STAD/STREEK V eertig kamers be wij zen het gelijk van Novotel PvdA praat al over verkiezingsprogramma Vier dagen fietsen in Maassluis Schooltenten van kinderpostzegels Waar blijft raad? de 'Alle Schiedammers mogen een borrel komen halen IIP ill- mm m2 Afdeling Vlaardingen en de Hoofdlijnen Inbraak 't Kompas opgelost «S®» a Op de fiets door de regio 'MET DE STADSVERNIEUWING in Schiedam-West Is het hommeles. De inspraak deugt niet op essentiële punten: een herinrichtingsplan wordt er - naar het heet onder druk van het rijk - doorgejaagd zonder dat bewoners er werke lijk invloed op uit kunnen oefenen. DEZELFDE BEWONERS hebben alle belangstelling in de nieuwbouw verloren: elke avond die wordt georganiseerd trekt minder belangstellenden, met als triest dieptepunt slechts vijf bezoekers op de nieuwbouwavond van afgelo pen woensdag. DE PRIJZEN VAN DIE nieuwbouw komen zo hoog te liggen dat westerlingen naar Nleuwland trekken en in sommige gevallen zelfs Woud hoek verkiezen boven de eigen wijk. Toch was bouwen-voor-de-buurt een kreet die ook in West meerdere maten is geslaakt. ZIEHIER EEN HANDVOL moeilijkheden die slechts wordt aangepakt door een groepje ambtenaren. Ten kwade van die ambtenaren hoeft, voor zover kan worden bezien, ge lukkig nog weinig te worden aangevoerd. Dat moet wel te genover de leden der Schiedamse gemeenteraad. Want niemand van die raad heeft nog maar de indruk gegeven dat hij zich met genoemde problematiek der stadsvernieu wing in West bezighoudt. EEN ENKEL RAADSLID heeft een keer een bezoek gebracht aaneen van de avonden, maar daarbij is het gebleven. De uiteenzettingen van projectleider Gustaaf Schaap en de directeur gemeentewerken Harm de Block worden in de commissie voor ruimtelijke ordening braaf aangehoord, maar aan de problemen is de raad nog niet toegekomen. Daarmee houden alleen de wijk en de ambtenaren zich be zig. NATUURLIJK ZIJN de problemen niet direct oplosbaar: dat van de huren is er bijvoorbeeld een dat landelijk speelt. Maar de vier grote gemeenten hebben toch bij de minister gedaan gekregen dat er voor hen gunstiger regelingen gelden dan voor de rest van het land. Dat hebben zij niet weten te bereiken door niets doen. Elke druk die op het ministerie wordt uitgeoefend is op dat moment welkom. NU ZOU HET in de stad weieens verbazing kunnen wekken dat alleen de Schiedamse wethouder Chris Zijdeveld nog protesten heeft laten horen. Dat gebeurde in de club van twaalf middelgrote gemeenten onder leiding van zijn Viaardingse collega Bas Goudriaan. De bewonersvereni ging Schiedam-West heeft er al meermalen opgewezen dat de stadsvernieuwing volledig fangs de raad heengaat Tot nog toe is dat wijzen zonder resultaat gebleven. JUIST NU DE ANIMO van de bevolking voor de inspraak te rugloopt, wellicht doordat de inspraak soms te weinig met de individuele problemen te maken heeft, ligt er een taak voor de gemeenteraadsleden extra waakzaam te zijn en de algemene belangen in de gaten te houden. Dat doe je echter niet door alleen maar te luisteren naar de verhalen in de commissie voor ruimtelijke ordening. RS vrijdag j 19 Juni 1981 VD/SC/WW I Schiedam Spijtig kijkt Jan-Willem Mijinke naar het grijze zwerk. Dat wordt niks, laat hij nu al weten. Het feest dat Novotel vrijdag gaat vieren zal door de weer goden naar binnen worden gedwongen. Jammer, maar het is niet niet anders. Toch blijft de beleefde glimlach op het gezicht van de 44-jarige Novotel-directeur. En die lach zal er het hele gesprek blijven. Beleefd, voor komend, maar tegelijkertijd ook gereserveerd. ..Dat gereserveerde heb ik: dat ben ik mij best bewust. Maar dat moet je als hotel-directeur ook hebben" vertelt Mijïnke. Het personeel mag enthousiast zijn; maar altijd moet er dan een rustgevend iemand zijn waar ze op terug kunnen val- kn. Iemand die corrigerend op kan treden als het personeel in zijn enthousiasme te ver gaat. Rust en afstandelijkheid zijn dus van die eigenschappen die heel belangrijk zijn voor een hoteldirecteur." Verwacht wordt dat Mijinke die eigenschappen vrijdag zal laten voor wat zij zijn. Op die dag viert het Novotel zijn vijf jarige bestaan ên de uitbrei ding van het hotel met veertig kamers. Een dag die voor de directeur heel wat betekent. Een persoonlijke triomf, hoe- door Richard Stomp wel hij dat zelf niet direct van de daken af zal schreeuwen. Daar is de hoteldirecteur te gereserveerd, te afstandelijk voor. Toch mag er wel degelijk van die triomf gesproken worden. Vijf jaar geleden, bij de ope ning van het Novotel dromden de sceptici samen rond het riante zwembad van het nieu we hotel. Wat moet Schiedam in godsnaam meteen vestiging van Novotel, zo vroeg men zich af. Dat kan toch nooit een succes worden in een stad als Schiedam: wie zou er nou zo'n hotel bezoeken? Cijfers Maar wie er vrijdag ook samen zullen drommen rond het riante zwembad van Novotel, niet de sceptici; die zijn im mers verdwenen. Dat heeft als belangrijkste oorzaak de gun stige cijfers die in die vijf jaar zijn behaald. Mijinke heeft ze op een papiertje geschreven en lepelt ze niet zonder trots op. In die vijf jaar is het bezet tingspercentage tien procent omhoog gegaan. Nu ligt dat door-de-wceks op honderd procent. Doordat de nieuwe vleugel met veertig kamers al een maand gebruikt wordt heeft men kunnen constateren dat ook die nieuwe kamers door de weeks voor honderd procent bezet zijn. In de week ends ligt dat op 75 procent. Daaruit kun je duidelijk afle zen dat het Novotel vooral een zakenhotel is. Mijinke neemt een korte pauze om de woorden goed te laten doordringen. „Dat betekent dat het Novotel in Schiedam een overweldigend succes is gebleken. Zo gek is dat niet. want het is natuurlijk gewel dig gelegen, vlakbij de Bene- Kijk, veertig kamers erbij na vijf jaar: dal bewijst het succes van Novotel én het succes van Schiedam. lux tun nel en op korte alstand van Rotterdam. Daardor krijg je zowel het Rotterdamse za kenleven als de zakenwereld uit de Europoort naar je hotel. Ik had dat succes altijd al ver wacht. ook toen ik vijf jaar ge leden begon en iedereen 2ich afvroeg wat een Novotel in Schiedam te zoeken had." Nog wat cijfertjes: Het Novotel krijgt per jaar met ongeveer 26.500 "bezoekers te doen die in het hotel overnachten. Met de uitbreiding zullen dat cr wel licht 37.000 per jaar gaan wor den. Bovendien komen er per jaar 40,000 mensen in het hotel eten. Het zijn getallen waar Mijinke tevreden over is. En wie zou dat niet zijn: het No votel in Schiedam is een van de best draaiende Novotels in de wereld. Succes „Dat is niet alleen een groot succes voor het Novotel, maar tevens ec-n groot succes voor Schiedam", meent Meijinke. En hoewel hij in het Utrechtse dorpje Maartensdijk geboren is, beschouwt hij 2ieh toch als een echte Schiedammer. „Ga maar na. een succes voor het Novotel is een succes voor Schiedam," meent Mijinke. „De stad komt in de belang stelling van bijzonder veel mensen, die zich allemaal af vragen wat voor uitgaansmo gelijkheden er in de stad zijn." Mijinke: „Dat soort vragen naar de uitgaansmogelijkhe den in Schiedam krijgen we dagelijks. Bezoekers vragen zich af wat ze in de stad kun nen doen." Het zijn vragen die Mijinke allerminst vreest. Hij is immers niet voor niets te vens voorzitter van de Schie damse VVV. Toch zijn er in het Schiedamse zaken die hem als voorzitter van diezelfde Vereniging voor het Vreemdelingen Verkeer niet zinnen. De gemeente is volgens hem te weinig actief waar het zaken als toerisme betreft. Zo blijkt er op zondag weinig te doen in Schiedam. De VVV en bijvoorbeeld de je neverindustrie zijn op zondag voor het toerisme gesloten. „Dat is toch ongelofelijk", meent Mijinke „de stad heeft van alles wat aantrekkelijk is voor het toerisme, alleen het is niet open op de dagen dal je- toeristen zou mogen verwach ten. In mijn hotel merk ik daar de gevolgen van. in de maanden juni juli augustus zijn er misschien maar honderd toeristen per week die in Schiedam blijven overnachten. Dat zijn er natuurlijk niet veel" Loskoppelen Snel formulerend zet de VVV- voorzitter op een rijtje wat Schiedam zou kunnen doen om de stad wat aantrekkelij ker te maken voor mensen van buiten. Het belangrijkste vindt hij een andere organisa tie van de VVV. Daarbij is een loskoppeling nodig van de Schiedamse Gemeenschap. De activiteiten verschillen teveel; de VVV is er voor de promo- tionsfeer, de SG is meer voor cultuur; dat kun je niet goed samen laten gaan. Geld is ook nodig. Jan Willem Mijinke zegt het met een zeker voorbehoud, want juist dat geld is een moeilijk punt. „Maar als de gemeente er geld in zou steken zou ook het be drijfsleven bereid zijn bij te dragen en dan ben je een heel eind verder." Plannen zijn cr voorts genoeg gekomen om de stad aantrekkelijker te maken. Het zakkend rage rshuisje is al genoemd als ruimte voor pro motionele activiteiten, op Maasboulevard zou een poffer tjeskraam moeten komen, de Schiedamse haven en de mo lens zouden op zondag open moeten gaan. Het zijn allemaal dingen die wel worden voor gesteld. maar waar door de ge meente niet op wordt gera- geerd. ..Die dingen blijven te veel liggen in Schiedam, vindt do VVV-voorzitter. Jongs af aan De hotelwereld is Mijinke van jongs af aan vertrouwd. De fa milie van moeders kant heeft altijd in die hotel wereld geze ten en daardoor is ook hij er min of meer ingerold. En ho tels heeft hij zijn leven heel wat gezien. Na do Hogere Ho telschool in Bclgle is is hij een aantal jaren aan het reizen en trekken geweest. Werkte tus sendoor in hotels in Zwitser land. België. Frankrijk en Duitsland. Trok na een perio de op zee terug naar Neder land waar hij ook in een aan tal hotels (Eindhoven, Amster dam, Rotterdam) emplooi vond. Daarna kwam hij te recht in het nieuwe Novotel in Schiedam. Vijf jaar van erg hard werken leidden tot het voorlopige hoogtepunt aanstaande vrij dag. Zevenhonderd gasten, waarvan een deel uit Novotels moederland Frankrijk, zullen Mijinke dan persoonlijk ko men feliciteren. „Tja, het is jammer dat je niet iedereen een uitnodiging kunt sturen. Maar elke Schiedammer die zich bij het Novotel betrokken voelt mag vrijdag een borrel komen halen" biedt Mijinke royaal aan. En als hij vrijdag al die handen schudt zal hij telkens weer onwillekeurig denken aan het gelijk van No votel Schiedam. Vlaardingen De plaat selijke afdeling van de -Partij van de Arbeid is al volop bezig met het ver kiezingsprogramma voor de periode 1982 1986. Een stuurgroep, waarin fractievoorzitter Hans Versluys, wethouder IJs brand van der Velden en de leden John Ranshuy- sen en Bep Cornelisse zit ting hebben, heeft inmid dels de hoofdlijnen van het verkiezingsprogram ma samen gesteld. Over die hoofdlijnen wordt tij dens de ledenvergadering van volgende week dins dag, 23 juni, gesproken. In het stuk is in korte trekken neergelegd, aan welke zaken de afdeling in de komende vier jaar vooral de nodige aan dacht wil besteden. Aan de hand van die hoofdlijnen, waarever de partijleden dins dag nog het nodige kunnen sleutelen, zal het definitieve programma worden samenge steld. waarmee de partij de ge meenteraadsverkiezingen van volgend jaar in wil. In het concept, dat nu door de stuurgroep is gemaakt, staan op zich nog geen schokkende wijzigingen van het beleid, zoals de partij dat tot nu toe heeft voorgestaan. Hier en daar is het 'oude' verkiezings programma in een wat andere, actuelere vorm gegoten, meer aangepast aan de ervaringen in de afgelopen drie jaar. Er staan ook zaken in, die de vo rige keer niet zo uit de verf zijn gekomen. Een hoofdstuk dat binnen de stuurgroep blijkbaar de nodige aandacht heeft gekregen is dat van kunst en cultuur. In de hoofdlijnen staat aangegeven, dat de verantwoordelijkheid van het gemeentebestuur dui delijker tot uitdrukking moet komen. Het cultuurbeleid Vlaardingen De politie van Vlaardingen heeft de inbraak in school 't Kompas opgelost Twee jeugdige Vlaardingers van respectievelijk 15 en 16 jaar bleken verantwoordelijk voor de inbraak. Tijdens een 'stoeipartij* vernielden de twee een ruit van de school, waarna de jongens besloten om de school met een bezoek te vere ren. Het duo nam eenmaal binnen geen halve maatregelen. Het interieur van de school werd dinig .gewijzigd. Kasten wer den leeggehaald en door met planten, pennen, stenen beeld jes te gooien werd de ravage compleet De ouders beleefden heel wat minder plezier aan de capriolen van hun kroost. Zij nvaeten voor de schade op draaien. Maassluis Voor de tweede maal in successie gaat volgende week in Maassluis de fietsvier daagse van start. Op maandag 22 juni wordt het startschot gelost voor het evenement, dat wordt georganiseerd door de fietstoerclub Rijnmond en de Maassluise VVV. Ieder een kan aan deze tochten deelnemen. Per avond wordt ongeveer 25 kilo meter afgelegd. Een her inneringsmedaille Hgt te wachten op diegenen die drie of vier avonden mee fietsen. Gestart wordt er vanaf het stadhuis, tussen 18.30 uur en 19.30 uur kunnen deelnemers ver trekken. Uiterlijk om 22.00 uur moet men weer terug zijn op het begin punt. De voorverkoop van deelne merskaarten is inmiddels al gestart De kaarten kosten drie gulden per persoon in de voor verkoop, daarna vier gulden. Fietsers die er tegenop zien om alle avonden mee te fiet sen kunnen ook maar een of twee avonden meedoen. Hier voor zijn per keer kaarten te verkrijgen a 1 gulden. Deze kaarten kunnen echter niet in de voorverkoop worden ge kocht. Op de avond dat men mee wil doen kan de kaart op het stadhuis worden verkre gen. Onderweg zijn controleposten ingericht waar de kaarten af gestempeld kunnen worden. De fietstoerclub Maasluis ver strekt onderweg nog enkele verrassingen. Op de laatse avond, donderdag 25 juni, worden de volhouders inge haald met muziek. Er is dan ook gelegenheid om, net als bij de wandelvierdaagse, bloemen te overhandigen, Op het stad huisplein speelt een jazzband vrolijke deuntjes om het ge heel een nog aangenamer ka rakter te geven. De voorverkoopadressen voor de fietsvierdaagse zijn: rijwiel handel Cees Boer, Noordvliet 43; rijwielhandel Kortenhof, Reigerstraat 24; rijwielhandel Frank Otte, Westeinde 6 en WV, Stadhuis Koningshoek. moet daartoe worden onderge bracht bij een raadscommissie, zodat de Culturele Raad in haar huidige vorm kan wor den opgeheven. De PvdA wil verder meer mogelijkheden voor amateuristische kunstbe oefening en kunstzinnige vor ming. Inspraak Inspraak en medezeggenschap blijven voor de partij een be langrijke rol spelen. Dat geldt niet alleen terreinen waar de afgelopen jaren al duidelijke vorderingen op dit vlak zijn gemaakt, maar ook voor ande re sectoren in het gemeentelijk beleid. Zo wordt in het hoofd stukje over sociaal-cultureel werk aangegeven, dat het ge meentebestuur alleen maar in stellingen zou moeten steunen, die bereid zijn om reële in spraak aan cliënten of leden toe te kennen. Ook heeft de stuurgroep in de hoofdlijnen voor het nieuwe programma neergelegd, dat huurders van woningen in het beleid van het woningbedrijf of de wo ningbouwverenigingen én in het dagelijks beheer meer moeten kunnen participeren, Stadsvernieuwing blijft voor de PvdA de komende jaren een belangrijke prioriteit. Die stadsvernieuwing is zelfs be langrijker dan het bouwen van nieuwe wijken, aldus de hoofdlijnen. Het begrip 'bou wen voor de buurt' blijft daar bij overeind: huren van nieuwbouwwoningen dienen dusdanig te zijn, dat bewoners met een modaal inkomen geen individuele huursubsidie nodig hebben. Veel discussie is te verwachten over het financiële hoofdstuk van het nieuwe verkiezings programma In de hoofdlijnen is net als in het 'oude' pro gramma opgenomen, dat een sluitende gemeentebegroting wel gewenst, maar niet nood zakelijk is. omdat belangrijke gemeenschapsvoorzieningen dienen te worden gerealiseerd. Fractieleider Hans Verluys zegt desgevraagd, dat dit punt wellicht toch nog wel wat aan gescherpt zal worden, omdat het zeker in de huidige Viaar dingse situatie nog steeds on wenselijk is, om een tekort op de begroting te creëren en als gevolg daarvan onder curatele van het rijk te worden gesteld. m. Elfhonderd gulden voor de Albert Sobweiizerschool. Vlaardingen Jan de Rooy, hoofd van de Albert Schweizerschool aan de Delftseveerweg, kreeg gisteren uit handen van mevrouw van Oers van de Viaardingse UW een be drag van elfhonderd gul den uit het Kinderpostze gelfonds om nieuwe ten ten voor de leerlingen aan te schaffen. De school organiseert ieder jaar een kampweekje voor de hoogste klassen en huurde daarvoor dan enkele tenten. Het verhuurbedrijf is er dit jaar echter mee gestopt zodat de school behoorlijk in de pro- blemen kwam. Het besluit om zeU een kampeeruitrusting aan te schaffen ging gepaard met een verzoek aan- het Kin derpostzegelfonds voor de be nodigde financien. Vorige week kwam de defini tieve toezegging. Grote vreug de bij het schoolbestuur dat bij Emous-sport direkt een bestel ling plaatste voor één bunga low en vijf kleine tentjes. De omvang van de order gaat de gift weliswaar te boven maar het bedrijf paste een flinke koning toe. Vandaar, De Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers coördineert ieder jaar de verkoop van Kinder postzegels. Mevrouw van Oers overhandigde de gift temidden van de op het grasveld rond de school opgezette tenten. De Al- bert Schweizerschool kan dit jaar weer op zomerkamp: eind juni met vijftien kinderen naar Renesse. Recreatiefietsers kunnen za terdag aan hun trekken ko men. wanneer het district Zuid-Holland van de Neder landse Rijwiel Toerunie weer een provinciale fietsdag houdt. De dag is bedoeld voor alle mensen die de provincie eens op de fiets willen verkennen. Voor beginners en gezinnen zijn routes uitgezet van onge veer dertig kilometer. Bij de inschrijving worden de route beschrijvingen uitgereikt, zo dat een ieder zijn eigen tempo kan bepalen. Voor mensen die dertig kilumeter te kort vin den, zijn ook langere tochten uitgezet, de zogenaamde elub- huizentochten. De zeer geoe fende fietser kan zelfs in schrijven voor een afstand van 250 kilometer. Daarvoor is echter wel het NRTU-toer- boekje verplicht. De inschrij- vingskosten bedragen ƒ2,50 per persoon. Deelnemers kun nen van negen tot twaalf uur inschrijven op de vertrek plaatsen. In de omgeving kan men starten bij de VVV in het stadhuis van Maassluis (alleen gezinstocht), wielerbaan sport park Harga, Schiedam (gezin stocht en clubhuizentocht) en in Vlaardingen het WV-kan- toor in de Visbank (alleen geinstocht). Voor informatie kan men bel len naar A ad van der Zalm, tel 010-711343. Kinderspelen in Hoevenbuurt Vlaardingen Wijkvereni- ging Hoevenbuurt houdt zater dagmiddag kinderspelen op de grote speelwei aan de Gelder landlaan. Er worden evenals vorig jaar veel afwisselende spelletjes gedaan, zoals was goedracen, autoped wedstrij den, doelschteten enzovoorts- De kinderen spelen in drie leeftijdcategoriën Het festijn begint om één uur. Aan het eind van de middag, waarvoor een deelnemers kaart van een gulden nodig is, zullen prijzen worden uitge reikt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 3