mm MAAR etsMgB. ÜB-m spbrï- WlftS WET AAM BRAM HOE HET KW gywtgaMsret F JS&Msr iSSaBMWra: F 329S.- wnssia sawa* F1999.-, swjcjfa Los Bigotes: gezelligheid en prestaties Ben Hoesloot (21start trainerscarriëre SPORTKORT SVV's trots AOENBA De opruiming duurt tot donderdag 6 aug.ü FK9S. F1699. F1699. F999.-J Ft99S.~ Hogendofplaan 55A Vlaardingen Tel 705390 ÏVOORDEUGST IN MEUBELEN P.is: Victor Mion en Bea van Teylingen de favorieten vnx*. m n»#.- g?*»*-» (ia„ donderdag 23 Juli 1981 VD/SC/WW 'Ik ben niet bai g om voor de groep te staan Maassluis Het gezicht van Ben Hoefsloot straalt van zelfvertrouwen. Vol ambitie begint de 21-jari- ge Maassluiser aan zijn karwei als hulptrainer bij de zaterdagse eersteklas ser Spijkenisse. Ben Hoefsloot is met zijn 21 jaar waarschijnlijk één van de jongste trainers in het amateurvoetbalwe- reldje. Hij krijgt bij Spij kenisse de B-selectie on der zijn hoede. Het derde en vierde elftal, die beide in de KNVB spelen, zal hij moeten begeleiden in Op het terrein van Hermes DVS (sportpark Harga te Schiedam) wordt vrijdag 31 juli een cricketwedstrijd ge speeld tussen een RCB-team en het Nederlands C-elftal jeugd. Voor het nationale team is van Hermes uitgenodigd Pint Vollebregt. terwijl Her mes in het RCB-team wordt vertegenwoordigd door Remco Vitscher, Mark Voorham en Jan-Bart Vollebregt Aad Putters is deze week van start gegaan met de trai ning van Jong SVV, dat de competitie in zal gaan als SVV 2. De van Excelsior'20 overge komen Rob Koevermans was daarbij nog niet aanwezig. Koevermans vertoeft momen teel m-t de nationale jeugd- ploeg ket in het buitenland en i zich eerst volgende week bij de assistent van Rob Jacobs. nauwe samenwerking met hoofdtrainer Freek van der Lee. De voormalige voetballer van Excelsior M, Sparta en Excelsior R (toekomstteam) studeerde dit jaar af aan het CIOS in Overveen, waar hij tegelij kertijd zijn B-trainersdi- ploma in de wacht sleepte. „Ik ben niet bang om voor de groep te gaan staan", bevestigt hij dat zelfvertrouwen. „Ik verwacht ïn het geheel geen moeilijkheden. Natuurlijk zul len de jongens mij uitproberen, maar het is een kwestie van aftasten. Ik heb het voordeel dat ik zelf op niveau heb ge voetbald en daardoor alle oefe ningen feilloos kan voordoen. Als het moet loop ik ze er tij dens een duurloop nog uit ook. Als ze zien dat je hetzelf ook allemaal kunt, dan zal het res pect, denk ik, alleen maar toe nemen" Fanaat De makkelijk pratende Hoefs loot, die momenteel werkzaam is als zweminstructeur in het zwembad 'Dol-Fijn' in Maas sluis, heeft tijdens zijn studie veel steun gehad aan docent Joop Brand en aan Freek van der Lee. Van der Lee was het ook die Ben Hoefsloot erop at tendeerde dat de functie van tweede trainer bij zijn nieuwe werkgever Spijkenisse vrij kwam. De 2l-jarige noemt zichzelf een sportfanaat „Sport is gewoon verschrikke lijk belangrijk in mijn leven. Ik ben er constant mee bezig. Door een vervelende achilles peesblessure heb ik een paar jaar terug een punt moeten zetten achter mijn voetbal loopbaan. Bij Sparta kon tk nog naar het C-team, maar Pe- tescu wilde persé dat ik zeven maal in de week ging trainen. Dat wilde ik niet, omdat ik mijn studie liet prevaleren". „Later is daar die blessure nog overheen gekomen. Ik heb al tijd het hoogste willen berei ken. Ook als trainer." Ambi ties kunnen de roodharige ex- voetballer in ieder geval niet ontzegd worden. „Ik wil ge woon als trainer aan de slag in het betaalde voetbal," klink door Chris Woerts het dan ook niet zonder over tuiging uit de mond van Hoefsloot Gek maken „Ik heb grote bewondering voor het werk wat een Joop Brand en een Han Berger doen. Het pluspunt van Joop Brand vind ik dat hij iedereen gek kan maken. Als hij begint te praten, kan hij je van alles wijs maken- Praten is ontzet tend belangrijk voor een trai ner. Ik denk dat dat het be langrijkste is". Doorstoten naar de A-cursus is er voorlopig nog niet bij. Refcel zegt hij: .Joop Brand heeft ons het advies gegeven om eerst een paar jaar rond te kijken in bij een amaleurclub. Pas over drie of vier jaar zouden wij dan rijp zijn voor de A-cur sus," Het bestuur van Spijkenisse heeft Ben Hoefsloot te ver staan gegeven dat er prestatief gewerkt moet worden. Be- Ben Hoefsloot actief afs zwem instructeur in zwebad 'Dol- Fijn'. Binnenkort heeft hij ais hulptrainer van Spijkenisse een oudere groep onder zich. dachtzaam: „Ik heb daar geen moeite mee. Spijkenisse is een groeigemeente. Logisch dat het bestuur prestaties voorop stelt, dat komt de naam van de club alleen maar ten goede". „Spijkenisse spiegelt zich aan het Kalwijkse Quick Boys. Van die club spelen de eerste vijf elftallen in de KNVB. Spijkenisse heeft er nu vier in spelen, maar het streven is eveneens vijf. Het bestuur pro beert bij de club alles profes sioneel te regelen. Het is voor mij alleen maar voordelig. Ik zie mijn werk bij Spijkenisse als een springplank." Aanvallend voetbal spreekt Hoefsloot aan. Loopwonders wil hij niet opleiden. „Natuur lijk, lopen is een essentieel on derdeel van een training ge worden, maar bij mij staat toch de baltraining centraal. Je hebt te doen met amateurs die toch voor hun plezier komen trainen. Als je ze dan alleen maar rondjes laat lopen is het met de motivatie snel afgelo pen. Het spel dat Ajax speelt is voor het publiek het aantrek kelijkste. Veel jagen op de bal, alles op de aanval gericht. Dat systeem zou ik graag over wil len brengen op mijn spelers." Trots vormen de vier splinternieuwe lichtmasten van SW. daar op het sportpark Harga, een fraaie blikvan- ger. Nu nog zonder funk tie, maar als over enkele maan den de zomertijd het veld heeft moeten mimen een welkome aanwinst voor Schiedam's enige betaald voet bal organisatiedie uiteraard gretig gebruik zal maken van deze installa tie, die financieel mede mogelijk werd gemaakt door de gemeente Schiedam en het Budget Bewakings Instituut. Te zijner tijd zuifen de tach tig lampen (twintig op iedere mast) of ficieel in gebruik worden genomen, maar wanneer en tegen wie is nog een hee/ groot vraagteken f tv' (luchtfoto Sljthofl Pers/Schledamscha Courant, Henk van Westering) Schiedam Tennisge- weld, ook in het Schïe- damse Sterrebos, waar dit weekeinde op de banen van Los Bigotes een begin wordt gemaakt met het jaarlijkse C- en D-toer- nooi. Een evenement dat niet zo zeer tot de ver beelding spreekt door de sterkte van het deelne mersveld, ais wel door het traditionele tuinfeest, voorzien van levende mu ziek, waardoor het toer nooi van Los Bigotes beti teld kan worden als één van de gezelligste in deze regio. Bewust heeft de wedstrijdlei ding bet negen dagen durende gebeuren beperkt gehouden tot een kleine tweehonderd partijen. Los Bigotes heeft zelf de beschikking over slechts drie banen, maar heeft van omliggende tennisverenigin gen de aanbieding gekregen om ook hun banen tijdelijk in bruikleen te nemen. Mede door deze vriendendiensten hoopt men de laatste zondag uitsluitend voor de finales te kunnen bestemmen, al zal dat ook van het weer afhangen. „We spelen beduidend minder wedstrijden dan vorig jaar, op dat we ons op zondag alleen nog maar druk hoeven te ma ken over de finalepartijen", legt wedstrijdleider Fred Et- man uit „Daardoor kunnen we. als alles naar wens ver loopt, ook om een uur of vier met de prijsuitreiking begin- door Donald Bax nen. Zodoende hopen we na afloop wat meer tijd over te houden voor de onontbeerlijke gezelligheid". Getennist wordt er dus ook, daar in het Sterrebos. Zoals een goed gastheer betaamt komt de organiserende vereni ging zelf in bijna geen enkele spelstijl voor in de top van het plaatssingsschema. In het he ren enkel C staat Victor Mion, van het Maassluise Be Quick (dit seizoen winnaar bij TSF en Spieringshoek) als eerste geprogrammeerd. De tweede finaleplaats is toebedacht aan Eddy Manders van KSVV. René de Koning (KSVV) en Rogter Zandvliet (Maas) zijn de gevaarlijkste outsiders. De Vlaardmgse Bea van Tey lingen (VLTC) staat in het da mes enkel C met stip geno teerd. Aan Jacqueline Heüema van Holy is als tweede ge plaatste de taak Van Teylin gen van de eindzege af te hou den. Heilema, die onlangs te bewonderen was op televisie in de Ted—Show en daarin de hoofdprijs wegsleepte, is bo vendien in het gemengd dub bel C, waarih zij uitkomt met haar (eigen) partner Victor Mion, aan de top van het plaatssingschema genoteerd, D-heren De in het Waterweggebied minder bekende A. Kuypers (Asterix), die eerder dit sei zoen ROVS op zijn naam bracht, is in theorie de beste speler in het heren enkel D. Peter Dros van organisator Los Bigotes komt als tweede op de lijst voor. Een tweede Los Bigotes-speler, Frank Wil- lemse, ook wel betiteld als 'het kanon' wegens zijn dreunende services, is als derde geplaatst. Het afgelopen weekeinde was hij goed op dreef in De Lier, waar hij met Tonnie Sampie- mon (Be Quick) de eerste prijs in in het gemengd dubbel ver overde. Vierde geplaatste is Korenbeurs-tafeltennisser en bondslid Ron van der Aa. Monique Veldhoven (Los Bi gotes) lijkt voornemens in ei gen huis haar zegereeks voort te zetten in het dames enkel D. De winnares van de ROVS- en TSF-toernooien is door de wedstrijdleiding de 'pole-posi- tion' toegewezen en moet het volgens planning in de eind strijd opnemen tegen Adne van Heemskerk van VLTC. Het Be Quick-echtpaar Van der Zanden heeft in het ge mengd dubbel D de beste troe ven in handen. Het tweetal Lucién Moerenhout en Theo Maagdenberg, beiden even eens van het Maassluise Be Quick, heeft de tweede plaats in handen. Gevaarlijke outsi ders zijn hier Tonnie Sampie- raon van Be Quick en de meestal tergend langzaam ac terende Jan Schrijver, ook van Be Quick. Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredaktie van deze krant. Brede Ha venstraat 6 (3131 AC) of Postbus 110 (3131 BC) te Vlaardingen. De sportredaktie is telefo nisch te bereiken onder het nummer 010- 34.52.09. Donderdag 23 juli; Voethal: 19.00 uur SVV- Bloemhof op het sport park Harga in Schiedam; Tennis: 14 00 uur B-, C- en D-toernooi van Be Quick aan de Sportlaan te Maassluis; Diversen: 14-16 uur Sport- en Spei- team grasveld Lemster- landhoeve m Vlaardin gen (Holy-Noord), 19-21 uur Sport- en Spel team grasveld Paulus Buys- straat/Van Hogcndör- plaan m Vlaardingen Vrijdag 24 juli: Tennis: 14.00 uur B-, C- en D- toernooi van Be Quick aan de Sporilaan te Maassluis. Zaterdag 25 juli: Ten nis: 09.00 uur B-. C- en D-tocrnaoi van Be Quick aan de Sportlan le Maas sluis, 09.00 uur C- en D- toernooi van Los Bigotes in het Sterrebos te Schie dam; Wielrennen: 10.00 uur Start Katwijkse Dm- nentocht van de toerclub RijnmondAVeermeijer vanaf de wielerbaan op het sportpark Harga m Schiedam. Zondag 26 juli: Cricket: 11.00 uur HCC 2-Excel- sior'20; Honkbal: 14 30 uur Rooswijk-Holy, 14.00 Schiedam-Nado V op het sportpark Harga in Schiedam, 14.30 Groe- noord-The Braves, 14.30 uur MSV'71-Blue Birds; Tennis: 09.00 uur B-, C- en D-toernooi van Bc Quick aan de Sporilaan te Maassluis (vanaf corca 12 uur finales), 09.00 uur C- en D-toernooi van Los Bigotes in het Sterrebos te Schiedam. ADVERTENTIE 2\0 W' ïSartro* I »30,- 150 bt- 11980.»» ^Sbr. 131®. .Tim •oorffom nu '^86..,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4