De Korenbeurs speelt toch weer Europa Cup Hoekse Manege viert verhuizing Hoekse W atersport V ereniging wil betere bereik baarheid VDL contra Excelsior M DVO'32 begint met j ubileumaktiviteiten Ben Hoefsloot ongenaakbaar Forel in Waterweg SPORTAGENDA 5P0RTKGRT Geen wijzigingen in eerste team HWVgastheer voor NK Hobie 14 mrmm Loting eerste bekerronde 18 «uguttot 1981 VD/SC/WW Schiedam Het nieuwe ta- feltebnisseizoen heeft voor de Schiedamse eredivisionïst De Korenbuers een interes sante opening. AI op de eer ste competitiedag 12 sep tember neemt De Koren beurs het in een uitwedstrijd op tegen veelvoudig lands kampioen Tempo Team. Waarna de Schiedammers oen week later in Oostenrijk uitkomen in de strijd om de Europacup. Op 26 september zijn de Schiedammers voor het eerst in eigen huis te zien. Debutant Scylla is dan de tegenstander. Vooral het meespelen in de strijd om de Europacup-2 Is verrassend. Als vereniging 2onder sponsor zou de Schie- damse vereniging eerst niet meedoen. Voorzitter Jos Cla zing: „Het mocht niet ten koste gaan van de clubkas. Daarvoor zijn de wedstrijden veel te duur." Waarbij Cla- zing opmerkt dat het niet uitmaakt of er thuis of uit wordt gespeeld- Uit is er een dure reis, terwijl thuis de verplichting geldt de tegen stander drie dagen onderdak te bieden. „Slechts als er een sponsor gevonden zou wor den, zouden we kunnen meedoen," aldus Clazing. Overleven Voor het spelen van de eer ste tonde is het eerste team Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven £an de sportredaktie van deze kiant Brede Haven straat 6 (3131 AC) of Postbus 110 (3131 BC) te Vlaardingen. De sportre- daktie is telefonisch be reikbaar onder nummer 010-34.52.09. Dinsdag 13 augustus: Voetbal: 19.00 uur HMSH-SW 2, 19.00 uur Belvedère-FCN'65, 19.00 uur Abbenbroek-SFC, 19.00 uur Hoekse Boys- DUNO aan de Herdersweg in Jïoek van Holland, 19.00 uur Wippolder-Ur- sus, J.9.00 uur DSS'26-Ca- pelle aan de Marathonweg in Vlaardingen; Honkbal: 19.00 uur Banco Braves- Groenoord (beker); Ten nis: 17.00 uurB-, C- en D- toemooi van VLTC aan de Watersportweg in Vlaar- dingeO- Woensdag 19 augustus: Voetbal: 19.30 uur Volen- dam-SVV, 19.00 uur DOTO-Schïedam, 19.00 uur Vlaardingen-DFC in de Broekpolder te Vlaar dingen» 19.00 uur RKWlK-Aeolus op sport park 't Nieuweiant te Vlaardingen, 19.15 uur WRW-Satellïet, 19.00 uur HBSS-'s-Graven2ande op sportpark Harga- in Schie dam. 19.00 uur VFC-Ex- celsior M aan de Sportlaan te Vlaardingen, 19.00 uur PPSC-DHS op sportpark Thurlede in Schiedam, 19.00 uur St Lodewijk- DRZ, 19.00 Excelsior'2Q- SW 2 op sportpark Thur lede in Schiedam, 19.00 uur SVV 3-Demos op sportpark Harga in Schie dam, 19.00 uur Floreanty- DVO'32, 18.45 uur Olym pus S-Hermes DVS in sportpark Kethel te Schie dam, 19.00 uur Hennes DVS-Vitesse Delft op sportpark Harga te Schie dam. 19.00 uur Fortuna Vl-DRl* aan de Marathon- weg te Vlaardingen, 19.00 uur Hoek van Holland-Te- DiRo aan de Herdersweg te Hpek van Holland, 19.00 uur Hollandiaan- TSB op sportpark 't Nieu weiant te Vlaardingen; Tennis: 19.00 uur C- en D-toemooi van VLTC aan de Watersportweg te Vlaardingen. Donderdag 20 augustus: Voetbak 19.00 uur FFC- MSV'7L 19.00 uur Olym pus S-VVK in sportpark Kethel te Schiedam, 19.00 uur HVO-Unicum aan de Zwaluwenlaan te Vlaar dingen, 19.00 uur Ursus- SVV 2 in sportpark Harga te Schiedam, 19.00 uur SVDBR-CION, 19.00 uur Quintu5-GSS; Tennis: 19.00 uur B-, C- en D-toer- nooi van VLTC aan de Watersportweg te Vlaar- dingen. erin geslaagd om een sponsor te vinden, zodat Hans Lïn- gen. Jan Vlieg, Ron van der Aa en teambegeleider Joop Wouters het op 19 september kunnen opnemen tegen het Oostenrijkse ComterdeU. „Wellicht overleven we die eerste ronde," gaat Clazing rustig verder. „Dan heb je voor negentig procent kans op een interessante thuis wedstrijd in de tweede ron de." Clazing benadrukt dan ook dat het volledig de wens van het team is om mee te doen in de Europacup. „Gewoon om naast de competitie nog wat extra's te kunnen doeiT, om het seizoen nog wat extra fleur te geven." In de competitie zelf ver wacht Jos Clazing dat het voor zijn team opnieuw om handhaving zal gaan. „Met Scylla erbij is de degradant al vrijwel bekend. Ik ver wacht dat het met de komst van Patrick Swier versterkte Avanti dat verder met Bettine Vriesekoop en Ro nald Rijsdorp uitkomt een belangrijke rol bovenin gaat spelen." De transfer van Swiers was wel de belangrijkste mutatie in de eredivisie, al zag Tem po Team derde speler Han Gootzen naar Valkenswaard vertrekken. Het ongewijzig de 't Hocge Huys, met de Schiedammer Nico van Slob be, oud-Korenbeursspeler Bert van den Ham en Anne Vlieg, heeft ook goede papie ren op het kampioenschap. Bij De Korenbeurs zelf, dat via een beslissingswedstrijd ternauwernood het ejedivi- sieschap kon veilig stellen dus geen mutaties: Jos Cla zing; „Er is gewoon geen geld voor het aantrekken van een sterke speler. We zien wel hoe ver we komen. Met Scylla erbij zullen we ons in de eerste helft wel weer weten te handhaven." Indeling Nieuw in de tafeltennisoom- petitie is de indeling van alle landelijke afdelingen in divi sies. De benamingen van ereklasse tot en met de pro motion-overgangsklasse zijn vervangen door eredivisie tot en met de vijfde klasse. Een nieuwtje in de eredivisie is het spelen tot een team het zesde punt heeft gescoord. Bij wijze van proef wordt dit een jaar uitgeprobeerd. Bij deze regeling wordt het dubbel als zevende partij ge speeld, zodat iedere speler minimaal twee enkelspelen heeft Clazing: „Misschien is die regeling iets nadelig voor ons. Hans Lingen moet nu zeker twee en Jan Vlieg één pasrtij winnen om ervoor te zorgen dat we het voor ons zo belangrijke dubbel kun nen spelen." Speelt het team van De Ko renbeurs eredivisie, het tweede team acteert heel wat lagen in de vijfde divisie. Gebleven in dit team is Wim van der Poort, die de uit de jeugd gekomen Chris Sloot weg en Willy Timister naast zich heeft. Het dames-team - Alien de Boer, Petra Bach on Karin van Deijck épêèlt regionaal, terwijl De Korenbeurs bij de jeugd in B-groepen twee meisjes en twee jongensteams heeft, Hans Lingen duikt dit sei zoen met De Korenbeurs toch het Europa Cup-avon- tuur in. Vlaardingen Hoewel DVO'32 ei genlijk nog een klein jaar van het officiële vijftigjarig bestaan verwij derd is, wordt zaterdag al begonnen met de jubileumaktiviteiten. Het ju bileumjaar neemt een aanvang met een demonstralie van het Flying Dutchman-team, dat de nieuwe ju- bileumvlag op het terrein aan de Vlaardingse Marathonweg moet be zorgen. De parachutisten worden daarbij muzikaal begeleid door de drumband Liberté met hun majo- rettenkorpos. Met hulp van de jong ste DVO'ers zal voorzitter Ben Ver- steege daarna de jubileumvlag hij sen. De openingsdag begint al om elf uur met een praatje door de afgevaar digden van de jubileumcommissie. waarbij de plannen de aktiviteiten bekend gemaakt worden, die in de loop van het jaar plaatshebben. Het programma voor de openingsdag luidt: 11.00 uur openingspraatje, 11.30 uur damesvoetbal wedstrijd, 13.00 uur show Liberté en aanbie ding jubileumvlag, 14.15 uur ballon- wedstrijd en 15.00 uur voetbalwed strijd DVO'32-Sparta 2, In het kader van DVO's gouden ju bileum zullen de D- en E-pupillen in september op woensdagavonden deelnemen aan het penalty-schie ten. Van elkmpupillenelftal zullen de drie beste schutters overgaan naar de finale. De koelbloedigs te strafschopspecialist wordt winnaar van de Jubileum Penalty Cup. Puttershoek Ben Hoefs loot ontwikkelt zich dit sei zoen als wielrenner bijzon der sterk. Tijdens de eerste rit van de vierweekse wie- Iercompetitie manifesteer de de Maassluizer zich ge weldig. Hij fietste niet al leen goed, maar door uit stekend te kijken wist hij precies het goede moment kiezen om aan de haal te gaan. Het resultaat was een klinkende overwinning met voorsprong. Hoefsloot is eigenlijk als verzorger van zijn jongere broer Rob het wielerwereldje binnen gestapt. Werd echter ge grepen door het wielervi- rus en hij rijdt dit seizoen mee als liefhebber. Gemakkelijk was het be slist niet op het winderige parcours van De Hoekse Renners. Het peloton was al snel aan stukken gere den dooor ontsnappingen van Harry Kaptein en twee Barrhopoortrenners. De uitlooppoging van de drie renners werd echter snel teniet gedaan. Twee ronden voor het einde was het Ben Hoefsloot die er van tussen ging. Hij kreeg aanvankelijk gezelschap van Ton Voordendag, maar versnelde in de laatste ron de. Met een ruime voor sprong haalde hij zijn zege binnen. Hoek van Holand Nu de verhuizing van de manege Hoek van Holland naar het nieu we terrein langs de Kaapweg vrijwel vol tooid is, houdt de manege zondag 23 augustus een groots ruiterfeest. De bedoeling van het geheel is om via een 'open dag' veel mensen de gelegenheid te bieden om op het nieuwe terrein een kijkje te nemen. De nieuw aan te leggen 'binnenbak' is nog niet klaar. De vergunning voor dat bouw werk, met de nieuwe stallen, is in aanvraag, maar dat is geen beletsel om zondag spring- wedstrijden uit te schrijven voor pony's en paarden. In beide categoriën kunnen nog in- schrijvingen worden geplaatst. Het springen van de pony's heeft plaats van 's morgens negen tot elf uur in verschillende rubrieken. Van elf tot half twaalf volgt dan een demonstratie van ruiters van manege De Lickebaert. Als intermezzo geeft sportschool Arie Verkade een half uur durende boksde- monstratie vanaf half twaalf. De middaguren worden in z'n geheel gevuld met springwed- strijden voor paarden in alle rubrieken. Op het terrein wordt een aantal wordt een aantal kraampjes opgesteld ten dienste van het publiek en de vereniging. Wanneer het weer meewerkt, wordt de dag afgesloten met een dansavond, waaraan een bekend orkest Hoek van Holland Een strop voor de bengelaars die hun sterke verhalen in berg- meertjes en snelstromende binnenlandse moeten op doen? Ach, zo'n vaart zal het niet lopen, maar een feit is dat deze week tot twee keer toe in de Nieuwe Waterweg een forel werd gevangen. Martien van Ooijen (17) was de eerste die vanaf de steiger nabij de semafoor een regen boogforel verschalkte. Hij Het bestuur van de jubilerende Hoeksè Watersport Vereniging. //"'v,' 'y'T'? Hoek van HollandTien jaar geleden schonk hetbaggerbe- driojf een oude dubbeldeksbus aan de Hoekse Watersport Vereniging. De bus diende als voorlopig onderkomen, tot het permanente clubhuis verwezenlijkt was. Tijdens de receptie ter gelegenheid van het tweede lustrum prijkte op de be stuurstafel een bloemstuk van dezelfde maatschappij, met daarin verwerkt een mini-dubbeldekker, als bewijs dat men elkaar niet vergeten was. De watersportvereniging, zo vertelde voorzitter J. Mal- herbe in zijn jubileumtoe spraak, is trouwens tocxh veelal afhankelijk van ande ren bïj de uitvoering van haar aktiviteiten. Hij noemde daarbij het loodswezen, red dingsmaatschappij, maar ook deelgemeente, sport en re creatie, commissie Alle Hens en de politie. Ook goede sponsors zijn bïj zeilwedstrijden onontbeer lijk, zo meende Malherbe, die zich erg blij toonde dat de le den zelf ook alle aktiviteiten gemotiveerd begeleiden. Mede hierdoor heeft de vere niging een grote recreatieve waarde, niet alleen voor de leden zélf, maar ook voor de familieleden. Hoewel het de Hoekse Wa tersport Vereniging in de meeste opzichten voor de wind gasat, blijven er toch nogal wat wensen. De be reikbaarheid van de accom modatie blijft een grote zorg, omdat de Rechtestraat een afgesloten weg is, waar auto's niet mogen komen. Dat bete kent een groot heen en weer gesjouw met materialen van af de Schelpweg naar het strand. Malherbe zei te ho pen, dat er volgend seizoen een oplossing zal zijn voor het berijden van de Rechte straat Voorts vroeg de watersport- voorzitter om het ontwerpen van een veiligheidsregie- ment ten aanzien van het on gecontroleerd surfen van niet-leden op zee. Hij is van mening dat de eisen van de watersportvereniging ook voor anderen zou moeten gelden. Met muziek, zeildemonstra- ties en een geweldige barbe cue voor bijna honderd vijftig mensen, profiteerde de wa tersportvereniging van het bijzonder mooie weer op de lustrumdag. Dit weekeinde worden de Nederlandse kampioenschappen voor Ho bie 14 gehouden, waarvoor de Hoekse Watersport Vere niging organisator en gast heer is. r# Vlaardingen De 'eerlijke* loting voor de eerste ronde van de KNVB-beker heeft voor deze re gio een aantal interessante ont moetingen opgeleverd. Zo komt de zaterdagse derdeklasser Vlaar dingen op 12 september uit tegen het reserveteam van de Rotter damse eerstedivisieclub Excelsior. De meest in het oogspringende confrontatie is evenwei die tussen de twee Maassluize verenigingen VDL en Excelsior M, die gespeeld wordt op het terrein van VDL. Vorig jaar werd een oefenwed strijd tussen bedide clubs bijge woond door 2.500 toeschouwers. VDL won toen met 4-0. De wedstrijden voor de eerste ronde worden gespeeld in het weekeinde van 12 en 13 septem ber. De duels tussen zaterdag- en zondagdubs worden op zaterdag 12 september afgewerkt. De zater dagse wedstrijden beginnen om 16.15 uur en de ointmoetingen op zondag om 14.30 uur. De volledige loting voor de KNVB-clubs in het Waterwegge bied luidt: Fortuna Vl-Be Fair, DZB-RKWIK, VDL-Excelsior M, DCL-HBSS, Exccelsior'20-Helle- voetsluis, Satelliet-De Postduiven, FCN'66-RFC, VCS-VFC, Delf ia- Zwaluwen VI, Oïiveo-Martinit, ASWH-Herrmes DVS, Hoek van Holland-VELO, Hoekse Boys- Texas DHB, SFC-De Hollandiaan, Alexandria'66(zo)-MW'27m BTCpSchiedam. Rijsoord-DHS, NOC-PPSC, Ursus-TSB, BEC- DSS'26, SMV-SVV 2 en Vlaardïn- gen-Excelsior R 2. medewerking zal verlenen. Er wordt dan vanaf 19.00 uur gedanst De toegang tot het terrein is gratis. viste met een gewone 'blin ker' en een paar dagen later werd er opnieuw een forel verschalkt. Volgens bekende en erkende hengeldeskundigen van de Hoekse watersportverenin- ging is het in jaren niet voor gekomen dat bij Hoek van Holland forel werd gevan gen. En de vraag is weer ak- tueel of de zee inderdaad schoner wordt of dat de vis zich aanpast Voor de wedstrijd tegen Telstar acht te SW's voorzitter Cor de Vries het no; dig het publiek toe te spreken. De Vries rekende min of meer op de steun van dc supporters. Waarschijnlijk had hij toch de verkeerde bewoordingen geko zen. Hij had beter op de steun van dé spelers kunnen rekenen. Cor Peitsman, spits van SVV, maakt een gerede kans op een heus tv-optreden. De bikkelaar is, zonder dat hij van iets wist, door zijn ploegmaat Ruud van Dijk en ex- maat Hans Loovens opgegeven voor de Show Bizz Kwis van Ron Brandsteder en zijn Bella. Het enige probleem voor Peitsman en zijn charmante vriendin Lilly Vermeu len is, dat zij zich op 29 augustusin de Bussumse studio's moeten melden voor de voorronde. Uitgerekend op het tijd stip dat SVV in Dordrecht aantreedt te gen DS79. Met een dikke drieduizend toeschouwers sprong SVV er zaterdagnamiddag niet slecht uit. Bij voorbaat had het bestuur ge rekend op ongeveer 1.500 betalende pas santen, zodat men voorlopig nog geen spijt heeft van het experiment om op zaterdag spelen. Geen gek idee overigens om een heuse boerenkapel acte de presence te laten geven op de overdekte zittribune. Al leen zou het de dame en heren muzi kanten niet misstaan om voor de eerst volgende gelegenheid een wat uitge breider repertoire mee te nemen naar Harga. SW's tweede secretaris Aad van Dijk haalde na de zenuwslopende negentig mi nuten opgelucht adem. Hij mag inderdaad de volgende wedstrijd weer aanwezig zijn: Commentaar van zijn echtgenote: 'Als hij dan 's avonds maar wat meer thuis is. Nu is hij dag en nacht bij SVV'. Wim Tijl moet voorlopig nog eeif paar weken wachten, alvorens hij weer helemaal in training kan gaan. De me dische ingreep (er werd wat overtollig bindweefsel op zijn knie verwijderd) is; weliswaar naar wens verlopen, maar toch moet de spits het nog een tijdje- rustig aan doen. - Zowel de velden van SW en Fortuna VI waren dit weekeinde voorzien van een veel te hoge grasmat, waarover door de spelers behoorlik werd geklaagd. Het schijnt echter te zijn dat men het gras uie£ opzet niet heeft gemaid, omdat men bang is dat de matten anders schade ondervin-; den van de felle zon. - De handbalvereniging WIK uit Vlaar dingen houdt vrijdag 11 september (aanvang 20.30 uur) de jaarlijkse leden vergadering. Bij de bestuursverkiezing zijn Mary Vredenbregt (tweede secreta ris) en Henk-van Vliet aftredend en niet herkiesbaar. De hockeycompetitie start in het week einde van 5 en 6 september voor alle elf tallen (hoofdbond en districtscompetitie). Ter voorbereiding hierop oefende net eer ste herenteam van het Vlaardingse Pollux uit tegen HDS en won met 1-0. Vanaf za terdag 22 augustus is het clubhuis van Pol lux vanaf 10.00 uur geopend. Het junioren softbaiteam van Schie dam is kampioen. De beslissende wed strijd tegen Holy werd met liefst 38-3 gewonnen. De junioren moeten nu in de slag om het Rotterdams kampioen schap. De tegenstander is nog onbe kend, maar het staat nu al vast dat de wedstrijd op 26 augustus in Rotterdam wordt gespeeld. De winnaar mag mee doen aan de strijd om de nationale ti- te L De selectie van VDL is uitgebreid met Peter van der Meulen. De 36-jarige speler kwam drie jaar geleden voor het laatst in aktie voor RKWIK, Na zijn sportieve loopbaan werd hij jeugdtrainer in het Westland. Hij werd echter vroegtijdig ont* slagen en gaat nu weer voetballen. t Bij Groenoord maakte Hans Vroon tegen MSV71 zijn rentree op de heuvel. Na een langdurige elleboogblessure is hij nu weer topfit. Bij Excelsior M heeft Onno Wicherts zich weer op de training gemeld- Na een maandenlang verblijf als militair in Liba: non is de jeugdige voetballer nu weer te rug in Nederland. Vandaag speelt Groenoord tegen The Braves de finale om de John Heyt-be ker van het rayon Zuid-West Nedfri land. De winnaar van deze wedstrijd gaat door in de landelijke eindrond* die na afloop van de competitie wordt gespeeld.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4