6 SPORT Schiedam mag niet verliezen Knappe zege S VV2 Excelsior'20-Quick om 'promotie' naar hoofdklasse Dubbelprogramma voor Holy Vooronde Harm Knol bokaal in De Griffioen Bob Jacobs 'Zoveel fouten heb ik nog nooit gezien Oefenreeks Pollux Selectie Schiedam Koos Gouka:,, We zijn volledig aan elkaar gewaagd Excelsior 20: eerste overwinning Goed resultaat bij hoofd klasser HCC Sportagenda vrtfdoa 7 aujjustu# 1981 vd/sc/ww SVV valt door de mand BarendrechtHoe je de staken ook wendt of keert, een voetbaltrainer weet het in zijn achteraf babbel in negen van de tien gevallen zo te brengen dat hij het gelijk aan zijn zijde heeft. Wordt er in het oefen programma, de ene keer wat ruimer dan de andere, van een amateurclub gewonnen, dan is dat een logi sche gevolg van een verantwoorde opbouw en is duidelijke een stijgende lijn zichtbaar. op de grond gezet worden, het- geen de heren oefenmeesters meestal gretig aangrijpen om een ietwat van tevredenheid overbor reiende spelersgroep keihard wakker te schudden. Wordt er echter verloren, zoals SVV gisteravond zeer verrassend met 2-0 overkwam tegen de zaterdagse eersteklas ser Barendrecht. dan heet dat plotseling het met beide benen Vlaardingen Het oefenpro gramma van de Vlaardïngse hockeyclub Pollux ziet er bij de heren voor de maand au gustus als volgt uit*. 13 aug. 19.00 HDS-Pollux, 15 aug. 15.00 Evergreen-Pollux, 16 aug. Deelneming aan toernooi bij FIT. 20 aug- 19.00 Krim- pen-Pollux, 23 aug. Deelne ming aan toernooi bij Ever green, 28 aug. Pollux-Dord- reeht. De dames werken in de aan loop naar de competitie de vol gende oefenreeks af: 13 aug. 20.00 HDS-Pollux, 16 aug. Deelneming aan toernooi bij FIT, 20 aug. 19.00 Krimpen- Pollux, 23 aug- Deelneming aan toernooi bij Evergreen, 26 aug. Evergreen-Pollux en 28 aug. Pollux-Dordreeht. iUEIi|lIlli|]||I|]|IlI|[illllt)Ni!III||l|]I|ll(IIIU!lll Schiedam Jack Lammere, de trainer van het naar de vierde klasse gedegradeerde Schiedam, heeft zijn voorlopi ge selectie als volgt samenge steld: P. Bast, H. Beukers, S. van der Dungen, 2L van HUët, N. van Huët, J. van der Hurk, L. Koorengevel, J. Kuiper, B. Montfoort, C. Morales, J. van der Nol, R. Otte, A. van Pelt, G. van Pelt, J. Riek wel, J. van der Schee, A. Roumimper, H. Schoonbrood, C. Stolk, J. ven der Toorn, P. van der Toorn, R. van der Touw, F. Verweij, P. Verweij, T. Verweij, H, Voorwald, E. Slavenburg en P. van Dijk. iiiiuiiiiiitiitiitiiiiiiiimniiDiniiiiQiiiiiiiiiuui Zevenhuizen De reserves van SVV zetten het oe fenprogramma voort tegen de derdeklasser Groene- weg uit Zevenhuizen. De formatie van Aad Putters won met 2-1 na een 1-1 ruststand. SVV was technisch beduidend beter en nam na een solo van Marcel van der Ven de leiding, yiak voor rust kwam Groeneweg langszij, waarna Edwin Bieiksioot halverwege de tweede helft de winnende treffer produceerde. Bij SVV speelden Rob van Leeuwen en Jos Wennekes ie der een halve wedstrijd, omdat zij een dag later door Rob Jacobs bij het eerste werden betrokken, maar te gen Barendrecht evenwel niet in aktie kwamen. Schiedam-„Het wordt morgen erop of eronder voor Excelsior'20. De wedstrijd tegen het Haagse Quick be slist, officieus, wie er naar de hoofdklasse mag promo veren", blikt captain Koos Gouka nuchter vooruit. „Wij hebben het voordeel dat wij niet hoeven te winnen. Wanneer het wat moeilijk wordt voor ons kunnen op een draw spelen". Excelsior staal momenteel bovenaan de ranglijst met onder zich Quick Haag wat het enigste probleem is voor de Schiedammers. Het Utrechtse Hercules, dat de derde plaats bezet, staat in een kansloze positie, maar zij komen nog een maal naar Schiedam om het Excelsior, moeilijk te maken. Sparta Wanneer Quick Den Haag, dat Excelsior op de voet volgt, (Quick 10-51 en Excelsior 10- 54) door Excelsior verslagen wordt, dan krijgen de mannen van trainer Rupert Gomez, die beide dager* weer kan beschik ken over de uit Denemarken teruggekeerde jeugd-interna- tional Rob Koevermans - die daar de fieldersbokaal wist te veroveren - maar daarentegen Hans Gouka moet missen, het Rotterdamse Sparta op bezoek waarvan eerder moeizaam werd gewonnen. Gouka: „Wanneer we zaterdag even tueel mochten winnen moeten we oppasen dat we niet in een feeststemming raken, waar door we Sparta zouden onder schatten. Zelf geloof ik daar niet in, maar je moet zulke za ken altijd zien te voorkomen, maar dan zijn we al weer een eind verder". De Spartanen, die de selectie deze week uitgebreid zagen met een Engelsman, moeten door te winnen van de Schie dammers degradatie zien te voorkomen. Het treffen start om 11 uur op sportpark Thur- lede in Schiedam. Hermes DVS moet het opne men tegen HCC. Voor de Schiedammers staat er weinig of niets meer op het spel zodat het team van captain Jophn Beijer vrijuit kan spelen. De Lier Excelsior '20 startte de oefencampagne in De Lier tegen Lyra. De ploeg van trai ner Piet Roozen trok met 1-2 aan het langste eind. De doel punten kwamen op naam van Anton de Rouw. Het zaterdagelftai van VDL bleef de baas in eigen huis over VVHR. Door doelpunten in de eerste helft van Leen Ketting en Cees Louwe werd de basis gelegd voor de uitein delijke 2-1 overwinning. De Hollandïaan leverde ook een goede prestatie door thuis met 2-1 te winnen van DRL. Cees Spruyt en Bene de Vette zorgden voor de doelpuinten. Den Haag-Excelsior *20 heeft voor de belangrijke wedstrijd tegen Quick Haag een goede war- ming-up gehad. De Schiedammers speelden een wedstrijd tegen het het Haagse HCC 1, dat uitkomt in de hoofdklas se, in het kader van een nederlaag serie. Het team behaalde leverde een knappe prestatie. In twintig overs werd een score van 164 runs ge boekt, waardoor ze met een bovenaan de ranglijst staan. Het Rotterdamse VOC, dat ook in de hoog ste klasse uitkomt, kwam niet verder dan 140 runs. Bij Excelsior wisten Ru pert Gomez (70 runs), Norbct Kleinherenbrink (30 runs) en captain Koos Gouka (29 runs) voor deze knappe prestatie te zorgen. Derhalve vluchtte Rob Jacobs, deze keer toch onverwacht scherp in zijn kritieken, in eerste instantie in deze niets zeggende terminologie. Zo stel de hij dat je zo'n erbarmelijk slechte wedstrijd beter kunt spelen tegen een club als Ba- door Donald Bax rend recht dan op de eerste competitiedag tegen Telstar. „Nu", sprak Jacobs, „nu kan ik nog ingrijpen. Zaterdagoch tend hebben we een lichte training en daarna gaan we ïn de groep alle oefenwedstrijden doornemen. En iedereen zal begrijpen dat dan deze neder laag iets uitgebreider ter spra ke komt dan de wedstrijden die we gewonnen hebben Waarna Jacobs zijn selectie een vorm van blasé zijn ver weet. „Je kunt best met je borst vooruit lopen als je van Den Haag wint", vond hij, „maar deze wedstrijden horen er net 20 goed bij. Ik wist wat voor tegenstander Baren drecht was. Ik heb er vorig jaar met Excelsior tweemaal tegen gespeeld. Bewust heb ik vooraf niet te veel verteld- Dat moest ik in de rust wel doen, omdat niemand in de gaten had wat er nu precies gebeur de en hoe er precies in de dek king gespeeld moest worden. Dat had ik dus totaal niet ver wacht". Zo was het uiteraard ook Ja cobs opgevallen dat SVV, ze ker na het (licht) geblesseerd afhaken van Ruud van Dijk (vervanger Darcey Kaihatu) op het middenveld een broer tje dood had aan verdedigen. Barendrecht profiteerde daar slim van en had daarbij voorts het geluk dat de beide Sehie- damse vleugelverdedigers Ger van de Heide en Rob Kiebert niet wisten hoe zij de veelvul dig switchende spitsen (Van der Mijn en Vlug) van de thuisclub moesten aanpakken. En om de misère compleet te maken: voorin was ook Cor Peitsman onzichtbaar. „Ik heb in deze wedstrijd", stak Jacobs zijn onvrede niet onder stoelen of banken, „alles fout zien gaan. En dan niet zo'n klein beetje. Normaal ge sproken maak je in een wed strijd of vijf, zes bij elkaar van die fouten, maar nu gebeurde dat allemaal in negentig minu ten. Als een paar spelers falen, is dat eventueel op te vangen, maar niet als er een stuk of acht door de mand vallen. Na vanavond weet ik al de namen van twee spelers die bij de start van de competitie niet in de basis staan". „Maar", sloeg hij de olijke weg in, „we gaan niet bij ae pak ken neer zitten. Rinus Steen bergen en Ruud van Dijk ko men op korte termijn terug en dat betekent weer een stuk routine en karakter in de ploeg. We zijn goed wakker geschud en op zich is dat hele maal niet zo slecht Ik ben er al lang uit hoe we tegen Tel star beginnen. Alleen op som mige punten moet er nog wat duidelijkheid komen. Na de wedstrijd van zondag tegen Waregem moet ik uiteraard zekerheid hebben,..'* Opstelling SW: Bas van Noortwijk. Ger van de Helde, Leen War- naar. Ruud van Dijk (19e Darcey Kaihatu), Rob Kiebert, Harry Mei]boom, Johan Ver sluis, Paul Kolen, Ri chard Derek s, Cor Peitsman (65e Ferry Meerhof) en Henk Sala- rl. Opstelling Baren- drecchb Scheffers, Klepke, Van de Korput, Bos (Van den Heuvel), Auê, (Benthem), Rüter, Hokke {Van den Berg), Van der Mijn (Koolj- man), Beukers en Vlug. Scheids rechter: Teun Bezemer (Zwijndrecht). Scoreverloop: 47e Rü ter mikt een vrije trap nauwkeurig op het hoofd van Beukers die Van Noortwijk met een uitgekiende kopbal geen schijn van kans geeft: 1-0; 77e Vlug so leert langs een drietal SW'ers en laat van Noortwijk voor de twee de maal volslagen kans loos: 2-0. m 1 Ruud van Dijk...blessure.. Kleine kans voor Peter de Brui in Peter de Bruijn, in laatste positie, krijgt het zondag bij de finales NK-karting erg zwaar te verduren. Vlaardingen De honk ballers van Vlaardingen Holy moeten dit weekein de tweemaal het gravel op. Beide keren heet de tegenstander Wassenaar, een ploeg die de Vlaar- dingers derhalve dit sei zoen nog niet ontmoet hebben. Zaterdag om 13.00 uur is aan de Zwalu wenlaan de thuiswedstrijd en zondag volgt in Wasse naar de return om 14.00 uur. Hoewel het verdedi gend bij Holy de laatste weken goed in elkaar zit, zal toch ook aanvallend meer in de bus geblazen moeten worden om de rol [pre goed gevolg te dragen. Tegenstander Wassenaar staat met twaalf punten uit evenzovele wedstrijden hal verwege de ranglijst in de tweede klasse B. Holy is ge deeld koploper met Bloe- mendaal en heeft uit dertien wedstrijden achttien punten verzameld. Willen de Vlaar- dingers daadwerkelijk aan spraken blijven maken op een promotie, dan zullen bei de wedstrijden in winst moe ten worden omgezet Schiedam is zondag gastheer van het Rotterdamse Euros tars, aanvang 14.00 uur op het sportpark Harga. In Rot terdam werd het toen een minimale 4-3 overwinning in de laatste slagbeurt. Een zelf de resultaat zal Schiedam ge zien de stand op de ranglijst goed kunnen gebruiken, maar ook Eurostars is alleen gebaad bij een overwinning. Spanning volop te verwach ten en de gelukkigste wordt misschien wel de winnaar in deze semi-derby. Na de prima wedstrijd van zondag in Delft, ontvangt mogelijk de pun Groenoord zondag aan de sluis te houden. presterende MSV'71 ont vangt in de Steendijkpolder zondag om 14.00 uur het team van Benco Braves. De ploeg uit Gouda is een goede tweede tot nu toe in de di strictsklasse en zal dit onge twijfeld willen blijven. Aan de mannen van coach Marcel van de Nagel de taak om hier wat aan te doen en zo lunten in Maas- Zwaluwenlaan in Vlaardin gen het Dordtse The Hawks, aanvang 14.30 uur. De uit beurt werd nipt met 3-2 in de laatste innings verloren, zodat de mannen van coach Jan Switser mogelijk revan che kunnen gaan nemen. Het de laatste weken goed De stand in de tweede klasse (per 2 augustus) luidt: Vlaar dingen Holy 13-18, Bloemen- daal 13-18, Nado V 13-16, Onze Gezellen 14-14, Wasse naar 12-12, Schiedam 13-12, Eurostars 14-12, VUC 13-10, Rooswijk 13-10 en Compri AZ 12-8. Strijen Op het per manente kartcircuit in het Oudeland van Strijen valt dit week einde de beslissing over het Nederlands kampioenschap kar- ting. Zaterdag wor den in de Hoeksche Waard de tijdrondes gereden, aan de hand waarvan de startposi ties bepaald worden voor de finaleman ches die zondag op het programma staan. In de klasse A internationaal moet de Vlaardinger Peter de Bruijn voorlopig genoegen nemen met een bescheiden klassering. De wereldkam pioen van 1980 en Europees titelhouder 1981 neemt mo menteel de vierde plaats in, maar weet zich nog niet defi nitief uitgeschakeld. Aan de leiding in deze klasse gpat Michel Blanken, die bij de EK'81 de vijfde plaats be zette. De achterstand van de Bruijn bedraagt slechts der tien punten. Tweede en der de zijn respectievelijk Fred Koene en Eddy van der Hoek. Harm Schuurman staat op de vijfde plaats. De slechtste twee resultaten van de in totaal negen te verrijden manches vallen af. Het is derhalve zaak voor De Bruijn om voor eigen publiek - hij is lid van de Kart Club Hoekse Waard - goed te presteren en te trachten Blanken alsnog van de eerste plaats te verdringen. De stand in de klasse A in ternationaal is: 1. Michel Blanken 17 punten, 2. Fred Koene 21 punten, 3. Eddy van der Hoek 25 punten, 4. Peter de Bruijn 30 punten en 5. Harm Schuurman 36 pun ten. Tips voor deze rubriek kout u doorgeven aan de sportredaktie van deze krant. Brede Ha venstraat 6 (3131 AC) of Postbus 110 (3131 BC) te Vlaardingen. De sportredaktie is telefo nisch bereikhaar onder het nummer 010-34.52.09 Vrijdag 7 augustus Softbal heren: 19.00 uur Schiedam-Eurostars op sportpark Harga in Schiedam; Tennis: 14,00 uur C- en D-toemooi van TV Maasland, 14.00 uur Jeugdtoernooi t/m 16 jaar van Be Quick aan de Spartlaan te Maassluis. Zaterdag 8 augustus: Voetbal: 12.30 uur Vlaardingen-Hoekse Boys in de Broekpolder te Vlaardingen, 14.30 uur TSB-CION op sportpark De Vijfsluizen, 15.00 uur Satelliet-Eurosport op sportpark 't Nieuwelant te Vlaardingen, 14.30 uur HVO-Kogelvangers aan de Zwanensingel in Vlaardingen-Holy, 1244.30 NSVV-HBSS, 15.00 uur Stellendam- DRZ, 14.30 uur Zwalu wen-U VS aan de Zwalu wenlaan te Vlaardingen, 15.00 uur DSS'26-Exeel- sior M aan de Deltaweg te Schiedam, 11.00 uur DHS en SVV 2 naar toer nooi van Nieuwenhoorn om de Zilveren Hoorn, 14.00 uur FC Vlotbrug- VVK, 14.30 uur DVO'32- Olympus S aan de Marat- honweg te Vlaardingen, 14.30 uur TSB-CION op sportpark De Vijfsluizen in Vlaardingen, 14.00 uur VDL(za)-Hermandad aan de Sportlaan te Maas sluis, 14.30 uur Flakkee- GSS; Honkbal: 13.00 uur Vlaardingen Holy-Was- senaar aan de Zwalu wenlaan te Vlaardingen; Tennis: 09.00 uur C- en D-toernooi van TV Mas- land, 09.00 uur Jeugd- toemooi t/m 16 jaar van Be Quick aan de Sport laan te Maassluis, 15.00 uur B-. C- en D-toernooi van De Hoek in Hoek van Holland; Karting: 12.00 uur Nederlandse kampioenschappen op kartbaan in Oudeland van Strijen met deelne ming van de Vlaardinger Peter de Bruijn. Zondag 9 augustus: Voetbal: 14.30 uur SVV- Waregem op sportpark Harga in Schiedam, 11.00 uur DHS en SW 2 naar toernooi van Nieuwen hoorn om de Zilveren Hoorn, 14.60 uur Slikker veer 3-Demos, 14.00 uur Bolnes-Excelsior'20, 14.30 uur Puttershoek- SVDPW, 14.30 uur FC Maasstraat-FCN'66, 14.00 uur Fortuna VI-Steeds Volharden aan de Marat- honweg te Vlaardingen, 14.00 uur Quintus-SFC, 14.30 Hollandiaan-Neptu- nus op sportpark 't Nieu welant te Vlaardingen, 14.00 RKWIK 3-Olympus S op sportpark 't Nieu welant te Vlaardingen, 14.00 uur MSV'71-Duin- dorp in de Steendijkpol der te Maassluis; Tennis: 09.00 uur Finales C- en D-toernooi van TV Maas land, 09.00 uur Finales jeugdtoemooi t/m 16 jaar van Be Quick aan de Sportlaan te Maassluis, 15.00 uur B-, C- en D- toernooi van De Hoek in Hoek van Holland; Cric ket: 11.00 uur Excel- sior'20-Sparta op sport park Thurlede in Schie dam. 11.00 HCC 2-Her- mes DVS, 11.00 uur HDS-Asvion; Honkbal: 14.30 uur MSV'71-The Braves in de Steendijk polder te Maassluis, 14.00 uur Wassenaar-VIaardin- gen Holy, 14.30 uur Groenoord-The Hawks aan de Zwaluwenlaan te Vlaardingen, 14.30 uur Schiedam-Eurostars op sportpark Harga te Schiedam; Softbal da mes: 11.00 uur Schïe- dam-Zwijndrecht op sportpark Harga te Schiedam; Kartuig; 12.00 uur Nederlandse kampioenschappen op kartbaan in Oudeland van Strijen met deelne ming van de Vlaardinger Peter de Bruijn. Maandag 10 augustus- :Tennis: 15.00 uur B-, C- en D-toemooi van De Hoek in Hoek van Hol land. Vlaardingen In samenwer king met de biljartvereniging Start'75 organiseert de familie Knol ook dit jaar de strijd om de Harm Knol bokaal. Hier voor kunnen alle spelers met" een moyenne vanaf de tweede klasse en hoger inschrijven. De voorwedstrijden en de fi nale worden gehouden in het biljartcentrum De Griffioen te Vlaardingen. De sluitingsda tum voor inschrijvingen is vastgesteld op 1 september. De tweedeklassers moeten 120 caramboles maken, eersteklas sers 170 caramboles, hoofd klassers 220 caramboles en ex tra libre spelers 300 carambo les. De zeven best geplaatste» qua punten en percentage spe-' len met J. van der Bie, de kampioen van vorig jaar, de finale. Inschrijvingen dienö» te geschieden bij M. van Kem pen, Luxemburgweg 285» Vlaardingen, teL: 010-748389 of bij C. van Loon, RykestraaL Vlaardingen, teL: 010-346628.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 6