco nomisch en groen- en milieu technisch oogpunt kleven er zoveel bezwaren aan die loca tie, dat het gemeentebestuur die beter uit haar hoofd "kan zetten. Dat is de conclusie van de plangroep, de groep ambtena ren die in opdracht van het gemeentebestuur de mogelijk heid heeft onderzocht om als nog de Jacob van der Windt straat aan te wijzen als plek voor een derde parkeergagage, naast de al gekozen plaatsen aan Afrol en bij het stadhuis. Hun rapport, *dat gisteren is gepresenteerd en dat eind deze maand besproken wordt op een gezamenlijke vergadering van alle betrokken commis sies, sluit overigens geheel aan bij de mening die de plangroep al in een veel eerder stadium over de Jacob van der Windt straat had. Men liet die locatie toen vroegtijdig varen, wegens de hoge kosten die er mee ge moeid zouden zijn» In ha j1 nadere studie consta teert de plangroep, dat de ont sluiting alleen zou kunnen als het deel van de dijk tussen de 'afrit' naar de garage en het kruispunt verbreed zou wor den, terwijl het fietsverkeer via een nieuwe route afge werkt zou moeten worden. Hoewel hier verkeerstech nisch een aanvaardbare oplos sing voocyte vinden is, twijfe len de a®tenaren toch aan de haalbaarheid, gezien het feit dat deze oplossing maar liefst ruim 2,3 miljoen gulden zou moeten kosten. Ook andere verkeerstechnische oplossin- gen worden zo duur, dat de plangroep het bouwen van een garage aan de Van der Windt straat om financiële redenen in het geheel niet zit zitten. Er zijn nog tal van andere ar gumenten om de Jacob van der Windtstraat af te wijzen. Er ontstaat volgens de onder zoekers veel extra zoekver keer in de woonstraten van het centrum, veroorzaakt door automobilsten die liever op zoek gaan naar een gratis plekje. Ook uit het oogpunt van verkeerslawaai, stank en dergelijke is de Joubertstraat beter. Maassluis Zo spoedig mogelijk wil het Maassluise open jonge rencentrum Coco van net college van burgemeester en wethou ders weten waar het aan toe is. Wanneer krijgen we nu eindelijk twee beroepskrachten en blijft het college bij de voorgestelde be zuinigingen in het open jongerenwerk, dat zijn de belangrijkste vragen die het bestuur van Coco aan het college in een open brief hebben gesteld. Al verscheidene malen is om een onder houd met B en W verzocht, mar tot op heden is daarop niets ver nomen. Het bestuur verdenkt het col- ken. Volgens het bestuur zijn lege ervan dat het Coco wil la- de uitgaven tot nu toe al veel ten doodbloeden en verwijt hoger als de voorgestelde sub- BenW dat bet denkt van de problemen af te zijn door Coco het bestaan onmogelijk te ma- Dit nieuwsblad. >t nieuws uit eigen il vinden, wordt kosten bezorgd m raus •GRotw* 9 f^eS V*oo^S- pot» sidie over 1981. Benadrukt wordt dat een open jongeren centrum als Coco niet genoeg heeft aan één beroepskracht, zoals die door de gemeente is gehonoreerd. Tevens wordt in de open brief verwezen naar de onlangs verschenen con- cept-jjeugdnota, waar geen der drie Maassluise open jongeren centra een goed woord voor over heeft. „Er spreekt geen visie en beleid uit Indien het open jongerenwerk wordt ver geleken met een voetbalver eniging, dan is dat niet slechts een onmogelijkheid, maar het zegt ook iets van de deskun digheid van degene die de ver gelijking maakt", schrijft het bestuur. Ook neemt het Ben W kwalijk dat nog steeds geen antwoord is ontvangen op een dringend verzoek tot een onderhoud op het stad huis. Het college wordt in de brief een ondemocratische bouding verweten. Volgens het bestuur is het herhaaldelijk voorgeko men dat er door de gemeente beslissingen zijn genomen die consequenties hebben voor Coco, zonder dat het jongeren centrum daar zelfs maar op de hoogte van is gebracht. Zo wordt het voorbeeld gegeven van de presentatie van de be zuinigingsplannen voor het jongerenwerk, waar de centra op onofficiële weg achter moesten komen. Ook een uit spraak van wethouder Han Hummelen dat binnen een Chet centrum voor woning- w zal moeten wijken zette flink wat kwaad bloed.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1