mm ans oovens .11 al populair ten aregem IK ÊËiSgÈmsm 'eter de Bruij n toch nog tweede 'Ik ga niet zwart werken' onde van Maassluis wordt groots aangepakt Cony van de Schoot doet het niet slecht SP6RÏK0RT r.Het bevalt me hier uitstekend "~7tsr Ben Hoefsloot verbreekt contract met Spijkenisse \Met prestatielopen en kinderkermis 11 sugutti» 1881 VD/SC/WW chiedam/Waregem U noet de groeten hebben van Jïans Loovens. Het gaat de [licht bebaarde ex-speler van öVV voor de wind bij 2ijn nieuwe club Waregem, waar hij op advies van Sandor Po povic, ook al ex-SVV, werd Aangetrokken. Loovens kan zijn geluk niet op bij de Bel gische club die uitkomt in de hoogste voetbalafdeling. Het Afgelopen weekeinde was hij eventjes terug op zijn oude jnest in Schiedam, waar hij [twee seizoenen speelde. Hij naakte zijn rentree direct als tanvoerder. L.Daar moet je niet te veel ^vaarde aan hechten," laat ovens evenwel direct we» en. „Normaal gesproken is [international Luc Mille- Tcamps aanvoerder en is zijn (broer Mark de reserve-aan voerder. De twee waren er niet bi; en omdat we tegen nïjn oude club speelden, nocht ik van Popovic de anvoerdersband om. Het stelde eigenlijk weinig voor." Hans Loovens heeft zijn in trek genomen in een riante bungalow net even buiten Waregem. Het leven bevalt hem goed in Belgiö: „De mensen hebben een heel an dere mentaliteit dan in Ne derland. Alles gaat veel ge moedelijker. Wij Nederlan ders zijn heel anders, hebben veel meer lef en flair. Je bent hier iets als je in het eerste van Waregem speelt Ik merk er nu nog niet zo heel veel van, maar als ik op straat loop, voel je de mensen naar je kijken. Schuchter ko men de jongeren dan vragen om een handtekening." Hans Loovens mag zich in een groeiende populariteit verheugen. Na de eerste twee thuiswedstrijden, waar in hij bijzonder sterk acteer de, kon hij al niet meer ka pot bij de trouwe supporters van Waregem. „Het is eigen lijk niet te geloven. Na een paar wedsrteijden kwamen er een paar supporters naar mij met het verzoek om een fanclub voor mij te mogen oprichten. Sta je wel even raar te kijken, dat ben je in Nederland niet gewend." Waregem presteert tijdens de voorbereiding boven ver wachting. In de wedstrijden voor de Vlaanderen-Cup bleef de ploeg van de ont- stuimige Popovic ongeslagen. Zaterdag speelt Waregem de finale om de cup tegen Beve- door Chris Woerts ren. Ironisch genoeg leed Po povic tegen zijn oude club SW zijn eerste nederlaag. Hans Loovens was na afloop vol lof over de prestatie van zijn oud-collega's: In de breedte is SVV zeker sterker geworden. Aanvallend in ie der geval. Opvallend vond ik het snelle spel. Onverwacht kwam die nederlaag eigen lijk niet eens voor ons. Je moet niet vergeten dat we zaterdag al tegen NAC had-, den gespeeld. Dat was wer kelijk een verschrikkelijke schoppartij, we waren echt moe na die wedstrijd." Waregem speelde vorig sei zoen een bescheiden rol in de Belgische competitie. Vooral in uitwedstrijden werden de- punten slechts moeizaam bijeen gesprokkeld. Tot wel geteld zeven punten kwam de ploeg op vreemde bodem. Loovens wijt het aan de te gemoedelijke mentaliteit. „Zodra de spelers buiten Wa regem kwamen presteerden ze niets meer. Totaal geen zelfvertrouwen. Popovic werkt daar keihard aan. Hij is net zoals bij SW vorig sei zoen. Hij gaat er echt kei hard tegen aan. Zijn oefen stof is heel gevarieerd". „Ik heb nog niet een dezelf de oefening gedaan als vorig jaar. Ze lopen hier in Ware gem echt met hem weg. De spelers zijn hier niet gewend dat ze door een trainer uitge- Hans Loovens in actio voor zijn oude club SVV tegen FC Amsterdam: „De mentaliteit Is hier heel anders." scholden worden. Van Popo vic accepteren de spelers echt alles. Zelfs de oudere spelers pikken zijn grote mond. We moeten gewoon meer lef krijgen." Hans Loovens is full-prof bij Waregem. Vervelen doet hij zich echter geen moment. Hij traint hard en veel. Iets dat hem in de voorbereiding bij na was opgebroken. Tijdens een trainingspartijtje verrek te hij een spier zijn dijbeen. Loovens was voor enkele weken uitgeschakeld. „Het gaat nu weer redelijk met me. Last van die spier heb ik niet meer. Het niveau valt me alles mee. Ik kan het aar dig bijbenen. Iedereen is tot nu toe erg tevreden over mijn prestaties." Strijen Kartcoureur Peter Bruijn uit Vlaardingen, Europees kampioen 1981 en wereldkampioen 1980, heeft tijdens de- laatste wedstrijd pm de Nederlandse titel in klasse A internationaal het dagklassement op zijn naam geschreven. Hij pakte een eerste, tweede derde plaats in de man ches. Dit knappe resultaat was voor De Bruijn echter niet voldoende om de titel in de wacht te slepen. Wel steeg hij nog twee plaatsen en werd zo tweede in het eind klassement. De titel ging op verrassende wijze naar de Amersfoorter Eddy van der Hoek, die voor deze beslissende laatste wed- strijd nog op een kansloos geachte derde plaats lag. Lijstaanvoerders Michel Blanken en Fred Koene lie ten het zondag volledig af weten. Bijna kwam De Bruijn nog op de hoogste trede. Van der Hoek slipte in de laatste manche, maar De Bruijn achtte zich vóór deze man- che al kansloos voor het kampioenschap en reed slechts voor handhaving van zijn toch fraaie tweede plaats. Een eerste plaats in deze al lerlaatste manche had De Bruijn alsnog het kampioen schap opgeleverd. De Bruijn, niet eens echt teleurgesteld: „Meer zat er deze keér niet in. Het g,ing er zo fel aan toe. Ze reden zowat de veters uit mijn schoenen". Peter de Bruijn klom in de strijd om de Nederlandse titel van de vierde naar de tweede blaats. Maassluis Ben Hoefsloot heeft het bestuur van Spijke nisse te kennen gegeven af te zien van zijn verbintenis als trainer van de B-selectie, Hoefsloot zou vorige week beginnen met de training van de selectie, maar zag daar op het laatste moment vanaf, omdat hij van het be stuur van Spijkenisse geen garanties kon krijgen over de wijze van uitbetaling van zijn salaris. Hoefsloot teleurgesteld: „Ze wilden mij zwart betalen. Daar nam ik geen genoegen mee. Als mij iets zou overko men, zou ik niet uitbetaald krijgen. Ik ga natuurlijk niet onverzekerd ergens werken. Ik heb herhaaldelijk om een gesprek met het bestuur ge vraagd, maar steeds werd de boot afgehouden. Met de hoofdtrainer is alles al een half jaar geleden geregeld, maar toen ik vroeg om een gesprek werd het steeds maar uitgesteld." Voor de jeugdige Hoefsloot was het een zware beslissing om zijn eerste contract als trainer te moeten afzeggen: „Ik keek er echt naar uit om te beginnen. Ik had de hele voorbereiding al op papier staan, maar ik wil geen on verantwoorde risico s lopen. Als ze mij gewoon 'wit* had den betaald, was er niets aan de hand geweest. Het bestuur van Spijkenisse vond het nogal vanzelfsprekend dat ik 'zwart' zou worden uitbe taald." Het nemen van de beslissing werd voor Ben Hoefsloot eenvoudiger gemaakt door het feit dat hij uitzicht heeft op een vaste betrekking als badmeester in het zembad van Maassluis: „Als ik aange nomen word, moet ik wissel diensten gaan draaien en dat zou natuurlijk moeilijk te combineren zijn met het ge ven van trainingen. Ook dat heeft meegespeeld in de be slissing om uiteindelijk niet naar Spijkenisse te gaan." Het bestuur van Spijkenisse bleek pijnlijk verrast door het voor hen zo onverwachte besluit. Piet Slijkhuis, be stuurslid en belast met de voetbal-technische zaken binnen de vereniging, kan het eigenlijk nog niet vatten. In ambtelijke bewoordingen zegt hij: „Het is duidelijk dat we niet gecharmeerd zijn van de handelswijze van de heer Hoefsloot In een brief aan het bestuur heeft hij te kennen gegeven dat hij een nieuwe job had gevonden en daarom niet bij ons als trai ner in dienst kon komen. Echt we stonden heel raar te kijken." Over de vermeende beschul diging van Ben Hoefsloot als zou Spijkenisse hem niet via de legale weg willen betalen, wint Slijkhuis zich erg op: „Wij betalen via de normale kanalen. Wij houden ons niet op met 'zwart' geld. Ik weet dat anderen verenigingen het wel doen, maar het is te gen de principes van Spij- kensise. Het is echt uitgeslo ten en ik begrijp niet waar dat verhaal vandaan komt. De successen van Spijkenisse 2ijn de laatste jaren afgeno men. Misschien heeft het weg te maken met het feit dat wij alles eerlijk doen en niemand 'zwart' betalen." De visie van Piet Slijkhuis wordt nog eens bevestigd door Chris Woerts door tweede-voorzitter Veen man, die aanwezig was bij de onderhandelingen met Hoefsloot: „Hoefsloot zou bij ons komen werken als 'be langeloos' trainer. Hij zou een vaste kilometervergoe ding kriigen en een kleding en telefoon vergoeding. Wij als bestuur hebben toen een contract opgesteld, dat Hoefsloot zou ondertekeken op de kennismakingsavond. Dat gebeurde echter niet, omdat hij afbelde." „Het contract is nadien nooit ondertekend. Hij zou niet bij ons op de loonlijst komen, wilde dat ook zelf niet, om dat hij nog studeerde. Het is echt grote onzin van hem dat wij hem niet 'wit* wilden be talen. Als we zwart geld zou den hebben, zouden we er spelers mee betalen. Hadden we direct een beter elftal. Nee, Hoefsloot zou betaald worden volgens de normen die de KNVB heeft vastge steld voor een belangeloos trainer." „Hij heeft ons een brief ge schreven waarin hij uitlegde dat hij niet kon komen bij ons als trainer omdat hij een nieuwe baan had. De kous was daarmee voor ons af, hoezeer wij de beslissing van Hoefsloot ook betreuren. Het leek ons een geschikte kan didaat". MijnsheerenlandTijdens de eerste wed strijd die meetelde voor de Zuid-Holland-be- ker hebben twee leden van de zwemvereni ging VZC bescheiden klasseringen geboekt Op de twee kilometer vrijeslag dames eindig de Conny van de Schot in de middenmoot Haar tijd van 32.55.1 minuten was echter al leszins redelijk. Alex Gerritsen finishte op de twe kilometer schoolslag in de achterhoede. Ook zijn tijd van 38.41.9 minuten was voor een vijftienja rige aanvaardbaar. Irene van der Laan, oud-lid van VZC, scoor de op de vrijeslag een knappe vijfde plaats. Met 26.20.1 minuten bezet zij bovendien de eerste plaats op de ranglijst Voor deze bokaal volgen nog vier wedstrij den. De eerstvolgende is op 22 augustus in Rijswijk. Conny van de Schoot„mlddenmoot... jsluïs Voor de tweede Achtereenvolgende maal vordt de jaarlijkse wieler ende van Maassluis, die op aterdag 15 augustus wordt behouden, een gecombineerd sportief gebeuren. De wieler ronde wordt uiteraard geor- ;aniseerd door de Vlaarding- e wielerclub De Coureur en Öe omlijstende prestatielopen ptaan onder auspiciën van de politie Sport Vereniging Maassluis. Jet sportieve dagje in Maas- begint met de prestatie lopen. Men kan kiezen uit twee afstanden. Om 10.00 uur vertrekken de deelne mers aan de 1.900 meter (twee ronden om de Haven) en een kwartier later gaan de deelnemers aan de 7.600 meter (acht ronden om de Haven) van start Het parcours van de presta tieloop is: Govert van Wijn kade, Koepaardbrug, Haven Hoogstraat, Mamixkade. An kerstraat, Hellingkade, terug naar de Govert van Wijnka de. Alle deelnemers die de gekozen afstand binnen een redelijke tijd afleggen, ont vangen een herinnering. Start en finish zijn aan de Govert Wijnkade. Deelnemerskaarten zijn van af maandag dagelijks tussen 9 en 16 uur tegen betaling van 2,50 gulden te verkrijgen aan de receptie van het poli tiebureau in Maassluis (West- landseweg). Op de dag van de prestatielopen kan men zich van 9 uur bij de start in schrijven. Aangezien de orgasnisatoren slechts over een beperkte kleedgelegenheid beschik ken, wordt de deelnemers geadviseerd om zo veel mo gelijk in trainingspak te ko men. Nadere informatie over de twee prestatielopen wordt verstrekt door AA, Bouwens, tel 01899-1344, toestel 11. Om II uur wordt die zater dag een begin gemaakt met de wielerkoersen. Op dat tijdstip beginnen de recrean ten. Om 12 uur vertrekkon de nieuwelingen (45 km), an derhalf uur later gevolgd door de dames (45 km). De amateurs, die het klspstuk van dit criterium vormen, vertrekken om 15 uur voor hun 82 kilometers over het parcours dat eerder die dag gebruikt wordt door de pres tatielopers. Buiten het parcours, zo Iaat de Maassluise politie weten, worden de volgende wegen voor het verkeer afgesloten: Hoogstraat, Havenbrug, Wip, Goudsteen, Noorddijk (ge deeltelijk), Zuiddijk (gedeel telijk), Industrieweg (gedeel telijk) en Keucheniusstraat Op het parcours mogen geen auto's geparkeerd staan. In de nabijheid van het par cours zullen verschillende nevenaktivïteiten gehouden worden. Op het parkeerter rein naast de Grote Kerk worden om 13.30 en 14.30 uur fietscrossdemonstraties gegeven. Deze via de tv in populariteit stijgende sport wordt in Maassluis door het Eppo-Peugeotteam uit Eind hoven geïntroduceerd. In de Keucheniusstraat houdt de wïjkvereniging Ka belpolder een kinderkermis, 'met onder meer ballengooien en touwtrekken. De winke liersvereniging De Binnen stad ontplooit eveneens di verse aktiviteiten (o.m. een kindermarkt) in de Nïeuw- straat, de Zuidvliet en de Dr. Kuyperkade. Een oplossing voor het pro bleem heeft Spijkenisse nog niet gevonden. Voorlopig neemt jeugdtrainer Jan-Wil lem Ver maat de training van de B-selectie op zich. In de loop van de week hopen we rond te komen met de heer Jan Hensen. Hij is momen teel jeugdtrainer bij Ventura Sport, maar wil die functie graag combineren met het geven van training aan onze B-selectie. Hij was al eerder kandidaat, maar toen kozen we voor Hoefsloot. Ik denk dat we snel met hem rond kunnen komen." Het bestuur van de Vlaardingse hockeyclub Pollux bestaat dit sei zoen uit Bob Petri (voor zitter), wiens funktie medio december door Hugo König wordt over- gemomen waardoor Pe tri scheidsrechters com missaris wordt, Wilma Abrahamse (secretaris). Ton Winninghoff (pen ningmeester), Robert Baumgardt (technisch commissaris), Hugo Kö nig (scheidsrechters commissaris) en Harma van Maaren (commissa ris jeugdzaken). Bij dezelfde vereniging werd voorts de jaarlijkse contributie als volgt vast gesteld: senioren (18 jaar en ouder) 240 gulden, ju nioren (14 tot en met 17- jaar) 150 gulden, adspiran- ten (tot 14 jaar) 112,50 gul den, buitenleden 85 gul den, ondersteunende leden 50 gulden en begunstigers 40 gulden (minimaal). Na vijf jaar maakte routinier Karei van Veen zijn come-back als tweede honkman van Groenoord. Door blessu res en vakanties moest hij tegen The Hawks noodgedwongen meespe len. Tot tevredenheid van een ieder vervulde hij zijn sportieve plicht. Holy speler Cees Schriek is tijdens de training door zijn rug gegaan. Hij kwam bij een val zo ongelukkig terecht, dat vermoedelijk een wervel verschoven is. Momenteel verblijft de on- felukkige speler nog in et Holy-zïekenhuis, waar wordt bekeken of opera tioneel ingrijpen noodza kelijk is. Schriek is naar alle waarschijnlijkheid voor de rest van dit sei zoen uitgeschakeld. Ook Ada Reijmer is uitgeschakeld. De vrou welijke honkbalscheids- rechter heeft zoveel last van haar rug, dat ze voorlopig volstrekte rust moet houden. Zij is zeker voor de rest van het seizoen uitgescha keld. Voetbalvereniging Vlaardingen houdt op de zaterdagen 15 en 22 augus tus op het complex in de Broekpolder een toernooi voor reserve-elftallen (3 tot en met 10). Aan ddit toernooi wordt deelgeno men door Fortuna VI, Hermes DVS, MVV'27, VFC en gastheer VV Vlaardingen. De voorlopige A-selec tie van de afdelingsclub DBZ wordt gevormd door B, en K. Kinue- ging, C. en K. Bruinsel, J. en A. San tra, A. Wolt huis, M. Krabbedam, J. de Voa-Burghart, B. Quak, B. Verbruggeo, P. Jongeneel, R. van der Linden, PJ. van de Raaf, A. Verbrnggen, M. Lansbergen. C. Wijnen, A. Houtzager, W, Zag- wijn, G. Wigmans, G. Heyster, J. Hermans, P- van Os, R Rissema, H. en R. Belfor, R. Hols, P. Salari, J. Steward, P. Gun ter, E. Kok, H. Lee- win en P. Hirschfeld. Oud-SWer Adrie Nan- lohy, die het afgelopen sei zoen niet speelde, komt dit seizoen uit voor de hoofd klasser Rheden. De C-spe- lers Versteeg en Meijer van FC Vlaardingen heb ben zich over laten schrij ven naar het Haagse VIOS, waar oud-FC trai ner Jan de Gier thans de scepter zwaait.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 6