4 WFspeelbal tussen gemeente en scheepswerf Ary-Jan Rolink eerste geplaatst bij Be Quick SCHIEDAMSE SPORTCLUBS IN MOEILIJKHEDEN KNVB keurt kleei accommodatie FCN'66 af WIR 8. Handbal vereniging dreigt opnieuw de dupe te worden Sterke solo Van Rossiim Sportagenda woensdag 22 juli 1981 VD/SC/WW Schiedam Zelfs In een tijd waarin het merendeel van de sportieve bevolking geniet van een welverdiende vakantie, hobbelt de problematiek van de verschillende verenigingen rustig voort. Met mogelijk voor voetbalvereniging FCN'66 en hanJbalverenlgïng Wilton Fcjenoord verregaan de gevolgen. De grondtechnische dienst van de KNVB keurde de kleedkaccommodatie van FCN'66 op hef sportpark Harga zonder pardon af en in bedekte termen komt het er voor WF op neer dat het voor haar wedstrijden de langste tijd gebruik heeft gemaakt van het parkeerterrein op de scheepswerf. Voor belde verenigingen heeft het er veel van weg dat de gemeentelijke overheid niet eens een laatste strohalm kan bieden. Zo Is er geen geld om FCN'66 de helpeed* hand toe te steken en wacht WF al vier jaar op de inlossing van door de gemeente gedane beloftes over een nieuw onderkomen. Naar aanleiding van deze moeilijkheden dook de aportredaktie van deze krant uitgebreid In de steeds nijpender wordende moeilijkheden. Om te constateren dat voor rzr.iral FCN'66 ata voor WF het 'uur U' steeds dichterbij komt Het parkeerterrein van de scheepswerf Wiiton-Fije- noord. waar de gelijknamige' handbalvereniging wellicht van moet verdwijnen. Schiedam Vraagtekens omsluieren een probleem dat nu al meer dan vier jaar rondwaart op en rondom de Schiedamse scheepswerf Wilton-Fijenoord (WF). Nog altijd heeft de gelijknamige handbalvereniging, een onderdeel van de hoofdvereniging WF, van de ge meente Schiedam geen nieuw onderkomen toegewezen gekregen. De toezegging, die de plaatselijke overheid in 1977 deed, kon door diverse omstandigheden niet worden ingelost, zodat WF dankzij de bereidwilligheid van de scheepswerfdirectie toch nog vier jaar lang in haar levensvatbaarheid heeft kunnen voorzien. WF, een speelbal tussen de gemeente en de scheepswerf, met de nadruk op de eerste. Van alle ingenieuze plannen door Donald Bax om WF nieuwe huisvesting te bieden, in het voorname lijk voor woningbouw be stemde project Woudhoek- Noord is totaal niets terecht gekomen. De directie van de scheepswerf ging in die we tenschap akkoord met een noodoplossing, gedoogde de aanwezigheid van de hand balvereniging op haar terrei nen in het weekeinde, maar dacht, net als iedereen de gemeente incluis dat deze lijdensweg snel afgelopen zou zijn. Niets was en is echter min der waar. De woningbouw projecten jn Woudhoek- Noord zijn duidelijk achter gebleven bij de somtijds ambitieuze plannen, en sommige hiervan moeten zelfs teruggenomen worden. Hetgeen tot gevolg heeft dat nieuwe plannen ontwikkeld worden en dat ook de ont sluiting van dit gebied, dat voor de handbalvereniging zo ontzettend belangrijk was, alsmaar is uitgesteld. Eigen lijk is er vier jaar later niets veranderd, in ieder geval niet ten gunste van de hand balvereniging WF. Toezeggingen Gé Hens, werkzaam op de af deling spon en recreatie van de gemeente Schiedam, er kent dat er aan WF toezeg gingen zijn gedaan, die even wel nooit zijn nagekomen. „De woningbouw in Woud- hoek-Noord en alles dat daarmee samenhangt was voor WF de enige mogelijk heid om een nieuwe accom modatie te krijgen," aldus Hens. „Niemand kon vooruit bevroeden dat alles zo ern stig zou stagneren. Het zit er nu dik in dat we de directie van de werf opnieuw om uit stel voor de handbalvereni ging moeten vragen." Dat laatste zou deze keer best eens op grote problemen, groter althans dan in het verleden, kunnen stuiten. Bij monde van mr Marius van Vliet van de afdeling voor lichting van Wilton-Fije noord, liet men weten eigen lijk niet langer verantwoor delijk te kunnen zijn voor (al dan niet verkapte) toezeggin gen van anderen. „Het is," benadrukt Van Vliet, „2eker geen onwil van ons. Sterker nog, de directie draagt de handbalvereniging beslist een goed hart toe. Maar deze noodoplossing drukt al jaren zwaar op ons bedrijf." Het veld(je), waarvan de handbalvereniging momen teel gebruik maakt, doet tij dens werktijden dienst als parkeerterrein. Eigenlijk is het een wonder dat met name het Nederlands Hand bal Verbond hiertegen nooit fel in opstand is gekomen. Bovendien maakt WF ge bruik van de kleedaccommo datie van het personeel en de van de kantine van scheepswerf. „Dat is beslist geen ideale si tuatie," meent ook Van Vliet. „We hebben het destijds ge daan om de handbalvereni ging te helpen. Maar er moe ten voor die weekeinden ook speciale voorzieningen ge troffen worden. De directie van WF wil zich naar alle redelijkheid opstellen en heeft dat in het verleden ook altijd gedaan, maar er moet nu eindelijk eens een oplos sing komen. We gaan er ze ker niet vanuit dat deze noodoplossing opnieuw wordt gecontinueerd." Medewerking De Zwarte Piet belandt der halve ongewild in de handen van de handbalvereniging. Die zich enerzijds verstoken weet van de vier jaar gele den door de gemeente be- loofde steun en, daar komt het wel op neer, in eerste aanleg niet op de spontane medewerking van de scheepswerfdirectie behoeft te rekenen. Van Vliet: „Een rol speelt ook het gegeven dat het merendeel van de le den van de handbalvereni ging niet bij ons bedrijf werkzaam is." Van Vliet ontkent overigens dat de militaire objecten die op de scheepswerf vervaar digd worden een pittig woordje meespreken in het geheel, zijnde geheime infor matie die mogelijkerwijs door derden misbruikt kun nen worden. Of zoals Gé Rens het zegt: „Jan Rap en zijn maat kan in het week einde de scheepswerf op." Van Vliet: „Dat punt heeft in onze gesprekken nooit cen traal gestaan. Het is een hele, hele kleine factor, waarover we ons nooit zo erg druk ge maakt hebben. Op die ma nier wordt het probleem naar ons toegeschoven, maar het is en blijft van de ge meente Schiedam." Het bestuur van de handbal vereniging verkeert voorlo pig tot 15 augustus in grote spanning. Op die datum heeft een bestuursdelegatie een gesprek met de directie en zal er wat meer duidelijk heid in deze met mistflarden omhangen problematiek ont staan. Het is in ieder geval niet zo dat eventueel de le vensvatbaarheid van de ver eniging ter discussie staat. Secretaresse Marjolein Wijn stekers: „We blijven naar een andere plek zoeken en proberen de gemeente con stant aan het lijntje te hou den..." 'De ratten lopen over de vloer' De opstallen van FCN'66 die door de KNVB zonder pardon werden afgekeurd. „Mensonterend", vindt KNVB-funtionarfs Adams. Schiedam Donkere wolken pakken zich samen bo ven een door de tijd getekende vijftienjarige. Zo dreigt het lang verblijde feest van FCN'66, dat na twee ze nuwslopende beslissingswedstrijden tegen LMO pro motie naar de 'grote' KNVB realiseerde, abrupt ver stoord te worden door diezelfde overkoepelende voet balbond. De traditiegetrouw door dc grondtechnische dienst van de KNVB verrichtte inspectie van de kleedkameraccommo datie, een voorwaarde om daadwerkelijk in de vierde klasse te kunnen beginnen, le verde louter negatieve punten op, die er eventueel toe kun nen leiden dat aan FCN'66 de toegang tot de vierde klasse wordt geweigerd. Nu nog moet J. Adams, na mens de KNVB belast met de controle van de voetbalaccom modaties, griezelen als hij te- door Donald Bax rugdenkt aan z'n Schiedamse uitstapje. „Het was verschrik kelijk", zegt hij zonder blikken of blozen. „Ik ben blij dat ik zelf bij FCN'66 ben geweest, anders zou ik het misschien niet eens hebben geloofd. De ratten lopen over de vloer, de houten balken zijn verrot, er is totaal geen hygiene. Voor ons is de2e ruimte ten enen male onaanvaardbaar. We zijn geen honden, zeker niet, maar on der deze omstandigheden peinzen we er niet over om dispensatie te verlenen". Dat laatste zou andermaal een tijdelijke redding kunnen zijn voor FC Nieuwland, omdat het er niet naar uit ziet dat de gemeente op korte termijn voldoende financiële middelen vrij kan maken om de Schie damse voetbalclub uit haar lij den te verlossen. De gemeen telijke begroting voor 1981 is zelfs halverwege dit jaar nog niet goedgekeurd door de rijksoverheid, hetgeen inhoudt dat Gedeputeerde Staten wei gert haar fiat te geven aan een aantal min of meer forse kre dietaanvragen, zolang daarbij de vereiste toelichting ont breekt. Voor FCN'66, alsmede SFC en PPSC, gaat het om een totaalbedrag van honderddui zend gulden. Renoveren „Met andere woorden", vult Gé Rens van de Schiedamse Raad voor Sport en Recreatie aan, „we.hebben geen cent om uit te geven. Let wel» deze problematiek beperkt zich nioet uitsluitend tot FCN'66. In 1980 is er een plan inge diend om de kleedkamers te renoveren, ook die van SFC en PPSC. Van iedere vereni ging zou het twee kleedkamers betreffen, dus zes in totaal. De accommodatie van FCN'66 is in 1960 neergezet en voldeed toen aan de minimale eisen. Toen was men nog niet zo streng". Ondertussen wordt FCN'66 weinig wijzer van de strijd tus sen de gemeentelijke en de provcinciale instanties. Peter Friederich, de voorzitter van de met twijfel overladen voet balvereniging, noemt het zelfs een nieuw beslissingsduel voor zijn club. „Maar nu op be stuurlijk niveau, tegen de ge meente. We hebben er twee jaar lang van alles aan gedaan om de KNVB te bereiken en dan is het toch niet vreemd dat we, nu we het eindelijk hebben gehaald, niet willen la ten schieten. Misschien is er zelfs zwaarder geschut nodig". De gedachtengang van Friede- rich laat zich niet moeilijk ra den. FCN'66 is desnoods be reid om zelf aan de slag te gaan. De gemeente heeft voor het opknappen van de kleed gelegenheid in principe een bedrag van 59.600 gulden gere serveerd en Friederich denkt door zelfwerkzaamheid aan zienlijk op deze post te kunnen besparen. Maar ook die moge lijkheid wordt vooralsnog door de gemeente van de hand ge wezen, Rens: „We kunnen niet zeggen doe het maar. De ge meente zou dan, als eigenares se van het gebouw, de zaken scheef trekken". Leefbaar Friederich: „Definitieve reno vatie is voor ons niet noodza kelijk. We hebben plannen om een nieuw gebouw neer te zet ten. Daarom denken we aan provisorische reparaties, waar door we het kunnen uithou den tot de nieuwbouwplannèn definitief zijn. Er is een aanne mer"* die een betonnen vloer wil leggen. Met het geld van de gemeente en onze eigen middelen willen we er een leefbaar gebouw van maken. Het geld dat we af en toe over hielden is al in het oude ge bouw geïnvesteerd. Er zijn nieuwe toiletten gekomen, een keuken, een bestuurskamer ën een massagekamer". De gemeente lijkt derhalve helemaal niet zo gelukkig met de nieuwe ontwikkelingen, die vanuit de Zeister bossen op gang zijn gebracht „FCN be rustte in dc oude situatie", al dus Rens, „maar de medede ling van de KNVB heeft voor nieuwe onrust gezorgd. Na tuurlijk doen we ons best om de situatie te veranderen en te verbeteren, maar waar het niet is, kan het ook niet ko men. De KNVB kan gemakke lijk eisen stellen, maar dragen geen cent bij als er iets opge knapt moet worden". „Als KNVB willen wij nooit de clubs de dupe laten wor den", probeert bondsbons Adams de verhitte gemoede ren een beetje te bedaren, „maar die situatie bij FCN'66 is gewoon mensonterend". En FCN-voorzitter Friederich: „Eén van de kleedkamers is inmiddels opgeknapt. Ik ben bereid om ook die tweede kleedkamer op te knappen en zo de confrontatie met de ge meente aan te gaan. Anders gebeurt er niets en verliezen wij ons recht..." Den Haag Leden van de atletiekvereniging ROVS boekten op de kunststofbaan aan de Haagse Zuïdlaren- straat enkele goede resulta ten. Op de 200 meter noteer den Pieter Gijsman 23 secon den, George Wally 23.3 se conden, Fred de Jonge 23.6 seconden en Rob de Jong 24.3 seconden. George Wally liet op de 800 meter de klok ken stilstaan op 1.59.9 minu ten. Op de 3.000 meter heren A- klasse liep Walter van Rossum een nieuw persoonlijk record. Hij finishte in 8.29.8 minuten. Zijn oude beste tijd stond op 8.32 minuten. Van Rossum, die de race won en bijna alles al leen moest doen, bleef slechts 3 seconden verwijderd van het clubrecord. Een uitstekende prestatie van Van Rossum, die vorige week ook al de aandacht op rich had gevestigd. OndarVs zijn impo nerende solo snoepte hij 3 se conden van zijn oude persoon lijke record af. Met meer en sterkere tegenstand zou. het clubrecord waarschijnlijk ook wel gebroken zijn. Maassluis - Het B-, C- en D- tennistoernooi van Be Quick Maassluis, dat deze week wordt gespeeld, krijgt een interna tionaal tintje, doordat aan het herenenkel B de uit India spe ciaal voor het spelen van tennistoernooien naar Nederland gevlogen Fhiel Kumar en Yatin Shelar deelnemen. De laatste speelde ook in het herenenkel B-toernooi van 't Loo (De Lier) mee, waar hij door Jan Schrijver tot de laatste vier is gekomen. Over de sterkte van zijn land genoot was bij de Maassluise wedstrijdleiding nog niets be kend, zodat het een open boek is, inhoeverre deze tegenstand zal kunnen bieden aan de ove- Favoriet rige deelnemers, van wie Ary- Jan Rolink (MAAS) en Nico Kuypers als eerste respectieve lijk tweede zijn geplaatst. De als vierde geplaatste Rob van Bekkum (Holy) werd in de eerste ronde reeds uitge schakeld door de uit Oude Tonge afkomstige Michiel Sala (6-2, 7-5), terwijl de dubbel- partner van de laatste, Jan Pieter Noord ermee r, korte metten maakte met Jacques van Toor (6-3, 6-0). Bij de C-heren is Victor Mion (Be Quick), die TSF en Spie- nngshoek reeds op zijn naam bracht, favoriet, terwijl dat bij de dames in die klasse geldt voor Urma Beuzenberg (Maas land /Holy). Een trapje lager wordt door de plaatsingscom missie bij de dames een finale verwacht tussen Margreet Prins (Be Quick) en Monique Veldhoven (MAAS). Bij de D-heren is de finale ge programmeerd tussen Jaco Dorenbos (Be Quick) en Jan van Strijen jr (Be Quick). De laatste bereikte in het wegens de regen afgebroken district- stoernooi reeds de halve fina le, welke op 4 oktober zal wor den gespeeld. De als vierde ge plaatste Martin Grootseholten ('t Loo) zal waarschijnlijk een pure Be Quick-finale voorko men. Ary-Jan Rolink is in het B-toernooi van Be Quick de onbetwiste favoriet. HIJ staat als eerste geplaatst. Tips voor deze rubriek kunt doorgeven aan de sportredak- tie van deze krant, Brede Ha venstraat 6 (3131 AC) of Post bus 110 (3131 BC) te Viaardin; gen. De sportredaktie is telefo nisch te bereiken onder het nummer 010-34.52.09. Woensdag 22 juli: Tennis: 14j00 uur B-, C- en D-toernooi van Be Quick aan de Sportlaan" te Maassluis; Cricket: 18.30 uur Excelsior'20-Hermes DVS (Se* ven-A-Side ontmoeting) op het sportpark Thurlede te Schie dam; Windsurfen: 18-21 uur in Plassengebied aan de Schen- keldijk te Maassluis. Donderdag 23 juli: Tennis: 14.00 uur B-, C- en D-toernooi van Be Quick aan de Sport laan te Maassluis; Voetbal'- 19.00 uur SVV-Bloemhof -op het sportpark Harga in Schie dam; Diversen: 14-16 tiur Sport- en spelteam grasveld Lemsterlandhoeve in Vlaar- dingen (Holy-Noord), 19:21 uur Sport- en spelteam gras veld Paulus Buysstraat/Van Hogendorplaan in Vlaardin- gen. Vrijdag 24 juli: Tennis: 14.00 uur B-, C' en D-toernooi van Be Quick aan de Sportlaan(ite Maassluis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4