SPIRT] Groenoord bereikt eindstrij d om John Heytbeker Felle strijd verwacht Waterweg Cup om SPORTKORT Hermes DVS afgebluft Volendam in eigen huis niet verder dan deling SPORT- ABENOA 'Delfland' surft om Witkamptrofee tB&ZS&tk donderdag SO ausuttL* 1381 VD/SC/WW Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportrcdaktie van deze krant. Brede Ha venstraat -6 (3131 AC) of Postbus 110 (3131 BC> te Vlaardingen. De sportredaktlc is telefo nisch bereikbaar onder nummer 010-34^2.09. Donderdag 20 augustus: Voetbal: 19.00 uur PFC- MSV'71. 19.00 uur VVK- Njeu wen hoorn comb, in Sportpark Bijdorp te Schiedam, 19.00 uur HVO-Unicum aan de Zwaluwenlaan te Vlaar dmgen, 19.00 uur Ursus- SVV 2 in sportpark Har- Ca te Schiedam, 19.00 uur SVDBR-CION, 19.00 uur Qumtus-GSS: Tennis: 1900 uur B-, C- en D- toernooi van VLTC aan de Watersportweg te Vlaardingen. Vrijdag 21 augustus: Voetbal: 19.00 uur SFC- DVC m sportpark Thur- iede te Schiedam; Ten nis: 19 00 uur B-, C- en D-toernooj van VLTC aan de Watersportweg te Vlaardmgen; Softbal da mes: 19.00 uur Neder lands team-Utah Bees m sportpark Harga te Schiedam; Hockey: 20 00-21.30 uur Jubileum- receptie Spirit ter gele genheid van het 45-jarig bestaan in het clubge bouw aan de Hargalaan te Schiedam. Zaterdag 22 augustus: Voetbal; 19 30 uur For- tuna Sittard-SVV, 15.00 uur DVO'32-Sparta 2 (ju- bileumwedstrijd) aan de Masrathonweg te Vlaar dmgen. 14.30 uur ASWH- Vlaardmgen, 16.00 uur Helle voetsluis-Sa teiliet, 14,30 uur Zwaluwen- SSC'55. 14.30 uur Piers- hil-SVV 2, 14.00 uur WK-Lombardyen in sportpark Kethe] te Schiedam, 16,00 uur TOGH-Excelsior M, 14.30 uur Hoekse Boys-Militair elftal Ypenburg aan de Harwich weg m Hoek van Holland. 14.30 uur Monlfoort-HVO. 10.00 uur Hollandlaan en VFC nemen deel aan toernooi E>HL in Delft, 14.30 uur DSS'26-MVV'27 aan de Marathon weg te Vlaar dmgen, 14.30 uur VDL(za)-'s-Gravendeel aan de Sportlaan te Maassluis. 15.00 uur Smitshoek-GSS, 14.30 uur HBSS-PPSC in sportpark Harga te Schiedam; Tennis: 09.00 uur B-. C- en D-toemooi van VLTC aan de Water sportweg te Vlaardmgen; Honkbal: 14 30 uur St. Lodewijk-Groenoord; Korfbal: 09.30-16.00 uur Toernooi om de Water- wegbokaal met deelne ming van alle regionale clubs op het terrein van Oranje Nassau aan de Claudius Civillislaan te Vlaardmgen. Slim SVV zet traditie voort Volendam Onvriendelijkheden achteraf ontsierden plots klaps een toch uitermate sportief verlopen ontmoeting. Bij het verlaten van het speelveld ontlaadde de frustratie van Dick den Boer zich in volle hevigheid boven het hoofd van SVV-trainer Hob Jacobs. Waarbij de laatste ook niet op z'n mondje was gevallen, no moeiteloos de vergelijking met rotte IJsselmeerse vis te hebben doorstaan. Zo voorspelde de tech nisch leider van de Schiedammers Den Boer en zijn makkers nu al een warm onthaal op Harga, waar SVV uiteraard graag de traditie voort wil zetten tegen Volendam bijna altijd goed te presteren. „Je", beet Jacobs de Volen- damse routinier in onvervalst Rotterdams toe, „bent nog niet van ons af. In Schiedam pak ken we jullie nog een keer. Je kan er gewoon helemaal niets van". Waarna tussenkomst van Volendams aanvoerder Frans Hoek op *t allerlaatste nippertje een ordinaire vecht partij in de muisstille catacom ben voorkwam. Hetgeen de enige smet had kunnen vor men op de grote tevredenheid, die iets later door Jacobs werd geventileerd". „Ik", gniffelde Jacobs, „kan cr toch niets aan doen dat Volen dam taktiseh zo ontzettend zwak speelde. En dan moet die door Donald Bax Den Boer toch wel effe z'n grote bek houden over laf voetbal. Wij hebben gespeeld zoals ik het wilde en dan mag Volendam nog beide handen dichtknijpen dat Kaihatu vlak na rust die schitterende kans op 2-0 laat liggen. Je zag het na die 1-0 al. Toen viel Volen dam terug. Komen we op 2-0, ja, dan is het een bekeken zaak". Een hernieuwd Schiedams succes zou overigens, daar aan de boorden van het IJssel- mcer, te veel van het goede zijn geweest. Nagenoeg tachtig van de negentig minuten dic teerde Volendam het spel, schoot via een uitstekende kans voor Dick Helling voor treffelijk uit de startblokken, maar verzandde meer en meer in een technisch perfect spel letje, dat tegen de stugge SVV- defensie, met Ger van de Hei de als uilblinker, geen schijn van kans had. En wat Volendam verzuimde, mede door overtuigende ref lexen van Bas van Noortwijk, scoren, dat deed SVV bij de eerste de beste gevaarlijke aanval wèï. Van de Heide stuurde op de rand van bui tenspel de tot dan niet in Het stuk voorkomende Henk Sala- ri weg. De blonde aanvalslei der kon op zijn gemak richting Frans Hoek snellen, m alle rust de ideale positie uitkiezen en de voormalige Jong Oranje sluitpost in de verste hoek kansloos laten. Vanaf dat moment was het ge daan met de aanvalsgolven die SFC is op zoek naar een nieuwe redacteur voor de weekbrief. Wegens verandering van werkkring heeft Kees Zuldema vanaf 1 december geen tijd meer om èn het secretariaat èn de redactie van de weekbrief te verzorgen. Eventuele geïnteresseerden kunnen zich bij de huidige redacteur melden. De HoLlandiaan sluit de wedstrijdenreeks om de Klinkenberg bokaal op woensdag 25 augustus af te gen Hermes D VS. Na afloop van deze ontmoeting zal mevrouw Klinkenberg, de weduwe van de oud- en erevoorzitter van de Vlaardingse voetbalclub, de prijzen van deze nederlaagserie uitreiken. Een team van bestuur»- en commissieleden van De Hollandiaan speelt zaterdag 29 augustus (aanvang 14,15 uur) opnieuw tegen een artiestenelftal. Dit is een revanche van de wedstrijd die vorig Jaar in het kader van het zestigjarig bestaan werd gespeeld. Diezelfde 29e augustus wordt er in het clubgebouw- van De Hollandiaan op sportpark 't Nieuwelant een feestavond gehouden. Er is 31 oen klein orkestje in gehuurd, dat de dansmuziek voor de liefhebbers zal verzorgen. Deze avond is in eerste instantie alleen voor leden bestemd- Het bevreemdt C. Willemse, voorzitter van de korf balclub Vlaardingen, dat zijn vereniging geen uitno diging had gekregen voor het bijwonen van het slaan van de eerste paal voor de tweede sporthal. En dat terwijl Vlaardingen waarschijnlijk toch regel matig gebruik gaat maken van deze accommodatie. Overigens had. Willemse wel een persoonlijke uit nodiging gehad, omdat hij lid is van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie. Willemse verwacht dat het nog wel de nodige strijd zal kosten, voordat alle clubs tevreden zullen zijn met de trainings- en speeluren in de nieuwe hal. Wijnand van Onselen heeft zijn overschrijving naar MSV"71 ingetrokken. Aanvankelijk zou hij VDL verruilen voor de Maassluise afdelingsclub, maar hij kon de gezelligheid bij zijn oude vereniging niet missen en keert nu dus terug naar VDL. De feestroes is bij de cricketers van Excelslori20 nu al in volle gang. Overtuigd als een leder is van het kampioenschap, dat zondag in Den Haag tegen VUC een feit moet worden- Onder het motto Tioudt u na afloop van een kouwe fles, reserveer dan tijdig in de Excelslor-expresse' gaat er zelfs een supportersbas mee naar Den Haag. De kosten bedragen 6 gulden per persoon en junioren krijgen een redactie van twee piek. De voorlopige herenselectie van de hockeyende he ren van Asvion bestaat uit Engelkes. Jacobs (2x), Van Woerkom. Mulder, Strik. Van Bek uun, Hesse- llnk, Donkervoort, Lomans, Men tink, Hatenboer, ln- gelse, Mansoer, SUlevis en Cats- de thuisclub wel wilde ont plooien. maar waar het door een gebrek aan durf met toe in staat was. Incidenteel gaf SVV nog wel hier en daar een kansje weg, maar aangezien Wim Tol. vorig jaar topscorer van de eerste divisie, nadruk kelijk het centrum meed en Dick Helling slechtrs door zijn supporters werd verguisd, haalde SVV zowaar met een 1- 0 voorsprong in de knip het rustsignaal. In de tweede helft had SVV de strijd inderdaad na welge teld 49 seconden kunnen, ei genlijk moeten beslissen. Paul Kooien lanceerde Darcy Kaï- hatu, die Jan Schokker z'n hielen het zien, maar zijn aktie op de buitenkant van de paal een roemloos einde zag vin den. Hoewel het moreel van SVV door deze misser geen knak kreeg, moest het toch steeds verder terug rond de ei gen zestien meter, vooralsnog zonder directe gevolgen, Jacobs wisseiae de moe ge- strdeden Joban Versluis voor Harry Meijboom, die zich via enkele individuele handelin gen presenteerde als een onte recht buiten de basis gehouden speler. Toch werd het 1-1. De technisch, maar ietwat trage Barre Molenaar gaf een snij dende voorzet die door Volen dams slechtste speler Jaap Braan met een snoekduik tot doelpunt werd omgebogen. Met het inzetten van goaitjes- dief Ferry Meerhof voor Darcy Kaïhatu gokte Jacobs nog op een gelukkige treffer. Inderdaad manoeuvreerde de slungelachtige spits zich in een kansrijke positie, maar zijn ef fectvol aangesneden inzet werd door Hoek bekwaam ge pareerd. De beste kans was in de laatste minuut voor Volen- dammer Jan Schokker, wiens half-volley door Bas van Noortwijk gedecideerd naar het land der fabeltjes werd verwezen. „Dag en nacht verschil met Telstar, deze wedstrijd", con stateerde Jacobs, toch een wei nig opgelucht. „Vooraf teken je natuurlijk voor een derge lijk resultaat, maar eerlijk, dit Volendam viel me zwaar te gen. Na hun nederlaag tegen Helmond Sport had ik meer van ze verwacht Over mijn eigen ploeg ben ik uitermate content Vooral Richard Dercks was in vorm en dan kan hij erg veel. Voorlopig staan we met drie uit twee aardig hoog genoteerd..." Ger van de Heide, tegen Volendam één van SVV's betere spelers, stond met een schitterende pass aan de openings treffer van... Henk Salari. die het voorbereidende werk van rijn verdedi ger honoreerde met een prima doelpunt. Volendam: Frans Hoek, Jan Schokker, Kees Guyt. Jaap Braan (69e Wim Kwakman), Dick den Boer, René Tol, Jaap Jonk, Klaas Tuyp, Dick Helling (72e Prop Molenaar), Wim Tol en Barre Molenaar. Opatelling SW: Bas van Noortwijk, Rob Kieberi, Leen Wamaar, Rinus Steenbergen, Ger van do Heide. Ruud van Dijk, Paul Kooien, Richard Dercks, Johan Versluis (60e Harry Meijboom), Henk Sala ri. Darcy Kaihatu (72e Ferry Meerhof), Scoreverloop: 29e Ger van de Heide stuurt Henk Salari weg, de blonde spits komt geen Vol en dammer meer te gen en passeert de uitgelo pen Frans Hoek In de verste hoek; 66e Barre Molenaar zet ontzettend scherp voor, waarna da aanstormende Jaap Braan met een schitte rende kopbal Bas van Noort wijk het nakijken geeft. Scheidsrechten Do Munnlk (Amsterdam). Toeschouwers: 1.500. Vlaardingen De uitslagen van de gisteravond gespeel de oefenwedstrijden luiden als volgt: DOTÓ-Sehledam 2-0. Vlaardingen-DFC 0-5. RKWIK-Aeolus 7-0. De Vlaardingse doelpunten kwamen op naam van Huub Meeder (tweemaal). Din de Rond (tweemaal), Arthur van Haaren, Rob Timmer en Henk de Graaf. HBSS-'s-Gravenzande 1-3. Peet van der Meer scoorde de enige treffer voor HBSS. PPSC-DHS 2-2. De doel punten voor de thuisploeg werden gescoord door Jaap Husselman en Ron de Bruin. Olympos-SVDPW 4-1. De treffers van de thuisclub werden verzorgd door Peet Verhaal. Jan Bokkum, Robert Post en Ruud de Vette. Voor de be zoekers scoorde Van 't Hof tegen. VFC-Excelsior M 1- L De score werd geopend voor VFC door Hans Jans sen. Ron Broekhart zorgde voor de gelijkmaker. Fortn- na-DRL 3-3. De Vlaarding se productie kwam op naam van Ron Bervelink en Ben de Graaf (tweemaal). De Hollandlaan-TSB 1-L Ruud Harreman scoorde voor de thuisploeg, terwijl Goof Boon voor TSB de juiste richting wist te vin den, Hennes DVS-Vitesse Delft 0-3. Floreant-DVO*32 2-0. Gouda Groenoord is na een eclatante 4-12 overwin ning op de Benco Braves uit Gouda doorgedrongen tot de landelijke eindstrijd om de John Heytbeker voor district»- en rayon- honkbalteams. Wie daarin als tegenstander fungeert is nog onbekend. De wed strijden zullen vermoede lijk in de tweede helft van september plaatshebben. Na in de competitie tweemaal verdiend te hebben verloren van de ploeg uit Gouda, terwijl ook de thuisontmoeting in het kader van de voorronde om de beker met forse cijfers teloor' ging, hebben de Schiedammers nu knap revanche genomen. Via winst met 5*2 en 9-4 op StLodewijk. nv t 23-2 en 5-2 op Neerlands Hoop en verlies met 14-1 tegen hetzelfde Bra ves, moest de wedstrijd van dinsdag de beslissing brengen, nadat Braves een halve mis stap had begaan tegen Neer lands Hoop via een 5-5 gelijk spel. De' lijn van de laatste wedstrij den van Groenoord werd ook nu doorgetrokken en al snel kwamen de Schiedammers op voorsprong. In de tweede slag beurt sloeg Hans Vroon zich op de kussens en kon via fou ten het derde honk bereiken. Via de stootslag van Ger Stentler werd de score openge broken. Ook Ger Stentler kon nog veilig de thuisplaat berei ken op een knappe twee- honkslag van Martin Wolt huis; 0-2. De thuisclub wist in de vierde innings de stand te rug te brengen tot 1-2 toen Theo Walthie na een twee- honkslag een weifeling van de velders op een stootslag van Ives Ernst. Warm gedraaid De vijfde en zesde innings wa ren bepalend voor de eind stand. De slagploeg van Groe noord was toen pas goed warm gedraaid en de Schiedammers Ruud Stentler, de aanvoer der/catcher van het succes volle Groenoordteam. liepen verdiend uit naar 1-12. Zeven tweehonkslagen en een homerun van Jan Switser Wa ren teveel voor de serie wer pers die de Gouwenaars nodig hadden. Ook ex-Schiedamspe- Icr en coach Ton Ebben kon het op de heuvel niet bolwer ken en moest na slechts eén innings al weer het veld rui men. Vooral Hans Vroon en Martin Wolthuis bleken een beste kijk op de bal te hebben, want bei den kwamen tot een aanval lende score van 1.000. In de gelijkmakende zesde slagbeurt kwamen de Braves nog wel te rug tot 4-12, mede door vier honkslagen, maar bekeken gooien van Hans Vroon waar door zijn velders de benodigde nullen kon maken voorkwam dat de thuisclub aansluiting kon krijgen. Meer dan 2es in nings kon er niet gespeeld worden, aangezien er twee uren verstreken waren en dc duisternis snel inviel. j Bij Groenoord stonden Gernt Droog en Hans Vroon op de heuvel en lieten samen note ren: 2x3 slag, 2x4 wijd, kregen elf honkslagen tegen en Groe noord speelde foutloos. Bij Benco Braves moesten er drie man aan te pas komen en kwamen Ronald van de Plas- /Ton Ebben en Enk Snijders tot: 3x3 slag, 6x4 wijd, kregen veertien honkslagen tegen en Braves maakten vier fouten. Maassluis De windsurfers van zeilplank- en recreatie- vereniging 'Delfland* nemen dit weekeinde deel aan wed strijden om de Witkamp tro fee. Deze wedstrijden zijn georganiseerd door Water sportvereniging 'Nautica' en worden gehouden aan het Brielse Meer. De Witkamp- trofee is momenteel in han den van 'Delfland'. De wedstrijden aan het Brielse Meer tellen voor de surfers van 'Delfland' eveneens mee voor het clubkampioenschap, waarvan hert de zevende wed strijd is. Surfers die mee wil len doen kunnen zich tot 11.30 uur opgeven bij de wedstrijd leiding, De start van de eerste manche is vastgesteld om 12.00 uur. Het worden drukke weken voor de leden van 'Delfland*. De vereniging timmert danig aan de weg en neemt veel deel aan wedstrijden. Op zaterdag 5 september zijn er ciubwedstrij- den op de plassen aan de Schenkeldijk in Maassluis. De shippersmeeting is om 13.30 uur en de start van de eerste manche is om 14.00 uur. Een dag later kunnen de sur fers wederom aan de slag, Jn samenwerking met de HWSV, afdeling surfen, organiseert 'Delfland' de Grote Hoekse Zeewedstrijd. Gestreden wordt om de Hoekse Zeetrofee die momenteel in handen is van de bekende surfer René Bruying. Gestart wordt er op het strandgedeelte voor de reddingsbrigade aan de Rechte Straat in Hoek van Holland. Vanaf 11.00 uur kunnen de surfers inschrijven- De skppersmeeting is om 12.30 uur en de start van de eerste manche is om 15.00 uur. Iede re deelnemer is tenminste ver zekerd van een aandenken. Zondag 20 september zijn er weer surfwed strijd en op de plassen aan de Schenkeldijk in Maassluis. De watersportvere niging Nautica Is hiervoor door 'Delfland' uitgenodigd. De start van de eerste manche is om 14.00 uur en inschrijven is mogelijk tot een half uur voor de start. i,W Vlaardingen Voor de zesde achtereenvolgende maal ko men de korfballers in actie om de fel begeerde Waterwegcup, beschikbaar gesteld door deze krant, te veroveren. Vijf maal was KV Vlaardingen de trotse bezitter en éénmaal CKV Val- to uit De Lier. Elk jaar is een andere vereniging gastheer en ditmaal zijn de verenigingen te gast bij Oranje Nassau aan de Claudius Civilluslaan in Vlaardingen. De standaard teams van de verenigingen uit de regio doen mee. Alleen ONDO uit VGravenzande heeft deze keer voor de eer bedankt. Maar de organisatoren denken in ZKV, Zuidland een zeer goede vervanger te hebben. Uit handen van ODQ-voorzltter Eikelenboom ontvangt Marijke Strubbe van KV viaardingen de fraaie Waterwegbokaal. Zaterdag is deze beker In de Inzet op de velden van Oranje Nassau. Het toernooi begint om half tien met de voorronde-wed strijden. De poule-indeling is als volgt: poule 1: ZKV, ODI, Succes en Hoekse SV; poule 2: Oranje Nassau, Dijkvogels, Spirit en ODO; poule 3; Har ga, Vlaardingen, Maassluis en Valto. Van de verenigingen is be kend, dat er grote waarde gehecht wordt aan de resul taten op dit toernooi. Want naast een goede gelegenheid om iedere selectiespeler een kans te geven, wordt het eindresultaat gezien als een goede graadmeter voor de competitie. Want ook in voorgaande jaren bleek: een goed Waterwegcuptoemooi, ook een goede competitie. Na de poulewedstrijden gaan de nummers één strijden voor de drie bovenste plaat sen. De winnaar van die wedstrijden mag voor een jaar de wisselbeker in de pgjzenkast zetten. De ove rige verenigingen spelen om de plaatsen vier tot en met twaalf. Bekend is, dat alle verenigingen jagen op de bo kaal. Vlaardingen wil elk jaar bewijzen, dat het de sterkste vereniging uit de re- gio is, terwijl Oranje Nassau en ODO toch ook tot de kanshebbers kunnen beho ren. Maar het toernooi heeft In het verleden al bewezen, dat verrassingen niet uitge sloten zijn. Mede-organisator Maarten van Bergen, die in z'n eentje een voortreffelijk program maboekje van de stencilma chine liet rollen, is bijzonder optimistisch gestemd over een vlekkeloos verloop van het toernooi. Hij: „Het kan eigenlijk niet misgaan". Om half vijf zal wethouder Cees Bot de Waterwegcup uitreiken aan de aanvoerder van de winnaar. Iedereen, die het toernooi wil bezoe ken, is van harte welkom op het Oranje Nassau-veld. Toe- gang is gratis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4