SPORT [Knokken om een plek in de spits au Pony's trekken naar Maassluis r Promotie naar de bond zeker mogelijk, maar...' Holy lonkt naar de top Wmm Favorieten Be Quick sneuvelen SVV: geen dubbele cijfersdus straf training Opstelling en score verloop Asvion weer op sterkte Excelsior: kansen in eigen hand SPORTAGENDA Programma SW-reserves wes s Excelsior op donderdag Indeling district Oefenmenu SFC vrijdag 24 juli 1S31 VD/SCAVW Schiedam De hatelijke 'acht' verdween uitein delijk niet van het scorebord. Een voorbode van het onheil dat SW vanavond, daar op het lom merrijke Harga, te wachten staat, als oefenmees- ter Rob Jacobs andermaal de touwtjes nog strak ker aantrekt. Hij had het vooraf al verkondigd, minimaal tien doelpunten moesten er gistera vond gefabriceerd worden in de eerste presenta tie aan het eigen publiek. Aan welke wens net niet voldaan kon worden dank zij het krampach tige verweer van de Rotterdamse vierdeklasser Bloemhof, die met een 8-0 nederlaag op zak de te rugreis over de nieuwe Maasbruggen mocht aan vaarden. Schiedam Het reserveteam van de Schiedamse eerstedi- visieelub SVV, vorig seizoen aangeduid als toekomstteam en nu te wijzigen in tweede elftal, begint de competitie in de reserve eerste divisie A op zaterdag 29 augustus met een thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle, aanvang 14.30 uur. Het programma van de eerste eompetitiehelft ziet er voor de formatie van Aad Putters als volgt uit: 12 september Pc Volendam 2-SW 2, 19 september SW 2-FC Den Haag 2, 26 september Ajax 2-SW 2, 3 oktober SVV 2-SC Cambuur 2, 17 oktober FC Amsterdam 2-SW 2, 24 oktober SVV 2- SC HeracIes'74/2, 7 november SC Veendam 2-SVV 2, 14 november SW 2-HaarIem 2, 21 november SW 2 vrij, 28 november SC Heerenveen 2-SVV 2 en 5 december return van 29 augustus. i SVV in de aanval tegen Bloemhof. De Schiedammers wonnen met 8-0 van de Rotterdamse I amateurs en mogen zich vanavond aan een extra straffe training van Rob Jacobds onderwer- [pen. „Een ander", sprak Jacobs later, „geeft de jongens een vrije dag als ze tien doelpun ten maken. Toevallig ben ik Rinus Michels niet, maar doodgewoon Rob Jacobs, dus moeten 2e er bij mij vana vond extra hard tegenaan. Dat wil niet zeggen dat ik ontevreden ben. We zijn nu twee weken heel intensief bezig en dan zie je duidelijk vooruitgang. Tegen Bloem hof hebben we met name na rust een aantal goede kansen laten liggen. Maak je die, dan ga je dik over die tien heen. Wat het creëren van de kan sen betreft, Hep het dus lek ker. Nu het afmaken nog". Het zal duidelijk zijn. Er waait een compleet andere, verfrissende wind over de torenhoge lichtmasten van Harga, waar Jacobs niets an ders dan aanvallend voetbal predikt. Daarbij het risico in calculerend dat SW onge twijfeld een keer, misschien wel meer, gevoelig op z'n bek gaat, maar nadrukkelijk kiezend voor spektakel. „SW heeft het in het verle den eigenlijk van de counter moeten hebben. We gaan nu proberen om vanuit onze kwaliteiten de tegenstander op eigen helft te houden. Vier spitsen, drie middenvel ders en achterin drie man die één tegen één moeten en kunnen spelen", luidt het pa rool van Jacobs. door Donald Bax De mogelijkheden daartoe zijn in ruime mate voorhan den. Achterin lijken Rinus Steenbergen, Rob Kiebert (de jongere uitgave van Frans Derks) en ex-Spartaan Ger van der Heide de aange wezen mensen die hun speci fieke taken aankunnen, waarbij de vleugelverdedi gers Kiebert en Van der Hei de ook nog eens voor verras sende aanvallende demarra ges moeten zorgen. Jacobs; „In de oefenpartijen laat ik Leen Wamaar zo veel moge lijk voor de laatste lijn spe len. In de competitie zal hij als laatste man zelf het mo ment moeten bepalen om dat doen. Hij is daar het meest voor geschikt". Knokken In de middenlinie wordt het knokken geblazen tussen Ruud van Dijk, Hans de Wil de (tegen Bloemhof met stij ve spieren in burger), Paul Kooien, Harry Meijboom en Johan Versluys, maar de grootste concurrentieslag ligt in de vuurlijn, waar Jacobs kan putten uit Richard Dercks, Cor Peitsman, Henk Salari, Wim Tijl, Ferry Meerhof en Darcy Kaihatu (tegen Bloemhof met gebles seerde enkel aan de kant). Op de flanken zullen het (waarschijnlijk) Dercks en Kaihatu worden, zodat de overige vier moeten strijden voor twee plaatsen in de punt van de aanval. Tegen de vierdeklasser uit Rotterdam-Zuid acteerden Salari en Peitsman voor rust in dat centrum en liet Jacobs in het tweede bedrijf Tijl (ex- Excelsior en FC Vlaardin- gen) en Meerhof opdraven. Meerhof voldeed met twee doelpunten, in de slotfase, terwijl Tijl aantoonde niet zo statisch te zijn als Peitsman en in mindere mate Salari. Maar wie het wordt, Jacobs heeft de stukjes voor zijn leg puzzel nog lang niet in de ge wenste volgorde... I Waterpoloërs Viking staan niet te dringen I Vfaardingen - Als nieuwe trainer van de waterpoloheren I van Viking doet Gerrie van Opstal al direct opmerkelij- Ike uitspraken „Het is jammer dat promotie naar de I bond voor ons niet aantrekkelijk is, want met het huldi- I Be potentieel is dat wel zeker mogelijk". Een uitspraak I die om wat uitleg vraagt, omdat deze nogal tegenstrijdig lis. Waarom is die promotie vanuit het district naar de I bond (derde klasse) voor Viking of welke andere vereni- ftfng in Vlaardingen niet zo aantrekkelijk? I Van Opstal: „Het Kolpabad voldoet namelijk niet aan de ei- I sen die de bond stelt voor het spelen van waterpolo. We zul- I len dan dus uit moeten wijken naar een ander zwembad I En dat komt volgens van Opstal het verenigingsleven niet I ten goede. „Je ziet het nu al als de dames of de adspiranten [in het Holybad spelen. Het contact tussen de ploegen valt dan al weg. Laat staan als de heren in zwembad West moe- ten gaan spelen". Want dat is het eerst aangewezen zwem- bad, waar men naar toe uit zou kunnen wijken. I Toekomst I Gerrie van Opstal heeft wel degelijk een oplossing in huis en I die is zeker een nadere beschouwing waard. „Men zou het J Kolpabad op de gewenste diepte kunnen krijgen, door op de Ide waterbak een randje te zetten". En vervolgt Gerrie en- I thousiast: Het bad is prima geschikt voor waterpolo, want het is niet zo groot als West waardoor het al gauw gezellig I kan zijn". I Maar zolang het Kolpabad nog niet aan de eisen van de bond I voldoet,is promotie dus niet aantrekkelijk. Naar de mening I van Gerrie van Opstal is promotie naar de bond echter wel I zeker mogelijk. „Maar daar Is zeker tijd voor I nodig, want we beginnen dit I jaar met een nieuwe ploeg. (De routine is door het ver- Itrek van de ouderen (John Maiipaard, Rob de Waard en I Gerrie van Opstal, red.) ver- Idwenen. Er is talent aanwe- Izig om hoger op te komen". 1 Het komende seizoen zullen I de heren van Viking het be- I slist niet gemakkelijk krij- I gen, want er moet een nieuw I ritme gevonden worden. I Gerrie voorziet echter geen I problemen. Zijn selectie is I namelijk vrij breed en de I sfeer is prima. „Kijk", zegt 1 hij» „Viking is een verem- I ging waar de gezelligheid I hoog in het vaandel staat en I dat kan een hoop goed doen. 1 Een gelukkige bijkomst ig- I held is dat ik over een vrij- I grote groep kan beschikken" I zegt hij optimistisch. Samenwerking I De resultaten zouden overigens op een nog ho- I f>e*" plan kunnen komen als tussen de Vlaar- I dingse verenigingen (WIK, VZC, Viking en Shell) een samenwerkingsverband ontstond. Een mogelijkheid, die vooralsnog irreeel is, ziet I Van Opstal zeker zitten. „Iedere vereniging 1 heeft W®1 rijn sterke karnen, die gebruikt kunnen worden. Daarnaast kan het beschikba re water beter verdeeld worden en men kan naar buiten een sterkere vuist maken". De komende jaren zit zo'n samenwerking er zeker niet in., waardoor het in Vlaardingen een beetje aanmodderen blijft. Viking heeft in ie der geval voor de heren voor een goede man op de kant gezorgd. Waardoor het op de ande re stadsgenoten een benijdenswaardige voor sprong beeft... Schiedam De eerste zes wedstrijden die SVV dit seizoen in competitie- en bekerverband speelt, hebben bijna alle een wijziging ondergaan. De thuiswedstrijd tegen Excelsior is verschoven van woensdag 26 naar donderdag 27 augus tus. Het programma van deze ontmoetingen luidt: zaterdag 15 augustus 17.00 uur SVV-Telstar, woensdag 19 augustus 19.30 FC Volendam-SVV, zaterdag 22 augustus 19.30 uur Fortuna Sittard-SVV, donderdag 27 augustus 19.30 uur SVV-Excelsior, zaterdag 29 augustus 18.00 uur DS'79-SVV en zaterdag 5 september 17.00 uur SVV-SC Cambuur (eer ste bekerronde). SW speelde tegen Bloemhof in de volgende opstelling: Bas van Noortwijk (46e John Marrevee), Ger van der Heide, Rinus Steenbergen, Rob Kiebert, Ruud van Dijk, Leen Wamaar (46e Johan Versluys), Paul Kooien, Harry Meijboom, Henk Salari (46e Ferry Meerhof), Cor Peitsman (46e Wim Tijl) en Richard Dercks. Het scoreverloop: 13e Meijboom kopt vrije trap van Kooien in: 1-0, 29e Kool- en rondt combinatie tus sen Meijboom en Peits man af: 2-0, 42e afstand schot Kiebert verrast Bloem hof-doelman: 3-0, 50e solo Versluys: 4-D, 56e Tijl rondt simpel af: 5-0, 76e Van Dijk kopt voorzet Meijboom in: 6- 0, 86e Meerhof schuift combinatie tussen Van der Heide en Meijboom binnen: 7-0, 89e Tijl so leert en paast op Meer hof: 8-0- Schiedam Na het teleur stellende verloop van de uit- wedstrijd tegen een ver sterkt HCC kan Asvion morgen tegen het Haagse VUC weer op volle oorlogs sterkte aantreden. Overi gens ging het duel van de Schiedamse cricketers ook verloren, omdat zij liefst zes invallers hadden. De komende weken worden zeer belangrijk voor Asvion, omdat HTTC, waartegen op 2 augustus wordt gespeeld, in middels op gelijke hoogte is gekomen. De ontmoeting te gen VUC ziet men in Asvion- kringen met optimisme tege moet Met name de overtui gende 137 van Mare Jacobs in een wedstrijd van het tweede, is typerend voor het sterke batten van Asvion dit jaar. Vlaardingen De honk ballers van het Vlaarding- se Holy liggen in de twee de klasse B stevig op de loer. Bloemendaal heeft de lei ding met 16 punten, op twee punten afstand ge volgd door Holy, dat bo vendien één wedstrijd min der speelde. Schiedam en Nado V delen de derde plaats met vier punten achterstand op Bloemendaal. Vlaardingen Holy heeft zon dag, na de verplichte zomer stop, volop de gelegenheid de aansluiting te behouden. Het gaat op bezoek bij Roos- wijk in Haarlem dat genoe gen moet nemen met een be scheiden klassering. Veel interessanter is het tref fen tussen Schiedam en Nado V, dat overmorgen op Harga wordt gespeeld. De verliezer van deze wed strijd haakt voorlopig af. De stand in de tweede ldasse B luidt: Bloemendaal 12-16, Vlaar dingen Holy 11-14, Schiedam 11-12, Nado V 11-12, Onze Gezellen 11-12, Rooswijk 11- 10, Eurostars 12-10, VUC 12- 10, Wassenaar 12-10 en Zwijndrecht 12-10. In of uit? Voor het Vlaardlngse Holy, op deze foto in aktie tegen Onze Gezellen, is het zondag zaak zoveel mogelijk 'In'te zijn, wil het de race met koploper Bloemen daal volhouden. Schiedam Nog altijd heeft Excel- sior'20 de kansen in eigen hand om te promoveren naar de hoogste na tionale cricketafdeling. Grootste be lager van de Schiedammers is het Haagse Quick, waarna een behoorlik groot gat valt op de ranglijst De formatie van Rupert Gomes speelt zondag een uitwedstrijd tegen de reser ves van HCC. Gezien de middelmatige positie op de ranglijst van HCC moet het voor de Schiedammers mogelijk zijn de terugreis met een overwinning te aanvaarden. De stand in de eerste klasse ziet er als volgt uit: Excelsior 3-42 en 5.25, Quick Haag 9-45 en 5.00, Hercules 9-30 en 3.33, Hermes DVS 9-27 en 3.00, HCC 2 8-19 en 2.38, Kampong 9-16 en 1.77, VUC 9-14 en 1.56, Sparta 9-8 en 0.89. Vlaardingen - De waterpoloheren van Vi king, WIK en Shell weten waar zij zich dit seizoen aan te houden hebben, want de inde ling voor de ompetitïe is bekend. Zo ook voor de dames van WIK. De herenteams van Viking en WIK zijn in één en de dezelfde af deling ingedeeld, tezamen met AZL,Koude kerk, ZCR, Kempvis, Numansdorp, Zilver meeuwen, Boskoop, Donk en Linge. In deze afdeling komen geen uitgesproken sterke clubs voor. In de afdeling waarin Shell is ingedeeld, is dat wel het geval. Met name het Delfse Ra ket mag als een favoriet voor de titel worden beschouwd, Shell zit voor de rest bij BZV, GZC, AVZV, RET, Rijnmond, Scom, SZ&FC, ZDHC en Onbon. De dames van WIK spelen dit jaar als enigste in het di strict. Het zevental van SZC is uiteindelijk toch, op eigen verzoek gedegadeerd naar de kring. WIK mag zich dit jaar meten met ZCR, Vivax, AZC, Zian 2, De Gouwe 2, Hip- po Campus, AVZV, Scom en Merwede. Maassluis Favorieten zijn er om neergehaald te worden, zo bleek ah thans tijdens de eerste dagen van het Be Quick-tcnnistoeraooi. Aan de Maasslutse Sportlaan waren het in de loop van deze week vooral de onbekenden die het plaatssingsschema van de wedstrijdleiding degra deerden tot een stukje nietszeggende theorie. Grootste verrassing was ongetwijfeld de uit schakeling van Jan van Strijen jr. in het he ren enkel B. Van Strijen, die onlangs door drong tot de halve eindstrijd van de districts kampioenschappen, moest met 6-7, 6-3, 6-3 z'n meerdere erkennen in de Rotterdammer Van Leeuwen. Van Strijen had met name geen antwoord op het sterke spel aan het net van Van Leeuwen. In het heren enkel C werden de nummers drie (Evert-Jaap Lugt) en vier (Ronald Velt- hoven) geruisloos aan de kant geschoven. Lugt, ingevallen voor Holy-clubmakker Pe- ter-Paul van Bekkum, boog met 6-4, 6-2 voor de onbekende Hoogendoorn, terwijl Veltho- ven niet was opgewassen tegen Rogier Zand vliet: 6-3, 6-4. Margreet Prins, als eerste geplaatst in het da mes enkel D, zag zich de weg versperd door Tonnie Sampiemon (6-3, 6-1), die Margreet vooral verschalkte met listige, korte ballen net achter het net. In het heren dubbel D werd het favorieten duo Jan Bakker/Arie van der Knaap uit de strijd geworpen door Zunker/Van Leeuwen. De eerste twee koppels in het dames dubbel beleefden ook al een vroegtijdig einde. Nel Groene veld en Lucidn Moerenhout, nummer één geplaatst, verloren van De Romph en Noorlander, terwijl de zusjes Jacqueline en Laurence Heilema voor een sensatie zorgden door Wolken en Bea van Teylingen terug naar af te sturen. Gerrie van Opsta! (9) als speler In aklie bij zijn oude vereniging Shell. Dit seizoen moet hij vanaf de kant proberen Viking naar een hoger niveau te tillen. Schiedam De Schiedamse vierdeklasser SFC, die dit seizoen onder leiding staat van Bert van Hees, begint het oefenprogramma op zaterdag 1 augustus met een uitwedstrijd tegen DSS'26, aanvang 14.00 uur. De overige oefenwedstrij den zijn (tot en met 21 augustus): 9 aug. 14.00 Quintus-SFC. 11 aug. 39.00 Westlandia 3-SFC, 13 aug. 19.00 Nootdorp-SFC, 16 aug. 14.00 Gona-SFC, 18 aug. 19.00 Abbenbroek-SFC en 21 aug. 19.00 SFC-DVC. Maassluis Bij het stich tingsbestuur van Hippisch Centrum d'n Onderstal te Beneden-Leeuwen, dat af gelopen zaterdag werd geo pend door Ir. J.Grijpstra, hoofd afdeling voorlich ting paardenhouderij van het Ministerie van Land bouw, is het idee geboren een draf- en renbaan aan te leggen voor pony's. Het stichtingsbestuur ziet in dit hele draf- en ren ge beu ren een extra kans om de gebruiksmogelijkheden voor de pony's groter te maken. De baan, met een lengte van 600 meter, is intussen al aan gelegd en er is reeds een1 amateur-pikeuropleiding ge start Deze opleiding wordt besloten met een examen en de geslaagden ontvangen het 'Drafbrevet d'n Onderstal'. De verwachting is, dat bin nen enkele maanden de eer ste coursen kunnen plaats hebben. Enkele dagen geleden is ook het initiatief genomen om te komen tot de oprichting van men. Eén van de eerste acti viteiten van deze club is de promotie van de draf- en rensport voor pony's in Ne derland door middel van een 21-daagse trektocht door alle elf provincies. Vier sulky's en twee ren- -0 pony's alsmede enige bege- de Draf- en rensportvereni-, leiding zijn zondag 19 juli ging d'n Onderstal'. Deze vertrokken uit Beneden- vereniging zal de organisatie Leeuwen voor die tocht van van de coursen op zich ne- ruim 1000 kilometer. Zondag 26 juli komt het gezelschap aan in Manege Middenhof, Zuidbuurt 8 te Maassluis waar zal worden overnacht De volgende dag gaat de groep via Delft, Pijnacker, Zoetermeer, Alphen aan de Rijn en Loosdrecht naar Hil versum. Onderweg worden diverse folders uitgereikt en zo mogelijk worden er tevens enkele demonstraties van het draven en rennen gegeven. Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredaktie van deze krant, Brede Havenstraat 6 <3131 AC) of Postbus 110 (3131 BC) te Vlaardingen- De sportredaktie is telefo nisch te bereiken onder het nummer 010-34.52.C9. Vrijdag 24 juli: Tennis: 14.00 uur B-, C- en D-toer- nooi van Be Quick aan de Sportlaan te Maassluis; Soft bal: 19.30 Euro Stars-Holy (heren) op sportcomplex aan Abraham van Stolkweg in Rotterdam (nabij Energie hal). Zaterdag 25 juli: Tennis: 09.00 uur B-, C- en D-toer- nooi van Be Quick aan de Sportlan te Maassluis, 09.00 uur C- en D-toemooi van Los Bigotes in het Sterrebos te Schiedam; Wielrennen: 10.00 uur Start Katwijkse Duinentocht van de toerclub Rijnmond-Weermeijer vanaf de wielerbaan op het sport park Harga in Schiedam; Cricket: 11.00 uur Asvion- VUC op het sportpark Thur- lede in Schiedam. Zondag 26 juli: Cricket 11.00 uur HCC 2-Excel- sior'20; Honkbal: 14.30 uur Rooswijk-Holy, 14.00 Schie- dam-Nado V op het sport park Harga in Schiedam, 14.30 Groenoord-The Braves, 14.30 uur MSV'71-Blue Birds; Tennis: 09.00 uur B-, C- en D-toemooi van Be Quick aan de Sportlaan ie Maassluis (vanaf corca 12 uur finales), 09.00 uur C- en D-toemooi van Los Bigotes in het Ster rebos te Schiedam. Maandag 27 juli: Tennis 14.00 uur C- en D-toernooi van Los Bigotes is het Ster rebos te Schiedam; Voetbal: 19.00 uur Eerste training PPSC op het. sportpark Thurlede in Schiedam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 6