SCHIEDAMSCHE COURANT in Angst voor misbru ik van middenschool 'Afsluitingen van structuurplan onverkort uitvoeren' Ik - neem c le I »rcef 'Horloges kwamen lucht vallen' deze Veel belangstelling voor Koningin van de Nacht Slager hakt in eigen lies Geen uitbreiding Prins Bernhard-LEA O Veel klachten over stank Jaar geëist voor inbraak m idI uit rif* ^^^KmÊÊÊÈÈËÊÈËÉÈ krant Onderwijs verbaasd over uitblijven van overleg ENFB: V' Grote man achter draag vleugelboot voor de rechter Donderdag 23 juli 1981- - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -105de jaargang no. 142—4 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen/Schiedam De meldkamer van de Dienst Centraal Milieubeheer van Rijnmond heeft gisteren in de loop van de dag heel wat klachten te verwerken gekregen van mensen uit Vlaardingen en Schiedam, die een enorme stank roken. De omschrij ving van de lucht liep uiteen van olie tot carbit, zwa vel en gas. In totaal werden zeker 36 klachten geregi streerd. De oorzaak van de misselijk makende stank heeft de milieudienst niet kunnen achterhalen, 's Morgens vroeg waren er ook nog wat klachten binnengekomen over oliestank, veroorzaakt door de morsing van 50 ton gasolie in de Nieuwe Waterweg bij de Sheli-steiger, Schiedam „Mij gebeurt het niet dagelijks dat ik midden in de nacht over muurtjes spring om het vol gende moment een zak vol horloges pardoes uit de lucht in mijn handen te zien vallen." Met die woor den gaf de Rotterdamse officier van justitie mr, H. den Doelder aan dat hij geen woord geloofde van het verhaal dat verdachte Ralph R. hem voor de Rot terdamse rechtbank voorschotelde. Ralph werd er van beschuldigd samen met ene Roet een inbraak te hebben gepleegd bij een juwelier in de Schiedamse Hoogstraat. De buit bedroeg 40.000 gulden. Ralph zelf beweerde voor rechtbankpresident mevrouw mr. Lensinö dat hii geen ogen blik in de "gaten heeft gehad dat zijn maat een inbraak aan het plegen was. Pas op bet mo ment dat hij een plastic zak vol met horloges in zijn han den geworpen kreeg zou hij in de gaten hebben gehad dat er iets niet in de haak was. Daarvoor heb ik eigenlijk he lemaal niet nagedacht" ver klaarde Ralph. Toen Ralph in een goktent in Den Haag zonder geld kwam te zitten is hij gretig ingegaan op het voorstel van Roet om in Rotterdam of in Schiedam er gens geld te gaan verdienen. Geen moment heeft hij er naar zijn zeggen bij stil ge staan dat het een illegale ma nier van verdienen zou zijn. „Ik dacht dat het om het ver kopen van een auto of zoiets zou gaan" beweert Ralph nu. Ook toen ze in Schiedam de auto bij de Hoogstraat parkeer den en Roet zich naar de ach terkant van de panden begaf zou Ralph nog geen onraad hebben vermoed. Zelfs toen Ralph werd geroepen ook naar de achterkant van de panden te gaan bemerkte hij nog niets vreemds. Hij sprong dan ook □ver een muurtje heen en bleef beneden het pand waar Roet was binnengegaan staan wachten. Verbazing overheer ste volgens Ralph toen een zak met horloges uit het raam van de juwelier naar beneden kwam. - Twijfels aan het verhaal be stonden er niet alleen bij mr. H. J. den Doelder. Ook de rechter, mevrouw Lensing, bleek het verhaal niet zonder meer te geloven. Temeer daar de sokken die in het juwelier- spand en aan de regenpijp van het pand werden gevonden door de speurhonden Sammy, Jim en Glenn in relatie met Ralph werden gebracht. Het zelfde was gebeurd met een schroevendraaier, een mes en een dolkmes die in het pand waren gevonden. Die twijfel leidde ertoe dat te gen Ralph een jaar onvoor waardelijke gevangenisstraf, werd geeist door de Officier. Een tweede inbraak op de Hoogstraat (buit: een ton) acht te de Officier niet bewezen en hiervoor vroeg hij dan ook vrijspraak. De advocaat, mr. Haakman, vroeg om een lich tere straf. De Officier zal alle moeite doen de verdachte vanuit de Amsterdamse gevangenis over te plaatsen naar Rotterdam. Ralph zou in Amsterdam zo wel door het gevangenisperso neel als door mede-gevange nen meermalen zijn bedreigd. Tijdens de rechtzitting barstte Ralph om die reden zelfs in luid snikken uit. Volgens ad vocaat mr. Haakman is Ralph bedreigd omdat zijn broer ne gatief bekend staat. Deze zou in de heroïnehandel zitten. Omdat hij bovendien in een grote Rolls Royce rondrijdt zouden er grote" weerstanden tegen de broers K. bestaan, al dus mr. Haakman. Muzikanten boos over dreigende ontruiming kraakpand. Pagina drie. Sociëteit DAT heefteen nieuw onderkomen. Maar het is «vei van de ene bouwval in de andere. Paginadrie. Ben Hoesfloot start trainers- carriëre. Pagina vier. Vlaardingen Aardig wat mensen hebben deze week van de gelegen heid gebruik gemaakt, om 's a- vonds een kijkje te komen nemen bij de Koningin van de Nacht, de zeldzame cactus van de gemeentek wekerij die 's avonds volop in bloei staat. De Selericerius Grandiforus, zoals de cactus officieel heet, bloeit in principe maar één keer per jaar. 's avonds als het donker is. Dit jaar doet de zeldzame plant het wel erg De zeldzame cactus in de kwekerij aan de Hofsingel in volle bloei. Een gebeurtenis, waar de kwekers ieder jaar naar uitkijken. goed: er zaten m totaal meer dan dertig knoppen in. Dinsdagavond zijn de eerste 7 bloe men uitgekomen. Toen waren er zeker 40 Vlaardingers, die een kijk je in de kwekerij kwamen nemen. Ook gisteravond was het schouw spel weer te zien, toen enkele van de andere knoppen uitkwamen. De verwachting is, dat ook vanavond en wellicht zelfs morgenavond nog enkele van de fraaie, spierwitte bloemen zullen uitkomen. Wie alsnog wil komen kijken kan het beste eerst even de kwekerij bellen, via telefoon 34.00.44, om te informeren of de Selenicerius Grandiforus inderdaad zal bloeien. Vlaardingen De afsluitin gen zoals die zijn voorgesteld in het Vlaardingse structuur plan moeten onverkort wor den uitgevoerd. Het plan-Hus- kes, de uitwerking van dat structuurplan van de verkeer- singenieur die slechts enkele maanden in dienst van de ge meente was, moet 'overeind blijven. Anders verbetert er aan de slechte leefbaarheid van de binnenstad helemaal niets. Dat is de mening van de ENFB. die in haar maandblad de keuze van de drie parkeer garages in het centrum evalu eert De uiteindelijke keuze van de Joubertstraat als derde parkeergarage heeft nauwe lijks haar instemming, maar de ENFB vindt wel er nu hard aan moet worden gewerkt om die garage dusdanig te realise ren, dat de bewoners van het centrum en het fietsverkeer er geen hinder van ondervinden. Dat zal moeten gebeuren met het maken van het verkeers circulatieplan (VCP) voor de binnenstad. De ENFB blijft vasthouden aan het al genoemde plan- Huskes, waarin de afsluitingen zoals die in het structuurplan zijn aangegeven gehandhaafd zijn en verfijnd tot een zoge naamd sectorenplan. Door gaand verkeer is in dit plan onmogelijk via de binnenstad, terwijl laad- en losverkeer voor de wïnkelbevoorrading beperkt blijft tot de ochtendu ren. De ontsluiting van de par keergarage aan de Joubert straat en rhet grootste deel van het winkelcentrum zou alleen via de Vondelstraat moeten gebeuren. Geen enkele waar dering heeft de ENFB dan ook voor de plannen, om die gara ge voor binnenkomend ver keer te ontsluiten via de Von delstraat en voor uitgaand ver keer via het Liesveldviaduct, de Blokmakersplaats en de Oude Havenbrug. Op die ma nier blijft er volgens de ENFB veel overlast op vrijdag en za terdag, terwijl de situatie voor fietsers op de Oude Haven- brug alleen maar gevaarlijker zal worden. „De toestand rond de Oude Havenbrug is voorl voor fietsers nu al een ramp, laat staan bij een derge lijke afslaande stroom auto's!" aldus de ENFB. Ook over de verkeerscirculatie in de omgeving van de par keergarage bij het stadhuis heeft de fietsersbond haar ei gen gedachten. Die garage zou heen en terug via de Maasslui- sedijk moeten worden ontslo ten en niet via de Zomerstraat. Ook de bewonersgroep in de aangrenzende VOP heeft zich tegen die verkeersstroom via de Zomerstraat altijd fel ge weerd. Schiedam Met een flink slagersmes heeft een 16-jarige leerling-slager uit Rotterdam zichzelf in de lies gesneden, toen hij bij slage rij Poot op het Broersveld aan het uitbenen was. Hij liep er een slagaderlijke bloeding bij op. Met een ambulance werd hij naar het Nol et- ziekenhuis gebracht, waar de snee werd ge hecht. Prins Bernhardschool: geen uitbrei ding. Vlaardingen De aan vrage van de Vlaarding se Prins Bernhard-LEAO om uit te mogen breiden is afgewezen. De staatssecretaris van onderwijs en weten schappen heeft het schoolbestuur en- de ge meente Vlaardingen la ten weten, dat een derge lijke uitbreiding niet is opgenomen in het scho lenbouwplan, dat over de periode tot en met 1985 is opgesteld. De Prins Bernhard- LEAO heeft al geruime tijd met ruimtegebrek te kampen. Naast het hoofdgebouw aan de Floreslaan 1 heeft de school al dependances in de Philips de Goede- straat en de Curacaolaan. Uitbreiding van het hoofdgebouw is echter dringend nodig, om de grote stroom leerlingen voldoende te kunnen huisvesten. De staatssecretaris heeft nog niet laten weten, aan welke criteria de school niet zou voldoen, als ge volg waarvan de uitbrei ding niet in het school- bouwplan is opgenomen. De gemeente probeert hier duidelijkheid over te krijgen. Schiedam - In de onderwijswereld is grote onrust ontstaan over aankondigingen van wethouder Herman Posthoorn in Schiedam een middenschool te willen starten. Onderwijskrachten zijn ver baasd dat er niet over het invoeren van een dergelijk schooltype in Schiedam wordt overlegd. Posthoorn kondigde al in april in onze krant aan een dergelijk schooltype in Schiedam te willen starten, zodra dat politiek mogelijk zou worden. Dat zou bijvoorbeeld het geval kunnen zijn als de PvdA, een voorstander van de middenschool, regeringspartij zou worden. Nu de kans daarop steeds groter wordt, komt een middenschool voor Schiedam dichterbij. Onder het vorige kabinet zag de wethouder geen mogelijkheden een middenschool te be ginnen. „We krijgen gewoon geen toestem ming" aldus Posthoorn toen. De wethouder wil vooraf geen discussie over de middenschool voeren met het onderwijs veld, omdat zoiets zijns inziens geen nut heeft. De meningen over het onderwijst} pe blijken ver uiteen te liggen. Dat is meermalen geble ken tijdens vergaderingen van de Schiedam se schoolraad. Discussies over de aansluiting tussen het lager onderwijs en het voortgezet onderwijs kwamen telkens op de omstreden middenschool uit. Volgens de wethouder heeft het uitgebreid bediscussiëren vooraf dan ook geen zin. „Je moet gewoon beginnen" aldus de wethouder in april. En juist op dat punt strijkt hij ver schillende onderwijskrachten tegen de haren in. Een onuitgesproken vrees van het onderwijs veld is dat Posthoorn de 'middenschool' aan grijpt als excuus om eindelijk een zogenaam de smalle scholengemeenschap erdoor te krijgen. Daarmee wordt bedoeld een samengaan van de Leao en de Willem de Zwijgermavo in een kleine scholengemeenschap. De wethou der zou van zo'n scholengemeenschap sterk geporteerd zijn, beweert men in de onder wijswereld. Al eerder zouden ook stappen in die richting zijn gedaan door de wethouder. Posthoorn misbruikte volgens het personeel het starten van nieuwe schakelklassen om die scholen gemeenschap erdoor te krijgen. De schakel klassen tussen Leao en Mavo zouden in een van de scholen worden gevestigd. De leerkrachten zagen dat als eerste stap naar een verdere integratie. Door heftige protesten heeft men toen opnieuw overleg weten te bewerkstelligen. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. "oei to® i*1 ,w - Vlooit L De-. sWien tvaa1"- .nw"" „Juli» nueT 834 3000 ,8a» I»»* Dick V,: flessentrekkerij Maassluis Dick V., de grote man achter het ambitieuze plan om een lijndienst met draagvleugelboten te starten tussen Maassluis en Londen, moei op 6 augustus aanstaande voor de Rotterdamse recht bank verschijnen. Hij is na een uitgebreid onderzoek door de recherche van de rijkspolitie in Barendrecht beschuldigd van flessentrekkerij. De zaak kwam aan het rollen toen een oud-procuratiehouder van een van de vroegere BV's van V. een boekje open deed over zijn vroegere werkgever. De man had zich groen en geel geörgerd aan de hoogdravende plannen van Dick V., waarvan volgens hem toch niets terecht zou komen. „Het is gewoon een ordinaire oplichter, die al heel wat BV'tjes heeft gehad en weer opgedoekt en die een hele reeks schuldeisers heeft gemaakt," zo luidde het betoog van de vroegere werknemer, die 2elf ook nog heel wat geld aan niet uitbetaald salaris te goed heeft. Het verhaal werd maar al te graag bevestigd door andere vroegere relaties van V., die samen nog vele honderdduizenden guldens op hem te vorderen hebben. V. kwam in het nieuws toen hij samen met zijn vriendin Erica E. m april 1980 met veel bombarie op een door het Maassluise gemeentebestuur georganiseerde persconferen tie zijn plannen met betrek king tot de bootverbinding omvouwde. Het Maassluise ge meentebestuur v/as danig in zijn nopjes met dit buitenkans je en stelde weinig kritische vragen. Een onderzoek naar de achtergronden en de kre dietwaardigheid van de man werd pas uitgevoerd, nadat in de pers de verhalen over het weinig fraaie verleden van V. loskwamen, De man, die door bijna ieder een als een 'gladde prater' wordt gekenschetst, heeft in een periode van enkele jaren een hele reeks van onderne mingen opgericht en weer op geheven. met achterlating van grote sehulden. Enkele maan den geleden werd al gespro ken over een lijst van 54 schuldeisers. Overigens is sinds de onthul lingen over het verleden van V. niets meer vernomen over de plannen voor een vaar- dienst op Londen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1