UIT Chemische foto's van Willem van Det Opslagplaa ts gr a tis decor voor Shusaku's performance i.: r-:.J ym fëf n im r'1 J Het stedelijk rand- gebeuren Programma 0 Telefoon 350557. Festivalletje Zomerbei- aard Garrel Wandelcon cert Continental rösr-a? ft J a I 4I :A i A J&Sj |f i I pl vrficUg 3 full 1981 VD/SC/WW Toonbeeld, eenwekelijksa pagina met informatie over kunsten cultuur in de regio. Samenstelling: Kor Kegel. Acties en readies graag voor woensdag 12 uuropdeViaardingse redactie van deze krant. Als afsluiting van bet sei zoen houdt de VLaardingse filmliga in samenwerking met Film International een 'filmfestivalletje'. Gis teren was de eerste dag, waarop twee van de in to taal zeven films werden vertoond. Vandaag is een rustdag, maar zaterdag en zondag kunnen de film fans weer aan hun trek ken komen. Morgenavond staan op het programma drie nieuwe Duitse films. Om acht uur wordt begon nen met 'der Komanti- sche' van Achtembusch, vervolgens om tien uur Taxi zum Klo' van Rip- ploh en als besluit om middernacht 'Die Alpen - traumfrau' van Lothar. Zondagmiddag om half twee wordt het festivalle tje, zoals de liga het zelf noemt, vervolgt met The seven samourai' van Lot- bar, waarna om acht uur als laatste film 'Sïberiade' van Kontsjalowski op het staat Beide ims duren circa vier uur. Het festival wordt gehou den op de zolderverdie ping van B'Bwana, Hof- laan 12. Gerard de Waard, stads- bciaardier van Maassluis, Tholen en Sint Maartens dijk en invaller in Rotter dam geeft vanavond in de Maassluise Grote Kerk het vierde beiaaardconcert in de reeks zomeravond con certen. Op het programma staan onder meer werken van Bach, Wagenaar, Brahms en Mozart, .die speciaal voor de beiaard zijn bewerkt Gerard de Waard speelt van half acht tot half negen. Na afloop kan het publiek de toren beklimmen om Maassluis eens vanuit een andere op tiek te bekijken. In dezelfde kerk, maar veel lager, verzorgt Feike Astma morgenavond een concert op het Garrelsor- gel. Het concert dat om kwart over acht begint zal gewijd zijn aan de nage dachtenis van Jan Zwart (1877-1937). Behalve wer ken van Zwart speelt Atma ook muziek Bach en Guilmant De kerk gaat om half acht open. Een kaartje kost vijf gulden. Kinderen, CJP'ers en 65- plussers met een kaart krijgen/ 1,50 korting. In de Grote kerk In Vlaar- dingen staat morgenmid dag weer een wandelcon cert op het programma. Sopraan Lia Ligthart en organist Gerard Habraken verzorgen het concert dat om drie uur begint en duurt tot vijf uur. De Continental Singers Orchestra geven zondag middag een concert in Jo- han Maasbach's Schiedam- se bolwerk:de Havenkerk. De structuur van de Conti nental Singers lijkt op die van Holiday on Ice. Er zijn meerdere groepen met de zelfde naam die over de hele wereld reizen en het zelfde programma bren gen. Dit jaar zijn er totaal veertien groepen. Op het repertoire staan de nieuw ste gospels. Om drie uur beginnen de Continentals. Folkfestival: Oranjepark bol van de muziek Het zevende Vlaardingse folk festival, dat morgen van één uur 's middags tot half tien 's avonds in het Oranjepark wordt gehouden, wordt een groots spektakel. Liefhebbers van folkmuziek kunnen hun hart ophalen. Op twee podia in het park treden tegelijkertiji groepen en artiesten op. Het programma zit vrij strak in el kaar: de diverse programma-on derdelen moeten elkaar ogen blikkelijk opvolgen, zodat voor de bezoekers een levendig festi val gegarandeerd lijkt te zijn. :ertijd Het festival dat, met een onderbre king van enkele jaren, nu voor de zevende maal wordt gehouden door de Stichting Assurancetourix, is veel groter van opzet dan voorheen. De eerste jaren werd het festijn ge houden in het eigen huis van 'Tou- rix, later in de Stadsgehoorzaal of in een grote tent. Het is nog nooit ver toond dat zoveel groepen en arties ten aan het evenement deelnemen. Het 'muzlekkollektlef* Werktuig uit Eindhoven: ook In Vlaardingen. De belangstelling vanuit de folkwe- reld voor het Vlaardingse festival is bijzonder groot, 20 is inmiddels ge bleken. Dat geldt niet alleen voor het folkpubliek, dat vanuit de hele Randstad en zelfs vanuit daarbuiten wordt verwacht, maar ook voor de artiesten in dit muziekgenre, die bij na letterlijk stonden te dringen om mee te mogen doen. Organisator Jan van Rij: „We zijn overstelpt met aanvragen van groepen, die ook nog op wilden treden, maar dat was niet te doen. We hebben één uitzonde ring gemaakt: voor de formatie Bries, een Nederlands trio dat een combinatie van folk, pop en barok brengt. Waar die groep zal spelen is nog niet bekend: misschien op nog een extra podium, of anders ergens op het gras." gelsman heeft sinds enkele jaren een grote naam opgebouwd. Naast veel optredens overal in Europa is hij ook erg actief op platengebied. Hij schreef verder zelf veel werk, waaronder een folkopera over de deportatie van Engelse misdadigers naar Australië, enkele eeuwen gele den. Hij zingt normaliter hoofdzake lijk capella. Tijdens het Vlaarding se festival wordt hij begeleid door de violist/gitarist Chris Birch. Wat andere bekende namen die aan het evenement meedoen: de Chi leense formatie Karaxü, Werktuig, Haarband en De Volharding uit Ne derland en Walter Mossman uit Duitsland. Uit België komt Rum, een groep die al een jaar of tien in de top van het folkwereldje mee draait. Het folkfestival is gratis toeganke lijk. 1 Fanfare St. Juttemls: een van de Nederlandse deelnemers. Fanfaremuziek speelt men overigens niet. Andere kunstvormen Op het folkfestival is niet alleen folkmuziek te horen. De organisato ren zijn van diverse muziek- en an dere kunstvormen uitgegaan: tradi tionele en hedendaagse folkmuziek, klassieke en renaissancemuziek, theaterkunst en mime, jazz en poë zie. De deelnemers komen uit diver se landen in Europa. Nederland is hierbij natuurlijk goed vertegen woordigd. „Dat hierbij Groot-Brit tan nië nauwelijks, en Ierland in het geheel niet vertegenwoordigd zijn heeft alles te maken met de armoe de op het gebied van volksmuziek, die zich daar sinds 1976 sterk mani festeert," aldus Assurancetourix. Belangstelling voor het festijn is er overigens ook van de zijde van de VAR A-radio. Onder leiding van Louis Verschuur en Willem van Beusekom zullen tijdens het evene ment opnamen worden gemaakt, die later via de VARA worden uit gezonden. Ook morgen al zal tussen 18.30 en 19.00 uur via Hilversum I, mogelijk rechtstreeks, aandacht aan het evenement worden besteed. Deelnemers Wat de deelnemerslijst betreft: Pe ter Bellamy is wellicht de bekendste attractie op het festival. Deze En- Podium west: 13.00 Fanfare Sint Juttemls 13.45 Int. Nieuwe Scène 14.45 Les Turlupins 15.05 Rum 16.10 Orkest De Volharding 17.05 Les Turlupins 17.25 Werktuig 18.15 Kormoran 19.30 Haarband 20.25 Ensemble Havadia Podium noord: 13.10 Astrid Nijgh Crackerhash 13.45 Julian With 14.05 Walter Mossman 14.50 Mechanical Horse trough 15.25 Peter Bellamy C. Birch 16.15 Theater met maskers... 16.50 Crackerhash 17.35 Veri Floris 18.35 Julian With 19.00 Mechanical Horsetrough 19.40 Karaxü 19.45 Fanfare Sint Juttemis Sinds vorige week is in de nieuwe ga lerie Te Kunst en Te Keur een expo sitie te zien van fotograaf Willem van Det. Het gaat om foto's, die na het normale afwerkingsproces bewerkt zijn met allerlei chemicaliën, waar door een vloeiend verlopend kleuren palet ontstaat, dat de foto wel een beetje op een normale kleurenfoto laat lijken. Hoe dit proces precies tot stand komt en welke materialen daar voor moeten worden gebruikt, dat wil Van Det niet zeggen. Het procédé is een geheel handmatig en tamelijk tijdrovend proces. Het ge volg van die handmatigheid is, dat geen serieproducties kunnen worden gemaakt. Van iedere foto is maar een beperkt aantal afdrukken en dan al tijd onderling verschillend, omdat twee dezelfde 'chemische foto's' nau welijks te maken zijn. Het vinden van de juiste verhoudingen van de door Van Det gebruikte chemicaliën kost veel tijd: over een serie van tien foto's doet hij al gauw een honderd uur. De onderwerpen die hij voor zijn fo to's gebruikt zijn meestal mensen, en dan hoofdzakelijk vrouwen. Te Kunst en Te Keur zit in de Smalle Havenstraat en is open op vrijdag van twee tot vijf en van zeven tot negen uur; op zaterdag van tien tot één en van twee tot vijf uur. Werk van Wlm van Dat. dat in zwart-wlt eigenlijk nlst goed tot zijn recht komt. Om de chemische kleuren gaat het Immers. De opslagplaats van gemeentewerken. Een geweldig decor voor een environment pertormance, vol gens Shusaku Tacheuchi. Shusaku Taceuchi is zijn naam. De danser, choreograaf en beel dend kunstenaar was vorig jaar al te zien met zijn dansgroep op de opslagplaats van gemeentewerken achter B'Bwana (Hoflaan 12) met een uitvoering van de productie Neum. Vanavond is hij er weer met een environment performan ce. Shusaku raakte vorige keer zo on der de indruk van de sfeer en en tourage van de opslagplaats dat hij besloot een idee uit te werken voor een environment performan ce, een uitvoering die volledig in speelt en gebruik maakt van de oorspronkelijke omgeving op de opslagplaats achter het pandje van B'Bwana. De environment performance is een kunstrichting die Shusaku meer en meer trekt Hij legt met de aanwezige imposante decors en lichamen een direct verand tussen hedendaagse technologie, dans, body-art, concept-kunst en mu ziek. Tot nu toe hebben zijn environ ment performances hoofdzakelijk in het buitenland plaatsgevonden. Maar vanaf morgenavond kan Vlaardingen zich wat dat betreft meten met steden als Freiburg, Parijs en Stockholm. Het project in Vlaardingen heeft de naam 'Scare Crow* meegekregen. Naast Shusaku en zijn Dormu Dance Theater werken nog zo'n 25 workshopmensen mee aan het project. Aanvang 21.00 uur. V<&. I I M J' - '-/O, jfrpt r, I j, - 1 ~„<ri f'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 5