SCHIEDAMSCHE COURANT III Gemeente trekt subsidie van Nieuwe directeur Deltahotel Ambtelijk advies schuift hele commissie terzijde Oost eist spoed met sta dsvernieuwing Ik .neem. de jm»ef krant Verplaatsing vatenfabriek jarenlange wens. Fietsen in bestelbus doorBeneluxtunnel. Pagina drie. Belangstelling voor sport stijgt nog steeds. Pagina vier. Conflict over gebruik Badhuis: Gr ooi alarm, kan SG- in boedel niet redden Peutermensen''zien eisen niet ingewilligd 'Langer wachten is onverantwoord' ENFB wil opstelstroken betalen PocnsdaK 29 juli 1981 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 105de jaargang do. 146 -* M01NA'3 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen In het langdu rige conflict tussen de gemeen te Vlaardingen en de Vereni ging Wijkbelangen VOP over het gebruik van het oude on derkomen van de wijkvereni- ging, de bovenetage van het Badhuis in de Valeriusstraat, is een doorbraak geforceerd door het college van BenW, Dat college zet per 1 oktober aan staande de subsidie aan de wijkverenigïng voor het ge bruik van dat Badhuis (onge veer 5000 gulden per jaar) stop. De geldkraan wordt dichtge draaid, ongeacht de uitslag van de gerechterlijke procedure die momenteel nog over het gebruik van het pand loopt. Met het stopzetten van de sub sidie hopen burgemeester en wethouders te bereiken, dat de wijkvereniging alsnog het pand zal verlaten, omdat er geen middelen meer zijn om de huur te .voldoen. Het conflict tussen het gemeentebe stuur en de wijkvereniging over het gebruik van het pand dateert al van geruime tijd geleden. Nadat de nieu we wijkaccommodatie van de VOP. het buurthuis De Pij petaar in de Willem Pijperstraat was opgeleverd zegde de gemeente de VOP de huur van het Badhuis op. De vereniging zegt het pand echter nodig te heb ben als vergaderruimte, omdat die in het nieuwe gebouw nauwelijks te vinden is. Daar is met het ontwer pen van het gebouw geen rekening mee gehouden, omdat er toen al van uitgegaan werd. dat het Badhuis zou blijven, aldus de vereniging. De wijkvereniging ging tegen de buuropzegging in protest bij de kan tonrechter in Schiedam, die uitein delijk besliste dat de gemeente niet kon aantonen dat het pand drin gend voor andere doeleinden nodig was. De wijkvereniging kreeg de geledgenheid er nog een jaar te blij ven zitten, met de mogelijkheid die termijn nog eens te verlengen. Die laatste procedure is momenteel in volle gang: binnenkort doet de kan tonrechter weer uitspraak. „Het is niet uitgesloten dat de vere niging dan weer in het gelijk wordt gesteld, maar dat is een zaak die volgens het college los staat van de subsidiëring," aldus een ambtenaar op het Vlaardingse stadhuis, die de indruk geeft er zelf ook niet geluk kig mee te zijn. ,3 en W vinden dat die subsidiëring volstrekt los moet worden gezien van die rechtszaak, en dus heeft men het recht die sub sidie te stoppen." Penningmeester Come van de Berg van de wijkvereniging reageert fel als ze het nieuws over de stopzetting van de subsidie verneemt. .Dat kan een leuke rel worden, als de rechter ons straks in het gelijk stelt," meent ze. „We moeten maar eens uitzoe ken of ze die subsidie zomaar kun nen intrekken. Maar als dat zo is, dan laten we ons nog niet wegpes ten. want je kunt natuurlijk altijd proberen om dat Badhuis op tijden dat wij het niet gebruiken te verhu ren, om op die manier uit de kosten te komen. Maar we zullen deze actie van de gemeente zeker bestrijden," aldus het bestuurslid. Brand verwoest front van Proveniershuis Vlaardingen Armand O'Herne stapt met ingang van 1 augustus op als directeur van het Deltahotel. Zijn taak wordt overgenomen door Marcel Otten, die laatstelijk werkzaam was voor het Hilton-concern op Curacao. O'Herne verlaat het Deltahotel nadat hij in de twee jaar dat het tot de Crestketen behoort de zaak heeft gereorganiseerd. De verbouwing van het hotel dat voorheen tot de Clingen- daelgroep behoorde is bijna voltooid. Tegen het eind van het jaar zal begonnen wor den met de laatste fase: een grondige opknapbeurt van het zogenaamde - 'kraaien- nestgebeuren' op de bovenste etage, dat ondermeer wordt gebruikt voor familiediners en recepties. Het afgelopen jaar lag het bezettingspercentage van het hotel dat 144 bedden telt, verdeeld over 78 kamers, bij na op zeventig procent De bezetting ligt door de week aanmerkelijk hoger, maar O'Herne vertelt dat ook in de weekeinden de bezet tingsgraad aanmerkelijk is gestegen. Ook het restaurant is drukker geworden sinds Crest het Deltahotel twee jaar geleden heeft overgeno men. „Toen we hier kwam noemden we het restaurant wel eens lacherig een sta tionswachtkamer, maar dat is sinds de verbouwing wel veranderd.", aldus O'Herne. Hij verklaart het succes van het Deltahotel onder meer door de gunstige ligging („wij zijn het enige hotel met een aanvaringsverzekering") en het onderdeel zijn van een grote hotelketen, waardoor mensen die elders in een Cresthotel overnachten wor den gewezen op de mogelijk heid in Vlaardingen. Sinds de overname van het hotel door de Crestketen, die in Groot Brittanië, Nederland, België, West Duitsland en Italië ruim 110 hotels bezit, is het personeelsbestand met ongeveer tien uitgebreid tot vijftig. Daarnaast zijn er nog een cantal vaste medewer kers die af en toe inspringen. Volgens O'Herne is er in de regio nog steeds behoefte aan uitbreiding van het aantal hotelbedden. Daarbij wijst hij onder meer op de recente uitbreiding van Novotel in Schiedam. Als redenen voor die nog steeds groeiende be hoefte aan hotelbedden noemt hij de economische ac tiviteiten in het Rotterdamse havengebied en een veran dering in het behoeftenpa- troon. „De markt is veel gro ter geworden. Hotels zijn niet alleen meer voor de rij ken." Ook van de sluiting van het Skywaymotel bij het Rotterdamse vliegveld Zes-, tienhoven hebben de andere hotels een graantje meege pikt, meent Armand O'Her ne. Hoewel de vertrekkende di recteur niets wil zeggen over een op poten staande uitbrei ding geeft hij toe dat op het hoofdkantoor van Crest-Be- nelux (15 hotels) in Voorburg wel plannen in die richting worden ontwikkeld. wmi Fel woedde de brand vannacht in het Proveniershuis. Schiedam Het opstap pen van wellicht de gehe le commissie voor de kin dercentra dreigt als vols lagen onbelangrijk terzij de te worden geschoven, als ambtelijke adviezen door het gemeentebestuur worden overgenomen. Leo Herwig, de voorzitter van de commissie voor de kindercentra, noemt die ambtelijke adviezen 'ten dentieus en dubieus'. Het ambtelijk voorstel aan het gemeentebestuur is de actie van Leo Herwig, de voorzitter van de adviescom missie voor de kindercentra, niet serieus te nemen en niet in te gaan op de eisen die door de adviescommissie zijn gestéld. Herwig dreigde in juni van dit jaar op te stap pen als voorzitter, omdat er niet naar de commissie werd geluisterd. Gemeenteambtenaar Gert Mulder beweert echter dat de commissieadviezen veel te vaag waren en daarom ble ven liggen. Herwig daarover: „Natuurlijk zijn de adviezen vaag, de adviescommissie was verdeeld over bepaalde zaken. Nou, dan laat je die verdeeldheid blijken, dan komt er geen antwoord van ja of nee. Als je dat vaagheid wilt noemen—" Herwig meent dat de advie zen die door de commissie zijn uitgebracht zo lang zijn bhiven liggen, omdat men er politiek geen beslissingen over durfde nemen en niet omdat zij vaag waren. Het gemeentebestuur wil op het punt van de kindercentra be voegdheden delegeren aan de adviescommissie, maar fi- nancieël kreeg de advies commissie geen ruimte. De commissie raakte intern over de zaak verdeeld en bracht dus verdeeld advies uit Daar heeft wethouder Herman Posthoorn volgens Herwig geen beslissing over durven nemen. Doordat er geen besluiten kwamen en de status van de adviescommissie nooit duide lijk werd, raakten de com missieleden minder gemoti veerd. Dadendrang is daar door niet iets waar de advies commissie voor de kinder centra in uitmondde. Dat ge brek aan dadendrang wordt door Mulder nu aangevoerd als argument om de commis sie niet voor alle zaken te raadplegen. Mulder wil voor al niet laten vastleggen dat de commissie in alle zaken rond de kindercentra om haar mening wordt ge vraagd. „Dat leidt tot star heid in de besluitvorming" aldus Mulder in zijn advies nota. Persoonlijke wrok van amb tenaar Gert Mulder ligt vol gens Herwig onder meer ten gronde aan diens voorstellen. Vooral de uitlating over hel belang van een voorzitter zouden in die richting wij zen. Mocht het advies van Mulder door het gemeentebestuur worden overgenomen, dan stapt Herwig al voor decem ber op. Verwacht wordt dat de gehele commissie dan haar werkzaamheden neer legt om als 'actiegroep' die niets met de gemeente te ma ken heeft, aan de slag te gaan. Verslagen kijken SG-dirocteur Plilard en burgemeester Te Loo toe. Schiedam De bewonersvereniging Schiedam-Oost wi! dat de gemeente Schiedam eerder met de stadsvernieuwing in de Sta tionsstraat aan de slag gaat De straat verpaupert volgens de ver eniging zo sterk dat het welhaast onverantwoord is nog langer met de stadsvernieuwing te wachten. Batten lopen door de tui nen en in de huizen, de helft van de woningen is al dichtgespij kerd en de buurt verkrot met de dag méér, aldus de bewoners vereniging. Oost wil niet afwachten tot de wijk in de stadsvernieuwings serie aan de beurt komt. Dat zou betekenen dat eerst Zuid wordt aangepakt en pas daar na activiteiten in Oost worden ontwikkeld. Maar voor die tijd zal eerst overlegd moeten wor den en gezien de ervaringen in beide andere wijken kan daar weieens lange tijd mee gepaard gaan. Antoon van Biinen. Hg opbouwwerker voor Oost, wil voorkomen dat de stadsver nieuwing de wijk zal overval len. Daartoe wordt in septem ber begonnen met het instel len van een werkrgroep voor de stadsvernieuwing. De men sen in Oost zullen vermoede lijk al in die maand worden geïnformeerd over hun rech ten en plichten. Juist in Schie- d am-West, de eerste wijk waar op grote schaal stadsvernieu wing plaatsvond, was het be woners vaak onduidelijk tot hoever zij konden gaan. Zoiets wil Oost proberen te voorko men. Belangrijk vindt men in Oost het betrekken van buitenlan ders bij de problematiek. Juist in de straten waar stadsver nieuwing plaatsvindt wonen veel buitenlanders, met als uit schieter de Stationsstraat. Overigens wordt er in Oost al gewerkt aan stadsvernieu wing. Het gaat om een op knapbeurt op veel kleinere schaal: 305 SSSW-woningen in de wijk krijgen na laren ach terstallig onderhoud een op knapbeurt. Die renovatie valt niet onder de regeling waar de rest van de stadsvernieuwing uit bekostigd wordt, de Inte rim-Saldo-Kegeling (ISR). Schiedam Met zwaar materieel heeft de Schiedamse brandweer rond half drie vannacht een felle, uitslaan de brand in het Proveniershuis bestreden. De complete inboedel van de Schiedamse Gemeenschap (SG) en de VVV ging in vlammen op. Het voorhuis van het acht tiende eeuwse monument brandde goeddeels uit Van ochtend vroeg heeft reeds spoedoverleg plaatsgevon den tussen burgemeester John te Loo en SG-directeur Ruud Pillard, die vannacht beiden bij de brand aanwe zig waren. Met name voor de WV wordt noodruimte gezocht, wellicht in het Schiedamse stadskantoor. De brand werd vanochtend om kwart over twee ontdekt door Herenstraat-bewoner H. Brand, die het met zijn naam nog behoorlijk moeilijk had om bij de politie de mel ding erdoor te krijgen. Glasge rinkel had de man uit zijn slaap gehaald. Op dat moment sloegen de vlammen al ver omhoog uit het monumentale pand. De brandweer, die snel ter plaatse was, zette aanvan kelijk twee wagens in, maar schakelde vrijwel onmiddellijk na aankomst over op groot alarm. SG-directeur Ruud Pillard, net een dag terug van vakantie, werd door de politie uit zijn bed gehaald. Gedurende de hele nacht stond hij de brand gade te slaan als een kapitein op zijn ondergaande schip. „Hier gaat werk van jaren in rook op," zei hij in het vlam- menrood. De talrijke omstanders specu leerden over brandstichting, maar direct bij het Proveniers huis betrokkenen sloten dat uit Pillard wees de recherche op de vermoedelijke brandh aard, middenin de kantoor ruimte- Volgens Kulik was het leed niet te overzien geweest als er meer wind was geweest. In het Proveniershuis, dat op het punt stond gerestaureerd te worden, woonden nog acht mensen, die op herhuisvesting* wachtten. Deze mensen en hun woningen waren gisteren niet in gevaar. De schade loopt vermoedelijk in de twee miljoen gulden. Herstel wordt afhankelijk ge steld van de nieuwe bestem ming. Vlaardingen De Echte Ne derlandse Fietsers Bond (ENFB) heeft het college van BenW aangeboden, materiaal en 'menskracht* ter beschik king te stellen voor het aan leggen van fietsopstelstroken op daarvoor geschikte rijbanen in het centrum. Met dit aan bod reageert de ENFB op de afwijzing, die het college enke le weken geleden naar aanlei ding van een eerder verzoek om fietsopstelstroken heeft ge daan. Volgens BenW zou het aanleggen van die opgeblazen fietsstroken, waarbij fietsers zich bij verkeerslichten vóór de andere weggebruikers kun nen ostellen, te duur zijn, ter- wijj men ermee ook niet voor uit wil lopen op de discussies rond het verkeerscirculatie plan in de binnenstad. De ENFB is teleurgesteld over die afwijzing. „De situatie voor fietsers die naar links willen is nog steeds gevaarlijk en het uitlaatgassen happen is nog steeds niets verminderd," al dus de fietsersbond m een brief aan B en W. Daarom doet de bond een nieuwe poging, met het aanbod het benodigde materiaal voor haar rekening te nemen en mankracht ter beschikking te stellen voor de uitvoering. „Als het uw college ernst is om in Vlaardingen een aantrekkelijk f ietsklimaat te creëren, hopen wjj dat u van dit aanbod gebruik zult ma ken," aldus de bond. Dit nieuwsblad, waann u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad Tf>leioon' peie

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1