STflDSTBIEK Scheeres parkeert op de zwarte lij st I i BRIEVEN Creatieve club heeft meer mankracht nodig Het brede pad van de Vlaardingse Folk VOP-kinderen opzomerkam Ül GISTEREN KOELKAST KRANT. Wethouder verwacht opnieuw geen problemen rA ék Fietsers blijven op voetpad Drs.P had op festival zijn hit moeten zingen Legesgelden niet kosten dekkend te krijgen Blokje rond^ Blauwe Brug Opbouwwerk maandag 0 lull 1981 VD/SC/WW Schiedam Zevenenveertig punten worden uit Schie dams prioriteitenprogramma geschrapt om de begroting van de gemeente te redden. Zeveneenveertig punten die stuk voor stuk hard nodig zijn; ze zijn immers niet voor niets terecht gekomen op de lijst met liefste wensen van de gemeente: de prioriteiten lijst. Dat schrappen zal op verschil lende plaatsen in de stad hard aankomen. Volgens wethouder Reinier Scheeres is dat hele maal niet nodig. Alle vrees bij voorbaat wegwuivend zoals hij ook bij de behandeling van de begroting deed, beweert hij: „Het komt allemaal wel goed met die uitgaven. We parke ren ze even op de zwarte lijst, zetten ze dus even op een wachtlijst, maar zodra we een nieuwe prioriteitenlijst maken, komen ze er weer op. Niets aan de hand. Daar moeten de mensen niet teveel van schrik ken." Het parkeren op de zwarte lijst van 47 belangrijke prioriteiten zal vermoedelijk in de ver schillende commissies meer emoties losweken. Er staat dan ook het een en ander op: de f restauratie van de Lindenhof, uitbreidingen in het Passage theater. huisvesting van de SG en de VVV, cultuurvemieu- wend en emacipatorisch on derwijs, materiaal voor de brandweer, schooltuinen in Schiedam-Oost, een rampen plan voor de stad, beheer en exploitatie voor het wijkcen trum-West, exploitatie van een Open Jongeren Centrum voor de Oude Wijken, uitvoering verkeerscirculatieplan en op vang van de tweede generatie buitenlanders. En dat Is dan é-nog maar een willekeurige greep uit de lijst van zevenen- veertig. Een ieder die de politiek ook maar oppervlakkig volgt kan zien dat er problemen zullen I ontstaan in de verschillende commissies, met de punten op de lijst. Geen van de activitei ten zijn overbodig: het zijn niets voor niets allemaal prio- ri keiten van de gemeente. Toch zou Scheeres het niet lo gisch vinden als de commissies al te moeilijk gaan doen over het schrappen van de zeve nenveertig punten: ze keren immers terug, verzekert de wethouder. Het is de vraag of alle leden in de verschillende commissies er evenzo over denken. Finan cieel kan de oplossing van Scheeres dan wel aardig zijn, maar op de verschillende be leidsgebieden ligt dat anders, zo wordt geredeneerd. Je moet immers nog maar afwachten of de prioriteiten inderdaad snel zullen terugkomen, gezien de economische situatie. Geld Wethouder Reinier Scheeres hoopt met zijn reddingsplan de provincie zover te krijgen dat Schiedams begroting wordt goedgekeurd. Dat is nodig, want zolang die provincie niet goedkeurt kan Schiedam niet de uitgaven doen die zij graag zou doen. Het geld is dan wel beschikbaar, maar kan niet worden uitgegeven, zo ligt dat ongeveer. door Richard Slomp In de stad heeft dat al tot ver schillende moeilijkheden 'ge leid. Zo konden enkele op bouwwerkers die practisch al waren aangesteld op het laat ste nippertje toch niet worden benoemd. Jammer, maar de provincie lag nou eenmaal dwars. Het is het gemeentebe stuur daarbij vooral kwalijk genomen dat zij de problemen met de provincie niet tijdig on derkende. Ook nu, met het reddingsplan in de hand, verwacht wethou der Scheeres geen problemen. Zelf denkt hij met het nieuwe plan de provincie te kunnen vermurwen. Garanties kan ik niet geven, zegt de PvdA-wet houder, maar zelf heb ik goede hoop dat het lukt. Afgewacht moet nu worden in hoeverre de verwachting van Scheeres uitkomt. Schiedam ligt nog steeds achter met het indienen van de jaarrekeningen, houdt zoals VVD-raadslid Van Til- borg al opmerkte er geen re kening mee dat wellicht toch aan de AVR moet worden be taald (2,5 miljoen) en vervult ook enkele andere wensen van de provincie niet. Scheeres zelf vindt dat het voor de gemeente geen zaak is aan alle provinciale wensen te voldoen. Het gaat erom tot een compromis te komen. En hij verwacht dat de huidige oplos sing dat zal doen. Het is nu af wachten of Scheeres dit keer wel gelijk krijgt. Maar voor die tijd moet het plan eerst de verschillende commissies door. KWif, vr.-^ Zo'n 35 kinderen en enkel begeleiders uit de VOP zijn zaterdagmiddag per bus vertrokken in de richting va Austerlitz. Op initiatief van d wijkverenlglng houden zij to volgende week zaterdag het eerste kinder-vakantiekamp, dat dit seizoen in Vlaardinge wordt gehouden. De hele week zijn ze volop actief in de bossen rond de Utrechts plaats. Er zijn d6 afgelopen maanden heel wat acties in de VOP gehouden, om het kinderkamp mogelijk te maken. De kosten kunnen niet uit de gemeentelijke activiteitensubsidie worden betaald, dus er moest flink voor worden gespaard. En dat gebeurde dan ook, voor via de fooienpot in de omtmoetingsruimte, maar ook in de vorm van een bingo-avond en een uiterst succesvolle rommelmarkt. A die acties hebben er uiteindelijk zelfs voor gezorgd, dat er een klein bedragje 'over' is, dat voor andere doeleinden kan worden gebruikt. Viaardingen Buurthuis De Haven wil in het nieuwe seizoen, na de vakantiepe riode, doorgaan met "haar creatieve club voor volwas senen, maar dan zijn er wel meer mensen nodig. Op de eerste plaats deelnemers, maar verder ook vrijwilli gers die willen assisteren. Het gaat om de 'kreativi- teitsgroep', die al sinds janu ari op woensdagavond vanaf 20.00 uur in het buurtcen trum draait Iedere week staat er iets anders op het programma: men werkt met pitriet, broches en klei en maakt bloemstukjes en pop pen, om wat voorbeelden te noemen. Nieuwe deelnemers zijn zeer welkom, maar ook mensen die creatief zijn en al wat er varing met handvaardigheid hebben opgedaan. Zij zouden de medewerksters moeten helpen bij het leiden van de club. Wie meer wil weten is wel kom bij Corrie Visser of Henny Franse vla de tele foonnummers 35.49.17 of 35.45.69. Men kan ook bij het buurtcentrum De Haven voor meer inlichtingen te recht. Viaardingen Fietser mogen gebruik blijven maken van het gecombineerde fiets/voetpad tussen de Esdoorndreef en de Churehillsingel/Amsterdam- laan. Buurtbewoners hadden bij de gemeente geprotesteerd tegen het openstellen van het voormalige voetpad voor fiet sers, zonder dat er een duide lijke afscheiding op het pad is aangebracht. Zij vinden dat daardoor een zeer gevaarlijke situatie is ontstaan. De gemeente meent echter dat voetgangers en fietsers het pad is verboden voor brom mers nauwelijks met elkaar conflicteren. Indertijd drongen buurtbewoners aan op een di recte fietsverbinding tussen de Drevenbuurt en de Churehill singel /Amsterdamlaan. Omdat een apart fietspad te duur was. heeft de gemeente besloten h bestaande voetpad ook g schikt te maken voor fietser Voorheen moesten fietsers flinke omweg maken om v de Drevenbuurt naar Hol: zuid te gaan. Viaardingen Drs. P, presentator, van het Folk-festival dat za terdag in het Vlaardingse Oranjepark werd gehouden, had ge makkelijk zijn zijn single-hit "Heen en Weer' ten gehoren kun nen brengen. Daarmee zou hij dan in één nummer het festival voor een belangrijk hebben getypeerd. Peter Bellamy, met pure Engelse Folk een van de tegenstel lingen op Vlaardings Folksfestival. Want tijdens het zevende Vlaardingse Folk-Festival werd het publiek voortdurend heen en weer gedwongen tus sen podium west en podium noord, waar de optredens plaatsvonden. Wie zoveel mo gelijk van de optredens mee wilde pikken moest zich voortdurend haasten tussen de twee veldjes in het park en scherp de tijden in de gaten houden waarop de diverse voorstellingen begonnen. Dat veel toeschouwers inderdaad ervoor kozen zoveel mogelijk mee te pikken bewijst het bre de pad dat het oranjepark er sinds zaterdag bij heeft. Heen en weer werd het pu bliek ook geslingerd tussen de diverse stromingen die er in de volksmuziek bestaan. De Engelsman Peter Bellamy en de Vlaamse groep Rum traden zaterdag nagenoeg gelijktijdig op en brengen allebei muziek die ie onder Folk kunt rang schikken. Maar daar houden de overeenkomsten dan ook Door Richard Stomp wel op: muzikaal liggen beiden veel verder uit elkaar dan de twee podia in het Vlaardingse park. Bellamy is de vertegenwoor diger van de traditionele En gelse Folksongs. Zingt overwe gend a-capella en begeleid zichzelf in andere gevallen op concertina. Zaterdag werd hij begeleid door Chris Birch en Da Nederlandse folkgroep Bries was op het allerlaatste moment In het programma ingelast. totaal andere muzikale achter grond van Rum maken dat de luisteraar die net van podium Noord naar podium West is gelopen gelijk in een andere wereld staat Leuk Die tegenstellingen waren er veel op het Vlaardingse Folk- Festival en dat was leuk. voor wie onbevooroordeeld wilde luisteren. Wie eigen voorkeu ren belangrijker vindt dan een kennismaking met andere stromingen had het minder naar de zin op het festival, maar er viel zoveel te genieten dat er voor een ieder voldoen de bij moet zijn geweest. Opvallend was zaterdag de rustige, ontspannen sfeer die het festival kenmerkte. Met de zon als bondgenoot wisten de dat had als resultaat een har monieus samenspel. Engelse zeemansliederen liiken een be langrijk deel van het repertoi re uit te maken. Bij Rum maakt men gebruik van doe delzak, hobo, koperwerk, gi taar en bouzouki. Die andere instrumentale bezetting en de vaak vrolijke muziek en h vriendelijke park in hel cc trum van Viaardingen de 1 zoekers tot een ontspannen nieten te brengen. Afwisselr was er genoeg, en niet allee tussen de verschillende m ziekstromingen. Want behal" muziek was er ook een optr den van bijvoorbeeld de E gelse groep Mechanical Hors trough: de onvermijdelijk pla te Engelse Humor die sch afstak tegen het geèngageer werk de rest van de dag. ma; er juist daarom best moe zijn. Voorts was er h Vlaams-Franse mime-duo L Turlupins met een raze knappe voorstelling en h theater met maskers en po pen dat echter minder aansl og bij het publiek. Voor wie er niet bij was voor de bezoekers die del van het programma heb gemist, verzorgt de Vara-rad de komende zaterdagen ui zendingen met opnames v- het festival. Elke zaterdag- vond tussen half zeven en i ven wordt uitgezonden op H versum I. Op 29 augustus zi len de laatste Vlaarding Folk-tonen door de ether kli ken. En dan moeten Vlaa dingse Folk-liefhebbers we een jaar wachten op het vo gende festival in het Vlaa dingse park. Want dat het he haald moet worden staat v- de meeste bezoekers als paal boven water. Maassluis Pogingen om de legesgelden voor het aanvra gen van een hinderwetver- gunning in Maassluis op zo'n wijze te herzien dat tot een 1 kostendekkend systeem kan 1 worden gekomen, zijn mislukt. Tijdens de laatste begrotings behandeling in de Maassluise gemeenteraad en in enkele vergaderingen van de commis- 1' sie welzijn was op een dergelij- 1 ke herziening aangedrongen. Burgemeester en wethouders zijn nu tot de conclusie geko- men dat het, gezien het com- - plexe karakter van de kosten, welhaast ondoenlijk is tot een stelsel van kostendekkende le- ges te komen. Zo is het erg moeilijk om vast te stellen hoeveel arbeidsuren aan de •t totstandkoming van een hin- 1 derwetvergunning zijn be- steed, omdat diverse gemeen- - telijke diensten aan zo'n aan- vraag werken en er gebruik I wordt gemaakt van technische - apparatuur. Hoeveel dat dan gekost heeft is in zo'n geval erg moeilijk vast te stellen. t Burgemeester en wethouders stellen de Maassluise gemeen- teraad nu voor, in plaats van Z te trachten de kosten per aan- vraag te berekenen, de leges te koppelen aan tamelijk objec- heve criteria. Iets dat ook een groot aantal andere gemeenten reeds doen. Onze Blacky is nog zo'n echt ouderwets bastaard hondje. Hij lijkt veel op het ouderwetse Fokkie, die vroeger altijd op de boere nerven te vinden was. Zo'n Fokkie met zwart-witte af tekening, harmonieus ver deeld over zijn gladharige vacht. Daarbij een intelS- gent koppie met getipte oren als afwerking van het geheel. Zijn staart staat at tent omhoog om direkt te reageren op zijn omgeving. Blacky liet zich geduldig aanlijnen voor zijn wande ling. Buiten gekomen moest hij eerst zijn behoefte doen, zoals het een zindelijke hond betaamt. Eventjes trok hij nog wel aan de lijn, maar na een forse spurt werd dit al minder. De hond was weliswaar nog lang niet moe, maar zijn be geleider des te meer en moest na die sprint wel even rustig bijkomen. De slootkant was daar een ideale plek voor, ondanks de miezerige regen. De spet ters in het water riepen de nieuwsgierigheid van Blacky op en hij reageerde kwiek met zijn oortjes. Ver der gelopen kruiste een krielkip ons pad, waarvan we beiden even schrokken door 2ijn onverwachte ver schijning. Het ging te snel voor Blacky en dat was iets wat hij niet kon begrijpen. Hij bleef nog even rondkij ken, maar kon niets meer ontdekken. Dan maar door lopen, besloot hij en liep al- wer fit en vief voor zijn be geleider uit Een ruk aan de lijn deed mij naar links kij ken en zag nog net een zwarte kat wegrennen. Die had Blacky wel degelijk op- Stgitafimeftt: Naam: Blacky Ra»: Bastaard Uefttjd: 1 Jaar Gaalacht: mannelijk Klaun nart-wit gemerkt Hij dacht vast en zeker „een tweede keer laat ik mij niet verrassen". Een dode mol kreeg ook zijn volle aandacht waarbij zijn kop pie aandachtig heen en weer ging. Het lijkt mij ook een echte mollenvanger, die Blacky, Er was eigenlijk onderweg zoveel te beleven met Blacky omdat hij overal op attent was. Zoals die blonde mevrouw op de fiets, die helemaal nagekeken werd door Blacky. Hetzelfde ritu eel herhaalde zich ook bij een bromfietser. Blacky kon ook van alles geleerd wor den door het i£m rustig uit te leggen. Zo ging ik even op een bank zitten en lokte hem ook op de bank. Even flink belonen en hij wist di rekt de bedoeling. De vol- tende bank, die we tegen- wamen, was een mooie ge legenheid om zijn intelli gentie te testen. Ik klopte met de vlakke hand op de band en lokte hem nu met het woordje „kom". Met een kwieke sprong belandde hij op de bank en balanceerde even en sprong er weer at Blacky vond het zelf ook wel een leuk spelletje en het geheel was voor herha ling vatbaar. Hetgeen ik al zei, een zeer intelligent hondje, die door omstandig heden buiten zijn schuld in het asiel is terecht geko men. Die omstandigheden zijn niet helemaal duidelijk en via anderen hoorden we weer een geheel ander ver haal over Blacky. Vandaar geen opgave van de karak tereigenschappen, die meestal door de vorige eige naar gegeven wordt Om verkeerde eigenschappen op te noemen, die misschien niet geheel met de waar heid overeenkomen, heeft geen enkele zin. Onze erva ring met Blacky is in ieder geval gunstig. Wij hebben het idee, dat dit hondje veel plezier kan verschaften bij de juiste mensen. Voor Blacky kan men langsko men in de Hargahoeve aan de Schiedamse Sportlaan <Z). Ook Rakker van ons vorig Blokje Rond heeft een goed tehuis gekregen. Voor een witte borstelcavia (erg liefl en een zwart wit konijntje zoeken wij ook nog een goed tehuis, door Wim Haslinghuls Beheerder Hargahoeve. Het zeer negatieve artikel van Kor Kegel In de Schledam- sche Courant van 19-6-*81 over de Blauwe Brug zegt meer over de wijze van Jour nalistiek bedrijven van de heer Kegel dan over de kwa liteit van de Blauwe Brug. In houdelijk uitvoerig op alle op merkingen In het artikel in gaan heeft dan ook weinig zin. Op deze manier kan le der gebouw en leder project wel de grond In worden ge boord. Een koud kunstje. Je hoeft maar met de bewo ners van een willekeurige nieuwbouwwijk te praten om een waslijst met tekortkomin gen van hun woning te horen, maar dat wJI nog niet zeggen dat daarom de woning onbe woonbaar en de architect een grote nul is. Overal waar gewerkt wordt vallen spaan ders. Het wijkcentrum De Blauwe Brug draait nog niet op volle toeren. De gemakke lijkste en goedkoopste ma nier is om de architect daar van de schuld te geven. Gro te Onzin. Wanneer Kor Kegel Iets meer moeite had gedaan dan had hij, bulten de borreltafel, ar gumenten en analyses kun nen verzamelen die hout snij den. De tijd is nog lang niet rijp om de constateren of het gebouw In de huidige opzet voldoet. Wel kunnen we nu, na een jaar, zeggen dat er vete geslaagde evenementen zljn'geweest. Echter door het totaal ontbreken van op- vangsmogelijkheden voor de Jeugd in Noord, kampt het wijkcentrum nu met proble men, die moeilijk op te van gen zijn. ,De enthousiaste vrljwllügers- groep gelooft nog steeds in de goede mogelijkheden om van de Blauwe Brug een ech te ontmoetingsplek te maken voor alle bewoners van Noord. Alleen tijdelijk zijn een aantal maatregelen no dig om de problemen met de jeugd in de handen te hou den. Het Is te hopen dat de beheerders en de opbouw werker, ondanks de zware taak die op hun schouders rust, niet te snel en gemak kelijk hun Idealen over boord gooien. Want zatenverhuur- centra hebben we ai genoeg In Schiedam, maar wljkont- moetlngsplaatsen niet. Een wijkcentrum maakt Hef en leed in een wijk duidelijk zichtbaar. Daar moeten we niet van schrikken, maar wel wat aan doen. De medewerkers en vrijwilli gers van de Blauwe Brug. G. BIomsteel-De Zwart, C. van Emden van Geene, J. Swaneveld-Snoep, R. Nells-Langeveld, H. Voets-van Rijswijk, E. Frank, A. dö Jong van de Laan, S. Hoetz, A, Bovy, H. Leemans-Frank, M. Meijer, G. van Dijk, Skieia van Dijk, Harry Geurts. Op 21 november 1980 be sloot de gemeenteraad met Ingang van 1 Januari 1981 twee formatieplaatsen ten behoeve van het opbouw werk in de oude wijken van Schiedam toe te voegen aan de reeds bestaande ander halve plaatsen. Begin 1981 werd de medede ling gedaan dat de gemeente Schiedam-een voorschot op de subsidie ten behoeve van het opbouwwerk had vastge steld op f 148.411,-. in jabuarl van dat jaar had de gemeente geen moeite met het plaatsen van advertenties voor het krijgen van opbouw werkers. Medio februari 1981 stelt het college van Burge meesters en Wethouders de subsidie voor het jaar 1981 ten behoeve van het op bouwwerk vast op f 292.110,- en kan het opbouwwerk voor het tweede kwartaal een be drag tegemoet zien van f 85.007,25. Eind februari 1981 ontvangt de gemeente Schiedam van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland het bericht dat de gemeentebegroting voor 1901 nog niet wordt goedge keurd voordat de gemeente rekeningen tot en met 1978 zijn ontvangen. Medio april 1981 schrijft de gemeente aan Gedeputeerde Staten een '>rief, waarin zij meedeelt dr zij haar best zal doen de smeenterekenin- gen van 197S (I) en, als het even kan. 1977 toe te zen den. De gemeenterekening 1978 lan niet eerder worden gepresenteerd dan in 1982 (I). Eind april ontvangt de Stich ting Schiedams Werkgever sinstituut ten behoeve van het Opbouwwerk het bericht dat de gemeente geen goed keuring kan hechten aan de aanstelling van een opbouw werker in Schiedam-Oost, tenzij dit een half-time functie betreft. Iedere uitgave (1) van het jaar 1981, waarvoor geen j goedkeuring is. verleend, tot onherroepelijke cons quenties leiden voor de g meente. Gelijktijdig met boveng noemd bericht zijn de schillende sollicltatieproced res in de wijken Zuid, Ce trum en Oost geëindigd worden de verschillende t pirant-opbouwwerkers vo< gedragen, waarvan er ree een haar vorige baan had o gezegd en aldus werkelo" wordt. Omdat do gemeente in g breke Is gebleven met t jaarrekeningen krijgen verschillende wijken de rek nlng gepresenteerd. De g meente is hierbij aan het keerde adres met haar rek ningen. Het is een slechte i clame voor het beleid v een links college! Namens bewonersverenlgi Schiedam-G Aad Verb- {seer. I s

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 3