SPORT 1 Asvion rekent nog steeds op kunstgrasveld Sport agenda Schiedam heeft tegen Rooswij k wat goed te maken Rupert Gomez heeft nu tijd voor zichzelf Dutina full-time trainer ff Laatste honkbalwedstrijden voorde vakantiestop Cornelisse voorzitter NK model- racing T ennistoernooi KSVV 7Houding Spirit onplezierig ra "rfWag te 5 juli 1981 YO/SC/WW 'Opbouw Excelsior'20 bij na voltooid' Schiedam Vier jaar ben ik nu in dienst van Excelsior'20 Drie jaar heb ik mij bezig gehouden met de opbouw van de cricketaf deling van deze Schiedamse club. Nu in mijn vierde jaar, nu deze opbouw al in een ver stadium is en de spelers weten wat ik van ze verlang, kan ik mij op mijn eigen spel concentreren", aldus Rupert Gomez, de uit Britsch Guayana afkomstige cricket-coach in dienst van eerste klasser Excelsior '20. Rupert Gomez loopt nu al weer een aantal jaren mee bij Excelsior '20. De speler/ trainer heeft zich snel aange past aan het Nederlandse cricket. „Het verschil van het spel hier en in mij ge boorteplaats waar ik gedu rende de wintermaanden competitie speel is groot- "vertelt de donkere coach. De hele entourage erom heen is veel groter dan hier. De sport wordt hier haast niet geacepteerd, dit komt natuurlijk ook omdat voetbal de populairste sport in Ne derland is". Gomez vindt dit jammer, maar legt zich er noodgedwongen bij neer. Talent „Er loopt in Nederland ge noeg talent rond. In die jaren dat ik hier gedurende de zo- mermaande rond huppel heb ik aardig wat jongens flink zien groeien in hun spel. Jongens als Rob Koever- mafis, Edwin van der Hoe ven. Rob de Leede, allemaal jongens die deel uitmaken van het eerste elftal, hebben zich de laatste jaren ver schrikkelijk snel ontwikkeld tot volwaardige cricketters, al zullen ze dit iedere wed strijd en training bij mij waar moeten maken". Rupert Gomez (30) speelt in de wintermaanden cricket in zijn geboorteland en maakt daar deel uit van een selectie team dat daar in de eerste klas uitkomt. Hij speelt daar voor de bekende Shell Shield en Gillette Cup. „Daar wordt je wakker met cricket en je gaat er weer mee naar bed", zegt de trainer. „Het leeft in mijn land gewoon veel meer. Dit komt ook omdat er ge middeld drie tot vier wed strijden per week gespeeld worden. Zoals het hier gaat is het natuurlijk waardeloos. Natuurlijk ook te wijten aan de barre weersomstandighe- den die we in de zomer maanden in dit koude land kennen." Overleg De van origine accountant die zijn verblijf als een be taalde vakantie beschouwd werkt in de vereniging goed samen met de leden en bestuur. Met de captain van ons eerste team, Koos Gouka, kan ik het beste op schieten. Hij heeft een goed inzicht op heel het gebeuren en is erg geroutineerd. Daar om praten we vaak over tak- tieken en andere problemen rond het hele cricketgebeu- ren bij Excelsior'20". Gomez heeft daarom ook het ver trouwen dat zijn 'pupillen' dit jaar eindelijk eens promo tie kunnen maken naar de hoogste cricket afdeling: de hoofdklasse. „We draaien op het moment erg constant. We staan ook niet voor niet bo venaan de ranglijst. Ook mijn eigen spel is dit jaar na drukkelijk vooruit gedaan. Ik probeer mij op alle fron ten volledig voor de club te geven. Ik heb mezelf ook weten te beperken met het uitgaan. Het Nederlandse cricket staat op hoog peil en je moet je niet verkijken op deze competitie". De toekomst Gomez ziet de toekomst voor Excelsior rooskleurig in. „Wanneer deze club zich met de jeugd zo blijft ontwikke len zullen wij bij eventuele promotie en we mogen ze ker niet te vroeg juichen zeker aardig mee gaan draaien volgend jaar in die competitie", Gomez laat in het midden of hij blijft air Excelsior^Q onverhoopt niet mocht promoveren. De tijd Rupert Gomez: „Uitgaan is er niet zoveel meer bij." zal leren of de cricketlief hebbers Gomez nog terug zien in Nederland. Schiedam Oud-SVV'er Slo bodan Dutina treedt volgend seizoen als full-time trainer in dienst van voetbalvereniging Hoogvliet. De 37-jarige Zuid- slaaf was het afgelopen seizoen al verbonden aan de zaterdag afdeling van Hoogvliet, dat uitkomt in de vierde klasse van de KNVB, en tekende woensdagavond een contract, dat hem in de volgende jaar gang aan de zaterdag- en zon dagafdeling (eerste klasse RVB) van deze vereniging verbindt. Dutina was eerder bij de Schiedamse afdelingscïub FCN'66 werkzaam. Bij deze club stapte hij echter voortij dig °P omdat hij zijn studie voor het A-diploma niet meer kon combineren met het ge ven van training. Slobodan Outfna. 5 juli: Kampong-Excel- sior'20 (c); Hermes DVS-Sparta (c), 12.00 uur. Celeritas-Groe- noord (h); MSV'71- Laakkwartier, sport park Steendijkpoider 14.00 uur; Schiedam- Rooswijk, sportpark Harga, 14.00 uur; Onze Gazel len-Vlaardingen Holy; Sparta-Schiedam (d); tennistoernooi TSF, tennispark Van Vliet, Stadhouderslaan 121; surfwedstrijden, Steendijkpoider Maas sluis, 13.30 uur. Schiedam/Vlaardingen Nadat vorige zondag alle honkbal wedstrijden in het water gevallen zijn, staan de honkballers op de drempel van een vakantiestop. Na komende zondag wordt de competitie voor twee weken stilgelegd in verband met de Euro pese kampioenschappen in Haarlem. Schiedam wordt zondag gast heer op het sportpark Harga om 14.00 uur van titelpreten- dent Rooswijk. Na de magere resultaten van afgelopen we ken kan een overwinning op Rooswijk bijdragen tot een verbetering van de positie op de ranglijst en een betere va kantiestemming bij spelers en leiding. TJit verloor Schiedam met het kleinst mogelijke ver schil van 1-0, waardoor winst mogelijk moet zijn. Schiedam kan hij eventuele winst Vlaar dingen Holy een goede dienst bewijzen. Na de omstreden ■winst van Holy afgelopen dinsdag tegen Eurostars staat Holy op een gedeelde eerste plaats met Rooswijk. Haarlem wordt de bestemming van Holy om aan te treden te gen Onze Gezellen, aanvang 14.30 uur. De thuiswedstrijd leverde een moeizame Vlaar- dingse overwinning op na een aanvankelijke achterstand. Als de Vlaardingers zo spelen als tegen recentelijk tegen koplo per Bloemendaal gaan de twee punten ongetwijfeld naar Holy. Voor de derde week moet G roenoord een uitwedstrijd af werken. De2e keer trekken de Schiedammers zondag naar Wateringen om koploper Cele- ritas te bestrijden vanaf 14.00 uur. Thuis werd een kleine nederlaag geleden, en gelet op het herstel van de laatste we ken kan Groenoord het Cele- ritas wel eens knap lastig gaan maken. MSV'7I ontmoet zondag in de Steendijkpoider te Maassluis het laaggeplaatste Laakkwar tier, aanvang 14.00 uur. In Den Haag werd simpel gewon nen door de Maassluizenaren, waardoor verwacht mag wor den dat MSV'71 twee punten rijker gaat worden. Punten die noodzakelijk zijn om het ge schonden image van MSW7I op te vijzelen. Na de ondubbel zinnige 10-0 nederlaag tegen Celentas heeft de club uit de Steendijkpoider heel wat goed te maken. Vlaardingen Fortuna Vlaardingen heeft een op volger gevonden voor de scheidende voorzitter Ab van Wijk, Voorzitter van het gepromoveerde Fortu na is nu F. Cornelisse. De overige bestuursfuncties worden vervuld door A. Noordhoek (secretaris); A. Kalkman (penning meester); J. van Unen (vice-voorzitter en tweede secretaris) en H. Peters (wedstrijdsecretaris). Ook de vereniging van Scheidsrechters m Vlaar dingen en Omstreken (VSV) heeft een nieuw be stuur. Tijdens de algemene ledenvergadering van VSV werd het volgende bestuur gekozen: M. van der Most (voorzitter); M. Brons (secretaris); D. Ploeg (penningmeester) en de leden C. Stam; K. van Noord, J. van Loon en R. Baas. Naaldwijk Model Racing Westland houdt zondag 12 juli het Nederlandse kampioen schap model-racen. De titel strijd is op het terrein van de Bloemenveiling CCWS in Honselersdijk en begint om 10.00 uur. Inlichtingen bij R.Foekema (070—934131) en H. Koelemij (01740—20724). Schiedam Op tennispark Spieringshoek zal morgen een tennistoernooi beginnen, dat dit jaar in het teken staat van het 10-jarïg bestaan van KSVV. Het toernooi zal ruim een week in beslag nemen en omvat niet minder dan 430 partijen die zich zullen afspelen in de klassen B,C en D. Bij de heren B staat Jaap Beijer (ALTA/Amersfoort) als eerste geplaatst, terwijl Wout Gerlag de eer van de organise rende vereniging, als tweede geplaatst, hoog zal moeten houden. Mike Verkerk die bij TSF de ranglijst aanvoert, is in dit jubilcumtoernooi slechts een vierde postitie toebedeeld. Bij de dames worden Pauline van Nederpelt (Racketeers) en Lucine Sigmond (KSVV) als kanshebsters voor de finale getipt. Een klasse lager geldt hetzelf de voor Bianca Bekker (KSVV) en Urma Beuzenberg (Holy). De verwachting van de wedstrijdleiding is dat Paul Schuurman (KSVV) en Peter- Paul van Bekkum bij de C-he- ren de dienst uit zullen ma ken. De partijen voor het open toernooi worden dagelijks vanaf 17.0D uur gespeeld, ter wijl de rest van de dag besteed zal worden aan een jeugdtoer- nooi waarin in jonge tennissers in de leeftijd van 10 tot en met 16 jaar zullen deeelnemen. De wedstrijden worden opge luisterd met een aantal festivi teiten zoals een haringavond (dinsdag) en een Chiliavond (vrijdag), waarbij er niet over politiek gediscussieerd zal worden, doch het befaamde gerecht, bruine bonen, gehakt en uien centraal zal staan. Ook de jeugd komt aan zijn culinai re trekken met een pannekoe- kenmiddag (woensdag). Martin Green zal zaterdag met zijn discotheek ongetwijfeld de beentjes van de vloer krijgen. Schiedam Cees Bokx, de voorzitter van de Schie damse hockeyvereniging Asvion gaat er nog steeds vanuit dat zijn vereniging binnen afzienbare tijd de beschikking krijgt over een kunstgrasveld. De sportraad heeft een advies over de aanleg van het kunstgrasveld echter tot nader order uitgesteld om dat de raad van mening is dat eerst een aantal knel punten moeten worden be handeld. Verantwoordelijk wethouder Herman Post hoorn wilde een advies tij dens de vergadering van vorige week al geven. Een advies dat positief zou uit vallen voor Asvion. Spirtit, de grootste hockey club van Schiedam, maakt echter bezwaar tegen de aanleg van een kunstgras veld op het complex van As vion. Spirit heeft te veel le den en te weinig velden. Uitbreiding van het complex met een kunstgrasveld zou voor de vereniging de ideale oplossing zijn. Cees Bokx vindt de opstel ling van Spirit onplezierig en is van mening dat Asvion wel degelijk recht heeft op het veld: „Er wordt al een groot aantal jaren geproken over een herstructurering van onze velden. Een kunst- grasveld past uitstekend in die plannen. Het is zelfs op genomen op de prioriteiten lijst, het geld is er dus. Ik ben van mening dat het de sport in Schiedam niet ten goede komt als we de beslas- door Chris Woerts sing veel langer uitstellen. Als er nu weer nieuwe alter natieven worden aangedra gen kan dat wel eens bete kenen dat de aanleg van het kunstgrasveld op de lange haan wordt geschoven, daar is natuurlijk niemand mee gebaat- Zeker niet gezien de slechte economische situatie van het land. Wie zegt dat er over een aantal jaren nog geld is voor de aanleg van zo'n duur kunstgrasveld? De beslissing moet daarom snel worden genomen." Verwondering Uitstel van de beslissing heeft bij Asvion vooral ver wondering gewekt omdat het tijdens een receptie na mens de sportraad een klein stukje kunstgras kreeg over handigd. Een symbolisch ge baar van de sportraad. De aanleg van het kunstgras veld bij Asvion zou nog maar een kwestie van tijd zijn. Het is Cees Bokx vooral tegengevallen dat de sport raad vorige week geen ad vies heeft durven geven aan het college van burgemees ter en wethouders in Schie dam: „Bet is natuurlijk niet zo dat wij dat veld alleen voor onze vereniging willen gebruiken. Spirit is uiteraard ook welkom om wedstrijden op het kunstgrasveld te spe len. Hebben wij in het ge heel geen moeite mee. De hockey bond heeft zelfs al toegezegd geen bezwaar te hebben tegen het bespelen van het kunstgrasveld door zowel de eerste elftallen van Asvion als Spirit. Een unie ke beslissing van de bond omdat eerder in Nederland clubs geen toestemming kre gen om gezamenlijk gebruik te maken van een kunst grasveld." De in het leven geroepen werkgroep Tïespelingsinten- siteit sportvelden' zal een rapport uitbrengen met daarin een aanbeveling om ook Spirit gebruik te laten maken van het aan te leggen kunstgrasveld. Spirit kampt met een tekort aan velden en heeft volgens de nonnen van de hockeybond te veel elftallen in verhouding tot het aantal speelvelden. Volgens verantwoordelijk wetpouder Herman Post hoorn heeft Asvion gezien de reeds jarenlange plannen meer recht op het kunstgras veld. De sportraad is echter voorlopig een andere me ning toegedaan en wilde in tegenstelling tot Posthoorn nog geen positief advies ten aanzien van Asvion geven. Posthoorn wil echter van geen wijken weten: „Ik blijf gewoon op het standpunt staat dat het veld op Thurle- de bij Asvion moet komen. Ik zie geen reden om mijn standpunt te wijzigen." Tijdens een receptie bespraken Cees Bokx (r) en wethouder Herman Posthoorn (l) de aanleg van het kunstgrasv eld. Toen zag het er allemaal nog hoopvol uit voor Asvion.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 6