Joop Molendijk wil iets moois bouwen Excelsior'20 moet nog wachten op kampioenschap Vlaardingen heeft nog een lange weg te gaan Hermes maakt een hoop goed Cor Nieuwenhuizen staat voor moeilijke opgave Onnodig verlies tegen Sparta IVederlaag- serie op stapel bij Vlaardingen St.Nicolaas niet naar Vlaardingen Danny Molendijk slaat Rouen af Zwaluwen is er nog lang niet Pascale Lever vierde TSB nog niet compleet ustig begin Satelliet John Kley wijst DSS '26 de weg DVO '32 improviseert VDL: nipt verlies GSS start met deling 10 «ugmhi* 1901 vd/sc/ww bowler Koos Gouks werpt eert bal die door Sparta's batsman Pattlnaseran! Schiedam Onder het toeziend oog van zeker duizend toeschouwers heeft Excelsior '20 zater dag een belangrijke over winning op de naaste con current Quick behaald (Excelsior 223 voor 6 te gen Quick Haag 198 all out). Een knappe over winning voor het team uit sportpark Thurlede, dat het publiek knap spel liet zien. Een dag later ging het echter tegen degrada tiekandidaat Sparta mis en werd er verloren. Het kampioenschap moest door de onverwachte ne derlaag nog even uitge steld worden. „Dit was een wedstrijd met steeds kerende kansen'sprak Excelsior captain Koes Gouka na afloop van de overwinning zaterdag. „Het is vanaf het be> gin tot het eind ontzettend spannend geweest en het pu bliek heeft ons over het dode punt heengeholpen". Excelsior moest na het verlie zen van de toss het eerst in aanvaL Het openingspaar, Ed win van der Hoeven, die zijn taak prima volbracht ondanks de matige score van 5 runs en Rene Schewe wisten al snel een hoge score op te bouwen. Nadat de eerste spelers uit wa ren, was het de taak aan Ru pert Gomez en Rob Koever mans om het publiek te boeien- De sfeer die vandat moment boven het complex van Excelsior gehangen heeft is nauwelijks te beschrijven. Gomez en Koevermans wisten hun aandeel te brengen op res pectievelijk 56 en 35 runs. Met Henk Kornet in aantocht zou het spektakel tot het maxi mum opgevoerd worden. In zeer kort tijdsbestek was hij goed voor 38 runs waaronder drie zessen. Zo wist Excelsior op een score te komen in 60 oversvan 223 voor 6. Hierna mocht mede-kam* pioens kandidaat Quick Haag de aanval inzetten. In deze fase van de strijd was de span ning dan ook te snijden op het sportpark. Coster en Lieshout wisten de stand te brengen op 136 voor 4. Door het goede fieldingswerk van de mannen van Gomez wisten de Schie dammers de ploeg uit Den Haag echter van het Kam pioenschap af te houden. Mede door de emotinele tafe relen van de dag daarvoor werd van het Rotterdamse Sparta op een telleurs tellende manier verloren (Excelsior 169 all out tegen Sparta 209 voor 7). De aanleiding tot dit alles was dat Henk Kornet op zeer zwakke wijze door Sparta cap tain De Jong gestumpt werd op het dooie wicket. „Hierna zakte onze ploeg helemaal in elkaar en deze onsportieve handeling van deze bowler heeft ons de das om gedaan", vertelde de zwaar telleurge- stelde Koos Gouka. De open sfeer van de vorige dag was helemaal verdwenen. Excel sior probeerde er nog ee draw uit te halen, maar met nog twee overs te gaan werd Ed win Maxrevee gebowld. Vlaardingen De der deklasser Vlaardingen heeft enkele ambitieuze plannen op stapel staan. In samenwerking met de sponsors Rucanor en Joey Fresco wil het be stuur van de Vlaardingse W een grote nederlaag- serie organiseren, waar aan deelgenomen moet' worden door bekende clubs uit het betaald voetbal. Deze plannen zijn niet zo maar uit de lucnt gegre pen. De besprekingen tussen de sponsors en het bestuur van Vlaardingen ziin in volle gang. Als één en ander werkelijk heid wordt, is het de be doeling dat éénmaal per maand een lichtwedstrijd wordt gespeeld tegen clubs als PSV, Feye- noord, Sparta en Ex cel- uor. VlaardingenHans St Nicolaas komt niet naar Vlaardingen. De doel man van Zwart Wit '23 vond dat hem in de Broekpolder te weinig garanties werden gebo den en deelde Vïaardin- gen-voorzltter Wim van den Berg zaterdagmiddag mee zijn overschrijving in te trekken, SL Nicolaas moest bij Vlaardingen de concur rentie aangaan met Nijgh en Stuij, eveneens nieu we gezichten. Omdat SL Nicolaas pas tweemaal had getraind, had trainer Joop Molendijk hem re serve gezet bij het twee de, een rol waarvoor hij zich te goed voelde. Bo vendien heeft Zwart Wit'28 keepersproble men. Vlaardingen Danny Molendijk maakt ook dit seizoen deel uit van de selectie van de derde klasser Vlaardingen, die getraind wordt door rijn vader Joop. De rossige epits had onder meer aanbiedingen uit Hong Kong, alsmede van VVV en AS Rouen (Frank rijk), maar besloot om za kelijke redenen geen nieuw profcontract te te kenen. 27 augustus opent Molendijk in de Vlaar dingse Hoogstraat een kledingzaak, waarop hij zich het eerste jaar volle dig wil toeleggen. Een te rugkeer in het betaald voetbal van Molendijk is na dat jaar niet bij voor baat uitgesloten. Vlaardingen De kracht metingen in het nieuwe voetbalseizoen zijn voor Vlaardingen momenteel Marginaal niets meer dan kinderspel. te verrichten heeft, alvorens Vlaardingen z'n ware gericht kan laten zien. „Maar", sprak Molendijk monter, „als ieder een terug is, gaan we ook aan iets moois bouwen. Concurren tie Ï3 er in ieder geval genoeg. groep Is Bovendien, zo'n grote groep i nooit weg". Aan de vooravond van een voetbaljaargang, waarin de buitenwacht (te?) veel van de zaterdagse derdeklasser veel verwacht, weet oefenmeester Joop Molendijk bij lange na nog niet waar hij aan toe is. door Donald Bax En mag hij niet mopperen dat de competitie in de ama teursector pas eind septem ber van start gaat Enerzijds moet hij een achttal nieuwelingen (tweemaal Pors, Nijgh, Stuij, Mulder, Philip, Talie, Mulder en De Jong) zien in te passen, maar anderzijds zijn er wat strubbelingen met een aantal spelers (Jan en Ka- rel van der Mark, Hans van Eeden, Kees Westerhout en Herman Hoogeboord), dat vindt dat zaal- en veldvoetbal prima met elkaar te combine ren is. Bovendien moeten en kelen Rob de Jager, Henk Sigmond, Jan-Peter Elzakker en Raymond Godijn) nog van hun vakantiebestemming te rugkeren. Molendijk verwacht echter dat het vijftal dwarsliggers bin nenkort wel eieren voor z*n geld zal kiezen. Herman Hoog- erboord deed dat overigens za terdagmiddag al en zegde Mo lendijk toe zich weer beschik baar te stellen voor de selectie onder de voorwaarden van de ietwat kalende trainer, dus tweemaal per week trainen en het zaalvoetbal zonder pardon naar het tweede plan verwij zen. Derhalve bleek zaterdagmid dag in het oefentreffen met streekgenoot Hoekse Boys (2-0 winst, doelpunten Hans Pors en André Montijn) dat Molen dijk nog heel wat sleutelwerk Vandaar dan ook dat Molen dijk zich niet blind staarde op de marginale prestatie, die Vlaardingen tegen Hoekse Boys, een kleine drie jaar gele den nog de grote belager voor promotie naar de derde klasse, bewerkstelligde. De drang om zich nu al in te spannen, ont brak bij sommigen (Talie, Montijn, Ram), hoewel dat volgens insiders veel meer een gevolg was van het pittige trainingsprogramma dat Mo lendijk de laatste weken had afgewerkt. Alleen onder de lat lijkt Mo lendijk zich verzekerd te we ten van een vaste keus. De van Zwaluwen overgekomen Ab Nijgh manifesteerde zich uitstekend en deed Dick Bos, eerder met de reserves van Hoekse Boys in aktie in de Broekpolder, gemakkelijk ver geten. Maar voor het overige hebben Molendijk en Vlaar dingen nog een lange weg te gaan,.. Opstelling Vlaardingen: Ab Nijgh, Theo Talie (Hans Bos), Jaap Lokker, John Pors, Arle Ram, Wlm Mulder (Jan Huler), Han van Leeuwen, Hans Pors, André Montijn, Danny Molen dijk en Reijer Philip. r André Montijn (rechts) maakt zich los van oen verdediger van Hoekse Boys. Later zou Montijn na een prachtige solo het tweede doelpunt van Vlaardingen scoren. Den Haag Hermes DFVS heeftt tegen het Haagse HCC 2 een prima prestatie gele verd, De mannen van cap tain John Beyer wisten het matige scoren van runs, dat ze ae vorige week tegen stadsgenoot Excelsior op brak, op perfecte wijze te herstellen. Met een score van maar liefst 302 runs in 53 overswaarin echter 7 wickets gevallen waren. Rob ter Braak, die zijn de buut in het eerste team maakte, na een lange aan loop periode, was meteen goed voor 79 runs, Henny Verwijk (52) en John Ver- wey (94) hadden zo het grootste aandeel in de zege. Ook belangrijk was dat Her mes dit maal het bowlers- werk prima verzorgde. Voor al Henny Verwijk presteerde optimaal. Hij boekte zijn zijn bowlings prestatie op 7 voor 33. Zo wisten de Schiedam mers HCC op 147 All Out te brengen wat iedereen bij Hermes weer moed bracht Vlaardingen Het ge schonden imago van Zwa luwen is iets hersteld. Na de smadelijke afgang eer der deze week tegen Ex celsior M (5-0 verlies), herstelde de ploeg van trainer Cor Nieuwenhui zen zich enigszins tegen het Leidse UVS: 2-1. Een geflatteerde overwinning, want wat de Vlaardingse ploeg vooral in het eerste bedrijf liet zien was be droevend. Nieuwenhuizen tilde echter niet zwaar aan het povere spel van zijn team. Hij weet im mers dat hij over een groot aantal spelers nog niet kan beschikken. Nijmegen De Maassluise wielrenster Pascale Lever is tijdens de Nederlandse baan- kampioenschappen vierde ge worden op de sprint. Hoewel, zij als derde overging naar de halve final», slaagde de l9-ja-i rige wielrenster er niet in het ereschavot te beklimmen. In de halve finalé verloor zij in twee ritten van latere kam pioene Erica Ommen. In de strijd om de derde en vierde plaats was zij niet opgewassen tegen Wil Bezemer, die zich pas na herkansing voor de hal ve finales had gekwalificeerd. Ook hier waren twee ritten voldoende voor de beslissing. Zo ontbraken tegen UVS Eric Visser (vakantie), Peter Romeijn (vakantie), Martin van der Kooy (verhuizing), Cees Vogel (net terug van vakantie), Aad Biesheuvel (liesblessure), Leen Seekles (meniscusoperatie) en Ger de door Chris Woerts Goede (verhinderd). Spelers die Cor Nieuwenhuizen stuk voor stuk een plaats in het eerste elftal heeft toebedeeld, mits zij op tijd in conditie en in vorm zijn. Routine Peter Eijkelenboom (ex-kee per van Fortuna Vlaardin gen) is momenteel de enige routinier in het zeer jeugdige elftal van Zwaluwen. Een brok routine dat de gedegra deerde ploeg hard nodig zal hebben. Op het middenveld ontbreekt na het wegvallen van Leen Pijpers, hij speelt voorlopig in het tweede (maar Nieuwenhuizen hoopt dat hij zich weer beschikbaar stelt voor het eerste) een lei der. Tegen UVS was Albert de Pee in de rol van spelma ker gedrongen door de ambi tieuze trainer uit Zoeter- meer. Het ging de te luie De Pee maar moeizaam af. De voorhoede, Wim en Peter Sioevelaar en Theo Juisten- ga, kregen te weinig bespeel bare ballen, waardoor ze geï soleerd kwamen te staan. Het enige wapenfeit van Zwaluwen was dan ook een schot van dertig meter van laatste man Dick Keizer- Wim Stoevelaar (I) jaagt verbeten op de bal, zonder succes overigens waard in de veertigste mi nuut De achterhoede van de Vlaardingers had duidelijk moeite met het snelle, door tastende voetbal dat de nu al ingespeelde ploeg uit Leiden Zwaluwen voortoverde. Maarten Keizerwaard zal nog heel wat kilo's moeten afvallen alvorens hij terug is op zijn oude niveau. Henk de Bruin verving verdienstelijk de tijdelijk afwezige voor stopper Martin van der Kooy. De jeugdige Dick Kei zerwaard was een betrouw bare laatste man, die veel contact hield met Peter Eij kelenboom. Hugo Sluimer deed het evenals André van Elderen zeker niet slecht, maar of deze twee een vaste plaats kunnen veroveren is nog maar de vraag. Een moeilijke klus zal het voor Nieuwenhuizen worden om het iuiste evenwicht in het elftal te vinden. Spelers die nu goed presteren kan hij er niet zondermeer naast zet ten. Een moeilijke, maar voor een trainer ideale, opga ve derhalve. Opstelling Zwaluwen: Peter Eijkelenboom, Dlck Keizer waard, Maarten Keizerwaard, Hugo Sluimer, André van Elde ren. Albert do Pee. Henk de Bruin, Roel Noordam, Wlm Stoevelaar, Peter Stoevelaar, Theo Julstenga. Scoreverloop: 50e Wlm Stoe velaar wordt In het strafschop- tobled onderuit gelopen, cheldsrechter Dlck Ploeg bestraft de actie met een pe nalty. Maarten Keizerwaard scoort koelbloedig van 11 me ter: 1-0. 55e Peter Stoevelaar soleert en schuift de bal Juist op tijd door naar de vrijstaan de Theo Julstenga: 2-0. 75e André van Elderen veroozaakt op een knullige manier een strafschop. Eert Kort benut het Puitenkansje. 2-1. VLaardingen-Een matige start voor TSB, dat tegen CION (1- 1) de eerste wedstrijd speelde onder nieuwe trainer Hans Stout. Een normale zaak dat beide teams matig draaiden. Dat de thuisploeg conditineel nog niet aan de top zat, was duidelijk te merken aan de slechte aansluiting tussen de linies. CION had hier duidelik minder moeite mee dan hun leiding CION kwam door een verde- digingsfout op gelijke voet Vlaardingen- De nieuwe Sa telliet-trainer Wim Poulus heeft in de eerste wedstrijd zijn selectie - niet compleet omdat nog enkele spelers va- cantie vierden - nog niet vol uit zien spelen. De eerste helft tegen het Rotterdamse Euros port was erg matig, maar na de thee kwam daar snel ver andering In- Sa teltiet-spelcr Rens Drebbels wist kort na rust 1-0 in te schieten. Kort daarop was het Richard Schouten die 2-0 aan tekende. Door concentratie verlies wist Eurosport, in een erge rustige tweede helft, tot 2-1 terug te komen. De tilustie van een gelijke stand mochten de gasten snel uit het hoofd 2etten, want vlak vor tijd de tweede helft duurde slechts 35 minuten) bracht Marcel Zegeis de eindstand op 3-1. Vlaardingen-Een goede start voor het Vlaardingse DSS'26, Het oefende aan de Marathon- weg in Vlaardingen tegen het Maassluise Excelsior. Beide ploegen hadden al eerder ge speeld. Excelsior had verleden week met een 5-0 overwinning Zwaluwen afgebluft cn dat zou als waarschuwing kunnen gel den voor de Vlaardingers. Direct na aftrap wist de thuis ploeg de leiding te nemen. John Kley schudde de Maas sluise defensie wakker met een gave solo: 1-0. Kort darop was weer een snelle aanval de aanleiding tot 2-0 waaraan we derom John Kley het grootste aandeel had. In de tweede helft wisten de mannen van trainer Ferry Groeneweg nog wel uit een ander vaatje te tappen, maar dit kon echter niet voor een gelijke stand zor gen. Vlaardingen-,,Het hield niet over", sprak DVO '32-voorzit- ter Ben Verstegen na het tref fen tegen het Schiedamse Olympus. De thuisploeg, die te kampen had met een hoop ab senten, moest improviseren, ward oor trainer Gertie Baas geen conclusie kon trekken omtrent 2ijn selectie, Olympus wist al snel op een 0-3 voor sprong te komen. DVO pro beerde een blamage te voorko men door feller op de bal te spelen. Dat had succes zodat oe Vla, fe Vlaardingers toch nog tot 2- 3 naderden. Maassluis Tegen zaterdag vierdeklasser Hermandad leed VDL een nipte nederlaag: 2-3, De ploeg van trainer Gerrit van Gijzen keek al vlug tegen een achterstand aan, maar het was de snelle Koos Juursema die voor de gelijkmaker zorg de. Na de hervatting namen de bezoekers wederom de leiding, maar ook nu wist VDJ de kracht op te brengen om terug te komen. Uit een afgemeten pass van Leen Ketting scoorde Peter Berkhout 2-2. Twee mi nuten voor het einde bepaal den de Rotterdammers de eindstand op 2-3. Middelham is De Schiedam-* se afdelingsclub GSS is het oe fenprogramma gestart met een 2-2 gelijkspel bij Flakkee. Na een 0-0 ruststand nam de nog niet op volle sterkte aan tredende ploeg van trainer Ri* nus van Kampen (door vakan ties was zelfs geen enkele kee per voor handen) de leiding door een treffer van Arnold Vollebregt Flakkee, dat evenals GSS in de eerste klasse zaterdag van de RVB uitkomt, boog deze stand snel om in een 2-1 voor sprong. Het was John Weasels die de verdiende gelijkmaker liet aantekenen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 5