SCHIEDAMSCHE COURANT 't Vierkantje zet kelners op straat I Veel klachten ove rgeJuicls installat ie van winkeliers Bk neem - inwoei Vlammenzee gevolg van ruwe scheiding Zigeuners strijken neer achter station Ontruiming te laat voor verwaarloosde huisdieren deze krant Horecabond ingeschakeld Cor Don (68) overleden 40 ton gasolie in Nieuwe Waterweg Pagina drie. Pagina vier. Krakers moeten oud jeneverpakhuis uit ÖSSfcï Bij Hoek van Holland gevaarlijk foensdag 22 juli 1981- - ONAFHANKELIJK DAGBLAD- "105de jaargang no. 141 4 pagina's 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Café 't Vierkantje staat er sinds 1924. Eigenaar Barend Wasman nam destijds de zaak van zijn vader Coentje Wasman over. Schiedam Met de verhuur van café 't Vierkantje, waartoe eigenaar Barend Wasman heeft moeten be sluiten, komen de vier kelners van Schiedamse meest bekende etablissement op straat te staan. De Rotterdamse horeca-exploitant Nobel, die ge- De vier kelners zullen zich, naar gisteren verluidde, gaan verzetten tegen hun ontslag. De horecabond is reeds inge schakeld, alsmede een advo caat. Ook zijn bezwaarschrif ten onderweg naar het ge westelijk arbeidsbureau Nieuwe Waterweg-Noord. Eigenaar Wasman is met de gang van zaken zelf evenmin gelukkig. Hij wil echter al geruime tijd van de horeca- business af, nu hij tegen de ioopt en hij aan het druk ke caféleven al een maag zweer heeft 'overgehouden. Maandenlang heeft 't Vier kantje te koop gestaan, voor meer dan een half miljoen gulden. Er waren enkele ge gadigden, onder wie de ge broeders Engelen van bistro 't Oude Raedthuys te Kethel en Jan Crama van restaurant De Klok aan de Hoofdstraat, maar de voorwaarden die Wasman stelde waren te vee leisend. Nu zich een kans voordoet het café te verhu ren, wil Wasman niet dralen. Hoewel nog niets zwart op wit staat, is er sprake van dat Nobel de zaak voor één jaar wil huren en in een nieuwe opzet en met ander personeel wil starten. Voorlopig is Wasman dan van de zorgen af. Hij kan boven de zaak noemd wordt als nieuwe huurder, wit onder geen voorwaarde het personeel van Wasman overnemen. Hij heeft geheel andere plannen. In september gaat de zaak een maand dicht en wordt het café op de Eroersvest 1 ingrijpend verbouwd. blijven wonen en strijkt be halve de huursom ook het behoorlijke bedrag op, dat Nobel aan goodwill (voor de naam van t Vierkantje) zal moeten betalen. Volgens Wasman, die ongelukkig verrast is met het snel lopen de gerucht, is er negentig procent zekerheid dat deze plannen doorgaan. Nobel zou in het verleden behalve in Rotterdam ook een café hebben geëxploi teerd in Spanje, honderd ki lometer ten noorden van Be- nïdorm. Vlaardingen Op 68-ja- rïge leeftijd is maandag de Vlaardinger Cor Don overleden. Hij was tot zijn pensionering in 1978 stadsbeïaardier van Vlaardingen en Schie dam, een functie die hij combineerde met dié van plaatsvervangend beiaar dier van Rotterdam. Naast zijn beiaardierschap was Don van 1965 tot 1975 directeur van de Vlaar- dingse muziekschool Do minant, In die tijd compo neerde hij onder meer het Vlaardingse Stedelied, „Vlaardingen bovenal". Naast zijn muziek hield hij zich ook bezig met het schrijven van artikelen, gedichten en boeken. Hij publiceerde veel in plaat selijke kranten. In 1977 was Cor Don met goud gedecoreerd in de Orde van Oranje Nassau. Vlaardingen Door een mis verstand tussen de schipper van de tanker Tremaco en de steigerbaas van de Vlaardingse Shell raffinaderij is in de afge lopen nacht een partij witte gasolie van zo'n 40 ton de Nieuwe Waterweg inge stroomd. Gevaar voor de om geving ontstond hierdoor niet, maar wel is de gasolie sterk verontrei nigend Het ongeval deed zich om tien minuten over half vier voor bij steiger 42, de Shell-aanleg- steiger in de Nieuwe Water weg bij Vlaardingen. Volgens een woordvoerder van de Dienst Centraal Milieu Beheer van Rijnmond kan de olie re delijk goed worden opgeruimd met het eigen oliebestrijdings- vaartuig. „Nu ontstaat het gevaar dat de weggestroomde olie door de stroming over een groot op pervlak wordt verspreid, het geen het opruimen er niet ge makkelijker op maakt. Schiedam De zigeuners die zijn neergestreken achter het NS-station Schiedam/Rotterdam-West hebben te horen gekregen dat zij vandaag voor twaalf uur Schiedam weer moesten verlaten. Het gaat om elf wagens. De zigeuners die gedeeltelijk al sinds woensdag in Schiedam staan, hebben geen enkele re latie met de groep illegaal in ons land verblijvende zigeuners van Koka Peta io. De Petalogroep telt 140 mensen en staat nog steeds op het Haagse Malie veld. De gemeente Den Haag, die ze oorspronkelijk vandaag weg wilde heb ben heeft de groep uitstel verleend. De gemeente Woensdrecht heeft de Petalo groep een plaats aangeboden voor twee maanden. De politie heeft geen idee waar de zi geuners in Schiedam vandaan zijn ge komen. Een eerste groepje arriveerde woensdag in de stad en de rest kwam op vrijdag in Schiedam aan. Dit weekend al zou de politie hen hebben meege deeld dat zij voor woensdagmiddag twaalf uur de gemeente moesten verla ten. Het tijdelijke zigeunerkamp achter het NS-station, zoals het er tot vanmorgen uitzag. Geheimhouding gifrapport v«as volstrekt onnodig. Schiedamse sportclubs in moeilijkheden. De problemen rond de accommodaties. Schiedam Krakers van de voormalige distil leerderij Piet van Gent aan de Noordmolen straat hebben het bericht gekregen, dat zij op zeer korte termijn het leegstaande jeneverpak huis moeten verlaten. Zij zaten er juist twee weken tn. De distilleerderij en het bijbehorende pakhuis stonden leeg, sinds vorig jaar Piet van Gent werd opgeslokt door een andere firma. Er is sprake van dat Bols-dochter Amager BV zich met een restaurant annex proeflokaal m de voormalige distilleerderij van Piet van Gent wil vestigen, Amager had al eerder plannen om het vlakbij staande complex de Goudsbloem in gebruik te nemen, de vroegere mouterij op de hoek van Noordvest en Sint Annazusterstraat, maar de gemeente kon zich niet permitteren enkele par ticulieren, die eigenhandig met de restauratie- waren begonnen, er zomaar uit te zetten &S3 X...T Schiedam De 21-jarige Schiedammer Jean van L. die in de nacht van 1 op 2 april zijn eigen huis in vlammen deed opgaan, heeft gisteren een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden tegen zich horen etsen voor de Rotterdamse rechtbank. Van L. had zijn woning m de Stationsstraat aangestoken omdat even tevoren zijn meisje haar koffers had gepakt en was teruggekeerd naar haar moe der. Pas te laat realiseerde Van L. zich de gevaren voor omwonenden in de oude buurt, waar de vlammen snel om zich beengrepen. Jean had al eerder onenigheid gehad Officier van justitie mr. H. den Doelder met het meisje waarmee hij samen woonde. Telkenmale was de sterke drank die hij dronk daarvan de aanlei ding. Meermalen had zijn vriendin al gedreigd daarom bij hem weg te gaan, maar telkens bleef het bij dreigemen ten. Tot de nacht van 1 op 2 april, waarop zij echt haar koffers pakte en naar haar moeder vertrok. Toen zij vertelde dat zij niets meer om hem gaf en niets meer om het huis dat zij samen hadden opgebouwd, was de maat voor Jean vol. Hij hield een aansteker bij het bankstel, waarna het vuur snel om zich heen- greep. Ook omliggende panden werden door de vlammen beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich door het snelle optreden van de brandweer niet voor. In een aangebouwde serre van een na bij gelegen woning sliep op dat moment een jongetje dat ter nauwernood kon worden gered. De schade die aan de panden ontstond was enorm. en advocate mr. Van Roessing-Bakel waren het gisteren opvallend eens. Bei den zagen zij voor de Schiedammer een voorwaardelijke gevangenisstraf ais de meest aangewezen bestraffing. Een daadwerkelijke celstraf zou volgens Den Doelder een averechtse uitwer king op de Schiedammer kunnen heb ben en dat moest volgens de officier worden voorkomen. Wel stelde hij vast dat een dergelijke manier van aandacht vragen, waarbij levensgevaar ontstaat voor derden, absoluut niet kan. Een proeftijd van twee jaar en. de voorwaar delijke straf van drie maanden moeten de man dat duidelijk maken. Advocate Van Roessing wees erop dat haar cliènte zelf naar het brandende pand was teruggekeerd om slapende bewoners te wekken en van een vuur dood te redden. Zij voerde aan dat dat in het voordeel van hem pleitte. Over veertien dagen doet de rechtbank uit spraak. Dd nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eiger. omgeving kunt vinden, wordt ronder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotierdams Nieuwsblad CU*»5 OP a 3v.'.u* Vlaardingen De politie heeft gisteravond heel wat klachten te verwerken gekregen van bewoners van het centrum, die geruime tijd de irritante muziek moesten aanhoren die ten gehore wordt gebracht door de geluidsinstallatie van de winkeliersvereniging in het centrum. Op de Hoogstraat en in de hele omgeving schet terden ie speakers hun niets-aan-de-handmuzïek, die echter knap irriterend pleegt te worden als je er gedwongen naar moet luiste ren. Juist deze week zijn geluidsdeskundigen in opdracht van de winkeliersvereniging bezig geweest, de achtergrondmuziekinstal latie op diverse plaatsen weer in orde te brengen. Ook delen van het winkel centrum die de afgelopen tijd door mankementen aan de apparatuur ge lukkig I van de hinderlij ke achtergrondmuziek ver stoken bleven, zijn nu weer aangesloten. Het klinkt nu weer best alle maal, en zeker 'S avonds, als er geen kooplustig pu bliek rondloopt, zodat het geluid door het ontbreken van dat geroezemoes niet enigszins wordt gedempt. etwei o»»"1'* i Deï-e c Waarschijnlijk heeft de 'le verancier' van het geluid, een van de plaatselijke mid denstanders, gisteren na het sluiten van de winkels ver geten de muziek af te zetten. Het gevolg was dat de politie in de loop van de avond di verse klachten ontving van bewoners, die van dit stukje service toch al niet gechar meerd zijn en die er a- vonds zéker van verstoken willen blijven. Een oplossing had de politie echterniet meteen voorhanden, omdat de betreffende persoon tele fonisch moeilijk te pakken te krijgen was. Pas om kwart voor tien kregen de bewo ners hun rust terug. Overigens is er in het verle den al eens een groep bewo ners geweest, die zich er sterk voor heeft gemaakt de schetterende speakertjes, die normaliter alleen tijdens de winkeltijden overdag en tij dens koopavonden in ge bruik zijn, voorgoed het zwij gen op te leggen. Die poging was toen niet gelukt. Hoek van Holland De zee bij Hoek van Holland is de laatste dagen weer erg gevaar lijk. Wind en stroming, alsme de de aanwezigheid van enke le muien hebben ervoor ge zorgd dat verschillende baders m moeilijkheden kwamen. Vooral het afgelopen weekend moesten acht mensen uit zee gered worden en daarnaast werden tientallen baders ge waarschuwd wanneer ze zich te ver in zee begaven. Volgens personeelsleden van de strandwacht ontstaan de problemen vooral door een grote zandbank voor het strand. Hierop breken grote golven en door het terugstro mende water worden onerva ren baders dan meegezogen. Vlaardingen Op last van de Schiedamse kantonrechter, mevrouw mr. R. E. Andrmga- Biok, heeft gerechtsdeurwaarder R. Fontijne gjstermiddag een woonhuis aan de Pie ter Karei Drossaartstraat 202 laten ontruimen, omdat de bewoner al zeer lange tijd geen huur meer had betaald. Ondanks herhaalde lijke aanmaningen kreeg het gemeentelijk woningbedrijf, dat de woning in eigendom heeft, haar geld niet binnen, zodat uiteinde lijk naar dit uiterste middel werd gegrepen. De bezittingen van de eigenaar, de alleen staande Wim H„ zijn door de reinigingsdienst afgevoerd en opgeslagen. De bewoner was volgens buren al geruime tijd niet meer in het pand geweest. Voor zijn huisdieren, wat goudvissen en diverse tropi sche vogels in enkele kooien, kwam de ont ruiming te laat Zij bleken al geruime tijd ge leden aan verwaarlozing en gebrek aan voedsel gestorven te zijn. „Vandaar dat het hier zo verschrikkelijk stonk," begreep een van de buren bij het zien van de dode dieren. De vissen werden door de mannen van de reinigingsdienst vanuit hun kom in het riool gekieperd, terwijl de dode vogels met kooi en al op de vrachtauto van de reinigingsdienst werden geladen. De bewoner was ook op het moment van de ontruiming niet thuis. De deurwaarder kwam echter toch wel binnen; met assisten tie van enkele rechercheurs die als' 'sterke arm' waren meegenomen werd de deur bin nen enkele seconden geforceerd. Personeel van gemeentewerken 2ette later een nieuw slot in de deur. Volgens directeur C. den Bakker van het ge* meentelijk woningbedrijf wordt het dwang middel van huisuitzetting in Vlaardingen slechts sporadisch gebruikt. „We doen het betrekkelijk weinig, wantje schiet er als ver huurder toch niets mee op; je centen krijg je er niet mee terug. En in een aantal gevallen moet je de mensen weer elders onderdak verlenen. We proberen altijd het uiterste te doen om met de bewoners tot een andere op lossing te komen, maar soms is het inderdaad het enige dat er o verblijf l" Het is dezer dagen in Vlaardingen trouwens behoorlijk druk met dergelijke ontruimin gen. Maandag werd al een woonhuis in de Van Aersenstraat ontruimd, terwijl volgens deurwaarder Fontijne deze en volgende week nog acht van dit soort karweitjes op te knappen zijn. „Voor mij hoeft het niet zo no dig, dit is niet het leukste werk voor een deurwaarder, maar ja: het hoort er nou een maal bij," zei hij gistermiddag, terwijl hij met een bedrukt gezicht naar de werkzaamheden in de PKD-straat stond te kijken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1